HELDERSCHE COURANT De verborgen Vallei NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA morgen JURGENS PLANTENBOTER No. 5186 DINSDAG 30 DECEMBER 1919 47e JAARGANG ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 3 mnd. f 1.20, franco per post f 1.40. Buitenland f 2.40 Zondagsblad 0.50, 0.60. 1.05 Modeblad 0.95, 1.05. 1.30 Losse nummers der Courant 3 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr.. HELDER Bureau: Koningstnat 29 - Interc. Telefoon 50 ADVERTENTIE N. 20 ct. p. regel- Ingez. mededeellngen (kolombr. als redaGtloneele tekst) 60 ct. Kleine advert. (gevr., te koop, te huur) v. 1 tot 4 regels 50 ct., elke regel meer 10 ct'. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder nr. 10 ct. p. advert. extra). Bew.-exempl. 3'/s ct. Adv. op bep. aangew pl. worden 25 °/0 hooger berekend. In verband met den Nieuwjaarsdag, ver schijnt het volgend nummer van ons blad Woensdag 31 December. BUITENLAND. Do vredesconferentie. De „Petit Parisien" meldt, dat de vredes conferentie zeer waarschijnlijk in de eerste dagen van Januari opnieuw bijeenkomen zal. Zij zal ten dool hebben de regeling van eeni- go quaesties, die de eerste conferentie han gende liet, als daar zijn: het vredesverdrag met Hongarije, dat feitelijk reeds geheel ge reed is en dat slechts op 'de handteekening wacht; het verdrag met Turkije is nog niet zoover gevorderd, men is pas met de voorbe reidende maatregelen bezig, de Adriatrsche quaestie, die in bet bijzonder door do verte genwoordigers der vier groote mogendheden, zal worden besproken. Oostelijk Callclë. iNaar de „Mittag Post" van een hoogge plaatst naar Weenen teruggekeerd diplo maat heeft vernomen, heeft do Opperste Raad het lot van Oost-Galioië definitief be slist. Het blijft in los formeel verband met Polen, hetgeen eigenlijk niets meer dan een tolverbond beteekent. Het verkrijgt overi gens de meest vérstrekkende autonomie, zoo dat van gewetens- en taaldwang geen sprake kan zijn. Na 25 jaar zal over de verhouding tot Polen opnieuw worden beslist, niet door een volksstemming, maar door den Vólken- bond. Voorloopig krijgt Engeland grooten in vloed op bet bestuur van Oost-Galiciü. In po litieke kringen heerscht over deze beslissing groote vrees, vooral bij do Polen in Oost- Gal icië, wier ontstemming over de Engelsohe politiek steeds toeneemt. Rusland, Daltschland, Japan. De Stoclcholmsche correspondent van de „Morning Post" seint: Naar ik uit goed inge lichte bron verneem, hebben voorstanders van een verbond tusschen Rusland, Duitsch- land en Japan een centraal bureau te Praag gesticht. Onder de voorstanders zijn verte genwoordigers van kleine Europeesche Sta ten, die het in het belang van de kleine sta ten achten, dat er eon tweede machtige inter nationale combinatie komt, die tegen de En tente kan worden uitgespeeld. Zoo wordt de naam genoemd van een invloedrijk Tsje chisch politicus, die een leidende rol heeft in do beweging tegen Oostenrijk. Eon ander voorstander van de beweging is, naar ik hoor, een vermaard Deensch schrijver, wiens gescliriften tijdons den oorlog Duitschgezind ENGELAND. Dc toestand In Egypte. De „Times" verneemt nit Cairo, dat er be richten komen van opstand in zuidelijk Soe dan, waar de Dïnka-stam een regeerings- post heeft aangevallen. Bij de daarop vol gende gevechten werden twee Britscbe offi cieren gedood; het aantal verliezen aan on derofficieren en minderen was groot. Een nieuwe aanslag te Dublin. Londen, 29 Deo. Zondagmorgen heeft er te 'Dublin weer een nieuwe aanslag plaats ge had. Te ongeveer half een hoorde do wacht aan het paleis van den onderkoning in het .park sobicten. Ongeveer eon half uur later gingen een luitenant on twee soldaten eens kijken wat er in de buurt van het paleis was FEUILLETON. Door HULBERT FOOTNER. Later kwamen zij to spreken over stroom versnellingen^ „Iemand in do stad vertelde me, dat de gevaarlijkste stroomversnellingen in het noorden, die in dc Rïjst-rivicr waren," zei Stack. „Hij vertelde, dat het water van don mond van de Pony tot do vertakking van de Groote Geest-rivier één schuimmassa was." „Nu, die wist er veel van!" liet Ralph zich onvoorzichtig ontvallen. „Het water is zoo effen als een spiegel." Op hetzelfde ©ogenblik beet hij zich op de lippen van spijt over deze onbedachtzaam heid. Maar een snel goworpen blik ter zijde stelde hem gerust: zijn buurman keek on schuldig als een pas geborou kind. Stack volgde weer dezelfde taktiek als den vorigen dag: hij wendde het gesprek over een ande ren boeg en stelde zich voor heden geen verdere doelpunten. Zoo hoorde Stack in den loop van do vier dagen, die zij over land, en don anderhalven dag, dien zij met de stoomboot reisden, tel kens kleinigheden, die hem van dienst kon den zyn: zonder Ralph's achterdocht op to wekken combineerde hij ze en borg ze zorg vuldig op in zijn herinnering. Daar zij gedu rende de geheele reis op elkaar waren aan gewezen, trachtte Stack een verhouding tusschen hen in het leven te roepen, die hij gebeurd. Op den hoofdweg in de buürt van het poloveld ontmoetten ze een man, dien ze aanriepen. Het schijnt dat deze man op den luitenant toesprong en dezen door het hart schoot. De soldaten gaven onmiddellijk vuur. De aanrander en drie andere mannen werden achtereenvolgens gearresteerd. SPANJE. De onrust Het „Journal" meldt uit Madrid, dat de toestand in Barcelona onhoudbaar is gewor den. De aanslagen duren voort. Do politie heeft vier plaatsen ontdekt, waar bommen worden vervaardigd. Talrijke personen zijn gearresteerd. De tramstaking duurt voort. De trams, die nog reden, werden door de stakers aangeval len. Bij een gevecht met de politie werden vijf personen gewond. De Arbeidsbond had besloten don 26en December de algemeene staking voor geheel Spanje te proclameeren, indien de regeering geen voldoening geeft voor de tot nu toe plaats gehad hebbende gebeurtenissen. VEREENIGDE STATEN. Een schenking van Rockefeller. De „Times" meldt uit New-York, dat heel Amerika spreekt over de kerstgift van honderd millioen dollar, die door den petro- leumkoning John D. Rockefeller is aange kondigd. De gift zal worden verdeeld in twee gelijke deelen, een voor den General Educa- tion Board en een voor de Rockefeller Foun dation. Het is de grootste som ooit ineens voor een philanthropisch doel geschonken. De giften van Rockefeller stijgen nu tot een totaal-bedrag van 192 millioen dollars. Een onderscheiding geweigerd. In Washington is men pijnlijk verbaasd over bet feit, dat admiraal Sims, wien do Dis- tinguished Service Medal was verleend door president Wilson op persoonlijke voordracht van den minister van marine, Daniëls, voor die eer heeft bedankt. De admiraal heeft kalmpjes verklaard, dat do onderscheiding was toegekend aan velen, die haai- niet ver- diendon, zelfs aan lieden, die veeleer blaam hadden moeten oogsten, dat. hij voor zich de orde niet wilde aannemen. Hij beschuldigt bovendien den minister van marine van ne potisme. Deze zaak zal wel een pijnlijke na sleep hebben. De Distïnguished Service Me dal was ook toegekend aan zekeren luitenant Bagley. Hoewel deze een torpedoboot, waar over hij het bevel voerde, had verloren, was bij door de Board of Naval Awards voorge dragen voor do Navy Cross. De -minister beval hem echter aan voor de hoogero Dis- tinguished Service Medal. De pointe van de geschiedenis is, dat Bagley een schoonbroer is van den minister. Ook'andere officieren weigerden do me daille. Er zal thans opnieuw worden nage gaan aan wie zij al dan niet zal worden uit gereikt. FRANKRIJK. De uitlevering vaö schuldigen aan oorlogsvergrijpen. De „Petit Parisien" verneemt, dat etf te Londen algeheelo overeenstemming tusschen Frankrijk en Engeland is verkregen botref- fende do aanvraag tot uitlevering van de schuldigen aan oorlogsmisdaden. De com plete lijst is thans opgesteld, waarop op ver zoek van Franlcrijk de Kroonprins voor komt, wegens „assassinat, pillage, brigan- d-age". Nog enkele ondergeschikte punten zullen tijdens de conferentie tusschen Lloyd George en Clemenceau te Parijs, begin Januari, worden geregeld. HONGARIJE. De witte terreur. De Hongaarsche regeering, de christclijk- nationalo monarchistische, vervolgt allen, zich kon verbeelden vertrouwelijk te zijn. Maar toen zij Fort Edward naderden en hJj de balans opmaakte, stelden de eindresulta ten hem bitter teleur: van een werkelijke intimiteit was geen sprake. Voor ieder, die hem nauwkeurig gade sloeg, moest het duidelijk zijn, dat Ralph een geheim met zich ronddroeg. Wauneer hij een oogenblik aan zichzelf overgelaten, on niet op zijn hoede was, richtten zich zijn oogen als vanzelf naar bet noorden, en de gloed van hot vuur in zijn binnenste brak zich er in baam Stack meende dit alles aan goudkoorts to mogen toeschrijven. Dc kleine man was op zijn manier listig, maar niet slim genoeg oiu liefdesverlangen van goud dorst te kunneu onderscheiden in de oogen van een jongen man. Hij deed al het mogelijke om Ralph's ver trouwen to winnen, on trachtto door het doen van confidenties, die min of meer onwaar schijnlijk klonken, ook vertrouwelijke mede- deellngen van zijn lcant uit to lokken. Maar Ralph voelde niet de geringste neiging om zijn hart te openen. Een kwaadaardige uit drukking kwam in de muiskleurigo oogen, wanneer Ralph's hoofd weer was afgewend. Ralph was eonigszins verrast, toen hij Fort Edward onveranderd terugvond. De ruwhouten pakkist stak nog steeds boven de kleine zeepdoosjes uit on do modder was nog niet Opgedroogd, on de kleine „Tewskbury" lag weer met haar neus in het oeverzand gedoken. Inderdaad was hij slechts een maand weg goweest, maar in dien tijd had den zich zulke veranderingen aan zijn inner lijk voltrokken, dat het vreemd aandeed, alles terug te zien, zooals het was toen hij vertrok. De „boys" stonden natuurlijk allen op den oever uit te kijken. Ralph zag eenigszins op Ingezonden mededeeling. [|||(llllllli[||l!lllll!ll[||||l!llll!lllllllllll!ll!IIIIIIIIIIIIIHIIIIllllll malmm VOEDZAAM HÉERL'JK VOORDEELIG Jliülllllülllllllllllllllllllllllllllllülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllllllra die van dichtbij en ver iets te doen gehad hebben met de communistische regeerhig, of daarvan zelfs maar verdacht worden, met een systematische wraakzucht en.wille keur. Zelfs kinderen, meisjes en jongens, worden van school verwijderd, omdat zij op gevoed zijn in communistische kringen. Een feeks van geleerden, professoren aan bur gerscholen, mannen van wetenschappelijken naam, ten deele zelfs conservatieven, worden van hun functie ontheven. Zelfs boeken en boekerijen moeten het ontgelden. De „Arbeiterzeitung" schat het aantal slachtoffers van do witte terreur op vijfdui zend. Of dit cijfer juist is, zal later moeten blij ken. Doch zelfs av armee r overdrijving in het spel mocht zijn, dan nog kan men geen ver trouwen stellen in deze regoering, waarvan de ziel de heer Friedrich is, van'wien is ge bleken, dat hij meer weet van den moord op graaf Tisza dan hem thans Lief is. En die, in nood, tracht door geknoei -on gekon kel anderen do schuld te geven aan wat hij misdreef. En de sensationeel© berichten uit Boeda pest over een communistische samenzwe ring tegen de regeering niet bommen en handgranaten en met de gebruikelijke pest- of cholera- of typhus geïnfecteerde dolk, be stemd voor admiraal van Horrthy, zullen wel in de wereld uitgebazuind zijn om de aandacht af to leiden van de eigën zonden. Korte berlehten. De belasting op do vermakelijkheden was te Dresden over het belastingjaar 1918/T9 geraamd op 250.009 Mk. In werkelijkheid bracht ze 090.000 Mk. op. Te Korbetka bij Halle is een personen trein in botsing gekomen met een sneltrein. Zes personen zijn levensgevaarlijk: en een vijftal licht gewond. Volgens to Berlijn uit Helsingfors ontvan gen berichten zouden de bolsjewisten door het front der Estlanders heengebroken zijn en is de val van Narwa elk oogonblik te wachten. Tijdens de Kerstdagen vonden er te Wee nen DO inbraken plaats. Meer dan 3 millioen werd gestolen. Op bevel van de Duitsche rijksrcgeeriiig werden alle ammunitie- on kruitfabrieken gesloten en de arbeiders ontslagen. BINNENLAND. Mr. Th. H. de Meester, f Op 68-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage Zaterdagavond overleden het lid van den Raad van State, mr. Th. H. de Meester, oud- minister van Financiën in het kabinet dat zijn naam droeg en van 17 Augustus 1905 tot 11 Februari 1908 aan het bewind was. In 1916 werd de heer de Meester tot af gevaardigde van het district Helder geko zen en eveneens tot lid van den gemeente raad van 's-Gravenhage. In 1917 werd bij benoemd tot lid van den Raad van State, in welk college hij voorzitter was van de afdoe- ling financiën on hij als lid zitting had in de tegen de luidruchtige ontvangst, die hem to wachten stond. Het is moeilijk een geheim to bewaren in het ruime en leege noorden, waar men weinig stof heeft om over te praten. Toen hij van den oever opgemerkt werd, klonken er kreten van verrassing en ver welkoming. Dat hij uit het zuiden terug- koerde, terwijl hij in noordelijke richting was vertrokken, bewees, dat hij een zeer verre reis moest hebben gemaakt Stack's gezicht klaarde weer wat op, toen hij het welkomst- geroep hoorde: het zou niet moeilijk vallen eon en ander gewaar te worden over iemand die zoo bekend was, meende hij. Ralph werd in triumf naar Maroney ge leid, terwijl de kleine Stack ais een klit aan hem hing. Daar begon het gevraag, toen zij allen met gevuld glas tegen het ruwhouten buffet stonden aangeleund. ,Nou, dokter, vertel eens wat!" Mijne heerenl" begon Ralph met een air van gewichtigen ernst. „Een verbazingwek kende geschiedenis is mij overkomen. Den morgen dat het gebeurde, werd ik wakker in het blokhuis van Joe Mixer. Ik had een brauderigen, akeligen smaak in mijn mond van Maroney's whisky van den vorigen dag, en om mijn hoofd wat af to koeion, ging ik een beetje langs do rivier wandelen. Toen ik daar het landschap zoo stond te bewonde ren, hoorde ik een gezoem als vau een hom mel van zestig paardekrachten boven mijn hoofd en waarachtig, daar komt me zoo'n vliegmachine, waar jullio allemaal wel eens van gehoord hebt, naar beneden strijken. Het ding kwam naast irtij zitten in het gras ais een reiger. Je kunt je voorstellen hoe ik keek! Ik voelde me niet erg op m'n gemak. Maar de man, die in bet gevaarte zat, al evenmin. Hij had nog maar een kwart liter afdeeling binnenlandschq- zaken. Vóórdien was de heer do Meester'gedurende «enige jaren voorzitter van de Burgerlijke- en Mili taire Pensioenraden geweest. Oud-Minister Colljn. Uit den Haag bericht men aan „de Tijd", dat de oud-Minister Colijn in de Residentie aanwezig is.. Het heeft de aandacht getrok ken, dat hij met vooraanstaande politici in conferentie is geweest. De uitlevering van den gewezen Dnitschen keizer. Uit Parijs wordt gemeld: Bij de jongste besprekingen to Londen, zoo meldt men, hebben Frankrijk en Enge land besloten de uitlevering van den-gewe zen Dnitschen keizer te eiseben, zoodra het verdrag van Versailles van kracht is ge worden. Verkiezing Prov. Staten. In de gisteren gehouden zitting van het Centraal Stembqreau voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten van Noord-Hol land, is in de vacature N. van Hin.te benoemd tot lid der Staten de heer R. Stenhujs (S. D. A. P.) te Amsterdam. Naar het Hbl. verneemt zal de heer Sten- huys de benoeming niet aannemen. Bond van Ned. Onderwijzers. De Bond van Ned. Onderwijzers besloot tot aansluiting bij het N. V. V.; de voorge stelde fusie met het N. O. G. word verwor pen. Commissie verpleging Marinepersoneel. Heden werd door don minister van marine mr. Bijleveld aan zijn departement geïnstal leerd do dames-commissie inzake de verple ging van het marine-personeolrin de hospi talen, waarvan mej. J. Kuyperrle presiden te is. Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Marino is gisteren aanbesteed het bouwen van een loods voor het vliegterrein te Souburg. Laagst had ingeschreven de firma J. Bal- jcu en Zn. te Middelburg, voor 279.335. De „Johaima". Voor het 'bergen der lading hout van het gestrande schip „Johanna" werd, evenals voor het schip zelf, een contract gemaakt met Bureau Wijsrauller's Bergxngsdienst op den voet van ,yno cure no pay". De sleepboot „Hector" is Zaterdag met den zeelichter „Al batros", groot 670 ton, van IJmuiden via Nieuwediep naar de strandingsplaats ver trokken om do geheele lading hout van de „Johanna" over to nemen en naar Rotterdam of mogelijk zelfs naar Poole te vervoeren. Bestrijding der duurte. Door het Gemeentelijk Duurtebureau te Maastricht zal tot al do winkeliers het ver zoek worden gericht, om voortaan alle arti kelen in de étalages en de winkels te prij zen, waardoor het bureau hoopt het vragen van willekeurige hooge prijzen te voorko men. De burgerij zal worden verzocht, do winkeliers, welke aan dat verzoek gevolg ge ven, in hun eigen belang te steunen. benzine, en moest nog eon heel eind vliegen eer hij weer thuis was. Hij vroeg mij, waar hij hier in de buurt wat krijgen kon. Ik ver telde hem, dat er geen druppel in de heele streek te vinden was. Maroney koopt alles op, om in zijn whisky te doen, zei ik." Ralph hield even op, om zijn toehoorders te laten'Uitlachen. „De man zat in de grootste verlegenheid" ging hij voort. „Hij wist niet wat hij begin nen moest. Op eens kwam mij liet Teer-eiland in de gedachte. Ik zei: „Ongeveer tien mijl» hier vandaan .is een plaats, waar do petro leum zoo maar uit den grond spuit. Zouden we daar niet wat van kunnen opvangen, en er wat benzine uit distilleercn?" „Jij bent mijn man," zei hij. „Kom aan boordl" Binnen vijf minuten waren we op het Teer-eiland, maar de rest van den dag was ik doof, zoo had de wind in mijn ooren gesuisd. We scho ten maar heel langzaam op, want wc hadden enkel een blikken emmertje, een whisky- flesch en een paar berketakjes om ons met raffineeren te helpen. Drie weken bleven we daar aan het werk, toen hadden we de reser voirs gevuld, hij heesch z'n zeilen en koerste naar het zuiden; in Kimowin zette hij mij af. Dat is alles." Het verhaal, opgedischt in die soort humo- ristischen stijl, welke bij Maroney het meest gewild was, maakte grooten opgang. Maroney zelf,moest toegeven, dat nu het woord aan hem was. In elke gemeenschap van mamieh is een stilzwijgende overeenkomst van kracht, dat ieder het recht heeft, zijn parti culiere aangelegenheden voor zichzelf to houden, mits hij anderen niet tot last is door de stemmingen, welke die zaken in hem op wekken. Toen zij dan ook bemerkten, dat Ralph niet geneigd was, hun te vertellen Amerlkaansch Sepk. De Minister van Landbouw heeft tot de gemeentebesturen een circulaire gericht, waarin hij mededeelt, dat de Regeering de beschikking heeft verkregen over een partij Amerikaansch gerookt spek, dat aan ge meentebesturen, die dit mochten verlangen, kan worden geleverd, netto franco station of boot der plaats van bestemming, h ƒ1.66 per K.G. Electr. snelverblnding Amsterdam—Gooi. Naar hot Centrum verneemt, bereidt de di rectie van de Gooische Stoomtram, in samen werking met de directie der Nederlandsche Spoorwegen een plan voor tot het scheppen van een electrischo snelverbinding tusschen Amsterdam en hot Gooi. Deze electrischc spoorweg, tot welks aan leg bij de regeering concessie is aange vraagd, zal waarschijnlijk uitgaan van het emplacement der Gooische stoomtram bij het station Weesperpoort te Amsterdam en van daar naar Bussum en Hilversum worden gelegd. Ingevolge het nieuwe Reglement op de Lo kaalspoorwegen dat binnen eenigo maanden in werking zal treden, zal de economische snolheid mogen worden opgevoerd lot 65 K.M. per uur. Hiercloor zal het mogelijk, zijn het traject HilversumAmsterdam In pl.m. 30 minuten af te leggen. Het Inkomen van den Dnitschen ex-kroonprins. Eenigcn tijd geleden deed het bericht de ronde, dat de gemeenteraad van Wieringen den ex-kroonprins had aangeslagen tegen1 een inkomen van 800.000. De adjudant van den kroonprins deelde echter mede, dat diens werkelijk inkomen slechts vijf procent van dat bedrag kan halen. INGEZONDEN. Weenen-Noordwijk. Op vele eenvelerlei wijze worden pogingen in het werk gesteld om de Comité's voor hulpverlcening aan de noodlijdende kinderen te "VVecnen financieol te stounon. Soms gebeurt zulks, zooals op den 2en Kerstdag, door vele verecnigingen gezamen lijk, in een ander geval wordt een dergelijke onderneming slechts door een enkele firma of persoon ten uitvoer gebracht, doch. steeds blijven Helder's ingezetenen bereid een offer op het altaar der liefdadigheid of naasten liefde te brengen. Zoo is door den heer P. Pluijlaar, Lunch room „Neutraal", met medewerking van eenigo heeren musici K. M. van liet „LuxoN Ensemblo", op 21 December j.L een Matiné en eon avond-concert gegeven, waarvan de geheele bruto-ontvangst bestemd werd tot leniging van den grooten nood in Weenen en ten bate van de aehterblijvenden van den noodlottigen ramp te Noordwijk. De geheelo ontvangst heeft bedragen 135.79 waarvan voor druk- en advertentie- kosten is afgetrokken 23.70 bleef alzoo te verdoelen over 112.09 Do helft van dit bedrag is door den pen ningmeester van het plaatselijk comité, den heef J. Frajj, overgemaakt aan de Redactie van de „Telegraaf'-. Eet spreekt vanzelf, dat het Comité den heer Pluijlaar en de overige medewerkende heeren dankbaar is voor hun daadwerkelijke steun. Een collecte, den Tweeden Kerstdag ge houden door do Dansclub „T.A.V.B.N.U." bracht 18.087a op, welk bedrag ten goedo komt aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van den ramp te Noordwyk. waar hij was geweest, vroegen zij er niet verder naar. Do kleine Stack beet zich de lippen stuk van spijt. Stack was nog geen vijf minuten in de gelagkamer, of hij was reeds het mikpunt van een kruisvuur van spotternijen. Zijn prikkeldraadachtig, muis- kleurig haar verschafte hem weldra de bij- namen „Hooiberg" en „Stofferhoofd". Later liep Dan Keach met Ralph mee naar diens huis. Nu werd de toestand voor hem lastiger: Dan had, als vriend, een zeker recht oj) vertrouwen. Ralph was reeds met zichzel f te rade gegaan, wat hij den telegraphist op de mouw zou spelden, maar voor hij daamu-e begon, moest hfj eerst weten in hoeverre zijn verhaal met de praatjes, die op Fort Edward do ronde deden, klopte. Joe Mixer wist waar hij heengegaan was; Joe had waarschijnlijk de bemanning van do stoomboot ingelicht, deze had het nieuwtje mee teruggenomen, en zou hij zich wel gehaast hebben, het hier bekend te maken. Toch had, tot zijn verras sing en verlichting, nog niemand bij Maroney eenigo toespeling gemaakt op, laat staan hom geplaagd,met een Indiaansch meisje. „Wat hebben zo hier van me verteld?" vroeg hij Dan. „Niets," luidde het antwoord. „Na Gisborne heeft geen mensoh je blijkbaar meer gezien, net heet, dat Joo Mixer weet, waar je bent heengegaan, maar dat hij het niet heeft wil len zeggen." Ralph's gewetensstem riep hem reeds ver wijten toe over het verzinsel, dat hij op bet punt was op te dissclien, maar er was niets aan te doen. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1919 | | pagina 1