WOLLEN KOUSEN Magazijn „De Ster'' Am stel- MANHEIM'S GOEDKQOPE WINKEL prima Snijboonenmolens Passage bespreking Nutsspaarbank j. F. PALA, Loodsgr. 36, DE HELDERSCHE BANK. f 1.90, f 2.90 en f 3.90. ].B. Kampmeijer, „HARMONIE" TUIN CONCERT G. J. 0. D. DIKKERS, J. EECEN Gzn., LUXE POST C. DE BO ER JR. BRIGITTE GEBRS. LEEN, Koningstraat. P. GROEN ZOON. HELDRIA" T. van Zuylen, ZANG- «n RECITEER-VEREENIGING Directeur: P. PIETERS. op ZATEROAG 4 AUGUSTUS, des avonds 8 uur, met medewerking van het CASINO ORKEST BAL NA. Zy, die zich alsnog opgeven voor Bonateur, kunnen kaarten bekomen b{j A. C. VRIES, v. Balenstraat 62. De Programma's zijn voor Donateurs geldig voor Heer en Dame. Bij ongunstig weder in de zaal. Notaris ta Texel, zal op MAANDAG 13 AUGUSTUS 1917, des avonds 6V8 uur, in het Café „Den Burg", ie den Burg op TEXEL, PUBLIEK VERKOOPEN: het sedert 'jaren bestaan hebbende met Tooneel en ziei ruims Concert- bd Vergadsrlokalsn.bensvsnsgrootenTuin, alles zeer gunstig gelegen te Den Burg op Texel, samen groot 18 aren 28 centiaren. Aanvaarding 16 Augustus 1917. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van bovengen oemden Notaris en ten kantore van den Makelaar H. FLENS, te Texel. Polderweg. GEOPEWSt: alleen voor pensioenen lederen Woensdag, n.m. van 7 tot 81/* uur, *n iederen Zaterdag, n.m. van 7 tot 9 uur, voor het Inbrengen en afhalen van gelden. N. ElSELIN.KaRaalwêg 3 FBTD't IN ARTISTIEIE UITVDERIKt. Reproductlën naar nieuegp en oude portretten. LIISTHt'IH KUCmUMK DIUIJIEIT. Vioolonderwijzer, (Dlpl. N. T. V.) bdveelt zich beleefd aan voor het geven van grondig onderwijs In het Vioolspel, zoowel voor eerstbeginnem de als meergevorderden. Wij bolaston ons met het incasseeren van wissels en kwitanties door geheel Nederland. De zeer fijne zijn in de meeste café's verkrijgbaar Stoomzagerij en Schaverij, OUDKARSPEL - ALKMAAR, heeft in voorraad 1. Frlssche Grenen en Vuren Zweed- scha Balken voor mooi kozjjn- t hout en prima Coperwflksche Vuren delen, enz. 2. Dennen Balken tot 24 Meter lengte geschikt voor lage. Balklagen, Vierkanten en Binten enz. 3. Vierkant beslagen Balken, zeer ge schikt voor Vloerliggers, Fundee- ringhout, Damwand enz. 4. Mooie eiken Balken. Verder groote voorraad Bultenlandsch gezaagd en geschaafd Hout, Lijstwerk, Qooten, Welpijpen, Juffers enz. Prijzen billijk. IN VERSCHILLENDE SOORTEN EN FORMATEN VOORRADIG. iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii FEUILLETON. door MARIE HOEFFELMAN. 9). Haar opvallende gelijkenis met Charles trof Brigitte terstondrAlleen was zij lichtblond, en waren haar oogen van een donkerder blauw dan de zijne- Vriendelijk lachend kwam zenaar haar toe .Welkom in ons huis, mademoiselle Lebrun," Bprak ze levendig, terwijl ze Brigitte de hand toestak. „Hebtu een goeie reis gehad? 'k Had u al in Bordeaux willen verwelkomen; maar mijn neef verbood 't me. Kom, laat me uw .muts en mantel aan Bernard geven. Ik „Netty, Netty, wat draaf je weer door," viel Charles haar in de rede. „Zou je 't niet beter vinden, als ik Mademoiselle Lebrun en jou eerst eens aan elkaaF voorstelde?" „O ja," lachte Netty. „Pardon, Mademoiselle, voor mijn onbeleefde haast. We moeten eerst plechtig, aan elkaar worden voorgesteld." ,'k Geloof," zei Brigitte vriendelijk, „dat de plechtigheid, niet erg meer noodig' ia. Ik heb al zooveel van u gehoord, Mademoiselle, en u, denk ik, ook wel iets van mij." „O ja, al heel veel," zei Netty weer, en dichter naar Brigitte toe komend, vervolgde ze zacht:- „Ea daar we eenmaal, hoop ik^verwanten zullen worden, is 't zeker wel ver oorloofd elkaar bij den naam te noemen jHeel graag, Netty," antwoordde Brigitte, zich naar haar heen buigend en haar kussend op de wangen. Netty nam nu Brigitte's muts en mantel en gaf ze over aan Bernard, die een eind ter zijde bad staan wachten. „Maar Netty, wat zie 'k," riep Charles eensklaps uit, „wat heb je met je haar gedaan „Opgestoken, zooals je ziet." „En hoe ben je daar zoo op eens tos gekomen?" „Och; tante Henriette was van middag hier die vond 't tijd, dat 'k eens ernstig werd." Charles verdacht haar dat zij dit gedaan had om tegenover Brigitte niét te kinderlijk te lijken en zij vermoedde dit door den glimlach, waarmee hij haar zwijgend aanzag. „Maak er maar geen aanmerking op," zei ze tot hem, „het staat me, geloof ik, heel goed." „Wel, ik zeg toch niets," ant woordde hij. „Alleen dit, Zaterdag avond verschijn je met je lange krullen, hoor!" „Als je me mooie rozen stuurt," antwoordde Netty, terwijl ze Brigitte meetrok, de trap op. „Hoor eens aan, wat een brutaliteit. Je begrijpt toch wel, dat mijn rozen voor Brigitte zijn lachte n(j. „Maar waar ga je heen „O ja," vroeg Netty, weer terug- Vak-en Bedrijfskleding. Banketbakkers bulzen. Slagers Jassen. e Barbiers jassen. cc Kruideniers jassen. e Blauw keper Jassen. tn 3 Blauw keper pantalons. j Engelsch leeran pantalons. Stof- of magazijn jassen. O Manchester pantalons. De alom bekende Slagers pantalons. C Schorten. - Slooven - Mutsen. SPOORSTRAAT 21 - DIJKSTRAAT 14 Vort. der fa. LABEMAN en WIGQERMANN, Amsterdam. Aangifte voor ie Bevolking-Regislars. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder brengen, voor zoo veel noodig, den ingezetenen in herin nering: A. dat zij, die zich in deze ge meente komen vestigen, hiervan bin nen eene maand ter Secretarie der gemeente moeten doen blaken, door overlegging van een getuigschrift van woonplaats verandering (verhuisbil- jet), of andere door de politie deug delijk verklaarde papieren. B. dat zij, die de gemeente ver laten, een getuigschrift, als bovenbe doeld, behooren op te vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste honderd gulden. C. dat van de verhuizing binnen de gemeente binnen veertien dagen moet worden kennis gegeven ter Secretarie, met aanduiding van het perceel dat men verlaten en het welk men betrokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt geBtraft met geldboete van ten hoogste een gulden. Helder, Augustus 1917. keersnd, „blijf je met ons dineeren?" „Neen, van avond niet. Je auto staat op me te wachten, die brengt me naar de Grange terug, en morgen middag kom je met je logéebtjons; maar niet later dan drie uur." „'k Zal zorgen op tyd te zijn, Monsieur de Lédoc." „Bonsoir dan." Hij drukte Brigitte, die ook weer beneden was gekomen, de hand, tikte Netty op de wang en ging vlug met Bernard haar buiten. „Kom, Brigitte, dan gaan we eerst maar even dineeren," zei Netty, haar nieuwe vriendin voorgaande. Brigitte volgde haar gastvrouw de hooge, breede trap op, een korte, met een dik, donkerrood tapijt be- kleede gang door, nog een kleine dwarsgang, waar Netty aan 't eind een deur opende en haar logée binnen liet. Brigitte trad in een helder verlicht, klein, gezellig vertrek, waar in»'t midden, onder het electriache kroontje, een keurig gedekte tafel stond. Een kleine, oudachtige dame, met vriende ïyke, donkere oogen en grijzend haar, eenvoudig in 't zwart gekleed, trad voorkomend op de meisjes toe „Madame Couteau," zei Netty, „hier is mijn logée, Mademoiselle Lebrun. Brigitte, mag ik je onze niet genoeg te waardeeren verzorgster, Madame Couteau, voorstellen?" Brigitte en de oude dame drukten elkaar buigend de hand. „Willen de dames aan tafel plaats Voorradig: Anno 1860. Intero. Tel. 222. tn binnen en buiten de gemeente op alle plaatsen des rijks. voor MU- Nederland, Rotterdamsche Lloyd en Amerika-Lijn. Hoofdgracht 37. 39 HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitvallen en,tot bevordering van den hergroei van 'ttooofdhaar, blijkt steeds het beste. Per flacon 50 cent- Alléén verkrijgbaar bij: Spoorstraat, Coiffeur. INGEZONDEN. Helder, 80 Juli 1917. Aan de Besturen dor Aut. Rev. Roomsch Kath. en Chr. Hist. Kiesvereeniging te Helder. Mij nebeer en. In antwoord op Uw schrijven van 27 dezer, hebben wij slechts te con- atateeren le. dat door U geweijferd wordt medetewerken ons in de gelegenheid, te stellen, ten aanhoort uwer Leden te herbalen, toe te lichten en desge- wenscht tegenover U to verdedigen, de ernstigebeschuldiging door ons per strooibiljet aan uw adres uitge sproken 2e. dat Gij thans, U verbergend achter allerlei voorwendsels, opnieuw poogt Uw politieke knoeierijen ineen onderonsje te bemantelen, een hou ding die met de aanduiding laf en laag - laag wfjl gy voortgaat, om Uwzelfs wille, een schandelijk spel te spelen met de belangen der kiezers slechts ten deele naar behooren is gequaliflceerd 3e. dat Gij niet weerlegt onze be wering, steunend op de cijfers, dat de Besturen der Anti Rev. en Chr. Hist. Kiesver. bij de laatste stemming te beschikken hadden over 7 Kiezers elk, per party en per district, waar door voor de zooveelste maal is aan getoond, dat de Roomsch Kath. Kie zers worden misbruikt om de Anti Rev. en Chr. Hist. Besturen te dekken en hen "aan een invloed en positie te helpen, waarover zij, blijkens do uit spraak der kiezers, geenerlei aan spraak kunnen maken 4e. dat door U gepoogd wordt, als de aanleiding voor onz6 tegen U uit gebrachte ernstige beschuldigingen, aanteduiden, een zoogenaamd „con flict" tusschen U en onzen Voorzitter J. H. Staalman op eene gecombineerde vergadering, waar de Candidaatstel- ling voor de Tweede Kamer zou ter sprake komen, eene schtjnvertooning, aangezien blijkens Uw later aange nomen houding, reeds toen vast stond Uw schandelijk voornemen om den Kamerzetel te spelen in handen der Vrijzinnigen, waarvoor gij straks het loon van hen zult aanvaarden nemen?" vroeg Madame Couteau. ,'k Had ook voor Monsieur Charles laten dekken; maar ik zie, hij is niet gebleven." „Neen," antwoordde Netty, „hij is dadelijk naar huis teruggekeerd. Maar wat zie 'k, mapetite Couteau, bonbons? Dat is ter eere van jou, Brigitte, want ik krijg ze byna nooit." „Mademoiselle Antoinette weel wel, dat ze niet veel bonbons mag eten om haar mooie tanden." „Maar, ma chère Couteau, Made moiselle Brigitte heeft ook mooie tanden. Bovendien het zijn chocolade- bonbons, die hinderen niet. Wil je gaan zitten, Brigitte?" „Zal 'k het couvert van Monsieur Charles laten wegnemen yroeg de huishoudster weer. „Wacht, ik kan 't zelf wel doen." „Weineen, Madame Couteau, geef u geen moeite, 't hindert ons niets." „Zal 'k dan schellen voor de soep?" „Als u zoo goed wilt zijn?" „Kan ik verder nog iets-doen voor de dames „Dank u. We hebben niets meer noodig." „Dan wenacb ik u goeden nacht en ga naar mijn kamer." Brigitte groette Madame Couteau en Netty gaf haar een kus, waarna de oude dame zich verwijderde. ;Schep maar vlug op, Bernard," verzocht Netty, toen de knecht een oogenblik later met de soep binnen kwam. Be correcte knecht diende vlug na Be. dat niet dit zoogenaamd „con flict" op bedoelde vergadering, de aanleiding is tot onze ernstige be schuldiging dan wel o. m. het feit, dat gij ant.-Rev. en Roomsch Kath. Bestuurders, en name het drieman schap Adriaanse, Nijpels en Baak later is dit voorbeeld gevolgd door het Chr. Hist. Bestuur op verzoek van de Vrijzinnigen, zonder uw kiezers te hooren, binnen 3 dagen stukken in handen dier Vrijzinnigm hebt ge speeld, waarmede den Rechtschen Kiezers een rad voor de oogen kon worden -gedraaid, zooals blijkt uit de annonces en uit de strooibiljetten der vrijzinnigen, waarop de misleidende inhoud dezer door u verschafte stuk ken werd afgedrukt en verspreid 6e. dat gij het thans, huichelachtig, wilt doen voorkomen alsof de heer A. P. Staalman buiten deze kwestie staat, terwijl-gij voor u zelve over tu'gd zijt, dat voorde raddraaiers van uwe politieke knoeimachine, juiat.de verdelging van dienzelfden A. P. ,-Staalman, het eerste en voornaamste doel van hun optreden is. Een doel, waarvan zij intusschen de 3000 stemmen, waarbij 2000 alléén uit Helder, op hem uitgebracht hebben het bewezen, thans verder af zijn dan ooit te voien en waarvan ons voort ,te zetten optreden, D. V. met hem aan het hoofd, in den komenden tyd u nog nader zal overtuigen. De reden waarom wij dsn heer A. P. Staalman verzochten voor u en voor ons op te treden en u openlijk en in ;het aangezicht te beschuldigen, is geen andere dan dat hy allereerst daartoe bevoegd is. Onze voorzitter, J. H. Staalman, erkent dit gaarne, al behoeft en zal iby, ook waar bij de jongste raadsver kiezing een zooveel hooger stemmen- :tal op hem werd uitgebracht dan op de candidaten uwer 3 partijen te ■zamen, allerminst voor u te retireeren. Ten slotte dit: Wij zyn niet bereid, geleerd door de ervaring, met uw Besturen samen te werken. Gij hebt u ons vertrouwen onwaar dig gemaakt en hebt het vertrouwen der kiezers verspeeld. Gaarne willen wij, evenals vroeger, toen mede onder onze* leiding niet minder dan 10 maDnen vandeRech- terzyde, waarbij 4 Katholieken in den Raad werden gebracht, met rechtsche kiezers samenwerken, doch wij wei geren elk overleg met u als Besturen. Gij behoort, geoordeeld door uw kiezers, been te gaan. Eindelijk, wy namen acte van uw eisch u te ant- woordeir binnen 3 dagen, d. i. vóór 81 dezer, den dag waarop de Vryzin- nigen de Gemeenteraadsverkiezingen in hunne Ledenvergadering aan de ord^ stellen en zullen waarschijnlijk ruimschoots gelegenheid vinden, in een eerstdaags te houden openbare vergadering uwe en onze houding te behandelen. De politiek der rechterpartyen zal chrdemocratisch zyn of zij zal niet zyn. Namens het Bestuur der Chr. Dem. Kiesver. Ned. en Oranje. M. de Waard, Secretaris. Mynheer de Redacteur. Door onderstaande in uw blad op te nemen zou u vele bewoners der Achterstraat, omtrek fort Wierhoofdj zeer veel genoegen doen. Sinds de mobilisatie was een ge deelte van den dijk en straatweg voor het fort Wierhoofd versperd, zoodat er door fietsers geen gebruik kon worden gemaakt van den hellenden afgang van den dyk-, welke uitloopt, op de Achterstraat. Geleidelijk echter is deze versper ring verdwenen en eenige weken geleden is ook het laatste beletsel uit den weg geruimd, tot groot genoegen der bewoners daar en naar ik geloof van al wie fietsen kan. Doch 1.1. Zaterdagmiddag* gaven eenigo jongelui "hun biydschap wel wat uitgelaten te kennen, door name lijk met een een niet te verantwoorden vaart deze helling af te rennen, zoodat de kleine kleuters welke al ruim 2 jaar gewend zyn in dezen omtrek ongestoord te spelen (be schermd door genoemde versperring)' angstig opvlogen en het aan voorby gangers en buren te danken was dat er niet een van hen te pletter ia gereden. Het bleef niet by een keer den geheelen middag werd dit ge- vaariyke spel herhaald, zeker om hun durf en bekwaamheid ten toon te stellen, - Zelf fietser zijnde is myne beschei den meening, dat er meer bekwaam heid in zit en bewys dat men zijn ry wiel en rem meester is, indien men juist deze hellingen met een matige gang af kan ryden. Hopende dat het fietsende publiek dit laatste»- als een tot hen gericht beleefd verzoek wil beschouwen, met het oog op het gevaar voor de spelende jeugd aldaar, verbiyft by voorbaat dankzeggend namens vele ouders uw abonné A. S. elkaar de gerechten op, zoodat de meisjes vry gauw klaar waren. „We nemen 't schaaltje met bonbons mee naar myn boudoir," zei Netty, opstaande en het van de tafel nemend, „wil je ons daar een kopje koffie brengen, Bernard „Dadelijk, Mademoiselle," ant woordde de lakei, terwijl hij beleefd de deur wijd opende voor de meisjes. Netty bracht Brigitte nu in 't mooi ste kamertje, dat men zich denken kan. 't Was er alles blauw en wit. Wanden en overgordynen waren, evenals de bekleeding der stoelen, van dezelfde lichtblauwe, met witte veeren gebrocheerde zijde, waarbij, diep, het donkere blauw der Sèvres ornamenten afstak. Op den geelbrui nen parketvloer warmden mollige, witte schapenvachten, en de vele kaarsen, die brandden in zilveren kandelaars op den wit marmeren schoorsteenmantel en op kleine tafel tjes, hulden met haar zacht licht alles in een fantastisch, goudachtig waas. Netty drukte haar logée in het gemakkelijkste lage stoeltje. „Netty, wat een aardige kamer; hoe gezellig met dat kaarslicht. -Zit je hier altyd 'savonds?" „Byoa altyd, en meestal alleen. Soms komt Madame Couteau my wel eens gezelschap houden; maar ik weet, dat zy zich 's avonds graag in haar eigen kamer terugtrekt, 'k dring er dus nooit op aan. Daar ze 't even wel doet om my, zullen we haar, terwijl jy hier bent, wel niet zien UIT DEN OMTREK. Wierlngen. Bij de politie zyn aangifien gedaan van 't afsnijden van paardonstaarten. Een ingesteld onderzoek heeft reeds licht in de zaak gebracht, zoodat zon der twijfel men den dader wel in han den zal krijgen, hetgeen zeer zeker te wenschen is. Door den heer Jb. N. Heyblok alhier is van het filiaal der firma'Boeke en Huidenkooper te Haarlem gekocht een stoom dorschmachine met benzine motor. Voor vele boowboeren is dit een ware uitkomst, daar men in de laatste iaren steeds by 't dor ach en van granen met slecht onderhouden macbine's had te kampen. Onder begunstiging van mooi weer is de kermis hier goed gevierd en behoort- zij weer tot het verledene. Er was dit jaar veel op de kermis te zien. Niet minder dan 3 theaters waarin ezel en hondendressuur, goo chelen, acrobatische toeren enz. enz., waren aanwezig. Vérder een legio diverse krameryen, waarzegster, visch en palingstallen, slagmachine, atoom- draai- en stoom-zweefmolen en de onmisbare yswagens van onzen Hel- derschen Laan versierden 't kermis terrein. 's Avonds kon men in 't Hotel „de Witte Zwaan" genieten van de voorstellingen van de tooneelVereeni- ging „Westfrisia" van Hoorn en in de Concertzaal „Concordia" van bios coop voorstellen. Beiden hadden zeer veel bezoek. De kermis gaf dan ook aan de bezoekers veel te zien en is zonder een enkele wanklank .ge hoord te hebben ordelijk afgeloopen. GEMENGD NIEUWS. Een ontzettend ongeluk. Op de onderneming Pamoedian in het Siantersche is, zoo schreef de „Sum. Post", de bliksem-geslagen in een op het veld staande loods, waar een 35 tal contract-arbeiders, zoowel vrouwen als mannen, een schuil plaats tegen het hevige onweder' hadden, gezocht. Van hen werden 21 menschen op slag gedood, 8 hunner bekwamen zware verwondingen, één werd van den schrik krankzinnig, terwijl de overigen lichte verwon dingen opliepen. Het huisje werd totaal verwoest. Het yzeren dak smolt ineen, en als lava droop de gloeiende massa naar omlaag, neerdalend op de hoofden van sommigen, wier ïyden ontzet tend moet geweest zyn. Zuinigheid, ook aan hot front. De Fransche minister van oorlog heeft een gedrukte aanmaning rond gestuurd, die in de batterijatellingen moet worden oygehangen. Ze begint met den zin: „Kyk, alvorens een noodeloos schot te lossen naar deze ïyat." Daaronder staan alle pryzen van een kanonschot vermeld, van het bescheiden 7B m.M.-kaliber tot de laatste monsters. En bet „tarief' gaat van 60 tot 6,300 frank. Kom, leun nu eens lekker op je gemak in dat stoeltje, want je zult wel vermoeid zyn." „O, heelemaal niet, Nettyik ben jong en sterk en kan beat tegen wat vermoeienis. Maar laat me hier nu eens rondkijken, 't Is alles zou mooi en zoo teer. Heb je 't zoo laten in richten naar je eigen smaak „Ja. 't Is verleden jaar alles nieuw geweest, maar je went gauw aan al dat moois." „jy paafc er juist in, Netty, met je blonde haar. Jou persoontje en de kamer vormen een geheel." „En jy past er volstrekt niet in, Brigitte. Charle» moet jou een heel ander boudoir geven." „Och, Netty," antwoordde Brigitte weemoedig, „ik denk aan geen boudoir. De gedachte of ik wel ooit Charles' vrouw zal worden -woelt veel meer door myn brein en - Netty legde eensklaps haar handje op Brigitte's mond „Ho, ho, lieve. Charles heeft me opgedragen je moed in te spreken en je niet toe te staan sombere ge dachten te hebben, veel minder ze te uiten, 'k Verbied je dus in hoogst eigen persoon van nu af weer die snaar aan te roeren." „Och, Netty, 't zal me in jouw byzyn niet veel moeite kosten vroolijk te zynmaar toch i Brigitte voelde weer -het zachte handje op haar m'ond. „Niet verder. Wil ik je nu eens vertellen wat voor boudoir jy hebben moet?" Opruiming. De commandant van het veldleger, het militair gezag uitoefend in Lim burg, Noord Brabant en Gelderland, tèü Zuiden van den Boven-Ryn en de Waal enz. heeft het verblijf bin nen geroemd in staat van beleg- verklaard gebied ontzegd aan 368 Du;t8chers, o.w. 234 vrouwen. Da maag van hat lagar. Ieder Engelsch Boldaat in Frankryk ontvangt het volgende dagelijkache rantsoen: vleesch (versch of bevroren) 1 pond^ brood 1 pond 4 ons, spek 4 ons, kaas 8 ons, groenten (gedroogd) 2 ons, thee ons, suiker 3 ons, zout Vs ons, gecondenseerde melk Vu bus. Het normale rantsoen der soldaten in Engeland is een vierde minder, doch wanneer zij zwaren arbeid ver richten of de oefeningen inspannend z(jn, kan het legerbestuur hun de zelfde rantsoenen als aan het leger in Frankryk laten uitreiken. Vermenigvuldigt men nu de-ge noemde cijfers met een millioen, dan krygt men indrukwekkende cijfers. Het Engelschè leger in Vlaanderen en Frankryk gebruikt per millioen man per week 8.500.000 brooden of 10.500.000 pnd. brood, terwyi do troepen, die zich nog in Engeland bevinden, 2 800.000 brooden per mil lioen man verbruiken. Ook de vkeschrekeaingis tameiyk groot. Een millioen man als eenheid aannemend verbruikt Tommy -in Frankryk 7.000.000 pond vleesch per weekthuis stelt hij het soms met - minder, nl. minstens 5.260.000 pond. Dit beteeken t, dat hy wekeiyks 8500 tot 10.000 Btuks hoornvee en 102.000 tot 117.009 schapen verorbert. Verder zijn per week 109.375 pnd. zout, 12.260 pnd. peper, 8760 pnd, mosterd noodig om zyn eten smake lijk te maken; bovendien drinkt hy 670.000 bussen gecondenseerde melk. Aan gecomprimeerde, gedroogde groenten verbruikt onze eenheid 876.000 pnd. per week. Het verbruik van aardappelen der gebeele Engel- sche strijdmacht in Frankryk ia 20.000 ton per maand. („Hbl.") Beperkte dienstregeling Hollandsche Spoor, vanaf 1 Juli 1917. Vertrok van Aankomst ts Holdor Amsterdam 4.31 7.30 Maa5daRa en daags na feestd. 6.33 O 97 niet op Zondag 7.28 sneltrein 0.11 9.17 12.12 12.40 sneltrein 3.00 1.20 4.27 3.10 sneltrein 5.15 ÏÏwai1 4.12 7.11 7.18 sneltrein 9.02 8.05 11.08 Bovendien loopt een trein op Zon dagmorgen v. Helder naar Alkmaar vertrek 6.35, aankomst 7.64. En op Donderdagmorgen een trein van Helder naar Schagen; vertrek 7.49,. aankomst 8.28. V.rtr.k van Aankomst ta Amotordam Haldar 6.32 8.36 9.20 11.30 12.68 3.53 2.10 6.36 4.10 7.06 9.09 sneltrein 10.26 -ir' 7.06 10.64 12.16 ■ga? Bovendien van Alkmaar naar Hel der: des Zondagsmorgens, vertrek 9.12, aankomst 10.30, en dageiyks des middags, vertrek 4.16, aankomst 5.36 en des avonds, vertrek 10.22, aankomst 11.38. Laatste Buslichtingen aan het Postkantoor. Voor de treinen: 5.08 m., 7.03 m., 8.52 m., 12.55 a 8.47 a., 7.40 Voor Texel: 8.30 m., 4.— a. Op Zon- bii Feestdagen. Voor ie treinen: j 6.10 m., 7.40 a. Voor Texel: „Ja, doe dat eens. 'k Wil eens weten, wat je. me toedenktals CfaarleB er zich dan maar aan houdt." „Luister. Daar een boudoir niet donker mag zyn, wat anders 't beste zou passen by jouw ernstige schoon heid, zou je een lichtrood moeten hebbsn I" „En zou ik daarin goed uitkomen lachte Brigitte. „Prachtig." „Lichtrood ia anders erg schitterend. Als 'k zooveel-rood zal moeten hebben als hier blauw is, dan zal 't stellig te vlammend worden." „Er moet veel wit by," zei Netty, „heel veel wit, ook een beetje goud; en, opdat 't niet opgesmukt zal ïyken, moeten de sieraadjes grootendeels van wit marmer of albast zyn." „Myn hemel, Netty, dat is veel te mooi voor my. 'k Ben 't by tante zoo eenvoudig gewend." „Voor jou zal niets te mooi z(jn, Brigitte; laat de inrichting van je boudoir maar over aan Charles en my." De meisjes zwegen. Bernard kwam binnen: met de koffie; hy Zette het blaadje neer op een tafeltje „Heeft Mademoiselle nog iets te bevelen?" vroeg hy. „Neen Bernardmaar wil je Phómfè dadeiyk even by me sturen?" „Ja, Mademoiselle." De knecht verdween. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 4