NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA MISS IAI0EN AL-RASJID Abonnements- vóór 15 Juli GOEDKOOP REIZEN PER BOOT. No. 5267 DINSDAG 6 JULI 1920 48e JAARGANG ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct per 8 mnd. 1.50, franco p. post 1.70. Buitenl. 2.50 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag» en Zaterdagmiddag ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel(galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adY. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. Yerh. m. 10% papierduurtetoeel. Aan onze lezers buiten de gemeente doen wi] het verzoek de abonnementsgelden over het derde kwartaal ten bedrage van f 1.70 over te maken per postwissel. Na dien datum wordt daarover met 10 ct verhooging. beschikt. Over de abonnementsgelden in de stad wordt dezer dagen per looper beschikt. FEUILLETON. 4 maal per week van beide zijden. Informaties: „ESONA", Binnenhaven 2a. De hooge melkprijzen. -- COURANT 0.571/», „0.651.05 Zondagsblad Modeblad 3 - "0.95, LOS. Losse nummers der Courant 4 ct. 1.80 REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 39 IntestfX Telefoon 50 Post-Girorekenlng No. 16066. BUITENLAND. De conferentie te Brussel. Op de bijeenkomst te Brussel, een vóór- oonferentie der geallieerden in verband met de te Spa te houden besprekingen, is niet alles van een leien dakje gegaan. Een keer te imeer is gebleken, dat in de opvattingen der geallieerden groote verschillen bestaan. Ditmaal was het de kwestie der schadever goedlng, die tot een vrij ernstig incident tus- schen de Belgische en Italiaansche afgevaar digden aanleiding gaf. Aanvankelijk hadden Lloyd George en Mil- lerand blijkbaar uitgemaakt, dat Engeland 26 en Frankrijk 66 van de door Duitsch- land te betalen schadevergoeding zou ont vangen. De overblijvende 20% zouden dan onder de overige geallieerden verdeeld moe ten worden, waaronder België en Italië, die beiden op een groot deel aanspraak maakten. Te Boulogne zou reeds de Italiaansche afge vaardigde zich uitgelaten hebben, dat, indien Frankrijk 65 ontving, Italië zeker wel 20 mocht ontvangen. Engeland en Frankrijk echter wilden van een wijziging toen niet veel weten, en de Italiaansche gedelegeerde heeft toen voorgesteld, dat België maar iets van zijn eisehen moest laten vallen. Dit schijnt de aanleiding te zijn geweest tot het incident Latere berichten melden, dat van Italiaansche zijde werd voorgesteld het aandeel te bereke. nen naar de geleden verliezen van menschen- 1 evens, hetgeen voor Italië bijzonder „voor- deelig" zou uitkomen. Tenslotte schijnt men toch tot overeenstem ming te zijn gekomen. Naar Zaterdag uit Brussel werd gemeld, werd de volgende grondslag voor de verdeeling aangenomen Frankrijk 62 pOt., Groot-Brittannlë 22 pCt., Italië 10 pCt., België 8 pOt. en Servië 5 pOt. De rest wordt tussohen Roemenië, Portugal en Japan verdeeld. Italië zal bovendien een economische en financieele compensatie er langen. De huid van den beer is dus verdeeld In een bericht, d.d. 0 Juli, aan het „Hbl." wordt evenwel gezegd: Het lijdt geen twij fel, de conferentie heeft geen resultaten op geleverd. Na hun Franschgezind optimisme van de voorafgaande dagen, zwijgen van ochtend de „Indépendance Beige" en de „Etoile Beige" zeer zorgvuldig. Te Spa zal men derhalve moeten trachten tot overeen stemming te komen, hetgeen nu ten deele zal afhangen van Duitschland's bereidwil ligheid. Eerst gaat men pogen met den vijand tot overeenstemming te komen om trent het bedrag der schadeloosstelling. Dan eerst zal men den huid verdoelen. Daarbij zullen dan de Zaterdag medegedeelde door JESSIE DOUGLAS KERRUISH, voor Nederland bewerkt door L. ALETRENO. o 4») HOOFDSTUK XVHL „Vaarwel Koerdistanr Na enkele minuten keerden kasja en diaken terug, en wreef Arjamand liefkozend haar neus tegen mijn wang. De man van den geheimen stal had haar goed verzorgd, en zij was dan ook in de beste conditie. „Maar gij kunt niet blootvoets rijden of loopen, Kha- noum," merkte de diaken op. Dat was niet onverstandig gezegd. „Wij zullen u in den zadel helpen," stelde de kasja voor, „dan kan Ishu u steunen, en de merrie zachtjes voortleiden. Wanneer gij uw vader inhaalt, kunt ge zeggen, dat hti u eenige minuten te voren heeft ontmoet. Wat denkt gij ervan, Khanoum?" ,3est, kasja. Help mij maar." „Nog iets, voor ge vertrekt Wij hebben den man, die uw paard heeft verzorgd, in het ge heim moeten betrekken. Hij zal zwijgen als het graf zult gij uw vader, den Agha, de waarheid vertellen?" „Daar heb ik al over gedacht toen ik in de doodkist lag. Neen. Hij hoeft het niet te we ten. Er mocht later eens een onderzoek wor grondslagen in aanmerking worden geno men, doch niets is definitief bepaald. Het is best mogelijk dat er nog verande ringen worden aangebracht, terwijl Grie kenland, en Polen nog niet hebben laten weten of zij met het vastgestelde percen tage acooord gaan. Of België acht percent zal krijgen is dus allesbehalve zeker. Gisteren nog maakte de „Peuple" de op merking dat kleine volken er steeds nadeel van ondervinden als zij met de grootere meeloopen. Deze treurige ervaring is juist, wanneer men het hier toelegt op een ver bond met Frankrijk. De conferentie te Spa. Spa, 6 Juli. De eerste zitting van de oon ferentie te Spa heeft sleohts 20 minuten ge duurd. De Duitschers waren de laatsten, die aankwamen, maar ook zij waren precies op het vastgestelde oogenblik, om 11 uur, aan wezig. Zij werden met beleefde oorrectbeid ontvangen zonder bijzondere vriendelijk heid, maar ook zonder het tegendeel. Zi; werden behandeld als tegenstanders, met wie men eens ernstig wilde praten. Het was merkbaar, dat de Duitsche gedelegeerden niet ontevreden waren met deze ontvangst. De kwestie van de ontwapening is een van de hoofdpunten, die den eersten dag ter sprake zal komen. Een financieels nota van Dultschland. Berlijn, 4 Juli. In de nota, die de Duit sche regeering vóór de conferentie van Spa aan de entente overhandigd heeft in zake de betaalkracbt van Dultschland wordt ge zegd, dat het Duitsoh vermogen, dat voor den oorlog ongeveer 220 milliard bedroeg, op het oogenblik hoogstens nog op 100 mil liard geschat kan worden. Daarvan moeten nog 8 10 milliard buitenlandsche schuld afgetrokken. De Duitsche handelsbalans wijst verder op een groot tekort, en kan alleen verbeterd worden door den eoonomischen heropbouw van Dultschland. De uitvoering van het vre desverdrag onderstelt een gunstige Duit sche handelsbalans. ENGELAND. Muiterij In Brltsch-Indlë. Londen, 4 JulL Volgens een bericht uit Britsdh-Indië legde een gedeelte van het Ier- sche bataljon aldaar de wapens neer, uit sym pathie met de Sinn Feiners. De muiters ver klaarden aan hun officieren, wegens de ge beurtenissen in Ierland geen dienst meer te kunnen doen. Zij werden onder bewaking van een Britsoh regiment naar een afzonderlijk kamp gezonden. Toen andere Iersche solda ten ait nieuws vernamen, probeerden zij ge weren en patronen in hun bezit te nemen, het geen hun belet werd, waarbij twee muiters werden doodgeschoten. FRANKRIJK. Verzet tegen nieuwe belastingen. De nieuwe belastingen, die zijn ingevoerd, worden niet overal door de belastingplichti gen met welwillendheid ontvangen. Zaterdag hebben de restaurants en koffiehuizen te Parijs, ten einde te ontkomen aan de belastin gen, die van hen werd geheven, hun strijkjes afgedankt; 2000 mimici staan daardoor op straat. Naar de correspondent van de ,3. Roti Crl" te Parijs meldt, zouden er Vrijdagavond •bokswedstrijden plaats hebben. Voordat even wel de eerste wedstrijd begon, kwam. er een controleur van de belastingen, die 25 voor de armen, 25% voor den staat, en eenzelfde aandeel van de vrijbiljetten eischte. Naar aanleiding hiervan merkten de ondernemers op, dat, wat voor hen overbleef, niet voldoen de was om de kosten van de zaalhuur of de toelagen voor de boksers, noch zelfs om het loon van het personeel te dekken. Aan het publiek werden toen de toegangsprijzen te rugbetaald, en de wedstrijd had niet plaats Ingezonden mededeeling. den gedaan, en hij is een eohte Europeaan; de tong van een Europeaan flapt er licht alles uit. Help me nu in den zadel, ik verlang naar mijn vader en mijn zuster." De priester hief mij omhoog, en snelde, met een laatsten zegewensch, weg in de richting van het dorp. Ik hield mij zoo goed en zoo kwaad als het ging in evenwicht, bloote voeten kunnen het op een kouden dag moed lijk met stijgbeugels eens worden en fan taseerde de details van het verhaal, dat ik dacht ten beste te zullen geven. Het is, wel beschouwd, niet gepermitteerd je vader wat wijs te maken, maar er zijn omstandigheden, die werkelijk als zeer verzachtend moeten worden aangemerkt. Ik was moe, en niet gestemd voor zelfkri tiek. Zeer voldaan over mijzelf, hing ik in den zadel en droomde doezelig van schoone dekens en een bad, vond de regengrauwe wereld aanbiddelijk na mijn herrijzenis uit het graf, schrok wakker met een gevoel van woede, wanneer ik weer aan den Amerikaan dacht Zwijgend leidde Ishu de merrie voort, zette mij weer terecht wanneer ik dreigde te vallen, en keek uit Wij gingen door het dichtste ge deelte van het boseh. Niemand ontmoetten wij, het slaggewoel stierf achter ons weg en toen eindelijk de hoornen meer uit elkaar weken, en ook de kleine toren van de moskee van Kochma zich zwak begon af te teekenen tegen den horizon, hoorde ik achter een boschje een stem, die ik dadelijk herkende. Ik reed op het geluid af, en vond Papa, Miir«i, Hajji Izzett en twee soldaten. Zij wa ren van hun paarden afgestegen, en bestu deerden aandachtig een spoor. Ik gleed van Arjamand zóó in Papa's armen, en gedurende eenige minuten konden wij niets doen, dan BULGARIJE. Ontploffing in een theater. In het Odeon Theater te Philippopel is Za terdagavond een bom ontploft. Men meent, dat het een aanslag gold op den minister-president Stamboulinski, die toevallig niet aanwezig was. Er werd in het theater een lezing over de mislukking der Bolsjewistische terrein: ge houden. Ongeveer honderd en vijftig lijken liggen onder de puinhoopen. Op straat hadden gevechten plaats tusschen de politie en betoogers. De militairen herstelden de orde. EGYPTE. Spoorwegongeluk. Kairo, 4 Juli. Een trein met ammunitie en petroleum voor Palestina bestemd, ont spoorde dioht bij Katro doordat de machi nist een bocht met te groote snelheid nam. De petroleum ontplofte. De trein vloog in brand. Zeven menschen verbrandden, velen wer den verwond, onder wie mannen van het Engelsche escorte. Japan ln Oost Siberië. Londen, 6 Juli. Naar uit Tokio wordt ge meld, is aldaar officieel bekend gemaakt, dat Japan besloten heeft zijn troepen uit het Baikal-gebied terug te roepen, daar niet langer de noodzakelijkheid bestaat om de Tsjecho-Slowakken te beschermen. De toe stand in de zee-provincies is echter anders, zulks in verband met de moorden op Ja panners gepleegd en met de bedreiging van de kustplaatsen door de bolsjewiki. Daarom zullen Japansohe garnizoenen worden ki stand gehouden in Nikolajefak en andere plaatsen in de Siberische zeeprovincles, tot dat een Russische logeering iri Ooat-Sibe- rië zal zijn tot stand gekomen. KORTE BERICHTEN. De Brusselsche conferentie heeft verontrustende berichten ontvangen over de militaire vorderingen der bolsjewiki tegen de Polen. New-York, 4 Juli. Bij een ontsporing van een tramwagen in de buurt van Soutiipittson (staat Pennsylvanië) zijn 18 passagiers gedood en meer dan 100 gewond. De ontsporing had plaats, doordat een telegraaf paal door den bliksem werd getroffen en over de rails viel. Europeaan een gang zien insnellen, zoodat het mo gelijk was, dat dr. Wallast er uit was gesprongen. Di UIT OOST-ÏNDIE. Dokter Wallast, t De Soerabaiiasche correspondent van „De Loco motief" schrijft dd. 25 Mei: Gisteravond heeft hier op Boeboetah tegen 7 uur een vreesclijk ongeluk plaats gehad. Van de richting van het Park Hotel kwam met een flinke vaart aanrijden de auto van dr. Wallast. die zelf chauffeurde en zijn chauffeur en knecht achter had zitten. Van den anderen kant links aan den weg reed een wagen, waarnaast een inlander liep. Achter dien inlander kwam op de fiets aanrijden de politieopziener le klas Rappold die belde, opdat do inlander zou uitwij deed de man dan ook, maar de auto ziende naderen. wilde hij den geiheelen weg nog oversteken. Daar voor was het echter te laat. Dr. Wallast wilde een aanrijding voorkomen en week te ver uit, waar door hij, na toch nog den inlander te hebben aan gereden, oo den berm van de Krambanganleiding terechtkwam, daarna tegen een boom botste en ten gevolge hiervan onderste boven in de leiding kan telde, met de wielen in de hoogte. Dadelijk snelde de politie-opziener Rappold toe en wist, na heel veel moeite en met behulp van toeschietende inlanders, die de strengen van voor bijgaande kossongs namen om daarmee te werken, de auto op haar kant te krijgen, waardoor het heim gelukte den chauffeur en zijn knecht er onder uit te halen. Waar de dokter was, wist men in 't eerst niet. Europeanen onder het publiek hadden een elkaar maar omhelzen. De Hajji en Miksl stortten vreugdetranen, de soldaten brulden het blijde nieuws luide uit, teneinde de andere zoekers te doen term keeren. Diaken Ishu 'kreeg de onverdiende eer, mij te 'hebben gevonden. „De hemel zij dank!" zeide Papa tenslotte. „Maar kind!" Hij hield mij een eindje van zich af, en nam mij verbaasd van onder tot boven op. „Waar is je mantel? En je schoenen!" „Koorden 1" antwoordde ik zonder blikken of blozen. „Allah 1 Muhaimen, Effen'I" riep een der soldaten uiit, en gaf een pantomimisohe voor stelling door een vinger in den mond te ste ken, en mij daarbij met opengesperde oogen aan te kijken, welke gebaren door geheel Koeidistan verstaan worden, en weer moeten geven, hoe een reiziger zich wel voelen moet, wanneer, zooals zij dat bij voorkeur doen, Koerdische roowers hem geheel hébben uit geschud en afgepeld. „Zoo erg was het niet, mijn broeder!" ant woordde ik blozend. „Hebt ge in Sliwa Klissrta naar mij ge vraagd, Papa? Dan weet u, dat Ik het dorp gisteravond heb verlaten, met het plan, naar Koohma te rijden. Den geheelen nacht heb ik rondgedwaald; eenige uren bracht ik door in een hol, en vanmorgen kwam ik Koerden tegen. Zij beroofden mij" van mijn bontwerk en van mijn schoenen; ik was volkomen machteloos. Dat is alles. Hoe is het nu met uw knie?" „Ik kan alweer rijden. Je bontwerk en je schoenen? Wat vreemd „Daar zal ik u later wel meer van vertel len," onderbrak ik hem. „Nu, tot aan mijn enkels in het -natte gras 'aarom werd telefonisch bij mevr. Wallast geïn formeerd, doch 't bleek, dat hij niet thuis was. Toen opnieuw aan het zoeken. Hoewel men na een kwartier den dokter uit de modderleiding had weten te bevrijden, kon de in middels telefonisch gewaarschuwde dokter Uter- möhlen slechts den dood eonstateeren. Het lijk werd naar Ngemplak overgebracht. De chauffeur en de inlander, die was aangereden, zijn beiden opgenomen in het stadsverband. Hedenmiddag had op de begraafplaats te Rem bang Koening onder veel belangstelling, vooral uit de medische wereld, de ter aarde bestelling plaats. Aan de open groeve voerde dr. Von Römer het woord en herdacht in een korte, gloedvolle rede den zoo noodlottig omgekomen collega als een be kwaam chirurg. Uitgekomen voor den Burgerlijken Geneeskundigen Dienst, nam hij echter spoedig ontslag en nam daarna de praktijk over van dr. Conijn. Brand. Een zware brand is uitgebroken te Tandjoeng Pandan. Twaalf tokos, een goedang en 19 wonin gen zijn verbrand. Do schade bedraagt zes en een halve ton. Een zware brand heeft te Djocja tweehonderd huizen verwoest, BINNENLAND. De broodkaarten opgeheven. Met 12 Juli worden die - wittebroodkaart, de wittebroodaanvullingskaart en de dag- broodkaart opgeheven. Mitsdien mag witte brood worden verkocht zonder inneming van bons. De bons van de tijdvakken vóór 12 Juli zullen geldig blijven voor het op de gebrui kelijke wijze betrekken van regeerings- bloem tegen den gemeentelijken prijs, zoo dat ook ma 12 Juli nog aan die gemeenten regeeringsbloem voor die bons kan worden verstrekt op aanvragen, waarin het brood- gewicht der ingeleverde bons is vermeld. De verstrekking geschiedt voor de laatste maal dus op de bons in het 142e tijdvak door de bakkers notvangen. D© daarop volgende verstrekkingen van regeeringsbloem tegen den gemeentelijken prijs zullen geschieden tot een hoeveelheid gelijk aan het gemiddelde van de hoeveel heden vertegenwoordigd door die door de bakkers ingeleverde bons voor het 140e en het 141e tijdvak, tenzij de gemeente van oordeel is, dat een ander tijdvak als basis de voorkeur verdient, in welk geval zij een wijzigingsvoorstel dienaangaande bij het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel kan indienen. Gedurende den termijn van 12 Juli tot 12 Sept. kan, indien de gemeenten dit noodza kelijk achten, deze hoeveelheid op gemoti veerde aanvraag harerzijds aan het Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meel worden verhoogd met het oog op het verblijf van vreemdelingen in de gemeente, Brandstoffen-economie. Bij K. B. is een Instituut voor Brandstof- feneoonomie ingesteld. Dit heeft ten doel •het economisch gebruik van 'brandstoffen in den meest uitgebreiden zin te bevorderen en wel door het verrichten, het leiden en steunen van onderzoekingen en proeven op dat gebied, het verstrekken van voorlich ting,, het voorbereiden en handhaven van wettelijke maatregelen en door andere werkzaamheden, die ten deze door den Mi nister van Landbouw dienstig worden ge acht. De leiding van het instituut berust bij een directeur, die bij K. B. wordt benoemd. De zetel, de verdere organisatie en de werk zaamheden worden vastgesteld en geregeld door den Minister van Landbouw. Kaas-uitvoer. Zaterdag heeft de Duitsche regeering vol komen onverwacht de grenzen der Repu bliek voor den invoer van kaas geopend. In verband met de te verwachten krach tige opleving van den uitvoer hier te lande zullen de uitvoerheffingen opnieuw worden verhoogd. „Waarachtig hoe kon ik dat vergeten I Den heelen nacht rondgedwaald arm kind! Je moet eerst eens flink uitrusten, voor ik meer wil weten." Hij sloeg zijn pels om mij heen, en zette ifbj vóór hem op den enormen kastanjebrui nen vos, dien 'hij bereed. De overigen sloten zich bij ons aan, en in triumf bereikten wij de kleine stad. Kochma is smerig, en onze tenten waren opgeslagen in 'een vies klein huis, waar klee- den deuren moesten vervangen, zoodat het er vreeselijk tochtte. Het geschreeuw, waar mee ons escorte het naderde, deed de andere knechts en Evelyn naar de modderige binnen plaats snellen, en het valt moeilijk te zeggen wie uitbundiger teekenen van blijdschap over mijn terugkeer gaf, Evelyn, Sulti of Semira- mis. Papa gaf mij over aan Sulti, die mij droeg naar de heerlijke rust van de kamer, welke zij voor mij in gereedheid had gebracht. Toen ik Evelyn's groote Engelsche oogen daarbij wijd open zag gaan van verbazing op 't moment, dat haar blik op mijn haar viel, werd het mij plotseling duidelijk, dat ik, on danks mijn schoon verhaal, een verschrikke lijke domheid had begaan, en de onmogelijk heid om haar weer te herstellen bleek mij, toen ik ook Sulti's speurende aandacht er door geboeid zag. De consternatie van beiden over den toe stand, waarin ik verkeerde, was onbeschrijfe lijk. Zij waren vriendelijk genoeg, om voor 't oogenblik geen nadere vragen te stellen, maar toen ik eenmaal lekker Ingepakt lag onder mijn eigen schoone dekens, was ik wel gedwongen, haar het verhaal te doen, dat ik ook Papa had opgedischt Zij keken elkaar met kalfsoogen aan. „Die Koerden," zeide Sulti. „Wat eigen Suikerkaart. De minister van landbouw maakt bekend, dat in het tijdvak van Maandag 6 Juli tot en met Zondag 11 Juli e.k. geldig zijn bons No. 39 en 40 van de suikerkaart Nu de minister van landbouw in de Tweede Kamer heeft medegedeeld, dat hij de maxi mumprijzen voor consumptiemelk, wat de groote steden betreft, zal loslaten, staat het vast, dat de melkprijzen zullen stijgen. Ook de veehouders zullen hunne prijzen ver- hoogen. Intusschen verluidt, dat niettegenstaande de minister voor de groote steden de maxi mumprijzen voor melk wil afschaffen, hij an derzijds niet ongeneigd is, mede te werken, om te helpen beletten, dat de prijsopdrijving een al te gevaarlijken vorm zou aannemen. Zoo moet het in de bedoeling liggen om een beduidend hoogere heffing te leggen op de te exporteeren kaas, terwijl ook de leveringen van regeeringsmelk nog niet stopgezet zou- denworden. Het monument te Noordwijk onthuld. Zaterdagmiddag is op de algeimeene be graafplaats een monument onthuld ter nage dachtenis aan Leendert Helleniberg, Johannes Cramer en Hendrik Vink, die op 24 Novem ber 1919 bij het stranden van den logger „Katwijk 47" hun leven lieten bij het red dingswerk. Het monument, uitgevoerd naar een ont werp van L. O. Wenckebach, stelt een zinken den logger voor. Een groote menigte belangstellenden, on der wie vele autoriteiten, waren bij de plech tigheid aanwezig. Ingezonden mededeeling. Moeder, neemt n ln acht Zooveel hangt van n at Het is voor vrouwen niet verstandig om haar eigen pijnen te verwaarloozen, ofschoon velen zoo onzelfzuchtig zijn. Zenuwachtigheid, pijn in de lendenen en zijden, rugpijn, duizelingen en urinestoornis- sen wijzen op gevaar voor nieruitputting en verschijnselen als graveel, rheumatiek, nier- waterzucht en blaasontsteking. Vrouwen die nen beslist niet zulke kwade kansen te loopen. Al was het alleen voor anderen, vrouwen moeten de noodzakelijkheid van zich in acht te nemen begrijpen. Zorgen en overwerking, ongeregelde maaltijden, gebrek aan frissche lucht en andere zelfopofferende gewoonten sn duren. Zij leiden tot op hooping van urinezuur en dit veroorzaakt kunnen niet blijven nierkwalen. Tracht uw huiselijk werk te verminderen, de maaltijden op bepaalde uren te houden, iederen dag een flinke wandeling te maken en 's nachts acht uren te slapen. De resulta ten zullen uw verwachting overtreffen. Tot versterking der nieren en genezing der nierverscbijnselen worden FosteFs Rugpijn Nieren Pillen aanbevolen. Dit speciale nier- geneesmiddel bevordert de werking der nie ren, bewerkt vrije vloeiing der urinewegen en heeft een verzachtende, antiseptische wer king op de blaas. Zelfs bij langdurige nier en hlaasziekten hebben FosteFs Pillen succes. Zij wexken niet op de lever of Ingewanden. Haar totale genezende kracht is op de nieren, de urinewegen en blaas gericht. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat vrouwen groote haat vinden bij dit genees middel in aan haar geslacht eigen zijnde be proevende tijdperken. Let er op, dat gij de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen krijgt. Iedere echte doos draagt de handteekening van James Foster. Te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Kloos ter, Keizerstraat 93, 1.76 p. doos of 10.p. zes doozen. aardig ze hebben uw bontmantel genomen, maar u uw oorringen laten behouden." „Die had ik, toen ik heit dorp .verliet, in mijn zakken verborgen; toen de róovers weg waren, deed ik ze weer aain," verklaarde ik. „En uw haar...." zij durfde niet verder gaan. „Dat heb ik voor de aardigheid op z"n Chal- deeuwsch opgemaakt," kondigde ik brutaal aan. „Wat een inval!" liet Evelyn zich hooren. „Voor een bijzondere gelegenheid zeker," onderstelde Sulti. „Ik geloof, dat jullie denkt, dait ik maar wat sta te vertellen!" antwoordde ik boos. Sulti keek spijtig. „Ik houd zooveel van u, mijn Rathia Khatoun! En ik ken uw oogen reeds zoo lang!" „Als mijn zuster uitvluchten zoekt, staat het niet aan ons, vragen te stellen, Sulti," zeide Evelyn streng. Maar ook zij keek te leurgesteld. Ik trok haar naast mij neer. „Juist zoo, kleine meid! Sulti, ge leest een leugen in mijn oogen leest ge er ook schaamte in?" „Neen, Rathia Khatoun. Niemand zal ooit schaamte in uw oogen leaen, of die oogen zullen doode oogen zijn." „Nu, hoor dan Sulti, van hesgeen ik verteld heb, is een deel werkelijkheid, en een ander deel fantasie. En, bij de eer van mijn moeder, er is niets gebeurd, waarover ik mij heb te schamen, of wat ik betreuren moei" „Dat moet ik gelooven," stemde Sulti toe. „Als je dat ook niet deedt, zouden wij tweeën ruzie krijgen," antwoordde Evelyn oorlogszuchtig. „Ik ben volkomen voldaan. Het spijt me alleen, dat je witte lok weg is, Rathia." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1