Heldersche Courant van Oonderdag 27 Sept. 1917. Wlarlngtn. Maandag j.1. des avonds om 7l/j uur vergaderde in 't hotel van den heer D. Lont onze afdeeling van het Vakonderwijs in West-Friesland met aanwezig slechts 7 leden. Na opening door den Voorzitter, den heer Poel, volgde lezing der notulen door den Secretaris Bosber, welke onveranderd werden goedgekeurd. Besloten werd wederom een winter- cursus te houden, waarvoor leerlingen zullen worden opgeroepen. In de vaca ture voor leeraar, ontstaan door 't vertrek van den heer Van Setten van der Meer, zal tijdelijk worden voorzien door de andere leeraren n.1. de heeren Spaander enCoumou. Ter uitwinning van licht en brandstoffen zullen de lesten gegeven worden direct na afloop der schooluren alzoo van 4-7 uur namiddag. Tot afge vaardigde naar de hoofdvergadering werd gekozen de heer N. J. Poel die 't aannam. Hierna sluiting. Onze plaatsgenoot de heer M Stavenga, onderwijzer aan de bijzon dere school te Hoogeveen (thans ge mobiliseerd) is benoemd tot Redacteur Verslaggever van het Christelijk His torisch dagblad ,De Nederlander" te a Gravenhage. Texel, 26 September. De landbouwonderwljzer, de heer H. Klimp, is weder aangevangen met een nieuwen landbouwcursus. De lessen worden gegeven in de o. 1. school te Oosterend. Aan het Noordzeestrand zijn weer een groot aantal mijnen aangedreven, naar men zegt, niet minder dan 25. Men is bezig ze onschadelijk te ma ken. Achter den Hoorn-dreef een vat benzine aan. Ter markt waren Maandag aange voerd 516 schapen, prijs f 18 h f28; 394 lammeren, f8 k f 18; 87 ram men, f 80 a f45; 8 paarden, f200 k f350 en 2 nuchtere kalveren, f16 4 f 18 per stuk. Naar Purmerend en andere marktplaatsen in N. H. werden uitgevoerd, 481 lammeren, 881 scha pen, 4 koeien, 5 kalveren, 1 veulen en 8 varkens. In een der slooten, nabij de haven, geraakte in den vorigen nacht een paard te water. Toen 't beest ont dekt werd, zat 't zoo diep in de mod der gezonken, dat er heel wat man nen aan te pas kwamen, om 't met touwen weer op den wal te trekken, 't Duurde echter vrij lang voor de rossinant weer op de been kon komen. Met bet verplaatsten van de petro leumtaDk is men zonder ongevallen klaar gekomen, 't Was echter 'n verbazende toer om het zware Ijzeren gevaarte op rollen eenige honderden meters te voeren. Het werk was echter aan goede handen toevertrouwd.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3