Herman Nypels, NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Wc.™»; .öi05130 2, 3, 4, 5, O, 7, 8 gld. De nieuwste modellen. De mooiste sorteering. Kelder. GOEDKOOP REIZEN PER BOOT. "«""'tbetaling: FEUILLETON. 4 maa! per week van beide zijden. Informaties„ES0NA". Binnenhaven 2a. (Wordt vervolgd). 4 Zondagsblad g n' r*nco P- Post 1.60. Buitenl. ƒ2.40 Modeblad 3 nil'*' »0.65. „1.05 BUITENLAND. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel(galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel moer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bow.-ex. 31/» ct. Adv. op bep. aangew. pl. worden 25% hoog. ber. De conferentie te Spa. De „Echo de Paris" meldt, dat de confe rentie te Spa, in verband met de moeilijk heden, die Fehrenbaoh ondervindt om een kabinet te vormen, tot 10 Juli uitgesteld zal worden. Vredesonderhandelingen. De conferentie te Boulogne. De gisteren te Boulogne aangevangen bij eenkomst tusschen Lloyd George en Mille- rand is een volledige belangrijke zitting van den Oppersten Raad geworden en zal van veel grooter strekking zijn, dan aanvanke lijk in de bedoeling lag. Oorspronkelijk zouden de Engelsche en Fransche premiers bijeenkomen voor de be sprekingen over de voorstellen betreffende de schadevergoedingen te Spa aan de Duit- schers voor te leggen, welke in de vorige maand waren aangegeven, voort te zetten. De agenda bevat: de toestand in Turkije, in het midden Oosten en Rusland. De toestand in Anatolië, waar Engelsche troepen de troepen van Moestafa Kemal be vechten, behoort tot het Turksche vraagstuk. Het verzoek van 'de Turksche delegatie te Parijs om herziening van het verdrag is eveneens een quaestie die onder de oogen moet worden gezien. De Opperste Raad zal ongetwijfeld al deze quaesties bespreken. De „Daily News" zegt dat de geallieerden de Russische quaestie zullen behandelen in verband met de Turksche. De Geallieerden en Turkfle. Het loopt niet vlot met het Turksche vre desverdrag. De lange duur der besprekin gen en de oneenigheid die eerst tusschen de bondgenooten bestond ter zake van het ver blijf van den Sultan te Konstantinopel, heb ben tenslotte er toe geleid dat de onmoge lijkheid van de uitvoering van het ontwor pen vredesverdrag gebleken is. Niet minder draagt het georganiseerde verzet der Turksche nationalisten hiertoe bij. In klein-Azië brengen zij de geallieer den geducht in het nauw. Zij houden reeds geheel Klein-Azië bezet, behalve Ismid en het schiereiland van Smyrna. Hun sterkte op het geheele front van de Zwarte Zee tot aan den overkant van Gallipoli wordt op 17.500 man geregelde en 19.500 man ongere gelde troepen geschat. Groote hoeveelheden wapenen en munitie zijn in het binnenland van Klein-Azië beschikbaar. Bij Ismid, aan de Zee van Marmora, had den de Engelschen het hard te verduren. Een afdeeling Indische troepen werd door de Nationalisten omsingeld, doch konden later ontzet worden. De Christenen en vreemdelingen worden echter toch uit deze streek weggebracht. De kanonnen en forten aan den Aziatischen oever van den Bospo- ris worden vernield. Als dit afgeloopen is zullen de Engelschen Klein-Azië wel ver laten. De vrede in het nabije Oosten is tot dus verre een probleem, dat de Europeesche staatslieden nog niet vermochten op te los sen. Ook nu heeft het meer van een voort zetting van den oorlog, en wat er uit groeien zal is nog niet te zeggen. Grijpt het verzet tegen de Entente nog verder om sich heen, en wordt als gevolg daarvan de vrede op den Balkan weder verstoord, daa is niet te overzien wat de gevolgen voor Baropa zul len zijn. ENGELAND. ■BDf^ De toestand in Ierland. Vrijdagavond hadden in Londoaierry hef tige gevechten plaats tusschen Sina Feiners en Unionisten. Er werd met ateenen ge gooid, met revolvers geschoten. Aan het ge vecht namen vele vrouwen deel. De strijd duurde twee uur. Velen werden gswond. De politie stond machteloos; de troepen door JESSIE DOUGLAS KERRUISH, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. o 43). O). Ik kuste dus Arjamand goeden nacht op haar zijachtigen neus, en strompelde een eindweegs tusschen de graven die door de maan onwezenlijk werden verlicht. Een reeks treden die in de rots waren uitgehou wen leidde naar het godshuis. Een hooge muur omgaf een kleine binnenplaats, waar, bü warm weer, de godsdienstoefeningen werden gehouden; aan het einde van de om- heinine od den rand van het voorgebergte en de rivier overwelvend, stond de kerk. De vrouw van den Rayis wachtte daar op mi]. Moeizaam volgde ik haar de trap op door d© muurpoort, di© ©v©nals d© deur gang gal tot de kerk zelf, sleclitó een meter fn hetgvierkant mat, iets t«»ktemt.eks van de christenkerken in Koerdiston. all ten het hoofd buigen bi) het betreden van Gods huis, en tevens is de geiegenheid om, naar Turksch-Koerdische gewoonte, dieren in het heilige gebouw te stallen, denkerk gangera ontnomen. De Rayis trad ons P de koude binnenplaats tegemoet, en voer ons naar de kille donkerte van de kerk, waar hij, met behulp van mijn lucifers, e lange dunne waskaars ontstak. De ruimte waarin wjj stondea, bleek toen stonden gereed, maar kwamen niet tusschen- beide. Den ganschen nacht bleef het in de stad onrustig. Zestien Sinn-Feiners hebben twee jonge dames te Castletown Roche, in het graaf schap Cork, aangerand en heur het haar af gesneden, omdat twee officieren bij een hui selijk feestje gast bij haar waren geweest. Later vielen zij ook de twee officieren aan, verbrandden hun auto en wierpen het haar van de meisjes in de vlammen. VEREENIGDE STATEN. Geldverspilling. Dezer dagen heeft de Amerikaansche mi nister van de schatkist eenige mededeelin- gen gedaan over de enorme spilzucht van het Amerikaansche publiek, en laten wij het door hem gegeven staatje wat uitvoerig volgen. De opgave was natuurlijk in dollars; maar voor het gemak geven wij het hier in ponden sterling. Volgens den minister gaf het Amerikaan sche volk in de laatst verloopen 12 maanden de volgende bedragen uit voor luxe, ver maak en snoeperij: kauwgummi £10.000.000; snoepgoed 200.000.000; sigaretten 160.000.000; alkoholvrije dranken en room ijs £75.000.000; reukwerken en pommade £150.000.000; sigaren £100.000.000; tabak en snuif £160.000.000; bont £60.000.000; vloer- kleeden en luxe-toiletten 300.000.000; auto's en auto-onderdeelen 400.000.000; toilet-zeep 100.000.000; piano's, orgels en fonografen £50.000.000. Totaal: £1765.000.000. Dat is voor één jaar zelfs voor een bevol king van ca. 100.000.000 zielen niet weinig. DUITSCHLAND. Een oude fiets. Men schrijft uit het Rijnland aan de „N. Rott. Crt.": Het is tegenwoordig een lastig geval, als men een buitenlandsche reis moet onderne men. 't Kost tijd en geld, doch beide schijnen hun waarde verloren te hebben. Nu krijgt men bovendien nog den last met zijn bagage, dank zij de Duitsohe uitvoerbe- palingen. Eind Maart wilde een mijner familieleden z'n fiets naar Nederland meenemen, infor meerde echter eerst veiligheidshalve bij het douanekantoor. Nu, probeeren kon men 't, als 't een gebruikt exemplaar was, doch men had veel kans, dat de grensbeambten het rijwiel niet zouden doorlaten. De eenige bruikbare weg was bij de Handelskamer op informatie te gaan. De Handelskamer verklaarde, dat uitvoer zonder vergunning van Berlijn onmogelijk was en gaf het adres op, waartoe men zich moest wenden. Daarop stuurde ik een spoedbrief aan de „Zentralstelle für die Ausfuhrbewilligungen in der Fahrzeug-Industrie", vroeg om spoe dig bericht, daar 't toch een oud rijwiel gold en de eigenaar binnen veertien dagen moest vertrekken. De eigenaar moest echter zijn fiets thuis laten. Het Berlijnsohe lichaam speelde stom metje. Ongeveer drie weken later wordt er op een Zondagmorgen om zes uur gescheld. Wat nu? Wel, een spoedbrief uit Berlijn! Met de uitvoervergunning? Neen, zoo gauw gaat 't tegenwoordig niet! Eerst moest een uitgebreid formulier ingevuld worden met de opgaven, waar alle onderdeelen ge maakt waren, wat de kosten en de katalogus- nummers waren, enz. Na inzending van deze formulieren plus één mark zou men de vergunning krijgen, Weer schreef ik, dat ik dat formulier niet kón invullen, omdat het een oud rijwiel was, enz. Geduldig wachtte ik en 10 Juni komt er 'n brief met 5 mark rembours uit Berlijn, die werkelijk de vereischte vergunning bevatte. In huis heerschte, ondanks die 5 mark als onverwachte kosten, groote vreugde. In twee ingezonden mededeeling. vele kleine kranten het bestaan onmogelijk maakt. Dr. Schlittenbauer, afgevaardigde van de Beiersche volkspartij naar den Rijks dag, verwijt het rijksministerie voor ekono- mische aangelegenheden, dat het niets doet om aan deze misstanden een einde te maken. Hij spreekt in zijn brief van „een rooftocht der papierfabrikanten", die de bladen tel kens dwingt tot nieuwe prijsverhoogingen. Ofschoon de papierfabrieken resuachtige winsten maken, doen zij het niettemin voor komen, alsof zij niet in staat zijn, de bladen tijdig op de hoogte te stellen van nieuwe prijsopdrijvingen. Zij verhoogen zelfs niet zelden de prijzen met terugwerkende kracht. Het ministerie zou, naar Schlitterbauer be toogt, in elk geval dit laatste misbruik die nen uit te roeien. BINNENLAND. en een halve maand was het gelukt voor den eigenaar, die al lang in Nederland woont, een uitvoervergunning voor zijn oude fiets te krijgen. Voor een dergelijke snelle behan deling van zaken betaalt men gaarne 1 5 mark, wat toch maar een bagatel is. Maar het fietsdrama is nog niet.ten einde. Bij nadere ontcijfering van het ambtelijk stuk bleek, dat in 'n blauwe stempelafdruk terloops vermeld wordt, dat bij uitvoer zestig mark aan de grens betaald moet wor den! Een sensationeel proces. Op 25 Juni a.s. begint te Berlijn een sen sationeel politiek proces. Voor de gezworenen verschijnen de commuhisten, die verleden jaar den landbouwinspecteur Blau verinoord hebben. Den 7en Augustus van verleden jaar werd uit het landweerkanaal - het lijk van inspec teur Blau opgehaald. Het was met touwen zoo vast gesnoerd, dat de knieën tot aan de borst kwamen. Uit het onderzoek bleek weldra dat hfer een politieke misdaad in het spel was. Blau had te Munchen in communistische kringen verkeerd en werd daar als agent provocateur ontmaskerd. In geheime verga dering werd daarop besloten Blau van kant te maken. Een teekenaar, Bern genaamd, kreeg de opdracht Blau naar Berlijn te roe pen en hem aldaar te laten vermoorden. Op een vergadering van Berlijusche com munisten, waar Blau ook was .verschenen, werd hem plotseling gezegd, dat men wist wie hij was. Men wilde hem toen eerst op het Tempelholerveld vermoorden; Een arbeider Pald genaamd stelde zijn woning als gevan genis voor Blau ter beschikking omdat zijn ouders uit de stad waren. Blau werd naar deze woning vervoerd en aldaar door een ïpet een revolver gewapend man bewaakt. 4 andere mannen bewaakten het huis. Blad werd toen met morphine bewusteloos ge maakt en naar de woning van een ander aangeklaagde gebracht. Men gat' hem eerst wijn met morphine te drinken en nadien wurgde men het slachtoffer. De geheele om geving van het huis werd op het tijdstip dat dit drama zich afspeelde door de aanhangers van de daders bewaakt. Het lijk werd in het water geworpen. Er zijn drie bsschuldigden, die echter be weren onschuldig te zyn. Ze worden door de door de vroegere processen bekende advo caten Weinberg eu T. Liebknecht verdedigd Het proces zal vermoedelijk 4 dagen duren Papiergebrek. Ook in Duitschland lijdt de pers onder de onrustbarende duurte van het papier, die omstreeks 25 voet breed en 30 voet lang te zijn. Op een kleine leemen verhooging stond een ruw altaar met een katoenen kleed en kandelabres van verkleurd zilver aan weers zijden van een oud schilderij, voorstellende het laatste Avondmaal. Leemen pilaren schoorden het dak, en twee lage poortbogen gaven toegang tot kleine, aangrenzende ver trekken, een, met een deur, naar de sacristie, waar de pastoor de communiewafelen bakte, en de andere, zonder deur, naar de consisto riekamer die ook als doopkamer dienst deed, in het midden stond een smal, hoog doop vont. Wij kusten allen het kleine houten kruis op het altaar. „En ge hebt er geen bezwaar tegen, dat ik hier blijf, mijn vader?" vroeg ik. „Het zou onverstandÜg zijn voor een Christenreiziger, om zonder dak te blijven, waar Gods huis er een bezit, Effen'," ant woordde hij, en inderdaad, de zoldering van het gebouw was het beste van alles. Oha'd- eeuwsche kerken moeten opnieuw gewijd worden, wanneer er een druppel regen in komt. Hij ging rond met de kaars. „Zie, Ef fen', hier is niemand behalve wij zei!. De kerk staat te uwer beschikking wees al leen zoo goed, niet in de sacristie te komen. „Ik voel nog geen roeping oen Christen non te worden. In dezen harden tijd is het beter een wereldsche Europeesche te zijn." Niemand dan alleen de priester mag na melijk de sacristie betreden, eu voor een vrouw staat het binnengaan van het heilig dom gelijk met het aannemen van den sluier. Mijn twee geleiders waren het volkomen met mij eens. Zij kusten het kruis en mijn hand, en vertrokken. De deur sloeg toe en ik was alleen. Ik had weinig gevoel meer voor het ro mantische van het geval, en wenschte dat Evelyn bij mij was. De kaars had ik van den Rayis overgenomen; ik hield haar nu in de hoogte om de beste rustplaats te kun nen uitzoeken. De kleine doopkamer trok mij het meest aan; daar zou ik ook onge zien kunnen blijven gedurende de morgen- godsdienstoefening; in geval van nachtelijk alann kon ik de geheele ruimte met mijn revolver beheerschen. Ik deed het licht uit, en ofschoon het bitter koud was, en het niet erg gemakkelijk is op een harden steenen vloer' te liggen met slechts je arm voor kus sen, viel ik, ternauwernood in mijn schaaps huid gewikkeld, van moeheid onmiddellijk in slaap. HOOFDSTUK XVI. Op het praalbed. Een gedruisch van voetstappen en ge dempte stemmen, het geknars van de kerk deur en een hevige tocht deden mij ontwa ken. Het volgende oogenblik was de haan van mijn revolver gespannen en zat ik luis terend overeind. Het waren geen roovers daarvoor gin gen zij niet omzichtig genoeg te werk. Mis schien waren het Koerden, die de kerk kwa men ontheiligen? Te oordeelen naar de voet stappen waren een zestal menschen binnen gekomen; twee met kaarsen volgden, en bij het zwakke schijnsel dat over de donkere gestalten flakkerde, zag ik, dat ieder zich beurtelings voor het kruis op het altaar boog. Het waren dus Christenen. Mijn repe titiehorloge liet drie slagen hooren het was dus nog veel te vroeg voor den morgen dienst. Nederland en België. De „Hbl." correspondent te Parijs meldt: De actie, door de Belgen vooral ook in Fransche parlementaire kringen uitgeoefend tegen ons land, begint vrucht te dragen. Zaterdag is aan Millerand een nota over handigd door de afgevaardigden Guernier en Louis Martin, de laatste vooral invloed rijk als rapporteur der begrooting, welke nota, door tweehonderd députés ondertee kend, de quaestie behandelt van de herzie ning van het tractaat van 1839. Gevraagd wordt, dat Frankrijk zijn vollen steun geve aan België, ten einde een beslissing van den Oppersten Raad van 8 Maart 1919 haar volle uitwerking te geven. Volgens de termen van deze beslissing, zegt de nota, moeten de verdragen van 1839 worden herzien in hun geheel en op gemeen schappelijk verzoek der mogendheden, ten einde België te bevrijden van de beperkin gen zijner souvereiniteit, door deze verdra gen opgelegd en het regime te regelen van de Schelde, van Belgisch Limburg en het tracé van het kanaal van Antwerpen naar den Rijn. Deze nota is ongetwijfeld een gevolg van de lezing van Nothomb, onlangs voor de leden der commissie voor buitenlandsche zaken gehouden. Het is gewenscht de actie, die op deze wijze door de meest dolle Belgische an- nexeerders op het Fransche parlement wordt uitgeoefend, zorgvuldig in het oog te houden. Ontwerpen-pensioenwetten voor de Landmacht en de Zeemacht. Aan de artikelen van het wetsontwerp betref fende de landmacht en aan de toelichting wordt nog het volgende ontleend: Wat het pensioensbedrag betreft, bepaalt artikel 16, dat het volle pensioen onder verhooging om bijzondere reden bedraagt het drie vijfde gedeelte van den pensioensgrondslag en niet het bedrag van vierduizend gulden overschrijdt. De com van het volle pensioen en do verhoogin gen mag niet meer bedragen dan de pensioens grondslag. In de gevallen, vermeld in artikel 2 onder 2o wordt toegekend: le. een pensioen afhankelijk van de mate van invaliditeit (invaliditeitspensioen) 2e. bij een werkelijke dienst van ten minste vijf jaren bovendien een pensioen, berekend over het aantal dienstjaren (diensttijdpensioen). Het invaliditeitspensioen, onder lo. genoemd wordt berekendover het verschil tusschen het volle pensioen en het toe to kennen diensttijdspensioen of voor het volle pensioen, indien geen diensttijds pensioen wordt toegekend. Het invaliditeitspensioen bedraagt: le. voor hen bedoeld in art. '22a onder a en b, zooveel procent van hot bedrag, waarnaar ingevolge het vorige lid het pensioen moet worden berekend, als het voor den belanghebbende vastgestelde invaliditeitsper- centage beloopt en 2e. voor hen, bedoeld in art. 2a onder c, de helft van het bedrag, dat bij bereke ning volgens het bepaalde bij lo. verkregen worden Indien het pensioen naar den diensttijd moet worden geregeld, wordt voor elk jaar geldigen dienst toegekend: le. aan de officieren met uitzondering van offi eieren van gezondheid, militaire apothekers en paardenartsen een veertigste van het volle pen sioen (voor dezen wordt onder langdurigen dienst verstaan een dienstlift van 40 jaar) 2e. aan de officieren van gezondheid, militaire apothekers en paardenartsen en militairen beneden Ingezonden mededeeling. dien rang (voor wie onder langdurigen dienst wordt verstaan een diensttijd van 30 jaar) een dertigste van dat volle pensioen. Wanneer verwonding, verminking, ziekte of ge breken den belanghebbende geheel buiten staat stellen om in zijn onderhoud'te voorzien, terwijl afdoende verbetering-in zijn toestand niet is te verwachten, zal het hem toe tc kennen pensioen niet mider bedragen dan de helft van het volle pensioen. olgens art. 21 verkrijgt een Officier na een werkelijken diensttijd van 50 jaren op 66-jarigen leeftijd aanspraak op een pensioen van zeventig procent van zijn bezoldiging, een militair beneden dien rang rec-ds na een werkelijken diensttijd van 40 jaar op 56-jarigen leeftijd. De artikelen 22 en 23 bedoelen in overeenstem ming met de daaromtrent in het buitenland gelden de bepalingen, op vrijgeviger wijze dan thans ge schiedt, een verhooging van pensioen toé te ken nen aan verminkten of krankzinnigen: voor hen kan het pensioen met 1h of a/j worden verhoogd. De bepalingen omtrent de samenstelling, de taak en de bevoegdheden van den Militairen Pensioen-- raad zijn van de wet van '21 Maart 1896 naar deze wet overgebracht. oorgesteld wordt om de nieuw voorgedragen bepalingen te doen in werking treden met 1 Ja nuari 1920. Evenwel zijn ter inlossing van de toe zegging. door den toenmaligen minister van ma rine gedaan, in het wetsontwerp bepalingen opge nomen, krachtens welke de pensioenen, waaron tusschen 1 Januari 1918 en 1 Januari 1920 recht 1 ontstaan, zullen kunnen worden herzien met toe passing van de bepalingen van de nieuwe wet. Samensmelting N. V. V. en N. A. S. Op de algemeene vergadering van het Ne- derlandsche Verbond v. Vakvereenigiagen, welke gehouden zal worden op Woensdag 23, Donderdag 24, Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Juni 1920 in het Concertgebouw te Amster dam, zal een voorstel in behandeling worden genomen van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel: „het Ver- bondsbestuur onderzoeke de mogelijkheid van samensmelting met het N. A. In de toelichting tot dit voorstel wordt de meening uitgedrukt, dat, ondanks 'de groote moeilijkheden, aan deze kwestie verbonden, in het belang der geheele arbeidersklasse in elk opzicht en van de vakbeweging in het bijzonder, gestreefd moet worden naar deze eenheid. Weldra werd het raadsel opgelost. Een rijzig man, met een wit priesterkleed en stola, trad binnen; achter hem werd iets door de deur geduwd en gesleept. Het was Kasja Sergius en zijn mannen, die de doodkist gehaald hadden. Mijn vriend Ishu, de zoon van den Rayis, vertoonde zich thans in het witte kleed met gekleurde kruisen, als van een diaken. Waarschijnlijk had hij nog geen gelegenheid gehad, den priester van mijn tegenwoordigheid op de hoogte te brengen Ik ging weer liggen. De doodkist werd neergezet op den grond van het schip, en twee vrouwen kwamen bin nen om er bij te waken. Toen de anderen aanstalten maakten om te vertrekken, drong van het dorp een luid geroep door, dat steeds nader scheen te komen; een man kwam de trap opstormen, en schreeuwde: „Kasja, onze vader! Daar zijn Turksche soldaten, die zeggen, dat ze hier naar wa pens moeten zoeken!" Plotseling hield de stem op, en te oordee len naar het geluid, werd de spreker op zij gedrongen; een andere gestalte trad binnen met luide stappen. Er werden meer kaarsen aangestoken, de nieuw aangekomene scheen mij een kolonel toe. Hij was een stevige man van omstreeks zestig; achter hem kwam een slanke man in Europeesch costuum. Ditmaal was ik niet in 't minst verrast: het was weer Harvey Wilbur. Met een eerbiedig gebaar in de richting van de doodkist, sprak de officier beleefd „Kasja Sergius van dit dorp Sliwa Klissia? Vrede zij met u, en met alle getrouwe onder danen, van onzen heer den padisja! Ik heb opdracht, naar wapens te zoeken, en heb tot dat doel vijftig soldaten meegebracht. Ik verzoek u, den uwen te willen vragen, ons Ingezonden mededeeling. Oorzaken en behandeling van eczeem. Eczeem is dikwijls te wijten aan bloedar moede, lichamelijke of geestelijke inspan ning. Ook kan het een gevolg zijn van be smetting, het voortdurend omgaan met natte of droge waren in winkel of werkplaats, of overgevoeligheid voor buitengewone warmte of kou. De behandeling eischt veel zorg en zinde lijkheid. De lijder dient eenvoudige,voed zame spijzen te gebruiken en vooral zwaar voedsel en alcohol te vermijden. Geregelde stoelgang is noodzakelijk; verstopping ver ergert de kwaal. Tot beteugeling der ontsteking en om de last van eczeem te doen verdwijnen, bestaat niets beters dan Foster's zalf. Deze verdrijft de prikkeling en de geneigdheid om de aan gedane plaatsen te krabben. Foster's zalf heeft een antiseptische, ver zachtende en heelende werking, droogt niet te spoedig op, laat zich niet te gemakkelijk afvegen en dringt tot op iedere aangedane* plek door. Deze zalf is zeer succesvol bij alle jeuken de huidkwalen en heeft tal van hardnekkige en langdurige gevallen genezen. Zij is ook een uitstekend geneesmiddel voor aambeien. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Kloos ter, Keizerstraat 93, 1.75 per doos. tegemoet te komen, en ons niet te hinderen." „Bimbashi Effen', niet elk Mohammedaan put zich zoo uit in beleefdheden tegenover een Christen," antwoordde de kasja buigend. „Gij zijt Volk van den Schrift," zeide de officier. „Ik zal u geenerlei leed doen; daar is geen reden voor tenzij wij verborgen wapens mochten vinden. Bij Allah's glorie ik ben de nederigste dienaar van den padisja!" „Wij zijn tot uw dienst, Effen'; wij heb ben niets te verbergen." „Dan zult gij ook niets te duchten hebben. Bij alles wat hier geschiedt, zal deze door luchtige Effen' uit Yankeeland mijn getui ge zijn. Wilbur Effen', dit is de kasja." De kasja boog als eed knipmes. Mr. Wil bur boog koeltjes. Het was verstandig ge weest, als ik op dat oogenblik voor den dag was gekomen, maar ik deed het niet. Liever was ik op de plaats dood gebleven, dan voor de tweede maal binnen twaalf uur de be scherming inroepen van den Amerikaan. Hoe het zij, degenen die in het geheim wa ren, hadden mij, in de emoties van .het oogenblik, zeker vergeten, en, daar de kasja blijkbaar ook niet van mijn aanwezigheid óp de hoogte was, wilde ik nog een poosje wach ten, om daarna iemand naar den bimbashi te sturen teneinde dezen in te lichten. „Vrome Ishu, en gij, vrome Ovanes, blijft gij bij de zuster en de nicht van de dood De overigen gaan met mij mee," beval ua priester. „Twee mannen en twee vrouwen ter bewa king, goed!"

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1