T Tweede Blad. Jb. HARJER en Zn VERHUIZINGEN. VAN ZATERDAG 7 FEBRUARI 1920. Ned. Hervormde Gemeente. Heldersche Meubeltransportonderneming PLAATSELIJK NIEUWS. '^TTIJts werven. 1 ij Kon sln't is met 3 Febr. benoemd tot adj-<omrn. bij 's Rijks werven met stand plaats' V. illrmsoonl, de klerk bij 's Rijks werven J. P. van Bommel. Uit de Bouwvakken. Aangezien 80 April a.s. de collectieve ar beidsovereenkomst eindigt, zijn, met het oog op verlenging van het contract voor 1 jaar, door het bestuur van de afd. Helder van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidsbond aan het be stuur van de Patroonsvereeniging de vol gende eischen verzonden: Het loon voor vakarbeiders, w.o. timmer lieden, metselaars en vlechters te brengen op 1 per uur (thans 58 et). Het loon voor grondwerkers, opperlieden en sjouwerlie den te brengen op -98 cent per uur (thans 55 cent). Uitkeering bij ziekte 190 pot (thans 70 pet.). Uitkeering bij onwerkbaar weer 70 pet. De andere bepalingen te laten eoo ze zijn. Zes dagen vacantie met 100 pot' toeslag. De andere bepalingen van het oontract blijven onveranderd. Diakenen der Ned. Herv. G-em. verzoeken ons te melden, dat de collectekaarten voor de Diaconie hebben opgebracht een totaal bedrag van 591.73", met inbegrip van de opbrengst der collecte-bussen. Elke bedrage is onder grooten dank aan vaard, want veel is er noodig, om aan het allernoodzakelijkste te kunnen voldoen. Zij dee-len tevens mede, dat het Heldersche Pre dikbeurtenblad van af 1 Maart e.k. niet meer uitgegeven kan worden ten voordeele onzer Diaconie, omdat de verhoogde drukkosten zulks onmogelijk maken. Zij blijven dank baar voor de genoten ondersteuning. De Weensche kinderen. Het plaatselijk Comité tot hulpverleening aan de noodlijdende kinderen te Wemen bericht, dat hoogstwaarschijnlijk op Maan dag 9 Febr. a.s. des avonds met den trein die hier te ongeveer 6 uur aankomt de 52; voor den Helder bestemde kinderen zuller.' arriveeren. Bij missive van den heer Directeur van 's Rijks werf alhier, d.d. 5 Febr. j.1., ontving het plaatselijk comité tot hulpverleening aan de noodlijdende kinderen te Weenen de zeer verblijdende mededeeling, dat door het Co mité beschikt kon worden over een bedrag van 885.59", uitmakende het loon, dat, door het verrichten van vrijwilligen arbeid, door beambten van 's Rijkswerf alhier beschikbaar was gesteld tot leniging van den nood der Weensche kinderen. t Langs dezen weg wil het plaatselijk Comité allen hartelijk dank zeggen, die tot dit finan- tieele resultaat hebben willen bijdragen en de autoriteiten van 's Rijks werf voor de ver leende medewerking. Naar het Comité bericht werd, zal de eerst volgende trein den 7en Februari 's avonds uit Weenen vertrekken. In dezen trein be vinden zioh voor Helder 52 kinderen. Voor deze 52 kinderen heeft het Comité bij ingezetenen een onderdak kunnen vinden en zal in de behoeften aan boven- en onderklee- ding en ligging voorzien kunnen worden. Maar het Comité acht haar taak hiermede niet beëindigd, want de nood in Weenen is nog geenszins bestreden, doch zal zoo spoe dig doenlijk eene opgave indienen voor een tweede zending kinderen, waaraan begrijpe lijkerwijze wederom groote finantieele offers verbonden zijn. De zeer belangrijke bijdragen van de be ambten van 's Rijkswerf alhier stellen ons mede in staat die opgave voor een tweede zending kinderen binnenkort in te kunnen dienen, waarvoor nogmaals onzen barteljj- ken dank. Zij, die een Weensch kindje van deze twee de zending in verzorging willen nemen, wor den beleefd uitgenoodigd zich tot één van de dames Comité-leden te wenden of tot den Secretaris, Bothastraat No. 45. Financieele bijdragen gelieve men te zen den aan den Penningmeester, den heer J. Fraij, Prins Hendriklaan. Naar bekend is, is ook onder het perso neel in dienst van openbare lichamen een actie tot steunverleening aan de arme Oos ten rijkache bevolking gevoerd. Het resultaat van deze sympathieke bewe ging is nog niet in zijn geheel bekend. Wel kunnen wij echter mededeelen, dat een in zameling onder het personeel van het Pro vinciaal Eleotriciteitsbedrijf van Noord-Hol land, ruim 2000 heeft opgebracht. Een mooi resultaat en een mooi voorbeeld. II ct Bndapester Strijkkwartet. Het -Budapester Strijkkwartet, bestaande uit de heeren Hauser, Indig, Ipolyi en Sou, dat den helaas te vroeg ontslapen phenome- nalen kunstenaar Stephan Pértos op a.s. Maandag en Woensdag zal vervangen, ver scheen in den zomer '19 voor het eerst in ons land. t Reeds dadelijk bij het le concert in het Kurhaus te Scheveningen op 22 Augustus was h-ct succes zo5 enorm, dat deze uiitvoe- ring door meerdere gevolgd moest worden, waarbij het kwartet wederom successen oogstte, die ovaties geleken^ Nog nooit werd het publiek zóó in vervoering gebracht als door het wonderbare spel van deze Don- garen; verschillende bladen zeggen, <iat ze nog nimmer zulk een samenspel gehoord hadden. Hoe de Nederlandsche pers dit geniale kwartet in enthousiaste artikelen vierde: „Nieuwe Rotterdamsche Courant". „Er zal niet vaak een strijkkwartet ge- vonden worden, dat uitblinkt boven dit Budapester." <n.n „Nieuwe Courant", 28 Augustus 1919: «Het Budapester Strijkkwartet maakte gisterenmiddag bij zijn eerste optreden in ons land niet alleen een voortreffelijken in druk, maar het debuut van dit ensemble was een ware verrassing." „Nieuws van den Dag", 17 Sept. 1919: „Hun samenspel beantwoordt aan de hoogste eischen, die men stellen kan, zoo wel wat homogeniteit van den klank als wat dynamische en rythmische schakeering be treft. 'gezien van technische afronding, wat een gevoel! Wat een geest! Wat een char me! Stormachtig heeft men de kunstenaars toegejuicht' cn niet bloemstukken heeft men hen o\ r'aden." 'ebgraaf", 17 September. „liet klonk alsof het muziekseizoen reeds twee maanden aan den gang was, zoo over wogen gaaf, enthousiast beheerscht speel den de vier. Hun Haydn was een modelre productie, die niet verfijnder en subtieler gedacht "kon worden." „Maasbode", 17 Sept. 1919: „Het eerste optreden van het Budapester Strijkkwartet is ons een openbaring ge weest. Ik overdrijf niet wanneer dk zeg dat ik Schubert's „Der Tod und das MadChen" nog nooit zoo schoonheid-verzadigd hoorde spelen als van het Budapester kwartet." „Vaderland", 12 October 1919: „Hun grootheid is de eenvoud en intimi teit van voordracht, het absoluut bewaren van den juisten kwarte-tklank-omvang, de nooit falende homogeniteit van' opvatting." „Nieuwe Courant", 12 October. „Zulk samenspel, zulk sober en innig mu- sioeeren is nog altijd een heel groote zeld zaamheidNa elk werk en vooral aan het einde werd het kwartet een geestdrifti ge ovatie gebracht." A. G. O.-lezlng. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, komt de heer Adam Boshof a.s. Donderdag 12 Febr. voor de Vereeniging A. G. O. in samenwerking met het Departement tot Nut van 't Algemeen eene voordracht houden over Zuid-Afrika. De heer Boshof was re dacteur van een blad in Transvaal,, en heeft meegedaan aan de rebellie tegen de Engel- schen. Hij moest toen uit zijn land vluchten, Zijne bedoeling is een nauweren band te leg gen tusschen ons land en Transvaal. Arbelders-Tooneelvereenlging „Kunst en Strijd". In aansluiting op ons vorig bericht omtrent de uitvoering van bovengenoemde tooneel- vereeniging, kunnen wij mededeelen, dat deze is omgezet in eene liefdadigheids-uitvoering ten bate van het gezin van den zoo plotseling gestorven werkman aan het Marinehospitaal Peeters. Lijsten zullen, behoudens goedkeuring van de plaatselijke autoriteiten, de volgende week worden aangeboden. Liefdadigheidsuitvoeringen. De directie van „Tivoli" verzoekt ons, naar aanleiding van het ingezonden stukje van H., te Onrust, in het vorig nummer, te willen mededeelen, dat zij voor liefdadigheidsvoor stellingen, welker opbrengst geheel ten goede komt aan den betrokkene, hare zaal ten allen tijde steeds gratis beschikbaar stelt op werkdagen. „De Distel" van Fabrlclus. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen: Zondag wordt in Casino een zeer goede voorstelling gegeven door het tooneelgezel- sch-ap „De Wilsons" van Hoorn, nog wel be kend hier, door hun optreden als declama toren voor de vroegere Nutsavonden. Opge voerd wordt het nieuwe werk van Jan Fa- bricius „De Distel", een boerencomedie in 3 bedrijven. Dit prachtige tooneelwerk wordt op een schitterende manier door de Wilsons vertolkt. Juist aan hen heeft Fa- brtcius dit werk afgestaan, daar dit gezel schap zich bijzonder leent voor dit genre van stukken en daarvoor uitstekende krach ten bezit. Overal hebben de Wilsons dan ook, zoo wel met het stuk als met hun spel, een reus achtig succes. Winkelnleuws. In de Spoorstraat 112, hoek Palmstraat, wordt hedenavond een nieuwe winkel ge opend. De heer B. Jansen n.1., de bekende parapluie-reparateur uit de Koningstraat, heeft aldaar een winkel van parapluies en luxe-artikelen ingericht. Door uitbreking is een flinke ruimte ontstaan, en de heer Jan sen heeft een groote. en fraaie sorteering dezer nuttige verbruiksvoorwerpen, die voor den Helder in een ontegenzeggelijke be hoefte voorziet. Van de meest luxueuse soorten een aardig zijden dames-para- pluietje van 36 ds wel een van de duurste tot de gewone, goedkoopere merken, vindt oud en jong er een flinke sorteering. Ook andere artikelen, als portemonnaies, scheermessen, e.d. vindt men er in ruime sorteering. Aan de bekende reparatie-inrichting voor parapluies, zooals wij die al jarenlang ken nen, is een siypinrichting verbonden voor messen, scharen, enz. DUITSCHLAND. De uitleveringskwestie. Aan een oorrespondent van de „Daily Mail" te Berlijn heeft Noske gezegd: In de uitleve ringskwestie zal ik niet het minste doen om den eisch der entente te helpen doen uitvoe ren. Geen mensch in Duitschland zou de uit voering van deze bepaling van het vredes verdrag gedaan kunnen krijgen. Degeen, die in-deze zaak den eisch der entente, die de nationale eer zoo diep beleedigt, zou willen helpen uitvoeren ,zou toot altijd onmogelijk zijn. Do troepen zouden ae bevelen om mede te werken ook nooit opvolgen. Wanneer mijn collega's ministers en ik den eisch, dien ik schandelijk en smadelijk vind, zouden willen vervullen, zouden wij de ernstigste troebelen in het land verwekken. En wie er regeeren moet, als de regeering aftreedt, kan ik mij niet voorstellen. Een parlementaire meerder heid om de zaken verder voort te zetten, zou niet te vinden zijn. Ook de onafhankeiljken, die misschien tot de uitlevering bereid zouden Ingezonden mededeeling. wordt door 2tOOOar<en erkend alt het öeete vereterkingsmlddel voor Zenuwen en Llcheem zijn, zouden niet in staat zijn haar te doen uitvoeren. Ze zouden een burgeroorlog ont ketenen. Fransche persstemmen. Cachin zegt in de „Humanité", dat hij het voorstel van Kautsky verstandig vindt. Kautsky heeft het recht om te spreken uit naam van de pacifisten van alle landen. Zijn voorstel komt neer op het vormen van een Duitsch burgerlijk gerechtshof, waarvoor de Entente als aanklaagster zou optreden, en van een hooger hof van appèl in een onzij dig land, om degenen te vonnissen die ver antwoordelijk zijn voor den oorlog en die hem op barbaarsche wijze gevoerd hebben. Het voorstel verdient onderzocht te worden. In hetzelfde blad schrijft Paul Louis: Om het sinistere wrak dat de Keizer is, uit zijn wijkplaats te halen, bepleiten sommigen een blokkade van Nederland. Wat een schande en een vernedering van de menschelijke gedachtel Het artikel over den Keizer in het vredestractaat is op zichzelf monsterach tig voor elk denkend mensch. De „Homme Libre* weet reeds een en an der te vertellen over de straf, die Duitsch land opgelegd zal worden indien het niet aan den eisch tot uitlevering zal voldoen. Bij voorbeeld zal de bezetting van den lin ker Rijn-oever, die volgens het verdrag 15 jaar zou duren, verlengd worden met termij nen evenredig aan die, gedurende welke alle door Duitschland aangenomen bepalin gen niet door dit land uitgevoerd zullen zijn. Nog meer ultleverlngslljsten? Berlijn, 6 Febr. Volgens een bericht uit Weenen aan de „Mittagpost" zal de Entente nog een afzonderlijke lijst van beklaagden voor Bulgarije en Turkije publiceeren. Op deze lijst zullen o.a. de koning van Bulgarije, minister-presjdent Radoslawof en een groot aantal Bulgaai-sche en Turksche militairen voorkomen. OOSTENRIJK. De Weensche kinderen. Weenen, 5 Febr. In de landsvergadering van Neder-Oostenrijk sprak de onderburge meester van Weenen, Winter, over de nood zakelijkheid van bestrijding der tuberculose, Volgens hem zijn er in Weenen bijna 300.000 ondervoede jonge menschen tot den leeftijd van negentien jaar. In het geheel bevinden zich in Italië,.Zwitserland, Nederland en de Scandinavische landen 34.000 Weensche kinderen en 3000 kinderen uit Neder-Oosten rijk. Binnen enkele maanden zal het aantal van 60.000 bereikt zijn. Dank zij «het krachtig ingrijpen van het Amerikaansche volk, wer den echter 100.000 kinderen voor verhonge ren bewaard. Er blijven echter toch nog altijd 120.000 over, voor wie niet gezorgd is. De spreker deed een beroep op de boeren, deel te nemen aan het werk tot steun der kinderen. ENGELAND. De Engelsche bladen melden, dat de be roemde piano-fabriek van John Brinsmead Sons te Kentish Town gesloten zal wor den, omdat de productie-kosten te hoog zijn geworden. Er wordt tegenwoordig op elke piano toegelegd. Voor elke piano die wekelijks wordt af geleverd-, zijn er nu 26 werklieden, tegen 12 in 1918 en 6 vlak voor den oorlog. Alleen de kosten van het polijsten alleen van een piano zijn nu bijna even hoog als vóór den oorlog de kosten van het maken van een heele piano waren. Groote brand te Llverpool. Londen, 6 Febr. Te Liverpool heeft van daag een groote brand gewoed, die groote meel- en broodfabrieken nagenoeg geheel in Nle asch gelegd heeft. Deze fabrieken voor zagen tal van winkels vdn hun waren. Er is voor 100.000 pond sterling'schade aangericht. Kostbare machines en groote voorraden graan, suiker en thee zijn vernield. FRANKRIJK. Spoorwegongeluk. Londen, 5 Febr. De Dyon-express, komen de van Lyon, liep te Perrigny op een goede rentrein. Er zijn vijftien dooden en dertig gewonden. SERVIE EN MONTENEGRO. De consul-generaal van Montenegro te Londen heeft een telegram ontvangen van den voorzitter van den Montenegrijnschen ministerraad te Neuillv, meldende, dat in een treffen tusschen Servische troepen en drie compagniën 'Montenegrijnsche infante rie in de buurt van Podgoritza, de Serviërs totaal in de. pan werden gehakt en meer dan 150 dooden op het slagveld en 300 gevan genen in handen der Montenegrijnen achter meeaten laten, die bovendien drie zware ka nonnen en zes machinegeweren veroverden. Tengevolge van een verder oprukken der Montenegrijnen 'hebben de Serviërs Podgo ritza ontruimd, waar tal van Montenegrijn sche burgers, die -meer dan 14 maanden ge vangen gezeten hebben, bevrijd zijn. Thans hebben Servische versterkingen den verde ren opmarsch der Montenegrijnen gestuit en uit wraak hebben Servische troepen tal van dorpen platgebrand, waardoor meer dan 1500 vrouwen en kinderen genoodzaakt wa ren een toevlucht te zoeken in Albanië. SniERIE. De Tokiosche oorrespondent van de „Ti mes" heeft een onderhoud gehad met den Japanschen minister van buitenlandsche za ken. l>e minister deelde hem mede, dat Japan 35000 man in Siberië heeft, waarvan 26000 man fronttroepen. Japan zal niet dulden, dat het bolsjewisme zich een weg baant naar Mantsjoerije en Korea. Tokio, 1 Febr. Naar wordt gemeld, heeft Seraanof mot de Tsjechen Irkoetsk heroverd. De Japanners hebben te Wladlwostok ma riniers geland om aan den opstand der Ka- detten den pas af te snijden; den aftocht te verzekeren aan de Tsjechen, die huiswaarts keeren en alle verdere opstanden te onder drukken. KORTE BERICHTEN. - Bij den brand in de school te Nivelles zijn zes leerlingen omgekomen. GEMENGD NIEUWS. Een bandiet Naar reeds was gemeld, werd den 30sten Januari in de Sing-Sing-gevangenis de be ruchte bandiet Gordon Tawcett Haqiby in den electrischen stoel ter dood gebracht. Hij was in Juni 1.1. onder den valschen naam „Jay B. Al'lan" in hechtenis genomen, na in een revolvergeveöht een man te hebben neer geschoten. Later kwam toen uit, dat hij een van de twee dieven was geweest, die op 23 Dec. 1918 een inval hadden gedaan in de East Brooklyn Savings Bank. Na twee bank bedienden te hebben doodgeschoten, ont kwamen de bandieten in een auto met mede neming van 13.000. Toen Hamby's identiteit was vastgesteld, werd hij naar New-York uitgeleverd. In den loop van zijn proces bekende Hamby de hand gehad te hebben in dertien bankdiefstallen, twee treinberoovingen en verscheiden moor den. Hij wilde zich niet in duidelijke aanwij zingen uitlaten over zijn familie, doch gaf er de voorkeur aan, bekend te staan als „Allan". Wèl liet hij los, in 1893 in Alberta (Canada) geboren te zijn en twee broers te hebben, die hij echter in geen vijf jaar had gezien. Hij zeide afgestudeerd te zijn aan een college en een speciale studie te hebben gemaakt van psychologie. Toen Hamby ter dood ver oordeeld was, diende zijn advocaat daarbij handelend tegen den wensch van Hamby zelf een protest in tegen het vonnis, op grond van de bewering, dat zijn cliënt niet normaal was. Hij verkreeg, dat een commissie werd benoemd om den geestestoestand van den veroordeelde te onderzoeken. De oom missie verklaarde hem echter „normaal". Hamby erkende o.m., dat hij „gezocht" werd door de politik van Chicago, San Fran- cisco en andere plaatsen. Kort na te zijn overgebracht naar het Oos ten, liet Hamby zich als volgt uit: „Het ver baasde mij, dat de CaliformsChe politie mij niet te pakken kreeg. Toen ik in Tacoma was, werd ik verwikkeld in dien. politieken tw ist met „Bob" Davis en schoot ik hem neer. „Bob" was een moedige kerel en het spijt mij, dat ik hem heb doodgeschoten, maar ik was bang, dat hij mij te pakken zou nemen. Daar na was ik geheel klaar om uit te knijpen naar Sjanghai, maar nou ben ik hier. Ik ver wachtte 50.000 te verdienen met de affaire van Brooklyn" zoo voer hij voort „en ik was er bitter over teleurgesteld zoo weinig als wij kregen. Dat was, omdat mijn partner mijn instructies niet uitvoeVde. Ik had hem bevolen om over het hek te springen, onmid dellijk wanneer wij binnen waren; maar hij was een amateur en verspilde te veel tijd. Hij had zoowrat vier minuten noodig om het geld te grissen, dat wij nog te pakken kregen, en het had niet meer dan een minuut behoeven te duren. „"Wie was uw partner in dat zaakje in Brooklyn?" werd aan Hamby gevraagd. „Dat zeg ik liever niet. Ik wil hem er liever niet in betrekken. Hij is getrouwd en op het oogenblik is hij, geloof ik, het land uit. Ik ontmoette hem voor het eerst in Norfolk (Virginië), een korten tijd voor het zaakje in Brooklyn." Hamby zeide nog, nooit vrouwelijke mede plichtigen bij zijn diefstallen te 'hebben ge had, „omdat zij te veel praten". De dag, waarop hij naar Sing-Sing (de ge vangenis voor de zware "misdadigers in den staat New-York) werd gebracht, wTerd hem de vraag gesteld, Wat hem in het leven be langstelling inboezemde. Hij stak een sigaret aan, keek naar de lucifer tot die opgebrand was, en antwoordde daarna: „Het eenige, waar ik belangstelling voor heb, is te zorgen, dat ik den tijd tusschen nu en het oogefiblik, dat ik naar den electrischen stoel ga, door breng met rooken en lezen, en dat ik het mij zelf behagelijk maak. Ik weet, dat er geen mogelijke kans bestaat op vrijspraak. Ik ben schuldig en daarmee uit." Een andermaal zeide hij: „Mij kan nooit iets schelen. Hoe spoediger het eind komt, des te beter. Het is allemaal van geen betee- kenis voor mij. Ik heb er liever een eind aan, dan al die soesah te hebben. Er is niets van wat ik wensoh, dat ik hier niet heb." Rechter Fawcett uit Brooklyn, die Hamby vonniste, zeide, dat deze de ergste misdadiger was van de 6000, diq hij in zijn heele loop baan als rechter vóór zich had gehad: Ham by's levensfilosofie was geformuleerd in de volgende -verklaring, die hij vlak voor zijn terdoodveroordeeling aflegde: „Het is voor mij niets te sterven; want ik kom. terug. Het kan over een paar jaar zijn, of misschien over vele duizende jaren; maar tijd telt niet. In deze wereld gebracht te wrorden is te ver gelijken met in een klas van kleine kinderen te worden gesteld, die allen met elkaar trachten te wedijveren. Sommigen van ons slagen, anderen niet. Wat mijzelf betreft, ik ben „gezakt". Slaapziekte. Het „Handelsblad van Antwernen" roept alarm over de plaag der slaapziekte in Bel gisch. Congo. In 1888 waren de Congo- oevers dicht bevolkt; vandaag zijn zij stroomafwaarts Bosoko totaal ontvolkt. De plaag nestelt niet alleen op de oevers van den stroom; zij overrompelt ook de' bijri vieren, die zij volgt tot aan de bron en gansche gewesten in woestenijen verander de. Zij is nu zelfs tot in het boschland door gedrongen. Letterlijk weggemaaid werd de bevolking van Manyema, Beneden-Katanga waar sommige groepeeringen met 95 pot. ver minderd zijn.Oebanghi, heit Bomoebek- ken, het Beni-land, Kwango, een deel van Kasaï-district, het Midden Congo-district. De gunstigste schattingen spreken nu van eene bevolking van 10 millioen; in 1907 sprak men van 30. Districten, 4 maal zoo groot als België, b.v. Kwango en Munyana, tellen ieder nog slechts een 100.000 inwo ners. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moesten eenige inge zonden- stukken tot een volgend nummer blijven liggen. Ingezonden mededeeling. BehangerlJSpoorstraat 40. SleeperijSpuistraat 20. Door hst gebruik van groots wagens en vakkundig personeelhet meeat aangewezen en tevens het goedkoopste adres ter plaatse. Eischt vlugge en nette bediening. SPORT. Kegelen. Donderdagavond had de prijsuitreiking plaats op de banen van Café de Pool. De zeer talrijke belangstellenden, die aanwe zig waren, hebben door hunne aanwezig heid getoond, belang in de edele kegelsport te stellen. De voorzitter van „Hard gaat ie", de heer A. Krijnen, deed met eenige -toepas selijke woorden uitkomen, welk een succes dit onderlinge concours ds geweest voor de kegelsport. Zeker weinigkegelaars zijn er in onze plaats, die niet even een paar wor pen hebben gewaagd, om een der fraaie kunstvoorwerpen machtig te worden; en gedurende 14 dagen was de strijd op de banèn van Café de Pool hevig. De uitslag was als volgt: le pr. Korpswedstrijd 5X10 worpen: „Onder Ons" met 308 hout, verguld zilve ren medaille. 2e pr. Korpswedstrijd 5X10 worpen: „Hard gaat ie", met 303 hout, zilveren eere- teeken. Hoogste korpsgooier: 8, Riikes, 75 hout, eervolle vermelding. Serieweds'»" .5 wor ve le prijs de neer A. Kr-juen. met 202 hout, eindcijfer 9 9. 2e prijs w heer Dr. Schiirmann, met 202 hout, eindt., r 88. Vrije baan Wedstrijd, 5 worpen: le prijs: P. Jhrg met 44 hout. 2e F. Slijper 43 3e P. v. Twisk 43 4e H. Riemers 42 5e P. Heiligenberg 41 6e E. Wout 41 7e A. Krijnen 41 8e J. Klopper 40 9o H. v. d. Made 40 Met een hartelijk woord van dank aan allen, die getoond hebben, mede te leven met die sport, welke zoo goed en gezellig is voor allen en niet minder aan de oom missie van voorbereiding, de pers voor hare opname en het bestuur van Café de Pool voor den prachjigen prijs, den kegelaars aangeboden, sloot de voorzitter dit zoo, in alle opzichten geslaagde kegelooncoura Voetbal. Programma voor Zondag a.s. N. V. B. 3e klasse E. Purmersteijn—Helder. D. W. S.—Q. S. C. N. H. V. B. Eerste klasse A. N.W.D. I—W. F. C. III. Alcmaria Victrix II—V. A. F. C. L Hollandia Hl—Z. F. C. III. Afdeeling Helder. Helder IIVictori II. Terrein Bolweg. Scheidsrechter de heer D. Kort. Victori I—N.W.D. n. Terrein Bolweg. Scheidsrechter de heer J. F. Stuart. Batavier I—W. I. K. n. Aanvang 10 u. Terrein Tuindorp. Scheids rechter de heer J. C. Schrier. N.W.D. I—w. F. c. ra. Terrein Tuindorp. Aanvang 2 uur. Morgen speelt N.W.D. I haar laatsten thuiswedstrijd tegen W. F. C. Hl. In Wor- merveer werd gelijk gespeeld, nu verwachten we een kleine overwinning van de thuisclub. Het voordeel van eigen terrein zegt heel wat. Laten vooral de vleugelspelers erom denken den bal niet langer bij zich te houden dan noodig is en zooveel mogelijk voorzetten. Laat het schieten maar aan het middentrio over. We hopen morgen een flinke partij voetbal te zien en raden de voetballiefheb bers aan om dezen wedstrijd eens te gaan bij wonen, om N.W.D. aan te moedigen. N.W.D. komt uit met het volgende elftal: Bakkor Veldhuizen N. N. V, Vechgel Diedenhoven Hoenderdos Brinksma Buis Augustijn Helder v. d. Wal Dat is het sterkste elftal, dat N.WJ). in het veld kan brengen. Scheidsrechter is de heer J. J. Wortel van Alkmaar. N.W.D. II speelt morgen tegen Vjctori L Denkt er om, reserves, er moet flink aange pakt worden wil men de derde plaats behou den. Zondag a.s. speelt W.I.K. I een vriend schappelijke wedstrijd tegen Adelborsten L W, I. K. komt uit met: Porto Korsman Heeria Kwast Frenks Maas Overheem Klaauw Boendormaker Wal N. N. Terrein Marinewerf. Aanvang 2 uur. Purmersteijn—Helder. Morgen moet „Helder" bij Purmersteijn op bezoek. Zooals ons werd meegedeeld is het terrein erg slecht. Purmersteijn zal er wel alles opzetten om te winnen, aangezien zij nog kampioenskansen heeft. „Helder" zal ook van begin tot eind flink aan moeten pak ken, wil zij de overwinning behalen. Omtrent de opstelling van Let elftal is ons niets be kend. D. W. 8. ontvangt Zondag Q. S. O. De Wormerveerders zullen wel de sterkste blij ken te zijn. „Helder II" speelt morgen tegen Victori n en zal wel met de overwinning gaan strijken. Aanvang 2 uur. Terrein Bolweg. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 6 Februari. Kieinero roode kool 5.50—6.30, uitschot ƒ1:80 5r kleinere gele kool ƒ2.50—2.70, uitschot 0.702.30, Deensche wilée f 4, kleinere dito 3 ƒ3.40, grove uien 4—7.10, peen 1.202.60, kroten 2.20, allee per 100 K.G. Burgerlijke Stand van Helder van 5—6 Februari. BEVALLEN: T. M. He Graaf-Smit. d.; M. Die naarKraan, d. en z.; M. M. SchuilenburgHof stede, d.J. C. VeenClee, z.; A. G. van Rijn yan Gunst, z.\ M. WarffemiusBakker, z.; A. C. Wal—Hoep, OVERLEDEN: M. D. HoogerwerfKort. 33 j.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 3