JACK DE ZANGER HEDEN ZATERDAG VROOM DREESMANN NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. ZATERD AG-AANBIEDING No. 5320 ZATERDAG 6 NOVEMBER 1920 48e JAARGANG RUSLAND. De toestand. FEUILLETON. ENGELAND. De mijnwerkers. De zeeslag bfl Doggersbank. Onze 3e ZATERDAG RECLAME De buitengewoon lage prijzen blijven ge handhaafd. Tevens nog zeer veel nieuwe spot- goedkoope aanbiedingen Niemand verzuime van onze speciale te profiteeren DAMES- EN.KINDER-CONFECTIE GROOTSTE SORTEERING LAAGSTE PRIJZEN Urinekwalen en nier-waterzucht. (Wordt vervolgd) COURANT ABONNEMENTEN RIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 3 mnd. 1.50, franco p. post 1.70. Buitenl. 2 50 Zondagsblad 3 0.571/., „0.65. „1.05 Modeblad „3 „0.95, „1.05. „1.30 Losse nummers der Courant 4 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel(galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevT., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzèn tijd. verh. Bl 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Wintertijd.) Maan Zon Hoogwater Nov. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 5.50 6.40 Zondag 7 m. 8.18 a. 2.517.7 4.18 5.— Maand. 8 Dinsdag 9 Woensd.10 Dond.d. 11 Vrijdag 12 Zaterd. 13 4.30 5.40 6.47 7.50 8.49 9.42 3.16 7.9 4.16 6.— 3.44 7.114.14 6.50 7.25 4.15 7.13 4.13 7.35 8.5 4.517.15 4.12 8.15 8.40 5.33 7.16 4.11 8.50 9.10 6.217.18 4.10 9.30 9.40 BUITENLAND. Berlinake Tidende verleent het woord aan iemand, wiens naam niet wordt genoemd, maar van wien wordt verzekerd, dat hij on langs Moskou heeft verlaten, en dat hij daar tijdens de laaste zes maanden een belang rijke rol heeft gespeeld. Hij vertelde, dat het te Moskou overal broeit, en dat ook in de oommunlstlsche partij tal van teekenen van ontbinding zijn waar te nemen. De leiders öeginnnen reeds het zinkende schip van het bolsjewisme te verlaten. 'Het gebrek aan levensmiddelen is de voor naamste oorzaak der ontevredenheid. Het volk lijdt honger en tijdens het offensief tegen de Polen scheen de boel reeds spaak te loopen. Nu de vrede met Polen gesloten Is, zijn de voor het front bestemde levens- midelen vrijgekomen, waardoor er een ge ringe verbetering in den toestand is ge komen. Zoolang de bolsjewistische leiders het froode leger achter zich hebben, zullen zij aan het bewind blijven, en het roode leger zal de leiders trouw blijven zoolang het te eten heeft. Met het roode leger staat en valt het bolsjewisme, dat echter nu reeds erg in ver val is geraakt. Toen de zegsman van het Deensche bl&d Moskou verliet, was daar juist de staat- van beleg afgekondigd, wegens de algemeen heerschende ontevredenheid. De arbeiders hadden genoeg van het dwangstelsel en zon der overdrijving kan men zeggen, dat er geen man is die niet ontevreden is. De ge lijkheid, die de dictatuur van het proleta riaat moest brengen, bestaat thans alleen in dien zin, dat tengevolge van de enorme el lende iedereen tot diefstal gedwongen is. Slechts door diefstal of sluik handel kan men ip het leven blijven. Alleen om te kunnen eten heeft men te Moskou een half millioen roebel per maand noodig, ter wijl de Sowjet van 10 tot 20 duizend roebel loon betaalt. Alle handel staat stil. Alle win kels zijn gesloten. Slechts O" bepaalde open bare plaatsen wordt handel bedreven. Dit is wel in strijd met het bolsjewistisch program, maar de autoriteiten wilden het. Het is de officieel erkende sluikhandel. De nrijzen zün ongelooflijk hoog. Een pond boter kost 6000 roebel. De bolsjewistische leiders zijn idealisten en fanatici of misdadigers. De laatsten zijn het sterkste vertegenwoordigd. Aiie zooge naamde buitengewone commissarissen zUn eenvoudig roovers, die slechts leven om rijk te worden ten koste van de menschen, die zij aanhouden en die zijn ontelbaar. Van rechtspraak is geen sprake meer. Zoodra iemand aangeklaagd wordt, neemt'men hem gevangen en in de gevangenis wordt de arrestant gewoonlijk vergeten. De zegsman van Bèrlinske Tidende ver telde nog, dat destijds de bolsiewiki met veel sensatie rondbazuinden, dat de beroemde generaal Broessilof, die tijdens den grooten oorlog zoo'n rol van beteekeis heeft gespeeld, door HULBERT FOOTNER. voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 17) Toen het eindelijijk weder op zijn vier pooten stond, leek het doen en laten van het paard voldoende de grimmigheid van Jaok's gelaat te verklaren. Zijn bovenlip was verdwenen, en In de plaats ervan was enkel een smalle, strakke streep. «Goeie hemell" riep Linda uit. „Op de paarden hier kun je al heel weinig aan." „Wat zei u ook weer dat hij gedaan had?" vroeg Jack kalm. „Dat hij zich uit de voeten had ge maakt," zeide zij onschuld?. „Maloolm Piers wa» het jongmensch, dait vijfduizend dollar uit de Canadeesohe Bank stal, en daarna heeft men nooit meer van hem gehoord. Hij was pas twintig." Jack keek haar verwezen aan. „Vijfdui zend dollar!" zeide hij haar herhaaldelijk na. „Maar dat is eenvoudig belachelijk!" „O, nee," zeide zij, begeerig om meer te ver nemen. „Iedereen weet ervan. Hij verdween en het geld ook. Ik heb toentertijd alle bij zonderheden vernomen, omdat mijn kamer genoot op kostschool te Havergal de zuster van het meisje was, voor wie hij het. deed, zooals men zegt. 'tArme kind had er anders geen schuld aan. Zij kon bewijzen dat zij het met hem afgemaakt had «1 vóór het ge- zlch bij hen heeft aangesloten. In werkelijk heid zou echter de beroemde Broessilof in den zomer van 1918 reeds in de gevangenis zijn neergeschoten. Het toeval wilde echter, dat er tegenwoordig weer een generaal van dien naam in het bolsjewistische leger strijdt, die echter met den beroemden Broessilof niets te maken heeft. (Naar men weet, worat van bolsjewistische zijde verzekerd, dat Broessilof nog steeds in funotle is). Het werk is Donderdag in vele kolenmij nen hervat, voornamelijk in Yorkshire en Northumberland, maar de volledige arbeid zal niet bereikt worden voor Maandag, wan neer, naar men hoopt, de normale treinen- dlenst zal zijn hersteld. - Het blijkt, dat de raadgeving van de mijn werkersleiders, om het werk onmiddellijk te hervatten, over het algemeen ls aanvaard. De kroniekschrijver van de „Pall Mali Ga- zette" zegt, dat, hoewel hij een voorstander is van de volledige openbaarmaking van het rapport over den slag bij Jutland, hij reden heeft om aan te nemen, dat de intieme ge schiedenis van dien zeeslag veel minder be langwekkend en leerzaam zal zijn dan die van het gevecht bij Doggersbank op 24 Ja nuari 1915. De volledige dépêches over dat gevecht zijn nooit bekend gemaakt, maar het ls te hopen, dat de noodlge druk zal uitgeoefend worden om er mee voor den dag te komen. Dat er bij Doggersbank „iemand een bok geschoten heeft" en een groote bok, ls Le kend. In dat gevecht was de geheele Duitsche vloot van liniekruisers aan de genade van de Engelschen overgeleverd en hare vernieti ging zou de Duitsche vloot voor de rest van den oorlog volstrekt lam hebben geslagen. De natie, zoo besluit de medewerker van de „Pall Mali", heeft het recht om te weten, hoe en door wien deze onschatbare gelegenheid verzuimd werd. BULGARIJE. Arbeidsplicht De wet op den arbeidsplicht In Bugarlje wordt, naar de „Temps" uit Sofia verneemt, In verschillende streken reeds toegepast. De heele mannelijke bevolkng tusschen de 20 en 56 jaar uit verschillende wijken der hoofd stad is tegen vandaag opgeroepen om gedu rende 5 dagen verplichten arbeid te verrich ten in de omstreken der stad. GRIEKENLAND. De troonsopvolging. Parijs, 4 Nov. De oorrespondent van het „Journal" te Athene meldt, dat de minister van buitenlandsche zaken van oordeel ls, dat prins Paul in elk geval den troon zal aan vaarden. Een republiek zou op dit oogenblik een verkeerde oplossing zijn. Thans is alles kalm. Tegen eventiueele troebelen heeft de regeering de noodige maatregelen genomen. De oppositie voert een actieve en heftige campagne. De liberale meerderheid rekent op 800 van 878 zetels. VEREENIGDE STATEN. Negers en Blanken. Het relletje te Orlando, in den Staat Flo- rida, waarvan wij melding maakten in' ons vorig nummer, is in zijn ontwikkeling nog vreeselijker geweest, dan aanvankelijk ge meld werd. Men weet dat aan een neger werd belet zijn stem uit te brengen omdat hij zijn ver kiezingsbelasting niet had betaald. Dat is een van de vele chicanes, waarmee men in sommige Zuidelijke 'Staten de negers van de stembus verwijderd houdt. Toen de neger beurde. Later trouwde zij met een mil- lionalr. Zij heeft erg veel verdriet gehad." Jack's paard danste en rukte, en er werd geen antwoord van hem verlangd. „Stel je voor, dat u hem ontmoet hebt," zeide zij op gewonden. „Vertel me toch 's wat meer van hem. Men zegt dat hij erg knap van uiterlijk was. Is dat werkelijk zoo?" „Dat moet u mij niet vragen," zeide Jack grommend. „Van knapheid van mannen heb ik geen verstand." Hij wist nauwelijks wat hij zeide. Het vreesdijke woord weer klonk in zjjn hoofd met een metaalgeluid als van mokerslagen op ijzer.... „Zich uit de voeten gemaakt!" „Toe, vertel me eens wat meer van hem," herhaalde zij. „Misdadigers zijn zoo vreese- lijk interessant! Tenminste als zij uit de nette kringen komen. En hij was nog zoo jong!" „U zei daareven dat iedereen wist wat hij gedaan heeft," zeide Jack dof. „Ik voor mij neb er nooit van gehoord." „Ik bedoelde, iedereen in onze kringen," zeide zij. „Natuurlijk is het noot in de cou ranten gekomen. De oom van Maloolm Piers was Commissaris van de Bank, en vulde het tekort aan. Een jaar of zoo daarna stierf hij, en liet al zijn geld aan een Hospi taal na. Als Maloolm Piers nog maar een poosje gewacht had, had hij het geld niet behoeven te stelen." „Dan zou hij nu ook mlHonalr geweest zijn," zeide Jack met een onwelluidenden IbcIi Zij begreep deze toespeling net Zij keek hem echter scherp aan. „Eigenaardig toch, dat hij u zijn waren naam verteld heeft." „Waarom niet?" zeide Jack, afgetrokken, jl'jj vond niet dat hij iets verkeerds ge daan had." Ingezonden mededeellng. amok maakte en de twee menschen had dood geschoten mitsgaders één gewond, werd hij gelyncht. Maar bovendien zijn vijf andere negers, die bij het relletje betrokken waren, levend verbrand. Zij waren gevlucht in hui zen, die door de verwoede menigte werden in brand gestoken. De Japanners ln Callfornlë. In Californië is met een groote meerder heid bij referendum de maatregel goedge keurd, waardoor de Japanners van grondbe zit worden uitgesloten. Vermoedelijk zal de zaak voor het opperste gerechtshof komen, daèr de bepaling inzake de uitsluiting in strijd schijnt te zijn met de bepalingen van het Amerikaansch-Japansche verdrag van 1911. Nederlandsch en Belgisch loodswezen op de Schelde. De „Neptune", het Antwerpsche blad voor scheepvaartbelangen, klaagt over de desor ganisatie in heit Belgische loodswezen. Twee jaren na den wapenstilstand is de dienst nog altijd niet 'behoorlijk ingericht. Voor de zee- loodsen zijn er maar vier booten en die zijn zoo, dat de loodsen slechts met gevaar voor hun leven hun werk kunnen doen. De booten der Nederlandsche loodsen zien er heel an ders uitl Erger is het nog op de rivier zelf; i- den vuren branden nog altijd niet, «inaere branden met een bijna onzichtbaar lichtje. Dit is zoo op de Belgische Schelde. Op de Nederlandsche Schelde integendeel zijn alle vuren best in orde. De vreemdelingen, die langs de Schelde varen, zoo vreest de „Nep tune", kunnen er aldus toe gebracht worden een voor België heelemaal niet vleiende ver gelijking te maken. Nederland en Ruslauil. Het Kamerlid Wijnkoop heeft in de „Tri bune1" medegedeeld dat begin Augustus on derhandelingen zijn gevoerd tusschen Neder land en Sovjet-Rusland en da' een Hollandsch bankconsortium bezig is of bezig is geweest, blijkbaar onder protectie van de Nederland- sche regeering, handelsbetrekkingen met Sovjet-Rusland aan te knoopen Bij informatie aan het departement van Hoe vurig wenschte Jack dat zij weg waa, opdat hij over wat hem zoo juist verteld was, kon nadenken. Langzamerhand werd hem alles diiudelijk. Dus daarom had zijn oom hem onterfd! En Garrod had zijn vraag niet be antwoord. Garrod wist er alles van. Garrod was de eenige ter wereld, die van tevoren had geweten, dat hij zou heengaan om nooit weder terug te keeren. Garrod zat toentertijd diep in de schuld. Garrod had toegang tot de safe van de Bank. Dit verklaarde zijn zonder linge agitatie bij hun eerste ontmoeting, en zijn vreemde houding voortdurend daarna. „Wat is er verder van hem geworden? wenschte Linda te weten. Zij moest echter haar vraag herhalen, daar hij niet ant- woordde. Jack hoorde haar als van een grooten af stand. Hij haalde de schouders op. „In deze streken verliest men de menschen gauw weer uit het oog." „Heeft hij u zijn levensgeschiedenis ver teld?" Hij knikte. „Ja, maar die was anders dan wat u vertelt," zeide hij grimmig. „Vertel het mij dan ook eens." „Het is waar dat hij verliefd was op een zeker meisje. „Ja, haar naam komt er niet op aan 1 Hij kon de kostbare levenswijze, die zij en haar vriendinnen er op nahielden niet bekostigen, maar zij lokte hem toch mee. Eindelijk kwam zij tot de oonclusie dat een oude mafa met geld een betere belegging ls dan een jonge met enkel vooruitzichten, en toen gaf zij hem doodbedaard den' bons. Hij trok het zich vreeselijk aan, want hij was dwaas genoeg haar nog lief te hebben. Hij kon het echter niet meer uithouden ln zijn omgeving, en dus ging er van door. Maar hij nam niets buitenlandsche zaken werd categorisch ont kend, dat van onderhandelingen met Sovjet- Rusland direct of indirect of onder protectie der regeering, crp politiek of economisch ge bied ook slechts sprake ls geweest. Het „Hbl." voegt hieraan toe, dat het ont staan van het gerucht verklaarbaar voorkomt. Een bekend NederlandBch handelshuis, dat eenigen tijd vasten voet in de Baltische sta ten heeft verkregen, heeft reedB maanden geleden relaties met Rusland gezocht Sinds dien is, buiten verband met deze pogingen, ook door andere handelslichamen getracht contact te verkrijgen met Rusland. Er is in Den Haag ook een Hollandsch-Russische handelsmaatschappij, waarin Rotterdamsche belangen vertegenwoordigd zijn, opgericht Het „Hbl." meent te weten, dat twee gedele geerden van deze maatschappij zich begin Augustus in Rusland bevonden. Hun aanwe zigheid daar kan aanleiding gegeven hebben1 tot het gerucht, waarvan wij repten. Eeniger- lei officieuse of officieele opdracht van de regeering hebben deze heeren echter niet. Het „Hbl." meent tevens te weten, dat deze beide gevolmachtigden nog niet uit Rusland zijn teruggekeerd. Het aanknoopen van han delsrelaties staan overigens' geen belemme ringen in den weg, al heeft de erkenning van de Sovjeit-Republiek tot dusver niet plaats ■gehad en al schijnt de regeering harerzijds niet geneigd, in oommercieele transacties een rol te spelen. Maximum klelnhandelprijzen turf. In een circulaire tot de burgemeesters, zegt de Minister van Landbouw, dat van verschil lende zijden bezwaren.-inkwamen tegen de maximum kleinhandelsprijzen voor turf. Het onderzoek dier bezwaren, de behoefte, die ge voeld werd aan het opnemen in de prijsrege ling van meer soorten van turf, en de voor sommige streken gebleken onjuistheid der vastgestelde prijzen, hier iets te hoog, elders weder te laag, heeft den Minister er toe ge bracht een nieuwe regeling te doen ontwer pen, waarbij met het vorenstaande rekening werd gehouden. Onder intrekking van de ministerieele beschikking van 23 Sept. zijn de volgende maximum handelsprijzen vast gesteld (per 100 stüks, afgehaald van reep. schip en pakhuis): Noord-Holland. Korte Friesche turf, le soort 1.88—1.58, ld. id. 2e 1.84—1.58, id. id. 8e 1.20—1.88; Lange losse turf (haver- stroo), le soort f 1.621.86, id. ld. 2e 1.62 1.74; Machinale lange turf ƒ2.86—2.70; Drent- sche baggerturf (baggerblokjes), le soort ƒ1.62—1.85, id. id. 2e 1.57—1.79 Noord- mee. Ja, hij betaalde van zijn schulden zoo veel hij kon, verkocht zelfs zijn kleeren voor hij wegging. Hij ging naar het westen, met een landverhuizerstrein mee. Hier werd hij voerman om te kunnen leven, werd winkel bediende achter de toonbank, en waschte zelfs glazen achter een buffet totdat hij er een beetje bovenop kwam." Voor Jaok's doen was dit een heele rede voering, en terwijl hjj hem hield, werd hij erg opgewonden. Het meisje sloeg hem gade met een ondeugende, opgewonden schitte ring in de oogen. „Erg waarschijnlijk klinkt zijn verhaal an ders niet," zeide zij, het hoofd schuddend. „Ik weet vast en zeker dat de oude Mclnnes het geld moest bijpassen, en dat hij zijn testament veranderde." Zij glimlachte ter gend. „Bovendien is het veel interessanter te denken dat Maloolm het geld wegnam. Be roof me niet van mijn geliefkoosden mis dadiger." Jack keek haar aan met zwaargefronete wenkbrauwen. Haar luchthartigheid klonk ongeloofelijk. Op dat oogenblik haatte hij haar. Een ruiter verliet zijn plaats ln den stoet en kwam naar hen terugdraven. Het was Garrod. Toen hij hem zag, werd Jack's hals overtogen van een donkerrooden blos, en er zwol een ader op zijn voorhoofd op. Doch hij beheerschte 'zich met de grootste moeite. Zijn trots verbood hem zijn hartsgeheimen te openbaren aan het lichthoofdige meisje, dat or naar vorsohte. Zij reden om een populie- renboschje heen. „Kijk!" zeide hij, zooveel mogelijk op zijn gewonen toon, „bi de schaduw w^rdt de „painterabrush" geeL Zal ik er even wat voor Öollandsche turf, le soort 1.59—1.81, id. id. 2e 1.48—1.69; Luchtballen 1.08—1.17; Bak- kersturf, le soort 1.55—1.77, id. ld. 2e 1.46 1.67; Lange harde turf 1.481.68. De gewfjzlgde Huurcommisslewet. Het N.V.V. heeft in een adres aan de Tweede Kamer bezwaren tegen het aanhan gig wetsontwerp tot wijziging der Huurcom- misaiewet aangegeven. Het verbond betoogt het nut van het vormen van een woonfonds, waarin een belangrijk deel van de huurver- hooging van oude woningen gestort zou kunnen worden. Adressant meent eveneens bezwaar te moeten maken tegen de bepaling, waarbij wordt voorgesteld, de huren der woningen geldende op of laatstelijk voor 1 Januari 1916 met 20 proc. te verhoogen. Als regel mag worden aangenomen, dat door de huur com missies aan de verhuurders die hun wonin gen, zij het sleets op zeer bescheiden wijze onderhouden, reeds een verhooging van 20 oroc. is toegestaan. Voor de bonafide ver huurders is deze automatische verhooging dus niet noodig en voor de eigenaren van krotwoningen zou het toestaan dezer ver- booging een onbillijkheid zijn. De uitschakeling van de met overheids steun gebouwde woningen uit de Huurcom- missiewet komt adressant in hooge mate on billijk voor. Daarbij komt nog het volstrekt niet denk beeldige gevaar, dat straks van Regeerlngp- wege een sterke druk op de woningbouw- vereenigingen zal worden geoefend, om de huren te verhoogen. Een dergelijk streven valt reeds thans in sterke mate te oonsta- teeren. De Zulderzee-plannen. Men schrijft aan „Het Vaderland: In de credlet-regeling aan Zuiderzee-vis- schers is allereerst gedacht aan het tijdvak 1920-^-25, aangezien de directie der Zuider- zee-werken bij de voorloopige werken in die jaren aanneemt, dat geen noemenswaardige stoornis in den visohtrek naar het Zuider bekken zal optreden. De werken omvatten, behalve de nagenoeg voltooide drempelver- hooging in het Amsteldiep, den aanleg eener dubbele haven op Wieringen in 1921 't vol- tngezonden mededeellng. Iedere 24 uren dient men van 1l1/» liter urine te loozen. Bij veel grootere of veel kleinere hoeveelheden, als het water dik, be wolkt, branderig of slechtriekend is, en te dikwijls of te weinig komt, bestaat groot ge vaar voor niergruis, -steen, ontsteking der nieren of blaas en de waterachtige zwellin gen van nier-waterzucht. Tot het voorkomen en genezen van urine- stoornlssen en waterzucht is het verstandig een speciaal niergeneesmiddel bij de hand te houden en dit bij het eerste toeken der kwaal te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij bevorderen een vrije vloeiing der urinewegen, spoelen de belemmerende on zuiverheden uit de kanalen, en voeren het opgehoopte water langs de natuurlijke we gen af. Zij leiden de nieren zachtjes tot ge zondheid en werkzaamheid terug, en berei ken zoodoende de oorzaak van nier-water zucht. 1 oster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op het hart, noch op de lever, maag of ingewanden, doch uitsluitend op de nieren en urine-organen, en zijn derhalve van de hoogste waarde bij nier-waterzucht, nier- gruis, -steen, en alle nier- en blaas-kwalen. Te Den Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 93, i.76 p. doos of 10.— per zes doozen. Eischt de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de verpakking. u plukken?" „Neen, dank u wel," zedde zij, alsof zij niet op zjjn woorden lette. „Ik vind de andere mooier. Vertel me n^g wat over Maloolm Piers.....'4 Garrod kwam nu op hen toe rijden. Zijn zorgvolle ogen vertoonden nu een nieuwen kommer. Hij keek Linda aan met de angst van een hond, en van haar naar Jack. Jack keek uit over de prairie met vooruitgestoken lippen. Zijn gezicht was rood. „O, meneer Garrod! Denk toch eens!" riep het meisje uit, „deze man heeft Malcolm Piers ontmoet aan den anderen kant van de bergen. U weet wel, het jongemensoh dat er vandoor ging met het geld van de Bank van Canada. U kende hem vroeger ook, niet waar?" Er volgde een stilte, die voor de beide mannen bijzonder pijnlijk was. ',,0, die kleine zottin, die kleine zottin 1" dacht Jack. Enkel uit medelijden hield hij het hoofd van Garrod afgewend. „Wat scheelt eraan?" hoorde hij haar plot seling zeggen. „Help hem!" zeide zij tot Jack. Dat was te veel. Na er zich nog enkel van vergewist te hebben, dat Garrod zich in den zadel kon houden, mompelde Jack iets, dat hij met Jean Paul moest spreken, en reed weg. Zijn woede had plaats gemaakt voor een zeker medeleden, vermengd met afkeer. Zijn vluchtige blik op Garrod's gelaat had hem een diepte van wanhoop geopenbaard, die hij het daar hij de vijand van den man was unfair en schandelijk zou gevonden hebben langer aan te zien.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1