NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Abonnements- vóór 15 April „BELLEVUE" No. 5230 ZATERDAG 10 APRIL 1920 48e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER! C. DE BOER Jr.. HELDER Bureau: Koningstraat 29 - Interc. Telefoon 50 Aan onze lezers bulten de gemeente doen wij het verzoek de abonnementsgelden over het tweede kwartaal over te maken per postwissel. Na dien datum wordt daarover met 10 ct. verhooging beschikt. Over de abonnementsgelden in de stad wordt dezer dagen per looper beschikt. HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT ZALEN voor Vergadering en Partijen. WILHELMINA BILLARD. Amstel- en Helneken's Bieren. Fa. M. J. SCHOUTEN. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALINGi Heldersche Ct. per 3 mnd. f 1.40, franco per post f 1.60. Buitenland f 2.40 Zondagsblad 0.570.65. .1.05 Modeblad 0.95, 1.05. 1.30 Losse nummers der Courant 4 ct. ADVERTENTIEN. 20 ct p. regel (galjard). Ingez. mededeel in gen (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine advert. (gevr., te koop, te huur) v. 1 tot 4 regels 50 ct., elke regel meer 10 ct. bi) vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder nr. 10 ct. p. advert. extra). Bew.-exempl. 3'/i ct. Adv. op bep. aangew. pl. worden 25 hooger berekend. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd.) Maan Zon Hoogwater April, op: Zondag 11 m. 2.26 Maand. 12 Dinsdag 13 Woensd.14 Dond.d. 15 Vrijdag 16 Zaterd. 17 2.59 a 3.27 3.52 4.15 4.38 5.2 ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 11.28 6.13 7.50 1.25 1.35 0.316.117.53 2.15 2.30 1.38 6.9 7.65 3.30 3.50 2.48 6.6 7.57 4.50 5.10 3.59 6.3 7.58 6.10 6.15 5.14 6.2 7.59 6.31 6.0 8.0 7.10 7.15 8.- 8.5 BUITENLAND. Het Adrlatlsche vraagstuk opgelost? Volgens te Milaan ontvangen berichten zou de Adriatisohe kwestie door een recht- streeksdh accoord tusschen Rome en Bel grado zijn opgelost. Italië zou Fiume in volle souvereiniteit krijgen, Zuid-Slavië als ver goeding Skoetari, benevens een strook gronde met Susak en Volosoa. Dultsche schepen overgeleverd. Londen, 8 April. De Duitsche oorlogs schepen „CUdenburg" en „Nassau" zijn in de Firth of Forth overgeleverd. De schepen waren op zee aangehouden door het slag schip „Tiger" en een torpedobootvernielers- flcttille en overgebracht. De bemanning is aan boord gebracht van een schip, dat ben naar Duitschland zal terugbrengen. DUITSCHLAND. De toestand ln het Industriegebied. Uit Essen werd Donderdag gemeld, dat ln de mijnen van het Ruhrgebded overal weer gewerkt werd. Ook het spoorwegverkeer werd hervat; binnen twee dagen moet ook het goederenvervoer in vollen omvang her steld zijn. Woensdag hadden zich in de stadswijk Oud-Essen wederom roode benden gevormd, die deze wijk opnieuw onveilig maakten. De Rijkstroepen van de Rijksweer hebben die wijk echter reods gezuiverd en een groot aantal van die bendeleden weggevoerd om te worden gevonnist. Twee leiders der Spartacdsten zijn door de Rijkstroepen op staanden voet neergescho ten. Bij een aangehouden bevelhebber van een roode afdeeling vond men 80.000 mark. Verschillende compagniescommandanten der rooden hebben bun afdeelingen in den steek felaten en zijn er met de kas van door. Ten uiden van de Roer, in de streek van Elber- feld, Bannen en Remscheidt, verzamelen zich roode benden, welke de wapens niet hebben neergelegd en zich ook niet door de plaatselijke weerbaarheidskorpsen willen laten ontwapenen. Hierdoor kan het zijn, dat de rijkstroepen gedwongen zullen zijn hun handelingen ook tot het gebied ten Zuiden de Roer uit te strekken, wat noodzake lijkerwijs nieuwe moeilijkheden met de en tente met zich zal sleepen. Van de toestanden, die onder het gezag der Spartaciërs in het spoorwegwezen zijn ontstaan, wordt een duidelijk beeld gegeven door een verklaring, afkomstig van de op den bodem der orde staande vakbonden van spoorwegmannen. Volgens die verklaring werden de spoor wegmannen, die niettegenstaande de cen trale raad de algerneene staking had afge kondigd het spoorwegverkeer wilden aan den gang houden, met geweld verhinderd hun dienst te doen. zoodat geen treinen met levensmiddelen konden aankomen. In Duisburg was er een commissie uit het Roode Leger, welke commissie voor de meerderheid uit Russen was samengesteld. Alleen reeds aan één station te Duisburg werden 25 wagons met levensmiddelen en 4 wagons met oognao in beslag genomen. Te Oberhausen evenals aan de stations van de Duisburgsche trams werden alle levensmiddelen bij aankomst in beslag ge nomen en verdeeld of verkocht. In Duisburg zijn ook 800.000 Mark voor loonen, aan de spoorwegmannen uit te be talen, in beslag genomen. Te Oberhausen en aan enkele and. sta tions werden de treinen, die wilden door- j rijden, door beschieting met machinegewe ren hetgeen dikwijls geschiedde van rij dende locomotieven tot stilhouden ge dwongen. Een voorbeeld van de geweldige schade, welke het roode leger in de industriestreek heeft aangericht, vormt het stadje Dinslaken, dat als etappeplaats van het roode leger het hard te verduren heeft gehad en waar alleen aan gebouwen een schade van meer dan 7 millioen mark is aangericht. Het bezette gebied. Aangaande de botsingen te Frankfort wordt van daar gemeld: Toen Woensdag middag de Fransche post voor de hoofd wacht moest worden afgelost, gaf de com mandant, omdat de vele nieuwsgierigen niet dadelijk voldoende ruimte maakten, bevel om te schieten. Zes burgers werden gedood en 85 gewond. Donderdagochtend is bij het centraalsta tion een vrouw in de beenen .geschoten en een oogenblik later een jong meisje neerge schoten, omdat zij door de afzetting heen was gekomen. Het gebeurde heeft onder de bevolking geweldige opwinding veroorzaakt. Volgens de Fransche lezing hield de be volking van Frankfort zich aanvankelijk kalm en waren de winkels gewoon geopend. Plotseling echter, als op bevel, werden alle winkels gesloten en begonnen studenten in grooten getale heit publiek op straat tegen de Franschen op te zetten, wat aanleiding gaf tot relletjes op verschillende punten der stad. 's Avonds was alles weer rustig. Een nieuwe botsing. Volgens de „Vosa Ztg." heeft Donderdag bij Nieder-Wöllstadt (bij Friedberg ten N. van Frankfort) een botsing plaats gehad tusschen een Fransche en een Duitsche pa trouille. Om te oonstaiteeren tot hoever de Fran- schen waren opgerukt en tot hoever dien tengevolge de terugtocht der rijkstroepen moest geschieden, zond een rijksweerbri gade drie cavallerie-patrouilles uit. Een de zer, onder commando van luitenant graaf Kalnein, had vernomen, dat heit naburige Nieder-Wöllstadt door Fransche troepen was bezet. Luitenant Kalnein wilde trach ten een onderhoud te verkrijgen met den commandeerenden Franschen officier. Toen de patrouille onder het viaduct kort voor Nieder-Wöllstadt doorreed, werd zij door een Fransche wachtpost aangeroepen. Tege lijkertijd echter sprongen vele Fransche soldaten van den spoordijk op den straat weg en losten 12 15 schoten op de Duit- schers, die ijechtsomkeert maakten en te rugreden. De Franschen staakten echter'hun vuur niet. Draal Kalnein werd door twee schoten in het onderlijf zoo zwaar gewond, dat hij des middags aan zijn verwondingen bezweek. De nationale vergadering bijeengeroepen. De Nationale vergadering zal Maandag a.s. om 8 uur bijeenkomen. De regeering zal een verklaring afleggen nopens haar actie in het Roergebied en nopens het bezetten der Hessische steden door de Franschen. De partijen zullen gemeenschappelijk een motie aannemen, waarin tegen de bezetting als een schending van den vrede zal worden gepro testeerd en waarin een beroep op den vol kenbond zal worden gedaan. Etfet „Berliner Tageblatt" verwacht een levendig debat, daar de partijleiders op het standpunt staan, dat de Fransche politiek het herstel van Duitschland onmogelijk maakt. De Duitsche regeering zal aan de entente voorstellen de bepalingen van het vredesverdrag betreffen de het neutrale gebied onmiddellijk te wij zigen. België sluit zich aan bU Frankrijk. Uit Brussel wordt gemeld, dat de Raad van Ministers besloot blijk te geven van zijn solidariteit met de geallieerden in hun op treden tegen Duitschland en van zijn vriend schap voor Frankrijk en aan de Fransche regeering te berichten dat zij bereid is door het zenden van een troepenafdeeling aan de door Frankrijk uitgevoerde bezetting deel te nemen, welke troepenafdeeling zal blij ven tot de Duitsche Rijksweer het Roer bekken heeft ontruimd. Italië en Frankrijk. De Italiaansche bladen gaan voort met hun critiek op de uitbreiding der bezetting door Frankrijk. De Romeinsche „Tribuna" zegt, dat de openbare meening in Italië de bezetting van Frankfort niet goedkeurt. Geen Italiaan ont kent de wettigheid van de Fransche actie, volgens bet verdrag van Versailles, maar wij maken voorbehoud aangaande de opportu niteit. De „Seoolo" van Milaan meent, dat deze nieuwe vernedering den overwonnenen be spaard had kunnen blijven. Wij zijn aller minst partijdig voor Duitschland, noch ver geten we iets, maar onze politiek kan niet die van militaristische zetten zijn. De „Corrière della Sera" laat zich als volgt uit: Een vredesverdrag, vooral als het ingewikkeld is, gelijk dat van Versailles, blijft niet overeind staan, tenzij bet over een zekere rekbaarheid beschikt. De „Seco io" waarschuwt: De Franschen moeten op passen. Als het eeuwige tweegevecht, dat we uitdachten, werkelijk mocht aanhouden, zou de wereld ditmaal wel eens geneigd kunnen zijn voor Dutsohland partij te trekken. Minister G «Vw over de rijksweer. Berlijn, April. Minister Gessier heeft -ion aan vertegenwoordigers van de pers een overzicht gegeven van den toestand aan het rijksweerministerie. De minister wees er op, dat men bij de rijksweer onderscheid moet maken tusschen leger en marine. Op het oogenblik is de toestand btJ de marine zoo, dat noch te Kiel, noch te Wil helmshaven één officier in dienst is. In Kiel zijn alle officiersplaatsen door dekoffioieren bezet. Te Willemshaven is het geheele offi- derskorps in hechtenis geweest. De minister protesteerde tegen de verwij ten, die hem in de pers zijn gedaan, omdat hij deze officieren weer op vrije voeten had gesteld. De vrijlating was rechtmatig ge schied en wel op grond van een protest, dat door den „Oberreichsanwalt" was ingediend. In het belang van de rijksweer gelooft de minister, dat hij moet blijven zorgen, dat niet op grond van denundaties offideren van hun commando worden ontheven, maar dat ieder geval afzonderlijk nauwkeurig moet worden onderzocht. Wel zal dit ech ter groote moeilijkheden opleveren, daar het grootste gedeelte der officieren van hun posten is verwijderd en talrijke troepenaf- deelingen in het veld zijn. Omtrent de ontwapening der marine-bri- gade-Ehrhardt deelde de minister mede, dat deze niet zoo gemakkelijk* zal gaan. Men heeft hier te doen met 5000 tot de tanden gewapende lieden, die. zich maar niet zoo eenvoudig zullen laten ontwapenen en weg sturen. Het plan om de marine-brigade te Lookstedt te ontbinden is door de houding van het spoorwegpersoneel verijdeld. De rijksweerminister heeft thans last gegeven de brigade naar een geïsoleerd exercitieter rein over te brengen en als zij zich daar niet vrijwillig laten ontwapenen, dan zal de ont wapening met geweld geschieden. Vruchten van dezen tUd. Vergaard uit de Berlijnsche kranten van één week: Een achttienjarige jongeling, in dienst bij de „Reichsbekleidungsstelle" te Berlijn ver- valscht wissels tot een bedrag van een half millioen mark, die hij te gelde maakt met de hulp van twee leerlingen van een bank, beiden reeds bestraft wegens verduistering. Van deze kwart millioen leven alle drie op grooten voet, tot de twee leerlingen door de mand vallen. Zood^a de achttienjarige dat verneemt, verbrast hij in één nacht het geld, dat hij nog had overgehouden, en geeft zich daarna bij de politie aan. Een negentienjarige jongeling, die bij een bankiersfirma de betrekking bekleedt van effecten-kassier waarbij hem dage lijks voor honderd duizenden door de vin gers gaan verduistert binnen een half jafjr 816.000 mark. Verteert hiervan 200.000 mark met „Frfiulein Braat", een zestienjarig asfaltbloempje. Een twintigjarige „koopman" steelt door middel van vervalschte vrachtbrieven 1.720.000 mark. Hiervan heeft hij in enkele maanden 700.000 mark uitgegeven. Hij heeft twee auto's en een motorfiets, had bij een kleermaker twintig pakken besteld en be taald. Deze heertjes drie in één treek I die met de vijftig-mark-biljetten bundelsgewij- ze smijten, zijn vruchten van dezen tijd, waarin men het niet buitengewoon meer vindt, dat een twintigjarige twintig pakken tegelqk bestelt, twee. eigen auto's heeft. Ernstiger is het echter, dat men jongens, nog niet droog achter de ooren, zulke ver antwoordelijke posten geeft, en hen laat be gaan zonder eenige controle. De jeugdige wisselvervaisdher had de formulieren maar voor het grijpen en invullenl ENGELAND. De Independent Labour Party. Het voorstel, om uit de tweede internatio nale van Genève te treden, is na langdurig debat door de te Glasgow vergaderende In dependent Labour Party aangenomen met 529 tegen 144 stemmen. Het voorstel om onmiddellijk tot de Internationale van Mos kou toe te treden werd met 472 tegen 206 stemmen verworpen. IERLAND. De „Daily News" verneemt uit Dublin, dat er in de befaamde gevangenis van Mountjoy om en bij de honderd gevangenen voedsel weigeren. De gevangenen zijn over twee vleugels van het gebouw verdeeld: in den eenen vleugel zijn de veroordeelden onder gebracht, in den anderen degenen wier pro ces nog moet voorkomen. Zij die veroor deeld zijn, wenschen als politieke gevange nen behandeld te worden, en de anderen willen in vrijheid gesteld worden, aangezien er tegen hen geen aanklacht is ingediend. De gevangenen begonnen Donderdag een betooging en zijn daar tot nu toe mee voort gegaan. Het huisraad en de inrichting van de cellen zijn vernield en de tusschenmuren doorgebroken, zoodat de gevangenen van de eene cel in de andere konden komen. In den beginne heeft men den gevangenen band boeien aangedaan, maar dat heeft ben niet verhinderd het vernielingswerk voort te zetten. Zoodra de cellen weer in orde waren, sloe gen de gevangenen alles weer kort en klein. Nu heeft men hun eindelijk de handen op den rug vastgebonden. Het is niettemin een vroolijk leventje, want zij juichen en zingen luidkeels, en hun geestverwanten buiten de gevangenis loopen te hoop en doen aan de betooging mee. Binnen de gevangenis is een sterke militaire wacht in het geweer. Honderd gevangenen die niet eten, zijn in elk geval een meevaller voor de schatk'st in dezen benarden tijd. Ingezonden mededeellng. Prima consumptie. Billijke prijzen. ITALIË. Onlusten en algerneene staking. In Decima hielden de arbeiders Dinsdag een openlucht-vergadering. Een politiebeambte interrumpeerde den spreker, waarop deze hem een spuitwater- flesch naar het hoofd wierp. Aanwezige carabinieri, die zagen dat de politiebeambte aan het hoofd gewond was, vuurden toen eenige salvo's van in totaal 40 schoten in de menigte, ten gevolge waarvan vier mannen en een vrouw gedood en velen gewond werden. Te Forli werd een carabinier, die een der agitators met een revolverschot had ge dood, door de woedende menigte gelyncht. Naar aanleiding van beide voorvallen hebben de arbeidersorganisaties te Bo- logna de algerneene staking afgekondigd. Woensdagavond zou het bestuur der alge rneene arbeidersfederatie bijeenkomen, om de houding te bespreken, die de federatie behoort aan te nemen. Aldus seint Austin West uit Milaan aan de „Daily Chrondcle". Donderdag seinde Reuter uit Rome, dat ook in andere steden dan Bologne in mid den-Italië de algerneene staking is afgekon digd. De leiders der socialistische syndicaten hebben de onmiddellijke staking gelast. Daar de staking slechts plaatselijk is, koestert men de hoop; dat Vrijdag het werk alom zou worden hervat RUSLAND. Generaal Romanofsky vermoord. Konstantinopel, 7 ApriL Generaal Roma nofsky, de chef van Denikin'a generalen staf, is vermoord door een Russisch officier, die van vlakbij drie revolverschoten op hem loste. De beweegreden van den dader was wraakzucht; hij wrokte tegen Roma nofsky omdat die door wanbeleid en zwak heid drieduizend zieken en gewonden in Noord-Kaukasië had achtergelaten, waar ze later door roode troepen waren vermoord. Deze nalatigheid had in heel het leger van Denikin groote verontwaardiging gaande gemaakt. VEREENIGDE STATEN. Aanklacht tegen de politie te New-York. Rev. John Roaoh Straton, predikaift bfj de Calvary Baptist Qhurch, heeft zoo deelt de oorrespondent van de „Times" te New- York mee in een opzienbarende preek de politie te New-York er van beschuldigd, dat zij zich liet omkoopen door de houders van danshuizen en cabarets. De predikant gaf een beschrijving van zijn bezoek aan ver schillende danshuizen en cabarets,' waar aloohol geschonken werd, niettegenstaande de verbodsbepalingen. De politie was hiervan op de hoogte, maar naar hem door enkele vrouwen werd meegedeeld, werd de bescher ming van deze praktijken door de politie gekocht door maandelijksche betalingen. De beschuldigingen tegen de politie heb ben grooten indruk gemaakt en worden ver geleken met de geruchtmakende aanklacht van dr. Oharles Pankhurst eenige jaren ge leden, welke tengevolge had, dat er een uit gebreid onderzoek bij het departement van politie te New-York werd ingesteld, en waar bij toen verscheidene politie-autoriteiten schuldig werden bevonden. JAPAN. Propaganda voor de Japansche nijverheid. Het Japansche stoomschip „Kifuku Maru" zal een groote reis doen, ook naar Europa en Indië, met monsters aan boord van voort brengselen van de Japansche nijverheid, ten einde die te kunnen toonen om zoo propa ganda te ipaken voor de Japansche industrie. Daar er ook 200 kooplieden medegaan, zal het mogelijk zijn onmiddellijk orders te plaatsen. BINNENLAND. Levensmiddelen naar Duitschland. Volgens het „HbL" worden onderhande lingen gevoerd om op voorhand van de over eenkomst met Duitschland, levensmiddelen naar Duitschland uit te voeren, ten behoe ve waarvan een erediet van twintig millioen zal worden beschikbaar gesteld. In beginsel zou reeds overeenstemming zijn verkregen. Melk. Het Nederi. Correspondentiebureau in den Haag meldt: In een vergadering te Delft van den R. K. Bond van Handelaren in Melk en Melk producten in Nederland is meegedeeld, dat een Melkwet, als onderdeel der Warenwet, wordt voorbereid. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is zulks niet juist. 'Aan het departement van arbeid is men van oordeel, dat voorzooveel de melkhygiëne betreft, de Warenwet de regeering voldoende in staat stelt, de noodi- ge maatregelen te nemen. Van de urgentie van het nemen van maat regelen op melkhygiënisch gebied is men aan het departement van arbeid ten volle doordrongen. Binnenkort zal de oommissie voor advies ingevolge art. 17 der Waren wet worden ingesteld. En een van de eerste aangelegenheden, welke zij ter hand zal ne men, is het in het leyen roepen van uitvoe ringsmaatregelen in hef belang van de melk- hygiëna Aan het departement van landbouw is thans in voorbereiding een wetsontwerp tot regeling van de melkvordering voor de groote steden. De Duitsche mfjnenlegger. Naar het „Hbl." verneemt, zal de Duitsche mijnenvisscher U. Z. 18, die, naar men weet, eenige weken geleden onder militaire be waking werd gesteld, daar het vaartuig zich zonder toestemming van den commandant der Vde Duitsche Mijnenvegersflottilje uit het verband dier flottilje bad verwijderd en in de Zuiderzee was binnengeloopen, eerst daags aan de Duitsche marine-autoriteiten worden teruggegeven. De van boord weggeloopen en te Amster dam gearresteerde commandant en een drie tal leden der bemanning van de U. Z. 18 blij ven ter beschikking van de justitie. STAKING IN HET TRANSPORTBEDRIJF. Amsterdam. Een manifest De Scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid hebben aan de havenarbeiders en zee lieden een manifest gezonden, waarin zij zeggen, dat groote groepen werkwilligen zich hebben aangemeld en dat zij niets liever willen dan het werk weder open te stellen. Zoolang echter de Nederlandsohe schepen in de 'buitenlandsche havens niet worden ge lost of geladen, moeten de werkgevers wei geren de havenarbeiders in staat te stellen te werken op de reeds verleden week ge melde voorwaarden. Onthoudt, zegt dit manifest verder, dat wij steeds bereid zijn met uw organisaties samen te werken, om datgene voor u te verkrijgen, wat bereikbaar is, maar dat wij voor holle woorden en bedreigingen niet de minste vrees koesteren, en dat vjj niet voor dwang zullen wijken. Het manifest eindigt: Eischt van uw orga nisaties, dat zij zonder uitstel datgene doen, wat uw belang thans vordert." Het aantal werkwilligen. De Scheepvaartvereeniging Noord deelt mede, dat sedert Dinsdag j.1. het aantal werkwilligen met ruim 200 is toegenomen, zoodat thans 1600 man in de haven zijn te werk gesteld. Maatregelen'werden getroffen om dit aantal in den loop van deze week tot 2000 man op te voeren. Donderdagmorgen is men te V1 i s s i n- g e n begonnen met de lossing van het Ame- rikaansche stoomschip „Cacique", op de reede liggende. De lossing geschiedt buiten het havenbedrijf. Alvorens het schip in de haven kan komen, zal het een voet gelicht moeten worden. Een klein conflict aan het Entrepötdok. In het oude Entrepötdok arbeiden een aan tal werklieden, die in dienst staan van de gemeente. Hun werk bestaat uit het schoon houden van de zolders en het controleeren van de voorraden, welke door havenarbeiders Ingezonden mededeellng. Urinekwalen en nier-waterzucht Iedere 24 uren dient men van 1—1V» liter urine te loozen. Bij veel grootere of veel kleinere hoeveelheden, als het water dik, be wolkt branderig of slechtriekend is, en te dikwijls of te weinig komt, bestaat groot ge vaar voor niergruis, -steen, ontsteking der nieren of blaas en de waterachtige zwellin gen van nier-waterzucht Tot het voorkomen en genezen van urme stoornissen en waterzucht is het verstandig een speciaal niergeneesmiddel bij de hand te houden en dit bij het eerste teeken der kwaal te gebruiken. Fosteris Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij bevorderen een vrije vloeiing der urinewegen, spoelen de belemmerende on- zuiyerheden uit de kanalen, en voeren het opgehoopte water langs de natuurlijke we gen af. Zij leiden de nieren zachtjes tot ge zondheid en werkzaamheid terug, en berei ken zoodoende de oorzaak van nier-water zucht Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op het hart noch op de lever, maag of ingewanden, doch uitsluitend op de nieren en urine-organen, en zijn derhalve van de hoogste waarde bij nier-waterzucht, nier- gruis, -steen, en alle nier- en blaas-kwalen. Te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 83, h f 1.75 p. doos of 10.per zes doozen. Eischt de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de verpakking.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1