HIEUWiftABSGtOETEH. JACK DE ZANGER bii Heerenkleeding Modeartikelen, 0NDERG0E0EREN. Profiteert daarvan. VRAAGT UWEN NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA en Eerste Blad. No. 5338 ZATERDAG 18 DECEMBER 1920 Evenals alle Jaren bestaat ook nu gelegenheid tot het plaatsen van Nieuw jaarsgroeten. Deze worden geplaatst voor per advertentiegrootere advertenties naar evenredigheid. BUITENLAND. FEUILLETON. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Ct. per 3 mnd. 1.50, franco p. post 1.70. Buitenl. 2.50 Zondagsblad 3 „0.571/», „0.65. „1.05 Modeblad „3 „0.95, 1.05. „1.30 Losse nummers der Courant 4 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No.' 16066. ADVERTENTIEN 20 et. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. ale redact, tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-ex. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. m. 10% papierduurtetoesl. DE VOLKENBOND. De toelating van nieuwe staten. Genève, 16 Dec. De Vergadering van den Volkenbond (heeft zich met 85 stemmen meer derheid ten gunste van de toelating van Bul garije tot den Bond uitgesproken. Frankrijk en Italië onthielden zich van stemming. Voorts werd Oostarica met algemeene (86) stemmen toegelaten, nadat Columbia en Guatemala zich ten gunste dezer toelating hadden geuit. Finland werd eveneens mrt algemeene (89) stemmen toegelaten, terwijl mede tot Luxemburg1» toelating met alge meene (86) stemmen besloten werd. In dit verband deelde Poullet, Belgisch gedele geerde mede, dat het groot-hertogdom de verplichtingen heeft aanvaard van art. 16 van het Volkenbondsverdrag, hetwelk den reilen doortocht bepaalt door neutraal ge bied van alle troepen, die In naam van den Volkenbond optreden. Vervolgens heeft de vergadering de positie onderzocht van de vijf staten, welker toe lating niet door de oommissie is voorgesteld, en die slechts van de technische organisaties van den Bond zouden deel uitmaken: Arme nië, Estland, Letland, Litauen, en Georgië, Met 21 tegen 8 stemmen besloot de Verga dering Armenië niet tot den Bond to© te la ten. Onder de staten, die vóór de toelating hebben gestemd, bevonden zich Canada, Po len, Portugal, San Salvador, Zwitserland. Uruguay en Venezuela. Frankrijk onthield zich van Btemming. Thans rest de vraag of Armenië van de technische organsaties deel uitmaken zal. Het staat aan Armenië daartoe het verzoek te doen Inden zulks het behaagt. Rowél, de Oanadeesohe gedelegeerde, deed de Vergadering een resolutie aanne men, waarin de Vergadering den wen9ch uit spreekt, dat de bemiddeling van Amerika en Brazilië den vrede in Armenië tot stand zal brengen, en dat dit land weldra alle waar borgen zal bieden voor spoedige toelating. Engeland onthield zich hierbij van stemming. Aangaande de quaestie der gedeeltelijke toe lating zelf kan de Vergadering geen stand- Sunt innemen; zij verwees haar ophieuw naar e oommissie. De conferentie te Brussel. Donderdag begon te Brussel met de deel neming van de Duitsche gedelegeerden aan de conferentie der deskundigen, het onderzoek van den patiënt, die zich aan een aderlating zal hebben te onderwerpen. Deze conferentie loopt uitsluitend over de kwestie van Duitsch- lfnd's betaalvermogen en er zullen volgens de procedure, waarover Frankrijk en Engeland zich verstaan hebben, nog verschillende andere noodig zijn, voor alles tot de aderlating ge reed is. Na de conferentie van Brussel komt er nog een samenspreking tusschen de minis ters van financiën van de geallieerden, waar ook Duitschers worden toegelatenvervolgens door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 35) Hij bewaarde zijn energie door niet toe te geven aan den drang om te tob ben over dingen, die niet onmiddellijk aandacht vereisohten. Daarentegen maakte deze gewoonte om zich niet in dergelijke dingen in te denken, dat hij vaak onvoor bereid als (hij ze móést aanvatten. Op dit oogenblik, terwijl zijn vindingrijke blauwe oogen zijn zekere handen leidden, had hij weliswaar niet geheel opgehouden te denken aan de zonderlinge dingen die er hadden plaatsgegrepen, doch het geschiedde slechts nalf-bewust. Het bleek enkel uit het feit dat zijn hand nu en dan aldwaalde naar de bin nenzak van zijn hemd om te voelen of het boekje er nog zat. Jack had de kano gedeeltelijk in het water geschoven. De voorsteven dreef in een stil stukje water achter een steenen dammetje dat in den stroom uitstak. Door dit natuur lijke dammetje werd de stroom afgeleid, zoo dat deze hier recht aanschoot op den Helle- moed, een duizend voet verder de rivier af. Deze opening wbb van hieruit bijna niet te zien. De eerste waterval verborg de met schuim bedekte draaikolken, en de krom ming in de rotswanden belemmerde alle ver dere uitzicht. Het was alsof de rivier bier vaststelling van de sancties, toe te passen, wanneer Duitschknd in gebreke mocht blijven, door den oppersten raad; en eindelijk de be slissing van de commissie van herstel over het eindbedrag. Na al deze verrichtingen zal alles keurig op papier staan en komt nog alles op de uitvoering aan. De voorstellen, die de Duitsche gedelegeer den meebrengen, zijn voor driekwart negatief en voor een kwart positief. Zij knabbelen aan de flnancieele lasten van de bezetting; wenschen, dat de waarde van de Duitsche leveringen berekend zal worden volgens den wereldprijs; zetten uiteen, dat Duitschland zijn eerste af lossing van 20 milliard gouden marken al betaald heeft in den vorm van staatsbezit in afgestane streken, in beslag genomen handels- saldi, levering van vee enz.en doen ten slotte het positieve aanbod, om het nu te ramen bedrag van de schuld af te lossen in stijgende jaarlqksche termijnen, waarvan het bedrag zal afhangen van Duitschland's welvaart op dat oogenblik. Een procédé, waarvoor alles te zeggen valt. De patiënt begint met kleine aderlatingen toe te staan, opdat zijn arbeids kracht voor de toekomst niet in gevaar komt. Naarmate hij zich sterker voelt, is hij bereid om meer bloed af te staan. Voelt hjj zich bijzonder gezond, dan laat hjj zich zelfs wat extra afnemen (vergunning tot vervroegde betaling van termijnen). Volgens deze voor zichtige en rationeele methode, krijgen de geallieerden geleidelijk hun deel en brengt men den patiènt niet in doodsgevaar, waar door er aan verdere aderlatingen een einde zou komen. Alleen schijnt men aan Franschen kant nog altijd te duchten, dat bij deze methode de patiënt wel eens op een gegeven dag zóó sterk zou kunnen worden, dat hij de chirur gijns met hun laatmessen de deur uitsmijt. Engeland is tot nog toe voor de voorzichtige methode geweest, maar in de kringen van handel en nijverheid, daar beginnen zich toch in den laatsten tqd teekenen te vertoonen van nieuwe vrees voor de Duitsche mede dinging. Men roept er ach en wee over het Duitsche speelgoed en de kleurstoffen, die de Engelsche nijverheid afbreuk doen. Er werd gemeld, dat de Duitschers bij een inschrijving voor het leveren van machines aan een Britsch dominion hun eerste groote contract op hun Engelsche ïpededingers veroverd hebben enz. De kanselier van de schatkist ziet ook ver langend uit naar nieuwe bronnen van inkom sten. Dat zijn factoren, die zich te Brussel kunnen laten gelden. Maar een andere oplos sing dan een, waarbij men het Duitschland mogelijk maakt, om te leven en zich te her stellen, is nauwelijks denkbaar, al zal het bedrag, dat, alles bq elkaar, van de Duitschers verlangd zal worden, dezen vermoedelijk niet meevallen. Het positieve voorstel, dat de 'Duitschers thans doen, komt voor het overige overeen tuet het plan, dat de geallieerden indertijd te Boulogne hebben opgesteld, namelijk defini tieve vaststelling van het bedrag van de Duitsche schuld en betaling in jaarlijksche termijnen, verdeeld over een periode van 25 tot 30 jaar. (N. R. Ct.i. DUITSCHLAND. Het conflict ln het hotelbedrtjf. Niet alleen de tot den Bond behoorende hotels en restaurants hebben heden hun keukens gesloten, maar ook een aantal be drijven, die leden zijn van andere organisa ties, in totaal ruim 100 hotels en restaurants. Voorts hebben zich de groote hotels te Han- nover en eenige andere steden des rijks zich bij de beweging aangesloten. Gevaar voor cholera? De Duitsche gezondheidsdienst, zoo wordt radiografisch uit Berlijn gemeld, neemt af- weermaatregelen tegen de cholera, welke in Rusland en Polen heerscht en de Duitsche Oostgrens nadert ENGELAND. Een scheepsbrand. Donderdagmorgen was de monding van de Theems over een afstand van ettelijke mijlen in een rond baaitje met een steenachtigen oever ten einde liep. Slechts het luide, zware loeien van onder den rotswand duidde aan dat daar de „Hellemond" was. Het kwam niet ln Jack op, Garrod nu lm het oog te houden, en daarom zat hij dan ook met den rug naar hem toe gekeerd onder het werk. En zoodoende merkte hij niet dat de wilgen/takken hoven Garrod's hoofd nu en dan even op zij werd engeschoven, an dera dan de wind dit zou gedaan hebben. Slechts een scherp en oplettend oog had de uiterst lichte bewegingen der takken kunnen bemerken, want ze was nauwelijks merkbaar en het geschiedde met lange tussohenpoozen. Na een poos werden de bladreen onderaan uiteengeschoven en er verscheen een don ker, boosaardig gezicht. Het was Jean Paul. Na de positie'van Jack te hebben verkend, trok hij zich terug. Garrod lag onmiddellijk ander Jean Paul. Er verliepen nog eenige minuten. Het ge duld van den Roodhuid is eindeloos. Einde lijk bewoog Garrod zich in zijn slaap en mompelde Tets. Even later rolde hij zich op zijn rug, en was klaar wakker. Jack wierp hem een achMoozen blik toe, en ging door met werken. Terwijl Garrod haar de blade ren boven zijn hoofd lag te staren, kwam er ongemerkt een andere uitdrukking op zijn gelaat. De rimpels in zijn vleesch ontspanden zich een weinig en het was of er licht vlies over zijn oogen kwam. Even later richtte hij zich langzaam op zijn elleboog op, en keek naar Jack met precies dezelfde uitdrukking vol list en haat, die Jean Paul had laten zien. Hij Met zich snel weder vallen en bleef lig gen wachten. Even later, nadat Jack zijn duigen had af gewerkt, nam hij den hamer en de spijkers Ingezonden mededeling. Vandaag voor'tlaatst Uitverkoop verlioht door een brand op den met vier masten voorzieften motorachoener uMonnow" uit Cardlff, die uit Zweden was gearriveerd, onder Southend. De brand was het gevolg van een ontploffing in het ruim. De vlam men verspreidden zich in den tijd van vijf tien minuten door het geheel schip. De be manning streed halJLaakt in «en verblin denden sneeuwstorm en bij zware zee held haftig tegen de vlammen, doch werd t©n slotte gedwongen zich in de booten in veilig heid te stellen. De vlootbouw. Sir James Croog, gaf heden in het Lager huis het volgende overzicht van de torpedo jagers en duikbooten, die ln de voornaamste zeevarende landen op stapel stonden; torpe dojagers: Groot-Brittannië zes, Vereenigde Staten drie-en-zestig, Japan acht, Frankrijk één, Italië negen; duikbooten: Groot-Brit tannië negen, (Vereenigde Staten drie-en- vijftig, Japan acht, Frankrijk zes, Italië tw«*e. ZUID-SLAVIE. Een breuk met BulgartJë. Belgrado, 16 Dec. „Polltika" deelt mede, dat de regeering besloten heeft het (diplo matieke?) verkeer met Bulgarije te verbre ken, ten gevolge van de stelselmatige weige ring van dit- land om bepaalde clausules van het verdrag van Neuilly, waarbij Servië rechtstreeks belang heeft, ten uitvoer te brengen. RUSLAND. Jn de „Daily Telegraph" doet een correspon dent mededeelingen uit een rapport, uitge bracht aan het comité voor buitenlandsche zaken van de Labour party, door dr B. Soko- lrf, Russisch socialist, over den toestand onder de arbeidersklasse in Sowjet-Rusland. Alle gevoels-kwesties ter zqde latend was het de op, en na nog even naar den schijnbaar sla- penden Garrod te hebben gekeken, stapte fiij in zijn kano. Eelrst zette hij den duig in den vooreteven er in, waarbij hij op zijn hurken zat, met zijn rug naar den wal ge keerd. Garrod hief het hoofd weder op, en toen hij Jack's houding zag, kwam hij langzaam overeind, en begon uiterst behoedzaam over de steenen te kruipen. Boven tusschen de bladeren wezen een paar vurige oogen hem den weg. Nu bleek Jack's zich kunnen ver diepen in zijn werk zijn ongeluk te zijn. Ter wijl hij er de spijkers indreef alsof zijn zieleheü afhing van de juistheid van zijn slagen, keek hij niet eenmaal om. Garrod legde de laatste vijf meter af n een ren, waar bij hij half gebukt ging. Terwijl hij de kop van den kano aanvatte, en al zjjn krachten inspande, schoof 'hij de kano verder het wa ter in. De kracht en het plotselinge van den duw wierpen Jack plat op zjjn rug ln de kano. Tegen dat hij zich hersteld had, had de stroom de kano gegrepen, en, terwijl deze steeds grooter vaart kreeg, schoot zij reoht op de Hellemond aan. Het moet tot Jack's eer gezegd worden, dat, hoewel hij zich had laten verrassen, hij gen tijd liet voorbijgaan. In oogenblikken van gevaar behield hjj volkomen zijn bezin ning. Zijn heldere, waakzame, berekenende oogen zochten naar de pagaai, doch deze lag op de steenen waar Garrod hem gebruikt had. Hij keek naar Garrod. Deze had zijn ge weer opgeraapt en kwam naar hem toeloo- pen. Hij hield de voortachietende boot bij langs den rand der steenen. Niet meer dan vijftig voet scheidde de belde mannen. Jack mat den afstand naar het stille zij watertje. bedoeling een antwoord te krqgen- op deze vraag: „Heeft het proletariaat voordeel ge trokken van de dictatuur, die de bolsjewiki ten zijnen gun9te uitgeroepen hebben?" Het antwoord luidt volstrekt ontkennend. Om te beginnen vestigt het rapport de aan dacht op de ontzaglijke vermindering in aan tal van de arbeiders, vooral in de steden. De cijfers, door de Sowjetautoriteiten zelf opge steld, geven voor alle industrieën een groote vermindering van de arbeiders aan. De che mische industrie en de textiel-industrie zijn ten dezen htt allerzwaarst getroffen. Zoo tel de de rubber-industrie in de provincie St Petersburg in 1916 20.000 arbeiders, in 1920 6000 In de texielnijverheid is gedurende hetzelfde tijdperk het aantal werklieden van 172.000 tot 18.000 geslonken. In de glas- en porselein-fabrieken zijn 21.700 in plaats van in 1906 123.000 arbeiders Voor al deze industrieën zijn, volgens de erkentenis der bolsjewiki zelf, de grondstoffen aanwezig, maar er is gebrek aan werkkrachten, vooral aan geschoolde krachten. Te St. Petersburg en te Moskou is nog niet een derde van het benoodigde aantal geschoolde werkkrachten te krijgen. De bolsjewiki willen den oorlog verant woordelijk stellen voor dezen toestand. Het rapport spreekt dit tegen en betoogt, dat blijkens de offlcieele cijfers slechts 7 procent van de ingeschreven werklieden gemobiliseerd zq'n, terwijl in een aantal industrieën ze ge heel van krijgsdienst vrijgesteld waren. Een deugdelijker reden is, dat een aantal arbeiders uit de steden tengevolge van de verschrikke lijke ellende naar het platteland getrokken is. Dit is te begrijpelijker, wanneer men nagaat onder welke voorwaarden het zoogenaamd de dictatuur uitoerend, maar in werkelijkheid onder dictatuur van enkelen staand, proleta riaat arbeiden moet. Tien of meer uren werk per dag, onder streng toezicht, en vanwege het „gemilitariseerd" zq'n van den arbeid met verbod van staking onder strafbepaling, geen vrije keus van arbeid enz. Terzelfder tijd zjjn de economische omstan digheden, waaronder de arbeiders leven, ont zaglijk veel slechter geworden. Het rapport geeft, naar offlcieele cijfers, een uitvoerige berekening, waaruit blijkt, dat de arbeiders aan werkelijke waarde 20 maal minder ont vangen dan vroeger. Op het communistische congres in Juli en het metaalarbeidercongres in Augustus van dit jaar werd door de ver tegenwoordigers der arbeiders vrijwel een stemmig verklaard „Wq ljjden honger met onze gezinnen". Arbeiders verklaarden er verder„Onder het bolsjewieksch stelsel komen wq langzaam allemaal van ontbering om." Een motie van het laatste medische congres te Moskou luidt: ..Het Russisch proletariaat is aan het verdwijnen door honger en ziekte." Een samenzwering tegen de regeering. Van de Russische grens wordt gemeld: Naar de bolsjewistische „Dorowehskaja Kommuna:' meldt, had er een massa-arrestatie van sociaal-revolutionnairen plaats gedurende de laatste dagen, daar een groote samenzwe ring tegen de Sovjet-regeering ontdekt was Met behulp van Lettische troepon, zou de Raad van Volkscommissarissen gearresteerd worden. Naar de Sovjet-pers verder meldt, zqn 80 000 niet-communisten in verschillende concentra- triekampen geïnterneerd. Japan en hei eiland Jap. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Naar werd gemeld zal dezer dagen de Amerikaansche Senator Mac. Oornik te Ge nève komen, als afgezant van Harding, om besprekingen te voeren over den Volken bond en zijne verhouding tot Amerika. Ofschoon de Ver. Staten tot dusver nog niet tot den Volkenbond zijn toegetreden, zullen uiteraard deze besprekingen toch van gewicht zijn en zal deze gelegenheid wei- lacht tevens worden aangegrepen om enkele vraagstukken ln studie te nemen, wier be handeling eigenlijk op de Volkenbondsver gadering zelf had dienen plaats te vinden. Tot de belangrijkste van deze vraagstuk ken behooren ongetwijfeld die welke betrek- Tien slagen zwemmen zouden (hem er veilig gebracht hebben. „Als je overboord springt, eohiet ik!" riep Garrod heesch. „In 't water kan Ik je ge makkelijk raken." Jack zag ln dat h]j met een krankzinnige te doen had, en hij verspilde dus geen ver dere woorden aan hem. Het was akelig om Garrod te zien, zooals hij voortsloop en strui kelde over de steenen, met zijn schrille oogen op Jack gevestgd. Onder het gaan mompelde hij: „Ik moet je dooden. Ik kan er niets aan doen. Ik móét 't doen!" Jack ging in de kano staan. De blauwe oogen waren vast en zjjn smalle lippen sloten zich vastberaden, doch de warme kleur week langzaam uit zijn door de zon verbrandde ge zicht, zoodat het eigenlijk op oud ivoor geleek Dit alles had sneller plaats gegrepen dan wij het hier kunnen verhalen; de kano had haar grootste snelheid nog niet bereikt, hoe wel het Jack toeleek alsof ze vloog. Het be schuttende zijwatertje strekte zich nog tus schen hem en den oever. Hij had nog een minuut om een keus te doen. De loeiende oanyon, die de groote boomsteammen tot splinters vermaalde, stond hem levendig voor den geest; daarentegen kon hij overboord springen, en zijn op- en neergaand hoofd tot mikpunt van een dolleman. Plotseling hoorde hjj een vrouwenstem luid roepen: „Jack, wat doe je daar? Kom direct naar den wal." Hij keek om en zag Llnda op het pad aan den oever staan. Zij kon Garrod niet zien door de struiken tussohen hen. Zij kwam aan snellen, zonder ergens op te letten. Garrod hoorde de stem, en, terwijl hij er zich naar toewendde, bleef hij plotseling stilstaan. Zijn Ingezonden mededeellng. DROS' ADVOCAAT kiiïg hebben op de verhoudng tusschen ietwat geprikkeld zijn door het immigratie- vraagstuk, de nieuwe Amerkaamsche Scheep vaartwetten, de questie van het eiland Jap e.a. wat deze laatste aangelegenheid betreft, welke ook voor Nederiandech-Indië, en dus voor Nederland, van belang is, kan het vol gende worden bericht Op ruim 8000 mijlen van de Amerikaan sche, en ruim 1600 mijlen van de Aziatische kust, liggen in den Stillen Oceaan, de eilan den Guam en Jap. Van het eerste eiland, loopen vier kabels van de Pacific Commercial Oompany, en wel le. naar San Fransisoo, 2e. over de Phi- Mppijnen naar Sjanghai, 8e. naar Jokohama, en 4e. naar Menado. Het eiland Guam, dat aldus den voorn aamsten sleutel vormt van de kabel verbindingen over den Pacific, be hoort reeds aan Amerika. H«t ligt 1600 mij len ten Noord-Oosten van Menado. Het tweede eiland, Jap, ligt tussohen Guam en Menado ln, en wel op 1100 mijlen van Menado en 600 mijlen van Guam. De kabel van Guam naar Menado loopt over dit eiland Jap, van waaruit bovendien ook nog een ka bel is gelegd naar Sjanghai, die dus, onaf hankelijk van Guam, een tweede verbinding vormt met Sjanghai. Want de kabels Guam Phillippijnen—Sjanghai, en Jap—Sjanghai kruisen elkander wel, doch loopen niet over een draad. Jap is voorts, door den kabel JapGuam, met Amerika verbonden, en vormt zoodoen de den tweeden éleutel van de kabelverbin dingen van den Pacific. Het eiland Jap behoorde vroeger aan Duitschland, doon werd gedurende den oor log door de Japansohe vloot op de Duit- Ingezonden mededeellng. NIER- EN BLAAS8TEENEN. Van de vele kwade gevolgen van over- tolli gurinezuur en nierzwakte is steenvor ming in de nieren of blaas wel het meest te duchten. Maar Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke operatiën voor komen. Spoedige behandeling is het best, en de eerste verschijnselen moet men kennen. Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men be hoefte aan steun heeft ter hoogte van de nie ren, en vooral het voorkomen van op een steenstof gelijkend bezinksel en gruis in de urine, terwijl de loozlng ook met een bran dend gevoel en pijn gepaard gaat, doet den ken aan de mogelijkheid van steenvorming. Steenen vormen zich vaak, als het urine zuur aan afvoer door de nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, cement- achtige massa vormt, die voortdurend groo ter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwakte als rugpijn, urinekwalen, hoofd pijn, duizeligheid, pijn in de gewrichten en lendenen in den wind, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwijze, en met behulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op steenvor ming en menigmaal kwam het voor, dat de steen loskwam, verkruimde en ln fijne, zand achtige deeltjes werd afgevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Hel der verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizer straat 93, k f 1.75 per doos. spieren ontspanden zioh, en de kolf van het geweer viel op de steenen. Jack lachte en sprong overboord. Een haflf dozijn slagen voerden hem ln het stille water twintig deden hem met de handen en knieën op de steenen belanden. Na juist te genover Garrod te zijn opgestaan, rukte hjj hem het geweer uit de krachtelooze vingers, en slingerde het weg in de struiken. Zonder naar het meisje om te zien, liep hij over de steenen terug, sprong in het water, en, na de kano van koers te hebben doen veranderen, kroop 'hij aan boord. Het was nu een kwestie tusschen zijn kracht en die van den zuigen- den stroom. De kano bleef in den stroom staan alsof zij besluiteloos was. Eindelijk draaide zij een beetje om, gleed naar den wal, en liep aan den grond, misschien wel vijf meter van de plaats waar het veilige zijwa tertje eindigde. Toen hij ten tweede male landde, wierp Linda zich bevend aan zijn druipenden borst „Waarom heb je me zoo doen schrikken?" riep zij uit terwijl zij hem met haar kleine vuisten sloeg. Jack lachte en hield haar op een afstand. ,,'t Is een goeie boot," zeide hij, „en boven dien lag de hamer, de eenige die wij hebben, er in." „Hoe kwam je zoo af te drijven?" vroeg zij. Jabk keek naar Garrod en zijn gezicht werd hard. Garrod stond nog altijd op de plaats waar hij was blijven stilstaan. Zijn oogen misten alle uitdrukking. Llnda vloog naar hem toe, haar bevende tengere gestalte vol bedreiging. „Lafaard die je bent!" siste zij.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1