JACK DE ZANGER Oudejaarsavond-Aanbieding. a.s. Vrijdag CROQOETIIS 10.25 per stük HUZARENSMADE 11.50 par portia HORS D'OEUVRE VARIÉ. 1 2 00 KABINETSPUDDING (warm) 10.15 DUC DE LARION 15.00 pu llesti GARDET 1150 DE LOSSY CRÈMAHT110.00 Hotel „BELLEVUE". No. 5343 DONDERDAG 30 DECEMBER 1920 48e JAARGANG In verband met Nieuwjaarsdag zal de HELDERSCHE COURANT In plaats van Zaterdag verschijnen. Advertentiftn voor dat nummer moeten des mor gensvóór 9 uur in ons bezit zijn. In het nr. van Vrijdag worden de Nieuwjaarsgroeten opgenomen. Het spreekt echter vanzelf, dat Japan be reid is om een vermindering te brengen in haar wapeningen, zulks in overleg met de overige mogendheden. Het zou dat willen doen, niet enkel in het belang van de bevolking der wereld, maar ook voor het welzijn van de Japansche natie zelf. Japan gelooft in wederzijdsche verdraag zaamheid en wèlgezindheid en hoopt vurig lijk, dat de zaak van den Volkenbond met succes zal worden bekroond." FEUILLETON. „Linda, Linda!" smeekte Mevrouw Woro- Mary verbrak de stilte, „Het spijt me," Jean Paul had dit alles aangehoord, uiter- EBRATA. Uit Parijs wordt gemeld: Een vliegtoestel van de luchtpost Toulouse Casablanoa is te Barcelona tengevolge van een defect aan den motor neergevallen. De pilote Radoul 'krwam om het leven. Een passagleroaeroplane ln brand. Kaapstad, 29 Dec. Een passagiersaero- plane is in vlammen opgegaan en te pletter gevallen. De bestuurder, twee dames-passa giers en een kind werden gedood. Hr. Ms. onderzeeboot „K V" is 23 Dec. 1920 vertrokken van Colombo naar Padang. De heer A. W. Schot alhier is ter be schikking gesteld van den G.-G. van Ned.- Indië, om te worden benoemd tot gegradueerd ambtenaar bij de Staatsspoor- en Tram wegen. Wij ontvingen de volgende mededeeling: De directeuT van het postkantoor brengt ter kennis, dat de brievenbus aan het spoorwegstation is verplaatst van den voorgevel naar het perron, zoodat deze alleen te bereiken is voor houders van perronkaarten, 'zulks ter voorkoming van overlading. Ongetwijfeld beteekent deze maatregel voor onze stad een stap achteruit. Wij zijn bij den directeur van het Postkantoor alhier op onderzoek uit geweest naar de motieven, die tot dit 'besluit geleid hebben. Deze ver klaarde ons het volgende: Een tijd geleden werd op initiatief van den directeur van het Spoor wegposHkantoor I be sloten de brievenbus, staande vóór het sta tion, te verplaatsen naar de Schagenstraat en werd een kleine bus aan den voorgevel van het station bevestigd. De bedoeling van dezen maatregel was, te voorkomen, dat te veel poststukken in deze bus werden gestopt, die, zooals men weet, vijf minuten vóór het ver trek van eiken trein gelicht wordt. De amb tenaren, die in den trein de post moeten sor- teeren, konden de groote massa, die nog bui ten de officieele postzakken om uit deze bus werd aangebracht, niet verwerken. De maatregel om de groote bus door een kleine te vervangen, bleek evenwel niet af doende. Men bleef zijn post in deze kleinere bus gooien, pok indien dit niet dringend noo- dig was. Het gevolg was, dat deze bus ver stopt raakte, de massa's brieven en vooral couranten niet bevatten kon, waardoor dus het gevaar bestond, dat deze er door anderen weder uitgehaald konden worden. Daarom heeft de directie van hot Spoorwegpostkan toor. izich genoodzaakt gezien de bus te ver- plaatsen naar het perron. Indien men dus dringende poststukken heeft, die men gaarne met den trein mede wil 'hebben, kan men daar aldus redeneerde die directie wel de uitgave van een perronkaartje voor over hebben. Tot zoover de ons verstrekte medödeelin- gen van de zijde der postdirectie hier ter plaatse. Onzerzijds willen wij dezen maat regel aan eenige o. i. gerechtvaardigde cri- tiek onderwerpen, omdat wij meenen, dat vele zakenmenschen van Helder hierdoor ten zeer ste gedupeerd worden. Allereerst al het zeer onlogische van deze verplaatsing. Zeker, op vele groote stations heeft men op de perrons brievenbussen, die even vóór het vertrek van een trein gelicht worden. Maar is dat voor het Heldersche station nu waarlijk noodig? Er is hier toch maar altijd één trein, die ver trekt, en al is die nu nog zoo lang, men •kan evengoed zijn poststukken in de bus van bet postrijtuig werpen dan ze in de bu» op het perron te doen. Sterker nog, men zal er over 't algemeen de voorkeur aan geven, indien men toch naar het perron moet en dus een perronkaartje offeren moet, om gebruik te maken van de bus in het postrijtuig. Maar er is nog wat anders. Door den thans geno men maatregel werkt men het in de hand, dat velen zullen trachten frauduleus dat is dus zonder perrankaartje op het perron te ko men om zijn post op de bus of ia den trein nog kwijt te raken. Nog andere vragen rijzen op. Hoe is het mogelijk, dat de inhoud van één brievenbus bezwaren 'kan opleveren voor tijdige sortee ring in den trein? Wij weten niet voldoende van den gang van zaken af, zooals die in den postwagen geschiedt. De gesloten en geze gelde postzakken worden daar weder onder verdeeld en ondergesorteerd, maar wij kunnen tooh niet aannemen, da.t alle in die bus zich bevindende stukken bestemd zijn voor Koe gras?. En zelfs tot Breezand heeft men vol doende tijd te kijken wat er alzoo uit die bus aan het station is gekomen, en of daar nu ook stukken voor dit postkantoor bij zijn. Waar een wil is, is ook een weg. En dan is het nog zoo vreeselijk erg niet als een brief of krant voor Breezand bestemd, nu eens per ongeluk tot Alkmaar meeging. Dat is dan .tenslotte nog 's afzenders eigen schuld. Iets anders is het, dat het publiek zelf de bus te vol stopte met allerlei drukwerken couranten e.d. die ook evengoed met een volgende post mee konden worden gegeven. Maar ware het dan niet de aangewezen weg geweest in dezen een beroep te doen op het publiek? Het publiek, voornamelijk het Hel dersche, is zoo kwaad niet, het is nogal ge moedelijk van aard, en een gemoedelijk woord had hier zeker wel resultaten opgeleverd. Zoo als de toestand thans is, is hij voor een ge meente van 30000 inwoners, gelegen aan een eindstation, dus waar geen doorgaande trei nen zich op het perron bevinden en waar op het station in de tusschenuren dus nooit een sterveling aanwezig is, een paskwil. Hier ligt, dunkt ons, voor de Kamer van Koophandel en mogelijk ook andere lichamen en personen, een taak, om te trachten dezen vexatieven maatregel ongedaan te maken. Men wende zich tot het Hoofdbestuur der Posterijen, of tot den Inspecteur. De heer Westerveld, die met de plaatselijke toestanden van onze gemeente op de hoogte is, zal, dunkt ons, de juistheid van dit ons betoog moeten erkennen. Voor het i« kwartaal 1921 hebben B. en W. den gasprijs vastgesteld, zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, op 20 ot. voor licht-, 16 ct. voor kook- en 18 ct. voor munt- en industriegas. Met de prijzen van het 4e kwartaal (27, 21 en 24 cent) is dit een aanzienlijke verlaging, die ongetwijfeld het verbruik ten goede zal komen. COURANT BUITENLAND. Japan en de ontwapening. Londen, 29 Dec. Naar aanleiding van de dezer dagen te Tokio bekend gemaakte ma- rine-begrootlng, heeft de Japansche gezant te Londen de volgende verklaring afgelegd aan een medewerker van de Daily Express. „De huidige Japansche marine-begrooting is zeide de gezant natuurlijk ontworpen met volledig rekening houden met de eischen der nationale verdediging. En indien er niet zekere ingewikkelde hinnenlandsche politie ke geschillen waren geweest, die dat verhin derd hadden, zou het dat program al lang in werking hebben gesteld. DUIT8CHLAND. Bedrog op groote schaal. Dusseldorf, 29 Dec. De politie te Emmerik is op het spoor gekomen van uitgebreide be driegerijen, waardoor het legerbestuur voor millioenen is benadeeld. Aanzienlijke bestel lingen, ca. 60 millioen mark beloopende, werden voor het leger gedaan en in rekening gebracht. Deze orders bleken gefingeerd. Ook te Berlijn zijn vele personen gearres teerd. Eenige militairen van hoogen rang moeten bij de zaak betrokken zijn. De hoofd schuldige, de directeur van «en houthandel te Essen, had zich hierbij een vermogen van 46 millioen weten te verwerven. De ontmanteling der Dnltsche vestingen. Berlijn, 28 December. (Wolff.)De gezan- tenraad heeft in zijn motie van 17 Nov. de beslissing van de geallieerde militaire oom missie van toezicht 'aangaande de bewape ning der Duitsche vestingen met geschut, bekrachtigd. Van de 14 vestingen aan de Zuid- en de Oostgrens moeten 11 van hun geschut worden ontdaan, van de andere drie is slechts voor Swinemünde het voorgestelde aantal kanonnen toegelaten. De uitlevering van de volgens dit besluit overtollig gewor den kanonnen werd vertraagd. Tegen deze bekrachtiging heeft de Duitsche regeering thans geprotesteerd. Berlijn, 29 Dec. Zooals reeds is gemeld heeft d« Duitsche regeering in een nota aan den Gezantenraad tegen de weerloosmaking van Duitsche vestingen geprotesteerd. Zij moet naar zij in een nota zegt voor de beslissing van de Geallieerden bukken, maar teekent met nadruk protest aan tegen de schending van het vredesverdrag, dat Duitschland de handhaving der vestingen aan de Zuid- en Oostgrens in den toestand van 10 Jan. 1920 met het toen voorhanden geschut toelaat. Volgens de beslissing van de controle-com missie moeten echter van 14 vestingen 11 van hun geschut worden beroofd en dienten gevolge weerloos gemaakt. Van de overige drie moet het geschut worden verminderd, zoodat aan de Zuidgrens geen enkele be scherming tegen een inval overblijft en aan de Oostgrens slechts een volslagen onvol doend overschot. De Duitsche regeering verzoekt de -En tente althans om uitstel der ontwapening van door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 40) „Dank je wel zeide Sir Bryson met een onaangenamen glimlach, „maar ik zal er voor zorgen dat Garrod belangloóze oppas sing heeft." Mary's oogen werden grooter van schrik. „Maar toch niet Jean Paul, na wat ik u heb laten zien!" Jean Paul was weder binnengekomen en boog zich bezorgd over Garrod. Sir Bryson keek naar hen. „Je hebt me niets aangetoond dat in zijn nadeel getuigt," zeide hij. „U wilt niet» anders zien dan wat u graag wilt!" riep Mary verontwaardigd uil „Is dit uw rechtvaardigheid, uw belangloosheid?" Sir Bryson begon kwaad te worden. „Ge noeg!" riep hij driftig, terwijl hij op de tafel trommelde. „Ik ben hier de baas, en zal doen wat mij goeddunkt. De waarheid is duidelijk voor leder redelijk mensch hier," ging hij voort, terwijl zijn oogen den kring weder ronddwaalden. „Natuurlijk begrijp Ik heel goed dat voor jou en je minnaar Verder kwam hij niet. Linda sprong op als een losgelaten boogpees. „Dat is een leugen!" riep zij uit, terwijl haar gezichtje trilde van woede. Koningsbergen en Kflstrin, totdat de toe stand in het Oosten is opgehelderd. ENGELAND. Gravin Markievics veroordeeld. Dublin, 28 Dec. De bekende Iersche extre mistische gravin Markievics is tot twee jaar „hard labeur" veroordeeld wegens het sme den van een complot om politieagenten en soldaten te vermoorden. Bij den opstand te Dublin In het voorjaar van 1916 speelde z|j een leidende rol, Zij werd naar aanleiding daarvan ter dood veroor deeld, doch bQ de afkondiging der algeaneene amnestie op vrije voeten gesteld. FIUME, d'Annunzlo capituleert Rome, 29 December. Vanochtend hebben te Abbazina de onderhandelaars van Flume aan de Itallaansche onderhandelaars een brief overhandigd, waarbij d'Annunzlo het gezag neerlegt. Hij verklaart, dat hij de voor waarden aanvaardt, die door generaal Cavi- glia zijn voorgeschreven, dat hij de legioen soldaten ontheft van hun bijzonderen eed en hen ter plaatse ontbindt. De legioensol- daten, die naar Fiume zijn gegaan vóór de laatste sommatie, zullen amnestie krijgen. d'Annunzlo zou zich gereed maken om Fiume per vliegtuig te verlaten. SPANJE. Volgens den correspondent van de Temps te Tanger zou de toestand van de Spaansche troepen te Sjesjoean uiterst kritiek zijn. De Beni Hassan hebben zich gereorganiseerd en opnieuw tegen den overweldiger gekeerd. Met andere stammen beheerschen zij de Westelijke stellingen in de onmiddellijke nabijheid der stad en beheerschen met hun vuur alle toegangswegen. De transporten zouden slechts met groote moeite en onder 'gevoelige verliezen de stad kunnen naderen. Daarentegen meldt men uit Madrid, dat ge neraal Berenguer, de Spaansche hooge com missaris in Marokko, die thans in de hoofd stad vertoeft, verklaard heeft, dat het te Sjesjoean rustig is en dat de konvooien niet eens geëscorteerd hehooren te worden. Het Spaansche garnizoen der stad is 8000 man sterk, een getal, dat voorlooplg nog niet verminderd kan worden, daar de onderwer ping van de kabielenstam van Ajames, die acht- of tienduizend krijgers op de been kan brengen, nog te kort geleden is. SPANJE. Handelsverdragen opgezegd. Madrid, 28 Dec. De Spaansche regeering heeft aan Nederland, Zweden, Denemarken en Zwitserland medegedeeld, dat zij de met die landen gesloten handelsverdragen met een termijn van drie maanden opzegt. Orkaan. Oviedo, 28 Dec. Een hevige orkaan heeft over de provincie gewoed en ontzaglijke schade aangericht aan een drietal dorpen en vele boerderijen. Bommenwerpers in aktle. Gedurende de Kerstdagen sprong een groote bom te Sevilla in een spinnerij en richtte groote schade aan. In Alioante werd een groot in aanbouw zijnd huis door een bom verwoest. In Bilbao werd eveneens door een bom in een gebouw zware schade aan gericht. Er zijn mensohenlevens te betreuren. VEREENIGDE STATEN. Moeilijke tijden. In de Ver. Staten en Canada is de laatste maanden de werkeloosheid zoo groot gewor den, dat de regeeringen middelen overwegen om de immigratie te beperken. In Canada zal na 1 Jaunari niemand meer binnen mo gen, die niet in het bezit is van 62 pond sterling; voor den oorlog was dit 6 pond. En in de Ver. Staten is al een wetsontwerp bjj het Congres in behandeling om geduren de een jaar de emigratie te beperken. Volgens den Canadeeschen oorrespondent van de „Times", zijn alle groote steden, Montreal, Toronto, Vanoouver en Winnipeg, overstroomd met werkeloozen. Dat zijn er tienduizenden en de federale, provinciale en ley, haar verschrikt aankijkend. Linda stiet haar met kracht van zich. „Laat me begaan!" riep zij uit. „Ik kan dit niet langer aanzien! Ik houd me niet langer stil!" Zij liep het gras over, en klemde zich aan Jack's arm vast, met het gezicht naar Mary gewend. Verdwenen waren alle damesma niertjes: dit was de echte vrouw. „Hij behoort niet aan héér!" riep zij zenuw achtig. „Hij is van mijl Hij is van mijl Zij probeert hem mij afhandig te maken door te doen alsof zij hem verdedigt. Ik kan hem even goed verdedigen als zij. Ik geloof óók niet dat bij schuldig is. Het kan me ook niet schelen of hij 't is of niet. Ik boud van hem en hij van mij!" Er volgde een angstige stilte in de tent, slechts onderbroken door Linda's krampach tig snikken. Zij verborg baar gezichtje aan Jack's schouder. Hij sloeg zijn arm om haar 'heen. Minder kon een man toch niet doen. Vassall en Ferrie wendden het hoofd af, be schaamd bjj het zien hoe de vrouw harer droomen zich verlaagde. Mevrouw Worley zonk in haar stoel teriig en bedekte het ge laat met haar handen. Mary Cranston, zooeven nog vol leven, en warm en vurig, verstijfde letterlijk. Jack zag vuurrood en keek woedend als een zeeroover. Eenige oogenblikken lang zochten zijn oogen die van Mary, doch toen hij daarin geen hoop las, kwam er weder dat oude, onverschillige, koppige masker over zijn gezicht, waarmede hij wüde te kennen geven, dat het hem vol maakt hetzelfde was wat ze van ham dach ten. Als hij een snor had gehad, zou hij er aan gedraald hebben. Sir Bryson staarde zijn dochter aan, met een beetje verdwaasd gezicht. gemeentelijke autoriteiten doen wanhopige pogingen om er iets aan te doen. Ook in Amerika neemt de werkeloosheid in onrustbarende mate toe. In MasBaohu- sets is het percentage 19,2, in New-York en New Jersey is het nog voortdurend stijgen de. In Indiana zijn 75.000 jrerkloozen; in Minnesota worden in sommige lndustriën 60 percent der arbeiders afgedankt. Nu is die toestand, zoowel voor Canada als de Ver. Staten, met heelemaal nieuw. Wel is er weinig werkloosheid geweest se dert 1914, doch dat was te danken aan de snelle uitbreiding der oorlogsindustrieën, die werk verschaften aan ieder die m*»T wilde. Maar in 1914 en 18 waren de toestan den veel hetzelfde als nu en misschien erger. Over het heele land bracht de naderende winter dulzende mannen naar de steden, voor wie er geen werk was en die slechts wacht ten op het voorjaar. Men moet namelijk niet vergeten, dat met de koude maanden ln Ca nada en de Noordelijke Staten van de Unie veel werk moet worden stopgezet Er kan niet meer gebouwd worden, de scheepvaart op de groote meren houdt op, de oogst ls afgeloopen, spoorwegen worden niet aange legd. De mannen die daarbij betrokken wa ren, kunnen niet anders doen dan naar de steden komen en daar den winter doorbren gen. De meesten hebben 's zomers misschien een paar dollars gespaard, maar die zijn gauw op en dan gaan ze los werk zoeken tot de winter voorbij Is. Op die manier trekken tienduizenden naar de steden en in moeilijke tijden, zooals nu, nemen de gemeente-autoriteiten een groot gebouw over, waar de mannen op den grond mogen slapen en zij 's morgens brood en koffie krijgen. Sommigen verdienen wat op de spoorwegen, in een postkantoor of in de groote magazijnen met Kerstmis. Zoo gaat het ieder jaar: een groot deel der industrie in Noord-Amerika hangt af van het jaar getijde en de verdiensten zijn niet zoo, dat de arbeiders zonder hulp den winter kunnen doorkomen. Het is dus verklaarbaar dat men onder dergelijke omstandigheden de toeneming in immigratie met leede oogen heeft aange zien. Het cijfer van vóór den oorlog, één millioen immigranten per jaar, ls ook thans bijna bereikt, waarbij nog kemt, dat in Amerika voortdurend weer geruchten op duiken over millioenen in Midden-Europa, die pasage willen nemen naar de Nieuwe Wereld. Op Ellis Island, het immigratie-sta tion bij New-York, worden er op het oogen- blik duizenden vastgehouden, van wie velen naar Europa zullen worden teruggzonden. Versterking van het Panamakanaal. Binnenkort zal bij het Amerikaansche Con gres een wetsontwerp worden ingediend tot versterking van de zone van het Panamaka naal tegen mogelijke aanvallen uit de lucht, te land of uit zee. Staking in het scheepvaartbedrijf. New-York, 28 Dec. De vereeniging van ha ven- en scheepspersoneel en de vereeniging van gezagvoerders en stuurlieden, in totaal 5000 man, besloten den len Januari het werk neer te leggen, wegens de weigering der reeders om de zestigurige werkweek in te voeren. Een zeeschuimer. Uit Seattle wordt aan de Fransche bladen gemeld, dat de kusten van Siberië en Alaska onveilig worden gemaakt door een geheim zinnige schoener, die blijkbaar in het reus achtige ijsbergengebied van Noordwest 81- 'berië telkenmale een toevluchtsoord vindt t>e zeeschuimer oefent een terreur uit ln de visschershavens en handelsposten m. uet hooge Noorden door alles te plunderen, en dan Ijlings te verdwijnen. Een van de laatste wandaden van het schip was de diefstal van 30 ton tooien in Euna-Harbor. Het vaartuig voer door de Behringstraat, vertoocht zijn buit ln Home (Alaska) en verwijderde zich daarna. Tot dusver zijn alle pogingen van Ameri kaansche patrouille-vaartuigen om den zee roover te vinden, vruchteloos gebleven^ De sowjetregeering en de Ver. Staten. New-York, 27 Dec. Martens, de gezant van de Sowjet-regeering, die op last van de Ame rikaansche autoriteiten de Ver. Staten moet verlaten, heeft verklaard, dat als gevolg van zijn (Martens') uitzetting, de sowjet-regee- ring oontraoten der Sowjet niet Amerikaan sche firma's heeft gesohrapt, tot een bedrag van $66.000,000. zeide zij met heldere stem, „dat de jongedame mijn beweegredenen w.aarom lk mij ln deze kwestie gemengd heb, verkeerd heeft begre pen. Zij behoeft zich verder niet ongerust te maken. Maloolm Plers ia mij niets en ik hem niet Als ze nog denkt, dat ik deel aan hem heb, sta ik baar dit hierbij met genoegen af." Na dit gezegd te hebben ging zij heen. David Cranston zou trotsch op haar geweest zijn. Eerst toen zij weg was beseften de ove rige aanwezigen hoe wonderbaarlijk het was, dat dit inboorlingmmeisje van n°8 8®®n twintig jaar hen allen Wheersoht had. Sir Bryson was geheel in de war. Zijn oogen waren bijna even uitdrukkingloos als die van Garrod. Zijn handen beefden. Zijn ademhaling was luid en moeilijk. Welke ook zijn dwaasheden en zwakheden waren, het kleine mannetje was op dit oogenblli toch 'n voorwerp van medelijden. Langzamerhand kreeg hq zijn spraak terug. „Lindal Hoe kun je me zoo te schande maken 1" zeide hij heesch. En toen, met krach tiger stem: „Verlaat dien man!" Hij wendde zich naar Kate Worley. „Breng haar wegl" De stroom van Linda's woede legde zich met het heengaan van de andere vrouw. Zij was nu onthutst over wat zij gedaan had. Zij liet zich wegleiden, erbarmelijk weenend. Sir Bryson wendde zich tot Jack. „Wat Jou betreft, Jonge schavuit," zeide hij met beven de stem, Je behoeft niet te verwachten dat dit je voordeel zal aanbrengen. Als ze b]j haar dwaasheid volhardt, erken lk haar niet Langer als mijn dochter. Maar ik zal tfcar red den als ik kan." Jack's mond sloot zich vastberaden. HU zeide niets. In de rede van den heer Van de Bilt (Marinebegrooting) staat opgegeven: Aantal werklieden op de Rjjksmarimewerf te Willemsoord 292. Dit moei zijn 1292. Er was een 1 weggevallen. De aanmerking op de verhoudng met Am sterdam wordt nu duidelijker. KORTE BERICHTEN. Ben Duitsch draadloos bericht meldt, dat er op de schietbanen bij Luik proeven wor den genomen met een door Turbu, een Fran- öche luitenant, uitgevonden reusachtig ka non, dat in draagkracht het Duitsche geschut ver moet overtreffen. Volgens de Poolache bladen heerscht in Krekau hongersnood. Men vreest ernstige troebelen. Volgens de „Times" zouden in de Krlm 18.000 menechen gefuseleerd zijn. Vier Hongaarsohe volkscommissarissen zijn ter dood en vijf tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. LUCHTVAART. Ingezonden medsdedng. Wij bszergsn U nn hul» ds navolgsnds gerechten, welke bij de viering der Jaar wisseling niet megen ontbreken. Speciale merken CHAMPA8NE vin bekende Freneehe hulzen. Prima qualltelton Billijke prijzen. Met het oog op de vele beatelllngen, ver zoeke e.v.p. tijdige opgave voor Vrijdagavond TELEPH00N 49. S uur. PLAATSELIJK NIEUWS. Hr. Ms. „K V". Een stap achteruit Ujk gesohokt, doch met een bijna onmerkbaar spottonden laoh om zijn mondhoeken. Het lot speelde hem onverwacht ln de kaart 1 Hij keek nu naar Sir Bryson om bevelen, en als ln antwoord hierop stond Sir Bryson op en zeide: „Jean Paul, ik beveel Je dezen man te ar resteeren. Maak Je van hem meester en be waak ham tot wij de naastbij zijnde politie post bereiken. Meneer Vassall en meneer Ferrie zullen je hierbij helpen." De beide andere mannen, die, tot Linda's bekentenis, Jaok goedgezind waren geweest, keerden zich nu vijandig gezind tegen hem, en baastten zich om Jean Paul te hulp te komen. Onderwijl zat Ganod aldoor maar voor zich uit te staren. Jack balde de vuisten, en zijn oogen scho ten vonken. „Houdt je handen thuis," zeide hij, Jullie allemaal 1" Met een snoeverig air gaf Jean Paul Vas sall en Ferrie een wenk uit den weg te gaan. Oogenschljnlijk was hij zeer goed tegen Jaok opgewassen. Hoewel een paar duim minder lang dan Jaok, werd dat toch vergoed door zijn grootere breedte van romp, en lengte der armen. Hij naderde den blanke langzaam, op zijn hoede en met valschen glimlach. Een oogenblik lang namen zij elkaar op, Jean Paul voorover gebogen en Jack rechtop. Toen sprong Jean Paul toe. Jack trok zien terug, en toen schoot zijn vuist udt Men hoonle het stuiten van been op been, en Jean Paul lag languit op het gras. HU krom de zich even en lag stlL „Goeie God!" riepen Vassall en Ferrie, terugdeinzend. ZU waren niet erg gespierd. „HU 1* riet dood," zeide Jack nonchalant „Een emmer water aal hem wel weer bij breng oc." (Wordt vervolgd.) Gasp rij «regeling. Ingezonden mededeeling. Tegen aambeien, droge of bloedende, wende men Foster's aan Deze doet de jeuk en pijn onmiddellijk bedaren, en heeft een bijzonder heelende wer king. Prijs f 1.76 per doos, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1920 | | pagina 1