flELDERSCHE COURANT VERFAILLE, Tweede Blad. Adverfentiën. P. VAN DEN BSUL, Dansclubjnder Ons. MARINE BUITENDIENST. KEIZERSTRAAT. VAN DINSDAG 9 DECEMBER 1919. GEMENGD NIEUWS. De moord op korporaal Vos. Zondag is te Barneveld gearresteerd de landlooper zich noemendë Springhof, ver dacht al9 medeplichtige in zake den moord op den korporaal Vos, te Harskamp. Een brutale klant. Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor zeven kwam een, naar schatting twee-en- twintig jarig jongmensch, een wisselkan toor aan het Damrak te Amsterdam binnen stappen. Een der directeuren was juist bezig de in de étalage liggende geldstukken in een zak te doen, toen het jongmensch hem een honderd markbiljet ter wisseling aan bood. De directeur legde den zak met geld op tafel, en wisselde het geld. Op hetzelfde oogenblik werd hem een revolver onder den neus geduwd. Het jongmensch, dat steeds het wapen op zijn tegenstander gericht hield, greep den zak met geld en wist, ach teruit loopend, de deur te bereiken. Op straat maakte hij zich haastig uit de voeten. Tot dusver is geen spoor van hem ontdekt. De eigenaar van het gestolen geld, dat een waarde van 2500 vertegenwoordigt, stelt 50 van dat bedrag beschikbaar voor den- gene, die aanwijzingen kan doen welke tot het aanhouden van den dief zullen lefden. Een slachtoffer van „de Russen". De Doopsgezinde Gemeente te Goes, tot welker ontbinding j.1. Zondag is besloten, is het slachtoffer van „de Russen" geworden, daar bijna het geheele bezit der gemeente in Russische effecten was belegd. Voor den predikdienst was de gemeente met Vlissin- gen gecombineerd. Volgens de laatste sta tistische gegevens telde de gemeente slechts 40 leden. De neger en het jongetje. „De Tijd" vertelt het volgende vermake lijke geval: In' de tram zit een klein knaapje, dicht gedrongen tegen zijn moedertje, die niet be merkt, dat de jongen angstig kijkt. Want ook haar aandacht wordt getrokken door een heer, tegenover haar zittend. Deze begrijpt, waarom de jongen zoo benauwd kijkt en zet zijn gezicht in een vriendelijken plooi. Maar hoe vriendelijker hij kijkt, des te angstiger wordt de jongen, want deze ziet hoe langer •hoe meer de witte tanden cn de witte groote oogen van den heer, die een onvervalscht Surinamer is, een neger zoo zwart als roet. Neger en jongen .begrijpen elkaar. Eensklaps klinkt het luide stemmetje van den knaap: „Pieterman-knecht, ik ben het heere jaar zoet geweest". Moeder lacht, het heele publiek heeft schik, vooral toen Pie terman-knecht dc hand toestak naar den knaap met een: ..Nou, wees dan maar niet meer bang. Ik zal je niet meepakken, -hoor!" Zoo'n tramritje mag meer dan een dub beltje kosten. Rpovere. Bij een landbouwer aan de grens nabij Oldenzaal zijn Zaterdagavond 7 Duitschers binnengedrongen, die met geladen revolvers in do uist eten, enz. eischten. De bewoners, doodelijk ontsteld, gaven wat geëisoht werd, doch vonden tevens gelegenheid, den nabij- zijnden Nederlandschen grenswachtpost te waarschuwen. Weldra waren 5 Duitschers gearresteerd. Twee mahnen ontkwamen. Een dievenbende. Door do Alkmaarsche recherche is in ver band met een te Koedijk gepleegden diefstal van J 1000 een sohildersknecb.t aangehou^ don, bij wien op den zolder 540 gevondenv werden, die van dezen diefstal afkomstig waren. Als medeplichtige aan dezen dief stal is tevens een electricien, uit Bergen af komstig, achter slot en grendel gezet, bij wien te Rhenen, alwaar hij thans woonde, ook gouden en zilveren voorwerpen in be slag genomen zijn, eveneens te Koedijk ont vreemd. Mede zijn te Bergen aangehouden de moeder en zuster van den electricien, benevens de vrijer van deze zuster, die als helers van het gestolene optraden. De recherche meent nu de daders in handen te hebben van de diefstallen, die den laatsten tijd te Alkmaar en omgeving plaats hadden. Een spoorwegongeluk ln den Congo. Een door het Belgische departement van Koloniën ontvangen telegram meldt, dat er bij Kasania in Katanga een spoorwegonge luk heeft plaats gehad. De oorzaak van de ramp is nog onbekend. De trein, waarin zich de leden van het Amerikaansche Smith- instituut bevondenis gederailleerd of op een anderen trein geloopen. Drie leden van deze Amerikaansche missie, die van de Kaap kwam, zijn gedood. Er zijn drie ge wonden. Een vreemd verschijnsel. De bemanning van het te Amsterdam aan gekomen stoomschip „Britsum" rapporteert te Rosario een hagelstorm te hebben mede gemaakt, hetgeen daar nog nooit is waarge nomen. Deze bul duurde bijna een half uur en was zpo hevig dat de menschen allerwe gen beschutting zochten om niet door de steenen, welke zeer groot waren en van welke sommige een gewicht van bijna twee kilo hadden, te worden getroffen. De fabrieken van Krupp. Zaterdag heeft de eerste door Krupp ge bouwde locomotief proef gereden. De ma chine en de wagens erachter waren met groen versierd. Een groot deel der geschut- fabriek is thans voor den aanmaak van epoorwegmaterieel ingericht. Deze hervorming van de geschutfabrieken was geen gemakkelijke zaak, zegt de Köln. Ztg., en het is een bewijs van voortvarend heid en energie, dat zo in betrekkelijk zoo korten tijd is verwezenlijkt. Krankzinnig geworden. Een architect te Posaio, zekere Mason Strong, was door tegenspoeden zoodanig aangegrepen, dat 'hij krankzinnig werd. J.1. Dinsdag kwam dit aan het licht. In den nacht viel hijzijn vrouw en kinderen aan met een bijl, na hen eerst met chloroform te hebben bedwelmd. De vrouw en een dochter zijn dood, een zoon is stervende. De beide overige kinde ren meisjes zijn zwaar gewond, maar zullen er waarschijnlijk het leven afbrengen, al zijn ook zij deerlijk toegetakeld. De man sneed zich zelf den hals af met een scheer mes en werd in zijn badkamer dood ge vonden. INGEZONDEN. Mijnheer de RedacteurT In sommige bladen komt een bericht voor, ook door U overgenomen, omtrent een te verwachten rampzalige weersgesteld heid op 17 December a.s., tengevolge-van een bijzondere stand van eenige hoofdpla neten ten opzichte der zon. Mij werd door velen mijn oordeel ""ge vraagd en tevens bleek mij, dat er verschei- denen zijn, die werkelijk iets ernstigs op dien datum vreezen. Het heeft daarom mogelijk zijn nut het navolgende onder de. aandacht te brengen. Tot op heden is nog uit niets geconsta teerd, dat de aantrekkingskracht, die de planeten op de zon uitoefenen, ook maar eenigen invloed heeft op het verschijnen van zonnevlekken. De onderzoekingen van de laatste jaren door professor Hale en de ontdekkingen van professor Zeeman wijzen op heel andere oorzaken. Een zeer groote zonnevlek, die hier een plotselinge weers verandering kan veroorzaken is dus niet te verdachten als gevolg van den stand der planeten op 17 December. Het aantal zon nevlekken vertoont om de 11 jaar een maxi mum. maximumjaar was 1918, zoodat hun aantal nu weer afneemt. Uit bovenstaande zeer korte mededeeling moge blijken, dat het weer op 17 December zich niet van dat op andere dagen kan onderscheiden tengevolge van astronomi sche verschijnselen en daarom kunnen zij, die zich een ernstige koude voorstelden, ge rust zijn. Vele van dergelijke berichten, zooge naamd uit Amerikh of een» ander ver verwij derd land afkomstig, danken vaak hun ont staan aan de rijke fantasie van eenig jour nalist, of zou hier gedacht moeten worden aan den een of ander groothandelaar in brandstoffen, die met een flinke strop aan onbrandbare briquetten in zijn maag zit. Met beleefden dank voor de plaatsing, Uw dw., Th. C. W. VAN MIERLO, Directeur der Zeevaartschool. St. Nicolaasfeest van den Bond van Korpo raals der Kon. Marine en Korporaals geor ganiseerd in den Bond van Machinedrijvers en Stokers „Voorwaarts". We kunnen hierop met genoegen terug zien en kregen den indruk, dat 237 kleintjes zich kostelijk hebben geamuseerd, en dat het feest daardooi* als geheel geslaagd mag worden 'beschouwd. Het was een echt ouderwetsch feest. Een heusche Sinterklaas en een dito zwaste Piet, die een der groot ste belhamels op het tooneel nam en hem onder luid gejubel der anderen in een groote zak stopte. Verder een Poppenkast, die echter meer op een Schimmenspel geleek wegens de niet te remmen drukte der kin deren. Verder was er op het tooneel opge steld een heusche Sint Nicolaas-tafel zooals je dit bij een heusche koekeb,akker ziet als Tombola zonder nieten. Er zij hier in de eerste plaats een woord van dank gebracht aan den leider van bovengenoemd feest, den inmiddels tot ser geant bevorderde korporaal-konstabel H. C. Stam, en daarnaast aan de vrouwelijke assistenten in de zaal en aan de diverse Hoofd- en Afd.-Besturen, die ieder een avond of vier opgeofferd hebben, om de voor de kinderen bestemde pakjes in te pakken. Tevens een woord van dank aan de ver schillende Commandanten, welke de aange wezen menschen den geheelen Vrijdag per missie gaven om een en ander alsnog te regelen en tot slot onzen dank aan den Commandant van Hr. Ms. „Van Speyk" voor het verleenen van vergunning om al daar door het bereidwillige kombuis- personeel doen klaar maken van choco lade-melk. V. Burgerlijke Stand van Helder van 7 en 8 December. BEVALLEN: M. Mulder—Coster, z.; G. Sik- kingvan Franeker, d.; S. Ch. de VroomHoo- genman, z.: M. van BrederodeKalle, z.; M. van WolferenBroekhuijzen, z.: A. K. PietersBon- tes, z,; G. Salfischberger1 Istelle, z.lA. Ch. Del- havevan Rooié, d.; T. HoornsmanSmit, z. OVERLEDEN: P. Kindti 54 jaar; R. Koer, 65 jaar. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 8 December. Roade kool 36.20, kleinere ƒ1.30i.8o, gele kool ƒ1.203. kleinere ƒ0.500.80, witte ƒ1— 1.40, kleinere ƒ0.50—0.8o, Deensche witte ƒ1.80 2.00, grove uien ƒ7.909.80, nep ƒ7.00, peen ƒ2.6033. alles per 100 K.G.; roode kool f 710 per wagon. UIT DEN OMTREK. Texel, 7 Dec. „Nut en Genoegen" te Waal hield Zater dag j.1. haar eerste bijeenkomst in dit sei zoen; de opkomst was, het slechte weer in aanmerking genomen, zeer goed te noemen, Na de gebruikelijke begroetingen trad voor de vergadering op de heer B. Weers- ma, Hoofd der School te Waal, met het onderwerp: „De Vrouw". In de lezing, eigenlijk een studie over de Vrouw, werd haar positie tegenover den man, den Staat en de kerk belicht, van de vroegste tijden af. Bij de oer-volken was zij de slavin, bij de Grieken een noodzakelijk kwaad, bij de Romeinen een meubelstuk,, bij de Israëlieten een onrëin wezen; de Ara bier vergeleek haar bij een kameel, die zijn goederen moest dragen. Bij de niet-Chris- telijke volken droeg de vrouw steeds den stempel van slaafsche onderworpenheid. De wetten van kerk en staat dwongen de vrouw tot de rol van slavin. De Christe lijke kerk heeft haar positie verbeterd en haar erkend als de incarnatie van gevoel, van liefde en teederheid. Maar tot op den huidigen dag wacht de vrouw op de be scherming van de wet, op de gelijkstelling met den man, waarop zij volkomen aan spraak heeft. Het Vrouwenkiesrecht is een reuzenstap in de goede richting. De groote beteekenis van de vrouw in het gezin, maar ook in de maatschappij, jwerd duidelijk aangetoond; de schoonheden en vlekken der vrouw werden helder belicht. Onder ademlooze stilte werd deze schoo- ne rede gevolgd. Welverdiend zeker was het hartelijk applaus. Na de pauze volgde een humoristische schets van Justus van Maurik. Ook deze vond luiden bijval. Een zangkoor, mede onder leiding van den heer Weersma, verzorgd? uitstekend het muzikale gedeelte, zoodat deze eerste bijeenkomst van „Nut en Genoegen" een mooie avond vormde. De heer Weersma heeft hiermede den dank van velen verdiend. In de verloopen week werden aan den vischafslag verhandeld 10500 K.G. gekookte garnalen. De prijs was van 14 tot 30 ct. per K.G. 28 H.L. alikruiken, prijs 1.50, en 28 H.L. wulken, prijs 10 a 11 per H.L. Was het gure weer op den St. Nicolaas- avond niet heel gunstig voor de gemasker- den, toch namen er aan Den Burg velen aan deel. Eén groepje trok vooral de aan dacht. Met muziekinstrumenten trok de aardige groep langs de straat, van huis tot huis inzameling houdende ten bate der we duwen en weezen der met de Noordwijk- sche reddingboot verongelukten. Dit optre den viel bijzonder in den smaak. Sinds lang is geconstateerd, dat aan de Noordkust de duinen voortdurend door de zee worden ondermijnd. Een breede strook grond werd reeds weggeknaagd. In den laatsten tijd neemt de duinenrij weer sterk af, en is op sommige punten niet heel breed meer. De Doopsgezinde gemeente te Den Burg in donker. Genoemde gemeente hield gisteren een avonddienst, waarbij velen waren opgeko men. Voor verlichting heeft men daar een eigen installatie voor aërogeengas; deze weigerde evenwel bij het midden der predi king haar diensten, zoodat men geheel in duister zat. De godsdienstoefening moest gestaakt worden; de predikant verzocht allen kalm heen te willen gaan, waaraan vol daan werd. Gedurig worden patiënten van hier naar den vasten wal vervoerd, om er een operatie te ondergaan, of er in een ziekenhuis opge nomen te worden. Dat hieraan eigenaar dige bezwaren verbonden zijn, spreekt wel vanzelf en meermalen is het gebeurd, dat men op deze wijze te laat kwam. Een goed ingericht ziekenhuis zou hier zeker zeer op zijn plaats zijn. Wie zal het initiatief er voor nemen? Burgerlijke Stand der gemeente Texel 28 Nov. t.m. 5 December 1919. GEBOREN: Mattheus, z. v. Jacobus Witte en Maria Gertrud Herpers; Margaretha Agatha, d. v. Cqrnelis Jphannes Bakker en Marretje Veeger; Neeltie Roelfina, d. v. Jacob Groenewoud en Jan tien Hoevenberg;, Clasina, d. v. Reijer Boon en Marretje Koopman; Cornelia, d. v. Cornelis Koop man en Aaltje de Jager. Wieringen. De heer A. C. Poel alhier is bij beschik- kiftg van Z. Exc. den Minister van Water staat benoemd tot buitengewoon opzichter bij de Zuiderzeewerken (.drooglegging der Zuiderzee), met standplaats 's-Gravenhage. Op de vischafslag werden 1.1. Zaterdag afgeslagen 1080 balen alikruiken, 85 balen wulken en 10.000 oesters. De prijzen der alikruiken varieerden van 0.20 tot en met 1.95 per baal, dus zeer slecht én bijna onverkoopbaar. Wulken gol den 7-35 Per baal en de oesters 3,a 4-Per 100 stuks, met vlugge hande1. Door milde kindervrienden in de gelegen heid gesteld werd het Sint Nicolaasfeest voor. de schooljeugd alhier prettig gevierd. Sint Nicolaas en zijn knecht brachten aan alle scholen een bezoek. Het was voor de jeugd een prettig uurtje. Hulde aan allen, die daartoe mede werkten. 4TOOMV A./" 11TBERICHTEN Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Batjan, thuisr., arr. 2 Dec. te Colombo. Celebes, uitr., arr. 5 Dec. te Antwerpen. Koningin der Nederlanden, v. N.-Amerika n. Ne- derland, vertr. 3 Dec. v. Baltimore n. N.-York. Banka, thuisr., vertr. 29 Nov. v. Padang. Batoe, thuisr., pass. 5 Dec. Pantellaria. Nias, uitr., vertr. .6 Dec. v. Cardiff. Prinses Juliana arr. 1 Dec. v. A'dam te Batavia. Rondo, tnuisr., arr. 1 Dec. te Suez. Rotterdamsche Lloyd. Bondowoso, uitr., pass. 4 Dec. Dungeness. Buitenzorg, v. New-York n. Batavia, vertr. 1 Dec. v. Durban. Rindjani, thuisr., pass. 29 Nov. Perlm. Birma, thuisr., pass. 5 Dec. Gibraltar. Besoeki vertr. 0 Dec. v. Cardiff n. Las Palmas. Ceylon, thuisr., pass. 6 Dec. Gibraltar. Samarinda, thuisr., pass. 7 Dec. Pantellaria. Sindoro, uifr,, vertr. 2* Dec. v. Port Said. Tabanan, uitr., arr. 7 Dec. te Southampton. Ternate vertr. 2 Dec. v. Batavia n. Australië. Tosari, arr. 2 Dec. v. Japan te Batavia. Tambora, uitr., vertr. 29 Nov. v. Colombo. Kon. Hollandsche Lloyd. Gelria, uitr,. vertr. 6 Dec. v. Montevideo. Drechterland, uitr., vertr. 4 Nov. v. Bahia. Frisia, thuisr., vertr. 4 Nov. v. Santos. Zeelandia, v. R'dam n. Glasgow, pass. 7 Nov. Wight. Holland—Amerika Lijn. Andijk arr. 5 Dec. v. R'dam te Iquique. Maartensdijk, v. Baltimore n. R'dam, pass. 8 Dec. Lizard. Rotterdam, v. R'dam n. New-York. pass. 7 Dec. Lizard. Soestdijk arr. 5 Dec. v. R'dam te Coronel. Veendijk, v. New-York n. Java, arr. 5 Dec. te Portland, M. Westerdijk, v. Newport News n. R'dam, pass. 8 Dec.- Prawlepoint. IJseldijk vertr. 5 Dec. v. Newport News n. R'dam. Zuiderdijk arr. 6 Dec. v. R'dam te New-York. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Idomeneus vertr. 4 Dec. v. Shanghai n, A'dam. Peleus, v. Singapore n. A'dam; vertr. 29 Nov. v. Port-Said. Rhesus vertr. 27 Nov. v. Hongkong n. A'dam. Kon. Wcst-Indisr^e Maildienst. Oranje Nassau, thuisr., kan volgens ontv. draadl. telegram- 9 Déc. 's avonds te IJmuiden worden verwacht. .Prins Willem I, uitr., vertr. 7 Dec. v. Fnnchal. Stuyvesant, uitr., pass. 6 Dec. Dungeness. Delft arr. 5 Dec. v. R'dam tfr Valpairaiso. Jan van Nassau vertr. 7 Dec. v. IJmuiden n-. Centraal-Amerika. Java Bengalen Lijn. Ceram vertr. 2 Dec. v. Calcutta n. Java. Java—China—Japan Lijn. Tjikini vertr. 27 Nov. v. Nagasaki n. Java. MARINEBERICHTEN. De of f.-mach. 2e kl. J. Jongepier van Hr. Ms. „de Ruijter" is' 6 Dec. gesteld ter besch. en wordt 5 Jan. 1920 geplaatst bij het Kon. Instituut voor de Marine en belast met het onderwijs in de stoomwerktuigkunde. Bij Kon. besluit van 27 Nov. no. 69 is met in gang van 1 Dec. de buiteng. adelborst bij de Kon. Marine-reserve P. D. Deijlius bev. tot adelborst ie kl. bij die reserve. In de directie der Marine te Willemsoord is dc kleine gouden medaille voor 36-jarigen dienst tor- gekend aan: schipper A. Aaldertsz; bootsman Kriaij, J. C. Kuipers en A. van Wijk 1 a seiner P. Veldhuizen: sergeanthofmeesti r K K: ter en A. de Ruiisscher; oppertorped -t H van Oers en J. H. Dito; korporaaltorpelist A Worseling. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht: Op 8 Dec sergcanttorpedomaker W. v. d Loos van onderzeedienst W/oord naar Emma Met ontslag uit d,en zeedienst: matrozen 2e kl. A M. ter Horst op q Dec. en F. Postma op n Dec.; stokerolieman W. van Renen op 17 Der marinier ie kl G. Nntcboom qp r6 Dec.; leerfin.. - stoker M. G. M, A. Pcchho't. op Dt"<\ De uit Oost-lndie te i.g. gezondh. te kl, bij t .1 Beschikking gesteld LEGERBERICIiTEN. Jaarwedden minder landmachtpcrsonecl. De nog a n e. ige gehuwde korporaals en solda ten bij de Landmacht nullen op 1 Januari a.s. een jaarwedde genieten van. onderscheidenlijk, f 1500 en f i3so, indien het voorstel der Salariscommissie ordt aangenomen Geen horhaling8oefi,!;ingt--ii. In het jaar 1920 zullen geen lichtingen ondei de wapenen worden geroepen voor herhalings oefeningen Het ligt in het voornemen ongeveer half Januari 1920 weder een opleiding voor den rang van adju dant-onderofficier bij de militaire administratie der Landmacht te doen plaats vinden, welke opleiding te Leiden zal worden gehouden en ongeveer vier maanden zal duren. Aan de res.-kapiteins G. R. Ebens, C. Gerber en G. van Walbeek, van het 21e reg. inf.. is het onder- scheidingpteeken voor 15 jar. langdurigen dienst als officier toegekend. De sergeant G. J. Toren, van het 2te reg. Inf., heeft voldaan aan het examen voor den rang van sergeant-majoor-instructeur. Vrije Zaterdagmiddag. Bij Ministerieele beschikking is omtrent het verrichten van diensten door militairen op Zater dag bepaald: 10. Onder normale omstandigheden worden als regel op Zaterdagen na 1 uur geen oefeningen of diensten (lessen hieronder begrepen) gehouden, behoudens noodzakelijke diensten van huishoude- lijken aard als wacht-, corvee- en oppassersdien sten en paardenverzorging. 20. Zij, die geplaatst zijn in de tuchtklasse, val len niet onder deze gunstige bepalingen. De commandant van de Tuchtklasse regelt de diensten van het personeel van de Tuchtklasse zooveel mogelijk in den zin van punt zo. De uitbetaling van de soldij moet zooveel mo- ;elijk des Zaterdags in den voormiddag plaats KI Haven te Nleuwediep, 7 Dec.: Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlmgen het Eng. s.s. Tyne. Aangekomen en vertrqjtken naar Amsterdam het s.8. Mannheim. VISSCHERIJBERICHTEN. Aangebracht te Nieuwediep: 6 Dec. door sardijnvisschers: 15 mandjes sardijn, per mandje 3-75 a 4.15. 8 Dec. door botvisschers 240 K.G. bot, per K£. f 0.76 a 0.80. Door garnalenvisschers 300 K.G. gek. garna len. per K.G. ƒ0.20 a ƒ0.22. 9 Dec. v.m: 8 uur niets. Burgerlijke Stand «en Callantsoog. Ingeschreven over Nov. 1919 ONDERTROUWD: Geene. GETTOUWD: Geene. GEBOREN: Anna. d. v. Dirk Moo(j en Jacoba van Twuijver. Hendrika Jehanna, d. v. Hendri- cus Laurentius VaderenJohanna Maria Kruyer. Adam Anthonius Maria, z. v Adam Noordstrand en Jansie Wever, Gerlof, z. v. Reinder Keulen en Sijbrandje Johannes. OVERLEDENGeene. P. WIT en B. WIT—BAIS geven kennis van de geboorte van een Dochter. Helder, 9 Dec, 1919. Den 20sten December a.s. j hopen ondergeteekenden i hunne 121 Jarige Echtvereni ging te herdenkén. ANTOQN STERK, TANNETJE STERK- de Klerk. Portland, Oregon, U. S. A. en WILLEM MEIJER, GRIETJE MELJER— de Klerk. Helder, 6 Dec. 1919, In plaats van kaarten. Ondertrouwd CATH. BLAAUB0ER en JOH. M. L SAUNDERS, Leeraar H.B.S Helder, j 8 De0 m9 Kampen, Geen receptie. Huwelijksvoltrekking 23 December 1919. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden b(j het overlijden van onze geliefde Zus ter, Behuwdzuster en Tante, L0UISE MARGARETHA VAN DER WAL, betuigen w\j onzen hartelijken dank. J. C. VAN DER WAL. Amsterdam, 9 Dec. 1919. Admiraal de Ruyterweg J 33. Door 's Heeren goedheid wer den wij verblijd door de geboorte van een welgeschapen Zoon, WILLEM LAURENS BASTIANES JOHANNES. J. A. DEKKER, A. DEKKER—van Zweden. Helder, 8 Dec, 1919. Door het niet uit zee terug- keeren van den stoomtraw ler Rotterdam, trof mij en mijn kind de zware slag, dat onze zeer geliefde Man en Vader, TEUNIS HAM, in den ouderdom van 27 jaar en mijn beste Zwager, HENDRIK HAM, inden ouderdom van 20 jaar, met de geheele bemanning hun graf in da golven ge vonden hebben. Hun diep bedroefde Vrouw en Schoonzuster: De Wed. T. HAMSloot. Helder, 9 Dec. 1919. Vijzeldwarsstraat 3s. ALGEMEEN WEESHUIS. Ondergeteekenden zeggen, mede namens de Weeskinderen, den milden gevers hartelijk dank voor de vele smakelijke zendin gen, die ze met Sint-Nicolaas mochten ontvangen. De Vader en Moeder van het Weeshuis W. H. PLAGGEMARS, S. PLAGGEMARS- Sybesma. CONCERT Doopsgezind Zangkoor. Dlr. Mei. A. VOS. Belangstellenden he we aan het Concert, d i bovengenoemd Koor WO" a.s., 's avonds 8 uur. wordt in de Doopsge/.ii ten bate van her. O-j Medewerking ve de Heer PALA, vlo' t. De toegangsprii - LUTHERSCHE KERK. WOENSDAGV' Bijbellezing Psalm 27 e i P; 'i Dinsdagavond GEEN Bijbellezing. BERICHT AAN DE OUDERS. FRÖBELSCHOOL LAAN. Slnt-Nicolaasviering DONDERDAG 11 DECEMBER, van 2—4 uur. Opening der School te half 2. Bsds O nci rg Het Gemeentebes uur van An- na-Puulowna nept sollicitanten i naar de m t ingang van 1 ai. .920 te vervullen betrekking Bode-Conclerge, op een In'ich te; gein- sec - tarie, CONFECTIE van de Firma AMSTERDAM. lederen Donderdag is een der coupeurs aanwazlg bij den Heer A.s. Woensdagavond van 8 tot 10 uur dansen. HET BESTUUR. Ondergeteekende maakt be kend, dat Woensdag 10 Dec. het spreekuur alleon 's middags zal worden gehouden. J. D. BRYAN, Chef Hospitaal. SPOORSTRAAT 87.

Heldersche Courant | 1919 | | pagina 6