HERMAN NYPELS Linnen Boorden Linnen Manchetten Linnen Fronts m. chem. 1^ Witte Onderhemden 3.75 Witte Overhemden 5.50 7.B0 Gekleurde Overhemden 5.oo 6.00 Heeren Nachthemden 5.*o Pyama's 7.so io.°° Jaeger Ondergoederen alle modellen '3 ets. drie modellen l.ÜU per paar piqué borst met manchetten Jas en pantalon In diverse qualitelten en prljzsn Alles prima fabrikaat Vergelijkt de afwerking PUNaar aanleiding van verdere discussies beaamt de heer K oo ij, dat er op Texel ver- schillende boeren te vindon zijn, die per soonlijk wel willen verlagen, zioh echtor houden aan hot advies van den Bond. Uok ln KoogrRS blijkon er boeren te zijn, aio wel voor mlndor willen leveren. Hoewel spr. natuurlijk van oordeel is, dat het belang van den zoetboer is zijn bearijf, dat niet schit terend is, hoog te houden, dient men, vol gons spr. tooh ook rokenlng to houden met de ooncurrentie in andere plaatsen. En dan is de middenweg de beste. praten aan— met 180. Niet met 145, zoo als de werkgevers hebben willen betoogen. En zorgt de Hollandsche zeeman daar niet voor, zou hij voor een lagere gage weer naar zee willen gaan, overal in het buitenland zou hij door de. zeelieden van andere nationali teit worden beschouwd als blackleg, als on derkruiper en de behandeling ondervinden, die men een onderkruiper aandoet. Ten slotte deelde de heer Damm nog mede, dat den 16 Juni te Genua een internutionaal congres van zeelieden zal worden gehouden, waar nogmaals het vraagstuk der internatio nale loonen onder het oog zaf worden gelzen, en uitte hü de bewering, dat Hollandsche reeders, juist voor de staking uitbrak, om aan de schade, dio een staking zou meebren gen, te ontkomen, hun schepen haddon laten charteren door Engelsche reeders. Maar heeft hun niet geholpen, deze scheper gen evengoed stil in Engelsche hav ais do andere Hollandsche schepen, en er zullen heel wat prooessen uit deze quacstle voort komen, daar de Engelsche -reeders van de Hollandsche schadevergo* -en. Bij de S. H. V. te Rotterdam hebben zich, naar de directie ons mededeelde, een 15-tal stakers uit het oude personeel weer aange meld. Er z}jn 40 man uit Ierseke aangekomen en bovendien hebben zich nog 20 man voor het werk beschikbaar gesteld. Dit gevoegd bij de Franschen, die in de steenkolen wer ken, maakt, dat de S. H. V. er over zal den ken of zij nog we! nieer volk zal aannemen. Nederland en België. Aangaande het beheer over het Gent Terneuzen-kanaal wordt uit Brussel gemeld, dat dit zal worden geregeld zooals door de Schelde-Commissie bepaald was. Voortaan zal Nederland het gedeelte van het kanaal, dat over zijn. grondgebied .loopt, moeten ver beteren. De jurisdictie der commissie zal zich niet uitstrekken tot de installatie van de haven van Gent, maar zich bepalen tot het nieuwe stuk SochLangebrugge. Het kanaal GentTerneuzen zal moeten kunnen voorzien in de stijgende behoeften van de scheepvaart. Het recht van veto dat Nederland, heeft, zal eventueel voor arbi trage moeten wijken. De commissie zal contröle uitoefenen op den dienst der sluizen en op de lichtboeien. De onderhoudskosten komen, wat het Ne- derlandsche gedeelte van het kanaal betreft, voor vijf zesde voor rekening van België. Nieuwe lasten kunnen de scheepvaart niet opgelegd worden. De loodsendienst blijft facultatief. Wisseling der loodsen beeft bij de sluis plaats. PLAATSELIJK NIEUWS, A. G. O.-Iezing. Het bestuur van de Vereeniging „A. G. O." is dezen winter niet gelukkig. Reeds eerder moest een aangekondigde lezing worden af gezegd, en thans weer komt een telegram, dat ook d6 heer Fortielje, die a.s. Vrijdag zou komen spreken over in „Artis" geboren die ren, plotseling verhinderd is te komen. Voor het bestuur van de A. G. O. een groote teleur stelling, en zeer zeker ook voor de aanstaan de bezoekers, die zich de gezellige causerieën van vorige lezingen herinneren. Evenwel, or is niets ann te doen; do gekochte entróo- Te Utrecht slaagde voor het examen nuttige handwerken, mej. H. J. Brouwer, alhier. Zilveren Jubileum S. Rijkes. Van het gebouwen-complex aan de Spoor- gracht woei Maandagmorgen al vroeg de driekleur. Een schooljongen, op weg naar de sdhool aan de Vischmarkt, vond hierin aan leiding zijn kameraadje mede te deelen, dat er waarschijnlijk een prinses was geboren. Zoo erg was het evenwel niet. Het ruime kantoor van den directeur der gasfabriek, den beer Rijkes, was in den vroe gen morgen kwistig met groen en bloemen versierd. Immers, de directeur vierde dezen Maandag een jubileum: bet was n.1. 25 jaar geleden, dat hij in het gasvak werkzaam was, en arbeiders en ambtenaren meenden dezen dag niet onopgemerkt te moeten laten voor bijgaan. Te negen uur werd de heer Rijkes met zijn gezin gecomplimenteerd door de werklieden en beambten der fabriek. De adjqnct-direc- teur, de heer Teune, en de voorzitters der verschillende bonden, vertolkten de gevoe lens van het personeel in eenige welgekozen bewoordingen, en overhandigden hem een blijvend en waardevol souvenir. Om half elf kwamen Burgemeester en Wethouders den jubilaris geluk wensohen, en overhandigden namens de Gemeente een prachtig schilderij in keurige lijst. Tal van bloemstukken wer den en waren aangebracht; van de gezamen lijke ambtenaren een zeer smaakvol bew^kt bloemstuk, in den vorm van een gashoMer, gevuld met witte narcissen en waarin met primula's de jaartallen 153—'95, 153—'20 waren aangebracht. Het geheel met onder grond van hulst en azalea's. Een prachtstuk, waarvoor den kunstzumigen vervaardiger alle hulde toekomt. De jubilaris was door al deze spontane be wijzen van hulde ten zeerste getroffen, en drukte bij herhaling zijn voldoening uit. Des middags kwamen verschillende particulie ren, collega's, vrienden, etc. den heer en mevr. Rijkes complimenteeren. Voor het personeel der gasfabriek betee- kende deze Maandag een vrije dag. Het over de paar uur, die gewerkt zijn, verdiende loon, zal worden afgedragen aan het Weener Go- mité voor steun. Teruggaande Duitsche kinderen. Herinnert ger u nog de beide Marietjes uittDortmundt, lezer, en de kleine Hilde uit Göningen? Zij kwamen een week of zes ge leden hier aan door bemiddeling van het Duitsche comité, hebben een nacht gelo geerd in den Helder, en gingen 's andereu daags naar Texel. Aldaar hebben ze braaf lucht gehapt, melk gedrongen, enz. en het resultaat hiervan is terdege op hun wangen merkbaar. Heel wat pondjes gewicht zijn ze aangekomen. Huin termijn was thans afgeloopen, en achttien kinderen zouden weer haar huis terugkeeren. Do' meesten verlangden hard 'naar huis. Maandag kwamen ze uit Texel weer hier aan, maar door de nieuwe revolu tie, die in Duitschland thans is uitgebroken, is het niet mogelijk ze thans door te zenden. Voor Maandagnacht werd voor de kinderen onderdak gevonden bij vriendelijke men- schen, en daarna zullen ze, in overleg met het oentraal-comité, dat te Leiden zetelt, wel weer naar Texel teruggaan. Jonge zwervertjes al op de ongewisse ba ren der levenszee. Gelukkig, dat hun scheep je te Nieuwediep en op Texel een veilige ha ven ter ankering vindt. Sonate-avonden Pala—van de Weg. Op den 4den (laatsten) sonate-avond, 22 Maart a.s., worden werken uitgevoerd van Kor Kuiler, Gabriel Fauré en Cesar Franck. kaarten blijven nntuurlük geldig voor de volgende lezing. Wat dit zal zijn, valt nog niet te zeggen; zoo spoedig mogelijk zal het bestuur hieromtront mededeel In gen doen. Wij kunnen hloraan toevoegen, dal ook dozen zomer woor con plniitententooTistelllng zal worden gehouden. Ook hieromtrent zul len spoedig modedeelingen volgen, maar de kinderen, die wensohen meo te doen, kun nen zich dan vast voorbereiden. Heldersche Melkcentrale. Door het bestuur der Heldersche Melk centrale was gisterenavond eene vergade ring uitgeschreven, met afgevaardigden van den Bond van Veehouders etc. ter bespre king van de melkprijzen en met de bedoe ling zoo mogelijk tot eene verlaging daar van te komen. Behalve een aantal leden van de Melkcentrale waren aanwezig een tweetal bestuursleden van de afd. Texel van den Melkveehoudersbond, leden van de afd. Helder, een paar niet-aangesloten melkhan delaren, alsook de heer Düker, directeur van „Jong Holland". De vergadering, die zeer geanimeerd en vaak heftig van toon was, werd gehouden in het gebouw der Cen trale aan den Dijkweg. In zijn openingswoord heette de voorzit ter der Centrale, de heer W. J. Duinker, de aanwezigen welkom, in het bijzonder de bei de Texelsche afgevaardigden, wien hun hooge leeftijd niet verhinderd had de reis te ondernemen. Van de afd. Breezand was be richt gekomen, dat zij des avonds niet ver gaderen kon. De voorzitter deelde voorts mede, dat de Heldersche melkslijters het noo- dig hadden geoordeeld een actie tot prijs verlaging dn te stellen, omdat allerwegen in ons land de melkprijzen omlaag gaan nu binnenkort grootere aanvoeren zijn te wach ten. Daar er de Centrale vedl aan gelegen is een juisten indruk bij bet publiek te wek ken,. is hedenavond, voor het eerst sinds veertien jaar, de pers uitgenoodigd, de be sprekingen bij te wonen. Spr. leest voor het verslag van eene de vorige week op Texel gehouden vergade ring, waar twee afgevaardigden van den Helder, de heeren Duinker en Bronsema, aanwezig waren. Op die vergadering is een voorstel der afdeeling Helder afgewezen. Vrijdagavond is toen met de boeren verga derd, die eene kleine verlaging, ingaande 1 April, wilden geven. Wij achtten di'e te gering, en meenden dat de prijs minstens 3 cent lager kon worden gesteld. Besloten werd daarop tot deze vergadering, waar ook de afd.besturen van den Bond van Melkveehouders zouden worden uitgenoo digd. Spr. hoopt, dat men tot eene oplossing mag komen; er zal toch tot verlaging moe ten wqrden overgegaan. De leveranciers op Texel willen wel toenadering, worden ech ter beïnvloed door bun grooten broer in den Helder, i.c. het Bestuur van den Bond al daar. Spr. geeft dit als zijn persoonlijke meening. De heer Düker (Jong Holland) meent, dat het hoofdbestuur van den Veehóuders- bond, te Amsterdam zetelend, er een eigen aardige politiek op nahoudt. Dit heeft n.1. den inkoopsprijs op 15 cent vastgesteld en wil nu V-U cent verlagen. De tusschenhandel echter kan niet op 20 cent blijven staan en do-minste verlaging waartoe hij kan beslui ten is 2 cent, dus 18 cent. Maar dan zouden wij de dupe worden; en de boeren zouden met dien halven cent verschil gaan strijken. Spr. meent, dat 15 cent nog een hooge prijs, is, vergeleken met den prijs in den kaas handel. De heer Verfaille (Melkveehouders- bond) vindt dit volkomen juist. De confe deratie in Amsterdam drukt thans den prijs om van den zomer des te beter dat mindere er uit te kunnen halen. Do tusschenhandel wil 4 cent per kan verdienen, maar de boe ren zelf verdienen dat niet. De kostprijs is door de dure prijzen van "kunstmest, voeder etc. nog hoog. En dan dient men toch ook rekening te houden met de voedingswaarde. De heer Düker: Daarnaar wordt melk nooit beoordeeld. De heer Bronsema begrijpt niet waar om een comsumptie-melkleveranoier meer moet hebben dan eén zuivelmelkleverancier. Hierover ontstaat levendige discussie. Kaas wordt hoofdzakelijk 's zomers ge maakt, terwijl men consumptiemelk den hee- len winter door verlangt. Maar de groote fout is juist, dat men des winters niet ge noegzaam weigert consumptiemelk te aan vaarden van ben, die ze des zomers verka zen. tDit zou wel beter worden, indien het verschil tusschen .winter- en zomerprijs wat meer genivelleerd werd. Ook wordt uitroe rig gesproken over het feit, dat er in den melkhandel te veel slijters zijn, waartegen over een slijter opmerkt, dat dit aantal aan zienlijk is verminderd de laatste jaren, ter wijl het aantal klein-boeren niet vermindert. De spreker heeft een jpaar dagen geleden niet minder dan 5000 L. melk, die „te jong" was n.1. van een pas gekalfd hebbend beest, en die niet goed blijft, moeten ver kazen. Dat gaat toch allemaal van die 4 cent winst af. Bovendien is er niet één slij ter, die uitsluitend van de melkleverantie kan bestaan, allemaal hebben ze er nog eene nering bij. De Voorzitter, de verschillende spre kers beantwoordend, meent dat die kwestie van de winstmarge een teer punt is. Hot pu bliek -zelf zag zijn inkomen verdubbeld in de laatste jaren, hei wil er echter niets van weten, dat ook de slijter recht .heeft op hoo- ger inkomen. Vóór den oorlog bedroeg onze winst, bij veel geringer onkosten, 2 21/» cent, thans achten wy 4 cent niet te veel. En voor ons is geen sprake evenmin trouwens als voor de boeren van verkor te werktijden. Ook des Zondags hebben wij geen rust. Misschien krijgen we, als we wat in beter doen komen, het wat gemakkelijker door een pasteuriseermrichting, e.d., maar op het oogenblik slaat een hoogere winst marge terug op het meerdere werk. Op verzoek van den Voorzitter deelt de heer ft 0 o ij, een der Texelsche afgevaar digden, mede, dat op bedoelde vergaderin besloten Is tot 1 April een prijs van 16b Ingezonden mededeellng cent (inkoop) te beffen en na 1 April 15 cent. Het spijt spr. dat er thans niet meer deren ter vergadering zijn. De heer Terra (Melkveehouders) protes teert tegen het in de „Held. Crt." gepubli ceerde bericht inzake de tarieven, dat z.i. eenzijdig is. Het veeboudersbedrijf moet den gevraagden prijs hebben, wil bet kunnen reüdeeren. De beer Maters (Slijtersver.): Waarom biedt de heer van der Veer zijn melk dan goedkooper aan? De heer Terra: Omdat hij een fabriekje heeft, dat anders gevaar loopt. Verleden jaar was het spr., die prijsverlaging voorstelde, en toen het struikelblok was voor den Vee- houdersbond. Dit jaar kan het niet, tenge volge van de verkeerde politiek der regee ring. I)e heer Maters: Maar het publiek vraagt om prijsverlaging. Geen enkele plaats is zoo hoog als den Helder. De heer Verfaille gelooft niet, dat het publiek zoo hard om prijsverlaging vraagt. Waarom moeten wij met ons product om laaggaan, waar van een daling der loonen geen sprake is? Als de prijzen in andere plaatsen lager zijn, komt dat door de fabrie ken aldaar. De Voorzitter merkt op, dat binnen kort een groote overproductie komt. Bij ver laging der prijzen zal bet publiek meer melk nemen. Waar moeten wij met die overpro ductie heen? Rijst en dergelijke artikelen, waarin de melk anders verwerkt wordt, is tegenwoordig ook duur en schaarsch. Het bestuur der Melkcentrale heeft een schrij ven ontvangen van de Vereeniging van huis vrouwen, waarin gevraagd wordt om ver laging van den melkprijsgen gedreigd met staking. Laat deze vereeniging zich ook eens bemoeien met al die andere artikelen. Spr. geeft in overweging het voorstel om den prijs met" l1/. ot. te verlagen, maar te accepteeren en voor April en Mei dan een andere houding te bepalen. Een en ander om erger strijd te voorkomen. Inmiddels is de beer Beek, voorzitter van de afd. Helder van den Melkveehouders- bond, die te Amsterdam een H. B.-vergade- ring bad bijgewoond, ter vergadering ver schenen. Desgevraagd, zet deze heer het standpunt van den Bond nader uiteen. De regeering sphreef een maximumprijs voor tijdens den oorlog. De eerste paar jaar was de kaasboer beter af dan de zoetboer, omdat deze laatste aan banden was gelegd. Het Hoofdbestuur beeft nu Vrijdag met den Minister vergaderd, en de toezegging ge kregen, dat dagelijks groote kwantums melk mogen worden uitgevoerd. De melk van bet Noorderkwartier zal dan, na afkoeling, wor den opgestuurd of omgekeerd de Geldersche melk worden uitgevoerd en de onze opge stuurd naar Gelderland. Het Hoofdbestuur heeft besloten om in April den inkoopprijs te bepalen op 15 cent franoo stad. Van 1 Mei tot 1 Oct. wordt dan de zomerprijs vastge steld en misschien wordt die 1 cent goed kooper. De heer Maters stelt voor, naar aanlei ding van het aanbod van den heer van der Veer, van 1 April af de melk van dien heer te betrekken. De heer Beek zegt, dat de heer van der Veer niet het recht heeft om melk te leveren voor minderen prijs. Spr. is leverancier van de kaasfabriek van den beer v. d. V. en zal dan onmiddellijk die leverantie stopzetten. De beer K o o ij 2fegt, dat de heeren Bron sema en Duinker op Texel verklaarden de melk van St. Maartensbrug te kunnen be trekken tegen 13 cent. De Voorzitter zegt, dat deze verga dering juist toenadering bedoelt én geen strijd wil uitlokken. Wij hoopten op toena dering; de Melkcentrale beeft een slechten tijd gehad, en met verlies gewerkt. Van den beloofden toeslag der regeering kwam niets. De boeren zijn dat dient dankbaar te wor den geconstateerd onmiddellijk bereid ge weest bet tekort te dekken. Thans is ech ter een"nieuwe toestand ontstaan; het tekort zooals verleden jaar ontstond, dient te won den voorkomen. Als men den prijs op 15 cent zet, moeten wij dien op 19 cent bren gen, en dan lacht het publiek ons uit om dien éénen cent. verschil. En met de over productie van van den zomer kan men toch geen bezwaarmaken om inu ter wille te zijn. De heer Hin (Texel) zegt, dat óók reke ning. dient te worden gehouden met het feit, dat ook de boeren steeds melk overhouden. Laten de slijters zelf het kwantum vast stellen. De heer Verfaille meent, dat de over productie der Centrale kan worden roorko men, en niet de schuld is van de.boeren. Hierop antwoordt de Voorzitter, dat men wilde voorkomen, dat er tekorten wa ren. Destijds moesten wij fabrieken aan schrijven. Zouden de melkveehouders óók gezorgd hebben voor een incompleet? Hierover ontstaan uitvoerige discussies. De heer Beek vraagt om opgaaf van hen, die van den winter weinig geleverd hebben teneinde pressie op hen uit te oefenen. Ter wille van hen hebben wij schade geleden van den winter. In een hierover ontstane discussie beweert de heer Düker, dat er vele leden van den Bond zijn, die des win ters geen melk leveren. Spr. stelt voor een inkoopsprijs vast te stellen op 14 cent, fran co thuis, dan kan een behoor^ke verkoop prijs van 18 cent worden voorgesteld. Een en ander voor de maand April, de zomerprijs nader vast te stellen. Als twee partijen strij den moeten beide wat toegeven. De heer Beek kan zich daarmede niet vereenigen. De Melkveeh.bond heeft al 1/. cent laten vallen, en het zou dwaas zijn nog een cent lager te gaan. De vergadering waar spr. was, was trouwens homogeen op Q" De heer Beek: De Bond heeft steeds don middenweg bewandeld. De afspraak was dat wij tot Mei den prijs op 161/» cent zouden houden; toen de Centrale schreef geen toe slag te krijgen, hebben wij ons bereidver- klaard tot 1 April 16Vt en tot 1 Mei 15 cent te nemen. Dus zelfs als wij ons aan den pms van 161/» ct. tot Mei houden, beeft de Cen trale geen recht van spreken. De heer van der Vis -meent, dat het voorstel-Düker de middenweg is; de heer Beek handhaaft zijn voorstel, zoodat men niet tot een definitief besluit komt en de kwestie nog schriftelijk verder zal afhan- De heer Beek bespreekt ook het stukje in de „Held. Crt.", dat zi. zeer» eenzijdig is en niet eerlijk. Resumeerend, meent de Voorzitter, dat het verloop der vergadering geenszins onbevredigend is geweest. Vooral op Texel zal de grootste helft der boeren de toege- -stoken hand wel grijpen, en met een beroep op verdere, blijvende samenwerking tusschen boer en melkslijter, en na dankzegging voor de opkomst, sluit spi*. te elf uur de zeer ge animeerde vergadering. Haring. Zaterdag werden, bier door trekkers aan gebracht 35 tal haring. Prijs 9.50 tot 12.50 per tal. Maandag bedroeg de aanvoer 12 tal, waar voor 12.tot 12.50 per tal werd besteed. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over de maand Februari 1920. Aanvragen van werkgevers kwamen in om: 1 aardappelsohilster, 3 broodbakkers, 2 be- tonvlechters,. 1 correspondent, 3 dekknechts, 3 dagdienstboden, 2 dagmeisjes ben. 18 jaar, 18 grondwerkers, 2 huishoudsters, 1 kantoor bediende, 1 kantoorbediende vrouwelijk, 3 loopjongens ben. 18 jaar, 37 los^e werklie den, 1 opperman, 1 rijwielhersteller, 1 rij wielhersteller ben. 18 jaar, 4 schilders, 5 steenbikkers, 2 stokers, 2 (smidsleerlingen ben. 18 jaar, 1 slager, 7 timmerlieden, 1 mon teur, 1 werkster. Totaal 102 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 2 aardappelschilsters, 3 bankwerkers, 1 barbiersleerling ben. 18 jaar, 1 broodbakker, 2 betonvlechters, 2 boerenarbeiders, 1 boek houdster, 1 dagmeisje ben. 18 jaar, 2 dek knechts, 1 electricien, 2 electriciens ben. 18 aar, 28 grondwerkers, 1 gem.-werkman, 1 landelsreiziger, 2 incasseerders, 2 kantoor bedienden, 2 kantoorbedienden ben. 18 jaar, 2 kantoorbedienden vruwelijk ben. 18 jaar, 1 kok, X landarbeider, 1 landarbeider-ben. 18 aar, 1 loopknecht, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 50 losse werklieden, 1 machinist, 1 monteur, 2 matrozen, 2 metselaars, 1 meubelmaker, 3 meteropnemers, 1 mandenmaker, 1 rijwiel hersteller ben. 18 jaar, 2 reinigers, 3 schil ders, 2 stokers, 1 schipper, 2 stoker-machi nisten, 1 slooper, 2 steenbikkers, 1 smids leerling ben. 18 jaar, 1 stuurman, 4 timmer lieden, 1 voerman, 1 winkelbediende, 2 werk sters, 1 werkster ben. 18 jaar. Totaal 147 personen. Geplaatst werden: 2 aardappelschilsters, 3 broodbakkers, 2 betonvlechters, 1 dekknecht, 1 dagmeisje ben. 18 jaar, 18 grondwerkers, 1 kantoorbe diende, 1 kantoorbediende vrouwelijk, 1 loop jongen ben. 18 jaar, 37 losse werklieden, 1 opperman, 1 rijwielhersteller ben. 18 jaar, 3 schilders, 3 steenbikkers, 2 stokers, 1 smids leerling ben. 18 jaar, 1 slager, 5 timmerlie den, 1 monteur, 1 werkster. Totaal 86 per sonen. UIT DEN OMTREK. Anna Paulowna. Zondagavond 14 Maart werd door den heer Pisuisse een voordrachtavond gegeven in Veerburg. De zaal was flink bezet. In eene reeks van liedjes, waarbij ernst en luim elkaar afwisselden, wist de begaafde zanger zijn ge hoor in hooge mate te boeien en te amuseeren De goede naam, die den heer Pisuisse heeft waarborgde de bezoekers een genotvollen avond, de verwachting is echter overtroffen Er is geschaterd van 't lachen. Vooral in 't uitbeelden der gedachten door houding en mimiek is de heer Pisuisse een meester. De cansere, die elk liedje voorafging, tintelde van geestigheid en humor. Op verdienstelijke wijze zorgde de heer J. Hemsing voor de pianobegeleiding- Een gezellig bal besloot dezen genotvollen avond. Van de 30 nieuwe wpningen die de Bouw vereeniging alhier laat bouwen, zyn er nog 9 disponibel te Kleine Sluis en 2 te Van Ewyck- slnis. Als de woningen gereed zyn, mogen noodwoningen niet meer worden bewoctad. Wielingen. De heer P. de Rujjter, onderwijzer aan de O. L. School te Oosterland alhier, is als zoo danig benoemd te Egmond aan Zee, welke be noeming door hem is aangenomen. Een kleine vergissing. Bakker H. hield er een kalfkoetje op na welk beest kalven moest en een mooi kuif ter wereld bracht. 't'Diertje was een mooie kul en spoedig deed er zich een liefhebher roor opdagen en werd de koop gesloten. De volgende dag bracht men hein t beest terug en op de vraag Tan bakker H. wat er aan haperde, was het antwoordwel, man, je hebt mij geen kjii-, maar een stierkalf Ten overstaan van notaris Obreen, had 11 Vrijdag 's avonds 8 uur in 't hotel M. de Haan' te Hlpp en ten verzoeke van den heer JaP Engel Mz. de publieke verkooping plaats van 1 en 2. Een huls met erf met achtergelegen tuin en een perceel tuingrond, groot b»/4 snees Opgehouden voor f2290. j 8. Een perceel bouwland, gelegen opKlie- vorhoogon, groot 8 snees. Kooper de beor d Lont Jbz. voor f816.—. Ten overstaan van notaris Obreen, had j Zaterdag 's avonds VU uur in het cafó van don boer H. Koster to Oostorlnnd en ton ver zoeke van de wed. D. Klein en kindoren te Oest do publieke verkooping plaats van 1», 1. Een perceel grasland, genaamd „Platven" groot 17'/j snees. Kooper de heer J. J.Kotg&na' voor f1605.— 2. Een perceel grasland genaamd „Hoekven" in do Stroeërkoog, groot 26'/i snees. Kooper de heer O. Lont Jzn. voor f 1090.-- 8. Een perceel grasland genaamd «Roepoel" groot schraal 16'/< snees. Kooper de heer b! H Kraan voor f 430. - 4. Een perceel grasland genaamd „de Hauw" groot 13'/2 snees. Kooper de heer E. Everts JZi' voor f772.- 5. Een perceel grasland genaamd „Gesthurg" groot 15 snees. Kooper de heer P. Bakker Jz' voor f865. 6. Een perceel grasland genaamd - Geelsteen" groot schraal 21 snees. Kooper de heer J, y' Koorn voor f 1970.— 7. Een perceel grasland genaamd -Kaapven" groot 21 snees. Kooper de heer J. Bakker Jacz'. voor f 1100. 8. Een perceel grasland genaamd „Boschke", groot 11'/2 snees. Kooper de heer K. Wit voor f310.— 9 en 10. Perceelen gras- en bouwland groot resp. 2.47.38 H.A. en 1.91.06 H.A. Koopster mej. de wed. W. de Jong voor f 11.900.— 11. Een perceel grasland genaamd „Kavell9", groot 2.58.50 H.A. Koopers de heeren Jb. Tysén en C. Maars voor f 6400.— 2e, en ten verzoeke van mevr. de wed. A. van Rees een perceel bouwland, groot 1.05.10 H.A. Kooper de heer J. Rotgans Szn. voor f2275.—. Texel, 15 Maart. Op het eiland en wel te Oudeschild is een nieuwe tooneelvereeniging opgericht, die zich noemt L. I. D. (Liefdadigheid is doel). Deze vereeniging is dan ook geboren door en voor de liefdadigheid, want ze bestaat uit dezelfde personen, die onlangs met het zingen van een St. Nicolaaslied aanmerkelijke bedragen heb ben verkregen voor Weduwen en Weezen. Gisterenavond trad dit gezelschap voor het eerst op te Oosterend in „Het Wapen van Amsterdam" voor een vrij volle zaal. En men heeft er succes mee gehad. Over gegeven kunstgenot durven ive niet spreken, dat mag ook niet verwacht worden van een pasgeborene, die nog geen geschoolde krachten heeft, maar de aanwezigen hebben zich best vermaakt, en aan applaus heeft het niet ontbroken. Hetzelfde programma, dat men te Oudeschild gaf, werd ook hier afgespeeld. „De Verloren Zoon" werd gevoelvol gespeeld en, eenige treffende mo menten waren niet gemakkelijk te verbeteren. By „Een knap stel" heeft men tranen gelachen om de vertolking van Hannes' rol. Ook dit stuk sloeg in. En verder gaven de gezongen liederen en de grap „Wy zijn naar de concours geweest" aardige afwisseling. Het publiek was zeer tevreden. Als de vertooners nu content zyh met de verkregen resultaten, dan zal een tot weerziens stellig niet uitblijven. Moge L. I. D. voortgaan met op deze wyze de liefdadigheid te steunen en moge zij nog menig dankbaren avond wefen te beleven. Tot de Doopsgezinde Gemeente Burg, Waal en Oosterend zyn 23 nieuwe leden toegetreden De doop had onder zeer veel belangstelling plaats te Den Burg en te Oosterend. In het Ziekenhuis te Helder overleed de heer C. Roeper Jz„ secretaris van het Water schap de 30 Gem. Polders alhier. Genoemde heer was ook sinds eenige jaren organist bij de Doopsgez. gem. van Burg, Waal en Oos terend. Als zoodanig werd hy Zondag 1.1. van den kansel gehuldigd door Ds. De Maar, die bij allen de'nagedachtenis van den ontslapene beval. Ook in zijn overige functies toonde de heer Roeper zich steeds een welwillend man. Naar hier verluidt, bestaat het plan om ook te den Burg een christelijke school te bouwen, 't Vereischte aantal leerlingen moet reeds aan wezig zyn. Als plaats waar deze school zal verrijzen wordt de Julianastraat genoemd. Bij de heden ten Raadhutze gehouden aan besteding voor het maken van een afslaggebouw op de haven, waren slechts 2 biljetten inge leverd, n.1. door den heer M. J.Blom, voor f5777.—, en Gebrs. Timmer, voor f5690.— By de Zaterdag in „De Zeven Provinciën" gehouden veiling van huizen, ten overstaal van notaris Dikkers, werden alle vijf aange boden huizen opgehouden. Een reeds zeer bejaarde vrouw had 't on geluk, door te vallen, een gecompliseerde arm breuk te bekomen. Dokter Boswijk werd ter stond ontboden en verleende de noodige heel" kundige hulp. Ook by de strandvonderij to Oosterend zün drie vaten wyn aangebracht, met gelyke vaet- ken als op de overige hier geloste vaten voor kwamen. MARKTBERICHTEN. Purmerend, 16 Maart 1920. 1 stapels Fabriekskaas per 50 K.G. f 63- 0 stapel Boerenkaas per 50 K.G. f 0- - 492 K.G. boter per K.G. f 3.10 k f 3.25, 440 runderen: 254 vette per K.G. f 1.40 k f 1-®®' 186 melk en gelde f 250.— k f 600.—, 14stie ren, 40 paarden f 200.— k f 600.17 vfctte kalveren per K.G. f 2.30 k f 2.80, 295 nucb* tere kalveren per stuk f 22.— k f 65-"~' 308 vette varkens per K.G. f 1.50 k f l-7,' 48 magere varkens per stuk f 55 k f f' 134 biggen per stuk f 32.— k f 48.—, l16t schapen f 40.— k f 5 ,6 0 ganzen f 0.- fl f 0.—, kipeieren per 100 stuks f 10. - kfH eendeiren per 100 stuks f 10.25,125 zak appeleü f2 k f 3.0 zak peren f 0.k f 0 Handelmelke en gelde koeien, PaaI^t vette kalveren, schapen matig, nuchteren veren vlug, vette varkens, magere vark0® biggen stug.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2