hwïïu, Evangelisatie Palmstraat. Bnrgeriyke Stand der gemeente Helder, gemengd nieuws. Vaischheld in geschrifte van een burgemeester. Gasverstlkklng. Ernstig spoorwegongeluk. Een groot-moordenaar. Draadlooie telefonie. Een nieuw Paradijs. N.V. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming. Advertentiën. JAC0B KUNST, Oud-Gezagvoerder van het Luthersche Kerk. van 16 en 17 December. GETROUWD: G. P. Bruin en C. M. M. Petrus; J. A. Schuiling en M. E. Üdo; P. van Strijen en M. H. Taal; W. van Prooiien en C. Hol. BEVALLEN: J. RunnenburgKramer, d.; M. J. KlikThomas se, d. OVERLEDEN: A. van der KempFennik, 86 jaar. STOOMT AARTBERICHTEN. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotiue, uitr., vertr. 15 Dec. v. Southampton. Bengkalis, thuisr., arr. 14 Dec. te Suez. Batjan, uitr., pass. 16 Dec. Gibraltar. Prinses Juliana, uitr., arr. 13 Dec. te Sabang. Roepat, thuisr., vertr. 15 Dec. v. Port Said. Salabangka arr. 17 Dec. v. Hamburg te A'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Delfland, uitr., arr. 16 Dec. te Leixoee. Frisia arr. 17 Dec. v. N.-Orleans te A'dam. Hilversum, thuisr., vertr. 15 Dec. v. Bahia. Kennemerland, v. N.-York n. A'dam, pass. 17 Dec. Lizard. Zeelandia vertr. 15 Dec. v. Havana n. A'dam. Gelria, uitr., vertr. 15 Dec. v. Santos. Kon. West-Indische Maildienst. Alkmaar arr. 15 Dec. v. Talcahuano te Tocopilla. Commewyne vertr. 17 Dec. v. A'dam n. Parama- ribo. Crynssen, uitr., pass. 15 Dec. Flores (Azoren). Stuyvesant, thuisr., pass. 15 Dec. Fayal (Azoren). Van Rensselaer vertr. 13 Dec. v. Curacao n. Puerto Coluanbia. Haarlem arr. 8 Dec. v. A'dam te Fort de France. Delft vertr. 14 Dec. v. Colon n. Fayal. Hector vertr. 16 Dec. v. A'dam n. Colon. Helder vertr. 11 Dec. v. Colon n. Curacao. Rotterdamsche Lloyd. Madioen, uitr., vertr. 15 Dec. v. Port Said. Rindjani, thuisr., vertr. 14 Dec. v. Port Said. Samarinda, thuisr., arr. 15 Dec. te Suez. Walcheren, uitr., vertr. 15 Dec. v. Suez. Patria thuisr. pass. 13 Dec. Perim. Medan, v. Java n. Liverpool, pass. 1 Dec. Psrim. Wilis uitr. pass. 15 Dec. Pantellaria. HollandAmerika Lijn. Celeano arr. 17 Dec. v. Baltimore te R'dam. Themisto arr. 16 Dec. v. R'dam te Savannah. Eemdijk, v. R'dam n. San Francisco, arr. 16 Dec. te Antwerpen. Gorrediik vertr. 15 Dec. v. N.-York n. R'dam. Stadsdijk, v. R'dam n. Philadelpthia, pass. 16 Dec. Wlght. Zijldijk vertr. 14 Dec. v. Nerwport-News n. R'dam. Beukelsdijk vertr. 16 Dec. v. R'dam n. Hamburg. Soeetdijk arr. 14 Dec. v. Rotterdam te New York. HollandAustralië Lijn. Soerakarta, thuisr., vertr. 16 Dec. v. Sydney. HollandBritscb-Indië Lijn. Vechtdijk arr. 16 Dec. v. Calcutta te Rotterdam. Holl. O.-Azië Lijn. Aldemarin, uitr., pass. 16 Dec. Dover. Baarn arr. 17 Dec. v. O.-Azië 1. v. R'dam, te A'dam Borneo uitr. arr. 13 Dec. te Hongkong. Kangean thuisr. arr., 13 Dec. te Hongkong. Tjimanoek vertr. 16 Dec. v. R'dam n. Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Wieringen arr. 16 Dec. v. Hamiburg te Rotterdam. HollandZuid-Afrika Lijn. Nieuwe Maas, uitr., vertr. 14 Dec. v. Kaapstad. HollandWest-Afrika Lijn. Triton thuisr. vertr. 15 Dec. v. Lissabon. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Prometheus, v. Batavia n. A'dain, vertr. 13 Dec. v. Padang. Euribates v. Java n. A'dam pass. 16 Dec. Gibraltar. Idomeneus v. Japan n. Roterdam vertr. 14 Dec. van Marseille. Java—New-York Lijn. Djember v. New York n. Java pass. 16/12 Gibraltar Java Pacific Lijn. Tjikembang vertr. 13 Dec. van S.Francisco n. Java. Haven te Nienwediep. 17 Dec.: Alhier is aangekomen het Duitsche s.s. Munin, van Cuxhaven bestemd naar Alkmaar. Het stoomschip is tengevolge van ijsgang alhier binnengevallen en gaat thans buiten om naar Amsterdam. MARKTBERICHTEN. Broek op Langendijk, 17 Dec. Grove uien ƒ6.307.50; roode kool ƒ4.206: kleinere ƒ2; gele kool ƒ3.805; witte kool ƒ4.30 5.20 per 100 K.G. BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Vrijdag is de gelegenheid tot ondertee- kening van Ihet protocol nopens het interna tionaal gerechtshof opengesteld. De eerste onderteekenaars zijn Portugal, Griekenland, Japan, Uruguay, Siam, Neeuw Zeeland, Noor wegen en Zweden. Portugal toekende ook de facultatieve bepaling Inzake de verplichte rechtspraak. Hierop werd het onderzoek Inzake de toe lating van nieuwe staten voortgezet. Azer- beidsjan en de Oekraïne zijn niet toegelaten omdat zij geen vaste regeering hebben, noch een welomschreven gebied beslaan. Robert Cecll (uid-Afrika), Rowell (Cana da), Fisher (Engeland) vroegen toelating van Albanië, dat in 1918 als onafhankelijke staat erkend is, over een centrale regeering be schikt en welks buren alle leden van den volkenbond zijn. Ali Iman (Indië) verklaarde, dat de Christenen en Mohamedanen In Al banië een schitterend voorbeeld geven, door gezamenlijke toelating tot den bond te vra gen. Sohanzer (Italië) zeide, dat zijn land de onafhaiïkèlijkhedd en bloei Van Albanië wenscht, Frankrijk en Roemenië zijn ook voor toelating, waartoe ten slotte met alge- in eene stemmen besloten werd. Lichtenstein werd niet toegelaten omdat zijn gebied zoo buitengewoon klein is. Men sprak in verband daarmee den volgenden wensch uit „De vergadering drukt de wen- schelijkheid uit, dat de bijzondere oommissie, die door den raad belast is met het onder zoek der voorstellen tot wijziging van het bondsverdrag, zal onderzoeken of en hoe het mogelijk zal zijn om die soevereine sta ten in den bond op te nemen, die wegens hun geringen omvang niet kunnen worden toegelaten als gewone leden." Deze wenschelijkheid werd uitgesproken op voorBtel van Motta (Zwitserland), die het denkbeeld aan de hand deed, dat Zwitser land als vertegenwoordiger van Lichtenstein zou optreden. Joneecu (Roemenië) diende het volgende voorstel in: „Teneinde afdoende en snelle hulp te verleenen aan het stervende Armeen- sche volk stelt Roemenië de Volkenbonds vergadering te Genève voor om een inter nationaal expeditiecorps te vormen, teneinde de orde dh de rust in Armenië te herstellen. Dit korps, onder rechtstreeks bevel van den generalen staf der geallieerden, zou uit 40,000 man kunnen bestaan, samengesteld uit afdeelingen van alle landen, die den vol kenbond vormen in evenredigheid met hun bevolkingscijfer." Roemenië verklaarde zich bereid hiertoe manschappen, oorlogstuig en geld beschik baar te stellen. De vergadering juichte het voorstel van Roemenië toe, dat verwezen is naar de Ar- meensche commissie, waarvan Robert Cecil voorzitter is. Deze zal heden verslag uit brengen. De vergadering behandelde vervolgens de inrichting van het secretariaat en het gelde lijk beheer van den bond aan de hand van het verslag der commissie, waarvan Quino- nes de JLéon (Spanje) voorzitter en James Allen (Nieuw Zeeland) rapporteur is. Brussel, 17 December. De Algemeen e Ver gadering van den Volkenbond zal morgen worden gesloten. ENGELAND. De economische crisis. De „Times" meldt dat de werkloosheid zich nu over bijna alle bedrijven begint te ver spreiden. Het aantal werkloozen is veel groo- ter dan uit de officieele opgaven blijkt. Er heerscht werkloosheid in de dorpen zoo goed als in de steden en de kantoorbediende ver keert in hetzelfde parket als de handwerks man. De nationale unie van kantoorbedien den deelt mede, dat het kantoorpersoneel van tal van machinefabrieken, ijzer- en staal pletterijen enz. ingekrompen wordt. Men vreest, dat het afdanken nog een tijd zal aan houden. In sommige takken van nijverheid verwacht men echter nieuwe bedrijvigheid tegen het voorjaar. Voor de ontslagen kan toorbedienden, die nu nog van een klein spaarduitje leven, is het een hard gelag, om dat zij bij de werkverschaffingsplannen van de regeering niet gebaat kunnen worden. Een beambte van de algemeene vakver- eeniging van werklieden deelt mede dat de werkloosheid te Londen in de laatste wéken zeer verergerd is. Algemeen dringt men aan op terugkeer tot het stelsel van ondersteu ning van werkeloozen van overheidswege, dat de regeering ook na den wapenstilstand heeft toegepast De Daily Herald geeft een nieuwe bere kening van den omvang van de werkloos heid, die er nog veel onrustbarender uitziet dan de gisteren medegedeelde cijfers: In de registers van de arbeidsbeurzen waren op 8 December 544,442 handwerkslieden en onge veer 200,000 kantoorbedienden ingeschreven. Hierbij komen nog naar schatting 250,000 handwerkslieden en 50,000 kantoorbedienden enz. die zich niet hebben laten inschrijven. Dit brengt het totaal op ruim 1 millioen en, als men rekent dat ongeveer 3 millioen van deze kostwinners afhangen, komt men tot een totaal van 4 millioen mensohen, die onder den tegenwoorcügen toestand lijden. Het is niet mogelijk om hét aantal te be rekenen van hen, die met verkorte werktij den arbeiden. Maar het is bekend dat er in de katoenspinnerijen 200,000,in de wolnijver heid 100,000 en in de blikfabrieken ln Wales 25,000 mensohen in dit geval verkeeren. In de machine-nijverheid zijn de getallen hooger dan zij sedert den oorlog ooit geweest zijn, en in de schoenmakersnijverheid werken er van de 410 fabrieken maar 20 met volle werktijden. Men kan wel zeggen dat er ruim 325,000 mensohen met sterk verminderd weekloon thuiskomen. VEREENIGDE STATEN. Een generaal vóór ontwapening. Een telegram uit New-York aan de „Man chester Guardian" meldt, dat generaal Bliss in een groote vergadering te Pthiladelphia heeft betoogd, dat de Vereenigde Staten on der de groote mogendheden de leiding dien den te nemen wat betreft 'het doen van voor stellen tot een algemeene geleidelijke ontwa pening. Deze rede heeft begrijpelijkerwijze groote belangstelling 'gewekt en volgdns den correspondent is aan geen enkele der uitingen, die de Amerikaansche publieke persoonlijk heden den laatsten tijd hebben gedaan, groo- ter gewicht gewicht gehecht, dan aan die van generaal Bliss. De rede van den generaal is van des te meer beteekenis, omdat zij samen valt met het denkbeeld van voorname republi keinen, wiens spreekbuis Senator Borah bleek, om aan te sturen op een „naval holiday" voor den duur van vijf jaar voor de Veree nigde Staten, Engeland en Japam. Een gevecht op de PhllIppiJnen. Manilla, 16 Dec. Bij een botsing tussdhen Amerikaansche en Philippijnsohe politie zijn vier Amerikanen en zeven Philippijnen ge dood. Brand te New-Orleans. New-Orleans, 16 December. Bij de Jahncke Droogdok-Mij. heeft een braind gewoed. De schade wordt geschat op 2,600,000. Er zijn op zijn minst 80 slachtoffers. KORTE BERICHTEN. Te Weenen heerscht weer een griepepide mie, die echter niet zoo ernstig is, als die van den vorigen winter. Er doen zich ver schijnselen van slaapziekte by voor. De Volkenbond weigert de verzoeken om toelating van Estland en Litauen in te willigen. De Grieksche regeering besluit niet vóór den terugkeer van Konstantijn op de nota der geallieerden te antwoorden. In Fransche regeeringskringen acht men het in verband met de legerplannen noodzakelijk het grootst mogelijk aantal ar beidskrachten aan het econbmisch leven voor het herstel van Frankrijk terug te geven. Heit Eindih. D.bld. meldt, dat de justitie een onderzoek aanhanging heeft gemaakt tegen den oud-burgemeester van Gestel, den heer K., thans burgemeester van Edam. De heer K. wordt verdacht van valscfaheid in geschrifte en daarvan geldelijk voordeel te hebben getrokken. Heit geïncrimineerde feit zou hij als burgemeester van Gestel ge pleegd hebben. Toen iemand n.L een vergunning wilde hebben en daartoe de overdracht van twee andere verguningen verelscht was, zou bur gemeester K. een proces-verbaal van afdracht van vergunningsrecht valschelijk met den naam van een inwoner uit Gestel ondertee kend hebbm er van den persoon, die de*n afdracht noodig had, geld ontvangen hebben. Achteraf is tu gebleken, dat de vergunning waarvoor een proces-verbaal van afdracht was opgemaakt, niet eens bestond. De gewezen secretaris van Gestel, de heer van V., zou in zooverre in de zaak betrokken zijn, dat hij he* proces-verbaal, door den bur gemeester valschelijk onderteekend, zou heb ben opgemaakt en daarvoor 100 zou hebben ontvangen. De heer van V. echter beweert dit geld steeds „ter beschikking" gehouden te heb ben, omdat hij begreep, dat dit geld hem niet toekwam. De moord op korporaal Vos. ln verband met de bekentenis van den dader van den moord op korporaal Vos wordt nog gemeld, dat de beklaagde, toen de rijks veldwachter J. Jansen hem in de gevangenis bezocht, dezen mededeelde, dat hij degene was die den korporaal had doodgeslagen. Hij hield vol, evenals hij steeds beweerd had, dat hij in gezelschap was van een zekeren Spring hof, toen de korporaal hem op den avond van den moord op de heide achterop reed. De korporaal reed toen tegen beklaagde aan, waarop een woordenwisseling ontstond gevolgd door een vechtpartij. Hij zon toen den korpo raal met een knuppel hebben bewusteloos geslagen. Daarop heeft hij nog getracht den bewustelooze bjj te brengen. Toen dit niet gelukte, heeft hij hem op de wijze eooals bekend is, onder den grond gestopt. Aanvankelijk heeft hij Springhof als den dader aangewezen, zooals beklaagde thans zegt, op diens eigen raad, daar deze toch naar het buitenland vertrok. Toen de rijks veldwachter Jansen dit verhaal aan den ad vocaat-generaal had medegede^d, heeft be klaagde even later ook tegenover den advo caat-generaal deze bekentenis herhaald, er bij voegende dat dit de juiste toedracht van de zaak was. - Te 's-Gravenhage heeft zich Donderdag morgen in een kiosk in de Regentesselaan een ernstig geval van gasverstikking voor gedaan. In die kiosk, waarvan de deuren gesloten waren, werden de kioskjuffrouw en de jongeman met wien zij verkeering had, in bewnsteloozen toestand gevonden. De kleine ruimte was gevuld met gas. Twee gaskranen stonden geheel open. De juffrouw was dood. De jbngeman werd bewusteloos naar het Ge meente-Ziekenhuis vervoerd. Het volgende kan gemeld worden omtrent de vermoedelijke oorzaak. De juffrouw en het jongmensch hadden de gewoonte meermalen een avond in den kiosk door te brengen, zoo ook Donderdagavond. Zij zijn toen beiden in slaap gevallen, waarbij de juffrouw met haar hoofd op de gasslang, die naar een, toen brandend, gasstel loopt, is komen te liggen. De toevoer van gas werd hierdoor afgesneden met het gevolg, dat het gasstel uitging. Later moet haar hoofd echter vergleden en de gasslang weer vrij geworden zijn. Het vertrekje vulde zich daarna al spoedig met gas, met het bekende droevige gevolg. De jongeman, die gisterenmorgen weer bij kennis was, verzekerde nadrukkelijk dat er van zelfmoord geen sprake is en dat uitsluitend aan een ongeluk gedacht moet worden, Aardbeving. Rome, 16 Dec. De seismograaf te Fogigia teekende tegen 2 uur n.m. aardschokken op grooten afstand aan. Men vreest een groote catasstrophe. Het observatorium Peraffani te Florence deelt mede, dat het waarschijnlijk op een af stand van 8000 KM. is. Ook aan het Kon. Met. Inst. te De Bildt werd deze aardbeving waargenomen. De af stand van den oorsprong werd hier geschat op 7500 K.M. Op grond der diagrammen zoekt men den haard der beving ergens in zee even benoor den Japan. Berlijn, 17 Dec. Een ernstig spoorwegon geluk is gisteravond voorgevallen in de na bijheid van Dingolstfidt Een trein van de Ober-Eichsfelder lokaalspoor, bestaande uit 19 wagons met kali is op een sterke helling tengevolge van de gladheid der rails terug- geloopen en tegen een stootblok terechtge komen, waarbij een tiental wagons werd ver nield. Tien dooden en vijf zrwaar gewonden werden van onder de overblijfselen te voor schijn gehaald. Te Berlijn ia ingevolge aangifte zijner vrouw aangehouden de koetsier Sobolz, hij wordt verdacht 1899 en volgende jaren twee zijner zwagers, een meisje te Dantzig, een krankzinnige vrouw te Falkenrode en een meisje te Spandau vermoord te hebben. De vier eerstgenoemde moorden zijn aange zien ze meer dan 20 jaren geleden gepleegd zijn— verjaard. De moord te Spandau ech ter geschiedde in 1903, zoodat Scholz daar voor vervolgd zal worden. De oorrespondent van de „Morningpost" te Genève maakt melding van een belang wekkende demonstratie van daraadlooze tele fonie, welke 12 dezer plaats had voor een groep journalisten in de Halle de la Réfor- mation. De Maroonl Wireless Company had a.1. een geheel nieuw station in de buiten wijken van Genève gebouwd voor het ver zenden van perstelegrammen naar Enge land tijdens de Vergadering van den Vol kenbond. Dit station heeft in de afgeloopen maand grooten dienst gedaan, daar regee- rings- en officieele telegrammen den voor rang hebben boven perstelegrammen en het op drukke dagen anders onmogelijk zou zijn geweest door bemiddeling van de gewone telegraaftoestellen op de postkantoren de verslagen tijdig in de kranten te krijgen. De Marconi Company hoopt nu dat dit proef nemingstation het eerste zal blijken te zijn van een netwerk van stations ln geheel Europa voor het uitsluitend gebruik van de pers, welker berichten dan aan geen ver traging meer onderhevig zullen zijn. De proefneming is volgens de beschrijving ten gevolge van verschillende storingen niet ge heel geslaagd slechts gedeeltelijk kon het gesprokene worden opgevangen doch men beschouwt de proefneming tóch als het begin van een revolutie op journalistiek ge bied. Een weervoorspelling. Te Londen heeft Dinsdag zekere heer Hugh Clements het gehad over weervoor spelling. Deze meteoroloog gaf van de weer voorspelling als zoodanig een uiterst sim plistische voorstelling. Het weer kan „drie jaar van te voren worden voorspeld". Er is een bepaalde kringloop; en dit jaar zal men (Hugh Clements weet het vast en zeker) een volkomen herhaling beleven van het jaar 1740. Zoo zal ook in 2000 en dan weer in 2192 het weer van thans terugkeeren. De winter, die wij thans ingaan zal niet streng zijn. De eerstvolgende strenge winter is te wachten in 1926 en dan komt er weer een heel strenge in 1952. In October is een motorschoener uit Enge land vertrokken met bestemming naar één der kleinere Samoa-eilanden. Aan boord be vonden zich een vijftigtal passagiers en ver- scheidenen zullen later volgen. Onder die passagiers bevonden zich boeren, onderwij zers en onderwijzeressen, chirurgen, tand artsen, verpleegsters, architecten en nog vele andere lieden van allerlei beroepen, die allen het vaderland ontvluchtten als landverhui zers, omdat zjj den strijd in Europa, waar geen bestaan meer voor hen te vinden was, hadden opgegeven, en omdat zij gehoor ge geven hadden aan een oproep van den heer T. F. Rhodea Disher, die iedereen, beschik kende over 200, een leven als in het para dijs aanbood op een Satmoa-eiland. Deze heer Disher had een groote reis ge maakt door de Zuidzee, 'hij had klimaat en bestaansmogelijkheden voor Europeanen be studeerd, en was tot de slotsom gekomen, dat het leven er beter, aangenamer en gemakke lijker is dan in old England, waar duurte, werkloosheid en stakingen de heele maat schappij doorzieken. Derhalve keerde hij naar Engeland terug en stelde zich in ver binding met dr. Butterworth, van het Guests' Hospital te Dudley, en dr. Soott-Hayliga, een zeer bekend oog-specialist. De drie heeren ontvouwden hun plan de oampagne, er werd een klein eiland in de Saimoa-groep gekocht, waarna candidaat- fcolonisten werden opgeroepen. Niet iedereen kon echter zoo maar het nieuwe leven beginnen. Er werden verschil lende eisohen gesteld: de candidaten moesten gezand, sterk, góed-gehumeurd zijn en niet „unskilled". Bovendien moesten ze kunnen beschikken over 200, waarvan 100 be stemd was voor kosten van overtocht, klee ding, een huisje, twee acres land, zaden, pluimvee, enz., terwijl de andere £100 be legd werden om in geval van nood aange sproken te worden. Zoo trokken de emigranten naar het eiland, waar het klimaat goed is, maar natuurlijk tropisoh, de temperatuur varieert van 7680 graden F. in het eene halfjaar, en 80—91 gr. F. in het andere. Het eiland ligt in de route der passaat winden, de beruchte Zuidzee-orkanen komen er niet voor. De grond ia vruchtbaar en le vert alle soorten groenten, maar vooral ko kosnoten, bananen en sinaasappelen op. De kolonisten krijgen allen een huis en een flink stuk grond, dat uitsluitend voor fruit teelt, tuin- en landbouw gebruikt mag wor den en in geen geval voor huizenbouw. Want men wil vooral het vormen van steden en dorpen tegengaan: het heele eiland wordt één gemeente, maar het plattelandskarakter moet overal behouden blijven. Alle kolonisten werken coöperatief, hebben zioh aan de landswetten te houden, streven geen maatschappelijke idealen na, maar schikken zich in het kapitalistische stelsel. De grond is zóó vruchtbaar en de omstan digheden zijn zóó gunstig, dat iedereen met twee uur arbeid per dag kan volstaan; ieder deelnemer moet trouwens van te voren een verklaring onderteekenen, dat hij bereid la twee uur per dag te werkenl De andere twee-en-twintig uur van 'het etmaal kan iedereen djen wat hij verkiest, een ideaal toestand voor iedoreen, die nei ging tot arbeidsschuwhe-d heeft. Nu maar eens afwachten of de heer Dishér en zijn pionniers inderdaad het paradijs-op aarde gevonden hebban 1 H.bL De vijf beeldjes. Een kunsthandelaar kwam dezer dagen voor een eigenaardig probleem te staan. Hij had vijf (beeldjes, naakte vrouwenfiguren, van tamelijk hooge waarde. Ze stelden ,JDe vijf Zintuigen" voor, en hoorden dus bij elkaar. Daar stonden de vijf mooie -vrouwenbeeldjes in den winkel, maar ze werden niet verkocht, want de prijs was tamelijk hoog. Op een goe den dag kwam er een heer den winkel binnen en bekeek de beeldjes. Hij vond ze mooi, te mooi om ze niet, en te duur om ze wel te koo- pen. Maar als hij er één van de vijf hebben mocht, dan graag. De kunsthandelaar krab belde zich achter het oor. Van de vijf zintui gen zouden er maar vier overblijven als hij er één afzonderlijk verkocht, en wie had er nu ooit van „De vier Zintuigen" gehoord Onze man had echter dringend behoefte aan geld, en hij besloot tenslotte toch maar het eene beeldje af te staan. Daarop nam. hij de vier beeldjes en zette er een kaartje „De vier Jaargetijden" bijl Maar een tweede kant had eveneens zijn zin nen op één der beeldjes gezet. „Ik ben ge'k met den zomer", zei hijen de kunsthan delaar stond hem het beeldje, dat den zomer moest voorstellen, af. Em hij nam de drie beeldjes, die er over bleven, en zette er een kaartje „De drie Gra tiën" bijl fin weer kwam er een kooper, die het op sthandelaar had inmiddels al zijn gewe- één van die drie gratiën begrepen had. De tensbezwaren op zij gezet en gaf een der gratiën. En hij nam de drie beeldjes die er over hieven en zette er een kaartje „Dag en Nacht" bij. De „Dag" werd verkocht en zoo was er, precies als in het verhaal van de zeven nik kertjes, tenslotte nog maar één exemplaar over. Dat werd „Eenzaamheid,, gedoopt, en bracht vanwege de gevoelvolle titulatuur neg het meeste op. van alle vijf 1 H.bi Dienstregeling ingegaan 6 December 1920. Op Werkdagen: Vertrek Texel 7.45 v.m. 11 ▼m- Vertrek Helder 9.16 v.m. 12.10 n.m. 4. n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel 7.45 v.m. 2.45 n.m. Vertrek Helder 8.45 v.m 4.— n.m. De Heer en Mevr. SPITS— Chebiet geven kennis van de geboorte van hunnen Zoon frILLEM. Helder, 17 December 1920. A. C. BOEK WIJT en G. BOEKWIJT—lASTDRJLGEB, geven hiermede kennis van de geboorte van hun Zoou HERMAN ANT0N. Marken-Binnen, 14 Dee. '20. Verloofd DAISY E8A8 en H. J. SUERMONDT. Luitenant ter Zee 2-de klasse. Geen ontvangdag. Getrouwd P. VAN STRIJEN Jr. en M. H. TAAL, die, mede namens wederzydsehe Familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele biyken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 19 Dec. i920. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht kennis te geven van het overiyden van onzen geliefden Echtge noot, Vader-, Behuwd- en Grootvader, den Heer JAC0B KUNST, in den ouderdom van 72 jaar. Rotterdam, 16 Dec. 1920. Doedeusstraat 35a. Wed. J. Kunst-Oude. Bristol, H. R. Kunst. Rotter-J.y.Weebdt-Kunst. dam, l D. H. v. Weebdt. Vlis- (N. Jansen-Kunst. sin gen,/ F. H. Jansen. Rotter-C. SoNSTBAIrKUNST. dam, IG. a. Sonstbal en Klein-kinderen. Hiermede geven wy U kennis, dat te Rotterdam is overleden, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Vuurschip .Haaks", in den ouderdom van 72 jaar. Namens de Familie: G. KUNST. G. B. KUNST-Bameb. Rotterdam, 16 Dec. 1920. x Doedensstraat 35a. Helder, Molengracht 80. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoote, Moe der en Behuwdmoeder, CATHARINA MARIA DE BOER, in den ouderdom van 57 jaar. Overveen, 17 Deo. 1920. Julianalaan 817, B. 0. KUIPER en Kinderen. Te Overveen overleed heden, na een zeer kort stondige ziekte, onze Zuster en Schoonzuster CATHARINA MARIA DE BOER, echtgenoote van den Heer B. C. KUIPER, in den ouderdom van 57 jaar. Helder, 17 Dec. 1920. C. DE BOER Jr. M. DE BOER—Johgkxbs. L. DE BOER. M. DE BOER—Kbüijeb. Wed. A. DE BOER- Kobveb. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelljken dank aan fa milie, vrienden en bekenden, voor de vele bewyzen van be langstelling, by gelegenheid hun ner 22-jarige Echtvereeniging ondervonden. J. ZWIERSTRA en Echtgenoote. Z0NDAB, v.m. 10 uur: Mr. Dr. J. SCHOKKING, van Lsldsn. BIBLIOTHEEK (Mlddsnstraat) ge opend Maandagavond 8—9 uur. Z0NDA8 19 DECEMBER, 10 uur: D*. A. KLINKENBERG J. As-, van Amatardam.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 7