TAILOR MADE COSTÜUM, f ioo.-. J. H. KOOPMAN, WESTSTRAAT 17. PLAATSELIJK NIEUWS. Hr. Ms. „Zeeland", Het pantserdekschip Zeeland", onder be vel van den kapitein ter zee G. F. Noordhoek Hegt, is den 22 Januari aangekomen te Sint- Vincent De gepasport. sergeant J. Sjoerdsma, van het 2le reg. %f. allüer, wordt te werk gesteld als ambtenaar, belast met de contröle op de richtige uitvoering der Invaliditeits wet, bij den Baad van Arbeid te Alkmaar. Aanbestedingen. Door de Directie der Marine alhier ls het voor den dienst afgekeurde pantserdekschip „Holland" bij inschrijving verkocht. Inschrij vers waren:G. B. Pas Zn., Bolnes, ƒ126.275, T. C. Pas, Soheveningen, 130.250, C. H. O. Sunderman 132.750, N. V. Holland, Hendrik- Ido-Ambacht, 137.500, Frank Rijsdijk, idem, 175.654. Gistermiddag werd door B. en W. aan besteed het maken van enkele uitbreidings werken bij de Gemeente-Gasfabriek. Ingeschreven werd door de heeren: A. Krijnen, Helder, voor 15.868; H. Rie- mers, id., voor 16.448; Starrenburg Boer- djjk, id., voor ƒ17.150; Heerd, Medemblik, voor 17.656; Gebrs. van Pelt, Helder, voor 18.784; I. L. van Os, id., voor 12.20Ü; W. J. Braggaar, id., voor 22.497. Van hier zijn drie marinevletten per spoor naar de door watersnood geteisterde streken in Limburg en Noord-Brabant ge zonden, n.1. twee naar Mook en één naar Ter- heijden. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel vergadert a.s. Woensdag, den 28 Jan., des avonds ten 8 uur in het Raadhuis. Stukken, die vergadering betreffende, ge lieve belanghebbenden vooraf in te zenden bij den Voorzitter, Hoofdgracht 40, bij don Secretaris, Dijkstraat 82a, of bij een der leden. Buitengewoon Volksconcert Het zal voor velen een aangename ver rassing zijn te vernemen, dat, op speciaal verzoek van het Comité, do jeugdige- pheno- menale violist Stephan Pértos, zich heeft bereid verklaard, een extra concert te ge- ven op. Dinsdag 27 Januari in Casino. Evenals Maandag zal de eminente pianist Marcel van Gooi begeleiden. Pértos speelt een geheel nieuw program ma. De geringe entreeprijs, ƒ0.65, maakt het mogelijk dat ieder van de groote gave van dezen wonderknaap kan genieten. 'De deelneming voor Maandag voorspelt dien avond reeds een volle zaal. Ook nu weer komt het batig saldo ten goede aan het Weenscho kind. Men raadplege de in dit blad voorkomen de advertentie. Heliersehe Tooneelvereenlging „T.A.V.E.N.U.11 Bovengenoemde tooneelvereen!ging geeft Zaterdag 31 Jan. a.s. haar tweedo uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd wordt: „De kok van het 260ste", blijspel uit het Fransoh van Maurice Hennequin en Pjerre Veber. Wij herinneren er aan, dat het Hofstadtooneel, dir. Cor. van der Lugt-Melsert met dit too- neelwork zeer veel succes heeft ingeoogst. Een nieuwe Industrie. Onze gemeente heeft sedert kort een nieuwe industrie gekregen: in de Kuiper- steeg aan de Binnenhaven heeft de heer P. Tool de „Eerste Heldersche Machinefabriek'" geopend. Deze fabriek, ofschoon nog op be scheiden schaal ingericht, levert alle onder- deelen op gebied van machines, motoren, enz. Ook reparatiën, drijfriemen, eto. Specia liteit van de zaak is de levering van drijf werk voor motoren en herstellen daarvan, hoofdzakelijk voor visschersvaartuigen. De firma importeert voorts aahhangmotoren (z.g. buitenboordsmotoren) ten behoeve van pleziervaartuigen, vletten, etc. Ofschoon bescheiden in opzet, is de fabriek in staat alle mogelijke reparaties te verrich ten en werkt met een 4 P.K. benzinemotor. Het adres van den directeur is Binnenha ven 71. Feestvierende vergadering. De gezamenlijke bonden van Marine-On derofficieren (korporaals en hooger) hadden voor gisterenavond in Tivoli een feestver- gadering uitgeschreven ter gelegenheid van de fusie met den bond van Ondoroff.-sto- kers „Voorwaarts". Tengevolge van het vliegongeluk, waardoor de serg.-konstabel Lems de vorige week om het leven kwam, was de oorspronkelijke viering een week uitgesteld, naar de serg.-torp. A. v. d. Poll bij de opening mededeelde. Tevens verzocht hij de talrijke aanwezigen als stille hulde voor den gevallen kameraad,van hun zetels op te staan. De zaal van Tivoli was smaakvol mei vlaggedoek en palmen versierd; toespraken werden afgewisseld door muziek van de mandolineclub en zang van het dubbelman- nenkwartet „Inter Nos", onder leiding van den heer Leewens. Eerste spreker was de serg.-mach.dr. J. Cnossen, oud-voorzitter van de thans opge heven vereeniging „Voorwaarts". Deze zette uiteen hoe de fusie tot stand kwam; de op geheven vereeniging heeft in een periode, toen het marinepersoneel niet geschikt was voor innige samenwerking, haai- nut ge daan. Veel tweespalt bestond echter, elk meende het best zijn eigen belangen te kun nen behartigen, en de tegenwoordige tijd eerst bracht het inzicht, dat samenwerking noodig was. Vooral de oprichting van het huidige salarisoomité opende het inzicht, dat concentratie van krachten noodig was. Re denen om afgescheiden te blijven bestonden niet langer en met groote meerderheid werd tot fusie besloten. Aanvankelijk meende men de gelden, die nog tu kas waren, in de alg. bondskas te storten, doch later besloot men ze in de kas van het Marine Sanatorium- fonds te storten. Spr. wees op het nieuw-lngetreden tijd perk, waarin gewerkt moet worden. De heer Denijs, voorzitter van het Sala riscomité, sprak In gelijken geest, en wees er op, dat, meer dan in particuliere bonden, in de Marine conservatisme eh bureaucratie maken dat hervormingen langzaam komen. Ook moet het personeel niet de schuld geven DAMES-KLEERMAKER. van prima Engelsche CHEVIOT met zijde gevoerd, aan de besturen als er niets of weinig be reikt wordt, maar bij de autoriteiten. Er is thans georganiseerd overleg gekomen en men dient te beseffen, dat eigen belang on dergeschikt moet worden aan het algemeen belang. Nog te veel Onderofficieren zijn er, die samenwerking met den Bond voor M. M. P. afwijzen, en dat is een verkeerd stand punt. Herhaalde overplaatsingen waren mede de oorzaak, dat van de besturen niet de noodige kracht kon uitgéan, en daartoe moeten er permanente bestuurders komen. Ook spr. hoopt, dat de nog overblijvende bonden zich weldra in de fusie zullen op lossen. De serg.-majoor der mariniers Everaard, als derde spr., wees op de historische betee- kenis van het feit en brengt dank aan hen, die tot de fusie medewerkten. De samen smelting is minder aan ons werk te danken dan wel aan het goede inzicht. Nog een tweetal kleine bondjes zijn alleen gebleven, maar hoe langer -hoe meer wint de eenheids idee veld. Zelfs volkeren organiseeren zich; omdat organisatie de kiem is voor rust en vrede. Ook spr. hoopt op samenwerking, „met alles wat hoog en laag is", hoopt op breedere opvattingen omtrent positie en standen. Tenslotte sprak de heer de Zwart, admi nistrateur van den Korporaalsbond. Deze vergeleek de organisatie bij een boo- meltrein; hier en daar stoppen en op krach ten komen voor een volgend gedeelte. Na jaren propaganda stichting van den Bond van M. M. P. Ook deze besprak de onder linge oneenigheden, totdat als tweede sta tion de stichting van .het Salariscomité be reikt werd. Toen kwam er wat gezelligheid, men leerde elkander kennen en waardeeren. De sprekers werden afgewisseld met uit stekend mandolinespel van een militaire mandolineclub, die bewees, dat^uit dit be scheiden Instrument met haar begeleidende instrumenten, zeer bekoorlijke muziek kan worden gehaald. De nummers .vielen zeer in den smaak, zoodat na de pauze een extra nummer moest worden gegeven. Het beken- de dubbelmannenkwartet „Inter Nos", onder leiding van den heer Leewens, zong zuiver en muzikaal een aantal nummers, die mede luide toegejuicht werden. Do heer Polane gaf op zijn xylophoon een dankbaar nummer ten beste, hetwelk ook een extra nummer uitlokte, terwijl tenslotte de heer Boeker, lid van het hoofdbestuur van den Bond v. M. M. P. de bijeenkomst onder dankzegging aan medewerkenden, sloot en den wensoh naar een „internatio nale marine" te kennen gat BAADSO VERZICHT. Na vijf zittingen is de gemeenteraad Woensdagavond door de begrooting heen- gekomen. Ongeveeb do helft van die zittings periode werd besteed aan de politiek en wel speciaal aan de wethoudersbenoeming van rechts. Erg verkwikkelijk waren die discus sies niet, ofschoon wel nu en dan vermake lijk. Een heele wasahmand vol werd door de rechtsche heeren aangedragen en in 't open baar gereinigd. Wij zullen thans niet meer uitvoerig op dit alles ingaan. Naar aanleiding van ons vorig raadsoverzicht, waarin wij den Voor zitter een onheuschheid jegens den he'er Boogaard verweten, maakte de Burgemeester tegenover dien heer amende honorable. Bravo! De heer Van Os achtte zich door ons onbillijk behandeld, toen wij dien heer zijn interrupties verweten. De heer Borkert, zoo zeide de heer Van Os, mag, zonder dat hij tot de orde geroepen wordt, wel woorden ge bruiken als „de zwarte zielen van rechts" en als wij daarover interrumpeeren, verwijt de raadsoverziphtschrjjver ons dit. Maar er is onderscheid tusschen interrupties en inter rupties. De heer Borkert moge, door zijne wijze van betoogen, irriteeren (wij zullen de laatste zijn om het tegen te spreken), maar wat wij den heer Van Os verweten waren zijn interrupties midden in een zin, zijn door praten, ook als een ander niet uitgesproken was, e. d. Zakelijke en rake interrupties zijn ten allen tijde geoorloofd, maar dan moet de spreker, die. geïnterrumpeerd wordt, een zin uit hebben. Gelukkig heeft de heer Van Os de juistheid van onze woorden ingezien en zijn interrupties beperkt. De heer Schoeffelenberger critiseerde den woningbouw van „Volkshuisvesting" en be toogde, dat er door de vrijzinnigen zoo slecht was gefinancierd. De heer Spruit hield een oratio pro domo om te betoogen, dat men hem buiten alle commissies heeft gehouden. De heer Grunwald hield een fel betoog tegen het instituut der Centrale Boekhouding. Hiervan deugde, naar die heer zeide, niets, dat waren allemaal theorieën, maar in de praktijk yas het onbruikbaar. De Raad was bet, blijkens de later volgende stemming over afschaffing van dit instituut alleen de heeren Bok en Grunwald waren hier voor volstrekt niet met den heer Grunwald eens. Dat de samenwerking tusschen de verschil lende hoofden niet is, zooals zij wezen moest, bewijst op zichzelf niets tegen het instituut. Een wetenschappelijke boekhouding is apriori beter dan een met-wetenschappelijke en komt steeds een bedrijf ten goede. De algemeene beschouwingen raakten ein delijk ten einde. Bij de artikelen echter kwam plotseling de heer Staalman weder over de burgerwacht betoogen. Wij komen daar straks op terug. De wethouderssalarissen werden, op voor stel van den heer Heijblok, verhoogd tot 2500.De heer Schoeffelenberger had zelf een voorstel, waarhij hij tot 1500.— ging, en meende toen goed te doen voor dit verder strekkende te moeten tegenstemmen. De Raad overwoog, dat iti den togenwoordigen tijd het ambt van wethouder meer dan ooit de geheele persoon eischt. De pensioenrege ling zal nu nader onder de oogen worden ge zien. Jammer was het, dat sommige heeren hierbij nog te veel onder den indruk van de pas geëindigde debatten verkeerden, en het wethoudersanfbt te veel uit een persoonlijk oogpunt beschouwden. Het presentiegeld voor raadsvergaderin gen werd verhoogd tot 6.per zitting. Wij zullen niet beweren, dat het te veel is, maar als je bijna drie avonden bezig bent de vuile wasch naar buiten te brengen, en je krijgt daar dan per hoofd 15.vergoeding voor, dan is dat toch aardig betaald. Een voorstel van soc.-dem. zijde om ook voor de commis sievergaderingen presentiegeld uittekeeren, werd, na de discussies, ingetrokken, omdat de Raad hiervoor niet veel voeMa. De heer Staalman wilde den toren der Nieuwe Kerk, die, aan de Gemeente toebe hoort, en waarvoor een post voor restauratie was uitgetrokken, aan de kerk cadeau doen. De gemeente kan hier echter niet van af, naar de Voorzitter uitlegde, maar andere aan de gemeente aangeboden torens zijn niet geaccepteerd. Hieruit ziet men alweer, dat geven (of althans willen geven) zaliger is dan'te ontvangen. Oven het plaatsen van banken werd ge sproken en de toezegging werd gedaan, dat men „Helder's Belang", de vereeniging, die steeds voor de banken zorgt, wel finantieel wil steunen. Ook over den toestand der be- fraafplaats sprak men; de Voorzitter er ende, dat die tamelijk primitief is en een plaats als de onze onwaardig. De heer Schoef felenberger bepleitte een vergoeding voor hujshuur aan den doodgraver, die al jaren lang in zijn eigen huis bij het kerkhof woont en de gemeente daarmede heeft bevoordeeld van vergoeding van huur. Het kerkhof is te ver buiten de stad en de doodgraver heeft te weinig assistentie dan dat hij b.v. in den oüden Helder zou kuinen wonen. Bij de salarissen-herziening zal met deze wenschen rekening worden gehouden. Merkwaardig is de betoogtrant van den heer Sch., hij ge bruikt nogal wat dikke woorden, al meent hij het zoo kwaad niet en snauwt ieder af, die het niet met hem eens is. De heer Grunwald wilde de eereblijken voor echolieren afschaffen en daarvoor liever boeken voor de bibliotheek aanschaffen. De Voorzitter en de Raad was het met dat eerste niet eens; de kinderen waardeeren zoo'n ge tuigschrift zeer en het verhoogt de ambitie. Maar men kan het eene doen en het andere niet laten. De heer Borkert had een zonderlinge in geving, toen hij op het idee kwam een Sloidooi to houden vóór den door „Helder's [armoniekapel" ontslagen directeur Van den Bogaerde. Deze zuivere interne aange legenheid gebruikte de heer Borkert om de schitterende verdiensten van dien directeur te huldigen, en de spr. stelde den Raad den zonderlingen eisch het subsidie, alsmede het praedicaat „Stedelijk Muziekkorps" voor dit jaar niet toe te kennen bij wijze van straf voor de afdwalingen dezer vereeniging. Na tuurlijk kon het vo'orstel geen steun vinden en niet in behandeling komen. Do heer Staal man besprak het subsidie aan de Openbare Leeszaal, en toonde met een ter vergadering vertoond werk aan, dat er nog steeds, trots het votum der jongste algemeene bestuurs vergadering dezer vereeniging, boekgeschen ken geweigerd worden. Alvorens nu het sub sidie wordt toegekend, zal aan de vereeni ging worden gevraagd eene lijst over te leg gen van de boeken, die als regel in de Lees zaal geweerd worden. Indien de inlichtingen van den heer Staalman juist zijn, betreuren wij het zeer, dat het bestuur der Leeszaal ge meend heeft dit werk, geschreven door den generaal van het Leger des Heils, en aan de Leeszaal ten geschenke aangeboden, te moe ten weigeren. Juist bij de discussies op de vergadering van het algemeen bestuur is, naar aanleiding van de vele en vaak kostbare boekgeschenken door de Theosofische Ver- eenigiflg, het principe aanvaard, om als regel alle geschenken te aanvaarden. Wij noemden reeds de door den heer Staalman bij de artikelen weer in het geding gebrachte burgerwacht. Deze heer hield een heel betoog ten gunste van dit instituut, maar in den Raad was er geen sterveling, die meer naar hem luisterde. De heer Grunwald zat allerlei moppen te tappen; toen de heer Staal man uit de „Vorwarts" wilde citeeren, werd er geroepen „in het Duitsch, hoor!" Maar toen buurman Borkert het woord vroeg, kwam van alle. zijden protest. Laten we nou doorgaan aan de begrooting, riep de heer Grunwald, wat heeft het voor zin dit debat weer voort te zetten? De burgemeester meende zich aan het reglement van orde te moeten houden. De heer Borkert had al twee maal hierover het woord gevoerd, en slechts met toestemming der vergadering kon dat voor de derde maal gebeuren. De Raad, goe dig, gaf de toestemming. Toen kwam de beer .Schoeffelenberger, de soidisant „bolsjewiek" (wat hij toch, naar hij zelf zeide, niet is). Deze betoogde de overbodigheid der burgerwacht op grond van art. 192 der gemeentewet, dat al ih gevallen van oproer voorziet. Echter wilde spr. met plezier 8000.subsidie ge ven aan de burgerwacht De Raad schrok ervan, 8000.door den heer Schoeffelenberger? Mits hij zelf dan ook 8000.krijgt vóór een anti-burgerwacht. En met deze bon mot had de heer Sch. de lachers op zijn hand. Maar de post kwam er door. Wat nu de ontvangsten betreft, de heer Van Breda meende, dat men den post voor belasting op openbare vermakelijkheden wel kon opvoeren tot 40.000.doch trok na de toelichting van den wethouder van finantiën zijn voorstel in. Dezelfde heer bepleitte de invoering van straatbelasting, wilde een post groot 50.000.daarvoor op de begrooting zetten en den boofdelijken omslag liever met dit bedrag verminderen. De heer Van Breda meende, dat dit veiliger raming was. Na een uitvoerige discussie trok hij het voorstel in, omdat de Raad er blijkbaar dit jaar niet aan wilde en liever wil afwachten welke reorga nisatieplannen op belastinggebied in wording zijn. Hiermede verband hield een voorstel om den aftrek voor noodzakelijk levensonder houd te verhoogen tot 800. Bij nota van wijziging werd een post van 10.000.op de begrooting gebracht als op brengst van staangelden voor de kennis. Hiermede heeft de Raad de kermis weer in gevoerd. Het is jammer, dat men deze instel ling, die overleden was, thans weer nieuw leven inblaast, al is dan het postje van tien duizend gulden niet te versmaden. Een voor stel van den heer Schoeffelenberger om ge durende de kermisweek geen sterken drank te verkoopen, werd aangenomen. Hoe sym pathiek ook wij vreezen, dat de handha ving van dit verbod moeilijk zal zijn. Hoe wil men controleeren of er sterke drank geschon ken wordt? .Uitdrukkelijk werd gezegd, dat het niet de bedoeling was de café s te sluiten. Een voorstel van den heer Van der veer, om de kermis op Zondag geheel te verbieden, werd verworpen; wel blijven natuurlij cie bestaande verbodsuren voor den Zondag ge handhaafd. Bij het art. betreffende den Vischafslag hield de heer Bot een uitstekend gedocumen teerd betoog over de haringvisscherij. Juist nu men bezig is Den. Helder economisch om hoog te werken, moet alles worden gedaan om onze vissoherij hier to houden, en daar om is het zoo gewenscht, dat nog dit jaar een verbeterden vischafslag wordt gemaakt, als ook een ijsfabriek voor de conservatie van de visch worde opgericht. De heer Bot deelde mede, dat de gemiddelde inkomsten der vis- schers, ook in het z.g. „gouden jaar" (1918), toch nog niet zoo heel groot zijn. Onze vloot van 70 vaartuigen voor de Noordzeevangst en 30 voor de haringvisscherij bestaat reeds voor de grootste helft uit motorvaartuigen, en als het die vloot nu niet mogelijk wordt gemaakt uit te varen, zal zij haar vangst elders (te IJmuiden, waar men er wel op in gericht is) gaan markten en zou hier de markt verloopen. Wethouder Verstegen was hieromtrent echter wat optimistischer, en ge loofde niet, dat dit laatste zoo spoedig zou gebeuren. Niettemin wordt er, zooals reeds bij de algemeene beschouwingen was opge merkt, met bekwamen spoed gewerkt aan de totstandkoming van een nieuwen vischafslag, alsook aan een ijsfabriek. De heer Staalman besprak nog de veilig heid en het toezicht aan het strand. Blijkens de inlichtingen, die wethouder Verstegen gaf, is de toestand daar wel erg primitief. Heldersche jonge dames, die gaan baden, strekken tot publieke vermakelijkheid vreemde étrangers van buiten loopen hard weg. De aanwezige badknecht kent de be zoekers en weet precies hoever ze in zee mogen komen. Is er eens een vreemdeling tusschen hen, dan houdt hij dien speciaal in 't oog en waarschuwt hem als hij te ver gaat. Weliswaar ligt bij laag water de vlet wat ver af, maar het gevaar is niet groot en per slot van rekening kan men toch niet voorkomen als iemand te ver in zee gaat en niet ant woordt op roepen en waarschuwingen, dat op die manier ongelukken plaats zouden hebben. Dit zijn, to groote lijnen, de belangrijkste punten uit de begrootingsdebatten van dit jaar. Er werd nog gevraagd naar de werke- looze arbeiders, die, doordat zij niet in eene of andere organisatie zijn, niet uit de kassen kunnen trekken en op armenzorg zijn aange wezen. Dit vinden zo minder prettig, maar is toch, naar de heer Boogaard beitoogde, hun eigen schuld. INGEZONDEN. Niet flink. Geachte Redactie. Mag ik U eenige plaatsruimte verzoeken naar aanleiding van het door mij met den heer Mr. P. J. Oud gevoerde debat op de vergadering van 15 Januari j.1. Ik zal kort en zakelijk zijn. Door mij is den heer Oud o.a. het navol gende verwijt gedaan: „Het is niet democratisch om op een schrij ven van den Chef van het Hospitaal binnen 2 X 24 tmr antwoord te zenden len niet in te gaan op een brief van het Bestuur van ruim 1000 onderofficieren enz. In zijn repliek heeft de heer Ond op zijn „eerewoord" aan de vergadering medegedeeld, geen brief te hebben ontvangen en werd hem daarop, bij interruptie, nog gezegd dat de afzender in de zaal aanwezig was. Het was voor' den heer Oud een niet onbelangrijk succes zijne door mij gegispte handelingen volkomen te rechtvaardigen. Men behoeft zelfs geen Mr. in de reehten te zijn om te weten, dat het niet aangaat op een brief antwoord te verlangen die niet werd ontvangen. Maar anders wordt de zaak wanneer men om de zaak gaat heen draaien. Wat toch is de zuivere waarheid; De heer Ond heeft wel den door mü aangehaalden brief ontvangen en heeft zulks erkend op 22 Januari j.1., op een gehouden conferentie met het Afd. be stuur van den Bond (de afzenders van den brief) maar meende als verontschuldiging te kunnen aanvoeren, dat hij van Heringp geen schrijven had ontvangen. Geachte redac tie nimmer heb ik beweerd persoonlijk den heer Ond te hebben geschreven, maar integendeel 'duidelijk laten uitkomen dat ik het wraakte ia een democraat wel binnen - X 24 uur de Chef van het Hospitaal een antwoord te zenden en taal noch teeken te geven op een brief van het bestuur van een Bond van ruim 1000 onderofficieren. Het zou toch in strijd zijn met elke logica dat ik voor mij dezelfde rechten zon eischen als de Chef van het Hospitaal, zoo ver gaat mijn democratie gelukkig nog niet. De heer Oud heeft zijn stilzwijgen tegenover den Bond aldus verdedigd: De Bond had geen direct antwoord ge vraagd doch zich bereid verklaard desge- wenscht aan den heer Oud alle mogelijke inlichtingen te verstrekken. Aangezien de Marinebegrooting nog niet aan de orde was waren die inlichtingen dus niet urgent. Anders was het gesteld met den Chef van het hospitaal. Zijn Hoogedelgestrenge had op een bepaalden dag een ondérhoud met den heer Oud aangevraagd, maar aangezien de heer Oud op den aangegeven dag niet met den Chef kon confereeren, was laatstgenoemde van deze verhindering onmiddellijk kennis gegeven. Volkomen accoord zou men zeggen ware het niet dat de Chef van het? hospitaal reeds op 17 December j.1. een vrjj uitvoerig schrijven van den heer Oud had ontvangen w aai in deze den Chef te kennen gaf t z t gaarne eens de zaak mondeling te willen be^ spreien. Hieruit volgt toch van zelf dat het gespro kene door den heer Ond aangaande het hos pitaal, niet in goede aarde was gevallen en daarom is het zoo treffend dat do heer Oud net op 15 Januari nog «aar steeds niet noodig had gevonden ook eens de mensohen te hooren die op een zeer te laken wijze in den rug befst^CT?!!611; °0k hen t0 hooren en dan fa r h de heer °Qd hen in het open- ïoweeïtïf alleen democratisch den heer 0ud doen kennen ^mand die den polsslag van den tegen- 11 ïgen tijd niet alleen voelt, maar ook begrijpt. De manier waarop hy zich thans in het met mü gevoerde debat heeft trachten to redden is op zijn allerzachtst uitgedrukt nie; flink ^Aanvaard geachte redactie mijnen dank voor de verleende plaatsruimte. Met de meeste hoogachting, sport. Voetbal. Q. S. O.—Helder. N. O. S.—Steeds Voorwaar». Q. S. O.—Helder. Deze wedstrijd is voor „Helder" van veel belang; nog altijd 'heeft deze club kans op het kampioenschap, al is deze dan ook ge ring. Er dient echter niets meer verloren te worden; een ongunstige factor is, dat H., - behalve tegen Q. S. C. nog zware uitwed strijden te spelen heeft, zooals tegen PuriTKf- steijn en H. S. V. „Helder" probeert echter drie nieuwe spelers, waaronder een midvoor, en, mochten de geruchten waarheid bevatten, dan beteekent dat een flinke versterking en we zijn dan ook vol verwaohting. De compe titiestand is op het oogenblik zoo, dat H. S. V. 4 verliespunten heeft en Purmersteyn 6; van deze clubs moet dus gewonnen worden, daar H. er reeds IZ heeft en nog het zwaarste programma. We zullen afwachten en maar het beate van hopen; eisch is, dat men steeds zoo vol ledig mogelijk uitkomt en dat er punten go- maakt worden. De wedstrijd vangt aan om 2 uur, en dit is het elftal: Polderman Valk Duinker Bak Ti essen Verslulja Alberts Schrier v. Leeuwen Solderbeek 3e Latraar Reserves: Jurk en Prins. Bak wil het dus weer eens probeeren, ter wijl Smit door Schrier vervangen is. Wat Q. S. O. te beteekenen heeft, is hier voldoende gebleken en de Heldersche spelers zullen daar dan ook wel rekening mee willen houden. De Competitiesfand is nu: 2* -d goal8 r.-t P. H.S.V. 11 8 2 1 26—13 18 Purmersteijn 12 7 4 1 27—7 18 Helder 9 5 13 14-9 11 Q.S.C. 9 4 2 8 13—8 10 H.BO. 13 8 2 8 15—28 8 Steeds Voorwaarts 11 2 4 5 817 6 N.O.S. 10 8 1 6 10—17 5 D.W.S.f) 11 1 4 6 5—19 4 Steeds Voorwaarts 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen „Hel der". N. O. S. idem tegen Q. S. Q. t) D. W. S. idem tegen „Helder". In de 8e klasse E is de stand aldus; Bloemendaal 13 B S 0 2411 23 Rapiditas 12 0 2 1 67—61 00 V. S. V. 11 f5 3 1 26-0 ifl Bloemendaal ia uitgespeeld en moeï nu maar afwachten wat Rapiditas uit zijn wed strijder? zal halen. De Weesper club zal hef wel halen, daar 3 winstpunten reeds vol doende zijn en het gemiddelde als men in winstpunten gelijk is nu wel telt. V. S. V. is uitgeschakeld. Hadden ze Zondag van Bloemendaal gewonnen, dan hadden ook zij nog kans gehad, maar BI. won met 21. E. V. O. (Edam) bengelt onderaan. Totnogtoe werden uit 11 wedstrijden 2 winstpunten be haald, maar daar de Edammers eenmaal niet opgekomen zijn, hebben zij deze nog ver speeld ook. Nog niet één wedstrijd heeft E. V. O. gewonnen, terwijl de score 537 is. Ook Westfrisia en Swtft slaan een bedroe vend figuur: resp. 7 en 5 punten. K. F. O. is iets beter en heeft momenteel uit IQ wedstrij den 8 punten behaald en als score 2423 (dank zij de 10—2 op Westfrisia). Water graafsmeer, de ex-2e klasser, volgt op V.S.V. met 9 punten, ook al een pover resultaat N. H. V. B. le klasse A. N.W.D. speelt morgenmiddag tegen Alc- maria Victrix. Het is de 5e thuiswedstrijd. In Alkmaar verloor N.W.D. met 50 van deze club, maar we verwachten nu een ande ren uitslag, wat dan ook wel gebeuren zal. De thuisclub komt als volgt uit: Bakker Augustijn van 3er Wal Veldhuizen Diedenhoven Hoenderdos Brinksma Buis r. Vegchol Schuurman HoI3aC Scheidsrechter ia de heer D. Kort. Aanvang 2 uur op het Tuindorp-terrein. De reserves van N.W.D. spelen om 10 uur tegen Victori H op 't terrein aan den Bolweg, Zondagmorgen om 10 uur speelt'op het ter rein Tuindorp Batavier—Helder H. Batavier komt uit met: Hoff Dienaar Stam Selderbeek Bak Kufjl Beek Bouma Vader Molijn Sont uit Ben omtrek. Callantsoog. Donderdag 22 Januari is in de vergadering in hOtel Duinzicht een woning bouw vereeniging opgericht met aanvankelijk 16 leden. Na bespreking en het aanbrengen van enkele wijzigingen, werden de statuten der woningbouwvereeniging Schagerbrug over genomen en goedgekeurd. Al» bestuursleden werden gekozen de hoeren P. Vos, voorzitter; D. Sleutel, yice-voorzitter; F. A. France, SecretarisA. Zomerdijk, 2e Sec retaris en D. J. Bakker, penningmeester. Het plan beBtaat, om, zoodra er aanvragen om een woning zijn, bouwplannen gereed te laten maken en daarna tot bonwen over ta gaan. Ieder ingezetene van Callantioog kan zich als lid bi) den Secretaris doen inschrijven. Zij, die lid zijn, genieten do voorkeur om een nieuw te bouwen woning te betrekke». De contributie werd bepaald op f 1.— per jaar. Te ruim 10 uur werd de vergadering gesloten, waarna bet Bestuur zich bezig hield met het in orde brengen der aanvrage van de Kon- goedkeuring der statuten. De woningbouw vereeniging bedoelt in geen enkel opzicht te zijn een dorpsvoreeniging, doch haar werk zaamheden betreffen de heele gemeonte. Ingezonden mededeeling. Uw dw. dienaar, B. HERINGA, Schrijver-maj. Mar.-hospitaal.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 6