40 cent per Kl te verlagen. INogvoorzien Gemengde Voedermiddelee voor Dieren. IColtof, vergadering OPENLUCHT-MEETING Kanaalweg.- DE OORLOG. alle Lederhandelaren en Schoen makers in de gemeente HELDER OP a.s., Advertentiën. C. J. Büller, De Ong. Modebazar, is GESLOTEN „Bellevue". op DONDERDAG 27 SEPTEMBER, Duin-Konijnen De Heldersche Schaakvereeniging Tombolawedstrijd van'Ben flinke sorteering laeger I Heeren Pantalons, Borstrokken, I Dames Pantalons, 'Witte Combinations, Tailles. |aeger Broekjes, Borstrokken. EIKEN-BRANDHOUT, D. DOEF, Lingistiut II. woordiying biedt ban worden versterkt door aan de regeeringstafel te gaan zitten. In zulk een geval neemt de S.D.A.P. den regeerlngszetel aan, ook al heeft zy ala Party nog niet geheel en al de macht. En dit opportunisme geldt natuur lek voor de Gemeente nog meer dan voor de Rykaregeering. Maar by elk voorkomend geval zal de S.D.A.P. verplicht zijn, apart te beoordeelen of aanvaarding in het. belang der arbeidersklasse noodig is of niet. Om nu by het geval hier ter plaatse te bleven, was dit o.i. niet het geval. De organisatie der arbeidersklasse is hier nog wat verdeelder en ach teriyker dan in menige plaats van ons land. Zjj laat zich nog veel te veel heen en weder gooien en toont absoluut nog niet het stuur te bezitten, dat alleen een bewuste en gesloten op marsch mogelijk maakt. Het zou voor een socialistisch aan voerder dus al een zeer zwak vendel zijn geweest, waarmede te regeeren vanzelf al onmogelijk was. Waren nu misschien andere voor waarden aanwezig, die bet mogeljjk maakten, als socialistisch Wethouder meer te doen dan ais socialistisch Raadslid Wij meenen eveneens van niet, Ala Raadslid hebben wij hetzelfde recht van initiatief als elke Wet houder. Maar ala Wethouder is er dikwijls nog veel kans, dat de voorstellen het College niet eens verlaten en den Raad bereiken, terwijl dit met voor stelleu uit den Raad zelf altijd ver zekerd is. En in den Raad beslist ten slotte niet de wijze, waarop een voorstel verdedigd wordt, of het zal worden aangenomen of nietmaar de machts verhoudingen, die als regel niet veel anders zullen zijn dan buiten den Raad. Wat valt er dus voor den ver tegenwoordiger der arbeidersklasse eigenlijk in dat College te doen? Alleen, wanneer voor enkele zeer belangrijke punten van ons Gemeente program met de overige raads leden mté een meerderheid in den Raad aanwezig is, zooala te Amster dam en in enkele andere plaatsen, alleen dkn kan de Wethoudersfunctie o. i. door een socialist worden aan vaard, hoewel hy nog het volste recht" zou hebben, het ambt af te wijzen. De plicht, om meö te regeeren, bestaat pas, als de meerderheid der zetels is bereikt. De heole kwestie is er dus een van mindere of meerdere nuttigheid en hier had de S.D.A.P., op grond der ervaring, recht, dat nut. absoluut te ontkenuen. Iq 't algemeen neemt een socialist dus pas eon regeeringspost aan, zonder dat zijn party de meerderheid heeft, als by het niet lauger fatsoen!yk kan weigeren. En dit laatste te beoordeelen, geeft natuurlijk nietaltyd en overal dezelfde resultaten, vandaar dat het zeer on voorzichtig is, du aanvaarding in de eenu gemeente als maatstaf te gaan nemen voor eenundore,ookalscbynen de omstandigheden overigens gelijk. Wie daar achter de groene tafel dus zoo gaarne een roodewethouder had gezieu en het is niet te verwon deren, dat onder de arbeidersklasse ook dezulken worden gevonden, mag bedenken, dat deze wenach alleen in vervulling kan gaan, uls het dien func tlonaris mogeiyk wordt gemaakt. Do machtsvervulling begint niet van boven maar van beneden uit. Alleen door het aantal roode ge meenteraadszetels te vermeerderen toont men metterdaad, dat men ook rood" althans gedeelteiyk) geregeerd wil worden. En dat toonde de Jongste stembus juist niet. M. Helder, 16 September 1917. St. Petersburg, 28 September. Den 22sten zijn onze troepen in do rich ting van Riga al vechtend vooruit gekomen en hebben zy in de streek van Runnen de vyandelijke voorhoede achteruitgeworpeD. In de streek van Jacobstadt hebben zich onze troepen op den rechteroever van de Duna geconsolideerd. Vin hit Maoudonlschu front. Beriyn, 23 September. Ten Westen van het Ochrida meer werd den Pranschen een hoogte by Krova in een stormaanval ontnomen. PLAATSELIJK NIEUWS. Bsrlchtan ontvangen tijdens hit 'itdrukken vin ons blid. De Steenkoolvoerzlenlng. Den Haag, 25 Sept. De uitvoerende commissie van de N. O. T. maakt bekend, van de Engelsche regeering eene mededeeling ontvangen te heb ben, dat deze in a/wachting van den deflnitloven uitslag der onderhande lingen, welke op't oogenblik gevoerd worden met de N. O. T. betreffende de levering van kolen, en waaxby onze scheepvaart in belangryke mate is betrokken, bereid is thans reeds eene hoeveelheid van 100000 ton steenkool per maand aan Nederland te leveren, mits de noodige regelingen om deze uit Engeland te betrekken, worden genomen. Maatregelen -zy» thans in voorbe- leiding teneinde voldoende scheeps- ruimte ter beschikking te krygen den aanvoerder bedoelde hoeveelheid Bteenkolen. Airdippilan. Beu Haag. De Minister van Land bouw heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gericht, waarin o.a. voorkomt., dat alle aardappelen van den oogst 1917 door de regeering zullen worden overgenomen. Men verzoekt ons te willen ver melden, dat ook de heer J. C. Korver te 'h Gravenhage als 2e Off. Groote Stoomvaart peslaagd is, hrtgoen in onze vorige opgaaf niet voorkwam. Do Post. Tengevolge van den beperkten treinenloop zijn ook de verschillende busüchtingcn gewijzigd. WIJ laten hieronder do lichtingen volgen zooals die thans zijn vast gesteld Voor den trein van 6.33 m. bus lichting 'e avonds tevoren 10a./10.45 (aan bet. kantoor 5 8 m.); verzending van alle correspondentie. Voor den t'ein van 7.20 m. bus lichting 6/6 46 m. (aan het kantoor 7 u.), geen lichting aan 't station vóór vertrek van don treinalleen ver zending van correspoudeniie na Alkmaar. Voor den trein van 4.10 a. bus- luchting 2.10/2.56 a. (aan het kantoor 3 45 a.); verzending van alle cor respondentie. Voor den trein van 8.5 a. buslich ting 5.45/6.30 (aan het kantoor 7.40 a.), geen ltcntiug aan 't station vóór 't vertrek van den treiü; verzending van correspondentie voor Wiel ingen, Amsterdam, en alles wat vertier ligt. Voor Texel vertrek 12.30, 'smid dags buslichtiug 11/11.45 m. De bestellingen in deze gemeente orden uitgevoerd: ten 7.f 12 's middags en 6 45 a. Hat goedoronvarvoer. Met ingaog van Woensdag 26 dezer worden iu verband met het beperkte goederenvervoer (zie het bericht Het spoorwegverkeer) des Woensdags geen goederen voor vervoer aange nomen, uitgezonderd «beötclgoed met snel vervoer", dat alleen wordt aan genomen 's morgens tusschen 8 en en 10 uur. Bestellingen van goederen zullen evenwel op die dagen plaats vinden. Kamer van Koophandal. De Kamer van Koophandel ver gadert a.s. Donderdagavond om 8 uur in het Raadhuis. Stukken, die vergadering betref fende, gelieve men vooraf in te zenden by den Voorzitter, by den Secretaris of by een der ledön. Zondagmorgen j.1. ten 9 ure bracht do torpeboot Z 6 een lijk uit zee, hetwelk door de bemanning was opgevischt en om 4 ure van dien zelfde dag werd een iw«.ude lijk, eveneens van usn manspersoon, door Hr. Ma. .Dolfijn" binnengebracht, hetwelk van het onderzoek inga vaar tuig .Hercules" was overgenomen Beide ïyken verkeerden in verregaand don staat van ontbinding en waren niet te herkennen. Ook was het niet meer uit te maken of het burgers of militairen waren, terwijl niets op hen werd bovonden waaruit de identiteit was vast te stellen. De Heldersche Mandolineclub „Serenata" geeft op Zaterdag 21 Oc tober haar eerste Winteruitvoering iu Casino, uitsluitend toegankeiyk voor werkende en kunstlievende leden, Hedenmorgen werd alhier bin nengebracht do Ned. motor lichter „Borneo" kapt. L. A. Man in 't Veld. Deze lichter werd door de sleepboot .Witte Zee" by Doggersbank Noord aangetroffen met gebroken voormast en verlies van zeilen en tuigage. De lading bestond uit zinkerta en de be- Btemmiug was van Haugesund naar Zwyndrecht. Vin het Westelijk front. Parijs, 24 September. Ia de streek van Braye en de Froidmont- en Hurtebise-hoeven verwoede bedryvig- heid van het geschut. Een overval, door de Duitschers op laatstgenoemd punt ondernomen ia mislukt. In Champagne slaagde een inval der Frauscheii 'n de Duitsche linies beoosten den Tftton. Van het Oostelijk front Beriyn, 24 September. Onder den in bet bruggehoofd van Jacobstadt binnengebrachten buit van 66 ka nonnen, bevinden zich één bespannen battery en vyf zware kanonnen van 26 tot 28 cM. kaliber. Ia de stad zelf vleleo ryke voorraden aan brood en meel in onze handen. onderhandelingen over de levering van Duitsche kolen in vollen gang. Het Haagsche Correspondentie bureau verspreidde gisteravond de volgende mededeeling: Naar wy met zekerheid vernemen bevinden de onderhandelingen met Engeland in zake de kolenlevering zich nog In hetzelfde stadium als de vorige week. De mogeiykheid is intusschen niet uitgesloten, dat, al mocht de over eenkomst waaromtrent thans wordt onderhandeld onverhoopt niet tot stand kunnen komen, ons land des niettemin door Engeland in staat zal worden gesteld 100.000 ton steen kolen uit Engeland te betrekken. Uit Oost-IndIS. Onder de ofiicioren van het marine- etablissemeut te Soerabaja en het marine departement te Batavia, is een gemeenscbappeiyke actie gevoerd, met het doel verbetering van traktement te verkrygen. Het verzoek, vervat in hetgezamen- lijk schrijven van de koninklijke marine en het marine etablissement te Soerabaja, om vermeerdering van de nssandeiyksche toelage wegens bezigheden aan den wal van f 100 tot f125, weid ingewilligd. Dfee opslag ad f26 wekte alge meens tevredenheid. (Soer. Hlb.) BINNENLAND. Een ander denkbeeld is, de vracht prijzen weer geiyk te maken, door het tarief te herzien. Bit moet dan voor de Zuiderzeehavens lager worden gesteld en voor plaatsen aan de groote rivieren iets worden verhoogd. Ten derde zal bet goed zyD, dat de regeering pressie uitoefend op de gemeenten, dat zy zoo spoedig mogelijk bestellen en op de juiste wyze. Saboteerende boeren. Be rykspolitie heeft in don omtrek van Eindhoven reeds by zeer vele boeren een Inval gedaan en aanwezige groote koffiemolens in beslag geno- meD. De eigenaars gebruikten deze ins om hunne rogge of boekweit te malen. Deze methode vindt veel toeDassine. DE DISTRIBUTIE. INGEZONDEN. Vlce-admlraal F. Plnka t. Te Utrecht is Zondag overleden de gepenslonneerde vice admiraal F. Pinke. De heer Pinke werd geboren te Hengelo 1 Januari 1860. Hy trad in dienst ala adelborst Se kl. 1 September 1876, werd luitenant ter zee 2e kl. 1 October 1880, idem le kl. 1 Mei 1891, kapitein-luitenant terzee 1 Jan. 1902, kapitein ter zee 10 Aug. 1907 schout by nacht 1 Febr. 1912 en vice- admiraal 1 Febr. 1914. Van 10 Juli 1891 tot 12 Juli 1894 was hy officier-instructeur voor de sterrekunde, don scheepsbouw enz. aan het Kon. lustituut voor de Marine te Willemsoord en van 3 Maart 1910 tot 9 Jan. 1912 inspecteur by den torpedodienst. Den 11 Jan. 1912 W6rd by benoemd tot commandant van de zeemacht, chef van het Departement van Marine in Nederl.-Indie, uit welke functie h(j 15 April 1916 eervol werd ontheven. Ben len Mei 1917 in het moeder land teruggekeerd, werd hy byKon. besluit van 8 Juli d.a.v. gepension- neerd. Van zyn hand verscheen in 1897 een leerboek over meteorologie. Kustverdediging. Ingediend is de begrooting voor het Fonds van de kustverdediging voor 1918, waarby is uitgetrokken lo. het maken van e9n fort by Vlissingen2o. het verbeteren van fort Kijkduin8o. het vermeerderen yan de vuurultwerking van de forten aan den Hoek van Holland, by IJmui- den en op de Harssens. De kolsnvoorzfsning. Op goede gronden kan het Handels blad het bericht vau Zaterdag, dat de overeenstemming tusschen onze en de Engelsche regeering inzake de levering van Engelsche kolen aan ons land is verzekerd, handhaven, ton spyt van do daarop gekomen tegenspraken. Met de Duitsche regeering zyn do Da aardappslan-rantsotneerlng. Volgens een gister verschenen ministerieele bekendmaking zsl met de distributie 6D rantsoeneering van aardappelen worden begonnen op October a. s. De prys is nog niet bekend gemaakt. Wel echter, dat per hoofd en per week een rantsoen van 4 Kilo zal worden toegestaan. (Volk). Elaran. Met iugaug van 1 Oct. is de prys der regeeringseieren vastgesteld op 12 cent. Da turfdiatributia. De Kamerleden, de hoeren Van der Voort van Zyp en Duymaer van Twist, hebben Zaterdag te Coevorden een vergadering gehouden met een aan tal vervene^ scheepsbevrachters enz. ton einde te wordon ingelicht over de aanwezige voorraden turf, pryzen, de verscheping enz. D6n heeren werd medegedeeld, dat in rond cyfer geraamd dit jaar zyn aangemaakt 1800 millioea turven, terwyi bovendien nog aanwezig zou zyn 40 pet. van het fabrikaat 1916. Van het product 1917 zou 26 pet. nog niet droog zijn, dus zou voor den winter 1017 1918 beschikbaar zyn 75 pet. van de productie 1917 en 40 pet. van do productie 1916 Volgens mededeeling van de aan wezigen kon als vaststaande worden aangenomen, dat, ala bet vervoer niet beter wordt, "op 15 November zeker nog 55 k 60 pet. op het veld zal staan, die niet vervoerd zal kun nen worden. In dit verband werd ernstig geklaagd over de acbipp«silj, dio door de leiding van den Alge meenen Schippersbond het vervoer belemmert. Iu 't algemeen werd geconstateerd, dat de brandstoffen commissies niet behooriyk geïnstrueerd zyn. Het komt dagelijks voor, namen en plaat sen werden genoemd, dat direct by vervenera wordt aangevraagd om turf t,e zende. Vervolgens werd ge constateerd, dat tal van gemee niet aanvragen, of nog maar eens afwachten, omdat men liever steen kool heeft. Daardoor komt het voor, dat in sommige venen veel meer schepen dan bestelde vrachten zyn. Maar men was het erover eens, dat dit niet de belangrykste oorzaak is. Die moet zonder twyfel gezocht worden by de schippery. De regeoring heeft met den Alge- meenen Schippersbond voor de bin nenscheepvaart een contract aange gaan en het hoofdbestuur heeft een vrachtprijs vastgesteld. De schippers doen zooals zy willen en stelden eigenmachtig du vracht prijzen vast, die nog steeds omhoog gedreven worden. Zy aanvaarden do beste vrachten, waar zy het meeste aan verdienen, maar zoo biyven er eiken dag be stellingen onuitgevoerd on moeten sommige gemeenten maandenlang op de hen toegezegde turf wachten. Maar nog eon veel erger feit werd genoemd. By het contract tusschen den Bond en de Regeering is bepaald, dat de niet georganiseerde schippers zich slechts behoeven aan te melden, om door de schippersbeurzen be vracht te kunnen worden. Er zyn namelyk tal van schippers, die al jaren op een en dezelfde ge meente varen. Zy weten wat voor tuif gewenscht wordt, genieten het vertrouwen der menschen en hebben veelal neg geld onder hun klanten zitten. Meerdere gemeentebesturen wenschen alleen door hun bekende schippers bediend te worden. Deze ,vrye" schippers worden ter beurze door den Bond genegeerd, ach tergesteld en moeten soms weken achtereen wachten, tot zy hun viacht kunnen vragen. Molest is zelfs niet uitgesloten. Het is voorgekomen dat zoogenaam de .vrije" schippers zich aanboden voor de onuitgevoerde orders, maar de Bondsleden stonden niet toe, dat die werden vergund. En dit werd te recht een onduldbare toestand geacht. By de bespreking van de door de Kamerleden gestelde vraag wat ten deze ter verbetering zou kunnen worden gedaan, werd als eeu groote moeiiykheid geconstateerd, dat de Boud-een lichaam is zonder controle en iDgrypende maatregelen in den weg slaat. Men was vau meening dat er aanleiding ia tot ingrijpen vanwege den Minister, desnoods door toepassing van de Schepenwet en met militair gezag. Het denkbeeld werd geopperd door een massa 30 60 tona schepen de daarvoor geschikte turf te vervoeren van Zwartsluis ea Zwolle; daar de ladingen over te stooten in groote aken, die de groote kwantums kunnen vervoeren naar daarvoor aangewezen steden. Grootere schepen, 60—1-50 tons enz. zoudon daarnaast direct bevracht kunnen worden voor de plaatsen van bestemming. Haldoracho Bastuurdsrsbond en S.D.A.P., afd. Haldar. Aan de vrouwen en mannen in de gemeente Helder. Zoo U bekend is, zal a. s. Zondag middag half drie op de Viachmarkt een groote moeting worden gehouden, teneinde een betere levensmiddelen- voorziening te verkrygen. Deze mee tiug zal gevolgd worden door een optocht mot ontplooide banieren eD doeken door de stad. Dat deze betooging zoo grootsch en indrukwekkend raogelyk moetzyo, spreekt vanzelf, als men aanneemt, dat het voor een zeer dringenden eisch is in onzen tyd, waarvoor geagiteerd wordt. De arbeidersklasse gaat in de komende winter een zorgvolle tyd tegemoet. Er is gebrek aan grondstoffen er> steenkool waardoor werkloosheid dreigt, er zal indien geen tydige maatregelen worden genomen, gebrek zijn aan allerlei voedingsmiddelen. Men weet maar al te goed, hoe groot de vetschaarscbte, ook in deze gemeente is, aan den lijve is gevoeld de inkrimping van het broodrantsoen. Van verschillende meelspyzen, o a. rijst, gort eü havermout ia zoo weinig iu het land, dat do voorraad slechts toereikend is tot Maart. Hoe h8t. zal gaan met do peulvruchten en aard appelen van de nieuwo oogst is tot nbgtoe niet bekend.- En toch wy moeten het weten, opdat de arbeidersklasse zyn maat regelen kan nemen. Reeds daarom is het noodzakelijk, dat de Regoering aan do weetkomr, wat de arbeidersklasse in Nederland wil. Veel is reeds in het belang van de voedselvoorziening door de vakbowa giDg en de S.D.A.P. tot stand ge bracht,. Maar de Regeeringsbureaux werken Le langzaam. Daarom moet, aan da Regeertg noodzakelijk duidelijk worden ge maakt, dat eon betere levensmiddelen- vourzieuiDg boog noodig ia. De Regeering moet weten 1. dat ten spoedigste worde over gegaan tot. het. vaststellen van raaximum-piIjzen, die lager zyn d m de thans geldende of die van kracht waren in den vorigun winter, a. wittobrood b. ryst c. aardappelen d. peulvruchten e. vatgroenten en stapelgroenten 2. dat voor de] arbeiders en met hen economisch gelyk te stellen personaU, de pryzen der brandstoffen aanmerkelyk lager zullen worden gesteld dan voor het overige deel dei- bevolking 3. dat ten Bpoedigste worde over gegaan tot de distributie van goedkoop rundvleeacb 4. dat worde ingevoerd op korten lermyn eene algemeene rantsoenee- ring van alle eetbare vetten 5. dat de toegezegde beschikbaar stelling van kleeding, schoeisel, zooi leder, klompen, wol en sajet vóór het begin van den winter zal plaats hebben. Daarvoor moet worden gedemon streerd met kracht en klemonze eischen moeten doordringen tot bureaux van do regeering. Wij willen niet meer gebrek ïyden dan de omstandigheden strikt nood zakelijk maken. Wy verwachten daarom niet alleen de mannen, maar vooral ook de vrouwen, om met en naast ods te vechten voor een betere voorziening van levensmiddelen. Arbeiders en arbeidersvrouwen, de tyden zijn ernstig, toont dat gij de middelen kent de regeering tot daden aan te zetten. Komt en betoogt met ons op a.s. Zondag. Op tegen de honger en tegen i duurte 1 Voor het Comité B. zondebvan. MARKTBERICHTEN. - Alkmaar, 2i*8opt. 1917. Ir VEE. Aangevoerd 22 koelen f 228 a f 440, _S vette kalveren f 80 140 Idem p. pond f 1.20 a f 1.60, 44 nuchtere Idem (16.- a 26.-. 298 vette varkene 90 a 110 ct p. X K.G.,417 vette ■chapen 14 a f 42, 08 lammeren 00 a f 00. formerend, 26 Sept, 1917. 17 atapele Fabriekskaai per 60 K.G. f 0.- 104 Boerenkaas 60 f 0.- 2 Commissie 60 0,— 11 Middelbare 60 f 0.- Qoudsche kaae 60 f 0.— 677 K.G. Boter per K.G. f 2.60 A f 0.- 1181 Runderen: 680 vette per K.G. f 086 f 128 601 melkt en gelde f 110,- 290 - 46 Stieren 0.- 0.- 66 Paarden f 120.- f 650 - 26 vette Kalveren per K.G. f 1.30 L60 192 nuchtere id. per atuk 10.— f 26 Fokkalveren per atuk f 0.— 0.— Slachtkalvereu l 0.— 0— 443 vatte Varkena per K.Q. f 1.00 1.10 89 magere id. per stuk 18.- f 28 96 Biggen per stuk f 4.60 8 60 2681 Schapen f 18.- 29.- Overhouders 0.— 0.— 911 Lammeren 18.— 24.— dansen f 0.— 0-— Kalkoenen f 0.- f 0.- Zwanen f ft— f 0.— Kipeleren per 100 stuke 10.76 11.76 Eendeioren 100 1 0.— 0.— Kievitseieren per stuk 0.— 0.— 800 zak Appelen L60 f S.60 400 ld. Peren f 1.60 f 860 Alle Kaae per 60K.Q. (67.—.aangekocht voor de regeering. MARINEBERICHTEN. De ofBcier-machinlat 2o kl. A. van der Harst wordt in Decembsr uit Ooat-Indiö terugver wacht. van Hr. Ms. Triton naar Vlieland en do luitenant ter zee 2e kl. A. M. Hekking van Vlieland Hr. Ms. Triton. De overplaatsing van den buitengewoon i borst A. Roidt op 24 September 1917 van Ms. Noord brabant naar Hr. Ms Wachtschip Willemaoord is iogetrokkon. Met den 25sten September 1912 is de land- stormpllchtlg macbinedrUver G. Halff bevorderd tct iandsiurmplichtig korporaalmachinedrUver. SPORT. Uitslagen van 23 September. 2e klasse A. W.F.C.—Z F.C. 2-1 Stormvogels—R.C.H. 1-0 V.S.V.—K.D.O. 0-1 D.E.C—Z.V.V. 1-0 Se klu8se E. H.FC.—West Fri8ia 2-1 S.D.S. H.B.S. 4-0 PurmersteHn Neerlaodia 1-3 ,,'t Kan vsrkssrtn." Breero heeft gezegA: .'t Kan ver- keeren." Nu is 't verkeerd, omdat het verkeer zoo verkeerd is. Moge 't daatom spoedig met 't verkeer weer verkeoren, opdat niet alles ver keerd ga. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Niaa vertrok 22 Sept. van Amsterdam naar Java. Rottsrdamschs Lloyd. Ceylon vertr. 22 Sept- van Rotterdam naar Java Koninklijks Hollandsoha Lloyd. Maasland arriveerde 22 Sept. van Buenos-Ayres Burgerlijke Stand v. Helder, van 22 tot 24 Sept. '17. BEVALLEN: P.Vollmuller-Mos, z. J. Giltjes-Schrander, d. M. A. Zeil- atra-Bylo,d. M.Moormann—Snel,d. M. A. L. de Haan Jansen, z. E. Luco—van Geffen, z. OVERLEDEN: M. Kleyn-Koater, 68 j. Be BURGEMEESTER van HELDER brengt ter kennis, dat DE MINISTER VAN LANDBOUW, NIJVERHEID EN HANDEL Gezien de Distributiewet 1916 Hssft goedgevonden te bepalen Overeenkomstig Artikel 8 derde lid worden de volgende pryzen vuatgesteld, waartegen verschillende stroosoorten in den groothandel ten hoogste mogen worden te koop aangeboden of verkocht. De pryzen gelden per 1000 K.G. «troo geperst, geleverd franco naaste spoorwegstation of groot vaarwater. STROOSOORT. Levering bjj den ■producent, f 68.- 86.- 60.- 50.- 50.- 30.- Levering by den consument. Graanstroo Kanariezaadstroo Erwtenstroo Bruine boonenstroo Witte boonenstroo Andere boonenstroo Stroo van koolzaad mosterdzaad. karwyzaad blauwmaanzaad 20.- f 40.- 40.- 65.- 56.- 65.-- 86.- 26.- 26.- 26.- Voor ODgeperst stroo is de prys telkens f4.— per 1000 K.G. lager. Deze prijzen gelden niet by levering van hoeveelheden kleiner dan 500 K.G. Helder, 21 Sept. 1917. De Burgemeester voornoemd, W. HOUWING. Door do veranderde werk tijden in verband met de gaabesparing, en door het vroeger sluiten van de post voor verzending naar bulten, zijn wij genoodzaakt vroeger af te drukkken. In verband hiermede kun nen wij niet instaan voor de plaatsing van advertenties, die nè 9 Ulir aan ons bureau worden bezorgd. Namens de COMMISSIE VAN BIJSTAND voor het LEVENS- MIDDELENBEDRIJF worden met het oog op de spoedige Inwer kingtreding der Lederdistributie ultgenoodlgd tot eene Gebot en PIETER ALBERTUS QERARDUS, Zoon vanM. LUCA en E. LUCA—v. GEPFBN. Helder, 24 S^ptembar 1917. GeborenMARIA. Dochter van JOHAN HEINRICH MOORMANN en MARIA MOORMANN-Snkl. Heldor. 22 September 1917. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U kennis te ge ven, dat onze geliefde Echtge- noote en der kinderen zorgzame Moed9rBehuwd önGrootmoeder MsJ. MAARTJE KLEUN, gsb. KOSTER, na een langdurig en smartelijk ïyden hedenmorgen iso erleden, in den ouderdom van 68 j iar. Heider, 28 Sjptember 1917. Weatgracht 19. Haar diepbedroefde Echtgenoot, J. KLEIJN, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Chirurg, iswederteconsulteeren. SPREEKUUR 1-2 nam. DIJKSTRAAT 49. WAARSCHUWING dal van 23 SEPTEMBER 1917 0, voedermiddelen voor dieren NIET mogen worden afge leverd In anderen dan in ongemengden toestand of onder andere namen dan de werkelijke (natuurlijke). Tegen overtreders zal een strafrechtelijke vervolging worden ingesteld. Ontheffing van het verbod kan verleend worden. Inliohtingen en aanvraagformulieren vanaf MAANDAG 24 SEPTEMBER verkrijgbaar bij alle Veevoederbureaux. Do Toewijzingscommissie voor Veevoeder Mr. Ed. WINKELMAN, Voorzitter. des avonds ten 8 ure in Café Central, Kanaalweg. ten einde eene bespreking te houden over de regeling en de te nemen maatregelen Inzake de verstrekking van leder. De D'rect»»ur van hetLavenamiddolen- bureau A. G. A. VERSTEGEN. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat, onvoor ziene omstandigheden buitengesloten, de Burgemeester en do Wethouders ten Raadhuize over dienstaangelegen heden te spreken zyn als volgt De Burgemeaater alle werkdagen van voormiddags 10—12 uur; Wethouder G. de Vod, Donderdags van 'anam. 31/,—41/* uur; Welbouder P. de Geus, Donderdags van 'snam. 1—2 uur: Wethouder D. H. Grunwald, Don derdags van 'anam. 8-4 uur. Helder, 22 September 1917. Koningstraat 23, van DINSDAQAVONO 9 uur tot WOENSOAGAVOND 7 uur. Wegens daling der veeprijzen hebben de Heldersche slagers besloten om van af heden de 1° kwaliteit Rundvleesch met Onze winkels zijn vanaf heden des avonds om zeven uur gesloten, uitgezon derd des Zaterdags. Hotel Café Restaurant lederen Wounsdagavond van O tot 11 uur en lederen Zondagavond van 9 tot 11 uur bij gunstig weder in den Tuin, bij ongunstig weder In de Zaal. Verordening. MILITAIR GEZAG. Be VICE-ADMIRAAI,, Commandant der Stelling van Den Helder, Gezien het Koninklijk BeBlult van 8 September 1914. Stbl. No. 448, waarbij de gemeenten HELDER en TEXEL in staat van Beleg zijn ver klaard Gelet op art. 35 der Wet van 23 Mei 1899, Stbl. No. 128; VERBIEDT le. het uitvoeren van ZEEWIER uit de gemeenten HELDER en TEXEL; 2e. het in genoemde gemeenten aan eenig middel van vervoer ten uitvoer aanbieden van zeewier. Overtreding van dit verbod wordt iDgevoige artikel 49 van bovenge noemde wet gestraft met hechtenis vau ten hoogste drie maanden. Bovendien kunnen het zeewier, zoomede de voorwerpen waarmede de overtreding gepleegd is, worden verbeurd verklaard. In bijzondere gevallen kan op schrif teiyke aanvrage van belanghebbenden ontheffing vao dit verbod verlèend worden. BEVEELT dat deze verordening zal worden afgekondigd door aanplakking op de wijze als tor plaatse gebruikelyk is en door opname in plaataeiyke bladen. Gegeven te Helder, den 17den September 1917. De Vice-Admiraal Stellingcommandant, TEN CATE. Algameene Vergadering van do Afdeoilng HELDER van „HET WITTE KRUIS" dat avonds 8 uur, in HOtol „BELLEVUE". Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van 2 Afgevaardigden naar de 59a Algemeene Vergade ring te Amsterdam. 3. Behandeling van den beschry vinga- brief van genoemde vergadering. 4. Benoeming van 3 leden voor het nazien der rekening en verant woording van den penningmeester. 5. Verkiezing van 2 bestuursleden. 6. Voorstel van het beatuur, om een Wijkverpleegster aan te stellen. De Secretaris, G. DE VEN. Vanif DONDERDAG all) dagen versche Texelsohe verkrijgbaar, bij Jb. BUISMAN Jr., Doolhof 23. voor een betere Leeenimlddelenvoorzlenlng. Besturen van Vereenlgln- gen, welke een uitnoodiging hebben ontvangen en deze nog niet hebben beantwoord, of een afgevaardigde heb ben gezonden, worden be leefd ultgenoodlgd dit als nog VOOR DONDERDAG a.s. te doen bij ondergeteekende. Voor het Comité: B. ZONDERVAN, Secr. Cr on jé straat 2. „MORPHY" herinnert aan den op WOENSDAG 26 dezer te hou den in bet Militair Tehuis, Spoor straat, des avonds te 8 uur. Voor iodorSohaker toegankelijk. HET BESTUUR. Te koop aangeboden gizugd en ongezaagd, goud »oor Industrie. VRAAGT PRIJSOPGAAF.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 2