4Ü L KLOPPER EN ZONEN, KLEIN sTHEE Wyberf Huiskamermeubelen H. Schürmann, Woensdag 4 Juni Groote Vergadering „HELDRIA" T. van Zuylen, P. PUINBROEK, Fi. 11KANNEWASSERI ZN Kransen, Bruidsbouquetten ei divers Bindwerk. Losse bloemen en dagelijks versch gesneden Rozen en Groen de Bloemisterij „ROZENLUST ""'"KAASBOLLEN FRAENKEL enTo, Tandarts, VOOR DMNMAAK. prima verscha Gras-Roomboter, Tablettei LOODSGRACHT 69. in groote verscheidenheid. uiwraiïT im'A Groote afslag! SOU€HON THEE PECCO GRUIS Aan H.H. Visohhandelaren, Readers en Schippers van Vischvaartuigen. tot oprlohtlngeen er Ijsfabriek. lader belanghebbend* wordt dringend verzooht tot bijeenkomst. Het voorlooplg Bestuur: D. WIJKER. C. ROOSEMAN. C. GOMES. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Helder brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie dezer gemeente van des voormiddags 9 tot des na middags 2 uur ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P. BIJL, alhier, om vergunning tot het op richten van een smederij in het per ceel aan de Achter-Binnenhaven no. 8, kadastraal bekend in sectie Cno. 5825, dat op Dinsdag, den 10 Juni 1919, des namiddags ten 2 uur, ten Raad huize gelegenheid zal worden gegeven om daartegen bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, dat, zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór evenge noemd tijdstip, op de Secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kunnen kennis nemen, en dat, volgens de bestaande juris prudentie, niet tot beroep ingevolge de Hinderwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zyn ver schenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Helder, 27 Mei 1919. Gevestigd ZUIOSTRAAT 6-7 Med. Doet. Artt SPREEKUUR: Alle werkdagen, voor fondspatiënten: 8-9 uur; voor particulieren: 1 2 uur. Telefoonnummer 30. HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het sitvsltan en tot bevordering van den her groei van 't hoofdhaar, blijkt steeds het beets Per flacon 60 cent Alléén verkrijgbaar bij: Spoorstraat, Coiffeur. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Helder, gelet op het bepaalde bij art. 12 der Drankwet, brengen ter openbare kennis,, dat bij hen is ingekomen vanFREDERIKA DE KONING geboren vak Es, albier, een verzoek om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop voor het benedenvoorlokaal van perceel Hoofdgracht no. 14. Dat zich bereid hébben verklaard afstand te doen van de te hunnen name verleende vergunningen Wed. H. GOMES-Sshong voor het beneden voorlokaal van perceel Hoofdgracht no. 14., en HILLEGONDA LAMMERS, Wed. J. Winter, voor het beneden- linkervoorlokaal van perceel Zuid- straat no. 18. Dat binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied^ door ieder tegen het verleenen van de gevraagde vergunning schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht. Helder, den 31 Mei 1919. MAKELAAR en TAXATEUR, KEIZERSTRAAT 39, belast zioh met koopen en verkoopen van HUIZEN, LANDERIJEN, enz. TE KOQP een Heerenhule, Loodtfracht no. 14 een leegstaand Huls, Oraojsstisat 30een id. Schaganstraat 72. Vardar verschillende Huizen in da Midden- atraaf, Draalataag, van G lanatraat, da Ruytaratraaf, la, 2a, 3a Molanitraat, Jan ia 't Valdstraat, Onrust, snz. tnz. Levert v. Galenstraat 72-74. VOOR EXPORT DORDRECHTSCHEf.METAALWAREN FABRIEK I voorheen Wed- J.BEKKERS&ZOON-DORDRECHT. I Belangrijk bericht. üll AMSTERDAM, hoaiin iederin Woensdag van 12-4 w Spreekuur in DEN HELDER, KEIZERSTRAAT 28, tfgan onderstaand tarief: Pijnloos trtkkon vin tand ol kies f I.-. tHnstgobitton vami f 25 - par hooi gabit Vullingon ito. unol 11.- Militairen vsrmladsrd tarief. Alt» iaadhaaikuadlge a p a r s i 13 e geheel pijnloos daar bakwaae taadarta. Haden ontvangen welke uitstckand geschikt ia voor de inmaak. PrIJzea naar hgixalh.id, Altlbav.l.nd, P. DUINKER, bij da Keizarsbrug, alhier. ^aatM3L^ Heesdah€M Keelpijn zijn weder overal verkrijgbaar NV. GABA-BAZEL CFILIAAL HILVERSUM) I Dikke vlechten krijgt Ui Eischt afsluitband met onze handteekeningL. L AKKER, Rotterdam, Verkrijgbaar by de meeste drogisten. Te Den Helder: H. W. Zegel, Kanaalweg 63; G. M. Gelijsteen, Spoor straat 29; C. Buijs v/h. C. J. Westerbaan; E. C. Bais, Koningsplein 112; A. ten Klooster, Keizerstraat 93G. Haagen, Kanaalweg 147Wieringen Joh. Takes. Vraagt steeds Verpleegsters-Japonnen *9? Overal verkrijgbaar INDECARAV (kwaliteit als voor den oorlog) Heeft een goudgele schenk. Een volle geurige smaak. Heeft bij tweede en derde afschenk 'n mooie kleur en pittige smaak. Wordt verkocht in 2 soorten. mooi grol blad 26 cent pep ons. klein blad 25 cent per ons. Theehandel FOCKE S. KLEIN. Utreoht: Oudk«rkhof 48. Heldor: Kanaalweg 168. Hai llngon: Voorstraat 85. Tm einde van plaatsing verzekerd ta zijn, dienen AdvertentiBn vóór 10 uur des morgens op den dag der uitgifte van ds courant ta wordan bezorgd. Adm. Holdersche Courant. INGEZONDEN Geachte Redactie. Naar aanleiding van de kritiek, die volgde op hetgeen ik in Openbare Vergadeiing, gehouden op 17 Mei 1.1. heb gezegd, ben ik genood zaakt U te verzoeken een enkel woord tot verweer te mogen plaatsen. Ten eèrsle, moet ik den heer Peters opmerkzaam maken, dat het niet aangaat om iemand te becriti- seeren naar aanleiding van een cou rantenverslag. Door mij is niet ge zegd, dat men de gasmotoren der waterleiding had moeten stoken met ruwe olie, maar dat men naar een meer economischer drijfkracht had' moeten omzien. Ik liet daar op volgen, dat men dit op de Marinewerf ook had gedaan, door te gaan werken met motoren welke gestookt kunnen worden met ruwe olie. U zult mij toegeven, dat is heel iets anders. Overigens moet ik opmerken, dat door U de zaak waarom het gaat niet wordt aan geroerd. Door mij werd betoogd, dat de vorige directie van het water leidingbedrijf een beduidende winst maakte, en dat er nu alhoewel er nu meer waterlevering is, een ge ringer winst wordt gemaakt. Bij de vorige directie was er 50 pCt. winst en nu 82 pCt,, een verschil dus van 18 pCt Hier toch gaat het om, en de kwestie waar de schuld zit, is voor deu buitenstaander bijzaak.Veel liever had ik dan ook gezien en daarmee hadt ge de directie allicht een grooter dienst bewezen, wanneer ge hadt aangetoond, dat wij binnen kort kunnen verwachten, dat het winstpercentage weer op den ouden voet komt. 'tls geen kleinigheid, dit moet U wel bedenken, er was een mindere winst van zoo ongeveer f18900, en dat is voor een ge meente als de onze, die zoo in de finaDcieele moeilijkheden zit en waar de belastingen moeten worden op gebracht door menschen, die het noode kunnen misseD, zeer zeker van groot belang. Ik mag uit het vuur, waarmede gy opkomt voor het bedrijf waarin gij werkzaam zyt, zeker concludeeren, dat ge met die zaak zeer veel op hebt. Ik mag u dan zeker ook den raad wel geven, om met uw directie met allen ijver en energie waarover ge beschikt, er toe mede te werken om dat bedrijf weer meer winstge vend te maken. Wij gemeentenaren, die de belastingen moeten betaleD. hebben er recht op, te eischen, dat allen, die in gemeentedienst zljD, hun uiterste best doen om de gemeente lijke inkomsten zoo hoog mogelijk te doen zijn. Nog een laatste opmerking klinkt niet behoorlijk om van iemand, die in 't openbaar kritiek levert en zich publiekelijk met de gemeente zaken inlaat; te zeggen, dat hij in het openbare leven een rol denkt te spelen, alsook, dat een uitdruk king, „als in het openbaar'zfjn wijs heid lucht te willen geven door klets- .praatjes," niet fatsoenlijk klinkt. Als gij uw ingezonden stuk zelf hebt geschreven (waaraan ik niet mag twijfelen), geeft het blijk vaneeoige ontwikkeling en heb ik het recht van u te eischen, dat g(jeerstens, niet afgaat op een courantenverslag, en ten 2de, dat u zich fatsoenlek uit drukt en woorden als boven geciteerd, achterwege laat. Het door mij op bovengen, avond gesprokene gaf den schrijver van de artikelen „Op zoek naar geld" even eens gelegenheid, om naar aanleiding daarvan een noot onder een zijner artikelen te plaatsen, waarin hij mij beschuldigt van niet ie kunnen lezen of opzettelijk zijn woorden te hebben verdraaid. Gen. schrijver drukt zich voorzichtig uithij zegt: indien, wat wij tot het bewijs van het tegendeel aannemen, het verslag destrekking van het betoog van den heer S. juist weergeeft, moeten wij daartegen met nadruk in verzet komen. Hij zelf veronderstelt dus de mogelijkheid, dat het verslag niet juist weergeeft hetgeen door mij gesprokenis. Door mij is gezegd en dit naar aanleiding van uw beweriDg, dat B. en W. geen blaam treft, dat ik het daar in 't geheel niet mee eens was. Ons ge meentelijk schip zit aan den grond. En nu zegt de schrijver van dit ar tikel welonze financieele positie is verre van gunstig, maar er zijn meerdere van zulke gemeenten, b.v. Delft, Hellevo6tsluis, Ylissingen, Lei den en Arnhem; ik zei daar achter dit moge een troost zijn, maar dan toch zeker een zeer schrale. Later is door mij de belastingdruk besproken en zei ik, dat het een dwaasheid was, om onze gemeente met Amsterdam te vergelijken, en dat men bij ons met de belasting- schroef al heel voorzichtig moest zijn. En dit omdat men in Amsterdam meer comfort heeft en men daar tenminste zorgde voor goedkoopere tarieven voor gas en waterleiding. De scholen, het onderwijs, enz., enz., is daar veel beter. Heel iets anders werd dus door mij gezegd, dan de schrijver uit het verslag meent te mogen opmaken. Ik mag naab aanleiding »an nog enkele op merkingen, door den schrijver in bed. noot gemaakt, zeker nog wel een ver weerwoord geven. Ten eersteschrijver betwijfelt, dat ik beyoegd zou zijn om over de zaken van gemeentelijk bestuurs beleid te oordeeleD, en zijn twijfel grondt hij op het feit, dat ik nooit door woord of geschrift het bewijs daarvoor leverde. Ik veronderstel, dat schrijver een goede bekende in deze gemeente is, althans, te oor- deelen naar de vrijmoedigheid waar mede hij het gemeentelijk beheer voor zijn rekening neemt, mag ik dit veronderstellen. Hij moet dus weten, dat ik tot nog toe geen lid van den Raad was en dat ik mijn gegevens dus moest putten uit de bronnen, die als publiek goed kunnen worden aangemerkt, nl. de gemeente verslagen. Hij moet ook weten, dat het gemeenteverslag tot aan 1916 zoo was ingericht, dat een buiten staander, die niet door een of anderen ambtenaar, daartoe bevoegd, werd ingelicht, al zeer moeilijk kritiek kon geven. Het verslag 1917 maakte een zeer gunstige uitzondering en biedt de gelegenheid ook voor buiten staanders om op de hoogte te komen van den financieelen toestand, alsook van den stand der bedrijven. Ik wil dit ingezonden stuk niet eindigen zonder schrijver er verwijt van te maken, dat hy met z(jn artikelen „Op zoek naar geld" niet eerder is gekomen, dan had het zoeken allicht meer succes gehad, Hij is blijkbaar goed op de hoogte van onze financieele positie en zelf, dat deze hachelijk is. Ik beweer, en dat niettegenstaande dat schrijver het tegendeel volhoudt, dat het financieel beleid veel te wenschen overliet. Als men op zeek moet gaan naar geld, en dat moet men in gemeente, is het onverantwoordelijk om leeningen tot een zoo hoog bedrag op kort termijn aan te gaan, Een zakenman, die accepten teekent zonder de zekerheid te hebben van ze op tijd te kunnen betalen, handelt frauduleus. Ik ontzeg de gemeente het recht, om daar waar zij op zoek naar geld moet gaan, nog zulke beduidende'bedragen te voteerenals vereischt werden voor het grondbe drijf, brikettenfabriek en Spuikanaal. Geachte Redacteur, tegen mjjn wil werd ik wat uitvoerig. Ik neem mij echter voor, om niet dikwijls uwe gastvrijheid in te roepen. Ik zal in 't vervolg niet ingaan op hetgeen naar aanleiding van een verslag over een door mij gehouden spreekbeurt, wordt gezegd. Men kan van een verslaggever, vooral in de verkiezings dagen, niet vergen, dat hij het ge sprokene van al die sprekers geheel weergeeft, en door af kortingen komt men tot onvolledigheid en daardoor tot misvattingen. De spreekavond zelf is daar, om van gedachten te wisselen. Met vr. dank voor de verleende plaatsruimte, ben ik gaarne Uw dn J. H. Staalman. Helder, 27/4 '19. De heer Staalman verklaar zijn gebrek aan kennis omtrent de zaken, waarover hy schreef, en geeft duB het bestaan van dat gebrek aan kennis toe. Wij zullen dus afwachten, wat hij als raadslid zal hebben te zeggen, en tot zoolang niet nader met hem in debat treden. Slechts een paar opmerkingen, De bewering, dat het Gemeente verslag over 1917 een zoo gunstige uitzondering maakt by vroegere verslagen vergeleken, is voor ons, die ook een vroeger verslag wel eens inzagen, niet duidelijk. De heer Staalman zal goed doen met ook nog eens een paar van die vroegere verslagen te koopen. Afgezien hier van kan men in dezen tyd, waarin de toestanden van dag tot dag bijna veranderen, uit een gemeenteverslag, dat den toestand van twee jaar terug beschrijft, den juisten stand van zaken in een gemeente bezwaarlijk leer en kennen. De heer Staalman moet daarom trachten de gemeente- begrootingen voor 1918 en 1919 te leeren verstaan. Het feit, dat de gemeente „op zoek naar geld" moest, heeft met de ge volgde financieele politiek der laatste jaren zoo goed als niets te maken. Het klinkt wel aardig „ik ontzegde gemeente het recht", maar het feit, dat de heer Staalman dit zegt, zou, om in zijn gedachtengang te blijven, ook voor den vreemdeling te Helder het bewijs kunnen opleveren, dat hij nog nooit raadslid was. Maar wij willen den heer Staalman niet onaangenaam zijn. Als onze stad in de eerste jaren iets noodig heeft, dan is het dit, dat er in den Raad ruimte zij voor een politiek boven party verdeeldheid, die het gemeentelijk schip met vaste hand voortstuurt in de juiste richting. Als de heer St. als raadslid onbevangen tracht die richting tracht te bepalen, dan zal er straks door hem geen poging worden gedaan om in dit opzicht den koers der laatste jaren belangrijk te wijzigen. Vostbal. H.F.C. - Sporio'ub 1-0 Hemelsvaartdag speelden de rood- witten een vriendschappelyken wed strijd tegen Sportclub Texel. H.F.C. heeft gewonnen en zeer verdiend; dat de score niet grooter cijfers aanwijst, danken de Texelaars als we ze zoo noemen mogen - aan het uitmuntend werken van hun doelman, die de hardste schoten klemvast ving en correct verwerkte. Hij had trouwe helpers in de beide backs, van wie vooral Blinkhof opviel door zijn zuiver wegwerken. Ook de spil, Eel- man, speelde een goede partij, zijn steunen liet echter te wenschen over. De voorhoede presteerde niet veel, de linkervleugel was hier het bekende lamme handje. Wel wijzigde men na rust de opstelling, doch 3ucces bracht het niet. De invaller rechtsbuiten deed het beter. Over H.F.C. zijn we ditmaal best te spreken, het scheen dat de heeren revanche wilden nemen over 't slechte spel van Zondag j.1. tegen de Zee macht. Zonder uitzondering hebben allen hard gewerkt-en hun uiterste best gedaan en nu en dan werd er werkelijk fraai spel vertoond. Zelfs Terburg en Korsman lieten zich van hun goede zijde ziener werd door hen met meer overleg gespeeld, het wegwerken ging niet meer om het zoo eens te noemen blindelings en luk-raak. H. Bak zorgde er nu vooral voor, de vleugels aan het werk te houden, èn zijn broer èn Groote hebben dan ook ruimschoots hun SPORT. laatstgenoemde met Schrier was nu eens goed. R. Bak wil zelf te veel schieten, dat moet hij maar aan de binnenspelersoverlaten, die zijn daar voor. Het was ruim 3 uur, toen Sportclub tegen zon, maar met den matigen wind in den rug, v. d. Wal liet aftrappen. Het begin is onzeker, maar dra is het te zien, dat de thuisclub sterker De aanvallen der roodwitten hebben echter geen succes, daar de backs van Sportclub de roodwitte voorhoede steeds even te vlug af zijn. Er wordt pittig gespeeld en het goed opgekomen publiek waaronder heel wat supporters van Sportclub leeft geheel met den wedstrijd mee. Het is werkelijk het aankijken waard. De aanvallen van Sp. hebben niet veel om het lijf, want Bak is in extra conditie en retourneert alles, terwijl Amesfoort het tegen den linkerwing op zijn sloffen af kan. Van der Wal verdeelt het spel goed, als hij eens Schuin naar voren centert, loopt Groote toe en zendt een harde schuiver in, die Van Wamel schitterend wegstompt. Een luid ap plaus beloonde deze kranige prestatie. De kleine Texelaar krijgt het druk Schrier maakt den bal vrij en gééft hem over aan Selderbeek, die zich geen seconde bedenkt, maar de kleine keeper staat op de goede plaatB en vangt onberispelijk. Evenzoo vergaat het een mooi vleugelschot van Groote. R. Bak wordt dan aan het werk gezet, hij ontwijkt zijn belagers en zet voor, maar iets naar achteren, waar broer den bal opvangt, doorloopt én zelf een kansje waagt. De bal vliegt echter bezijden den paal, evenmin heeft Schrier met een ver schot succes. De keeper van Sp. is letterlijk niet te passeeren. De Texelsche voorhoede kan niet veel uitvoeren, de roodwitte middenlinie geeft geen krimp, deze linie geeft werkelijk goed spel te zien. Mocht het al een enkele maal gelukken er doorheen te komen, dan was 't het kalm-tactische spel van v. d. Poll, of het enthousiaste werk van Terburg welke voor nul op het rekest zorgde. Balk had dan ook niet veel te doen. De rust bracht tenslotte een 0 stand, wat niet de verhouding was. Nauwelijks is weer begonnen, of Groote krijgt den bal, zet goed voor, maar Selderbeek schiet hard naast, i Direct daarop een uitval van Sport club, de rechtsbuiten brengt op, geeft over, maar de geheele voorhoede loopt over den bal heen. Dan krijgen we een langdurig overwicht van H.F.C. en wordt het een hardnekkige strijd van de H.F.C.-aanval tegen de ver dediging der tegenpartij. Schot op schot wordt gelost, maar de keeper, kranig bijgestaan door Blinkhof, De Ruijter en Eelman, maaien alles weg. Schrier maakt den bal eenmaal mooi vrij en Bchiet zuiver op doel, de keeper redt echter. Talryke hoekschoppen krijgt H.F.C. te nemen, doch geen levert resultaat op. Groote, die een en al bezieling is, schiet tweemaal kort achterelkaar op doel, maar hij mocht het genoegen niet smaken dat een zijner kogels doel treft. Dat is aan v. d. Wal toegedacht, die uit een scrimmage met een fraaien kopbal zijd club de leiding geeft. Een vrijen schop, door H. Bak genomen, wordt fraai weggekopt. Dan komt er eenige verslapping, de moeheid doet zich bij beide partijen gevoelen. Vooral Amesfoort is doodop. En nu komt ook de voorhoede van Sp. eens over de andere helft, een mooie doorbraak wordt op het juiste moment door Terburg gestuit. Een andere maal wacht Balk te lang met wegwerken, en het scheelde weinig of de bal was hem uit de handen geloopen, Nog zij vermeld een solo-ren van R. Bak, welke deze besluit met een vliegend schot vanaf de lijn, doch het wordt haast vervelend om het te zeggen - Van Wamel redt prachtig. Dan komt het einde met een over winning voor de roodwitten. Een zeer verdiende overwinning. 4—0 had beter het krachtsverschil weerge geven. Het voorboedespel van Sport club was geen enkel doelpunt waard. Het spel van heden vormde een schril contrast met dat van Zondag. Zooals reeds gezegd, hebben alle spelers zich voortreffelijk van hun taak gekweten; ditmaal geenlaksch- heid, maar vurig en vlug spel. H.F.C. was ditmaal geheel volledig daar ook AmeBfoort en Selderbeek present waren. Sportclub had een drietal invallers. De invaller-rechts buiten was lang niet de minste van het elftal. De opkomst van het publiek was bevredigend. 10-jarig butaan H.F.C. „Halder". De voetbalwedstrijd H.F.C.-H.B.Z.V.S. 2—f. Dadelijk na afloop der gymnastiek- uitvoering ODgeveer 5 uur traden beide elftallen in het veld en trapt Van der Wal af. De tempe ratuur was juist zeer geschikt om te spelen. De 1ste helft was de minst mooie van den wedstrijd; de resp. verde digingen werkten bepaald slecht. Om beurten zijn beide partijen in den aanval, het binnen trio van H.B.Z.V.S. speelt echter beter en vooral Horning weert zich verdien stelijk, herhaaldelijk brerigt hij goed op, doch heeft maar weinig steun van zijn partners. Ook de nieuwe linksbuiten is een tegenvaller, deze presteerde niet veel. Uit een der aanvallen van H.B.Z.V.S. weet ten slotte Horning fraai de eerste goal te maken. Nog voor halftime kregen de roodwitten de kans van den dag, doch Schrier verknoeit deze door hoog over te schieten. Na de hervatting speelt H.F.C. dadelyk veel vuriger, vooral de voor hoede roert zich geducht en de rood witte vleugelspelers beginnen nu eindelijk eens goed voor te zetten. Als R. Bak mooi voor doel plaatst vangt Selderbeek den bal op, doch wordt te veel gehinderd om zelf te schieten en centert daarom, hoewel wat hard, naar Groote. Als ieder denkt, dat de bal uit zal rollen, weet Jan door bliksemsnel toe te loopen, het leer net nog voor de out-lljn weg te halen en een hard schot te lossen, wat aehter den verbaasden Verstraaten in het doel verdwijnt. Dit brengt leven in de brouwerij, flksch wordt er doorge speeld, weer een aanval van H.F.C. Groote wordt den bal toegespeeld, een enorme kei, en een daverend applaus bewyst, dat de j ubiletrende vereeniging de leiding heeft. Man- gaat nu rechtsbuiten spelen, terwijl Biersteker diens plaats in neemt. Dit blykt een verbetering. Bij een aanval op het H.F.C.-doel ziet Kamman kans den bal goed op te brengen en voor doel te plaatsen, waar Kwast reeds was uitgeloopen, Manheim die doorgeloopen was had dan ook geen moeite om, via de lat, te scoren. De stand was gelijk. Het wordt nu een spannende strijd om de leiding; steeds zijn echter de verdedigingen de aanvallers de baas. Vooral het backstel van H.B.Z.V.S. viel nu op, met verre zuivere trappen brachten zij steeds opluchting, maar Jöbsis liet zich van zyn goede zijde zien en Groote kreeg dan ook niet veel kans meer. Aan den anderen kant waren het H. Bak, Amesfoort en v. d.- Poll, die de tegenpartij geen oogen blik vry spel gaven. Vöoral eerst genoemde zwoegde weer buitenge woon en zijn kopwerk was keurig. Als de heer van Benthem, by wien de leiding in goede handen was, einde blaast, is dus geen beslissing ver kregen. Er wordt dan 15 minuten verlengd, maar ook bij het einde daarvan is men nog niets wijzer. Nu beslist het lot, en H.B. Z V.S. is de gelukkige, die uit de handen van H.F.C.'s voorzitter,den heer Letschert, de medaille ontvangt. De elftallen kwamen in deze op stelling uit H.F.C. Kwait v. d. Poll t*r Borg Ameifooït Bik C. Kikkert R Bik Selderkeek v. d. Wil Scbrler Groote Kamman Biersteker V. d. Pleit Horning Minhelm VlJJdeg Alberti OObeli Biegotan Dalnker Verstuiten H.B. Z.V.S.: Nog zy gemeld dat by H.F.C. Hage naar plotseling ongesteld was ge worden en dat daardoor Kwast geheel onvoorbereid inviel. DE DISTRIBUTIE. Teiel. Van 2 Juni tot en met 8 Juni a.s. is by de winkeliers te Texel ver krijgbaar op vleeschbon 28: een balt pond peulvruchten. op elke witte bon gemerkt S 50: 8£ ons suiker, h 30 ct. p. pond. op witte bon S 49: onskalizeep. op vleeschbon no. 27 (uitsluitend donkere helft)pond ryst. Prys 14 ct. per pond. Gallaatsoog. In de week van 1 Juni 7 Juni wordt by de winkeliers verkrijg baar gesteld, tegen afgifte van: bon no. 398: Si ons suiker; 399: 1 ons havermout; 400ons kindermeel 4011 ons vermicelli of macaroni 402 2 ons spek 403 1£ ons ryst, tegen den prys van 14 ct. p. pond no. 10 peulvruchtenkaart2 ons bruine boonen, en op no. 112 ons groene erwten no. 39 van het Kindersuikerboekje 3£ ons suiker, en op no. 40 1 stuk kalizeep 100 gram k 3 ct. do. 4124 ons kindermeel. Aaaa Paufovna. In de komende weken van 25 Mei tot en met 9 Juni 1919, zijn by den gewonen winkelier verkrygbaar: op bon no. 72pond ryst. op bon no. 73 en op de lichamen der aanv. Wittebr.kaartjea der 97e week voor kinderen beneden ljaar: 7 ons suiker. op bon no. 2 der kindermeelkaart kindermeel. Nog eenige voorraad Jam zonder bon verkrijgbaar. IlH In het tydvak van 2 Juni tot en met 14 Juni 1910, is verkrijgbaar op bon no. 52:1 pond rijst(2let.p.pond. 53: 1 enkel stuk kalizeep van 100 gram (3 cent) of 1 enkel stuk harde zeep van 125 gram, met een yetzuurgehalte van 60 pCt. (16# cent). t 64: ons suiker. 55: S£ ons suiker. Kindersuikerk. no. 9S£ ons suiker. 10: 8f ons suiker. a 11: ala bon 68.

Heldersche Courant | 1919 | | pagina 4