JACK DE ZANGER Groot, mooi en goedkoop NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA ,„Tr»o HERMAN NYPELS Eerste Blad. V No. 5318 DINSDAG 2 NOVEMBER 1920 48e JAARGANG Een nederlaag van WrangeL FEUILLETON. Veertien aan vanen. Is onze keuze In UlstGfS Shawls Jekkers Handschoenen Winterjassen Ondergoederen Callfornlë en Japan. BINNENLAND. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct, per 3 mnd. 1.50, franco p. post 1.70. Buitenl. 2.50 Zondagsblad 3 0.651.05 3 Modeblad 3 „0.95, „1.05. Loese nummers der Courant 4 ct. 1.30 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekenlng No. 16066. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel(galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoesl. BUITENLAND. RUSLAND. Een radiogram uit Moskou meldt om., dat de bolsjewieken op 28 Oct. in den strijd te gen Wrangel 11.000 gevangenen hebben ge maakt, alsmede drie kanonnen, 54 mitrail leurs en 100 munutiewagens veroverd. Zij namen Berdjansk en Nogaisk. Verzet tegen het Sovjet-Bewind. Volgens te Hamburg uit Kopenhagen ont vangen berichten, is de stemming te Mos kou, ten gevolge van de afkondiging van den staat van beleg en de mobilisatie van alle oommunisten, buitengewoon opgewonden. In elf gouvernementen weigeren de boeren te voldoen aan de gedwongen invordering van "broodkoren. De geruchten over vijandelijke aanvallen aan het front doen de opwinding te Moskou stijgen. Tengevolge van de voortdurende ar restaties zijn de gevangenissen er overvol. Onder de gevangen genomenen is ook ge neraal Broessilof. 31 personen, die hebben deelgenomen aan de Siberische samenzwe ring tegen de radenregeering, zijn te Omsk terechtgesteld. De laatste berichten uit Rusland, die te Parijs werden ontvangen, vermelden de vol gende bekentenissen aan de Krasnaia Ga- zeta: De sowjet-regeering moest troepen naar de Wolga sturen, om boerenopstanden te onderdrukken. Nowgorod is bezet door de 'opstandelingen. Er worden straatgevechten gevoerd. Zeer kort geleden is Smolensk door 'een opstand verwoest. Het roode garnizoen, 8000 man sterk, kwam in opstand. De arbei dersbevolking sloot zich bij hen aan. De op standelingen bezetten de openbare gebou wen, joegen de plaatselijke sowjet uiteen en zonden boodschappers naar de naburige gar nizoenen om hun te verzoeken deel te nemen aan de beweging. De sowjet-regeering zond aanzienlijke strijdkrachten naar Smolensk om den opstand te onderdrukken, die in stroomen bloeds werd1 gesmoord. Een brigade scherpschutters fusileerden meer dan 1200 soldaten en vele duizenden inwoners. Den geheelen dag beschoot de zware artillerie de stad. IERLAND. Wraakneming. Vrijdagnacht zijn vijf uur lang afdeelin- gen soldaten, die met geweren en bijlen ge wapend waren, bezig geweest om Temple- moor (graafschap Tipperary) te verwoesten Tal van winkels zijn in brand gestoken en leeggeroofd. De brandstichters gebruikten petroleum en schoten de winkelhuizen bin nen. Er zijn geen personen gedood of ge kwetst. Men heeft hier te doen met een wraakneming voor het in een hinderlaag laten valldh van een militaire vrachtauto, Donderdag j.1. in de -buurt van Tipperary, waarbij de Sinn Feiners drie soldaten ge dood en 5 gewond hebben. Nieuwe aanslagen. Bij Oastledaly in het graafschap Galway viel een politie-patrouille in een hinderlaag. Drie beambten werden gedood, een ver wond, terwijl er een vermist wordt. Er zijn versterkingen gezonden. Geen genade. De negentienjarig estudent in de genees kunde die te Dublin ter dood veroordeeld was wegens deelneming aan een aanval op de politie, is daar gisterochtend opgehangen. De verzoeken om hem gratie te verleenen, op grond van zijn jeugd, waren van de hand door HULBERT FOOTNER. voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 15) De beide dames droegen gespleten khaki- rokken, die zij zelve hadden moeten maken, daar dames-zadels in die streken onbekend zijn. Wat Miss Trangmar en Mevrouw Wors- ley betreft, Jack had er sterk op aangedron gen ze thuis te laten in Fort Cheever, en in dit opzicht had Garrod hem uit alle macht gesteund, en had zelfs aangeboden ook achter te blijven om voor haar te zorgen. Zijn acti viteit baatte hem niets bij zijn kleine mees teres. Toen zij van dit voorstel hoorde, glim lachte zij enkel en wachtte tot zij haar vader onder vier oogen te spreken kon krijgen. Het gevolg was, dat zij nu meereden. Er was nog een blanke bij de expeditie, waarover we nog met een enkel woord moe ten spreken. Dat was Thomas Juli, tot voor kort kok op de stoomboot, en nu bevorderd tot kampkok. Het geheele reisplan was met ineenstorting bedreigd toen er te Fort Chee ver ontdekt werd, dat men vrrgeten had een kok mee te nemen. Natuurlijk was een der gelijke functionnaris op het rort niet te krij gen. Juli had altijd op een fornuis gekookt, doch door hem te belcvon hem in te wijden in de mysteriën van het kampvuur, had Jack hem ertoe verlokt zijn goed baantje aan boord op te geven. Hij was een dikke, bleeke gewezen, omdat ook de in den aanval ge- doode dienaren van de openbare macht nog jong waren. Men beschouwt den student als een nieu wen martelaar voor de zaak van Ierland. Zondagavond baden duizenden voor zijn ge vangenis. Londen, 1 Nov. Officieel wordt te Dublin bekend gemaakt, dat gisteren veertien aan vallen zijn gedaan op politie-agenten en mi litairen in Ierland, met het gevolg dat zes politie-agenten werden gedood en acht po litie-agenten en twee militairen gewond. Deze aanvallen op de politie zijn in tal van plaatsen gruwelijk gewroken. Het stad- Jsuis van Tralee is in vlammen opgegaan. Tal van kantoren te Dungannon zijn met bom men en benzine verwoest, te Tipperary zijn tal van winkels beroofd en vernield, het dorp Ballyduff in Kerry is ten deele verwoest. BELGIE. Socialistisch congres te Brussel. Op het te Brussel gehouden socialistisch congres werd met 493.175 tegen 76.225 stem men een motie verworpen, waarbij uittreden uit de Ilde Internationale werd geëischt, ter wijl instemming met die van Genève werd betuigd. In een redevoering hierover zedde Vander- velde onder meer: De een-en-twintig voorwaarden der Derde Internationale noemt Vandervelde vervol gens een flater. Een eerste gevolg daarvan is geweest, dat zij, die reeds tot de Derde Internationale waren toegetreden, zich terug getrokken hebben. Het is de meest monu mentale flater, die begaan is sedert de demo cratie bestaat. Die politiek, al mogen Cachin en Frossard er zihc slaafsch aan onderwer pen, zal nooit door het socialisme worden goedgekeurd. Nooit zal het socialisme samen, gaan met de bolsjewisten, die te Bakoe broe derlijk samen zijn gekomen met Enver Pasja. Wij zijn, verklaart Vandervelde ten be sluite, reformisten en revolutionairen, doch wij zijn tegen hen, die 'slands verdediging willen saboteeren. Mocht de vijand weer Bel gië aanvallen, dan zou, -evenals in 1914, het proletariaat naar de wapens grijpen. (Aan houdende toejuichingen). De politiek, welke wij willen volgen, is die van vóór 1914 en hen, die durven te beweren, dat de Interna tionale dood is, herinner ik aan de hoopvolle leus: „Le roi est mort, vive le roi". De In ternationale zal herleven; leve de Interna tionale. (Langdurige ovatie). Verder beslot het congres aan de regeering te blijven medewerken. OOSTENRIJK. Naar de Weensche correspondent van de „N. R. Ct." meldt, heeft Kunschak, een der leiders van de christelijk-socialen in een druk bezochte vergadering verklaard, dat de voed seltoestand des lands tengevolge van het so cialistische regime troosteloos was. Mochten de christelijken gedwongen worden om te er kennen, dat de fouten niet meer te herstellen zijn, dan zullen zij hun mandaten neerleggen en mag de commissie van herstel, die nog niets anders gegeven heeft dan beloften. Oostenrijk sslf regeeren en ten grave leiden GRIEKENLAND. De koningskwestie. Uit Luzern wordt gemeld, dat Prins Paul geweigerd heeft om koning Alexander op te volgen. Naar hij meende kwam de kroon volgens de grondwet toe aan zijn vader of aan diens oudsten zoon. Beiden werden ge dwongen het land te verlaten. Prins Paul verklaarde verder, dat hij al leen den troon zou bestijgen, indien het Grieksche volk mocht besluiten, dat het niet den terugkeer van zijn vader wenscht en dat het den kroonprins George van zijn op- volgingsreohten wenscht uit te sluiten. opgeblazen man van moeilijk vast te stellen, leeftijd, die er uitzag, alsof hij in een heeten kelder getrokken was, doch 'hij was eenvou dig en gewillig, en had bovendien een ge weldige bewondering voor Jack opgevat, die zoo volkomen van hem verschilde. Hij had reeds een bijnaam in die streken gekregen door zijn gewoonte zijn groote hoofd zóó te dragen alsof hij ieder oogenblik verwachtte, dat er een slag op zou neervallen. Vandaar dat hij voortaan steeds „Juli met de hooge rug" zou heeten. Vier Indiaansche knapen voltooiden het gezelschap. Dit personeel was nauwelijks voldoende om de paarden te bepakken en het kamp op te slaan, maar zooals Jack aan Sir Bryson had uitgelegd, de besten die hij kon krijgen, waren zelfs nog een armelijk zoodje, absoluut niet gewend aan eenige discipline, en een grooter aantal zou enkel de kans op moeilijkheden aanzienlijk vergroot hebben. Men moest ze hard laten werken, en met krachtige hand de gehoorzaamheid aan de blanken handhaven, zei hij. Er waren twintig bepakte paarden, en vijf reserve paarden. Zij beklommen den steilen heuvel achter Fort Cheever, en terwijl Jack daar stond toe te kijken hoe de troep voor hem den kronke lenden weg naar boven volgde, werd hij zich toch even bewust van een voldaan gevoel onder zijn schijnbare onverschilligheid. Niet tegenstaande al de moeilijkheden, waarmede hij te kampen had gehad, zag de uitrusting er nu toch bijzonder zakelijk uit. En boven dien is het niet aan vele jonge menschen van in de twintig gégeven om een gouverneur te kunnen bevelen. Dit was feitelijk geen echte heuvel, doch eigenlijk de rivieroever. Van bovenaf gezien, strekte de prairie zich uit zoover het oog Ingezonden mededeellng. Zie de étalages Speciale aanbiedingen BESSARABIE. Vrijdagmiddag is te Parijs het tractaat geteekend, waarbij de geallieerde regeerin gen, nadat de bevolking zich voor aanslui ting bij Roemenië had verklaard, Bessa- rabië onder de souvereiniteit van de Roe- meensohe regeering plaatsen. Daarmee heeft een nieuwe hereeniging van een be volking met haar stamland haar -beslag ge kregen. Bessarabië was in 1812 door Rusland van Moldavië afgescheurd, krachtens een over eenkomst met de Porte jegens wie de Do- nau-vorstendoinmen cijnsplichtig waren. Na den Krim-oorlog stond Rusland de drie zui delijke districten Cahol, Ismail en Bolgrad weer aan Roemenië af, maar in 1878, na den Russisch-Roemeensch-Turkschen oorlog, nam Rusland de drie districten weer van Roemenië af, dat bij wijze van vergoeding de Dobroedzja kreeg. De nationale vergade ring van' Bessarabië had reeds in Maart 1918 het besluit genomen, om het land zich met Roemenië te laten hereenigen. Het gebied van Bessarabië zooals het in het tractaat is afgebakend, is gelegen tus- schen de Proeth, die de oude grens van Roe menië vormde, de Zwarte Zee en den Dnjestr van zijn mond! tot aan de oude grens tussohen Boekowina en Bessarabië, De Sowjet-regeering heeft zich, volgens een -telegram uit Moskou, -bereid verklaard om op zeer royale voorwaard-en (o.a. terug betaling van een half milliard lei in goud die bij de Duitsche bezetting van Roemenië in Rusland in veiligheid zijn gebracht) met Roemenië vrede te sluiten, wat een aanwij zing is dat zij zich tegen de inlijving van het gewest bij dat land niet zal verzetten. Zij zou dit trouwens als kampioen voor het zelfbeschikkingsrecht moeilijk kunnen doen, nu de Bessarabiërs zich voor de aan hechting hebben uitgesproken, <N. R. Ct.) VEREENIGDE STATEN. De presidentsverkiezing. Heden, Dinsdag, heeft de verkiezing plaats voor president der Vereenigde Staten. Er zijn vijf candidaten: 1. Warren G. Harding (re publikein), 2 James M. Cox, (democraat). 8. Eugene V. Debs (socialist), 4. P. P. ..on sen (boeren- en arbeiderspartij), 5. Rev Aaron S. Watkins (drankbestrijders). Zooals men weet wordt de president niet rechtstreeks gekozen, doch kiest -men morgen kiesmannen, en degenen, die als zoodanig in de acht-en-veertig staten der Unie worden gekozen, komen later bijeen en brengen dan hun stem voor een president uit. Zij stemmen natuurlijk op den candldaat hunner partij. Er moeten 531 kiesmannen worden geko zen; de meesten hunner zullen vertegenwoor digers van de republikeinsche en de demo cratische partij zijn, ofschoon het mogelijk is, dat de socialisten enkele leden van het Representantenhuis (kiezen. Bij de verkiezingen van 1916 hadden de mocraten 277 kiesmannen en de republikei nen 254, terwijl het aantal stemmen naar schatting 18 millioen was. Dit aantal zal thans nog aanzienlijk worden verhoogd, door reikte, groen als een smaragdkleurige zee in dezen tjjd van het jaar, en overdekt met bloe men. Hier en daar op de onafzienbare vlakte, groeiden boschjes van jonge populieren en wolfswilg, wat een parkachtig effect maakte. Het goedbegaanbare pad steeg door deze groene grasgolven, en daalde dan weder in de inzinkingen der graszee als een eindeloos bruin lint. Een dergelijke troep schiet slechts lang zaam op. De beladen pakpaarden zijn er niet toe te bewegen zich sneller dan in zeer lang- zamen stap voort te bewegen. Tweemaal per dag moeten zij ontladen en losgelaten wor den om te grazen; vervolgens moeten zij weder opgevangen en bepakt. Den eersten dag ging dat met heel wat verwarring ge paard. Doch geleidelijk schiep Jack orde in den chaos. Toen de paktrein zich weder in beweging stelde na de eerste rust op de prairie, werd Jaok, die anders niet zoozeer op dergelijke dingen lette, getroffen door het vermoeide en pijnlijke voorkomen van Garrod. Het was het gelaat van een mensch, wiens zenuwen volkomen in de war zijn, en niets méér kunnen verdragen. Zóóver zag Jack echter niet, doch wel dacht hij, met zijn oude welgezindheid jegens Garrod„De arme kerel is er beroeid aan toe." Per slot waren zjj als jongens en jongemannen onafscheide lijk geweest. „Zeg, blijf een eindje achter, en rijd met mij op," zeide hij tot Garrod. „We hebben haast nog geen woord met elkaar kunnen praten." Garrod's schrik en het woeste rollen zijner zwarte oogen verrieden niets dan afkeer van dit denkbeeld, doch hij kon geen enkel houd baar excuus vinden. Zij reden dus met elkaar dat thans voor het geheele land -het vrouwen-, kiesrecht geldt. Het voornaamste punt, waarom het gaat, is de Volkenbond. Gouverneur Cox, de demo craat, is er voor dat Amerika het vredesver drag ratificeert met inbegrip van den Vol kenbond. Gouverneur Harding is tegen den Volkenbond, doch voor een vereeniging van volken. Men voorspelt, dat Harding met een groote meerderheid zal gekozen worden. In een artikel in de „Chicago Tribune" waarschuwt baron Goto, de bekende Japan- sche staatsman, de Amerikanen dat de Cali- fornische quaestie een wereldquaestie zou kunnen worden, indien de federatieve re geering in een tegen de vreemdelingen ge richte wetgeving toestemt, zonder er tegen te reageeren. De eer van Japan zou dan gebieden de aangelegenheid aan den Vol kenbond of eenig ander internationaal hof voor te leggen. Japan is geneigd om de emi gratie naar Amerika in te toornen, en Ame rika meer dan halverwege tegemoet te ko men, indien Japan de gestadige verwijde ring der Japansohe bevolking wenscht, doch het is niet geneigd om werkeloos toe te zien hoe een minderheid hulpbehoevende immi granten vervolgt, die van het burgerrecht zjjn uitgesloten. Baron Goto meent, dat wanneer de vriend schappelijke tegemoetkoming van Japan wordt afgewezen, Japan deze beleediging zal beschouwen als een daad van geweld, waarin Japan nooit zal berusten. De resultaten der drooglegging. De heer CoLer, die aan het hoofd staat van het New-Yorksche departement van volksgezondheid, hetwelk zorg draagt voor hulpbehoevenden, dakloozen, zieken en oude lieden, heeft een rede gehouden over de ge volgen der „drooglegging", die zeer gunstig zijn. In verschillende ziekenhuizen werden van 1 Januari tot 1 April 192Ó veel minder zieken opgenomen dan in 1919, ondanks de influenza. De gemeentelijke toevlucht voor dakloozen nam slechts 1/6 van het aantal dakloozen van het vorig jaar op. Er werden in de tweede helft van 1919 ruim tweemaal zooveel lieden wegens Openbare dronken schap gearresteerd als in de eerste helft van 1920. Het aantal mannelijke misdadigers in de gevangenissen rionk met 15 pet., dat der vrouwelijke met 30 pet. In Bellevue Hospital werden vroeger dagelijks' 102 lijders aan alco holisme opgenomen, nu nog maar 3 of 4. In Kings County Hospital verminderde het aan tal van 40 tot 6. Daarentegen meldt de „Medical Record dat volgens „Chief Magistrate" Mc-Adoo de dronkenschap in de tweede helft van dit jaar weder de oude hoogte bereikt en dat de men schen den weg weer vinden om aan drank te komen. Het koffieverbruik bedroeg in de Vereenigde Staten van 1 Juli 1919 tot 30 Juni 1920 1358 millioen pond, d.i. 400 millioen meer dan in vorige jaren. GEMENGD NIEUWS. Scheepsramp. Uit Providence (Rhode-Island) wordt ge meld, dat het s.s. „Capefear" in de Narragan- sett-baai in aanvaring is gekomen met het s.s. „City Atlanta". 'De „Cape Fear" zonk. Twintig leden der bemanning verloren daarbij het leven. Spoorwegongeluk In Frankrijk. Bij het station Ohartes is in den nacht van Zaterdag op Zondag de sneltrein Parijs Brest van terzijde aangereden door een goe derentrein. De sneltrein werd door den goe derentrein aangereden, welke met een snel heid van 60 K.M. reed. Er ontstond een groote paniek en onder luid geschreeuw vluchtten de passagiers uit den trein en renden gillend de spoorlijn over. De sneltrein zat stampvol in verband met verder door het hooge gras, op eenigen af stand achter den Indiaan. - „Zeg," zei Jack, „sedert ik vijf jaar geleden van huis wegliep, heb ik niks meer van ze gehoord. Vertel me eens alles wat er ge beurd is." „Nou daar daar noem je nogal iets," stamelde Garrod. „Er zjjn aooveel kleinig heden, die ik weer vergeten ben. Ik ben ze glad weer vergeten. Niets belangrijks. Al heel gauw nadat jij wegging, ben ik ook uit Montreal weggegaan." „Waarom heb je mijn brief nooit beant woord?" vroeg Jack. „Je wist toch dat ik aan niemand kon schrijven dan aan jou?" „Ik heb nooit een brief van je gekregen," zeide Garrod snel. „Dat is tooh zonderling," zei Jack. „Er raken anders niet vaak brieven zoek." „Geloof je me dus niet?" vroeg Garrod scherp. Jack keek hem strak aan. „O ja, natuurlijk wel!" zei hij. „Wat scheelt je eigenlijk?" Je zenuwen zijn danig in de war," ging hij voort. „Als ik jou was, dan gaf ik het leven, dat je nu leidt, maar op, en bleef ik hier een paar jaar lang. Wat heb je?" Garrod streek met den rug van zijn hand over zijn moede oogen. „Ik kan niet slapen," mompelde hij, „Ik heb nog nooit gehoord van iemand, die hier zijn acht uur per nacht niet kon uit maffen," zeide Jacks „Als ik jou was, bleef ik hier maar." Garrod gaf geen antwoord. „Je bent toch niet nogal door aan den rol, zooals vroeger?" Garrod schudde het hoofd. „Goeie hemel! Wat een paar Jonge idioten waren we tocht Dat probeerde branie te slaan Allerheiligen, voor welke gelegenheid zich vele passagiers naar hun geboorteplaats be gaven. De goederentrein liep op 2 postwagens, die achter de locomotief stonden, welke wagens geheel stuk vlogen. De locomotief van den goederentrein viel omver en de stoom ontsnapte onder een vree- selljk geraas. De machinist van deze machine werd gedood. De employé van een spoorwa gen werden gedood, evenals een passagier van het volgend derde-klas rijtuig. Meer dan dertig passagiers werden licht gewond. Wat den meesten indruk maakt is, dat ook dit ongeluk te wijten is aan een verkeerden wisselstand, hetgeen zich den laatsten tijd herhaaldelijk voordoet en waardoor reeds meerdere ernstige ongelukken plaats gevon den hebben. Passage naar Nederiandsch-Indlë. De directies der Stoomvaartmaatschappijen „Nederland" en „Rotterdamsche Lloyd doe len mede, dat de enorme stijging der exploi tatiekosten van de schepen haar dwingt tot het nemen van een maatregel, waartoe zij slechts noode overgaan, namelijk die van ver hooging der passagetarieven. Ingaande met de eerste mailboot in 1921 uit Holland naar Batavia, zijnde het s.s. „Kawi", d.d. 1 Januari a.s. uit Rotterdam, zullen de tarieven voor passage eerste, twee de en derde klasse gebracht worden op resp. 1600, 1100 en 650. Wanneer, tengevolge van ruimtegebrek tegenover de zeer groote vraag, meer perso nen in een hut gelogeerd moeten worden dan in normalen tijd het geval was, of wanneer passagiers in een tijdelijk bijgebouwde accommodatie moeten reizen, zal voor het daardoor geleden verlies aan oomfort eene vergoeding worden gegeven in den vorm van eene reductie op de passage. Het tarief voor passage per vrachtboot Ingezonden mededeellng. 24 uren per dag en nooit rust. Niemand zou dagelijks 24 uren onafgebro ken kunnen werken. Toch is dit de taak der nieren zonder dat zij ooit rust krijgen. Zij hebben een belangrijke levenstaak te ver richten, omdat zij het bloed filtreeren en er de vergiften en vloeibare onzuiverheden aan onttrekken. M. a. w. wij hebben flinke, gezonde nieren noodig om vrij te blijven van overtollig urine zuur en de lange nasleep van urinezuur- kwalen als niergruis, rheumatiek, water zucht, rugpijn, blaasontsteking, ischias, steen, spit, enz. Geeft aan de nieren bij het eerste teeken van nierzwakte dadelijk hulp. Drinkt ge noegzaam zuiver water om de nierfilters door ie spoelen en te reinigen, eet weinig vleesch en urinezuur-vormend voedsel, en versterkt de werking der nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Een zorgzame leef wijze en Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ben menig hardnekkig geval van nieraan doening en onzuiver bloed overwonnen. Zelfs in gevorderde gevallen, waarbij meer dere kostbare - behandelingen niet gebaat hadden, bewezen Foster's Pillen succesvol te zijn. De aandacht wordt erop gevestigd, dat Foster's Pillen niet op de lever, maag of in gewanden werken. Zij dienen uitsluitend voor de nieren en blaas en ziekteverschijn selen van -deze organen. Duurzame baat is hun beste aanbeveling. Hoedt u voor namaak. Elke echte doos draagt de handteekening van James Foster. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 93, 1.76 p. doos of 10.— p. zes doozen. op het salaris van een klerk bij 'n bank! Dat meisje deed me een machtig grooten dienst, al bedoelde ze*'t zoo ook niet, toen ze me den bons gaf voor dien millionair. Wat is er van haar geworden, Frank?" „Ze is met hem getrouwd," zeide Garrod. „Ze heeft hem geruïneerd en is van hem ge scheiden, en is toen met een anderen millio nair getrouwd." Jack lachte onverschillig. „Logisch, hè En daar brak ik m'n jonge hart voor! Herin ner je je den avond nog, toen ik je aan het Bonaventure-station vaarwel zei, en er bij huilde als 'n kleine jongen? Toen zei ik, dat m'n leven verwoest was, en ik was er toen nog geen eenentwintig. Ik moet zeggen, dat je toen verdkieech was, Frank, want je lachte niet." Garrod hield het hoofd afgewend. Zijn lippen waren doodsbleek. „Voor 'n paar jonge jongens hebben we heel wat meegemaakt," ging Jack verder. „We hielpen elkaar altijd, al waren we in andere opzichten ook nog zulke zotten. Wat wij noodig hadden was een goed jfek ransel met een eindje hout. Er zijn hier een paar jaar noodig om een man te maken van een eenigen zoon. 't Leven is hier eenvoudig en natuurlijk. Je leert de dingen hier vanzelf in hun ware verhouding zien. Ik bleef maar hier, dan komt je gezondheid vanzelf terug, ouwe jongen." Garrod schudde enkel nogmaals het hoofd. „Mijn oom is dood," ging Jaok verder. „Ik heb het in de courant gelezen." „Ja," zeide Garrod. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1