De naam STAALMAN op uw Rijwiel zegt goed werk voor weinig geld, dit getuigen de massa rijwielen die in en om onze gemeente bereden worden. tusschen de golven zit. Van de Friezen heeft men 't van ouds moeten hebben, niet zoo maar omdat het Friezen zijn, maar vooral 'ook, omdat het geographisch karakter van hun land, speciaal van hun eilanden, zoo sterk meewerkt. Professor Hector Trenb. t Een der meest voor3 - ardo mannen in de wereld der Nederk he geneeskun digen, professor Hector Treuo, is Woens dagnacht te Utrecht, drie-en-zestig jaar oud, overleden. Zooals wij indertijd mededeelden, werd professo%Treub geruimen tijd in de zieken verpleging aan de Prinsengracht verzorgd. Gedurende de laatste weken van zijn leven vertoefde hij te Utrecht, waar hij zich onder behandeling van professor Winkler had ge steld. Steenkool uit Zuld-Afrika. De steenkool heeft tegenwoordig heel wat te beteekenen in de wereld. Men huivert al bij de gedachte, hoe het dezen winter moet gaan, als in Engeland de mijnwerkers lang durig gingen sthken en de stéenkoolaanvoer uit Duitsehland niet spoedig'in orde komt. Daarom is het een heuglijk bericht, dat de eerste lading Zuid-Afrikaansche kolen met de „Rijndijk", van de HollandZuid-Ame rika Lijn, in onze haven is aangekomen. Zij zullen dienst doen als fabrieks- en als bun kerkolen en het is nog maar een begin, want er zullen meer ladingen volgen. De aanvoer geschiedt in overleg met ons distributie-be heer, en de merkwaardigheid ervan is, dat deze kolen, die men zoover moet halen, on danks de vracht, op onze markt kunnen con- curreeren met de steenkool, die wij van onze Europeesche buren krijgen. (N R. Ct.) De havenarbeldersstaking. Te Amsterdam zijn Dinsdagmorgen de werkwilligen, die gedurende de Paasch- dagen naar huis zijn geweest, in grooter aantal terug gekeerd en te werk gesteld. In totaal waren er 1300 werkwilligen. Er werd op 21 schepen gewerkt. In de afgeloopen week zijn 8 schepen uit de haven vertrokken In verband met den terugkeer der werk- willigen, hadden de stakers de posten in j verschillende gedeelten der stad versterkt, j In de omgeving van Kattenburg en Witten- burg liepen reeds Maandag in den voor nacht sterke posten. Circa half drie kreeg de politie bericht, dat in de Czaar Peter straat lantaarns waren uitgedraaid en dat de ruiten van een huurauto met steenen waren ingegooid. De politie trok daarop naar die buurt en joeg groote posten uiteen ïpet gummistok en sabel. Geschoten is er niet. Twee personen kregen niet ernstige houwwonden. Het bleek, dat in dé Czaar Peterbuurt tal van deuren openstonden om den posten gelegenheid te geven naar bin nen te vluchten, als de politie mocht op- 0C10H Het 'was bij de stakers bekend geworden dat de Graansilo aan den Westerdoksdijk Dinsdag weer met werkwilligen zou gaan werken. Groote stakersposten liepen in ver- band daarmee ln de buurt van de Heems-1 kerkstraat en de Van Diemenstraat. Een post van ongeveer 180 man is in den loop j van den nacht door patrouilleeronde maré chaussees met de sabel uiteengeslagen. In de Indische Buurt hadden de posten op de deuren van de huizen, waar werkwil ligen wonen, met krijt verschillende minder vriendelijk bedoelde woorden geschreven. Een vijftiental sterke posten trokken voort durend de buurt door. Ook hier heeft de po litie in den loop van den nacht de posters verspreid. Op het Rapenburgerplein zijn Dinsdag ln den vroegen morgen groote stakersposten n len gummistok uit elkaar geslagen. Ook 'in omgeving van het Scheepvaarthuis en op de Prins Hendrikkade moest de politie eenige malen optreden. In de Rotterdamsche havens werd op 84 schepen gewerkt. Uit V1 i s s i n g e n wordt gemeld, dat de transportarbeidersbonden weigeren het Amerikaansche s.s. „Cacique", geladen in Chili, te lossen. Het schip zou na de lichting op de reede op de haven komen. Men meent, dat het schip alleen te Vlissingen kwam in verband met de staking. Min. Aalberse staakt zijn bemiddelings pogingen. Door den minister van Arbeid is Woens dag het volgend schrijven gezonden aan het stakingscomité van de jS'ederlandsche Fede ratie van Transportarbeiders en den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders: „Het verzoek tot het bijeenroepen eener onferentie, dat ik van den Centralen Bond en van de Federatie ontving, is door mij bij schrijven d.d. 1 lezer ter kenni§ van de Scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid - gebracht. Heden ontving ik daarop dit antwoord: „Aan een conferentie, als door U be doeld, vermeenen wij geen deel te moeten nemen; wij wenschen ons, U bekende, standpunt ten opzichte van bemiddeling met beslistheid te handhaven." De zaken staan dus zoo: le. De werkgevers willen geen bemidde ling aanvaarden, wel arbitrage, echter op voorwaarde, dat de geheele Regeering de arbitrale uitspraak voor hare verantwoor delijkheid neemt, een voorwaarde, waar aan de Regeering niet bereid is te vol doen; 2e. de Centrale Bond wil zich over arbi trage nog niet uitspreken, maar wil met de werkgevers een conferentie over de punten van arbitrage, om daarna te be slissen, of hij arbitrage zal aanvaarden; 3e. de Federatie wil geen arbitrage, doch alleen bemiddeling. Mijn poging, om aan het conflict door arbitrage een eind te maken, stuit dus af zoowel op de onaannemelijke voorwaarde, door de werkgev^j^T gesteld, als op de af wijzende houding der Federatie en de wei felende houding van den Centralen Bond Waar de zaken zoo staan, zal ik mij van verdere pogingen onthouden, totdat ik verneem, dat er in de meening der par tijen een wijziging is gekomen." Begint de federatie te wankelen? Het „Volk" schrijft: Volgens het verslag ln de bladen heeft Sneevliet op de meeting der onafhankelij- ken, Goeden Vrijdag gehouden, gezegd: „Als er geen uitbreiding komt, is het vraag, of we niet "tijdelijk den strijd moeten onder breken en een periode van lijdelijk verzet op het werk moeten inleiden, om na eenigen tijd opnieuw tot. staking over te gaan." In verband met deze woorden verdient het feit vermelding, dat bij de jongste uit- keering der federatie die, naar men weet, slechts vijf gulden voor gehuwden bedroeg de stakerskaarten zijn ingehouden. De federatie geeft daarmee de controle over haar menschen prijs. Moet hieruit worden afgeleid, dat zij niet meer over de noodige middelen beschikt om den-strijd vol te houden? Het zou ook haast af te leiden zijn uit de pogingen, die men doet om de schuld voor eventueele mislukking te wentelen op de schouders der modernen. In de redevoerin gen van Vrijdag, was „het verraad der mo dernen" schering en inslag. Het N.A.S. Congres. Het congres van het Nationaal Arbeiders- Secretariaat te Arnhem, heeft Dinsdag een motie van de Federatie van Bouwvakarbei ders, Transportarbeiders en Betonarbeiders te Amsterdam, Grondwerkers en Sloopers te Amsterdam, strekkende om te besluiten de samenwerking met het N.V.V. op te zeggen, aangenomen met 295 stemmen voor, 8 tegen en 1 blanco. Een motie van de Federaties van Trans portarbeiders en Bouwvakarbeiders, waar in wordt vastgesteld dat opvoering van de productie versterking van het kapitalisme beteekent en het artikel Opbouw in „De Ar beid" wordt verworpen als in strijd met de principieele grondslagen van het N.AJ3., werd aangenomen. Het huls voor den Raad van Arbeid te Tiel. Het kamerlid L. M. Hermans schrijft aan „Het Volk" Voor hem of haar, die met alle of vele dessous van deze zaak bekend is en een onder zoek ter plaatse heeft ingesteld, is het ant woord van den minister eenvoudig verbij sterend. Een ambtenaar die het klaar weet te spelen dal zijn huis door de regeering wordt aange kocht voor f40.000, terwijl hij het in 1917 voor f8.500 gekocht heeft,» treft niet het minste verwijt en is alleen in de oogen van den minister wat onvoorzichtig geweest. Zyn goede trouw blijft onaangetast. Deze ambtenaar heeft het zoover weten te brengen, dat hij de hoogste oorlogswinst van alle Tielsche huiseigenaren heeft verkregen. Als huiseigenaar moge hij zich wellicht aldus verdienstelijk hebben ge maakt, of het hem als ambtenaar siert, valt te betwijfelen. Een door mij ingesteld onderzoek heeft my doen zien, dat er in deze zaak zonderling is gehandeld, zelfs zoo zonderling ik wil voorloopig nog maar geen ander woord ge bruiken dat ik my niet met het antwoord tevreden kan verklaren. Zoodra de Kamer wéér byeên komt, zal ik met onze fraktie de wenschelykheid bespreken om een interpellatie aan te vragen. Ik weet zooveel van de zaak mede te deelen, dat dit niet alles gaat in het keurslijf een paar schriftelijke vragen. Of ik met deze interpellatie zooveel succes zal hebben, dat recht in deze zaak betracht zal worden, moet worden afgewacht, maar in elk geval, openbaarheid zal preventief werken en een waarschuwing zyn voor eventueele andere hoofdambtenaren, die huizen,t^an den Neder- landsohen Staat willen verkoopen. Ernstig vliegongeluk te Schiphol. Eén doode, één gewonde. Op het vliegveld Schiphol had gisteren een droevig ongeval plaats. De leerling- vliegenier 2e luitenant van het O.-I. leger F. Quant v.as gistermiddag om ongeveer halfdrie met den mechaniclen H. van den Bos in een Spijker les-toestel opgestegen om een vlucht boven het vliegterrein uit te voe ren. Toen hij, wegens het niet voldoende regelmatig werken van den motor, een po ging deed om weer op het vliegveld te lan den, is het toestel van een hoogte van 50 M. neergevallen. Deze val had het treurige gevolg, dat de mecanicien, welke voor in het toestel zat, onmiddellijk werd gedood. De luitenant Quant werd gewond door kaak- en armfrac- tuur opgenomen.Om half zes reeds werd de gewonde per auto van den geneeskundigen dienst naar het militair hospitaal te Amster dam gebracht. Wij vernemen nog, dat luitenant Quant, die in Juni officier werd, sids 1 November 1919 te Schiphol werd gedetacheerd en zich ook als leerling reeds onderscheidde als een veelbelovend en beleidvol aviateur. Aanbesteding. De uitvoering der bestekken 140 en 141 het uitvoeren van zink- en stortwerken tot versterking van de koppen der strand- hoofden nos. 11, 13 en 15, gelegen voor Delfland's zeewering, onder de gemeente Monster werd door Dijkgraaf en Hoog heemraden van Delfland niet gegund aan den laagsten inschrijver, maar aan den heer J. de Vries, den Helder, die heeft ingeschre ven voor 309.400. LUCHTVAART. De vliegtocht naar Indië. De heer Marchant heeft tot den minister van buitenlandsche zaken de volgende vragen gericht 1. Kan ée minister voor het uitblijven van de sedert lang gevraagde toestemming der Britsche regeeringjvoor het landen van luitenant Koppen op zyn vliegtocht naar Nederlandsch- Indië op Britsch territoir een redelijken grond aannemen en dezen mededeelen 2. Indien de toestemming nog langer uit blijft, is dan de regeering, die in Nederlandsch- Indië den Britschen vlieger Ross- Smith met zoo bijzondere voorkomendheid heeft ontvan gen en bijgestaan, voornemens, ondanks de behandeling, thans van Britsche zijde onder vonden, harerzijds op dien weg voort te gaan Ingezonden mededeeling. Voor betere spoordlenstregellng. Aan het adres van het Departement Hel der der Maatschappij van Nijverheid (Eco nomische Commissie) inzake betere dienst regeling (zie ons nummer van Donderdag 18 Mrt, j.1., Tweede Blad), is reeds door de volgende oorporatiën adhaesie betuigd: Het Hoofdbestuur van de Maatschappij van Nijverheid te Haarlem. Het Gemeentebestuur van Schagen. Bond v. R.-K. Ver. v. d. Handeldr. en Ind. Middenst. „De Hanze". Afd. Helder der Holl. Maatsch. v. Landb. Polderbestuur van Koegras. Afd. Texel der Holl. Maatsch. v. Landb. Kamer van Koophandel Helder. Vereeniging „Koegrasser Belang". Alg. Held. Winkeliersvereeniging; „Helders Belang". De Secretaris, Stationsstraat 8, alhier, verzoekt dringend aan de overige daartoe aangezochte lichamen, die misschien adhae sie zouden willen betuigen, dit alsnog even te melden. Vereeniging „De Nederlandsche Padvinders". De afdeeling D^n Helder van bovenge noemde vereeniging had Dinsdag en Woens dag een tentoonstelling georganiseerd in „Tivoli", waaraan verbonden was een fancy- fair, een verloting, enz., een en ander met de bedoeling propaganda të maken voor de strekking der padvinderij, en ook, zoo moge lijk, de kas financieel te steunen. Te 2 uur werden de in „Tivoli" aanwezigen toegespro ken door den waarnemend voorzitter, den heer Haak, die hen welkom heette, en mede deelde, dat de heer Wijt, voorzitter der af deeling, wegens ziekte verhinderd was, tele grafisch echter had verzocht deze lang voor bereide tentoonstelling niet uit te stellen, maar te laten doorgaan. Door de afdeeling was naar aanleiding van het gunstig dokters advies den heer Wjjt een telegram van sym pathie gericht en hem spoedige algeheele beterschap toegewenscht. Spr. bracht vervol gens dank aan de aanwezigen, die aan de invitatie van het Bestuur hadden gehoor ge geven, in het bijzonder aan den Burgemees ter, Eere-Voorzitter der afdeeling, de heeren De Groot van Embden, en Mr. Fens, Voor zitter en Secretaris van het Hoofdbestuur, die voor deze gelegenheid wel hadden willen overkomen, aan de firma Klik, voor een zending thee ten behoeve van de theetent, Amesfoort voor zijn zaalversiering, aan de „Tivoli"-directie voor de uitstekende wijze, waarop zij van dienst was met haar zaal, aan de vele dames,-die haar tijd gaven voor de bediening, ook, en niet in het minst, aan twee bestuursleden en vier vaandrigs. Na deze openingsrede verkreeg de heer Slingervoet Ramondt het woord tot het hou den van een rede, ten doel hebbende doel, streven en werken der vereeniging uiteen te zetten. De padvinderij is, naar spr. uiteen zet, niet slechts een bezighouderij, maar een opvoedingssysteem. Een van de belangrijk ste vraagstukken, die in onze hedendaagsche ontredderde maatschappij worden voorge legd aan hen, die nog arbeidslust bezitten, en hun idealen voor de toekomst hebben be houden, is wel die van voorbereiding van de jeugd voor het nieuwgebaande leven, dat haar wacht. Onder de vele droeve ervarin gen, tijdens den oorlog opgedaan, Jfras deze, dat de menschheid te kort schoot in karakter. Voor de maatschappij zoowel als voor het individu geldt de noodzakelijkheid van de drie-eenheid der K's: Karakter, Kennis en Kracht. Als één van de drie ontbreekt, is het evenwicht niet stabiel. Spr. ging nu na het, ontstaan der padvinders-beweging, waaraan door den Engelschen generaal Baden Powell de stoot gegeven is, en waarvan de bedoeling is karakter-ontwikkeling aan te kweeken en daardoor de jeugd in aanraking te brengen met de Natuur, haar gevoel voor het schoone bij te brengen, het harmonieerende in de natuurkrachten, in de planten- en dieren wereld, in duin en bosch, in zee en hei, in de beekjes en de keisteenen. Daardoor een besef, een vermoeden van de oneindigheid, van het licht der waarheid, en daardoor weer een begrip van waardeeren van Eenvoud, eenvoud, van karakter, van levenswandel, van levensbehoeften, Buitenleven, omgang en vertrouwdheid met de vrije natuur leeren, voorts opmerkzaamheid en geduld en die tevredenheid en vreugde, die voortvloeien uit rust, zoo geheel anders dan de vreugde, die altijd rumoer om zich heen hebben moet. Verder moet de jeugd gewend raken aan het denkbeeld, dat goede eigenschappen van geest en gemoed hooger waarde hebben dan iemands geldbeurs en de waardeering van iemands karakter dus heeft te geschieden zonder informatie naar zijn stamboom of zijn belastingbiljet. Spr. wees thans op de verschillende oor zaken, die het gezinsleven vaak ondermijnen of uiteenrukken, zoodat in den padvinder het gemeenschapsgevoel moet worden aange kweekt. Ook voor het school-onderwijs, dat uit den aard der zaak eenzijdig en topzwaar is, wil de padvinderij een aanvulling geven; van kindsbeen af moet de jeugd vertrouwd worden gemaakt met de zegeningen van goede lichaamsverzorging, gymnastiek en sport. Dit geldt vooral voor kinderen om streeks de puberteitsjaren. Baden Powell zag het goed in, toen hij de energie van den jongen bezigheid verschafte en hem verant woordelijkheid gaf, verantwoordelijkheid voor zichzelf en voor anderen. Op een en ander ging spr. nader in, en weerlegde veryolgens eenige veel gehoorde bezwaren tegen de padvinderij. Verkapt mi litarisme, zoo redeneeren zij, die alleen den buitenkant bekijken. Padvinderij heeft met militarisme niets uit te staan, staat er in haar innerlijke zedelijke kracht zelfs lijn recht tegenover. Een ander bezwaar is, dat de beweging alleen is voor gegoede jongens. Niets is minder waar: jongens van elke fi- nantieele positie kunnen in de gelederen eene plaats vinden. Uithuizigheid kweeken is een bezwaar, dat wellicht gegronder is. Daarom moeten wij rekening houden met de onderwijzers, die meestal tegen ons gekant zijn. Samenwerking is noodig met hen. Tenslotte'deed spr. eenige mededeelinffen over de tentoonstelling. Voor zoover de arti kelen zelf door de jongens gemaakt zijn, zijn ze te koop. Er is een inzending van het Cen traal Magazijn, die een overzicht geeft van hetgeen voor een padvinders-uitrusting be- noodigd is. Een draadlooze installatie is in de zaal opgesteld, ook door de jongens zelf vervaardigd. Verder zijn twee Indiaansche opperhoofden aanwezig» Pogingen om een paar blinde padvinders hier te krijgen, mis lukten. Óm echter toch wat voor blinden te doen, hebben de gebrs. Bomhoff eene inzen ding borstels e. d. gestuurd, teneinde de aan dacht op hun werk te vestigen. Voor de Oos- tenrjjksche padvinders is in de zaal een bus opgehangen. Men hoopt in staat te zijn eeni gen naar hier te kunnen laten overkomen. Hierna was de tentoonstelling geopend, en verspreidden de aanwezigen zioh door de zaal. Een eigen orkestje zorgde voor opwek kende muziek, en verschillende gelegenhe den werden druk bezocht. In het middën der zaal was een gezellig zitje gereserveerd voor dorstigen en hongerigen en hielpen vlugge dameshanden u bedienen. Jonge meisjes liepen met bloempjes, padvinders met reepen chocolade; elders Stonden de exploitanten van het gVoot vischvermaak, en van de grab belton. En rustig en waardig zaten de beide roodhuid-opperhoofden voor hun wigwam: hen deerde niet het rumoer der wereld ron dom hen, zij waren der Welt abhanden en lieten zich kalm en waardig kieken. Des avonds werd de padvindersfilm ver toond, die verschillende tafereelen uit het padvinderslèven vertolkte. Deze film, offi- cieele opname van de Vereeniging zelve, vertoont in een vijftal tafereelen tooneelen uit het padvindersleven. Zooals in de toelich ting staat, wat gegeven wordt in deze film zijn slechts enkele grepen uit de veel zijdige middelen, die den leiders ten dienste staan om tot het hoofddoel der padvinderij, de karaktervorming, te geraken. Het eerste deel der film^geeft enkele kiekjes van een troep en het inarcheeren, terwijl een sport- demonstratie de lichamelijke ontwikkeling in beeld brengt. Het tweede deel der film geeft enkele voorbeelden van 's padvinders' hulpvaardigheid jegens anderen, het derde deel verplaatst ons in het kampleven, waar de jongens leeren aanpakken en handig en getraind worden. In de rust na den maaltijd bestaat gelegenheid tot het schrijven van brieven, terwijl overigens met kampspelen, zwemmen en andere sport de vrijë uren worden aangevuld. Tenslotte laat het laatste deel van de film de padvinders-watersport zien aan boord van het klipperjacht „De Lichtstraal". Woensdagavond is de tentoonstelling ge sloten door den wd. voorzitter, den heer Haak, die in zijn rede dank bracht aan de jongelui, die door hun muzikale bijdragen de gezelligheid van het geheel hebben ver hoogd. Vrijz.-Dem. Bond. Op verzoek vestigen wij de aandacht op de advertentie in dit nummer van de afd. Helder van den Vrijz.-dem. Bond, betreffen de een door die afdeeling uitgeschreven al- gemeene vergadering op Dinsdag 13 April a.s. waar als sprekers optreden mejuffrouw C. S. Groot en de heer mr. P. J„ Oud. R.-K. Vrouwenbond. Men verzoekt ons mede te deelen, dat 9 April a.s., om 8 uur, in het gebouw Molen gracht, een hoogst belangrijke lezing zal ge houden worden voor alle Roomsche vrou wen van Den Helder door den heer Ch. v. d. Bilt. Ongetwijfeld zullen allen aan die op roep gehoor geven. Kindermiddag A. G. O. Reeda vermeldden wij een en ander om trent een op 14 April te houden feestavond van de Vereeniging A. G. O. Wij kunnen hieromtrent nog mededeelen, dat des middags door Mej. Van Dijk kinder liedjes zullen worden voorgedragen, waarbij tevens lichtbeelden worden vertoond. Des avonds heeft een feeqjconcert plaats; hieraan zullen medewerken mejuffrouw M. van der Hoogh, sopraanzangeres uit Wage- ningen, de heeren Pala, viool, en Van de Weg, piano. De bedoeling is een populair programma te geVen; uitgevoerd zullen wor den 0. a. werken van Kor Kuiler, Rode, Beethoven, Liszt, terwijl de zangeres, behalve een gedeelte uit Faust, ook liederen van Strauss en Cuypers zal zingen. Binnenkort hopen wij het programma in zijn geheel te kunnen publiceeren. INGEZONDEN. M. de R. De lezers en ik hoop ook de lezeressen zullen zich zeker nog wel herinneren het „ingezonden" artikel, getiteld „Verregaande brutaliteit", voorkomende in de Heldersche Courant van 2 Augustus 1919. Het betrof in hoofdzaak het onbekookt op treden van het alhier bestaande bureau voor arbeids recht, vertegenwoordigd door B Zondervan. Dit optreden ging over een conflict z.g. tusschen den werkgever (H. Heeman) en den werknemer (A. Vlam). De lezers en lezeressen zullen zich ook nog wel herinneren hoe Zondervan gesteund door Jansen, de secretaris der afdeeling Hel der van den Centralen Bond van Haven- en Transportarbeiders, getracht hebben deze affaire goed te praten, vergezeld met een llinke dosis verdachtmakingen, enz. aan mijn adres. De J 25.—, door mij door middel van de Heldersche Courant aan Zondervan aange boden, wanneer Z.Ed. waar maakte het geen hij had geschreven, liggen nog altijd ulp g^Prokeri disponibel Menig belangstellende heeft mij sindsdien gevraagd: Wel Zits, hoe staat het Ch me" dat zaakje tusschen H. en V. en ziin de f 9a al door Z. verdiend? y Üe 125 Mijn antwoord is aan hen geweest* De 9a pop liggen nog altijd disponibel en de zaak waarom het eigenlijk gaat, is wLr h«Vezen TnV?CtCnr^hte/ zal ^tspraak doen In _e instantie diende deze zaak voor het klaCh»H 1 alhilr .op 4 Maart 192°- Aan* Éptegenheid met getuige zich te kunnen rechtvaardigen, en wat zag men ge beuren? A. Vlam bleef afwezig en zijn .HoHirTOT "hpf. hnrpflll K'fltl idediger, iet bureau kah arbeidsrecht casu B. Zondervan, was niet te vinden' En Jansen? deze moest op bevel van 'dV' Kantonrechte het .rechtsgebouw verlaten m Uitspraak in deze zaak had plaats Don derdag 18 Maart j.1. en de patroon H. He"" man kwam schitterend uit den strijd overwinnaar. Nogmaals wil ik bij deze degenen, die ver-1 meenen onrecht aangedaan te zijn en zich willen vervoegen aan het bureau voor ar. beidsrecht b.g. waarschuwen erg voorzich! tig te zijn met de daar te geven adviezen. Achtend, Uw dw., W. R. ZITS. Met dank voor uwe bereidwilligheid, wen. schen wij het volgende hierop te aqtwoorden Als men den heer Zits weder in zijn werfc gever s-taal hoort, zou men denken dat h<n heel wat bijzonders is, evenwel heeft hy 0a 14 dagen broeden nog niets te voorschijn bracht, wat zeer zeker te bejammeren voor hem is. Wij hadden gemeend dat wij in eerste in. stantie tegenover ons zouden krijgen de raadsman van H., namelijk Zits, evenwel verscheen deze niet, wat jammer voor H. was, die reeds een 40tal slapelooze nachten had doorgebracht. Als deze zaak ten slotte geloopen is in het financieel voordeel van H., dan is dit niet onze schuld en zou, als ons hooger beroep openstond het laatste woord nog niet ge. sproken zijn, evenwel heeft de Kantonrech. ter gemeend, dat het wettig en overtui- gend bewijs niet geleverd was, trots dat in 2de instantie door ons een drietal getuigen werden opgeroepen, welke verklaarden dat V. er dien dag wel degelijk heeft gewerkt, alleen kon niet worden bewezen dat V. om i uur op zijn werk was, omdat noch H. noch zijn vertegenwoordiger in het pakhuis was, en op grond hiervan heeft de Kantonrechter dan ook Vlam zijn vordering niet toegewezen. Of dit dagloon, wat hij thans niet behoeit te betalen volgens rechterlijke uitspraak, hem ook moreel heeft opgeheven, valt zeer te betwijfelen. Ten slotte de waarschuwing door Zits ge uit voor ons Bureau, dit heeft tot heden een «averechtsche uitwerking, want zeer zeker heeft zij voor den werknemer recht gkzocht, waar het was te halen, wat moge blijken uit de resultaten van het laatste jaar, daar door ons Bureau van een 24-tal werkgevers ruim 1100.is binnen 'gehaald, wat zeer zeker anders in de zakken had blijven zitten van werkgevers als waarvoor Zits he^ meent te moeten opnemen. Ten slotte willen wij vooral de losse werk lieden op het hart drukken, dat als gljwtfrt een werkgever met dergelijke opvattingen gaat werken, dit goed gecontracteerd te doen, dus zwart op wit. B. ZONDERVAN. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Batoe arr. 3 "April v. A'dam te Batavia. Coram, thuisr., vertr. 8 April v. Pahang. Kangoan arr. 1 April v. A'dam to Batavia. Oranje vertr. 1 April v. Batavia n. A'dam. Prinses Juliana, uitr., pass. 5 April Ouessant Rondo, uitr.. vertr. 1 April v. Genua.' \ondel, thuisr., vertr. 5 April v. Perim Bawean, v. N.-York n. Java, arr. 3 April ts Cal- outta. Rotterdamsche Lloyd. Birma, uitr., arr. 1 April te Sabang. Deli, thuisr., vertr. 4 April v. Port Said. Kediri vertr. 5 April v. Buenos Ayres n. Roeario. Pernate arr. 30 Maart v. Newcastle (N.Z.W.) te Soerabaja. Seerakarta, thuisr., arr. 6 April te Suez. Merauke, v. Java n. N.-York, vertr. 6 April t. Barbados. Rindjani, thuisr., pass. 4 April Pantollaria. I HollandAmerika Lijn. Gorredijk, v. R'dam n. Havana, arr. 4 April f Charleston. Maartensdijk, v. R'dam n. Br.-Indië, vertr. 5 Af v. Madras. aloterdijk vertr. 4 April v. Buenos Ayres n. ft"4 Blanca, IJseldijk arr. 3 April v. Newport News te Butt04 Ayres. Zulderdijk arr. 2 April v. Vera Cruz te Orieans. J&-' Andiik, v. N.-York T R'dam. pass. 6 April Li Kieldrecht vertr. 4 April v. Caleutta n. AntwtJP niuiurecni verir. 4 April v. Lalcutta n. Antw»'" Zaandijk, v. Macaasar n. R'dam, arr. 6 Ai® Sue%. Kon. Hollandsche Lloyd. Drechterland, uitr.. vertr. 8 April v. P< ruaml>?£ Kennemerland, thuisr., vortr. 81 Maart Palmaa. Maasland vertr. 81 Maart v. Buenos Ayrei A'dam. Medea arr. 4 April v. Varna te G'braltar. Drechterland, uitr.. vertr. 5 April v. Bahia- Keuuemerland, thuisr., pass. 6 April Oue^11* Maasland, thuisr., vertr. 5 April v. Santos. Kon. West-Indische Maildienst. Delft arr. 2 April v. Hamburg te' Callao. HollandZuid-Afrika Lijn. Mout Blane vertr. 5 April v. Kaapstad n. /'S Dakur"'n' Polt Natal n' R'dam' pa38' Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Laomodon, v. Japan n. A'dam, vertr. 30 Maart Port Said. Java Pacific Lijn.' .1 1 jikenibang, v. Sau Francisco u. Java, vert*^ 3 April v. Hongkong. JavaChinaJapan Lijn. .1 TjisondarDarr^^Apri^v^ioerabaj^^^h^jj^j5ij| VISSt'HERIJBERICHTEN. sfiö tM 5 April. Aangebracht door trekkers: 0 1 haring p. UI 0.90 '2 a. 0 April. Door 11 korderrf: 30 tongen P- ƒ1; 240 middeltongen p. stuk 0.60kleiB? kleine tongen p. stuk f 0.20; 124 kisten j rfi schol p. kist 5 k 6; 20 kisten schar p. f 1 k 2; door roggevisschers: 250 roggen P- /jl k 1.50; door trekkers: 615 tal baring P-

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 2