KATOENEN JONGENSPAKJES KATOENEN KRUIPPAKJES. Magazijn „De Ster" I. O. G. T. N. Timmer- en Metselwerken, OPRUIMING Nutsspaarbank Openbare Verkooping diverse meubilaire- en inboedelgoederen Vorderingen ten laste der er, Wegens Sterfgeval. Notaris BAAS PRAKTIJK-EXAMENS Timmerman en Aannemer Dames P. PLUIJL AAR FIWl ëiTco, Tandarts, Enormi ii tering iiiiiiiiiiiiiiiiiiii Eikenhout a f S.OI) per 100 KI, D. DEGRAAF Ilndipioiinl Didn il Ciri limpliu KitUal) W0ENSDAÖ16 APRIL, 8 uur prucias, in „TIVOL1". Spreker de Keer W. VAN EIST, vin den Haag, over: Reclasseering en Tempelierenwerk. Welwillende madewerking van de Heeren: 10H. PALA.viool; 1ANVESSEM. cello; L BE WIT. piene. Snlrée 25 c»nf. Uder dia guvoolt vont «orbatttlog van maafsohHppiilijke-toaatsndon meet beslist il»z» Inzing gaan hoeren. KAARTEN verkrijgbaar In flen Boek handel van de Heeren Duinjcer, Spruit en Maas, en den Sigarentfoüdal van den Heer Kokelaar/en Mej.de Wed. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor rille voorkomende tegen zeer concurreerenden prijs, W. LASTDRAGER, KONINGSTRAAT 62 en BOTHASTRAAT 2. in hut MEUBEL- an TAPIJTMAGAZUN van C. J. GRAAFF, Spoorstraat 74, Polderweg. GEOPEND: ellnnlt voor penaloenen lederen Woensdag, ti en. van 7 tot 6SJ «wr, «JT lederen Zaterdag, n.m. van 7 tot 9 uur, voor hot Inbrengen en slhalen van geiden. op Woensdag 23 April 1919, des morgens 10 uur, .TIVOLI" te HELDER, van w.o.: »lsap8<am»r-am©ubl©meM, wlr»k:J-»ftv»nterm, enz., enz. Daags te voren te bezichtigen van 2 tot 4 uur. Deurw. W. BIERSTEKER. Surgamesnter en Wolhouttors van Halder herinneren by deze belang hebbenden dat de vorderingen ten laaie dar gemeente over het riienrjsar 1918, vófir den 1 Juli 1919 moeten zijn ingeleverd. By gebreke daarvan zijn de vorde ringen volgens de wet verjaard. Helder, 9 April 1919. zal op D0NDER3AG 1 ME11919, des morgens 10 uur, ten sterfhui ca van (Jen Hoer L F. OVER DE LINDEN, aan Jen Kaneelweg n». 7, HELDER, publiek verkoopen: I VEREENieiNfll VAN LEERAREN IN DE HANDELS WETENSCHAPPEN, SOEKffOU OEN-HANDT LSCOR**ESPONDE£NTIE, op 26, 27, 28 M«i des avonds, to Heldor, en'20 andere plaatsen. Vraag pros. bij den Secretaris H. BROEDERS, le Helmers- straat-327, Tel. Z. 3247, Amsterdam, en by den Boekhandel van BLABERÖROEN te Amsterdam. Aanmelding tot 9 Mei. Qndergataakenda maakt bekend, dat hij zich gevestigd heeft als voor alle voorkomende timmer-, metsel- en beton werken. aanbevelend, W. N. KIKKERT, Molengracht 32. School of Dancing Dijkstraat 37, Helder, Tclephonc 276, Benoit H. Polak. Supem'SOr fOr Holland cl the American Hat. Ata. Pref. et Dancing, In linten wlth: I'Academie Paris. Mam ter ImperiaI Society of Dance-teachers, Eng land. Sec. end Uembert Duteh Sec. of Dance-tcachers. Marnier el the Dermte Sec. of Dance-teachers. Admlral Lord Fisher an elegant and gracoful danccr. earnestly Impressed upon hls junior olllcers tbat a knowiedge of dancing is a prlceless asset to them, especially when en a forelgn statioi AU the Modern Ballroom Dances. Correct American Deportment and Style. Private lessons daity. «ar,af ha den weder zeer ftjii IJS verkrijgbaar, bereid uit prima grondstoffe», als Glacé de Mocca. Glacé de Ananas. Glacé a la Vanille. Glacé aux Frambolses. Sorbets. Plombières. Wordt ook aan huis bozorgd. Afternoon Tea. Aanbevelend, Lunchroom Neutraal Spoorstraat, Helder. I0BEZOHOE*. bestaande in: tafels, stoelen,kasten, spiegels, schilderijen, bedden met toe- behooren, vloerkleeden, zeil, gordy- nen, kachels, keukengereedschap, antieke mesubelon, collectie oud porcalwïn, en hetgeen meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags te voren van 2—4 uur. Met den verkoop van de antieke meubelen en het oud porselein zal begonnen worden namiddags IJ uur. Belangrijk bericht. uit AMSTERDAM, houésn iedGren Woensdsg van 12-4 «et. Spreekuur Sn DEN HELDER, KEIZERSTRAAT 28, tegen ortdarslaand tarief: Pijnloos trekken «an tand oi lies 11.-, (Rtiebitliin vanaf 125 parfieelgobit. Vullingen etc. isnal 11.-. MHrt*ir«§ twrmlftdtrd tan»?. Alta ïawdïiMièüttdSge p et r 116 n tcsMa. Geachte Redactie I Beleefd verzoeken wy u plaatsing van onderstaand stukje in uw blad. By voorbaat onzen dank. H. B. S. V. tt Helder. In 1918, n.m. 18 Deoember werd alhier opgericht een Hoogere Burger School Vereeniging, waarvan uitslui tend leerlingen der H. B. S. werkend lid kunnen zyn. Deze werkende leden houden zich iu wekelyksche byeen- komsten o.a. bezig met litteratuur, muziek en gymnastiek. Wy hopen dat deze vereeniging, die zich ten doel stelt de goede ver standhouding van leeraren en leer lingen en van de leerlingen onderling te bevorderen, de sympathie van velen onzer stadgenooten zal mogen winnen. Vooral de ouders der H. B. S. leer lingen, zullen ons willen steunen, maar ook ieder die onze eerste feestelyke bijeenkomst, begin Mei, wil helpen slagen. Mogen dus velen zich als onder steunend lid met opgave van't bedrag, minstens f2.—, opgeven bij: T. R. Deelder, Secv. H. B. S. Ver., Ankerpark 5. Mijnheer de Redacteur I Het „Ingezonden" van den he P. L. K. Neyts heb ik met te steken en dan tegen de winkel juffrouw te zeggen: „Gus juffrouw, die Jan Spelt naast ons, heeft nog volle licht op, wij moeten dus ook -nog maar wat openbiyvenZoo was het, dat weet u heel goed, want die Jan Spelt -stond om half twaalf nog heel veel strijkages te maken en als juffrouw „Nooittelaat" hem dan een cent spelden bestelde, dan was die meneer Spelt den koning te rijk, dan nam hij heel beleefd zyn halve cocosnoot (zoo'n ouderwetsch sportpetje) af en zeide: „Gossie, juffrouw, je hoeft niks geen haast te maken hoor, met weg te gaan, wij sluiten pas-om twaalf uur. Jeminee wy zyn altyd voor uwes klaar." Die Jannen Spelt bestaan nu niet meer, behoeven niet meer te bestaan, behoeven niet meer tot 's avonds laat in hun winkel te geeuwen, te suffen, te slapen en zich te vervelen. Ik ken een winkelier, die in dien tijd 's nachts om half drie opgeklopt i, om een paar hijschbanden (bretels). Zoo was het, mijnheer Neljts, doch zoo behoeft het niet meer. Weliswaar heeft u myn artikel, gewijd aan het algemeen bSlang, met personaliteiten beantwoord, maar juist op u kan ik daarom nu mijn artikel van vorige week toepassen want„wie de schoen past trekke ze aan." Over de duisternis in myn heofd behoeft u zich niet zoo bijzonder jd te maken, want ik heb niet, zooals u, aan het Hoofd gewoond, waar de Harssens buiten liggen. Alleen dit en dit is het voornaam ste: Het joviale, ronde publiek van den Helder gunt u en ons allen graag een vry avonduur. Zoowel bij u als bij ons zal het zyn Inkoopen gaarne voor 8 uur willen doen. Wie by de firma Neïjts gewoon is te koo- pen, gaat door de acht-uur-sluiting toch naar geen ander en wie klant is van de firma Grunwald koopt ook even graag by ons voor 8 uur. Dit geldt voor ons' allen Met dank voor de plaatsing, L. Grunwald. SOPt! en ffSagS*» Bij onderstaande Handelaren j8 saffaijgbaai- 0p 16 centi meter g»zcagd, kachelklaar, gekloofd en droog, dltfributis-vrlj 'i )i ii thuis bozorgd. W. DE RUITER, Jonkerstraat. P. SCHAGEN, Ooitslootstraat. K. HARDER. Jonkeratraat. H. B0OIJ, Molenstraat, ff DE HAAN, K&naalweg. Qabrs. KRUIJFF, Vischmaikt. Breezand (N.-H.), beveelt zioh aan voor het vervoeren van pakjes en boodschappen. Vertrek ZATERDAGS MIDDAGS 3 uur bij VAN DER EIJK, Sluisdijkstraat. faaapafa Tusschen B. 9. K. Meijer en E. D. L. Meijer te Helder is aangegaan een vennootschap van koophandel onder de firma Bernh. Meijer gevestigd te Helder. Doel, uitoefening van den manufacturen- handel en het exploiteeren van een machinaal bre.bedrijf. Voor zaken betreffende de rechtstreeksche uit oefening van voornoemden handel zijn beide firmanten gelykeiyk tot teekening der firma bevoegd tot be dragen in één keer f5000.— niette boven gaande. Ter voldoening aan art. 28 W. v. K. en onder verwyzing naar Staatscrt. No. 69 dd. 22 Maart 1919. De aanhef van zyn artikel luidde „De acht-urige sluiting „van" den heer Levy Grunwald." Allemachtig, wat was ik verwaand! Ik, L. Grunwald, de uitvinder van de 8-uur sluiting! Hierop zou dus eens niet prijken het etiket „made in Germany", doch „made by Leef Grunwald". Ik overweeg dan ook op die, my door den heer F. L. K. .Neyts toe gedachte uitvinding, patent te laten nemen, hoewel ik wel eenigszins twijfel of mij dit zal gelukken, daar het feiteiyk niets nieuws is, want immers de geheele Kalverstraat in Amsterdam, waar de wonende win keliers nu juist geen kalveren zijn, heeft mij overtroefd, wijl ze daar reeds vele jaren de 6-urige sluiting ingevoerd hebben, en die kalveren van winkeliers, die daar in die Kalverstraat wonen, zyn nu juist niet wat men noemt nuchtere kalve ren op het gebied van handel; want kyk eens, geachte heer Neyts, een nuchter kalf, dat weet u wel, gaat altyd als je het vooruit wil trekken achteruit, maar die Kalverstraatsche winkeliers hebben daarmede niets gemeen. Die willen vooruit, die zouden mijnheer Neyts, als h(j praat jes komt, houden dat ze niet om 8 uur moeten sluiten, uitlachen. Inderdaad, sommige winkeliers zyn, als je met een modern idee aankomt, net als de kalveren en de kreeften die altyd achteruit krabbelen als het op de samenwerking van een ge organiseerd sluitingsuur aankomt. Het spyt mij, dat ik in dit artikel eenigszins persooniyk moetz\jn. omdat de heer Neijts mij in zijn artikel ook kleinsteedsch persooniyk heeft aangevallen, doch het moet mij van het hart: uw geheele artikel ademt een geest van het tertiaire tydperk, het lykt wel of iemand uit den ijstijd, als die bestond, uw artikel heeft gedicteerd, zoo ouderwetsch is uwe opvatting. Alleen begry'pen wij er uit, dat u zoo graag tet zoo laat mogelijk wilt openhouden en ook dat u denkt, dat het overgroote deel der winkeliers het roerend met u eens is. Och arme 1 Hoe komt u by die middeneeuwsche gedachte: Welja, dacht u, dat het den winke liers in den bol geslagen was, om nu, evenals voor 10 jaar, 's avonds om een uur of elf, hun hoofd buiten het portiek Mijnheer de Redacteur. Mogen wy ook eens een "woordje medespreken, en wel als winkelper soneel, over de qnaestie Neyts en L. Grunwald aangaande de 8-uur sluiting. In de eerste plaats zij dan opge merkt, dat de heer Neyts willens en wetens jokt door te zeggen dat de 8-uur sluiting hier niet bestond, Dit is wel het geval, daar den vorigen zomer door de manufacturiers over eengekomen was, om 8 uur te sluiten, en zij dit ook gedaan hebben, tot ons aller welzijn. Verder schrijft de heer Neijts dat hy last en schade van de 8 uur sluiting heeft onder vonden. De heer Neyts is dan z een unicum onder de manufacturiers, want bij de meesten koopen de klan ten vóór 8 uur. Allerbetreurends jokt de heer Neyts, door te zeggen dat de meeste winke liers geen personeel hebben. Of de heer Neyts is niet met de Heldersche toestanden op de hoogte öf hij spreekt onwaarheid, hetgeen zeker zeer be treurenswaardig is. Het behoeft dus geen betoog dat wy het met den heer L. Grunwald volkomen eens zijn, terwyi wij de houdiDg van den heer Neyts in deze v.eroordeelen. Wy twyfelen niet of het publiek zal, om ons, het personeel, ter wille te zijn, vóór 8 uur zy'ne inkoopen doen. Dan heeft niemand schade of last zooals de heer Neyts vermeent wel te hebben. Hoogachtend, met dank voor de plaatsing, J. M. Jansh. de stemming, maar tot relletjes is het niet gekomen. ïeze 4 protesten werden eehter door de Protestcommissie afgewezen, zijndedezevanoordeeldatdespelregels goed zyn toegepast en de orde in ■dezen wedstryd niet verstoord iö ge worden. Had V.S.V. daarentegen de irotesten gewonnen, dan was de stand 2—1 in hun voordeel geweest en waren ze nu kampioen, in plaats van Neerlandia, waardoor laatstgenoemde club leeiyk gedupeerd was geworden. Daarom was V.S.V. er heel veel aangelegen; was het kampioenschap niet op het groene veld gewonnen, nu zou men trachten het achter de groene tafel te veroveren ende heeren hebben succes gehad. Wat voor duistere invloeden aan het werk zijn geweest, weten we niet, maar een feit is het, dat de Straf- commissie de uitspraak van de Protestcommissie annuleerde en te vens besloot den wedstryd over te laten spelen en wel op een terrein buiten den Helder. De Strafcömmissie kwam tot deze voor ons onverklaar- conclusie, hoofdzakelijk m ingewonnen inlichtingen (van wien omdat de wedstryd in relletjes ontaard was! Dus niet zoozeer wat de bewuste goals betref. Nadat aan vankelijk eerst besloten was om den wedstrijd niet over te spelen, kwam het H.F.C.-bestuur, na ingewonnen zaakkundig advies, op dit besluit terug en besloot de uitspraak van de Strafcömmissie op te volgen, dus*om te spelen. Maar tevens heeft 'het Bestuur commissie van beroep aan gevraagd om deze zaak opnieuw te onderzoeken, waarvan het resultaat tot op heden nog niet bekend is. Maar het Bestuur is vast overtuigd in het gelijk gesteld te worden, wat ook niet meer dan biliyk is. Bedeelde wedstryd had Zondag gespeeld moeten worden, maaron danks alle moeite en inspanning it H.P.G. er niet in kunnen slagen een terrein machtig te worden, zoodat niet gespeeld is kunnen worden. Neerlandia is kampioen, terwyl V.S.V. no. 2 is, met één winstpunt minder. Dat wil zeggen, als V.S.V. de wedstryd wint, wat een voldongen feit is daar H.F.C. momenteel niet meer dat sterke elftal heeft van December zy dus kampioen worden, wat een schreeuwende onrechtvaar digheid zsu beteekenen en de-Straf cömmissie niet tot eer zou strekken. Hopen we, dat de Commissie van Beroep er anders over moge denken, SPORT. H.F.C. V.SV. Het onder dit hoofd voorkomende bericht in het ho. van Zaterdag jJL vereischt eenige toelichtingen. De zaak is deze: 22 Dec. werd deze wedstrijd ge speeld en door H.F.C. gewonnen met 2—1, onder protest van V.S.V. Zoóals we nog wel weten, protesteerde V.S.V. tegen het niet toekennen van een doelpunt. De bal lag op de doellijn, maar zy beweerden, dat hij deze reeds gepasseerd was, wat een einde" discussie ontlokte. Het Blot was, dat de scheidsrechter geen goal toekende. Eveneens protesteerden zy tegen den len goal door H.F.C. gemaakt, welke, volgens hen, buitenspel was en ten slotte nog een protest in het heel 4 dat het publiek zich "in dezen wedstryd wanordelijk zou heb- b8n gedragen en met de leiding van den scheidsrechter zou hebben be moeid. Zooals we allen weten, heeft bedoelde wedstryd in het geheel geen wanordeiyk verloop gehad, wel heerschte er een eenigszins geprikkel- FEUILLETON. DE STAMBOOM VAN Mr. BROOKLEY door M. V. SNOEK. 15). Tenzy, ja tenzy er eene liefdes verwikkeling achter zat, met ietwat tragischen achtergrond. Juffrouw Mary had me nu wel-verzekerd, dat er niets was van dien aard, maar er gebeuren soms zoo onverwachte dingen in het leven I En achteraf begrijpen de omstanders dan niet, hoe ze zoo kortzichtig hebben kunnen zyn. Wie zal het zeggen ook, wat er alzoo omgaat in zoo'n meisjes ziel, als zy haast al bare groote en kleine wenschen vervuld heeft gezien, en niet meer weet waar zy het eigeniyk zal zoeken En dan, er zyn van die romantisch aangelegde jonge dames - en dollarprinsessen be hoeven daarop geene uitzondering te maken die altyd noggelooven aan den prins uit het sprookje, en die de werkeiykheid niet zien zooals die isdie een held zien in den een of anderen Italiaanschen operazanger, en die'1 maar al .te gaarne bereid zouden zijn zich te latèö schaken Eilieve, als die oude juffrouw Schweizer eens een sierlyk opge- draaiden knevel had,' en ridderlijke neigingen? Als die hartsvriendin eens een jonkman bleek-te zijn, te bescheiden van aard om langs den gebruikelijken weg den vaderlijken zegen van Mr. Brookley te verwerven? Maar neen, laat ik nu niet van dergeiyken nonsens in mijn hoofd halen, nam ik me voor, - en meteen sprongen mijn gedachten weer over naar prins Lorch. Daar moet ik toch het myne van hebben 1 besloot ik. En ik herinnerde my een ouden kennis, correspondent te Berlyn van het Nieuwe Amster- damsche Dagblad. Zoodat het eerste wat ik deed, toen ik thuis kwam, het schrijven van een kort briefje was. „Amice!" luidde het. ^Je zoudt my byzonder verplichten met de mededeeling van hetgeen je weet ©f te weten kunt komen van Erich, prins Lorch zu Breitenstein, tijdelijk zich hier ophoudende. „By voorbaat zeer veel dank voor de te nemen moeite. Steeds gaarne tot wederdienst bereid, en met vriend schappelijke groeten, enz." Ik bracht het briefje Dog even op de bus, en op den terugweg was ik steeds meer over myzelf tevreden, dat dit denkbeeld by me opgekomen was. „Ik ben benieuwd Wat er op komt!" dacht ik. Een half uurtje later lag ik goed en wel te bed, nog even na tè denken over Huib en over de ervaringen die hy zou opdoen aan den Hoek, en of hij mee over zou steken en öf Mary Toen ik wakker werd, had ik eenige moeite om myne gedachten naar be- hooren te ordenen, my alle gebeur tenissen van den vorigen dag weer te herinneren zooals die zich hadden toegedragen, en niet, zooals ik ze ten deele in mijne droomen ge fantaseerd had. Nauwelijks had ik ontbeten, of daar stond Huib voor my'n neus. Ik behoefde hem niets te vragenZyn gezicht wees het voldoende uit, dat zijn reis vergeefsch geweest was, en dat als juffrouw Brookley over den Hoek gereisd was, hy ook niet terug geweest zou zyn. „Mis, hè?" vroeg ik. „Ja!" stemde hij lakoniek toe, terwyl hy met een gezicht waarop duideiyk teleurstelling en iets meer nog te lezen viel,het raam uit ging zitten kyken. „Je zult ook wel niet veel ge slapen hebbenvroeg ik weer, „hoogstens een uur of vier, vijf! Een kop thee zeker?" „Ja, graag! Och, het ongerief van de reis, dat is het minste. Ik zie alleen er tegen op, met zoo'n beroerde boodschap aan te komen. Dat is nog het lamste baantje van alles, te moeten vertellen, dat Ik niet „Dat zou 'k me maar niet aan trekken I 't Is jammer van de moeite en van de vergeefsche reis, maar overigens je hebt gedaan wat je kon, en dat zij de Ylissingsche route genomen heeft, dat is jouw schuld niet. Wanneer ga je er heen „Zoo dadelijk. ïk heb maar niet getelegrafeerd, om hem niet op de nuchtere maag ermede te verrassen. Slechte tijding kan wel een halfuur uitstel velen. Als ik er tegen een uur of negen ben, dan is dat nog vroeg genoeg, dunkt me." Toen hij een kwartier later op- stapfce was ik toch blijde, dat ik niet mee behoefde te gaan. „Kom zoo straks eens vertellen, hoe ze het opnemen?" had ik ge vraagd. En dat had hy beloofd. Ook had ik hem nog met de op dracht belast, waarom weet ik zelf niet, om zoo onbevangen mogeiyk te informeeren, by welken dokter Mr. Brookley in behandeling was. Half en half verwachtte ik te zullen hooren, dat het dokter Schmidt was. Huib had eens even geknikt; hy was te zeer onder den indruk van zijne vergeefsche reis, om nieuws gierig te zyn naar het doel van eene dergeiyke informatie. Ik wachtte met ongeduld zijne terugkomst, 't Duurde lang verbeeld de ik myhij had er toch al lang weer kunnen zijn? Eindelijk dan, daar was hij, dacht ik. Maar jawel, mis alweer. Er werd dien ochtend dan toch allemachtig druk gescheld I 'tWas zeker meer dan een uur dat hij' terug kwam. „En hoe is 't geweest vroeg ik, terwyl hij nauwelijks neg over den drempel was. sj,Ja, dat kunt ge je wel voor stellen. Ik behoef niet veel te ver tellen mijne komst op ziehzelf wees duidelijk genoeg uit dat ik er niet in geslaagd was juffrouw Broekley te vinden." „En hoe was hy er onder?" „Ik zou zoo zeggen, dat 't hem niet bijster verraste. Eet maakte zoo den indruk op my, dat hy zich al op eene mislukking had voorbe reid. Hij zag er slecht uit, vo*d ik „En juffrouw Mary?" „Juffrouw Mary Die zeide niet veel. fDie was niet al te te spreken, en die scheen hoopt, te hebben, dat ik slagen zou in mfn zendingdie scheen teleur- De lavMxmiddtfanbeRs. Yanaf Maandag 14 April tot en met Zaterdag 19 April a.s., zal bij den gewonen handelaar per persoon worden verkrygbaar gesteld: Op bon No. 2011 ons Ryst k 14 cent per pond, (3 cent per ons), (van de voorraden bij de grossiers en winkeliers.) Op bon No. 202: 1 ons Gort A 13 cent per pond. Op bon No. 203l ons Havermout 16 cent per pond." Op bon No. 2041 ons Kaas tegen de geldende maximumprijzen. Op bon No. 2051 ons groene Erwten 11 cent per pond. Op bon No. 2062 ons Capucijners 27 cent per pond. Op bon No. 2071 ons Amerikaansch jek a 20 ct. per ons. Op bon No. 2081 ons Kalizeep 3 eent per ons. Op bon No. 209: 1 stukje Huis- Dudzeep 60 °/0, a 17 ct. per stukje. Op bon No. 210: pond Suiker tegen „Toch een lief meisje, wat?" „Och, dat kan wel, daar kan ik niet zoo over eordeelen na zoo oppervlakkige kennismaking. Je weet nooit, waar je aan toe bent met dat vrouwvolk. Juffrouw Florence, om een voorbeeld te noemen „Maar hoe zit het? Is er nog tijding uit Yiissingen gekomen, is zy werkelijk over gegaan?" „Ja zeker. Er kwam een kort briefje van dien Lorch. Hij wilde hem zoo spoedig mogelijk uit de onzekerheid helpen, en zqu zoo vry zyn zichzelf nog even te presen teeren tegen een uur of tien." „En toen heb je op hem ge wacht (Wordt vervolgd) Het gouden feest van hst Neder- iandsoh gymnastlek-vnrbond, De viering van het 50-jarig bestaan van het N.G.V., die verleden jaar gevolge van de tijdsomstandig heden na de plechtige herdenking op 15 Maart, den stichtingedag, af gelast werd, zal nu met den grootst mogelijken luister van 18 tot 22 Juli ,.s. te Amsterdam plaats vinden. De feesteiykheden, tot deelnemin waaraan als naar gewoonte oor alle buitenlandsche turnbonden zullen worden uitgenoodigd, worden inge leid door repetities in het Stadion, en wel telkens des avonds, op 15 Juli van de leerlingen der middel bare scholen, en op 16 Juli van de Bondsvereenigingen voor zoover ze reeds aanwezig kunnen zyn, en op 17 Juli van de leerlingen derjagere scholen en van de aspiranten, aan gesloten by den AmsterdamSchen Turnbond, wier ouders daarby toe gang hebben. De turn-, athletlek- en zwemwed- stryden vangen aan op Zate! morgen te 8 uur, terwyl de nami bestemd is Voor het optreden-van de adspiranten der Amsterdamsche Bondsvereenigingen, de leerlingen der lagere scholen, van turners en turnsters met vrije oefeningen, brug- turnen, pyramiden en knotsoefe ningen. 's Avonds te 6.30 stelt de greote optocht met banieren en mu ziek zich in beweging, welke te 8.! ontbonden wordt, waarna een avond feest in zalen en tuin van -het 'con certgebouw volgt, bestaande in bal, cabaret, enz. Zondagmiddag 20 Juli is bestemd voor de XXIIe algemeene bondauit- voering in het Stadion. Des avonds zal een feestmaal opgediend worden vermoedelijk in Artis waaraan, naar de Regelingscommiasie hoopt, vele honderden turnsters en turners zullen deelnemen. Aan het Amster damsche publiek zullen op een acht tal pleinen concerten aangeboden worden. Des Maandags in den ochtènd worden de wedstrijden in het Stadion voortgezet; des middags is er weder een groote uitvoering, nu van de ïeferlingen der middelbare scholen, van groepen' militairen, veteranenj keurturners, en, eventueel, buiten- landsche turners en turstersf Waarna om 4 uur de prysuitdeeling- plaats heeft. Tot besluit zal op den z.l eere-avond vermoedelijk in het Concertgebouw aan verschillende daartoe uitgenoodigde vereenigingen gelegenheid gegeven worden, met keurnummers uit te komen. Dinsdag 22 Juli zal gewy'd zyn aan het bezoeken van de beziens waardigheden onzer stad, zullen uit stapjes gemaakt wofden in den om trek, naar het Gooi of den zeekant, alles onder deskundige leiding. De bfizonderheden van technischen en anderen aard zullen in de pro gramma's uitvoerig vermeld worden. DE DISTRIBUTIE. Op bon No. 2111 ons Amerikaansch Spek k 20 ct. per ons. Op bon No. 212: 1 K.G. Zand- aardappelen a 5£ cent per K.G. De artikelen Kleizeep en Huishoud- jam kunnen zonder bon worden be trokken. Klnderkiirt: Op bon No. 1i pond Kindermeel. Op bon No. 2: l ons Kalizeep. Op bon No. 3: half pond Suiker. Kindormeslkaart voor kinderen van 1—2 jaar. Op bon No. 2: i pond Kindermeel. Op de Oranjikaart v. Marina-Scha palingen Op bon No. 24: half pond Suiker. 1:1 ons Kaas. 2: 1 ons Kalizeep. Malk kan worden verkregen op bon 164 tot 170 van de Melkbonboekjea, a 8/,0 Liter per persoon. Van de Melkkaarten zyn geldig de bons 16 tot 22. Twai. Van 14 April tot en met 20 April s., is by de winkeliers te Texel verkrygbaar op elke gele bon no. 17: een halt pond peulvruchten. op blauwe bon 17: J o en ons kalizeep of een Jonsz VrIJatellipg wegen bretderdlenet 8HZ. (Officieel.) Een groot aantal per sonen, ingeschreven voor een der lichtingen 1918 en 1919, heeft indertyd verzuimd vrystelling wegens broeder- dienst of wegens aanwezigheid van in hetzelfde jaar geboren broeder of halfbroeder tydig aan te vragen. Voor deze personen wordt gelegen heid tot het aanvragen van de vrystelling opnieuw opengesteld. Binnen enkele dagen zal| hierom trent in de verschillende gemeenten een algemeene bekendmaking ge schieden. Daarna kan de vrystelling bij den Burgemeester worden aange vraagd. De aanvraag moét geschieden vdór 1 Mei'aanstaande. op elke witte bon gemerkt S 39: een half pond suiker, h 30 ct. p. pond, op vleeschbon 7 (heele bon) 2 ona Amerikaansch spek. Prys f 1.— per pond. op vleeschbon no. 8 (uitsluitend donkere helft) 1} ons rijst. Prijs 14 ct. per pond. op vleeschbon 9 (donkere helft) 2J ons goedkoope of duurdere kaas. Gedurende het tydvak van 14 April, tot en met 27 April: op vleeschbon 10 donkere helft ons Sago. Prys 30 ct. per pond. op vleeschbon 11 donkere helft ons Vermecelli, 16 ct. per ons. Yanaf 1 April tot en met 30 April is verkrygbaar op bon 49 der Thee- en Koffiekaart 1. ons koffie. Prijs f 1,40 per pond. Vetbon 11 is geldig van 17 April tet en met 24 April. CallMtsoog. In de week van 13 April—19 April wordt by de winkeliers verkrijg baar gesteld, tegen afgifte van: bon no. 3612 ons jam 3621 ons rijst 3632 ons spek 3642i ons suiker 365 2^ onsbevroren vleesch, bij aankomst. no. 32 peulvruchtenkaart2 ons bruine boonen en op no. 332 ons groene erwten no. 14 kaaskaart1 ons 20 plus no. 19 1 ons 80 plus no. 36 brandstoffenboekje1 pakje zeeppoeder ad. 22 cent. no. 27 van het Kindersuikerboekje 2$ ons .suiker. Aan houders van normaal-marga- rinekaarten wordt bekend gemaakt, dat ook na 1 Mei a.s. op deze kaar ten normaal-margarine verkrygbaar wordt gesteld. Op nader bekend te maken datum kunnen belanghebben den hun kaart ruilen en verdient het dua aanbeveling deze zorgvuldig te bewaren. Anna Paulowna. In de komende weken van 14 April tot en mot 27 April 1919, zijn bij den gewonen winkelier verkrijg baar: op bon no. 55: IJ pond witte- of bruine boonen, alleen op witte'boekjes, op bon ne. 56J pond rijst, op bon no. 67:. 1 ons havermout, op bon no. 58 én op bon no. 12 der -kinderzeepkaart1 pakje waschpoeder per gezin en by aankomst J stuk 1 eltazeep per persoon, op bon no. 59: IJ ons kaas. op bon no. 60 en op de lichamen der aanv.wittebroodkaartjes der 98e week voor kinderen beneden 1 jaar 1 pond suiker. op bon no. o der kindermeelkaart kindermeel of tapiocameel. Amerikaansch spek, vermicelli en macaroni, puddingpoeder, zonder bon, zoolang de voorraad strekt. Na 1 Mei zullen alleen Margarine- kaarten worden uitgereikt. Alleen de tegenwoordige houders van zoodanige kaarten kunnen nieuwe kaarten ver- krygen tegen inlevering van dé lichamen der oude kaarten. iip». In het tydvak van 14 April tot en met 26 April 1919, is verkrijgbaar op bon no. 30: 2J ons ryst. 31: 2 ons gort. 32: 1 ons havermout. 83: 1 pakje A.J.P's pudding (zool. de voorr. strekt). B „34: 3 ons kaas, na aankomst. 85: 2J ons suiker. 36: 2J ons suiker. 37: 1 stuk kalizeep van pl.m. 200 gram. 88: J pakje 'zeeppoeder. KinderBuikerk. no. 515 ons suiker. 52als op bon 87. Erwtenk. no. 242 ons groene erwten. no. 25:2 grauwe Boonenkaart no. 202 ons br. boonen. no. 212 ons w.

Heldersche Courant | 1919 | | pagina 4