NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Opening Herfst- en Winter seizoen Eerste Blad. GRUNWALD No. 5302 ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1920 48e JAARGANG ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING! Heldertche Ct. per 8 nmd. 1.50, franco p. port 1.70. BnltenL 2.50 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER ffr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intern Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN i 20 ot p. regel (gal jard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct Kleine adv. (gevT., te koop, te huur) v. 14 reg. 60 ct., 'elke regel meer 10 ct bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. ertra). Bew.-ex. 4 ct Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoeel. ZIJ, die zloh met In gang van heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 October GRATIS. Maan Zon Hoogwater Sept. Zondag 16 a. Maand. 27 Dinsdag 28 Woensd.29 Dond.d. 80 Oot, Vrijdag 1 Zaterd. 2 opond.: opond.: v.m.: n.m.: 5.51 a. 4.66 6.63 6.49 T.40 8.20 6.14 6.T 6.56 6.47 7.20 7.66 6.88 6.8 6.67 5.4» 8.— 8.80 6.7 m. 7.82 6.69 5.42 8.40 9.10 6.89 8.47 6.— 6.89 9.20 9.46 T.17 10.1 6.1 6.87 9.6610.20 8.4 11.116.2 6.8510.4011.— uuwsauuunx MUlerand president Donderdagmiddag lfl Frankrijks eerste minister Millerand met groots meerderheid door do vereenigde Kajner en Senaat tot president van Frankrijk gekozen. Na 8 maanden beeft Desdhanel dus af stand moeten doen van bet hoogs ambt. On willekeurig zoo merkt bet „HbL" bierbij op denkt men hier aan Olemenceau, wien de thans door ziekte gesloopte man de be geerde positie van staatshoofd in Januari op bet laatste oogenbük ontroofde; Olemen ceau, de jeugdige grijsaard, die een reös naar Indië aanvaardt! De ©LAie president van Frankrijk, Etienne Alexander Millerand, is een man van de daad, een man met een sterken wil, van wien kracht uitgaat. Hierin moet dan ook de reden gezocht worden van zijn aanvan kelijke weigering om zich de verkiezing te laten welgevallen. Zelf voelde hij, dat hij niet tevreden kon zijn met de decoratieve rol die den Franschen presidenten is toebedeeld. Ook thans, nu hij tot president verkozen is, heeft Millerand dat doen uitkomen. Want in de verklaring, vóór zijn verkiezing af gelegd, heette het: „Indien de meerderheid van de beide Ka mers mijn aanwezigheid op het Elysee ge- wenscht acht voor de handhaving en voort zetting der nationale politiek; indien zij met mij van meening is, dat de president van de republiek al moet hij nooit de man zijn van een politieke partij de man moet zijn -van een vaste politiek, die in nauwe samenwerking met zijn ministers wordt toe gepast, dan zal ik mij niet onttrekken aan het beroep, dat de vertegenwoordiging der natie op mij doet." De Kamer en de Senaat hebben door zijn verkiezing hunne goedkeuring hieraan ge hecht En voortaan zal men dus ln en bulten Frankrijk er rekening mee dienen te hou den, dat de president geen decoratieve fi guur meer is, doch een persoonlijkheid die weet, hoe hij zich moet laten gelden en. het doen zal ook. ENGELAND. De steenkolenerlsls. Lloyd George heeft aan de mijneigenaars en de mijnwerkers voorgesteld, oim zich te FEUILLETON. door JX6SHD DOUGLAS KERRUIHH, voaaj Nederland bewerkt door L. ALETR1NO. 87) „Hét heeft Allah der te schenken, J u een wijze moe- Effen'," wend de de Bey zich tot mij. „Hij is de schenker van alle goeds. Nu is inij alles duidelijk, en werkelijk, Jemingiiam Effen'- het strékt uw vernuft tot eer: ook over uw tegenwoordig heid van geest moot ik u mijn compliment maken." „Compliment?0 herhaalde ik. „Moeder, hebt u alles verraden?" Zij verhief zich, met een gebaar als van een profetes, het donkere klped rossig ver licht door de deinende vlammenzee, de slanke hand, die den sluier samenhield, in rooden gloed, zoodat de met henna geverfde 'vinger toppen in bloed schenen gedoopt. „Ik heb het kwaad, dat ik beging, weer goed gemaakt," antwoordde zij toonloos. „En ik alleen zal gevonnist worden. In mijn hand was het gelegd te beschikken over dood en lieven, mijn dochter, en ik heb het leven ge schonken en ten doode gedoemd gelijk Ik goed dacht Alhamdu Tllahl M(j was de schuld en mij zal alle straf treffen I Lof en eere zij Hem, den Allerhoogste 1" verstaan over een stelsel, volgens hetwelk de loonsverhooging afhankelijk gemaakt zou worden van de vermeerdering van de productie, in dier voege, dat een minimum- productie zal vastgesteld worden en alle productie daarboven extra beloond zal wor den. Voorgesteld wordt de minimum-pro ductie te bepalen op een hoeveelheid bene den de tegenwoordige productie, waardoor den mijnwerkers een onmiddellijke loons verhooging verzekerd wordt Dit voorstel zou door de verschillende vakbonden besproken worden. Ongetwijfeld is het een handige oplossing die Lloyd George gevonden heeft, aangezien zoowel het vraagstuk der productie als het Joon- vraagstuk opgelost worden. De Engelsche bladen verwachten dan ook dat het voorstel van beide kanten zal wor den aanvaard. VEREENIGDE STATEN. Prijsverlagingen. UW Defcroit wordt gemeld, dat de autofa brikant Ford bekend neeft gemaakt, dat hi; voor al zijn fabrikaten de prijzen van voor den oorlog herstelt, en een dadelijk ingaan de prijsverlaging heeft afgekondigd, wisse lende tusschen ongeveer 14 pot voor vrachtauto's en 81 pet. voor kleine auto'a Een andere groote Amerikaansche fabriek in New-Hampshire, die tienduizend werk lieden in dienst heeft en viermlllioen yards katoenen weefsels in de week maakt, maakt bekend, dat zij hare prijzen met een derde verlaagt „ten einde dein afzet te bevor deren.1* ITALIË. De Brbeidersconflicten. De m etaalarbeid ersfederatie heeft met 118 tegen 18 stemmen een motie aangenomen, waarin zij de met de industrieelen tot stanc gekomen overeenkomst goedkeurt, en waarin de federatie haar vertrouwen uitdrukt in het bestuur. Radicale elementen hébben te Turijn 20 gendarmes aangevallen, 4 werden zwaar ge wond. RUSLAND. De begrooting De „Daily Telegraph" is in hét bezit ge komen van de juiste cijfers van de begroo ting der Russische Sovjet-regeering voor de eerste zes maanden van 1919. Deze cijfers zijn afkomstig van het financieel© oommissa- HELDER Ka naai weg 71-74 b.b. Postkantoor riaat in Moskou, zoodat hun betrouwbaarhek buiten verdenking is. Wij ontleenen er hé volgende aan: De totale inkomsten bedragen 20.849 mil lioen Roebel en de uitgaven 50.103 millioen, hetgeen een deficiet van 60 op de begroo ting voor het eerste half jaar van 1919 be duidt De noodzakelijkheid., aldus de „Daily Te- legraph", voor de gestadige groeiende pro ductie van papiergeld is dus volstrekt duide lijk geworden. In October 1917, even vóór den lbolsjewistischen staatsgreep, bedroeg de waarde van het in omloop zijnde papiergelc 18.000 millioen Rb. In Januari 1920 verklaar den de bolsjewieken zelf, dat meer dan 200 duizend millioen aan papiergeld was uitge geven. Het 'blad bespreekt de verschillende posten der begrooting en wijst er op, dat aan belas tingen slechts 2.193 millioen (11% van het geheel aan inkomsten) is opgebracht De bolsjewieken, die hun stelsel van nationali satie, confiscatie en afschaffing van particu lier eigendom voortzetten, zijn verplicht ge weest het heffen van belastingen op eigen dom, op winsten en op vereenigingen te sta ken- De belasting op levensmiddelen (2.250 millioen) is in het minst geen belasting, doch slechts een andere naam vqor het opleggen Nan extra lasten aan de bevolking om aan het deficiet dec levensmiddelen-distributie tegemoet te komen. Het deficiet der genatio naliseerde industriën bedraagt bijkans 3.000 HOOFDSTUK X. De pekbronnen. „Ge hebt verkeerd gekozen, moeder!" riep ik uit „Ik had beter van u gedacht! Nu zal het schijnen, of ik eerst hielp en toen ver ried „Jij hebt niets gezegd. De beslissing werd je door Allah's wil uit handen genomen." Haar stem was toonloos als te voren. „Maar de Bey wilde een bewijs hebben, en slechts een door mij geteokende verklaring kan dat leveren. Dat hebt u vergeten „Jouw getuigenis is niet noodig, kind." Benige bitterheid klonk in haar stem. „Je Zusje gelooft, dat alles wat jij doet, goed is, Rathia. Kun jij nu geen vertrouwen hebben in mij? jy hebt de waarheid niet békend ik deed het" „Moedert" het begon mij duidelijk te worden. >Jij hebt je götoofsgenöoten geholpen," ging zij voort „Alle weidenfcenden zullen je daarom hoogachten. Je hébt in mij vertrou wen gesteld, en ik, je oudere, goede vriendin, pleegde verraad tegenover hen, en schond je vertrouwen; ik, die ook vriend ben van Halet ,Bey. Wie weet, hoe de Bey mij zal betoon©* mijn geteekende verklaring moet hem toch tot bewijs strekken?" Een oogenblik stilte. „Ehanoum Effen," sprak Harvey Innig, „u is een echte moeder van uw dochter." Zij boog het hoofd een weinig. „Het was millioen Rb,, op d spoorwegen 4.000 mil lioen. Voor net leger wordt 12.491 millioen uitgegeven, dus meer dan 20%) der begroo- Derde Internationale. Het optreden der bolsjewieken. Naar het Oekr. Perab. meldt, zouden de bolsjewieken te Kamenetz Podolsk 80 Oekra- jiners hebben doodgeschoten en 164 anderen, die zich nimmer met politiek hadden bezig géhouden, als gijzelaars naar Moskou hébben gezonden. Alle intellecfcuèelen zijn de stad ontvlucht Volgens een draadloos bericht uit Horsea fcouden de bolsjewieken tijdens hun bezetting van Wilna ongeveer 2000 inwoners, meest Polen, hebben vermoordt en tal van anderen op wreede wijze hébben mishandeld. BUITENLAND. op dezen post wordt medegedeeld, dat de bouwkosten, die indertijd geraamd waren op 100.000 gulden^ door de algemeone stijging der bouwmaterialen thans 150.00Q zullen be dragen. Veide MARINE-BEGROOTING. Aan de uitgewerkte staat, behoorende b( de Marinebegrootmj? 1920, ontleenen wij nog het volgende: Voor de directie Willemsoord wordt nog aangevraagd: Ten behoeve van het sboomwerktuigkundig laboratorium met ketelhuis, ten dienste van de opleiding der aanstaande officieren aan het Kon. Inst. v. <L Marine 80.000. Eveneens wordt voor de nieuwe ketelmakerij 80.000 gul den aangevraagd. In de toelichting op deze posten wordt medegedeeld, dat de bouw dezer inrichtingen in 1921 beëindigd zal zijn, en het dus noodzakelijk is de bedragen voor outillage ervan uit te trekken. In 1921 zal vernieuwing plaats moeten hebben van de vloeddeuren der zeedoksluis. De kosten van een stel dezer deuren worden geraamd op 62000 gulden. Verder worden aangevraagd: Voor den bouw van een complex, waarin zich zullen bevinden een barak voor besmet telijke ziekten, een observatie-barak en een verbeterd laboratorium 100.000 gulden. Ver wacht wordt, dat, om den houw In 1921 te kunnen beëindigen, voor dit doel nog 75.QQC gulden zal moeten worden aangevraagd. Voor bekleeding van de bovengangen op de eerste verdieping van de voor- en zijvleu gels van het Marine-Hospitaal met houtgra niet wordt 4.000 noodig geacht 6000 gulden wordt aangevraagd als laatste termijn voor de overbrenging van het eleo- triach laboratorium van het Marine-etablis sement te Amsterdam naar hier. Bij de begrooting voor 1919 werd reeds in beginsel toestemming verleend voor den bouw van een laadstation voor den onderzee dienst Op de begrooting voor 1921 wordt thans een bedrag van 50.000 gulden aange vraagd als eersten termijn. In de toelichting op die voorwaarde alleen, dat ik erin toe stemde den Bey ln te lichten," zeide zij. I' „En bij Allah! ik ben er blij om!" verze kerde deze ons. „Geloof mij, ofschoon Ik stel lig mijn bedreiging zou volvoerd hebben, doet het mij genoegen, dat het mij gespaard is gebleven, u en de uwen in ongelegenheid te moeten brengen, Jerningtoam Effen'. Al lah's hand was het, die zóó leidde, dat allee iu der minne kon worden geBohlkt" Er was iets bijzonder weerzinwekkends ln 's mans welgemoedheid. „Wij kunnen de kleine Effen' Evelyn vertellen, dat zij zich over die kwestie verder niet ongerust behoeft te maken, en dat alles daaromtrent in orde is," besloot hij. „ln oidel En de Chaldeeërs I" riep lk uit „De beslissing over dood en leven, om te doen redden en te doen ondergaan, was ln mijn hand/? antwoordde mijn moeder. „Welbeschouwd is hetgeen gebeuren zal, slechte datgene wat zoo Allah wilde, ook ge schied zou Zijn, indien gij niet te Sliwa Klis- sia waart geweest" troostte de Bey. „Wij pullen, zoo het Allah behaagt, wat gij toen deedit, ongedaan maken, en het noodlot zal voortgaan op den door Allah gewezen weg." „Kismet, en alleen over mijn schuldig ïoofd, zal de schande komen. Ik ben moe, Bey Effen', en ik hoor de stemmen der ande ren naderen. Wilt ge mij terugleiden naar Hij boog beleefd. „Zooata gij wenscht Eha noum Effen'. Ik zie dat de vuren uit zijn; wij fin innen er dus veilig langs." Inderdaad waren de vuren thans gedoofd; de oppervlakte van elke pekbwm was nu van een effen zwarte donkerheid, waaruit traag rookwolkjes opstegen naar het sombere bal dakijn hoog boven ons. Hier en daar hoorde ,men reeds weer gasbellen opborrelen. .Zij slapen slechte," verbeterde mijn moe- éider wordt aangevraagd als tweede ter mijn voor den bouw van een maohinewerk- IpQaats bij de onderzeedienstkazerne 50.000 (2e termijn). Onder dit bedrag zijn begrepen de kosten van uitrusting, die op 2Q.Q0Q gul den worden geraamd. Ook voor dit bouwwerk moest het oorspron kelijk geraamde bedrag (65.000 gulden) wor den verhoogd en wel met 2Q.QQQ gulden. Voor de Onderhoudswerken te Willemsoord worde 12Q.0ÖQ gulden aange vraagd. Loodswezen. Voor aanbouw en uitrusting, zoomede aan schaffing van nieuwe loods- en afhaalvaar- tuigen wordt aangevraagd een bedrag van 1.285.000 gulden. Hiervan komt 5 ton ten goede aan verderen afbouw van de stoomloodsvaartuigen Nos. 16 ,'en 17, die in 192Q op stapel zouden worden gezet. •Eveneens wordt S ton uitgetrokken voor de aanschaffing en uitrusting van de ioods- vaarbuigen 18 en 19. De kosten van «lk vaar tuig worden geraamd op G ton, verdeeld over de jaren 1921 en '22. Voor een motorafhaalvaartuig No. 2 wordt als eerste termijn 155.000 gulden aange vraagd. De totaal-bouwkosten worden ge raamd op 810.000 gulden. Een bedrag van 180.00Q gulden is voort» uitgetrokken ten behoeve van den aanbouw van twee motorvaartuigen, ter vervanging van de roei- en zeilsloepen, waarvan de kos ten per stuk geraamd worden op 180.000 gul den. De tweede termijn voor deze vaartuigen komt op de begrooting 1922. Met do aanschaffing van Installaties draad Jooze telegrafie voor Nederlandsche en Indi sche vliegtuigen zal worden voortgegaan, waarvoor gelijk bedrag als in 1920 wordt aan gevraagd. Hiervan komt 80.000 uit de Indi sche begrooting aan de Nederlandsche mid delen ten goede. De bestaande stations aan boord van hé ■oord „Ze- z(jn van vóroudeerd type, zoodat tot vervanging moet worden overgegaan. De gelden voor de onderzeebooten K XI t/m. XIII, in 1919 als eerste termijn aange vraagd, werden njet gébruikt. Vandaar dat de voor 1921 aangevraagde som wederom als „tweede teïinjpi* wordt opgebracht De toestand, waarin de houten besohoeiln- )n te HelJevoeteluis verkeeren, maakt het -ringend noodzakélijk daarin ta vooralen. Het ligt ln het voornemen ze geleidelijk te vervangen door kaaimuren van gewapend" beton, waarvoor in 1621 een bedrag van 40.000 is aangevraagd. wachtschip te VMssingen en aan boord ven Provinciën" en ,/3eemskerck" zijn der, op een toon als gaf zij een eenvoudige inlichting. „Er heeft zloh een aschkorst ge vormd en aanstonds zullen de mannen tot slot van hét feest, er steenen op gooien, om haar te breken. Dan laaien de vlammen nog feller op dan eerst Wat ik u verzoeken mag, Bey Effen', zeg hun, dat ze daarmee wachten, tot wfi veilig bij de Tempelboekerij zijn." De Bey voldeed aan baar verlangen door de mannen, die in de laagte met steenen /klaar stonden, iets toe te roepen, waarop zij hun reeds opgeheven armen lieten dalen. Op eens wendde mijn moeder zich om, greep mijn handen en fluisterde, heesch van ont roering: „Rathia, mijn kind, denk om Allah's wil, niet te slecht van mij! Kan je mij niet vertrouwen, ofschoon je ziet, dat een half vólk en mijn eigen ziél voor jou ten offer breng?" „Ik ik stamelde ik, „dacht u, dat ik minder van u hield, daarom?" x „Dan is het offer van mijn eigen ziel wfel gebracht!" Zij sloeg de armen om mij heen, ruste mij innig en maakte zich toen plotse ling weer los. „De anderen komen, Bey Effen'," zeide zij. „Laten wij voorop gaan, want ik moet dé Laatste bijzonderheid met u regelen." Zij tastte naar den hellimgwand, om zeker te zijn waar ze zich bevond, en terwijl zij den, die lk opving, waren: „Ja, ik zal vannacht rustiger slapen, wan neer lk dat boek vernietigd weet." Wij hébben niets meer te doen," zeide larvey, toen ik hem aanzag. De anderen kwamen van beneden uit het ravijn, ook op weg naar het kamp. Gelach en De aangevraagde som van ƒ50.000 onder „Verbetering van vliegkampen in Neder land" is ingetrokken, ten einde de kampen De Mok en Veere in goeden staat te kunnen onderhouden. Het ligt in het voornemen den post van marine-attaché te Berlijn op te heffen en in plaats daarvan een hoofd-officier der marine aan het Ned. gezantschap te Tokio als ma rine-attaché toe te voegen. 100Q wordt aangevraagd voor toekenning tvan een subsidie voor de oprichting van een R. K. militair tehuis te Rotterdam. DORLOG. Aan de begroeting van Oorlog ontleenen w(j nog, dat, evenals vorige jaren, ook thans niet gerekend wordt op hét houden van groote manoeuvres of oefeningen in hooger verband. Tengevolge van de algemeene stij ging der prijzen, alsmede ln verband met de verhooging van toelagen, enz., is het noodig 100.000 voor de te houden oefeningen meer* aan te vragen. Een nieuw ontwerp Jachtwet. Ingediend is een wetsontwerp, houdende bepalingen betreffende de jacht In de memo rie van toelichting herinneren de ministers van Landbouw, van Financiën en van Justitie er aan, dat de Jachtwet van 18 Juni 1857 sinds haar totstandkoming heeft blootgestaan aan aanvallen, die bijna alle gegrond waren op de overweging, dat in den voortdurenden strijd tusschen de bdlangen van den land bouw en van de jacht de eerste in die mate overheerschen, dat daarvoor de laatste moe ten wijken. In deze wetsvoordracht wordt de geldende jachtwet onder de noodige technische her ziening, bestendigd, doch daarnevens regelen gesteld; om de nadeelen, die de landbouw Een dag te bed. Als gfl overwerkt ovorkropt van zorgen en uitgeput zijt, blijft dan een dag ta bed. Dit geeft rust aan do nieren. Een beroemd geneesheer zeide eens: „Het bed Is een geneesmiddel, een goede dienaar, maar een slechte meester". En ongetwijfeld la een dag «e bed. een goed begin voor de uitgeputte man of vrouw, die Foster's Betere Gezondheid Methode beproeft om het urine zuur te verminderen en de uierzwakte te overwinnen. Da methode la eenvoudig en zoo gemak kelijk, dat iedereen haar kan toepassen. Ver mijdt om da taak der nieren het filtree- ren van het bloéd te verlichten zware maaltijden en -onnoodige prikkels, overschat uw kracht niét en maakt u geen zorgen. Woest integendeel matig en opgewekt, neemt voldoende lichaamsbeweging in de buitenlucht, en slaapt lederen nacht acht uren. De natuur wijst ons reeds op het vooraf gaande, en de wetenschap verschaft ons het tweede deel der methode. Zwakke nieren kunnen haar zware taak niet volbrengen, zij vereischen de hulp van een speoiaal nier- goneeemiddel. En wat die hulp betreft, kunt gij vertrouwen op de opwekkende en ver sterkende werking van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen werken niet op de Inge wanden. De hoogste chemische wetenschap is toegepast om haar genezende eigenschap pen uitsluitend op do nierorganen te rich ten en om nierverschijnselen ais rugpijn, urinestoornissen, graveel, rheumatiek, nier- waterzucht, ischias, steen, onzuiver bloed, ontstoken nieren en blaas, spit en urine- zuur-vergiftiging to bedwingen. Ziet toe, dat de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt, teneinde de hte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te ver krijgen. Te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 68, 1.75 p. doos ol 10.per zes doozen. gepraat klonk vroolijk achter ons. Ik wilde ïnij aansluiten bij het tweetal, dat voorop iging, maar imi|n moeder fluisterde: „Stel je zuster gerust," en ik ging terug om Evelyn te spreken. Zoo volgden wij het pad op de smalle, uit stekende bergrichel, die de steile helling even scheen te onderbreken, boven langs de som bere pekbronnen. Mijn moeder en de Turk voorop. Harvey, Evelyn en ik een eindje daarachter, terwijl Papa en Isoharyar Beg de achterhoede vormden. Ik kan niet zeggen hoe het gebeurde. Altijd heb ik later ook vermeden, me alles nog eens scherp in te denken. De zwarte opening van de Tempelboekerij svas in 't zicht; voorbij een bocht van het pad; in het ravijn wachtten de gravers op het toe ken voor het laatste groote vuurwerk. Nu en dan lekte een blauwachtige gasvlam op uit (de slapende bronnen. Droomerig waren mijn bogen gevestigd op het tweetal voor ons. juist toen zij boven de bron waren, die zich óver de grootste oppervlakte uitstrekte, rees een felle vuurkolom ten hemel, die een oogen blik alles in een grillig licht zette. Een kreet van schrik ontsnapte mijn moeder, zij strui kelde, maakte een plotselinge zijwaartsche beweging en strekte de handen uit, zooals .aalfblinden doen wanneer zij bang zijn, en jreep wankelend den Bey in den arm. Toen donk een schorre schreeuw, iets vloog voor mij langs, en bijna op hetzelfde moment scheen een verblindende golf van scharlaken en helwitte vlammen uit de laagte op te springen en de wereld te willen verawelgea Van alle kanten mengde zloh een verschrikt 'gegil in het loeiende koor der razende vlam men. (Slot volgt). I COURANT Zondagsblad 3 „0.57V»,,0.651.05 Modeblad 0.95, 1.05. Loaee nummers der Oonrant 4 ct. ,L30 Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertijd.) (Wintertijd) FRANKRIJK. e e a Ingezonden mededeellng. i iet kamp, voor zij hier zijn? Ik ben niet in een stemming om met anderen te praten, en Ik. wil de verklaring, die gij zult opstellen, zoo spoedig mogelijk onderteekenen." Ingezonden mededeellng.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1