Herman Nypels, NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 gld. De nieuwste modellen. De mooiste sorteering. Helder. ZoXl? 7 l mnd 0.57 /'ranCO Per P°" 'Jg ött"«n'and f 2 40 Ve schijn' Dinsdag-, D-'ndndat?- en Zaterdagm diia^ REDACTEUR-UITGEVERC, DE BOER Jr„ HELDER u f u Konif'ifs raa ZV i tere lel t en BUITENLAND. De protest-stakingen tegen de A.-R. Wet. De houding van het Spoorwegpersoneel. Esn manifest van de RJL Vakorganisatie. Het bureau voor de R.-K. Vakorganisatie heeft eveneens een manifest tot de Neder landsche arbeiders gericht, om te waarschu wen tegen de „tyrannie van een minderheid' Het heet verder: „Wij willen, dat Nederland, dat met zijn sociale wetten en maatregelen, het eerste land der wereld is, dat alle landen voorbij streeft, waar socialisten de macht heb- Vermeerdering ln jaren. ABONNEMENTEN BI] VOÓRUITBETALING: Modeblad 0,95,' f# Losse nummers der Courant 1 ct. I 05 1.30 Post-Gtrcekening No. 16066 COURANT ADVERTENTIÊ N. p regeUyaljgrdi. inyez medeoecltllgcfl (ko.ombr bit reü-ct teksti 60 ct Kleine advert. (grvr.. te koop, u huur) v I tot 4 regel* 50 ct. elke regel wee' ll' ct. bi) voorultb (adres: Bur v. d bl ei met br ouder ur. 10 ct. p advert extra Bew-exempl. 3',ct Adv op t«p. a.mpeu p! worden 25 houger berekend DUITSCHLAND. Opwinding ln Opper-Sllezlë. Aan de „Telegraphen Union" wordt uit Gleiwita gemeldNadat Vrydag de Fransahe soldaten in een danslokaal waren binnenge drongen en Duitsche burgers zoowel als politie beambten zwaar mishandeld en ten slotte een politiewacht bestormd hadden, is de opwinding der bevolking ten top gestegen. Vrijdagmiddag werden massabetoogingen gehouden, waaraan alle politieke partijen en vertegenwoordigers van alle beroepen deelnamen. Van de Fransche bezettingsautoriteiten werd geëischt, dat zij een andere houding zouden aannemenge beurt dit niet, dan zal in Opper-Silezië binnen 24 uur de algemeene staking uitbreken. De voornaamste spreker maande tot orde en rust aan, en van Duitsche zijde is het tot nu toe ook niet tot ordeverstoringen gekomen. Vrijdagnacht werden echter door Fransche soldaten twëe burgers op den Gradnauer Platz naar aanleiding van een onbeduidende woorden wisseling doodgeschoten. De Duitsche koopvaardijvloot. Officieus wordt ta Berlijn medegedeeld, dait krachtens een overeenkomst met de Duitsche scheepvaartdelegatie te Londen de Duitsche koopvaardijschepen, die nu met een gezamenlijke tommemaat van 325.000 ton in aanbouw zijn en volgens het vredestrac- taat aan de geallieerden overgegeven moe ten worden, op Duitschland'a' kosten vol tooid zullen worden. De geallieerden zullen er 225.000 (ton aan voltooide schepen van krijgen en Duitschland zal de overige 100.000 ton behouden, welke genomen zul len worden uit de schepen, die het minst ver zijn. Een verzoek van Duitschland om nog 35.000 ton is geweigerd. De school der arbeiders. D« president der A. E. G., Walter Rathenau, verklaart omtrent de ervaringen, welke bij de industrie tot dusver zijn opgedaan met de uit vertegenwoordigers der arbeiders en beambten samengestelde bedryfsraden, dat deze een goede sehool vormen voor de employé's in hun kwaliteit als deelhebber aan het bedrijf. Zjj krijgen aldus inzicht in den gang van het economische organisme en kunnen de geweldige moeilijkheden constateeren, waarmede de on derneming heeft te kampen om haar levens vatbaarheid te behouden. Een blik in de bedrijfsleiding voedt den arbeider op in het mercantiel denken. De noodzakelijkheid van het stopzetten van be drijven en het ontslaan van arbeiders doen hen inzien, dat economie in de bedrijfsleiding een voorwaarde is voor de bestaansmogelijk heid. Daarom doen de arbeiders bij hun werk zaamheid in de bedrijfsraden meer economi sche kennis op dan bij het bezoeken van volksuniversiteiten en andere inrichtingen voor theoretische vorming. De ontwapende Diana. Ook de boeven specialiseeren zich. In Duitschland zijn er boeven die alleen de wasch van de zolders stelen. Een andere categorie, beschikkende over de langste vingers, heeft het gemunt op andermans- zakken. Een derde op andervrouwshand- tasschen. Dan zijn er speciale kerkhofdieven, mausoleum-roovers. Een nieuwe groep heeft zich - letterlijk op de standbeelden geworpen. In het Westen van Berlijn staat een keurig bronzen monumenteen ganzenhoedster. Hier slaat „Gknselieser met haar stok in de ruimte. De bronzen ganzen zijn gestolen. In Breslau is een Diana „ontwapend". De Vredesfanatici hebben haar speer weggenomen en verkwanseld. Want brons brengt veel geld op. Zooveel, dat het de moeite loont van een bronzen jachtmonument de honden de staart te coupeeren. Het stadsbestuur van Breslan heeft nu ge noeg van deze schenderijen. En brengt alle beeldengroepen, die voor het publiek kunst en voor de dieven geldswaarde hebben, in veiligheid. Ze moeten afstappen van hun trotsch standpunt en verhuizen naar een kelder. Daar blijven ze, tot het Duitsche volk geen last meer heeft van de landgenooten, die ln en door den oorlog moreel er zoo sterk op zijn verbeterd. BELGIE. Het vlotmaken van da „Ylndletive". De uitgaven, die reeds gemaakt zijn om de .Vindictive" vlot te maken, bedroegen tot 22 Mei 66.000. Volgens de begrooting van het ministerie van oorlog wordt het bedrag, dat aan dit werk nog besteed moet worden, op 82.000 geschat. Men hoopt dat het werk binnen 13 weken gereed is en dat de haven van Ostende slechts gedurende enkele uren, tjjdens het wegvoeren van het schip, gesloten zal zijn. De gewone vaart op Oefende zal vol gens den minister tegen het einde van Augus tus weer hersteld zijn. Het werk wordt door Engelsche vakmen- schen uitgevoerd. Zij worden door België ge salarieerd, maar Duitschland moet ook weer deze kosten terugbetalen. ENGELAND. De toestand in Ierland. De Iersche repnblikeinsche politie neemt in tal van plaatsen in het Zuiden en het W esten van Ierland de taak van de Royal Irish Con- stabulary over, aldus seint de correspondent van de „Globe" te Dublin. Hij verhaalt van een middernachtelijke veroordeeling te Tippe- rary, van een man, die fietsen had gestolen en zijn vader had geslagen. Hij werd tot ver banning nit het gewest Munster veroordeeld binnen 28 uur nadat hy was losgelaten. Vrij willigers hadden jacht op den man gemaakt en het komische van het geval was, dat terwijl die vrijwilligers het westelijke deel van een bepaald district afzochten, 200 man militairen en politie terzelfdertyd in het Oostelijk deel zochten naar twintig vrijwilligers, die op den man jacht maakten Merkwaardige onthullingen, Bjj de behandeling van een zaak voor den politierechter te Pontypridd in Wales werd, naar de „Star" meldt, onthuld, dat een vrouw voor acht jaar „verhuurd" was geweest aan een kleurling, bij wien zij twee kinderen had. Na afloop van de huur keerde zij naar de woning van haar broeder terug; zij had ge weigerd de huur te verlengen. Een rechterlijk ambtenaar te Rhondda ver klaarde in een interview, dat hem meer geval len van dergelijke „contracten" bekend waren. Een paar jaar geleden had de dochter van een geacht ingezetene toegestemd in een huurcon tract van zeven jaar. Ook in dit geval had de vrouw huurverlenging geweigerd. POLEN. De vloot. De Poolsche bladen deelen mede, dat de Poolsche regeering na lange onderhande lingen met de Ententemogendheden heeft verkregen, dat de Poolsche vloot voorloopig uit vier pantserkruisers en zestien torpe- dobootjagers zal bestaan. Deze vloot zal worden bemand met 150 officieren en 2350 man. Tsjecho-Slowakfle. Dreigende hongersnood. Uit Praag wordt gemeld, dat de bevol king van Asch reeds sedert zes weken zon der brood is en ook geen meel heeft gekre gen, zoodat er tijdens de jaarmarkt plunde ringen zijn voorgevallen. Do gendarmerie en militairen moesten van de blanke wa pens gebruik maken. De toestand in het industriegebied van Asch geeft aanleiding tot ernstige bezorgd heid, als er niet onmiddellijk levensmidde len worden aangevoerd. ITALIË. Botsingen tnsschen landbouwers en militairen. De „Temps" bevat een telegram uit Rome, waarin wordt gemeld, dat de landbouwers staking in de provincie Bar tot incidenten in Spinazzola aanleiding heeft gegeven. De ar beiders van alle categoriën maakten gemeens zaak met de boeren en kondigden de alge meene staking af. Daar de stakers een aanval deden op een grondbezitter, waren de kara- biniers verplicht om op hen te schieten, om dezen te bevrijden. De correspondent van de „Giornale d'Italia" werd gedood door de los gebroken bende, die hem verweet, tot de partij van de orde te behooren. Ten gevolge van deze incidenten is de alge meene staking in diverse centra uitgebroken. In Castellana vielen gewapende boeren de kazerne der karabiniers aan. Zy werden terug geworpen. Te Bizonto poogden de boeren verscheiden landgoederen in brand te steken. De karabiniers moesten tusschenbeide komen om de orde te herstellen. SPANJE. Veldslag lil het Spaansche Parlement Wanneer we zoo nu en dan lezen, hoe het in andere parlementen toegaat, dan kunnen we ons daardoor troosten over de breedspra kigheid in óns Praathuis, dat Tweede Kamer wordt genoemd. Zoo was er onlangs in het Spaansche Parlement een debat over de regeeringssubsidie aan de dagbladpers, waar bij voor sommige bladen onaangename ont hullingen warden gedaan. Plotseling verscheen de redacteur vim het bekende blad A. B. O., Luoa Tena, in de onthutste vergadering en sloeg met rijn wandelstok den socialistiscben afgevaardigde Petro op het hoofd. Het voorbeeld van dezen journalist werkte blijkbaar aanstekelijk, want in minder dan geen tijd was het geheele par lement in handgemeen. Het regende Btok- slagen, inktkokers, boeken en scheldwoor- den waardoor het bellen van den voorzitter, die met heldenmoed de orde trachtte faher stellen werd overstemd. Toen eindelijk de veldslag was afgeloopen, lagen ervele ge broken inktpotten, verscheurde boeken en zelfs verscheurde halsboorden op den grond. Ik!vendien waren vele volksvertepnwoordi- gers hi meerdere of mindere mate gewond^ De afgevaardigde Villalobos lag bewusteloos met een ernstige wonde op den jonden werd door het Roode Kruis weggebracht De overige parlementsleden konden loopend hun S bereiken. De voorzitter had me zulk een kracht op zijn bel gehamerd, dat dit nut- tige instrument gescheurd wasbleoüts na veel moeite gelukte het den het gebeurde, den senator Tena, te verwij deren. Ingezonden mededeeling. LUCHTVAART. Een record. Etampes, 4 Juni. De aërobus GolMh heeft alle duurrecords geslagen door 1915 K.M. af te leggen en geurende 24 uur 19 min. en 7 seconden ln de lucht te blijven. Het vliegtuig moest landen tengevolge van het slechte weer. De eerste Indische vllegpost. Op 28 Mei ji. vertrok om 8 uur 10 's mor gens van Tandjong Priok een marine-vlieg tuig met den officier-vlieger 2e kl. W. Ver- ploegh Ohassé (bestuurder) en den officier- machinist Gaastra naar Telok Betong met een post voor Zuid-Sumatra. Omstreeks half tien streek het vliegtuig neer in de haven van Telok-Betong. Bij de landing wachtte den vliegers een feestelijke ontvangst, na dat voor het afdragen van de post was ge zorgd. Om half drie vertrok het vliegtuig, nu met een post voor Batavia en Buiten zorg, en met den commandant van den vliegdienst luitenant ter zee Bueninck als passagier, weer naar Tandjong Priok, waar omstreeks 4 uur werd geland, zoodat juist Op het nippertje de post voor Buitenzorg nog kon worden medegegeven met den trein, die om 6 uur van Weltevreden ver trekt BINNENLAND. NEDERLAND EN BELGIE. Uit Brussel wordt ons gemeld Het katholieke blad Vingtième Siècle schrijft naar aanleiding van het geschil over de Wie lingen, dat het voorstander van arbitrage is, maar dat in dit geval, waar de nationale eer en het levensbelang van het land op het spel staan, een uitzondering moet worden gemaaktt. Indien w\j arbitrage aanvaarden, zelfs met de zekerheid, dat we den slag thuis halen, zouden wy toegeven, dat scheidsrechters bevoegd zyn, zich uit te spreken over de uitgestrektheid van onze territoriale souvereiniteit. Zulks mag niet gebeuren. La Gazette steekt den draak met de aanhaling nit het tractaat van Munster in de rede van minister Van Karnebeek. Moderne kanonnen, zoo schryft het blad, dragen verder dan kanon nen van 1648, en van uit de Wielingen kan de Belgische kust makkelijk onder vuur worden genomen. Het blad schrijft verder: Laat ons op het tractaat van Munster gaan zittenvoor wat de Wielingen betreft, is dit vodje papier werkelijk al te zeer verouderd, en onze ge allieerden zullen wel moeten begrijpen, dat Nederland niets gedaan heeft om de gunsten, waarmede zy het overladen, te verdienen. De Gazette de Charleroi is de meening toe gedaan, dat de verklaring van minister Van Karnebeek de zwakheid en onrechtmatigheid van de Nederlandsche thesis het goede recht van de Belgische bewijst, en verklaart zich voör niet-onderteekening van de tractaten, in de hoop, dat de geallieerden spoedig tot andere inzichten komen en de kwestie alsdan op nieuw zal kunnen worden besproken. Het bestuur van het N.Y.V. heeft Zater dagmiddag met de hoofdbesturen van de bij het N.V.V. aangesloten bonden langdurige besprekingen gevoerd over de mogelijkheid van een demonstratieve steking op a.a. Dinsdag, als protest tegen de indiening van de anti-revolutie-wet. Besloten werd de ar beiders werkzaam in de industrie-, handels-, transport- en bouwbedrijven in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag uit te noodigeu heden Dinsdag 8 Juni den arbeid neer te leggen. Deze uitnoodiging geldt echter niet voor heit spoorwegpersoneel en het gemeenteper- soneel, voor zoover dit werkzaam is in de gasthuizen, waterleiding en bij de brand weer. Zooals gemeld, heeft het N.AJ3., behalve voor de 3 groote steden, ook de demonstra tieve staking geproclameerd voor Haarlem, Leiden en de Zaanstreek, waartoe de actie van het N.V.V. zich niet uitstrekt Het hoofdbestuur en de Bondsraad van den Nederl. Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf deelen mede, dat ook de bakkersgezellen, bij dezen Bond aangeslo ten, Dinsdagmorgen niet aan den arbeid zullen gaan in de 3 groote steden. Dinsdagnamiddag 2 uur wordt door de moderne vakbeweging in het Stadion een groote openlucht-demonstratie gehouden. In Amsterdam, Rotterdam eo Den Haag werd door het N.V.V., Amsterdamsche, Rot- terdamschfe en Haagsche Bestuurdersbon den een manifest verspreid, waarin de ar beiders tot de demonstratieve staking wor den opgeroepen. In dit manifest wordt oa. het "volgende gezegd: Onze besturen wenden zich tot u ln een der ernstigste oogexxblikken, die de Neder landsche arbeidersbeweging ooit beleefde, om u op te roepen tot den strijd voor de vrijheid en tegen de reactie. Onze regeering, er op bouwende, dat de nog steeds niet in gevoerde 8-urendag bij de arbeiders ver trouwen zal hebben gewekt in haar beleid, heeft een reeks van reactionnaire wetsont werpen ingediend. Door wijziging der Huuroommissiewet zullen over korten tijd jaarlijks eenige honderden millioen-en gul dens uit uwe zakken worden overgeheveld in die der huiseigenaren. Door een wet tot regeling van hot be lastinggebied der gemeenten, denkt ze de groote steden financieel zoo te kortwieken, dat van een krachtige sociale gemeentepo litiek geen sprake meer zal zijn. Een nieuwe Zondagswet zal het recht van demonstratie op dien dag overleveren aan de willekeur der plaatselijke overheid en een wapen zijn tegen de arbeidersbeweging in alle gemeenten met een conservatief be stuur. Alleen onderwijs in menschenmoorden zal vrij op Zondag kunnen geschieden. Om de kroon op alles te zetten, dient ze een wetsontwerp in, dat zoogenaamd gericht is tegen revolutionnaire woelingen, doch in werkelijkheid bedoelt de acties der vakver- eenigingen zooveel mogelijk te belemmeren. Wanneer straks de vakvereenigingen zich niet zullen storen aan eventueele wettelijke staketsels, die de heeren van plan zijn te maken, dan kunnen uwe leiders de gevan genis ingaan. Wanneer uwe bestuurders de spoorwegarbeiders e.d. oproepen ter wille van de menschelijkheld geen goede ren te vervoeren voor Hongarije, waar de burgerlijke machthebbers op de georgani seerde arbeiders eën klopjacht houden en ze vermoorden als ratten, dan zullen zij strafbaar zijn. Wanneer wij lm de toekomst in overleg met onze kameraden mochten besluiten den strijd voor de socialisatie aan te binden, dan zal dat in alle landen mogelijk zijn, maar in Nederland zullen uwe leiders in do gevan genis kunnen worden geworpen. De reeds ingediende wetsontwerpen en die waarvoor de heeren <je plannen reeds gereed hebben, beoogen niets anders dan den bevrijdingsstrijd der arbeiders te be lemmeren. Het wetsontwerp, dat heet gericht te rijn tegen revolutionnaire woelingen, beeft geen ander doel dan te pogen uwe leiders te inti- mideeren, hen door bedreiging met de ge vangenis te maken tot predikers van rust en onderworpenheid. Tegen deze plannen en bedoelingen der regeering, gesteund door een volgzame Ka mermeerderheid, roepen wij u in het ge weer. De sociaal-democratische Kamerfractie is direct na deze overrompeling tot obstructie overgegaan. Zij zal in de Kamer met al haar kracht tegen het wetsontwerp vechten. Gij moet helpen! Gjj moet een luid en krach tig protest laten hoorenl Tot dat protest roepen wij alle arbeiders in industrie-, handels-, transport- en bouw bedrijven op. In opdracht van de vergade ring van hoofdbesturen van Zaterdag B Juni 1920 noodigen wij u uit Dinsdag 8 Juni den arbeid als uiting van uw protest neer te leggen. Deze uitnoodiging geldt niet voor het spoorwegpersoneel en het gameenteperso- neel, voor zoover dit werkzaam is in de gasthuizen, waterleiding en bij de brand weer; om verschillende redenen meenden onze hoofdbesturen deze arbeiders niet in de staking te moeten betrekken. Dinsdagmorgen 8 Juni betrede niemand de werkplaatsen, de fabrieken, de bouwwer ken, de havens, de kaden. Dien dag zijn de straten onzer groote steden gevuld door de massa's der georganiseerde arbeiders. Woensdag 9 Juni vanga ieder rijn arbeid weder aan. Ook de onafhankelijke vakbeweging zal heit parool tot de demonstratieve staking uit geven. De Nederlandsche Vereenlging van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft Zondag te Rot terdam vergaderd. Aanvankelijk zou' deae vergadering alleen dienen om de nieuwe dienst- en rusttijden, welke onlangs bij dat personeel zijn ingevoerd, te bespreken en ook de looneischen nog eens naar voren te bren gen, doch thans zou van de gelegenheid ge bruik worden gemaakt, om ook de Anti-Revo- lutiewet ter sprake te brengen. Een der hoofdbestuurders deelde mede, dat na breedvoerige besprekingen het hoofdbe stuur op advies van het Ned. Vakverbond, tot de conclusie gekomen was, dat het spoor wegpersoneel voorloopig buiten den strijd zal worden gesloten. In een vergadering, die gisteren gehouden werd, zou echter zoowel aan het tram- als aan het spoorwegpersoneel de beslissing worden gelaten. Ingezonden mededeeling ben, die plaats blijve innemen. De Nederlandsche arbeiders zien met min achting neer op de straatjongenspolitiek, die de roode groepen in de Tweede Kamer ver- toonen. En ais Troelstra de arbeiders oproept om hem te steunen in zijn obstructiewerk, dan laat de massa hem staan in zijn hemdof in het boetekleed van November 1918. Om hun houding goed te praten, zullen de roode leiders dezer dagen weer een stroom van volksmisleiding over Nederland doen vloeien. Maar als Troelstra meent, het volk nog te kunnen bedriegen, als hij de arbeiders voor te dom houdt, om zijn beweringen als roode leugens te herkennen, als hij meent, dat alle arbeiders „slavenzielen" hebben, zooals er zooveel duizenden zijn bij N. V. V. of N. A. S., als hij meent, dat de Nederlandsche arbei ders in staking rullen gaan op een teeken van Troelstra's zweep. Dan vergist hij zich weer. De Nederlandsche arbeiders willen geen obstructie en geen 'revolutie, maar ern stig en krachtig arbeiden om ons heele volk te brengen tot grootere welvaart en hooger geluk." Dynamletaanslag te Maastricht Zaterdagavond omstreeks 11 uur hebben onbekende daders een drietal dynaxnietpa- tronen geworpen op 't huis van den heer Pierre Regout, een der directeuren van „De Sphinx", in de Boschstraat 46 te Maastricht. Er is alleen eenigé schade aan dak en rui ten aangericht en van de omliggende huizen zijn ook meerdere ruiten gesprongen. De familie Regout verblijft op het land goed „Hoogeweerd" tegenover den St. Pie tersberg. Men zoekt ©enig verband tusschen den aanslag en een staking onder de glas blazers. Gratificatie voor officieren, benoemd bfl het Leger ln Nederlandseh-Indië. Het bedrag van f 1500 als tegemoetkoming in de koeten van aanschaffing van eerste uit rusting van officieren, benoemd by het Leger in Nederlandseh-Indië wordt gebracht op f2500. Overeenkomstig door den Minister van Oorlog te stellen regelen wordt een bedrag van f 6000 uitbetaald als tegemoetkoming in de studie kosten. Pensioenen van O. L militairen. Verhooging met 49 en 801 9 procent Naar wij vernemen heeft de minister van Koloniën besloten, de gagementen en pen sioenen der O. I. militairen tot en met 2000 te verhoogen met 40 pd tot een algemeen minimum van ƒ160, dat echter 76 pot. van het gagements- of pensioensbedrag niet mag overschrijden en tot een maximum van 667. De pensioenen boven 2000 worden veAoogd met 331/3 pet. Een en ander geldt de pensioenen ver leend vóór of waarop aanspraak is verkre gen vóór 1 Januari 1920. De pensioenen van de militairen (officie ren en minderen) ontslagen na 1 Januari 1920, worden verhoogd tot de bedragen, vastgesteld door de Commissie verwezen, zooals geamendeerd door den legercomman dant en daarop bovendien tijdelijk 881/8 pot. Deze tijdelijke bijslag kan 1 z. t. ln pen sioen worden omgezet Uitvoering Ouderdomswet Ingevolge de Ouderdomswet 1919 bestaat de mogelijkheid dat rij, die op 8 December 1919 reeds 66 jaar of ouder waren en aan wie geen ouderdomsrente kon worden toe gekend, omdat zij waren aangeslagen in de Ingezonden mededeeling. Velen zien op tegen den ouden dag. Toch dient dit een tijdperk van rust te zijn, vrij van rugpijn, urinekwalen en rheumatiek. Veel hangt af van de nieren. Als deze or ganen verzwakt zijn, kunnen zij het bloed niet rein houden en worden urinezuurver- giften door de bloedsomloop naar de zenu wen, spieren, gewrichten en aderen gevoerd. Dan schijnt de oude dag een last het ge hoor en gezicht beginnen af te nemen het geheugen te verminderen, en de rug en leden worden pijnlijk en stijf. Een van de beste dingen, die van Foster's Rugpijn Nieren Pillen gezegd worden is, dat zij een zegen voor menschen op leeftijd zijn, en juist ouden van dagen zeggen dit zelf. Uit eigen ondervinding bleek hun, dat dit geneesmiddel blijvende baat geeft. Dit speciale niergeneesmiddel helpt by nier- en blaasaandoeningen, rheumatiek, graveel, rugpijn, nier-waterzucht, spit en steen. Foster's Pillen wekken de nieren op en versterken baar, heelen en verzachten de blaas, en houden het lichaam vrij van over tollig urinezuur. Zij werken niet op de inge wanden. Dit is een der redenen, waarom zij geschikt zijn voor oud en Jong. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekening van James Fosrter op de verpakking. Te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 93, f 1.76 p. doos of 10.— p zes doozen.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1