NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA S. COLTOF, CO NC E RT Maandag en Dinsdag No. 5296 ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1920 48e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 - Intern. Telefoon 60 Poet-Girorekening No. 16066. Eerste Blad. Maan Zon Hoogwater Sept. op: Zondag 12 m. 6.28 a Maand. 13 7.39 Dinsdag 14 8.52 Woensd.15 10.4 Dond.d. 16 11.18 Vrijdag 17 a. 12.17 Zaterd. 18 1.16 ond.: op: pnd.: v.m.:n.m.: 6.66 6.30 7.22 8.40 9.16 7.216.317.19 9.2510.— 7.46 6.32 7.1710.5 10.35 8.14 6.33 7.1510.45 11.15 8.45 6.35 7.12 11.2011.50 9.20 6.87 7.9 11.5512.— 10.—6.89 7.7 12.8012.50 BUITENLAND. Het Belgisch-Fransche Verbond. Er Is in België, vooral onder de Vlamin gen, groot verzet tegen het met Frankrijk gesloten militair verbond. Alles is ln het ge heim behandeld, en de bepalingen ervan zullen ook wel niet openhaar worden ge maakt. De gevolgen zijn er echter al. Onder'het hoofd „de Eerste vruchten'' schrijft althans „de Schelde": De Franschen kunnen niet eens wachten tot het militair verbond geteekend ls, om te bewijzen, welk profijt zjj er zoeken uit te trékken. Frankrijk zit natuurlijk met een massa oorlogstuig op den hals, dat dood kapitaal vertegenwoordigt. Nu komt „1'Oeuvro" heel naïef vertellen, „dat in de kazerne van Damme te Rijsel vijftig Belgische soldaten zijn aangekomen, die daar drie maanden zullen verblijven, om de behandeling te leeren van de tanks Renault, onder leiding van officieren en soldaten van het 169ste R. A. S. Verder heet het, dat tezelfdertijd een afdeeling Fransche moniteurs naar het kamp van Beverloo vertrekt, om daar Bel gische eenheden te onderrichten in de be handeling van dezelfde oorlogstuigen. Dat detachement zal ten andere een kon vooi van vijftig Renaulit-tanks begeleiden." België wordt dus de rommelzolder voor den afval van de Fransche oorlogstulgfa- brieken. Het beetje kapitaal dat we van Duitschland kunnen krijgen, ls dus niet be stemd voor den heropbouw van het land, maar zal eenvoudig verhuizen naar de brandkasten van de Fransche munitie-po tentaten. In den grond heeft Frankrijk groot ge lijk, dat het de Belgische domheid zoo exploiteert DUITSCHLAND. De toestand ln Opper-Sllezië. De toestand in Opper-Silezië ls nog steeds zeer gespannen. De Polen verklaren openlijk, dat zij den tegenwoordigen toestand slechts beschouwen alB een stilte vóór den storm. In het district Oppeln verspreiden de Po len oproepingen vdbr een nieuwe Putsch. Een Poolsch agitator, die Maandag te Hin denburg werd gearresteerd, verklaarde, dat alle Duitschers uiterlijk 18 Sept het stem- iningsgebied moeten verlaten. Volgens een mededeeling van Korfaüty zijn de Polen voornemens zich met geweld van Opper-Silezië meester te maken. Te Bogutsohtltz vinden nog alle nachten hevige schietpartijen plaats. Ernstige ontploffing. Uit Wllhelmshafen wordt gemeld: In de opslagplaats van munitie te Marienaiehl bij Wllhelmshafen, waar nog eerst enkele maan den geleden een groote ontploffing heeft Elaats gehad, die veje slachtoffers elschte, i Woensdag bij het ontladen van granaten FEUILLETON. door JESSIE DOUGLAS KERRUISH, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. 81) Zij nam mijn arm, en bijna zonder het zelf te willen, leidde ik haar naar den Tempel berg. Op den weg erheen sprak zjjn niet, en ook ik deed geen poging om ons onderhoud voort te zetten. Het motief, dat zjj aangaf voor de wande ling was volkomen steekhoudend: wij hadden de verlaten gangen en loopgraven geheel voor ons zelf. Maar toch voelde ik, dat er meer achter stak. Wij waren gekomen aan de Tempelboe- kerij, een der weinige vertrekken, die wij het raadzaam hadden geacht, geheel bloot te leg gen. Zij lag aan de oostzijde van den berg, het smalle pad boven langs de pekbronnen leidde voorbij den toegang. Langs de wanden waren massa's schrijftafeltjes van klei opge hangen, die echter door den regen van vijf- en-twintig eeuwen te veel hadden geleden, dan dat men hun Inhoud had kunnen ontcij feren. De Khanoum Effen' leunde tegen den post van den ingang, blikkend over het avond landschap, dat zij niet zien kon. „Halet vond het beter zoo, Rathia Khatoum," merkte zij op. „Het zou vreemd lijken, wanneer hij zoo in mijn tent bleef, waar ik mij van de andere het artillerie-depót, waarin o. a. nog een groote hoeveelheid geladen zeemijnen lagen, in de lucht gevlogen. Om 7 uur 's avonds waren 23 dooden geteld; het aantal gewonden bedraagt tot nu toe 20. Vijf brandweerlieden worden vermist Smokkelaars. De smokkelhandel in de Duitsch-Neder- landsche grensstreken leidt den laatsten tijd herhaaldelijk tot kloppartijen tusschén smok kelaars en douane-beambten. Op het traject Cleve-Cranenburg worden de beambten, als zij de passagiers van de electrisohe tram willen viBiteeren, doorgaans met messen ont vangen. Enkele dagen geleden zijn twee douanen uit een in volle vaart rijdende tram gegooid. Woensdag is het tot een geweldig h and gemeen gekomen, toen 28 tolbeambten twee trams tot staan brachten. De Inzittende smokkelaars verdedigden hun waren wan hopig, zoodat aan weerszijden heel wat bloed vloeide. Brandstofbesparing. De N. V. Friedrich Krupp te Maagdenburg deelt mede dat het haar, dank zij de onver moeide proefnemingen van haar ingenieurs, gelukt is de in de steenkoolslakken nog aan wezige brandstof daaruit af te scheiden. B(j een jaarlyksch verbruik van 100 millioen ton steenkool in Duitschland ontstaan ongeveer 20 millioen ton slakken en daarin zyn ruim 5 millioen ton ongebruikte brandstof. Deze wordt volgens het nieuwe procédé langs drogen weg er uit afgescheiden. Het procédé qernst op de magnetische eigenschappen van de slakken en is b(j het thans heerschende gebrek aan brandstof van het grootste belang. Prof. Arndt, van de Technische Hoogeschool te Charlottenburg, heeft verklaard dat deze uitvinding een zeer belangrijke brandstof besparing geeft. IERLAND. De burgemeester van Cork. In een intervieuw met Iemand van de „Daily Chroniole" heeft Lloyd George ver klaard: Ik heb dit geval met leedwezen ga degeslagen, maar leedwezen mag iemand niet van de vervulling van zijn plicht af brengen. De voorstelling dat de regeering een vurig patriot ter dood zou brengen, is niet in overeenstemming met de feiten. Alles wordt gedaan, om Mo Swiney te be wegen, voedsel te nemen. Hij pleegt opzet telijk zelfmoord op een wijze, dat wij mach teloos zijn om dien te verhinderen. Er is geen twijfel aan, d8t Mo Swiney een belangrijke positie innam in de organisatie, die actief betrokken was bij het dooden van tachtig man van de openbare macht in Ier land. Wij hebben stellige bewijzen, dat het zoogenaamde Iersche republikeinsche leger en de bepaalde 'brigade, waarbij Mo Swiney behoorde, bij die moorden betrokken was. Wij moeten óf Ierland aan dit republikein sche leger overgeven óf de mannen bescher men die de Britsohe vlag verdedigen. Som mige Iersche nationalisten zjjn even be ducht voor hun leven als unionisten en Mo Swiney's voorganger is door diezelfde ben de vermoord, omdat hjj niet met hun plan nen wilde meegaan. Wjj kunnen voor deze moordoampagne niet buigen. ITALIË. De aardbeving. De laatste berichten over de aardbeving in Italië luiden verontrustend. De plaatsen Flvizzano, Sollera en Monti zijn volkomen vernield. Het aantal dooden bedraagt 800. Bovendien werden 100 personen gewond. De materieele schade is aanzienlijk. Honderden families zjjn dakloos. De uitwerking van de aardbeving werd het zwaarst gevoeld in het tusschen Spezia en de eerste heuvelrij van de Appenijnen gelegen déél van Toscane. Hier werden eenlge dorpen volkomen vernield en honderden mensohen gedood. In de grootere mannen op den Tel op zoo'n afstand houd. We kwamen dus overeen, elkaar hier te tref fen na het gebed van zonsondergang, als was het toevallig." „Bent u dat met hem overeengekomen?" herhaalde ik „Ja kind. Ik héb beloofd jou tnee te bren gen. Waarom hij dat verzocht, weet ik niet, maar hij vroeg het." Zij wendde zich om, en haar stem beefde. „Vertel me, Rathia, kind, wat is er tusschen jou en Halet Bey?" „Het gaat over die huiszoeking naar ge weren in Sliwa Kllssia, verleden herfst," ant woordde ik. „Hebt u ervan gehoord?" „Zeker. In het district sprak men toen over niets anders. Met die geschiedenis Meld ook Halet's vertrek uit Bitfa verband. In hoe verre ben jij daarbij betrokken?" Ik verhaalde in het kort, dat de Bey mij verdacht op grond van het feit, dat ik den berwusten nacht te Sliwa Klissia was geweest De kiwestie behoefde trouwens weinig toe lichting. Aan het eind van mjjn relaas was zjj zichtbaar verlicht. „Alleen maar een kwestie van verborgen wapens," zeide zij. „Alhamdu lülah! Dan is het ook niet zoo heel erg. Uit je woorden maak ik op, dat je weet, hoe de wapens verdwenen zijn." „Maar Khanoum Effen', wanneer Ik dat vertel, zal er een algemeene vervolging van de Chaldeeërs uit voortvloeien, althans in dat district" Zit knikte ernstig. „Allah alleen weet waar het einde zou zjjn, als eenmaal het Moham- medaansche canaille zich ging verbeelden, dat hun Christennaburen hup gevaarlijk kon den worden. En als je het niet vertelt, wat dón?" „Ja, dat weet ik zelf niet precies. Om te HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT „BELLEVUE" =- BEZOEKT HET op ZONDAG 12 SEPTEMBER, van 81/»— 1' uur. P. KRIJGER violoncel. W. J. M. SCHOUTEN. steden werd daarentegen slechts weinig schade aangericht Een tweede streek, die zwaar getroffen werd, is de landstreek Emilia, waar door het instorten van huizen vele bewoners gedood of zwaar gewond werden. De regeering heeft een uitgebreide bulpdiehst ingesteld. Koning Victor Emanuel is Woensdag in Pisa aange- komqn om de door de aardbeving geteisterde streken te bezoeken. Reggio Nell'Emüia, 9 Sept In den afge- loopen nacht te 2.36 u. werd een nieuwe hevige aardbeving gevoeld. Er werd groote schade aangericht o. a. in Ospedaletto, Bu- sana, Toano en Cavona. De communistische beweging. De beweging der Itaüaansche metaalbe werkers heeft, naar uit Rome gemeld wordt, door het besluit van het verbond der indus- trieèlen om de onderhandelingen niet vóór de ontruiming der fabrieken door de arbei ders te hervatten, een verscherping onder gaan. De andere industrieelen hebben zich met de besluiten der staal- en machinefabrieken solidair verklaard. Het gevaar is hierdoor acuut geworden, daar deze besluiten door de vakorganisaties met de bezetting der fabrie ken en bedrijven van alle andere industrieën beantwoord worden. In Turijn hebben de autoriteiten toebe reidselen getroffen met het oog op de moge lijkheid van een gewelddadig optreden der arbeiders; op het slotplein zijn een paar snel vuurkanonnen en op eenlge punten der stad pantserauto's met machinegeweren opgesteld. In Turijn werd een groote gummiwarenfa- briék door arbeiders der Fiatfabrlek bezet, daar hun banden voor de auto's ontbraken. Uit Toscane wordt gemeld, dat 400 mijn werkers zófcder incidenten zich van een groote mijn bij Luni hebben meester ge maakt en de produpten ter beschikking ge steld heben van de door de arbeiders bezette ijzerfabrieken. OOSTENRIJK. Overstroomingen. Uit Weenen wefd d.d. Woendag gemeld De overstrooming ie even ernstig ala in 1897. Van alle sjjden komen alarmeerende be richten van ingestorte bruggen, vernielde straatwegen en spoorwegdjjken. Vele steden zjjn zonder licht, geheele landstreken zjjn volkomen van het verkeer afgesloten. Op de sterk gewassen Donau drijven huis houdelijke artikelen en meubelen. Het ergste zijn Salzburg, Stiermarken en Opper-Oostenrijk getroffen. De schade bedraagt vele millioenen kronen. Groote verwoesting werd ook te Salzkammergut aangericht. Op tal van plaatsen zyn de verkeerswegen onbruikbaar. De spoorrails hangen in de lucht. In eenlge streken van Opper-Stiermarken ls de toestand hetzelfde. De stad Linz was zonder electrisch licht. De meeste aan de Donau en haar zijrivieren beginnen: ik geloof, dat hjj de waarheid kent betreffende den aanval op de Gadarwan- derg „BJJ Allah al Wahhab, hoe kan dat? Ik heb het niet verteld I En Iaoharyar zal nie mand hebben laten blijken, dat het schitte rende plan, om de Gadarwanders vergelding te doen betalen, niet ven hem afkomstig was." „Nu, Ik kan me niet voorstellen, wat zjjn dreigementen fcnder» zouden beduiden." „Vertel mij, als je je herinneren kupt, wat hij zeide," antwoordde zij. Zjj ging naast mij zitten op een rotsblok, en ik vertelde haar zoo nauwkeurig mogelijk, wat er gesproken waa Zij Meld mijn hand vast, haar zachtjes streelend, en hare onzichtbare oogen achter de plooien van haar sluier tastten naar de mijne. En toen ik mijn hart uitstortte, kwam er een gevoel van kalmte en rust over mij, want ik vertrouwde haar, en ik wist dat, in dien iemand mij kon helpen, zij het waa „TTjj weet niets van den aanval op de Ga darwanders," zeide zij eindelijk. „Maar 'maar hij heeft het toch aan Mr. Wilbur verteld," voerde ik aan. „Aan Wilbur Effen'?" verbazing klonk in haar stem. „Hoe bedoel je dat?" Ik vertelde haar zooveel van mijn onder- boud met den Amerikaan als ik kon zonder dat deel, wat heilig was, te ontwijden. Zij dacht een oogenblik na, en sprak toen: „Over den aanval heeft hij niet gesproken. Die Wilbur Effen' weet meer dan Jij, kind. En wat hij weet, weet hij van Halet" „Wat ik je nu moet zeggen." Zij brak plot seling af en stak waarschuwend den vinger op: een geluid van voetstappen naderde ons. gelegen steden en dorpen zjjn voor een gedeelte overstroomd. Eveneens de aan de Alpenmeren gelegen plaatsen. De levensmiddelenaanvoer naar de over stroomde gebieden Btuit op groote moeilijk heden. In Opper-Oostenrijk werd volgens de jong ste berichten op vyf spoorlijnen het verkeer stopgezet. RUSLAND. .De „Krasnaja Gazete", het offideele bol- sjewieksche orgaan, deelt mee, dat de nieuwe president der sovjets te Petersburg een rap port heeft gepubliceerd over den ellendigen toestand der voedselvoorziening aldaar. Allo aanvoer van levensmiddelen is stop gezet, omdat alle transportmiddelen voor militaire benoodigdheden voor het Poolsche front moeten dienen. In Sovjet-Rusland bedroegen in 1919 de geboorten 18 per duizend tegen 89 in 1917. Een pond brood kost op het oogenblik honderd roebel, vleesoh vierhonderd roebel, thee vijf duizend roebel. Dit zijn officieele gegevens van de volks commissariaten. Een nieuwe Russische opmarsch aanstaande. De te Helsingfors aangekomen bolsjewiek- sche bladen melden, dat in heel Rusland tal rijke vrijwilligers tot het leger toetreden. Zoodra de nieuwe legers aan de verschillende deelen van het Poolsche front georganiseerd zijn, zai een groote opmarsoh naar het Wes ten beginnen. Corruptie. De toenemende corruptie ln Estland, zocT luidt de titel van een artikel in het te Beval verschijnende Estlandsche blad Talllnna Tea- haja. Met leedwezen wordt daarin vastgesteld, dat de corruptie in dfe jónge republiek een schrikbarende omvang aangenomen heeft en thans ook de hoogste ambtenaarskringen aan getast heeft heeft. Zoo ls de vroegere procureur- generaal Erter in staat van beschuldiging ge steld, omdat hj] deelgenomen heeft aan een groote geheime brandewijn-speculatie; verder worden de chefs van den generalen staf en van de Intendance ervan verdacht, zich een aan den staat toebehoorenden automobiel toe geëigend te hebben na den wagen in een andere klenr te hebben laten verven. En zoo voort. Het blad besluit met de bittere en toch, naar te hopen is, al te bittere opmerking, dat men waarlijk ,iou gaan mecnen, dat in Estland op de twee menschen één een schavuit is. BINNENLAND. LEGEREEORGANISATTE. Militie en Landstorm. In ons vorig nummer gaven wij reeds een kort bericht betreffende de plannen tot legerreorganisatie. Hieronder laten wij een uitgebreider overzicht volgen: Toen de toetreding van Nederland tot het volkenbondverdrag vaststond, heeft de regee ring in het licht van die toetreding haar militair programma in nadere overweging genomen. Zij had daarbij rekening te houden met drieërlei en wel: ten eerste met den door bet verdrag in uit zicht geetelden waarborg, dat men in de toe komst als regel niet onmiddellijk ineen ge wapend conflict gewikkeld zal kunnen wor den, zoodat veeltijds een tijdperk van voor bereiding verzekerd zal zijn; in de tweede plaats met de mogelijkheid, dat men, tegen de, door den volkenbond ge stelde waarborgen in, onverhoeds kan wor den aangevallen, en ln afwachting van den door den Volkenbond te verleenen steun, den eersten stoot zelfstandig zal moeten afweren; in de derde plaats met de elsohen, wejko „Te laat," zeide zij, „Mer is de Bey zelf." In de poortopening verschen donker, de zware gestalte van den Turk. Tegen den grij zen oonterschen hemel toekende zloh scherp zjjn silhouet af, toen hij ons groette. ,'As Salam'," begon hij, buigend. „Bismillah," antwoordde de Khanoum Ef fen' met een lichte handbeweging. De Turk kwam naar binnen, boog opnieuw en ging zitten aan de andere zijde van het kleine vertrek. „U zult mij willen verontschuldigen, Ef- fendiim, dat ik u verzocht, de moeite te ne men, hierheen te komen," zeide hij zoetsap pig. „Het sqheen mij goed toe, Wilbur Effen' in staat te stellen, melde tegenwoordig te zijn bij ons onderhoud." „Wilbur Effen'!" herhaalde ik. „BMnen enkele minuten zal hij ongewij- feld Mer zijn." De Bey*s toon scheen geen tegenspraak te dulden. „Het zal goed zijn, dat alle in deze ernstige zaak betrokkenen onze bijeenkomst bijwonen, zoo Allah wil. Bovendien dacht ik, dat hij invloed op u zou kunnen uitoefenen, Jerningham Effen'-' „Ik zie niet in, wat Mr. Wübur met die kwestie van Sliwa Klissia te maken heeft," begon ik heftig. Slechts op een zijde van het gelaat van den Turk viel licht, groenachtig avondlicht, en zijn trekken schenen spook achtig, onheilspellend en dreigend. „Dat was een toeval," verzekerde ik. „Een toeval uit berekening. Een zelfde soort toeval, als de Khanoum Effen' Merheen leidde," vulde hij vriendelijk aan. Voor ik had kunnen antwoorden, doemde in de poortopening een tweede figuur op, 141 KANAALWEG 142. Deze winkels zijn aan de weermacht gesteld kunnen worden met het oog op in het verdrag van den bond zelf voorziene handelingen in het verband van den bond. Aldus wordt het mogelijk geacht, om reeds thans wijzigingen in ons legerstelsel te bren- - gen, welke belangrijke' beperkingen van las ten geven. Hoewel vermeend wordt Meraan reeds aanstonds een vasten vorm te kunnen én te moeten geven en een daartoe strekkend wetsvoorstel omvattende een algemeene herziening van de dienstplichtwetten de Volksvertegenwoordiging eerlang zal berei ken, beteekent dit niet, dat grootere beper king in de toekomst uitgesloten wordt geacht, indien alle verwachtingen, welke aan den Volkenbond gesteld worden, vervuld zullen zijn. Evenmin wü Mermee bedoeld zijn te Drie soorten au rheumatlek la verband met urinezuur. Onderzoekingen hebben aangetoond, dat hoe onschadelijk urinezuur ook moge zijn ln normale omstandigheden» overproductie ol ophooping ervan ln het bloed de Inleiding is tot rheumatlek, spit en ischias, waarvan de pijnen en ontsteking wisselen, naarmate het overtollig urinezuuï vermindert oi ver meerdert Deze ontdekking heeft veel bijgedragen tot do kennis vu behandeling vu rheuma- tisoho kwalen. In de eerste plaats wordt door vermijding vu swaro maaltijden, moeilijk verteerbare spijzen, alkohol, laat naar bed gaan, overwerken en zorgen, de vorming vu urinezuur verminderd. En in de tweede plaats dient een geneesmiddel, dat de nieren versterkt en do filters hiervan ln staat stelt om het overtollig urinezuur te bestrijden, de behudellng to voleindigen. (Het eerste deel berust geheel bQ den lijder, en het versterken der nieren kan veilig wor den overgelaten au Foetert Rugpijn Nieren Pillen. Foitert Pillen werken rechtstreeks op de nieren, die z]j heelea en versterken, deze or ganen opwekkend om het bloed te zuiveren en er de urinezuur-kristallen uit te filtieeren, die de spieren, zenuwen en gewrichten vu een rheumatieklijder doen ontsteken. Zelfs als de rheumatlek, spit of Ischias, hardnekkig of chronisch waren, hebben Foe tert Rugpijn Nieren Pillen duurzame gene zingen bewerkstelligd. Zij zijn eveneens suooesvol bJJ andere urinezuurveracMjnselfln als nier gruis, -steen, -waterzucht en blaasontsteking, want zij wer ken uitsluitend op de nieren en niet op de ingewanden. De echte Fostort Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar au het handelsmerk de nuin met zijn handen ln de lendenen op het etiket, zijn te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 98,1 1.T6 p. doos of 10.— p. zes doezen. langer en slanker dan de eerste. Harvey Wilbur trad niet binnen. Hij bleef au den Ingang stuan. „Staat u mij toe, Mer te blijven, Effen'?" rlohtte bezien tot de Vrouwe van Kalmaru, zijn hoed afnemend. .Met genoegen, Effen'. Wüt ge niet gau zitten?" „Als u het goedvindt, zal ik Mer blijven staan. Indien er du toevallig iemand langs mocht komen, zal hl) niet naar binnen kun nen zien. En nu, Bey Effen'?" „De zaak is zeer eenvoudig," zeide de Bey. „Of u weet wat er vu die wapens ln Sliwa Klissia geworden is, staat niet vast, maar JerMngham Effen', en ongetwijfeld ook de Khanoum Effen' weet ervan. Hoe het zij, ik twijfel er niet au, of gij zult mij wülen hel pen Jerningham Effen' te overreden, de volle waarheid mee te deelen, en zich zoo te vrij waren voor de gevolgen die, als zij weigert, zeer zeker niet zullen uitblijven." „Ge spreekt in raadselen," antwoordde ik. „En wat hebt ge nog te zeggen omtrent die gedeelten uit mijn zusters dagboek? Daar zoudt ge immers een afschrift vu mee brengen?" „Dat heb ik ook gedau, Effen'." Hij zooht in zijn tunica, en ging, terwijl hij een blad papier ontvouwde, voort: „Wilbur Effen', als gij de waarheid kent, zult ge haar ongetwij feld bekennen, teneinde JeuinghamEffen' voor schande te behoeden ik weet dat gil haar zeer genegen zijt (Zie verder Tweede Blad). COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING! Heldersche Ot. per 8 nmd. 1.60, franco p. post 1.70. Buitenl. 2.60 Zondagsblad 8 0.57/,, „0.65. „1.05 Modeblad 8 „0.95, „1.06. ..1-80 Loaee nummers der Courant 4 ct. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd.) Ingezonden mededeeling. SOLISTEN i JOH. PALA viool. ARIE D. v. d. WEG. plano. „Maar wót kan de Bey hem dan verteld hebben?" vroeg ik, in een aanval van angst. ADVERTENTIEN i 20 ct p. regel (galjard). Ingroz. medod. (kolombr. als redact tekst) 60 ct Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reet. 60 ot., elke regel meer 10 ct bij voorultb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct Alle prijzen tijd. verh. m. 1035 papierduurtetoeel. hQ heeft u ontmoet dicht bij Sliwa Klis sia," motiveerde Halet Bey.Althans, hij was even voor gij uw vader vondt.1' Ingezonden mededeeling. Ingezonden mededeeling. „Bey Effen'," viel Mr. Wübur een weinig ongeduldig in, „als helper van Sir Home Jerningham gaat het welzijn ziiner geheele familie mij ter harte. Maar ik weet ln 't ge heel niets van die wapens af."

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1