JACK DE ZANGER NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose Eerste Blad. No. 5369 DINSDAG 1 MAART 1921 49e JAARGANG BUITENLAND. De conferentie te Londen. Turken en Grieken. Het Grieksche standpunt FEUILLETON. Chnrchill's plannen. De oorlogsbèscheiden. Ingezonden inededeeling. Het Consultatiebureau zal van 1 Maart a.s. af geopend zijn in het Gemeente Ziekenhuis aan de Kerkgracht. Spreekuur elke Dinsdag van 7-8 uur 's avonds. Consulteerend Geneesheer M.J.W.RIENKS De Berlljnsche tekorten. Onveilig I>i tschland. IERLAND. Een Inval ln een postkantoor te Dublin. SPANJE. De burgemeester van Barcelona. ITALIË. RUSLAND. De handel met Estland. Sadoul gevangen genomen? De Amerikaansche vloot De scheepvaart Ingezonden inededeeling. ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENTEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersohe Ot. per 8 mnd. 1.50, franco p. poet f 1.70. Buitenl 2 60 Zondagsblad 8 „0.67.0.65. .1.06 Modeblad 3 0.95, Losse nummers der Courant 4 1.05. et. ,1.30 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERC. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct„ elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. De Turken, die in twee kolonnes naar Londen trokken, maar daar vereenigd slag leverden, hebben uit een diplomatiek oog punt zoo meesterlijk gemanoeuvreerd, dat de Grieken al vrijwel de kous op den kop heb ben gekregen. Kalogeropoelos heeft in zijn wanhoop over het feit, dat wingewesten, die in een plechtig tractaat aan zijn volk waren toegekend, hem weer ontfutseld zijn en over hun toewijzing nader beslist zal worden door een commissie, die voor het meerendeel uit vijanden en voor Öe rest uit onzekere vrien den van het tegenwoordige Griekenland be staat. Kalogeropoelos heeft in zijn wan hoop nadere Instructies gevraagd aan de regeering van koning Konstantijn, een vorst, dien de Entente niet erkend heeft. De Tur ken hebben bij monde van Bekir Sami-bei Yrijdag al beloofd, dat zij de beslissing van de commissie der geallieerden óver Thracië en Smyrna zouden aanvaarden, en behouden zich voor, na ruggespraak met Angora, Maandag te antwoorden op de verdere vraag, of zij dan de rest van het tractaat van Sèvres, behoudens de regelingen voor Armenië en Koerdistan, zouden erkennen. Zij zullen zich wachten, de sterke positie, waarin zij tegen over de Grieken zijn -gekomen, door dit tweede antwoord in gevaar te brengen, en dan kunnen zij rustig afwachten. Zij kunnen oorloopig voortbouwen aan hun nieuwe Aziatische hoofdstad Angora, die zij tot een luisterrijke residentie van Moestapha Kemal- pasja willen maken. Vechten de Grieken, zooals zij verleden week te Londen dreigden te zullen doen, door, dan komt op hen het odium, dat de nieuwe „vrede", dien de gealli eerden voorbereiden, in de war gestuurd wordt, en kunnen de geallieerden zich geheel en al ontslagen rekenen van de verantwoor delijkheid, om de laatste snippers van het tractaat van Sèvres aan elkaar te plakken. De Grieken weten trouwens, dat de gealli eerden van hun beslissing niet meer terug kunnen komen, omdat hun de tijd ontbreekt en deze week, als de kwestie van Duitsche schadevergoeding aan de orde komt, hun hoofd er niet meer naar staat, om Grieksche weeklachten aan te hooren. („N. Rott. Ort.") Londen, 28 Febr. De Grieksche delegatie heeft heiden antwoord' .uit Athene ontvan gen dlat over de quaestie van het aanvaarden van het verdrag van Sèvres beslist moest worden door de Nationale Vergadering!, die morgen (Dinsdag) bijeenkomt. Volgens den bij'zondenen correspondent van Havas wiordlt dn officieel© oonferentde-krin- gezegdi ,dat de Gi'eksohe delegatie uit Athene antwoord1 heeft ontvangen over he tzenden van een internationale enquete-commissie naar Smyrna en Thracië. Het antwoord houdt een weigering in. IHoyd' George en Briand hebben met Foch langdurig over de eventueel toe te passen sanctie van gedachten gewisseld en besloten een commissie van deskundigen biieen te roepen, die zich imet de wijze van 'toepassing daarvan aal bezi'* houden. De Londenscbe correspondent van de Cor- riere della Sera seint aan zijn blad. dat Lloyd George het met Frankrijk eens is ten aan zien van het uitoefenen van dwang jegens Duitsohland, Indien dit liand met onredelijke tegenvoorstellen mocht komen. Llovd Georere heeft te verstaan gegeven, dat Engeland aan de militaire maatregelen, welke in dlat ^e- door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. o 66) Bij het hooren van zijn ouden jongensnaam werd er iets week in Jack's borst. „Ja waar achtig," zeide hij, terwijl hij bij hem neer knielde. Garrod stak zijn hand uit, en Jack vatte haar. „Goddank, dat je hier 'bent," mompel de hij op zachiten, haastigen toon van een koortslijder. „Lang zal ik 't niet meer ma ken, Maogregoor. Wat een hopeloos iets heb ik toch van mijn leven gemaakt hé? Ik zal blij zijn als ik, vóór Ik ga, de zaak met jou 6erst nog in 't reine kan brengen. Waar zijn we? Maar dat komt er ook niet op aan. Kan iemand ook opschrijven wat ik wil zeggen?" Mary's oogen-vulden zich met tranen. Zij haalde het potlood, dat Jack haar gegeven had, voor den dag, doch er bleek geen snip per papier te zijn in hun uitrusting, behalve het Testament met zijn roode vlekken. Davy gaf het haar. Mary maakte zich gereed om op een van de schutbladen met hun vochtige, roode randen, op te schrijven wat Garrod zou dicteeren. „Licht me een beetje op, Maogreegor," zei- de Garrod. „Dan kan ik gemakkelijker adem halen. Je arm onder mijn sofiouders. Zoo ls 't goed. 't Is net als op die dag In St. Anne, toen ik uit den boom viel. Toen waren we val mogeittk zijn, deel zou nemen. De cor respondent vraagt zich af welke houding Italië zou moeten aannamen en komt tot de slotsom, dat het met de bondgenoten nauwe voeling moet blijven honden en dadelijk, zon der een slag om den arm te houden of te aar zelen, moet toesluiten aan een mogelijk mili tair optreden van Frankrijk en Engeland deel te nemen. De oorresoondenten van andere groote Italiaansche bigden drukken dezelfde mee ning uit. De Armenische delegatie bracht eischen naar voren ten behoeve van een Groot-Ar- menië, gebaseerd op het verdrag van Sèvres en hetwelk zou moeten omvatten een groot deel van Cilicië, ter bescherming van het land tegen aanvallen. De Turksche delegatie onder leiding van Bekir Sami-toey betoogde daarna, dat volgens een Turksch-Armeensoh tractaat van Novem ber 1020 Kars en Alexandropol, welke plaat sen de Kemallsten bezetten, aan de Turken waren afgestaan. Er werd echter op gewezen, dat de Geallieerden dit tractaat niet erkenden. Het officleele communiqué van de confe rentie op het ministerie van buitenlandsche zaken, die Zaterdagmiddag onder voorzitter schap van Surzon plaats vond, luidt: Wat betreft Koerdistan en Armenië verklaarde Bekir Sami, dat de Koerden reeds op groote schaal vertegenwoordigd zijn in de Natio nale Vergadering te Angora, en een ruime mate van autonomie genieten, zoodat zij geen onafhankelijkheid wenschen. Curzon wees er op, dat, wat betreft Ar menië, de mogendheden niet in het minst van plan zijn, hun verplichting tot het stich ten van een vereenigd en hecht Armenië, niet na te komen. Het is van belang, zoo wel voor de Turken, als voor de Armeniërs, een grens vast te stellen, die door alle partijen wordt aan vaard, en aan Armenië de districten terug geeft, waarvan het onlangs is beroofd, en waardoor zijn nationaal bestaan wordt ver zekerd. Berthelot herhaalde de verzekering, dat, hoewel de Franschen de militaire bezetting van Cilicië terugtrokken, zij toch van plan waren de Armeniërs in Cilicië te bescher men. De vergadering besloot formeele voorstel len aan den Oppersten Raad te doen betref fende mogelijke wijzigingen van de bepalin gen nopens Koerdistan en Armenië in het verdrag van Sèvres, met 'het oog op de jong ste gebeurtenissen. De Daily News zegt dat er reden is om te gelooven dat ChurcMl een snelle ontwikke ling van de politiek ten aanzien van de drie Arabische provincies Mosul, Bagdad en Basra overweegt, namelijk de stichting van een zuiver Arabischen staat, ondersteund door een mandaat met een zuiver administratieven raad als hulp, zonder gewapende controle. Emir Faisul zou het hoofd van dien staat worden. De raad van den Volkenbond. De raad van den voiikenibonid heeft het ver zoek onderzocht, dat inicediiend is door den president van de vriite stad Dantzig en strekt om machtiging te verleemen oan voor Peru 50.000 geweren te laten aanmaken in de wa penfabriek. Deze fabriek heeft vroeger aan het Duitsche rijk gehoord' en is nu tijdelijk het eigendom van de voornaamste geallieer den. Volgens conclusie van den rapporteur burg graaf Ispi, besloot de raad zijn instemming te onthouden aan het uitvoeren van de Peru- aansehie besteling. DUITSCHLAND. Naar het „Berliner Tageblatt" verneemt, is de verzameling van oorlogsbescheiden voor zeventien. Op de een of andere manier on dersteunde je me altijd, Macgregor. Je hebt nooit geweten wat je voor mjj was. Ik had een heel ander gevoel voor je dan jij voor xnijw Nu kan ik dat wel zeggen. Ik was een heette verzot op je." „Je zult je zelf nog te moe maken met pra ten," zeide Jack met ruwe teederheid. ".Zoolang zal 't niet meer duren," zeide Garrod. „Ik zal den tijd ihebben om uit te rusten." Hij gaf verder geen blijk van nieuwsgie righeid naar waar hij zich bevond of hoe Jack daar kwam. Hij zinspeelde niet een maal op iets wat in den Matsten tijd ge beurd was. Zijn aandacht was gevestigd op het alles verbergende grijize gordijn, waar door hij straks zou moeten gaan, en hij haastte zich te zeggen wat hij te zeggen had. Er was iets akeligs in die volkomen helder heid zijmer gedachten, na wat er voorgevallen was. „Je zult je afvragen hoe ik ooit kon doen wat ik deed, als ik zoo voor je voelde," ginig hij verder. „Nu, soms had ik ook wel eens vurig 't land aan je. Ik was jaioersoh op je, want je was zooveel sterker en flinker dan ik. Je zult dat wel niet begrijpen. Ik geloof dat ik anders ben dan andere men- scbeEu" Aan den anderen kant van Garrod zat Mary met haar potlood klaar om op te schrij ven. Davy, met groote oogen en ernstige vulde den ingang van de tent „Ik, Francis Garrod, die op het punt ben te sterven, wensch vrede te sluiten met God, als dit nog mogelijk is, en met mijn vriend, Malcolm Piers, dien ik ernstig verongelijkt heb Ik was het die het geld uit de Cana- deesche Bank wegnam, zoodat hij van den van de Consult kosteloos. de uitgaaf gereed. In den loop van dit jaar zal men 'beginnen met de uitgave van dit 12 doelen omvattende werk. In Berlijn leeft men er maar van den hoo- ?'en boom op los, ondanks den jammerlijken lnancieelen toestand. Met 1 October 1020 liep het voor de stedelijke arbeiders vastge stelde loontarief af en na langdurige bespre kingen is er nu eindelijk een scheidsrech terlijke uitspraak gevallen over een nieuw loontarief, dat maar eventjes 927a millioen mark meer zal kosten. Daarbij komt dan nog een bedrag van 28Va millioen mark voor loonsverhooging van los-vaste arbeiders, zoodat voor deze loonsverhoogingen alleen een bedrag van 121 millioen mark noodig zal zijn. Men >zal nu de prijzen van gas en elec- triciteit met ingang van 1 April weer gaan verhoogen. De kosten der loonsverhooging van 1 October tot 1 April zal men weer door een verhooging van de vlottende schuld moe ten vinden. De Berlijnsohe gemeenteraad be sloot intusschen een voorstel om L. lef van een tramrit op 1 Mark te brengen, af te wijzen. Met 81 tegen 77 stemmen werd dat .voorstel verworpen, waarbij de communisten en de burgerlijke partijen in de oppositie een lijn trokken. De tram heeft nu al een deficit van 75 millioen, en bij de begrooting 1 April31 Maart 1922 wordt dit tekort liefst op 400 millioen geraamd. Men wilde dekking ervoor vinden door verhooging van het tram tarief. Maar deze is nu geweigerd en Berlijn sukkelt dus maar voort op den weg der steeds vergrootende tekorten. Bij Straussburg onder den rock van Ber- liiin is Zaterdlaigarvond een auto-oim-niiibus met twintig reizigers door een 'bende 'gewapende roevers aangevallen. Alle reizigers zijn ge heel uitgeplunderd; zelfs de ringen werden hun van de vingers getrokken. De processen tegen de. „oorlogsmisdadi gers" te Leipizdg zullen vermoedelijk over een maand! beginnen. Gewapende brandstichters hebben Vrijdag avond getracht om groote pakhuizen te Man chester in brand te steken. Hun pogingen werden verijdeld. De brandstichters ontkwa men na een worsteling. Dublin, 28 Februari. Zes Sinïi Fedners die door den krijgsraad ter dood veroordeeld waren zijn vanochtend om vijf uur te Oork terechtgesteld. Twee gewapende burgers drongen het postkantoor in de wijk Portobello te Dublin binnen, hielden het personeel met revolvers in bedwang en namen de officleele militaire correspondentie in beslag. Zij ontsnapten weer nog voor alarm kon worden geslagen. Reuter meldde, dht de burgemeester van Barcelona door communisten is vermoord. diefstal werd beschuldigd. Niemand dan ik wist van te voren dat 'hij op het punt stond heen te gaan, alsook de redenen (hiervan. '8 Morgens, nadat hij was vertrokken, bracht het zien van het geld in de kluis mij in ver zoeking. Hij hiad Invloedrijke familie en vrienden, en ik wist dat er geen schandaal uit zou voortvloeien. Ik nam het geld in den vorm van oude 'bankbiljetten, die niet konden nagegaan worden. Sedert dat oogenblik heb ik geen_rust meer gekend. Het maakte mij' langzamerhand uitzinnig, en het is de oor zaak van mijn dood. Mocht men op eenigerlei wijze aan deze bekentenis twijfelen, dan is het gemakkelijk de waarheid er van te toetsen. Nog geen maand na den diefstal opende ik een. reke ning-courant bij de volgende banken en bij kantoren van banken in Montreal." Hier vol gen een lijst dezer banken. „In elke bank deponeerde ik een kleine som. Men zal be vinden van Malcolm Piers, gedateerd van De rest hield ik'bij me. Bovendien zal men onder de papieren in mijn lessenaar een brief vinden van Mialooln Piers, gedateerd van Winnepeg, eenige dagen na zijn verdwijning. Het postmerk is intact. In iederen volzin van dezen brief kan men het bewijs vinden, dait de schrijver geen diefstal op zijn geweten had toen hij den brief schreef, en dait hij evenmin geld in zijn bezit had. Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig!" Garrod toekende de bladzijde met een ta melijk vaste hand, en Daivy en Mary zetten er hun handteekening ondee els getuigen. Jack gaf Mary het kleine boekje om voor hem te bewaren, en zij en Davy gingen heen. „Ziezoo, dat is afgeloopen," mompelde Garrod met een zucht. Zijn vermeende kracht scheen weg te ebben met de zucht. Hij liet Heden deelt Reuter evenwel mede, dat niet de burgemeester van Barcelona, doch die van Reus (Westelijk van Tarragona) het slacht offer van den moord is geworden. De onlusten. De „Epoca" verneemt uit Bari: De fa-ic's- ten vechten in de straten van Oonversano en maken daarbij gebruik van bommen. Een Liitenant, die een dolkstoot 'had gekregen, is aan zijn verwondingen bezweken. De toestand in de vlakte van Apulië is ernstig. Florence, 28 Februari. Communisten heb ben 'gisteren een optocht van den bond van jonge liberalen aangevallen, waarbij twee dooden en eenige gewonden zijn gevallen, 's Mididlags maakten de fascisten zich mees ter van het gelboiuw van de vereeniging van koffiehuilsfeedHenden en van dat van den pro- letarischen bond. Een leider der socialisten werd gedood. Het trampersoneel heeft ten teelleen van verzet tegen het gebeurde den dienst gestaakt. Er hadden verscheidene aan houdingen plaats. De poliltie heeft te Bari de rust hersteld. Er doen weer allerlei geruchten de ronde omtrent opstanden in verschillende deelen van Rusland. De correspondent van (het Letsch telegraaf-agentschap te Moskou, meM' rechtstreeks uit die plaats, dat Woensdag 14000 arbeiders, o.w. het personeel van de staatsdrukkerij, ln staking gingen. Zij eisch- ten verhooging van het broodrantsoen, her stel van den vrijen handel, erkenning der burgerlijke reohten en bijeenroeping der constituante. De beweging droeg eerst een kalm karakter. Later verzamelden de arbei ders zich voor de kazernes en probeerden de soldaten op hun hand te 'krijgen. Toen werd bevel gegeven de arbeiders uiteen te jagen, doch de soldaten weigerden te gehoor zamen. Totdat een vertrouwbaar communis tisch bataljon werd ontboden, dat vuur gaf, waardoor verscheidene arbeiders gedood en gewond werden. Donderdagochtend werd er in de straten te Moskou nog druk geschoten. Volgens den oorrespondent loopen de roode troepen in grooten getale naar de arbeiders over. De regeering heeft alle beschikbare communistische troepen ontboden en laat de sowjet-gebouwen betwaken. Volgens een bericht uit Helsingfors zou de opstand in de streek van de Wolga zich uit breiden en gevaarlijk worden. De opstande lingen hebben zich meester gemaakt van Alkarsk, een belangrijk kruispunt van spoor wegen. Betrouwbare Sowjet-troepen, onder persoonlijk bevel van Podwieskop, die be rucht is om zijn wreedheid, aouden naar die streek zijn gezonden om den opstand te on derdrukken. Ten slotte komen er over Riga en Kopen hagen berichten over nieuwe opstanden in de Oekraïne, onder leiding van den beken den Makhno, terwijl voorts in de streken van Tambow en Orenburg en in Tjoemen (Si berië) opstanden woeden. Om de algemeene ontevredenheid wat te temperen, heeft de sow jet-regeering verleden week Maandag een verhoogd broodrantsoen laten uitdeelen. De handel tusschen Sowjet-Rusland en Estland heeft niet lang geduurd. Op bevel van Moskou aan Litvinof, die thans be noemd is tot opperste chef van alle Sovjet- vertegenwoordigingen in het buitenland, hebben de bolsjewiki alle contact met de Estlandsche handelshuizen verbroken. Naar de „Voss. Ztg." uit Kopenhagen verneemt is de reden hiervan dat Rusland gebrek heeft aan betaalmiddelen. Om het tegoed van de binnenlandsohe firma's te waarbor gen, heeft de Estlandsche bank al het daar gedeponeerde Russische goud in beslag ge nomen. zich een weinig op Jack's arm vallen. „Laat me niet alleen, Macgregor," «seide hij zacht. „Alles is nu goed .tusschen ons, hé?" „Zeker. Ik zal je niet verlaten," zeide Jack. Garrod's stem verhief zdoh nu niet meer boven een gefluister, met vele onderbrekin gen. „De lichten van St. Oatherinestreet, Macgregor, op Zaterdagavond:, en al de men- schen, en de trip naar de gallery van OM Queen, hoe weerklonken ze onder onze voet stappen! Wij gingen de „Trots Mousquetai- res" zien!Herinner je je de ijsbaan 'e winters? En de rutschbaan in 't Park? En St. Anne, en de zon die op de rivier scheen? Nu winnen 'n paar andere lui de tandem paddies hé?... Wat was 't goed, je bij je te hebben, ouwe jongen!Herinner je je den eersten dag nog. toen ik voor 'lt eerst bp de bank in betrekking kwam? Jü sloeg Husky Nickerson een blauw oog, om dat hij een inktvlek op mijn grootboek gooide. We werden bijna allemaal de laan uitgestuurd, maar jij redde ons. En ook Husky! Wat bewonderde ik je met je scheve wenkbrauw, en je krulhaar, en je rechte rug! Ja, dat is nou allemaal voorbij, ouwe jongen 1en ik heb niks om trotsch op te wezen! De volgende maand ben ik zes en twintig't Leven is lang niet vroo- lljk't Is vol leegheidl... Ik wou... ik wou dat ik anders geleefd had't Is goed je arm te voelen. Macgregoor!Hoe laat ls 't, ouwe jongen? t Loopt naar sluitingstijd hé? Drie dagen later tegen den avond reden Jack, Mary en Davy Fort Cheever binnen. Op het vierde paard was een veelbeteeke- nende bundel vastgebonden, netjes in tent doek gewikkeld, het tentdoek van de tent Met dat al wordt de toestand er in Rus land niet beter op; volgens berichten uit Riga, kost op het oogenblik een pond vleesch 2200 roebel. 1 pond suiker 18.000 roe bel en een pond boter 20.000 roebeL De „Liberté" zegt uilt 'goede bron te weten, dat Sadoul sedert 5 Januari op bevel van Tratsky te Moskou gevangen zit. M'en wist ai eenige maanden, dat Sadloul's roem aan 'het tanen was. Er waren ernstige meeningsverschillen ontstaan tusschen den Franschen oud-officier en Guiïbeaux, die een der leiders van de sovjets werd'. Sadoul, de vertrouwde raadgever van Trotzki, was tot inspecteur-generaal van de legers van het zuidelijk front benoemd. Dit was duidelijk een geval van ongenade. Men wilde hem uit ^loskoiu verwijderen. In November en De cember werd hem een speciale zending naar de Oekrajine opgedragen, waar hij den op stand moest onderdrukken. Hij kweet Zich met buitengewone wreedheid van zijn taak en deed1 bijna tiwee duizend menschen fusil- leeren. Doch te Moskou vond hij bij zijn te rugkeer niet de verwachte gelukwenschen. Trotzki deed 'hem scherpe verwijten en de beide mannen werden zelfs handgemeen. Daarop liet Trotzky Sadoul in de gevangenis zetten. VEREENIGDE STATEN. Harding, de a.s. President, heeft in een brief aan een Republikeinsch senator te Washington meegedeeld, dat hij een groot vlootprogram wenscht zonder een van de voorgestelde beperkingen. Het is waarschijn lijk dat deze brief van invloed zal zijn op den strijd, die tusschen het Huis en den Senaat wordt gevoerd over het krediet van 100,000,000 dat door de marine-commissie uit den Senaat was toegevoegd aan de ma- rinebegrooting. Uit New-York wordt aan de Daily Tele- graph gemeld, dat de helft van de vloot der Shipping Board (616 schepen van tezamen ongeveer 1.250.000 bruto ton) thans is opge legd. De Amer. scheepvaart-autoriteiten ttjn Een huisdokter verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedronken, te zwaar hebben gegeten en een inspannend leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen man van 40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen den stempel van ouderdom. Waar om? Omdat het leven, diat de jonge mnn leidde, hem in den bloei van zijn leven nie ren als van een ouden man bezorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urine- stoornissen, waterzuchtige zwellingen, nier- gruis, rheumatische aandoeningen voortdu rende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet, Vermijd tocht en kou. wees matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, lichaamsbeweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ont lasting. Ftoster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een on schatbare hulp aan de natuur tot onderhoud en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergeneesmiddel veel bij om de kwade ge volgen van onbedachtzaamheid tegen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan mat FoSter's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zij gezond, wees dan zoo verstandig om haar gezond te houden. v Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Hel der verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizer straat 98, 1.75 per doos. van den anderen doode. Een hartelijk wél- kom wachtte hen. David Cranston toonde geen verbolgenheid tegen zijtu kinderen. Hij keek enkel van Mary naar Jack en weder terug, met een soort verlangenden, vragen- den blik. Gedurende hun afwezigheid was de stoom boot er geweest en, na vier en twintig uren gewacht te hebben, was zij de rivier weder afgevaren, dienzelfden morgen, en had Sir Bryson en zijn gezelschap medegenomen. Daar men totaal in het onzekere verkeerde aangaande Jack'sterugkomst, had de kapi tein zich niet gerechtigd geacht nog langer te wachten. Bovendien giste Jack dat Sir Bryson zijn autoriteit wel niet zou gebruikt hebben om de stoomboot nog langer te doen wachten. De Gouverneur had meer dan ge noeg van het Noorden. De stoomboot had Sergeant Plaskett van de bereden politie en een bereden agent van de Crossing meege bracht. Tegen het donker werd Garrod aan den voet der heuvels achter het Fort begraven. Sergeant Plaskett las de lijkdienst. Daarna vertelde Jack zijn verhaal, en tegen het aan breken van den dag gingen de beide agenten op weg naar het westen om een onderhoud te hebben met de Sapi Indianen. Voor den middag kwamen zij reeds weder terug me«t Ahcunazie, de oudste zoon van Etzeeah, en de leden van zijn gezin. Hij was op weg om vrede te sluiten met de autoriteiten, zooalB Jack hem had aangeraden.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1