NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. No. 5274 DONDERDAG 22 JULI 1920 48e JAARGANG Gemeenteraad van Helder. Vergadering van Dinsdag 20 Juli. Afwezig met kennisgeving de heer Van Breda, verder de heer Staalman. De notulen van de vergaderingen van 16 en 22 Juni worden, na eene opmerking van den heer De Zwart, goedgekeurd. Ingekomen stukken. lo. Bericht van aanneming der benoeming van: a. J. Gottmer, A. Krijnen en A. J. Swaerte tot Lid van het Burgerlijk Armbestuur; b. R. Th. Luijckx tot leeraar in Wiskunde aan de Zeevaartschool; 2o. Dankbetuiging van H. J. Borgart voor zijne benoeming tot Makelaar in roerende goederen. 4o. Verzoek om adhaesiebetuiging aan het besluit van den Raad der gemeente Termun- ten, waarbij de Regeering wordt uitgenoo- digd geen invloed uit te oefenen op het be drag van den aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud. Mededeeling, dat aan den Burgemeester, met ingang van 23 Juli, voor eene maand ver lof is verleend. Bovenstaande alle voor kennisgeving aan genomen. Overschrijding post begrooting. Voorstel tot het verleenen van een crediet ad 4366.—, zijnde het verschil tussohen het bedrag van raming van den post van uitgaven voor onderhoud gebouwen, bruggen, riolen, enz. en het bedrag, waarvoor 'bij de laatst gehouden aanbesteding het laagst is inge schreven. (Held. Ort. 17 Juli). De heer Schoeffelenberger herin nert eraan, dat hij in de commissie-vergade ringen er reeds op gewezen had, dat, indien 4 maanden geleden dit werk aan Steeman was gegund, het goedkooper ware uitgeko men. Steeman had destijds goede borgen, wat was er tegen geweest hem toen dat werk te geven? De heer D e Z w a r t wijst er op, dat Stee man inschreef „onder nadere voorwaarden". Een dergelijke clausule kon tot moeilijkheden aanleiding geven, en daarom kon de gemeen te er niet op ingaan. De andere inschrijving, ofschoon duurder, geschiedde zonder voor waarden, daarom zijn wij daarop ingegaan. De heer Sch. heeft trouwens geen 'nader voorstel ingediend. Aangenomen. Salarisverordening. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe sala risverordening. Hieromtrent is van de rechtsohe en vrijzin nige raadsfracties, alsmede van de heeren Bok en Biersteker, een verzoek ingekomen om de behandeling van dit voorstel te verda gen en daarvoor over 14 dagen een afzonder- - fljke vergadering te beleggen. De heer Schoeffelenberger kan 1 zich daarmede niet vereenigen. De heer Bier steker beeft indertijd in den Raad aange drongen op spoedige indiening van voorstel den, bijv. binnen een maand. Thans zijn er drie maanden voorbij, en nu wil men de zaak nogmaals 14 dagen uitstellen. Spr. verzoekt stemming. De heer Zondervan vraagt nadere toe lichting van het voorstel betreffende verda ging. De heer Grunwald vindt die vraag nogal zonderling. Woensdag hebben de raads leden dit stuk ln handen gekregen. De daarin vervatte cijfers zou spr. gaarne eens nader onder de oogen willen zien, er valt, naar spr. meent, nog wei een en ander op af te dingen. De heer Verstegen merkt op, dat het onjuist zou wezen zich tegen dit, door een groote meerderheid uit den Raad gedane, verzoek, te verzetten. Men heeft destijds ge zegd: een nieuwe salarisregeling kan gemak kelijk in eene maand in elkander worden ge zet. Het doet thans echter vreemd aan, dat dezelfde raadsleden, die dat zelden, drie we ken noodig hebben om die regeling te bestq- deeren. Spr. heeft er persoonlijk niets tegen, maar moet dan bij de heeren aandringen, dat zij binnen 14 dagen hun amendementen sohrlftelijk indienen, daar die dan weer door het Ooilege kunnen worden bekekén. Het voorstel tot verdaging wordt aangeno men. Tegen stemmen de heeren Heyblok, Borkert, Kuiper, Schoeffelenberger, Boo gaard en Zondervan. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 ADVERTENTIEN: 20 ct p. regel(galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redact tekst) 60 ct Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 rog. 50 ct., elke regel meer Ontslag. Voorstel tot het verleenen van eervol ont slag, ingaande 16 Augustus a.s., aan mejuffr. M. Kroon, onderwijzeres aan school no. 3. Verleend. Verhooging tarieven drukken Kaadsverslag en Bijlagen. Voorstel tot verhooging der tarieven voor het drukken der Stenografische Raadsver slagen en de Bijlagen en tot het nemen van een beslissing omtrent de vraag of het Kaadsverslag in zijn tegeuwoordigen vorm moet worden gehandhaafd. Hierop is van de heeren Zondervan, Hey blok en Borkert een voorstel ingekomen oan de beslissing over het laatste gedeelte van dit voorstel te verdagen. Tevens om aan het voorstel te verbinden het instellen van een onderzoek naar de uitgave van een gemeente blad. De Voorzitter stelt voor dit voor stel ln handen te stellen van B. en W. om advies. De heer Biersteker wil deze zaak in verband brengen met bijlage 115 (aanschaf fing van een Multigraph-drukinrichting) en zoolang aanhouden. Tegelijkertijd kan dan eene berekening worden gemaakt welke be sparing die Multigraph zou- geven, en of het niet beter zou zijn de gedrukte notulen te laten vervallen en alleen een stenografisch verslag op te nemen als notulen. Toezending van de bijlagen in duplo b.v. is onnoodig. De heer Heyblok heeft vernomen, dat op den duur de inrichting niet voldoet in de praktijk. De heer Zonder van meent te weten, dat de kwestie op het Oongres van den Bond van Boekdrukkerijen besproken is, en toen is gezegd, dat de „Multigraph" nooit een ern stige concurrent zou worden van de drukke rijen. In Hilversum heeft men er een gehad, doch weer opzij gezet. De heer Borkert meent, dat men voor een 2000.wel een kleine drukpers kan krijgen. (De Voorzitter: Dan komen er nog eenige duizenden bij voor letter). De heer Zondervan ziet kans om voor /2500.alles voor elkaar te krijgen, n.1. 800.voör een persje en een 1800.let ter. Daar kan alles op gedrukt worden, De Voorzitter: Benevens een bekwaam typograaf. De heer Zondervan: Die is hier ook noodig. De Voorzitter: Volstrekt niet; in een paar uur kan ik het toestel teeren bedienen. De verdere discussies worden verdaagd. Het voorstel tot verhoogingen van de tarie ven wordt aangenomen, de rest verdaagd. Subsidie Adresboek. Afwijzend advies op het verzoek van F. Letschert om toekenning van een subsidie voor het inmiddels uitgegeven adresboek. De heer Biersteker kan zich in prin cipe vereenigen met het standpunt van B. en W. De uitgevers hadden vooraf steun kun nen vragen. Maar tochligt het wel op den weg van de gemeente om steun te verleenen. Naar spr. meent, zijn er reeds een 25-tal exemplaren aangekocht; spr. zou willen voor stellen als blijk van belangstelling nog 75 te koopen. Dit voorstel wordt door het Ooilege over genomen. De heer Verstegen waarschuwt voor het aldus ontstane precedent. De heer Bier steker heeft het gevaar daarvan ook wel gevoeld, maar wilde niet voorstellen een sub sidie te verleenen en vond dit de beste vorm om toch van de belangstelling der gemeente te getuigen. De heer Zonder ven vraagt stemming. Het voorstel wordt aangenomen met de stem men van de heeren Heyblok, Kuiper, Borkert, Schoeffelenberger, Boogaard en Zondervan tegen. Overname grond. Voorstel tot overname van een strook grond aan de Javastraat, eigendom van de Marine-Woningbouw-Vereen. „Algemeen Be lang", ten behoeve van de verbreeding van dien weg. (Held. Crt. 15 Juli), Aangenomen. Donkere duinen. Voorstel tot het nemen eener beslissing in zake het bouwen eener bosohwachterswoning in en de bewaking van de z.g. Donkere Dui nen. (Held. Ort. 15 Juli). De heer V a n O s merkt op, dat de Oom- mis8ie voor het Grondbedrijf gunstig advi seerde omtrent den bouw eener zoodanige woning. Nu het blijkt, dat er feitelijk meer een woestenij is dan een beplanting, kan spr, zijn stem niet geven aan dit voorstel. De heer Schoeffelenberger acht een dubbele woning niet noodig. Men kan met een woning volstaan, en spr. maakt hier een voorstel van. De heer Zondervan zegt, dat deze kwestie is geweest in de Commissie voor de Reiniging, en toen naar die voor het Grond bedrijf is gegaan. Deskundig is Zij voldoende toegelicht. De heer Van Os verandert thans zijn stem. Spr. protesteert hiertegen; als men in de Commissie voorgestemd heeft, moet men dit in openbare vergadering toch ook doen. De heer V a n O s zet nader zijn standpunt uiteen. De heer D e Z w a r t geeft toe, dat van een „bosoh" geen sprake is. Maar de Commissie voor de Reiniging en Plantsoenen adviseerde tot dezen bouw teneinde een afdoende be scherming te krijgen voor den aanplant. De Oommissie voor het Grondbedrijf heeft dit overgenomen en vastgelegd, dat er een dub bele woning zou moeten komen, om de bewa king te kunnen aflossen. Juist nu is bescher ming meer noodig dan vroeger. De heer Schoeffelenberger meent, dat een enkele wo ning bezuiniging zal geven. Als het noodig is, 2300 zegt deze heer, dan kan later een tweede woning bijgebouwd worden. Maar juist uit financieele overwegingen is besloten tot den bouw eener dubbele woning. De heer VanderVeeriInde Commis sie is weliswaar de zaak besproken, maar er is niet gezegd, dat men op zoo groote schaal de zaak zou behandelen. Het betreft hier ar beiders, en wat zou, voor zulke groote huizen, de huur moeten zijn? Men bouwt voor 'n 2000 3000 nog een behoorlijke arbeiders woning. Protesten der eoc.-democraten; geroep: Hondehokkenl De heer VanderVeer: Neen, geen hon- dehokken. Men leeft buiten nog tevredener. en men zou het liefst die ontevredenheid van de stad ook naar buiten willen overplanten. De heer Biersteker is verbaasd over het voorstel. Spr. is onlangs in Drente ge weest, en heeft daar heel andere dingen ge zien. Onder toezicht van de Heidemaat schappij worden daar bosschen aangelegd, die veel en veel grooter zijn dan het terrein aan de Donkere Duinen. Welnu, voor een op pervlakte van minstens vijfmaal die der Don kere Duinen is één bosohwachterswoning gebouwd aan den kant .der vaart. Verder is er 1 opzichter. Bovendien is daar nog een af zonderlijke kweekerij. Heeft men hier geïn formeerd bij deskundigen? vraagt spr. De heer Maas is ten opzichte van plantsoen- aanleg absoluut leek. En bij kwam met het voorstel voor twee bo sch wachters en vier knechts. Op deze manier wordt de zaak on noodig duur. Spr. kent het terrein van de Donkere Duinen, en geeft den raad aan de heeren: gaat eens kijken, en overtuigt u! Dan zult gij tot andere conclusies komen. De Eco nomische Commissie heeft haar plan, om daar villa's neer te zetten en die te verhuren, niet uitgevoerd, omdat de boel daar thans ver knoeid ia Van een prachtstuk hei heeft men een woestenij gemaakt. Bij dat plan, ontwor pen door de Badhuisoommissi e, heeft men ons een plan verstrekt van'een dubbele wo ning met ingebouwde meubelen, etc., zeer practisch, en dat dit voorjaar slechts 12000 kostte. Het was een woning, die iedereen mocht zien, en die door iedereen kon worden betrokken. Thans komt men met dit dure plan. Op het oogenblik wordt er in de Don kere Duinen met 6 man gewerkt onder leiding van een man van de Reiniging, 't Gaat best zoo, ook wat het toezicht betreft, zoodat een dubbele boschwachterswoning een absoluut overbodige weelde is. De heer DeZvart: Het voorstel van de minderheid van het College is om een per manente woning te bouwen en één werkman aan te stellen inplaats van de zes, die er thans zijn, eh die natuurlijk weggaan. De heer Bier steker wijst op Drent., maar het gaat hier niet over het toezicht en de bedoeling is den werkman een woning te geven. Indien waar was, wat de heer Van der Veer zeide, dat men namelijk voor 8 4000 gulden een goede woning kon bouwen, ware het woningvraag stuk allang opgelost, ook op het platteland. Spr. bestrijdt voorts hetgeen de heer Bierste ker zegt. Er zullen offers moeten worden ge bracht voor de naaste toekomst, en die zullen geld kosten als men wil beschermen hetgeen we hebben. Dan is afdoende bescherming toch beter. De heer Schoeffelenberger merkt op, dat het ontwerp van den heer Kasteliju gemaakt is met dubbele spouwmuren voor de vochtigheid. Maar men kan wel voor minder een behoorlijke woning zetten. Omdat het ontwerp-Kastelijn soliede is, heeft spr. voor steld voorlooplg een woning te zetten, mis schien kan over een jaar of wat goedkooper worden gebouwd. De heer Van der Veer antwoordt den heer De Zwart. Spr. wil dien heer met paard en kar naar bedeelde woning, in Koegras ge legen, brengen, dan kan de heer De Zwart zelf oordeelen. Dat huis is voor 8200.— ge bouwd. De heer Kuiper: De heer Van der Veer komt vermoedelijk alleen bij tevreden men- schen en spr. zeker uitsluitend bij de onte vredenen. Is het dan niet het beste, dat de heer V an der Veer en ik samen gaan kijken? Indertijd heeft de heer Van der Veer zich eens geërgerd aan badende jongens in het N.-H. Kanaal, maar wat denkt de heer Van der Veer dan wel van het feit, dat alles in één kamer gebeuren moet? Hier worden kin deren geboren in hetzelfde vertrek waar an dere kinderen liggen; de kinderen wonen het bij, dat vader en moeder zich ontkleeden, enz. Dat is toch zeker in de woning van den heer Van der Veer zei ven niet het geval? Deze heer heeft aan de wegzijde al dadelijk drie ramen in zijn huls. De heer Verstegen had wel verwacht, dat dit voorstel eenige stof zou opjagen. Dat er echter zoo'n stofwolk zou komen, had spr. niet verwacht. Het voorstel is ontstaan door den brief van den directeur der reiniging, om 6 man aan te stellen in de Donkere Duinen. Toen kwam de Commissie op het idee om daar een dubbele woning te plaatsen, en dit denkbeeld werd met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel is alle commissies gepasseerd, en alle leden hechtten er hunne goedkeuring aan. Toen hebben B. en W. er een voorstel van gemaakt. De heer Biersteker: De minderheid van B. en W. De heer Verstegen: Dat het niet door het geheele College gesteund was, was een kwestie van financieelen aard, niet van prin- cipieelen. Het plan is drie oommissies gepas seerd, van een ervan was de heer Grunwald lid. Als er in de duinen gespit wordt, komt er natuurlijk zand naar boven. Maar dat is onvermijdelijk als men iets anders van de plaats wil maken. Dat gebeurt in Drente toch ook? Bovendien heeft niet dit College de on gereptheid der duinen aangetast, maar het vorig. Alleen heeft dit College het werk voort gezet op precies dezelfde teekening. Het heeft onmiddellijk deskundig advies ge vraagd, en men heeft gezegd, dat de gelegen heid voor bebossching hier oneindig veel beter was dan in Schoorl, en dat hei te be treuren was, dat niet reeds 80 of 40 jaar ge leden hiermede was aangevangen. Nu zegt men: gij tast de ongerepte natuur aan. Maar hoe kan dat anders? Het heeft lang geduurd alvorens de adviezen er waren, nu ze er eenmaal zijn, gaat het werk geregeld voort. Daarvoor is echter geld noodig op het oogenblik. Over een jaar of 20 zal men er de resultaten van zien. Spr. wil gaarne in be sloten zitting eens den Texelscben bosch wachter hooren omtrent deze plannen. De heer Biersteker zegt, dat tengevolge van het werken in de Donkere Duinen de plannen van de Eoonomische Commissie in duigen zijn gevallen. Maar de organisatie, die aldaar wilde bouwen, heeft heel andere rede nen gehad, waardoor de bouw niet loonern zou zijn. Wil men den boel stop zetten, soit! maar het zou weggegooid geld zijn. De heer Biersteker: Het gaat niet over de vraag of er gewerkt wordt, maar over de wijze hoe. Spr. heeft altijd beweerd, dat de aanplantingen best zijn, maar dan niet alles omgooien en er niets inzetten. Op het oogenblik liggen circa 15 H.A. zand, waar geen enkele den in staat. Het land is omge ploegd, en verder is er niets aan gedaan. Ook toen spr. een korten tijd wethouder was, heeft hij gezegd: zorg voor planten. Maar nimmer is dit geschied.^NÉI^H Moet men thans uitscheiden? Integendeel, men moet gaan planten. Maar de vraag is of dat gebeuren moet op de grootsche wijze van den heer Verstegen, met een ploeg mannen. Met een paar menschen, zonder bosohwach- ters, etc., kan er heel wat gebeuren. Spr. heeft bovendien kunnen oonstateeren, dat de den nen beter groeien tusschen beplanting, dan in het mulle zand. Op deze wijze maakt men een oomplex gronden duur en kan men die nooit in behoorlijke exploitatie brengen. Spr. heeft gezegd, dat de Eoon. Commissie „mede" een der oorzaken van het niet uitvoe ren harer plannen omtrent villabouw vond in het braakliggen. In. een schrijven van den secretaris, den heer Michels, wordt dat onom wonden erkend. „Mede" een van de redenen is de geschiedenis van Huisduinen. Spr.'s bezwaar is, dat de zaak op deze wijze onnoo dig duur wordt. Het terrein staat onder toe zicht der waterleiding. Welnu, onlangs heeft men den heer Folmer tot onbezoldigd rijks veldwachter gepromoveerd. Laat deze er toe zicht houden. Dit is torih alleen des zomers noodig en dat hoeft heusch niet den geheelen dag door te geschieden. De Voorzitter merkt op, dat de meente met deze geschiedenis leergeld Der taald heeft. De bebossching wordt duur, dat moet men wel bedenken. De meerderheid van het College vindt den last van een der gelijke woning te zwaar voor het bedrijf. Ook spr. heeft de situatie in Drente gezien, en dat bet Rijk er anders over denkt, bewijst wel het feit, dat men voor de geheele strook van Cal lantsoog af geen bewaking noodig achtte. De heer De Zwart repliceert. Het toe zicht kost ons op het oogenblik al 10000 per jaar. Men kan den boel daar niet onbe heerd laten. De jeugd hier ter plaatse weet nog niet voldoende de waarde van een der gelijk bezit te waardeeren, en de aanplantin- gen worden radicaal uitgeroeid. Het meest afdoende is de staüonneering van twee werk lieden. Het voorstel betreffende den bouw van een dubbele boschwachterswoning komt in stem ming en wordt verworpen met 11 tegen 8 stemmen. Vóór de heeren Verstegen, Hey blok, Kuiper, Borkert, Schoeffelenberger, Zondervan, Boogaard en De Zwart. Naar aanleiding van deze stemming vraagt 1 heer Heyblok het woord. Spr. zal by de aanstaande begrooting een voorstel indienen of het wel wenscheljjk is nog raadscommissies in te stellen. In de Commissie was men una niem van meening, dat deze woning er komen moest, en thans stemt men tegen. Zijn het suffers of slapers, die in die Commissie vóór stemden, of mannen, vraagt spr. De heer Biersteker protesteert tegen deze woorden. De heer Heyblok heeft niet bet recht kritiek uit te oefenen op eene stem ming. Spr. wil wel openlijk verklaren, dat hij ersoonlijk zijn best heeft gedaan de raada- en tot andere gedachten te brengen en dat hij het waardeert, indien men zijn vergissing inziet. Beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald. De heer Verstegen verklaart als Voor zitter van de betrokken Commissies, die het besluit betreffende de te stichten woning heb ben genomen, dat de leden dier Commissies het spr. en zijn collega De Zwart zeer kwalijk genomen zouden hebben als zij anders had den gehandeld dan in overeenstemming met den wensch dier Commissies. Beplanting Algemeene Begraafplaats. Voorstel tot het verleenen van een blanco crediet voor het inwinnen van deskundige voorlichting voor den aanleg en de beplanting der Algemeene Begraafplaats. (Held. Crt. 15 Juli). De heer Schoeffelenberger heeft de teekening gezien, door den directeur der gemeente-reiniging hieromtrent gemaakt. Die teekening is aardig, maar beter geschikt voor een moestuin, dan voor een kerkhof. Er zijn 270 graven ontworpen. Spr. heeft zich de moeite getroost óók eens een teekening te ontwerpen, en zijn aantal is juist driemaal zooveel, namelijk 754 graven. Een kerkhof moet practisch ingericht zijn en op 't ontwerp van den directeur der reiniging zijn veel kromme lanen, hetgeen lastig manoeuvreeren is voor de dragers bij een begrafenis. Per jaar worden ongeveer 160 graven in gebruik genomen, zoodat het ontwerp slechte voor twee jaar geldt (Spr. overhandigt de teeke ning aan den Voorzitter). De Voorzitter zal met belangstelling het ontwerp van den heer Schoeffelenberger beschouwen. Spr. wil deskundige voorlichting hieromtrent inwinnen. De heer Biersteker vraagt of de voor man-tuinman der gemeente niet eens een plannetje hieromtrent kan ontwerpen? Zal zoo'n blanco crediet niet noodeloos uitdeien? De Voorzitter: De proeven, door den tuinman ontworpen, bevielen niet. Het is geen overbodige weelde om van ons kerkhof eens iets beters te maken. Weggegooid geld is zoo'n crediet dus niet. De heer De Zwart wijst er op, dat het nieuwe gedeelte hiooger ligt, hetgeen ten op zichte van besproeiing etc. deskundig advies noodig maakt. Het voorstel wordt vervolgend aange nomen. Schadeloosstelling. Voorstel betreffende een te betalen scha deloosstelling door het bestuur der Protes- tantsche Schoolvereeniging „Laat de Kin- denkens tot Mij komen". De heer Sohoeffelenberger is het niet eens met de vereeniging „L. d. k. t. m. k.". Dat de Normaalschool wordt ver bouwd, heeft met de zaak niets te maken. Er is voor 1000.aan dat gebouw bescha digd, en die schade dient vergoed te worden. De beer De Zwart zegt, dat een reëele handelwijze medebrengt, dat de Raad niet moet ingaan op het Voorstel Sch. Inderdaad is er voor 1000.schade aan het gebouw toegebracht, indien de Vereeniging „L. d. k. t m. k." kon worden verplicht tot het terugbrengen in den oorspronkelijken toe stand, van het gebouw. Maar dat is niet noo dig, dan zou toch de helft weer moeten wor den afgebroken, zoodat het ook reëel is in dien de vereeniging „L. d. k. t. m. k." 50 pet. van de schade vergoedt. Aangenomen. Aankoop Zwemvlot. Voorstel tot aankoop van het Marine- zwemvlot. (Held Crt. 17 Juli) De heer Scheef felienberger adht de koopsom niet te hoog, wat er bij komt, is echter nogal bezwaarlijk. Er moet een toegangsvlot worden ganjaakt. Bovendien is thans het marine-zwembad voor het pu bliek opengesteld, zoodat de vraag Is of er wel veel gebruik van dit bad zal worden gemaakt De heer De Geus vraagt of het de be doeling is de exploitatie later te verpach ten? Dan zou spr. er wel voor voelen, niet als dit van gemeentewege moet worden ge ëxploiteerd. De heer Verstegen antwoordt dat In derdaad de bedoeling is het bad te verpach ten. Er behoeven slechte drie schamppalen te worden geslagen, die koeten 60.— per stuk. Indien op den duur het bad op de te genwoordige ligplaats zou blijven liggen, zullen nog andere maatregelen moeten wor den genomen. Juist uit den drang, verleden jaar van de burgerij uitgegaan, ia dit voor stel ontstaan. De Voorzitter merkt op, dat deze ge legenheid om zwemmen te loeren, zeer zekei niet zonder onkosten kan worden ingericht Rendabel wordt zoo'n Instelling niet, ook de pachtsom kan nooit zeer hoog zijn. Het bad op de werf is voor de meesten te duiur. Het voorstel wordt aangenomen. Ingekomen is eene vraag van den heer Schoeffelenberger omtrent vermis sing van materialen bij den bouw van het SpuikanaaL Deze zaak ia, naar de Voorzit ter mededeelt, in handen van de politie. Het is Jammer, dat de heer Schoeffelenberger omeend heeft dit ln de krant te moeten pu il oeeren, aangezien dit het justitieels on derzoek bemoeilijkt. De heer Zondervan vraagt of de on derwijzers voor de vacantie nog hun voor schot ontvangen. De heer De Zwart ant woordt, dat het betreffende mandaat Juist dozen middag is ontvangen. Klachten Raadslid Kuiper, Inzake veekeuring. Modedeelingen, inzake de door het Raads lid Kuiper geuite klachten omtrent het zlL onbehoorlijke optreden van den Veearts- Directeur van den Vleesohkeuringsdienst. (Held. Ort. 17 Juli) De heer Kuiper komt nog op deze kwestie terug. Spr. is het niet eens met wat in het rapport staat. Spr. was verbaasd over het antwoord van den heer Slikker, die per soonlijk had gezegd, dat zijn u-Ham genoemd mocht worden en thans verzoekt van een nader onderzoek verschoond te mogen blij ven. Maar wat is de kwestie? De heer Slik ker kreeg den 24sten Juli een verzoek om op 21 Juli ten raadhuize te komen 1 Deze dacht toen, dat de gemeente zich van de zaak wilde afmaken, en besloot er zich ook maar af te maken. De heer Slikker ls ten allen tijde genegen ten raadhuize te konten indien hij tijdig bericht krijgt, en mits niet op Vrijdag. De Voorzitter ls bereid den heer Slikker alsnog te hooren, dat kan echter niet voor over eene maand, aangezien spr. thans met verlof gaat. De openbare vergadering wordt hierna gesloten, en de Raad gaat over ln comité ter behandeling van reclames. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersohe Ct per 8 mnd. 1.50. franco p. post 1.70, Buitenl. ƒ2.50 -0.65. N „1.05 Modeblad 8 „0.95, 1.05. lbo Losse nummer» der Courant 4 ct. 80. Goedkeuring op het Raadsbesluit van 15 Juni j.1. tot het doen van af- en overschrij vingen op de begrooting van uitgaven, dienst 1919. Losse nummers der Courant 4 ct 10 ct bij vooruitb. (adres: Bnr. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct p. adv. extra). Bew.-ax. 4 ct. Alle prijzen tijd.*rerh. m. 10% papierduurtetoeal.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1