Bestelt Éw drukwerk bij C. DE BÓER Jr. f FRAAI SIERKLEEDJE 8 r School of Dancing Dijkstraat 37, Helder, Teiephone 276, Benoit H. Polak. Supervisor for Holland of the American Nel. Ass. Prof. ef Dancing, In Union wlth: I'Academie h Parit. Member Imperlal Society et Dance-laachert, England. Sec. and Memhere Dutch Sec. ef Bance-teachers. Momber ef the Bermen Sec. of Bance-teachers. Admirali Lord Fisher an elegant and gracefnl daecer, earnestly impressed upon hls junior of fleert that a knowledgo of dancing is a prlcefeas assel te them, especially when on a forelgn staf Ion. All the Modern BalIroom Dances. Correct American Deportment and Style. Private lessons daily. f 3.50 per pond. Als vertegenwoordiger van een der grootste Ned. Tabakskerverijen, kan ik voor onderstaande spotprijzen prima Tabak leveren: Portorico, Krul, Heerenbaai, Shag en Pruimtabak 70 Cts. per Ons, extra zeer, zware Pruimtabak 85 Cts. per Ons. Prima Krul, Baai, Shag 80 Cts., naar keuze licht of zwaar. Kort fijn f 1.-, grof f 1.50, zeer grof f2.- p. Pond. Sigarep 6, 7, Vft, 8 Cts. en duurder. Zendingen naar buiten minstens 1 Kilo^Sigaren minstens 100, ongefrankeerd rembours. Aanbevelend, Agant In Tsbsk sn Slgarm. Reguliarsgracht 46, Amsterdam. Daar ik Vertegenwoordiger ben, kan ik aan huis niet verkoopen. KR0MU0UTM0TQRENFA8RIEK FIRMA 0. GOEDKOOP Jr AMSTERDAM verklaart hiermede, dat de Heer 1.8.1. SPOEL. Achtir-lsifdirachi II te Helder, door haar is aangesneld als depöthoudor voor Helder, Tox- I en Wiering^n, geeft tevens i1 inlichtingen voor aankoop van boven-1 genoemde motoren. Rijwielmagazijn «I. IVIOPIÜ, Kanaaiweg 35. Ontvangen een groote partij Engelsche Banden en de volgende merken van eerste klas Rijwielen: Raglan, Padvinder. Timber Tonw, «motel, Prinses Jullana, enz., enz Aanbevelend, J MOOIJ. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat, door hen is bepaald, dat d Verordening op den ëakke-snachtarbc-ld, vastge steld 6 Februari 1919 en afgekondigd 11 Maart d.a.v. den Ion Wl'si t©19 in werking zal tredeD. Deze verordening is tegen betaling van 10 cent per exemplaar ter Ge meente secretarie verkrijgbaargesteld. Helder, 19 Maart 1919. voorkomen en herstellen door FÉOORA'S HAARHERSTELLER Verkrijgbaar te Den Helder, bij H. G. BREEUWER, Kaizerstr,, W. LAMMERS, Zuiditr. 75, L SCHOONHOVEN, Spoorstr., WEITSMA, Spoorstr. 99 Th. VAN ZUILEN, Spoorstraat. „HELORIA" HA A.RHERSTELLER. Beproefd middel tegen het en tot bevordering van den hergroei van 'thoofdhaar, blijktsteeds hat üaote, Por Heoon 90 cent- Alléén verkrijgbaar bij: T. van Zuylen, j Spoorotrsa». Coiffeur, SPORT. die onderstaand inteekenbiljef met vérmelding van den naam van onze Courant zenden aan de Ultg»**r*-Maattchappl| „NEERLANOI A" te Utrecht gW EEN MET DE HAND BESCHILDERD HET NIEUWE MODEBLAD verschijnt 2 X per maand, is het beste van ons land, bevat het grootst aantal modellen voor DAMES- en KINDERKLEEDINO, HANDWERKEN, g® ONDERKLEEDING enz., stelt van aHe modellen geknipte |lj| patronen verkrijgbaar en heeft gratis knippatronenblad. CADEAU 1000 Sierkleedjes als hier afgebeeld. INTEEKENB1LJET. Ondergetbslieode, kenoi» genomen hebbend vu da bljaondore aan bieding in: f) abonneert zich voor minttens Z kwir- lalen op TIET NIEUWE MODE BLAD (2e uitgato) A 95 cent per kwartaal; (per post (1.05) met als CAOEAU SIERKLEEDJE. FEUILLETON. DE STAMBOOM VAN Mr. BROOKLEY DOOR M. V. SNOEK. 19). „Als U het mij niet kwalijk neemt, ik heb nog een dringende boodschap, en ik zou me graag verontschuldigen? Vriend Zijder- veld heeft niets bijzonders te doen; voorzoover weet r' Oat kwam er zoo gewoontjes uit.' Maar ik kende den vriend. Die dringende boodschap was maar een voorwendsel; want ik zoii werkelijk niet weten wat! Eii ik kon me al voorstellen, hoe het! eerste wat hij zeggen'zou, onge veer luiden moest: „Nu, boe heb ik dat voor je in orde gebracht? Heb je nog lang zitten praten met juf frouw O'Connell?" Ik zou liet'moeten ofitgélden, en hij zou me er- vriendschappelijk eens tussclien nemen 1 Maar enfin, het kon Inden. JEn .juffrouw Mary bleek geen overwe gende bezwaren Te hebben tegen een -tête-è-tête. 't Was eigenlijk een gemeeno streek van Huib. Alsof ik niet iri staat was om voor Vnij^elf té sior- gen! Maar toch Xïir. Er zijn zoo. van die tijden-dat 'n mensch nit zijn gewonen doen is. Je kunt een knap mathematicus zijn en jezelf een heelen Piet ach ten; tevreden zijn met je ^prestige en ie koesteren in zelfgenoegzaam heid. Maar kom je toevallig eens in aanraking met andere tevreden menschen, die op hun gebied auto riteit laten gelden, dan gebeurt het wel eens dat je te kort schiet aan evenwicht. Probeer eens overwicht-te laten gelden, als je te doen hebt-bijvoor beeld met een Napolitaansehen huurkoetsier, wanneer je maar eeii paar woorden Italiaansch kent. Probeer eens verstandig te praten over landsbelangen, met iemand die aan politiek doet; probeer eens. muzikale voorkeur te laten /gelden bij iemand, die zelf een instrument' bespeelt; probeer eens mee te spre ken over literatuur in een kring; van woordkunstenaars! i Je kunt je wel verbeelden dat je' iemand van gezag bent ineigen sfeer, maar zie dan eens wat eri overblijft van dat prestige En zoo mpet ge het ook maar eens probeeren een gezellig pvaatfje op te zetten met eene jonge dame,1 die wat zelfbewust is, en die1 je intimideert! Dwaas toch eigenlijk Omdat Mary een allervriendelijkst ge zichtje, ëen snoezig figuurtje, .en opvallende élegance beeft. kan dat hu leden zijn voor- een normaal iemand zooals ik, om de jkluts kwijt te raken on erbij te zit ten als een schooljongen? vroeg ik ine af. Alsof verstandelijk over wicht niet opweegt tegen uiterlijke bekoring! Al bèn je verliefd Drogredenen altemaal, dien ik achteraf tp erkennen. Een Napolitaanscben huurkoet sier imponeer''je meer niet zoo'n voddig lapje, dat ze daar gelds waarde toekennen, dan rnet de wel sprekendheid van een Cicero. Een politious-of- een muziekkenner sla je gewoonweg dood met eene ver handeling over Pythagoras. Maar eene jongedame, hoe je diuir mee vaart, dat hangt gemeen lijk af van de vraag of alleen het verstand,- dan wel ook het hart een woordje wil meespreken. Je kunt zoo verstandig zijn als je wilt, zoo dra het gevoel ook je denken be- heersoht, ben je in da minderheid. Al kunnen er oogenblikken zijn, misschien, waarbij- verstand totaal overbodig, zoo niet hinderlijk is. Achteraf is dergelijke philo- sophie bijzonder verkwikkelijk, maar beredeneer dat eens als het je juist zoo goed van pas zon komen! Mary en ik, wij zaten er precies weer zoo als de vorige maal, aan hetzelfde tafeltje.' Toeval mis schien. En toen Huib afscheid genomen bad, zat ik er wat verlegen mede hoe ik hét! gesprek zou beginnen. Voetbal, De wedstrijden om het van Nederland. Ajax-Ba Quick 3 We hebben het voorrecht gehad bovengenoemde* belangrijken - wed' strijd bij te wonen, nieuwsgierig air we waren naar de prestaties vai deze Amsterdamscke club en on door eigen aanschouwen een goe< beeld van het spel van deze vee besproken en hooggeroemde club t< krijgen. Tevens om Be Quick vasti abonné van het Noordelijk kampioen schap eens te zien spelen. 1 Reeds lang voor het vastgestelde uur half drie - stroomde een enorme menschenmassa vanaf de Linnaeusstraat (eindpunt tramlijn) de Middenweg op om zich naar heb Ajax terrein te begeven, wat vandaan nog ongeveer 20 minuten gaans is. Ondanks de geweldige drukte werd de orde in het geheel niet verstoord j marechaussée en bei eden politie zorgden tactvol voor een ordelijk verloop. Hier en daar troffen we opkoopera aan, die tegen exorbitante prijzen! plaatskaarten te koop aanboden, dip evenwel grif van de hand gingen,» op vechten af; daar tusschendoor! bewogen zich talrijke verkoopers van! versnaperingen, die luide hun waar aanbevolen. Vooral de kwatta-venters waren rijk vertegenwoordigd. Het was een gezellige roezemoes,, typisch Amsterdamsch! Toen we eindelijk onze plaats op de tribune hadden ingenomen, was* geen plaatsje meer onbezet, alles vol, van 'boven tot beneden.Het maakte een geweldige indruk, deze groote: meDschenmassa. En hoe zal de gemoedsstemming zijn van de spelers, wetende en beseffende de duizenden: paren oogen, die op hun gevestigd zijn, hun spel zullen becritiseeren,; waardeeren, goedgunstig, zoowel als, in afkeurenden zin? Ajax zelf zon deren we hier uit; die zijn gewend voor een uitverkocht huis te spelen, maar clubs zooals Be Quick, N.A.C., die bij hun eigen wedstrijden hoog-, stens een bezoek hebben van 8 4000 menschen. Hoe de stemming van het publiek wasWe hebben ons daarover een: meening gevormd, en wel dezeHet Ajax-publiek leeft in de vaste over tuigingzijn favorieten te zien winnen dat is een uitgemaakte zaak. Op dit punt heerscht eenstemmigheid. Alleen: gaat men heen om te zien met hoeveel goals hun club wint en wat of de tegenpartij er van terecht, brengt. Dat zijn de drie gedachten; dat Ajax geklopt zou kunnen worden, zal onder al deze duizenden slechts bij een enkele opkomen. We hebben den wedstrijd gezien en genoten. Be Quick zagen we voor het eerst in actie en ze zijn ons meegevallen. Boven allen lof is hun kopwerk; dat was subliem. Op die manier werd de bal soms heel van achter naar de voorhoede ge speeld. Vooral Van Linge was hierin een meester. Als hun voorhoede doortastender was geweest, hadden ze gelijk kunnen spelen, Maar aan het afwerken van een aanval ontbrak nogal eens wat. Hun keeper, Aukema, was in een woord voortreffelijkheel wat heeft hij stopt, het stoppen van een keihard schot (van dichtbij) van Brockmann verdient vermelding. Over het alge meen spelers van stevige lichaams bouw. Over het spel van Ajax, behoeft hier niet uitgeweid te worden, het bevestigde de meening, hieromtrent reeda lang in de sportpers geuiteen homogene ploeg, verrassend juist samenspeleen club die de techniek van het spel volkomen onder de knie heeft. Op het - oogenblik is er niet een club in Nederland, die het spel op zoo'n juiste wijze demonstreert als Ajax. Wat het verloop van den wedstrijd betreft, daarvoor verwijzen1 wij-naar de verslagen in de groote bladen. Ajax kwam uit zonder Smit en Del- se u (linksbinnen), die vervangen werden door Andriesse en de Haan. Be Quick kwam uit met één invaller voor Mössinger. Het eerste punt van Ajax werd door Be Quick zélf gemaakt, een der achterspelers, zeer in het nauw gebracht door Brockmann en de Haan, wist ten slotte niets beter te doen, dan terug te spelen op den keeper, maar deed dit zoo hard, datdezel geen kans zag het leer te houden.1 De 2e goal was een hard schet van! van Dordt. Daarna kreeg Be Quick een reuzenkans voor een tegenpuntl maar hun rechtbuiten (Tetzner) weet) met alleen Andriesse nog voor zich naast te schieten, wat een demon stratief „ach!" van de Groningsche supporters ontlokte. In de 2e helft zorgt v. Dordt voor de 8e goal, na een felle doelworsteling. Daarna begint Be Quick op té zetten en den rechtsbinnen Rode» mond zorgt voor twee mooie tegen* punten. In*ie laatste minuten heeft Be Quick het spel in handen, maar ziet haai- zwoegen niet met den ge' lijkmaker beloond. Ajax staat door dsze overwinning aan het hoofd van de kampioens competitie, nog ongeslagen, terwijl haar stadgenoote, A.F.C., no. 2 staat! Deze wist le Paaschdag van Go Ahead met 1—0 te winnen, wat wei niet de verwachting zal zijn geweest! De wedstrijd stond op een middel' matig peil. De kampioenscompetitie voor de westelijke 3e klasse heeft Zondag ook een aanvang genomen. De achtjj kampioenen spelen in 2 groepen, elk. van vier clubs. De nos. 1 en 2 van elke groep gaan over naar de 2e, klasse. In het geheel dus 4 clubs. Hollandia, kampioen der afd. G. speel-, de op eigen terrein tegen O.D.S.,! kampioen der afd. A. (Dordrecht) en won met 1 0. Tevens werden op beide Paasch-' dageu de seriewedstrijden van Z.V.V. gehouden. Amstel, de bekerhoudster, werd in de le ronde geklopt door, Z.F.C. met 2—1. Nu is Hercules houder geworden, die met R.C.H^ 0—0 speelde, doch na loting won.! IMSEZONDEN, Geachte Redactie I Vergun mij, naar aanleiding van- het antwoord van den voorzitter vani de Held. Slagersvereeniging, voor- onderstaande nog een klein plaatsje, in uw blad. De voorzitter zegt„wat in Rotter dam geleverd wordt voor dien prijs, zal er ook waar naar wezen En verder: „in Rotterdam zal, naast het goedkoope vleesch, ook zeer, zeker, veel meer vleesch verkocht worden voor hoogeren prijs dan in, den Helder". In 't laatst van Januari j.1. ver toefde ik in Rotterdam, de prijs van van het vleesch was toen in den Helder fl.75, f2.00, f2.25 p.p. in Rotterdam fl.25, fl.50, en dit was nu niet de prijs in enkele winkels, maar in alle slagerijen die ik op mijn wandelingen door Rotterdam tegenkwam, was deze prijs aange geven. Waar ik logeerde, heb ik van dit goedkoopen vleesch gegeten, maar. ik heb niet kutnen merken, dat het slechter was, dan hetgeen wij hier in den Helder kochten. Verder zegt de voorzitter dat de koeien, die hier in den Helder worden geslacht, in doorsnee f 1.36 a fl.40j p. p. kesten. Op 15 April j.1. waren de prijzen op de Veemarkt te Rotterdam per pond. Vette koeien le qual. f 1.35 k f 1.42* 2e -1.30 -1.20 3e -1.15 -1.05 Op de markt te Amsterdam Vette koeien f 0.85 k f 1.20 p. p. 1.40 1.50 f Op de markt te Purmerend Vette koeien f 1.— a f 1.40 p. p. Volgens de prijzen, die de voorz. der Heldersche Slagersvereeniging opgeeft zouden wij hier in den Helder bij alle slagers le kwaliteit vleeach koopen. Ik geloof zeker en vele Heldersche met mij, dat daar een groot vraagteeken achter geplaatst moet worden, want, niemand maakt mij wijs, dat, wanneer een slager vette koe kan koopen voor f 1 per pond, hij een koe zal koopen die hem f 1.35 k f 1.40 per pond kost. Uitzonderingen daar gelaten. Ik heb deze beide stukjes inge zonden omdat het vleesch niet goed- „Wij treffen 't met het weer, vandaag!" zeide ik eindelijk. „Ja, het is goed weer!" beves tigde zij. „En eene aangename tempe ratuur ook!" ik weder. Vindt; U?" vroeg ze, in ge dachten. „Uitstekend weer voor eene wandeling in de bossclien", waag de ik. Nu scheen zij toch weder bij te zijn. Want ze keek me eens aan, en glimlachte even, begrijpende waar ik aan dacht. „Is de dennenlucht wel zoo erg goed voor u?" plaagde zij. „Uitmuntend zelfs! Zoo bij zonder opwekkend. Alleen, ik weet niet heel zeker, of ik eene combi natie van dennenlucht en van de verleiding die uitgaat van 'n paar vriendelijke oogen, goed kan zet ten." „Niet onverdienstelijk gezegd voor 'ii ingetogen Hollander!" vond zij. Maar toch moest zij even de oogen-neerslaan. „Die ingetogenheid zit meer aan de oppervlakte!" beweerde ik, en Ik trachtte haar handje te vat ten en vast te houden. Maar zij nam het zachtjes terug, trok even. de .wenkbrauwen op, en zétte een erg bedenkelijk gezicht. „Neen, dat moesten wij niet doen! 't Is nu geen goed oogenblik om te flirten en om luchthartig te doen, terwijl i Florence wie weet waar zit, en misschien kooper, maar duurder verkocht wordt als vóór 15 April, terwijl ik hoor, van menschen die het weten kunnen, dat het vee op de markten niet duurder, maar goedkooper wordt ver kocht als vóór 15 April. U, geachte Redactie, beleefd be dankt. Hoogachtend, H. ,v. Baaben. 20 .April 1919. GeachteRedactie 1 Ik heb gewacht, totdat Uw blad van Zaterdag j.1. verschenen was, in de hoop, dat, behalve de Voorz. der Heldersche Slagersvereeniging, nog een ander op mijn stukje zou ant woorden. Dit was niet het geval, zoodoende zond ik een stukje in voor* de courant van Dinsdag. Daar dit waarschijnlijk Donderdag pas ge plaatst wordt,- verzoek ik U beleefd het onderstaande er bij te plaatsen. In de courant van Dinsdag komt een slager uit Amsterdam met ergenis op mijn .stukje neer. Waar voor die ergenis Waarde Heer? Ik geloof dat mijn stukje zoo zakelijk mogelijk' was. Waarom ik de advertentie^ niet noemde, waarin het vleesch duurder geadverteerd was. Wel, om de dood eenvoudige reden, dat die niet in de courant stonden. Maar Waarde Jlmsterdamsche sla ger! Los het volgend» nu eens op. Volgens de Voorz. der Heldersche Slagersvereeniging kost le.qualiteit rundvleesch inkoop f 1.35 h f 1.40 p.p. De marktberichten (zie mijn eerste stukje) geven aan, dat de beesten op de verschillende markten verkocht worden van f0.85 tot f 1.40 p. p. De verkoop hier ia f 1.60 tot f 1.90, bij van f2.— tot f3. moet mij niet kwalijks nemen, maar de geachte lezers zullen het met mij eens zijn, wanneer ik U het volgende vraag. Wie verkoopt nu le klas vleesch de slagers hier ter plaatse of U? Want U rekent maar even voor 't gewone vleesch f 0.40 meer p. p. als de slagers hier. Een van twee, de slagers hier verkoopen geen le klas vleesch, of, U scheert Uw klanten niet, maar vilt ze. Geef hier nu eens antwoord op, dan weten wij tenminste wat waar heid is. U, geachte Redactie, dankzeggend, Hoogachtend, H. F. v. Baahen. Helder, 22 April 1919. wéinig belangstelling, doch te Hippolytushoef bijna niets en kon liet onverrichterzake huiswaarts koeren. Tol diaken der Doopsgezinde Gemeente is benoemd de heer J. B. Tijm. Deze benoeming houdt verband wegens „Reglementsher ziening" waarbij het aantal diake nen van 4 op 5 is gebracht. Julianadorp. J.1. Maandag, 2e Paaschdag, gaf de Zangvereen. O. K. K. haar aan gekondigde uitvoering in de zaal van den Heer Bijvoet voor een tal rijk publiek. Wij zijn op zulk een uitvoering gewoon iets goeds te hoor en, maar deze avond blonk wel uit bij de - vorige. De nummers werden mooi gezongen, vooral blonken uil Goede Nacht,' waarin we een heel mooiesopraan kregen te hooren. en Avondbede, dat ook heel zuiver werd gezongen. Onder de leiding van den heer v. d. Meij kan deze vereeniging zeker tot groote bloei geraken. Ook de voordrachten en liet tooneelstukje liepen vlot van stapel en we roepen de zangver een iging O. K. K. een hartelijk tot weerziens toe. INGEZONDEN. Aanschaffing motorrijwiel. .Geachte Redactie, P. S. Uw honden en katten slach ten geef ik U cadeau. Overal is toen ter tijd geknoeid, vergeet Amsterdam niet. UIT DEN OMTBBK. Wieringen. Het leven «-van den ex-Kroon prins op ons eiland, hetwelk in den lande een groote beroemdheid is. geworden, begint aan den vasten wal al meer en meer de aandacht te trekken en .thans komen dage lijks vele .vreemdelingen het be zoeken. O.a. waren er twee plezier vaartuigen, n.1. de „Quo Vadis" en „De Albatros". Beide vaartuigen werden door den ex-prins op ver zoek van het cornmandeerend per soneel bezocht, terwijl op „de Al batros" de. ex-prins de lunch ge bruikte.Ook waren er personen die den prins wilden interviewen, doch aan niemand staat hij zulks toe. Twee personen (een heer en dame, naar men ons vertelt van het Duitsche Roode Kruis) wei gerde hij een onderhoud. Na deze weigering poogden zij opnieuw met een aanbeveling van den bur gemeester toegelaten te worden, doch andermaal gelukte hun dit niet. 4 Verder.maakt de* prins wandel- fiets- en-autotochten. Op den 2en Paaschdag was 't vooral des n.m. en 's avonds iff Hippolytushoef .zeer. druk. De muziekvereen. „Harmonie" deed een rondegang en liet op verschil lende punten van 't dorp haar heer lijke muziek den velen wande laars en achterloopers hooren. Des avonds gaf zij voor een stampvolle zaal een uitvoering in „Gonoordia", daarbij tevens opvoerende een. blij spel in 3 bedrijven, getiteld: „Door Tantes Opgevoed" van R. Benedix, waarbij hartelijk is gelachen. „Har monie" liad des middag 's avonds veel succes. Minder succes had „Het Leger des Heils' van den Helder, 's Morgens *-ftield dit een samenkomst te den Oever en 's middags te Hippolytushoef. Te den Oever had het nog een Hier brak zij af, en ik moest er dus maar naar raden wat dat „mis schien" wel te beteekenen kon heb ben. Zij deed zoo ernstig, alsof het om de keuze van een nieuwen hoed ging. En hoe ik ook trachtte haar in wat beter humeur te brengen, het gelukte mij niet. De gedachte aan hetgeen hare vriendin wel overkomen kon zijn, maakte haar nerveus, en ik geloof, dat zij zicli veel erger ongerust maakte dan zij wilde laten blijken. Mijn tête-a-tête werd dus eene teleurstelling, en Huib bad weinig siicccs van zijn listigheidje. Na een kwartiertje stapten wij op, en bracht ik haar tot aan het hotel. „Vriendelijke groeten aan mr. Brbokley, en beste wenschen voor het slagen van mr. Lorch!" zeide ik ietwat spijtig, bij het afscheid nemen. Het was niet bijzonder deli caat, moet ik achteraf erkennen, en ik liad beter gedaan bet verder te laten rusten. Maar wat konden mij die Broolc- léy's schelen en hunne eigenaar digheden? Die juffrouw Florence had wel een gelegener oogenblik kunnen kiezen voor hare échap- pade! Dat liet ouderlijk gezag haar niet zwaar woog, dat hare kinder lijke liefde te wenschen liet, daar konden redenen voor zijn, die buiten mijn gezichtskring lagen. Maar wat drommel* diende zij er eene vriendin op na te houden als zq die niet in haar vertrouwen nam! Waarom moest zij Mary ook al teleurstellen, en uit haar gewone doen brengen! Neen, het was meer dan schande. Toen ik later bij Huib opliep, was mijn kwade bui nog niet heele- maal gezakt en had ik mijn per soonlijke grieven nog niet ver geten.. ,,'t Spijt me, dat we ons met die Brookley's ingelaten hebben," zeide ik. „Vandaag dat berichtje in „New-York Telegraph", en morgen vinden wij. onszelf misschien nog met naam en toenaam vermeld in het eerste het beste schandaal blaadje!" „Sla nu eens niet zoo door; je redeneert als een kip zonder kopl" antwoordde hij, eenigszins geraakt. „Om te beginnen kan de oude Brookley 't niet helpen. En ver volgens is het nog de vraag,, jn hoeverre het gedrag van juffrouw Florence afkeuring verdient, zoo lang wij er niet meer van weten. Wie zal zeggen, wat er allemaal achter 2it; het zou kunnen zijn, dat je later spijt had van zoo'n opper vlakkig oordeel; Wacht eerst eens af, tot wij er meer yan hooren!" „Och kom!" repliceerde ik, tot zijn groote ergernis. Maar hij haalde eens de schouders op. En nadat wij een tijdlang stil hadden zitten roolcen zonder een woord te wisselen, merkte ik op: „Hoe ze aan dat berichtje gekomen zouden zijn?" „Dat zal een goede vriend hun wel niet geleverd hebben! Iemand Onder bovenstaand motto las ik in Uw courant van 19 April j.1. da mededeeling, dat de aanschaffing van een motorrijwiel wenschelijk werd geacht door de Brandstof fen-commissie ten behoeve van het technisch lid i.e. den Directeur dei- gemeente gasfabriek, die ook be last is met het toezicht en de con trole op de gemeentelijke briket tenfabriek, welke fabriek nota bene van af de gasfabriek gemakkelijk in een half uur te voet te berei ken is. Het is toch zoo goed riemen snijden van anders leer dacht ik dadelijk toen ik dit las. Wanneer toch onze brandstoffencommissie een privé zaak was dan zouden de heeren de wenschelijkheid van de aanschaffing van een der gelijk luxe voertuig niet zoo gauw inzien, waarvan alleen de aankoop wordt geraamd op 1300.— afge scheiden dus nog van de vrij groote onderhoudskosten welke na tuurlijk eveneens voor rekening van de gemeente zullen komen. Maar nu het gaat uit de Gemeente kas zijn de heeren royaal genoeg. Het verwonderde, me zelfs dat men er geen zijspanwagen bij heeft g e- wensclit, dat is tegenwoordig zoo het cachet van O.W.er, al be twijfel ik het sterk dat onze bri kettenfabriek het momenteel al is evenmin als het. gemeentelijk gas- en waterleidingbedrijf. Ik geef on middellijk gaarne toe dat de door ons te betalen prijzen hoog genoeg zijn, zoodat een buitenstaander al licht geneigd is te denken, dat er O.W. wordt gemaakt. Dit blijkt echter bij de jaarlijksche rekening en verantwoording geenszins het geval tè zijn en ook wanneer er door sommige raadsleden pogingen worden aangewend ,om aan onze minder bedeelde gemeentenaren (binnen zekere grenzen) goedkoo per brand- en lichtstoffen te ver strekken- is immer de finaritieele toestand van dien aard dat zulks onmogelijk kan. De noodzake lijkheid daarvan aan te toonen zou heel wat gemakkelijker gaan dan de wenschelijk- heid voor de aanschaffing van een motorrijwiel. Men denke slechts aan onze ouden van dagen die tot vóór 1 Januari 2.per week ouder- domsrente ontvingen en dus hun heele „weekloon" moesten af geven -voor 75 K.G. gemeentebri ketten (w.o. v pl.m. 20 onbruik baar fijn) wilden ze hunne ver ouderde stramme ledematen ver warmen. Waar men dagelijks onze poli tieagenten en de Rijkstelegrambe stellers op gewone rijwielen ziet rijden en van wier snelle verplaat sing .dikwijls toch zeker evenveel afhangt als aan het- spoedig ter plaatse zijn van het technisch lid der brandstoffen-commissie, daar hoop ik, wanneer het voorstel voor aanschaffing van een motorfiets in den raad zal worden behandeld, de meerderheid onzer raadsleden de noodzakelijkheid daarvan niet zullen inzien en de wen- schplijkheid van.onze brand stoffen-commissie zoolang zal wor den opgeborgen totdat nuttiger en noodiger zaken hun beslag hebben gekregen. Met dank voor de plaatsing Uw dw. dienaar B. HERINGA. misschien, die ouden wrok wil ver halen, al begrijp ik dan niet wie zoo goed ingelicht kan zijn. Vindt je het ook niet merkwaardig mij tenminste heeft het gefrappeerd! dat het bericht geplaatst moet zijn, terwijl zelfs wij er nauwelijks van wisten?" - „Nu je het zegt, dat is zeker merkwaardig! Maar dan moet er ook meer'achter zitten, en hebben ze er iets mede voor. En die hun het blad toegezonden heeft, die heeft het evenmin gedaan zonder bedoeling; die moet zich van hun doen en laten op de hoogte gehou den hebben. Hoe zou hij anders hun adres weten? Wat denk jij, chantage misschien? „Chantage? Het heeft er wel iets van. Maar aan den .anderen kant, wat kan ,er te, plukken .vallen? Als inderdaad juffrouw Brookley er. vandoor mocht zijn, hetgeen ik nog zoo vrij ben te betwijfelen, dan is dat toch niet te verzwijgen op den duur. Dat lekt toch uit!" „En die Hongaar?" (Wordt, vervolgd).

Heldersche Courant | 1919 | | pagina 4