Heldersche Courant van Dinsdag 2 October 1917. Anna Paulowna. Zaterdagavond, 29 September, ver gaderde ,Het Witte Kruis" in Veer- burg. De voorzitter, de hesr D. C. Rezelman, opende de vergadering. De secretaris, de heer C. Wfldenes Spaans, las de notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd. Voorzitter deelde mede, dat ingekomen islo. 't Rap port van de commissie tot onderzoek van de wijkverpleging in Noord- Holland. 2o. De naamlijst van de besturen derafdeelingen. So. 't Verzoek van den heer S. Speets om ontslag als magazijnmeester der vereeniging. 4o. 't Verzoek van den bode, den heer J. van der Goes, om verhooging van salaris, 't Bestuur stelt, voor tot magazijn meester te benoemen den heer P. Speets op een salaris van f 40 per jaar en het bodeloon te verhoogen van f 40 op f 60 per jaar. Beide voorstellen worden met alge- meeno stemmen aangenomen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt gekozen de heer D. C. Rezelman en tot plaatsvervanger de heer R. Dekker. Beide nemen de benoeming aan. De beschrijvingsbrief geeft geen aanleiding tot debat. De afgevaardigde verkrijgt vrij mandaat. Tot commissieleden voor 't nazien der rekening worden gekozen de heer en E. A. Kaan, G. Blom en A. de Boer en tot plaatsvervanger de heer H. Jonker Hz. Deze, voor zoover tegenwoordig, nemen de benoeming aan. De rondvraag leverde niets op. Hierna sluiting. Zondagmiddag, 80 September, had nabij 't café van den heer T. van IJzendoorn eene ringrijderij plaats op fietsen. Er waren 16 deelnemers. De uitslag wasle prijs de beer Boontjes, van Valkoog; 2e prijs de heer K. Jongejan 8e prijs mejuffr. T. Lange- dljk4e prijn de heer W. Tiel6e prijs de beer G. Boest; 6e prijs mej. J. L vc vedijk, de laatste 6 te Anna Paulowna. Do prijzen bestonden in cootanteD. Wierlngan. Vanwege de vereeniging „Omhoog" trad j 1. Woensdagavond m 't lokaal van den heer M. de Haan als spreker op da. K. Westmijze, van Wildervank. Spreker behandelde zeer uitvoerig het alcoholvraagstuk, en overtuigde de vele opgekomenen dat niet alleen het misbruik, maar ook bet gebruik zoo veel ellende in de wereld kan brengen. Na afloop zijner rede gaf dezelfde spreker nog enkele voordrachten ten beste, getiteld: „Het 60 jarig Huwe lijksfeest", „De Kastanjeboom", „Het Witte Poesje" enz., welke zeer gevoel vol werden ten gehoore gebracht. Vooral het slotstukje „Het gelui der Torenklok" was meesterlijk, en allen waren onder den indruk. Zelden beeft men een spreker gehoord als ds. Westmijze, die 't publiek zoo wist te boeien. Klokke 10 werd de gas kraan gesloten en een weinig petro leumlicht onstoken, waarbij de voor zitter van „Omhoog", ds. Leendertz, den spreker Damena allen hartelijk dank zegde voor den genotvollen avond, hen geschonken. In den laatsten tijd is hier aan de dijken nog al veel geviacht zeegras aangespoeld, dat met behulp van 't mooie, droge weer nog bereid kon worden. De prijs van dat goedje is weer gestegen tot f6.— per 100 Kilo. Voor de bouwboeren worden door de visachers ter bemesting der landerijen veel mossels en zeesterren aange bracht, ter vervanging der kunstmest. J.1. Zaterdag 29 Sept. 1917, des avonds om 7 uur werd door Notaris van der Speek Obreen in 't Café van den beer H. Engel, ten verzoeke van den heer S. M. de Vries, de volgende landerijen publiek verkocht 1. .Hei- ventje achter dorp", groot ruim 18 snees Kooper J. d. Vries S.Mz. f 1410.—. 2. .Volkskrochtje achter dorp" groot ruim 18*/a snees. Kooper Corn. Klein Jz., f1810.—. 3. .Het slot op Noord- buren", groot ruim 17*/4 snees. Kooper Corn. Klein Jz., f1600.—. 4. .Oude Jaap of Tilkes", en .Kees Tijsen's" beide in de dorper Koog, tesamen groot 281/* snees. Kooper Weert Mostert, f1241.—. 5. .Boschke" en .Borlgras" beide in den Stroeör Koog, groot tesameD 881/* snees. Kooper 5. J. Koorn f 1261.-. 6. .Cornelis AlbertWiegman's Krocht"en .Samen- weid", groot tesamen 451/, snees. Kooper C. Wiegman Lz., f2989.—. 6. .Jan Mekkeus Ventje" in den dorper Koog, groot 181/» snees. Koo per Jan Doves 8z., f1220.—. 7. ,Be Boakea bij de Kooi vanStrand", groot ruim 34 snees. Kooper Joh. Rotgans Nz., f2860.-. Totaal opgebracht f18241.-. Eveneens werd ten verzoeke van den heer C. Asjes nog publiek ver kocht 1. .De Liemerü" in de Stroeflr- kooggroot 121/» snees. Kooper B.Koorn Jbz. f 200. 2. ,De Arrekomp" in den dorper Koog groot 171/» snees. Kooper S.Xont Jbz. f746.8. ,'tNeske" in de dorper Koog, groot 91/» snees. Kooper D. N. Mulder f 485. 4. ,De Haverven" in den dorper Koog groot ongeveer 10 snees. Kooper S. Klein Jz. f 590. Totale opbrengst f 1.970' Mej. D. C. Kooijman, onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytusboef alhier komt voor als no 1 op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. school te Valkoog gem. St Maarten.

Heldersche Courant | 1917 | | pagina 3