HERMANNYPELS, ïolbertcostuums gemaakt: Ïolbertcostuums naar maat: NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN B ANNA PAULOWNA 30,30,42,49,08,67,76,88 gld. 60,70,80,90,100,110,120,130,148 gld. Eerste Blad. -= „BELLEVUE" No. 5224 48e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 - Interc. Telefoon 50 Helder. Onberispelijke coupe en afwerking. HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT ZALEN voor Vergadering en Partijen. WILHELMINA BILLARD. Amstel- en Heineken's Bieren. Fa. IV2. J. SCHOUTEN. COURANT ABONNEMENTEN BI] VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 3 mnd. f 1.40 franco per post f 1.60. Buitenland f 2.40 Zondagsblad 0.57m 0.65. 1.05 Modeblad n ne 0.95, 1.05. Losse nummers der Courant 4 ct. 1.30 ADVERTENTIE N. :t. p. regel (galjard). Ingez. mededeelingen (kölombr. als redact, tekst) 60 ct. ine advert. (gevr., te koop, te huur) v. 1 tot 4 regels 50 ct., elke regel meer 10 >ij vooruitb. (adresBur. v. d. bi. en met br. onder nr. 10 ct. p. advert. extra), /.-exempl. 3'/j ct. Adv. op bep. aangew. pl. worden 25 ®/o hooger berekend. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Wintertijd.) Maan Zon Hoogwater Maart, op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 28 m. 11.42 a. 2.29 5.44 6.28 1.40 2. Maand. 29 a. 0.57 3.5 5.41 6.31 3.— 3.25 2.12 3.35 5.39 6.33 4.30 4.551 3.26 4.1 5.37 6.34 5.50 6.- Dinsdag30 Woensd.31 April. Dond.d. 1 Vrydag 2 Zaterd. 3 4.39 4.25 5.35 6.35 6.45 6.55 5.50 m. 4.48 5.33 6.36 7.35 7.40 7.— 5.10 5.32 6.37 8.15 8.20 PLAATSELIJK NIEUWS. STOOMBOOTDIENST ZUR MUHLEN. Spoedeischende vergadering van den Gemeenteraad. Na hetgeen wij in ons vorig nummer hier omtrent schreven, behoeft het geen betoog, dat de velen, die zich voor de instandhouding van deze zaak interesseerden, in gespannen verwachting waren omtrent den afloop er van. Zou het gelukken in één dag het be- noodigde aandeelenkapitaal geplaatst te krijgen? Op de vergadering van Woensdag avond werd al gesproken over de mogelijk heid van gemeentelijken steun. De gemeente zou eventueel garant kunnen blijven voor het resteerende bedrag en als geldschietster voor de nieuwe vennootschap kunnen op treden. Door den heer Michels was het col lege van Gedeputeerde Staten bereids ge polst en dit kon zich blijkens een telegram van dien heer, met een dergelijk plan zeer goed vereenigen. Daarom was de gemeenteraad in spoed vergadering tegen Donderdagavond bijeen geroepen. Het spreekt vanzelf, dat de zaak in geheimen raad ampel besproken werd, en dat in het openhaar nog discussies zouden worden gevoerd, was niet waarschijnlijk. Een vijftal leden waren afwezig, hetzij we gens ziekte of (wegens uitstedigheid; Ihet waren de heeren Heijblok, Bot, De Zwart, Spruit en Baak. Nadat de Voorzitter in het kort de geschie denis uiteengezet had, stelde hij namens het ooilege voor een desbetreffend besluit te nemen. De Voorzitter wees er op, dat ook de aan het Kanaal liggende kleinere ge meenten belang hebben bij het voortbestaan van dezen stoombootdienst, maar dat de tijd ontbrak om deze te bewerken ten opzichte van het te plaatsen kapitaal. Ook deelde de Voorzitter mede, dat waar staande de ver gadering reeds voor 51.500.aandeelen werd geplaatst, dit bedrag in den loop van dezen dag was uitgebreid tot 79.000.het geen z. i. wees op de groote belangstelling van de zijde van het publiek en gemeentelij ken steun alleszins wettigde. Het volgend besluit werd daarop ter goed keuring aan den Raad voorgelegd. De Raad der gemeente Helder, Op voorstel van Burgemeester en Wet houders, Overwegende, dat is gebleken, dat bij de tegenwoordige aandeelhouders van de „N.V. Stoombootdienst van Gebr. Zur Mühlen", welke N.V. sedert vele jaren een geregelden stoombootdienst exploi teert van Helder, langs het Noordhol landsch kanaal, naar Amsterdam v.v., het voornemen bestaat die exploitatie over eenige dagen te doen eindigen; Overwegende, dat eenige ingezetenen dezer gemeente er in geslaagd zijn van de bedoelde aandeelhouders en de directie dier N.V. de toezegging te verkrijgen, dat dezen aan die ingezetenen den genoemden stoombootdienst met twee daarbij behoo rende stoombooten, steigers en andere eigendommen en voorwerpen, tegen een aannemelijke koopsom over te doen, mits omtrent die overdracht vóór Vrijdag 26 Maart a.s., des middags 12 uur, eene be slissing worde genomen; Overwegende, dat de bedoelde ingeze tenen hebben getracht om de voor de over neming benoodigde koopsom bijeen te krijgen door het plaatsen van aandeelen bij verschillende belanghebbenden en be langstellenden, zoowel in als buiten deze gemeente, en zij daarin in zooverre zijn geslaagd, dat alsnog een bedrag van on geveer f 80.000.aan het benoodigde ka pitaal ontbreekt, welk ontbrekende bedrag vrij zeker mede door deelneming van particulieren zou zijn gedekt, ware het niet dat de termijn waarbinnen de beslis sing omtrent de overneming moet vallen op zoo korten termijn was gesteld; Overwegende, dat het voortbestaan van meer genoemden stoombootdienst, zoowel voor het personen- als voor het goederen vervoer voor deze gemeente van zeer groot belang is te achten, getuige ook de belangstelling van een groot aantal inge zetenen, tot uiting gekomen door het deel nemen voor een belangrijk bedrag in het aandeelenkapitaal, en dat dat voortbe staan zeer in gevaar komt wanneer de be doelde overneming niet geschiedt, wijl in dat geval de stoombooten op andere wijze zullen worden verkocht; Overwegende voorts, dat het eventueel noodig kan blijken, dat, waar de verpoo- pers als eisch hebben gesteld dat de beta ling moet geschieden op 1 April a.s., de koopsom moet worden voorgeschoten, om dat er sommige aandeelhouders zullen zijn, die het door hen toegezegde be drag niet reeds op genoemden datum kun nen storten. Besluit: le. te garandeeren, dat de gemeente Helder het bedrag, hetwelk eventueel zal ontbreken aan het voor de oprichting van een nieuwe N.V. tot exploitatie van een stoombootdienst HelderAmsterdam v.v. benoodigde kapitaal, zal aanvullen, mits dat bedrag de som van 40.000.niet te boven ga en voorts onder voorwaarden, dat de gemeente voor het door haar te storten bedrag als gewoon aandeelhoud ster tot de N.V. zal toetreden, en dat hare aandeelen zoo spoedig mogelijk aan ande re belanghebbenden zullen worden over gedragen. 2e. aan de te stichten N.V., voor den tijd van hoogstens drie maanden, op 1 April a.s. ter leen te verstrekken een ka pitaal van ten hoogste 170.000 tegen een rente van 6 's jaars, ten einde daarmede de betaling te kunnen doen onder voor waarde dat tot onderpand worden ge steld de goederen die worden aangekocht en voorts onder persoonlijke borgstelling van de heeren D". H. Grunwald en F. Dekker. Helder, 25 Maart 1920. De Raad voornoemd, W. HOUWING, Voorzitter. J. KAMMAN, Secretaris. De heer Grunwald, het woord verkrij gende, brengt allereerst een woord van dank namens de personen, die zich bereid ver klaarden deze zaak op touw te zetten, voor de indiening van dit voorstel. Er blijkt uit de groote belangstelling, die ook het College voor deze zaak heeft en spr. hoopt, dat de Raad zich in gelijken geest zal uiten, opdat het voortbestaan van den dienst gewaarborgd is. Zonder den steun van de gemeente ware het niet mogelijk geweest in zóó korten tijd het aandeelenkapitaal te plaatsen. De nieuwe vennootschap zal binnen den kortst moge lijken tijd de ontbrekende aandeelen zien te plaatsen, opdat de gemeente ontheven worde van haar taak. De heer Staalman verklaart vóór het voorstel te zullen stemmen, omdat spr. ge looft, dat het hier een gemeentebelang be treft; de gemeentenaren zouden door de op heffing van den dienst een groot ongerief lijden. Spr. is niet voor een gemeentelijke exploitatie, maar de wijze, waarop hier door de gemeente steun verleend zal worden draagt spr.'s volledige instemming. Echter zou spr. niet gaarne den indruk willen ves tigen alsof hij nu maar royaal met de ge meentegelden wil omspringen; het zou spr spijten als men dien indruk van zijn woor den kreeg. Maar hij acht het een groot ge meentebelang en apprecieert ten volle het initiatief van de heeren Dekker en Grun wald, die hiermede de gemeente een grooten dienst bewezen. De heer Kuiper vraagt of het noodig is. dat de clausule, dat de aandeelen ten spoe digste zullen worden geplaatst q/ider parti culieren, erin blijft. De heer Verstegen verklaart op het standpunt te staan, dat dit verkeersmiddel in stand moet worden gehouden. Evenwel betreurt vspr. het, dat dit voorstel niet wat beter kan worden bekeken. Nu zal door hen die principieel op het standpunt staan, dat gemeente-exploitatie beter is, iets van hun principe moeten worden geofferd. Spr. hoopt evenwel, dat, waar thans de sociaal-demo craten vóór dit voorstel zullen stemmen, de tegenstanders zullen begrijpen, dat zij be langrijke voorstellen niet ter wille van hun principe in gevaar willen brengen. De heer Biersteker vindt deze woor den ietwat onvriendelijk. We zijn toch alle maal door het voorstel overvallen, niemand onzer wist er iets van? Het voorstel is trou wens in comité gewijzigd, en men kan dus niet langer spreken van „overvallen". Naar spr.'s meening moet de gemeente niet blij vend geïnteresseerd blijven in deze zaak. De gemeente steunt haar in liet moreel belang van de gemeenschap, en wij mogen haar daar dankbaar voor zijn. De heer Verstegen merkt op, dat het oorspronkelijk voorstel van B. en W., dat uitsluitend bedoelde de gemeente aandeel houdster te maken, geamendeerd is, waar door de gemeente er thans buiten staat. Nog nimmer is in deze gemeente een zaak met zooveel animo aangepakt. Dat staande een vergadering voor een halve ton aan aandee len geplaatst zijn, is het beste bewijs voor het groote belang en daarom past het niet tegen de gemeente te zeggen: jelui moet ons helpen, maar staat er verder buiten. Ware de zaak anders geloopen, en de animo min der groot geweest, dan was men bij de ge meente gekomen om het ge|d ter leen te vragen. Dat is het stuitende voor spr. in deze zaak. De heer de Geus heeft getracht de wj. ziging te voorkomen, omdat de zaak van zoo groot belang is en het anders misschien verkeerd uitgelegd zou worden. Er was ech ter, naar spr. meening, niets tegen geweest deze principieele beslissing nog te verda gen, nu zijn we overvallen. Spr. is overi gens niet tegen invloed van een gemeente lijke exploitatie, maar waar nu stelling daartegen genomen wordt, wil spr. dit even uitspreken. De Voorzitter merkt op, dat gespro ken wordt van het „garandeeren", hetgec- volstrekt niet zeggen wil, dat de geme-lte de aandeelen wil koopen. Dat gebeur* al'een als het niet anders kan, maar het V11 tlia,is bezwarend zijn, omdat er zoo weinig gege- I vens verstrekt zijn. De gemeente moet alleen de zaak steunen, opdat zij fa stand kan blijven. Ingezonden mededeeling. Naar aanleiding van eene opmerking van den heer Borkert merkt de heer Grun wald op, dat men er niet aan gedacht zou hebben tot de gemeente te komen indien men voldoende tijd had gehad de aandeelen te plaatsen. Had de gemeente dan toch aan deelhoudster willen worden, welnu, wat was daar tegen geweest. Maar tal van nien- schen moeten van gemeente-exploitatie niets hebben. Overigens hebben de heeren het maar af te stemmen, daarmee benadeelen zij niet mijn belangen, maar die van de gemeente. De heer Kuiper: Maar waarom dan niet het oorspronkelijk voorstel aanvaard? Dan kan immers later nog onder de oogen ge zien worden in hoever het wensohelijk is, dat de gemeente de aandeelen al of niet be houdt? De heer Biersteker had niet ver- wadbtt, dat zijn amendement zooveel stof zou doen opwaaien. Men wil er nu een prin cipieele zaak van maken. Het leek spr. niet goed, dat op het oogenblik de gemeente aan- deelhoudster werd, omdat er geen behoor lijke exploitatierekening kan worden over gelegd. Op het oogenblik zou het wezen een ongemotiveerd beschikken over het geld der gemeenschap. De heeren sociaal-democraten kunnen straks toch altijd nog komen met een voorstel om deel te nemen in het aan deelenkapitaal. Maar dan zal het noodig zijn, wil de Raad daarover beslissen, dat een exploitatierekening wordt overgelegd. Op het oogenblik kan s>chts te goeder trouw worden aangenomen, dat de zaak zal ren- deeren, en men kan daarin alleen als per soon deelnemen, niet als gemeenschap. De heer Verstegen: Het zou natuur lijk een groote komedievertooning zijn, als we, na een besluit te hebben genomen, daar nog eens weer op terug kwamen. Er moest vóór Vrijdagmiddag antwoord zijn, was dus geen tijd tot beraad, en nu is de zaak door het amendement Biersteker onaangenaam voor ons geworden. De heer Sc hoeffelen berger zal tegen het voorstel stemmen, omdat voor spr, de tijd te kort is om te beslissen. Spr. acht de zaak trouwens van meer persoonlijk dan van algemeen belang. Laat de gemeente als geldschieter optreden met waarborgen. De gemeente wordt thans aandeelhoudster De Voorzitter merkt op, dat de dis cussie juist betreft het feit, dat de gemeente geen aandeelhoudster wordt. De heer Borkert hoopt, dat de heeren die den vorigen keer zooveel bezwaren had den tegen een dadelijke beslissing omtrent een gemeentelijken ophaaldienst, <hans zul len inzien, dat wij, als het er op aankomt geen lange voorbereidingen noodig hebben om belangrijke zaken tot stand te brengen Het heeft spr. gefrappeerd, dat waar in den tijd van een paar uren zooveel aandeelen zijn geplaatst, de gemeente thans aangepord wordt om steun en dan er uit moet. De heer Grunwald merkt tenslotte nog op, dat als de Raad het met die woorden eens is, men het beste doet het voorstel af <te stemmen, want het geschiedt heusch niet ter wille van spr. persoonlijk. De discussies worden thans gesloten en het voorstel met algemeene stemmen op 1 na (die van den heer Schoeffelenberger; de heer Grunwald stemt uit den aard der zaak niet mee), aangenomen. Wij behoeven niet te zeggen dat wü ons ten zeerste verheugen over de gevallen be slissing, die dezen dienst intact houdt. Wat de plaatsing der resteerende aandeelen be treft, wij gelooven, dat dit wel vlot zal gaan. Wij vernamen tenminste, dat de drie heeren, die op de vergadering van Woens dag afgevaardigd werden naar Amsterdam daar in één dag een aardig succes konden boeken. Want voor Amsterdamsche hande laren is een dergelijke gemakkelijke e» goedkoope verbinding met Holland's Nee., punt toch ook een groot belang. felen niet, of men zal nu aan hetjfêmoetko gadering uitgesproken verzoek^ zo()dat men, om de aandeelen te j ontstaan. In ook kleinere aandeelho^ by voorbaat al dit verband diuigen ^jR.men in de nieuwe by hen op aan deelde Heldersche mldden- vennootsciiap, °Pstoombootdienst krljge en .stand e61'f ^'ti'iun hand hebben de tarieven t geien! Dat de sociaaldemocraten f- gemeentelijke exploitatie wilden, is 'T nun standpunt zeer wel te begrijpen, .\aar zou ons in dit geval toch niet wen sohelijk lijken. De exploitatie wordt dan duur en veel mind*t soupel dan thans hei geval is. Wel gelogen wij, dat de nieuwe vennootschap niet goedkoop zal kunnen exploiteeren als oneer de firma Zur Mühlen het geval was, ma? dat behoeft ook niet, daar een finantieelbelang eerst in de laat ste plaats komt. atste Marineconcert. Het laat der marineconcerten wordt, blij kens in chummer opgenomen programma en advertie, a.s. Dinsdag en Woensdag gegeven^abonnementsconcert op Dinsdag avond in voli", het volksconcert Woens dag d.a.vlns resp. 30 en 31 Maart). Voor dit laatstencert heeft de heer Hazebroek weder eerrogramma samengesteld, dat in veler smaaal vallen. Het opegsnummer is de ouverture zn „Sakuntalyan den Oostenrijkschen compo nist Karl dmark, die den 18den Mei 1832 geboren tl. Dit werk, het 13de dat van hem verson (hij was toen nog maar 26 jaar) is gepireerd op een beroemd klassiek drama vaiien naam, geschreven door den Indischen hter Kalidasa, die omstreeks de 6e eeuw iChristus leefde. De inhoud van dit dichtw komt op het volgende neer: Sakuntal d« dochter eener nymf, wordt door het bd eener heilige priesterkaste als zijn pleegihter opgevoed, en moet verblijf honden inen plaats voor afzondering en gebed, wa zij door den grooten koning Duschjantalie op jacht is, wordt ontdekt. Bij haar a»lik ontsteekt de koning in liefde, en een belrlyke liefdesscène volgt nu, die met beideverbintenis eindigt. De koning geeft Saknla, die hem eerst later naar zijn residentie -gen zal, een ring, als herkennings- teeken, daij zyne vrouw is. In haarefdesroes vergat Saknntala een machtig piter de schuldige gastvrijheid te bewijzen. zich te wreken ontneemt deze den konin^lle herinnering en elke gedachte aan haar «Sakuntala heeft het ongeluk den ring te vlezen by een bad in de heilige rivier. Als zij ndoor haar verwanten den koning als zijn vaw wordt toegevoerd, wordt zij door dezeniet herkend, en verstooten. Daar zy de vron van een ander is, weigeren haar begeleiderhaar den terugkeer naar haar vaderland, in smart en vertwijfeling blijft zij achter. mslotte erbarmt zich haar moeder, de nymf, er haar en neemt haar tot zich. Visscherrinden den ring en brengen hem aan den king terug. By den aanblik ervan komt plotsmg de herinnering aan Sakuntala terug; beiiw over zijn vreeselijke daad, hevige snit en weemoedig verlangen naar de spoorkx verdwenen geliefde, verlaten hem niet meer.ïelukkig vindt hy op een krijgs tocht tegeDooze demonen, die hy met goe'den uitslag besjdt, zijn geliefde weder en einde loos geluk verder hun beider deel. Zooals ui ziet, een ouverture, rijk aan inhoud en et vele schoonheden, die stellig den toehoo.er eenige oogenblikken van hoog kunstgenotal geven. Ingezonden mededeeling. Prima consumptie. Billijke prijzen. De beid< nummers van onzen stadgenoot Hazebroek ijn uit een suite voor orkest en zyn zeer elluidend en melodieus. Na de pauze wor, van denzelfden componist nog een conceruverture gespeeld. Tartini (m Italiaansch vioolspeler, geboren 12 April 192, overleden 16 Februari 1770) schreef eei groote menigte sonates en con certen voo viool, waarvan de heer Pala er een vertolln zal. Van Schubert is op een vroeger cocert de ouverture „Rosamunde" gespeeld; d hier vermeldde eerste acte bevat ook vele iioonheden. Tenslotte wordt, op verzoek va A. G. O.-bezoekers, die indertijd genoten va de lezing des heeren Alt, een „Faust"-fanisie gegeven, waarmede de winter concerten wardig besluiten. Leger des Heils. Volgens e advertentie in dit blad houdt het Leger es Heils dezer dagen eenige bij zondere sajenkomsten in de zaal van het Heilsleger, Spoorgracht 38. Zondagmrgen tien uur: onderwerp „De Ster in hetüosten"; 's avonds acht uur on derwerp: „Vat dunkt u van den Christus". 's Middag half vier wordt een openlucht- meeting gaouden op het Koningspelin. Dinsdagaond acht uur wordt eene groote openbare Ydkssamenkomst gehouden. Deze saienkonvsten worden geleid door de kapitein Bouwens, het muziekkorps en zangkoor allen assisteeren. met spoed over de noodige troepen te be schikken, waartoe o.a. het oproepen onder de wapenen van drie lichtingen der aldaar gelegerde tweede divisie is voorbereid. Bij de Duitsche grens. Te 's-Heerenberg leeft de bevolking in groote vrees voor de komst van het Duit sche roode leger. De vrijwillige landstorm is opgeroepen, militaire wielryders zijn reeds aangekomen. Verdere militaire ver sterkingen worden verwacht. Nederlandsche trawlers In Engeland. In het begin van deze week hebben op de vischrharkt te Grimsby (Engeland) de arbei ders geweigerd visch te lossen uit zes Ne derlandsche treilers. Zij hebben verklaard, geen bezwaren te hebben tegen het werk op zichzelf, maar betoogen, dat de Nederlan ders gedurende den oorlog niet vriendelijk waren tegenover de (Engelsche?) visschers en dat het laden van kolen en levensmid delen in Nederlandsche vaartuigen opont houd beteekent voor dergelijken arbeid voor Engelsche treilers. Schadevergoeding bommen op Axel. De Engelsche regeering heeft zich thans ook bereid verklaard de schade te vergoe den, aangericht door het werpen van bom men op de gasfabriek te Axel door een En- gelsch vliegenier tijdens den oorlog. Vragen van Kamerleden. De heer van de Bilt heeft tot den Minis ter van Arbeid de volgende vragen gericht: Is het den Minister bekend dat onder de landarbeiders en de arbeiders in enkele in dustrieën, in Zeeuwsch-Vlaanderen (o.a. Sluiskil, Sas van Gent, Westdorpe, St. Jan steen, Koewacht) werkloosheid heerscht, doordien Belgische arbeiders van over de grens hier dagelijks komen werken? Kan de Minister ook maatregelen nemen om de concurrentie, den Hollandschen ar beiders aangedaan, doordat de Belgen, die door de lage valuta tegen veel lagere loon kunnen komen werken, tegen te gaan en al- zoo de werkloosheid onder de Nederlandsche arbeiders te verminderen. De heer Ter Hall heeft de volgende vra gen tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gericht: Is de Minister op de hoogte van het sta dium waarin de werkzaamheden van de staatscommissie tot het herzien van de Ge meentewet verkeeren? Is de Minister bereid mede te deelen wan neer het resultaat van dien arbeid kan wor den tegemoet gezien? Het Hoogovenbedrijf. Door het Kamerlid Otto zijn aan den mi nister van Financiën de volgende vragen ge steld: 1. Kan de Minister mededeelen, of het juist is: a. dat de Mij. de Kon. Ned. Hoog-over Staalfabriek, waarin door den Staat 7'/a millioen gulden is deelgenomen,, ten heeft, voorloopig geen hoogo1* fabriek te bouwen en zich dus ook van de exploitatie van een fabriek te onthouden, en b. dat deze maatschappij ee- kapitaal heeft besteed tot a deelen van de Duitsche M G. für Bergbau und Hü*® tot een bedrag van 30 mi' 2. Indien deze vragen j (jj|[Jfj() BINNENLAND. IVedeiVmd en de beroeringen In Dultschland. j )e niiniiev van buitenlandsche zaken heeft üi de Tweede Kamer meegedeeld, dat deparbment van landbouw een tele gram heeft ontvangen van de Aktion Aus- schusz uit Duitschland over levering van steenkolen tegen ruil voor levensmiddelen. Wie die Aktion Ausschusz is, weet spr. niet en de rege»ring kan natuurlijk alleen on- derhandeler met de wettelijke regeering. Onze gezart te Berlijn heeft geen overleg geweigerd, wijl niemand hem overleg ge vraagd heelt. Onderhandelen met een der faoto-regeering is moeilijk, daar er op dit oogenblik meerdere de facto-regeeringen in Duitschland zyn. Maatregelen aan de grens. Eenige bladen brachten berichten betref fende mobilisatie van het leger. In verband daarmede wordt aan het Haagsche Corres pondentie-Bureau uit de beste bron verze kerd, dat geen maatregelen te dezer zake in uitvoering zijn. Intusschen zijn er als ge volg van het overleg van den Minister van Oorlog a.i. met de militaire autoriteiten voorbereidingen getroffen om in geval van noodzakelijkheid in het oosten des lands Ingezonden m e5 ets. ons vau den Houdt altijd een hu. Men dient een betrouw' of liever nog in huis te geval van nood te gebrur En wel, omdat de ergs vankelijk zeer gering kun korsterige huid, jeuk, ee|/Qij|||Q dend gevoel, vurigheid, jl^OnUIOj kunnen het begin zyn al-roof OC droevende vormen van e JU' gordelroos, psoriasis, schi, men van huidziekte. Om te voorkomen, dat breidt, is zindelijkheid enjf ding van een antiseptische Het succesvol resultaat ?van de sa- lange onderzoekingen, be\ziJn bloed, de antiseptische, verzachte llin£ niet de bestanddeelen, die het bmen zw'ak om de ontsteking, pjjn eneleD- Wie alle jeukende huidziekten fezondheid Foster's zalf droogt nieted is als laat zich niet te gemakkely dringt tot elke plek door. Aavitstaal. uitbreken van de kwaal wordt em- dmg en verzekert baat. daar men aster s Zalf dient niet wrvoorzich doch uitsluitend voor jeuk<lynhardfs en is een uitstekend geneeygbaar in en uitwendige aambeien, f2.75. Te Let op den juisten naen Klooster, Te Den Helder verk?. Klooster, Keizerstraat

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1