FRANKRIJK. ITALIë. ENGELAND. Scheepsrampen. VEREENIGDE STATEN. Ex-presldent Wilson. Panama en Cosla Rlea. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. De Wielingen. Steenhouwerswet, Vrijzinnige Statenclub Noord-Holland. Georganiseerd overleg voor Loodswezen, en Kustverllchtlng. Eén rijkspolitie. Hulsvlijtbeoefenlng bij de marine ln Indlë. Faillissementen ln Nederland. Verduister! n*. Ernstig ongeval op de Maas. Voetbal Een roekelooze jongensstreek. Inval ln een nachthuis. Auto-ongeluk. Verdwijnende molens. U-4 11—9 MARKTBERICHTEN. lowsk" aan het muiten. ZJJ namen een reac- tionair-hcciallatiaolie mctie aan. Op 1 Maart braken de onlusten op do „Petropawlowsk" uit. Op 2 Maart trad de groep van den ge wezen generaal Kosloweki op haar bsurt. in actie. Koslowski werd gesteund door drie officieren, wier namen nog onbekend zijn. Deze groep liep tot de muitende matrozen over. Kusmin, de commiesaria voor de Oost- zeevloot, de voorzitter van de sowjet van Kroonstad, en andere vertegenwoordigers van de sowjetregeering werden in hechtenis genomen. De raad van arbeid en van landsverdedi ging deelde daarop mede, dat generaal Kos- lovtski en zijn helpers buiten de wet waren gesteld. Te St. Petersburg werd de staat van beleg afgekondigd. Het verdedigingscomité is met de uitoefening van de regeeringsmacht te St. Petersburg en over de vestingen be last." Dit oommuniqué is door Lenin en Trotski onderteekend. Over Helsingfors komen nog andere op zienbarende berichten uit Petersburg. De arbeiders hebben de vrijlating der politieke gevangenen den 5den Maart geëischt. Het Sovjetbestuur heeft roode gardisten en ca valerie naar Petersburg ontboden, terwijl de Chineesche afdeelingen in Moskou blijven. Het treinverkeer is geheel stop gezet. Volgens berichten uit Reval zijn de stel lingen der revolutionairen steviger dan men aanvankelijk meende. 35.000 man, welke de Sovjetregeering naar Moskou had gezonden, om tegen de oproerlingen te strijden, weiger den dit bevel op te volgen. Boven het Winterpaleis te Petersburg en het Kremlin te Moskou zou de witte vlag zijin geheschen. In alle fabrieken heerscht onte vredenheid onder de arbeiders. De Sowjet- regeering ziet zich van alle kanten bedreigd. Niet alleen dat de matrozen in Kroonstad en Petersburg haar zorg baren, ook uit de Zuid- Westelijke gedeelten van Europeesch Rus land komen alarmeerende berichten. In de omgeving van Jekaterinenburg en Astrakan is het oproer reeds in vollen gang. In kringen van de intellectueele arbeiders en boeren meent men, dat wanneer de regee ring niet in staat blijkt te zijn, voor levens middelen zorg te dragen, zij eenvoudig zal worden weggejaagd. Wanneer men al deze berichten tezamen voegt, krijgt men de ze kerheid, dat de reeds lang in Rusland heer- schende gisting, die met alle middelen onder drukt werd, zich een uitweg zoekt te banen. Twee communisten uit Rusland terug. Naar de bladen vernemen, zijn twee Fran sche communisten, Mauricius en Clement, die naar Rusland waren gezonden voor het congres van de Ille Internationale, thans te ruggekeerd. Zij werden, kort na hun komst in Rusland, als verdacht in de gevangenis geworpen. Da genlang werden zij bedreigd door een dood vonnis; hun redding hebben zij slechts te danken aan de interventie van Lefebvre, Le- petit en Vergeat, de drie Fransche socialis ten, die later op zoo'n geheimzinnige wijze zijn omgekomen. De onlusten. Volgens de „Epoca" hebben Bersaglieri het volkshuis te Empoli in brand gestoken uit wraak voor het vermoorden van matrozen en karabiniers, wier lijken door bloeddorstige wijven verminkt waren. Uit Pisa verneemt de „Epoca", dat de com munisten vier gewonden hadden bij een mis lukte aanslag op het huis van markies van Reslupi. De „Tribuina" verneemt uit Triëst, dat com munisten de werf St. Marco, de grootste werf van het Julische Venetië, in brand hebben gestoken. De gewapende macht moest slag leveren tegen 300 werklieden, die met ge weren gewapend waren, doch het onderspit moesten delven. Een adjudant-onderofficier werd gedood en verscheidene soldaten ge wond. Ook van andere plaatsen werden onlusten gemeld. Te Londen heerscht groote ongerustheid over de veiligheid van verschillende stoom schepen, die overtijd zijn, en naar bekend is, met zwaar weer te kampen hebben gehad. De jongste berichten luiden, dat de Fransche stoomboot „Victor Hugo", een vroeger Duitsoh schip van 5600 tan, op weg van New- York naar Cadix, den 7den Februari door een orkaan werd overvallen, en door de be manning is verlaten. De draadlooze telegrafist verdronk, maar de rest van de bemanning werd door een ander schip gered. Den lOen Februari werd op weg van New- York naar Antwerpen het Belgische stoom schip „Bombardier groot 8100 ton, door de opvarenden verlaten. V oorts is men bezorgd over het lot vain de volgende schepen: de „Ottowa", een Britsch schip op weg van Norfolk (Virginia) naar Manchester; de „Es- peratz" van Norfolk naar Galveston; de „Nontesan Michels", een Italiaansch schip, den 2den Februari vertrokken van New-York naar Genua; de „Yamar", een Amerikaansch schip, den 29sten Januari vertrokken van New-York naar Piraeus, de „Cabedello", een Braziliaansch schip, dat vroeger aan Duitsch- land behoorde, den 3den Februari van Gal veston vertrokken. Ex-president Wilsons lichamelijke toe stand is van dien aard, dat detectieven hem bij het verlaten van het Witte Huis en het bestijgen van de trappen van het Kapitool voor het bijwonen der plechtigheid der inau guratie van Harding moesten ondersteunen. Hij werd met gemompel van sympathie door de menigte gegroet. Wilson was vergezeld van zijn dokter, die een geneesmiddelentasch bij zich had. Het bleek spoedig, dat Wilson niet in staat was de geheele plechtigheid bij te wonen. De dokters hadden hem gewaar schuwd, dat de bijwoning hem zelfs het leven kon kosten. Wilson en Harding vertrokken van het Witte Huis in dezelfde auto. Vóór Wilson terugkeerde, zeide hij nog tot Knox, den voorzitter van het inauguratiecomité: De Senaat heeft mij neergeworpen, maar ik zal niet vallen. Volgens een bericht aan de „Times" wordt te W^tington medegedeeld, dat Wilson en Bainbrld'ge Oolby, de aftredende staatssecre taris voor ibuitenlandsche zaken, samen een advocatenkantoor zullen oprichten. Zij zul len zich bezighouden met het internationaal recht, voornamelijk het geven van adviezen. De vijandelijkheden tusschen Panama en I Oosta Rica zijn Zaterdag begonnen. De Costa I Ricaansche troepen drongen het gebied van Panama binnen, maar werden na een aan vankelijk succes verslagen en ontwapend. Het Belgische Informatie-bureau, dat een instelling is van het ministerie van buiten- landsche zaken, doet mededeeling van een studie van De Visscher en Ganshof over het geschil betreffende de Wielingen. De mede deeling prijst de studie als zeer volledig, zoo wel uit juridisch als historisch oogpunt. Haar conclusie is, dat de Belgische regeering met het volste recht de souvereiniteitsrechten van België in dé wateren voor de geheele kust van het koninkrijk voor zich opeischt. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de Steenhouwerswet. Nu de Arbeidswet 1919 den arbeidsduur voor arbeiders werk zaam in fabrieken of werkplaatsen, als regel beperkt tot 8 uren per dag en 45 uren per week, behoort naar de meening van den mi nister van arbeid, voor hen, die het zware en ongezonde beroep van steenhouwer uitoefe nen, dezelfde grens te worden vastgesteld. Wijziging der Steenhouwerswet is daartoe noodig. Deze gelegenheid wordt tevens be nut om verschillende andere wijzigingen in die wet aan te brengen. De vrijizinnig-demooratische statenleden, i behoorendie tot de vrijzinnige statenclub in i Noord-Holland, hebben bericht in verband met de aanstaande oprichting van den Vrij-1 heidsbond van oordeel te zijn, dat voor hen niet langer voldoende reden bestaat deel te blijven uitmaken van deze vrijzinnige staten club. Zij hebben daarbij hert vertrouwen uit gesproken, diart, ook zonder dat de vrijzinnig democratische statenleden met de statenle den, die behooren tot den Vrijheidsbond, één club vormen, voor stemmingen over perso nen, samenwerking tusschen de bedde vrijzin nige groepen- zal plaats hebben telkens wan neer dit gewenscht.of noodig mocht blijken. De minister van marine ad interim heeft benoemd in de bijzondere commissie voor ge organiseerd overleg in zaken rakende de commissarissen en adjunct-commissarissen van het loodswezen, de bureelambtenaren en het overige personeel van het loodswezen: tot voorzitter J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, schout-bij-nacht titulair, in specteur-generaal van het loodswezen, enz. te 's-Gravenhage; tot ondervoorzitter C. H. Dommicus, kapitein ter zee, inspecteur van het loodswezen enz. in het 3de district, te Amsterdam; tot leden: A. J. Gooszen, kapi tein ter zee-titulair, inspecteur van het loods wezen enz. in het 6de district, te Vlissingen; F. L. Rambonnet, kapitein ter zee, inspecteur van hét loodswezen in het 4de en 5de district, te Rotterdam; W. F. van Erp Taalman Kip, kapitein ter zee-titulair, inspecteur van het loodswezen enz. in het 2de dictrict, te Har- lingen; J. E. J. Eybergen, gep. luitenant ter zee 1ste kl., inspecteur van het loodswezen enz. in het 1ste district, te Delfzijl; tot secre taris J. H. de Bruyn, adjunct-commies bij bet departement van marine. In de bijzondere commissie van georgani seerd overleg in zaken rakende de instru mentmakers, opzichters-machinisten, machi nisten, monteurs en het overige personeel bij 's rijks kustverlichting, de gezagvoerders, schippers, machinisten en het «overige per soneel der vaartuigen van de betooming en de verlichting, heeft de minister benoemd tot voorzitter J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, schout-bij-nacht-titulair, in specteur-generaal van het loodswezen enz., te 's-Gravenhage; tot onder-voorzitter C. H. Dommicus, kapitein ter zee, inspecteur van het loodswezen, enz. in het 3de district, te Amsterdam; tot leden: A. J. Gooszen, kapi tein. ter zee-titulair, inspecteur van het loods wezen enz. in het 6de district, te Vlissingen; F. L. Rambonnet, kapitein ter zee, inspecteur van het loodswezen enz. in het 4de en 5do district, te Rotterdam; tot secretaris J. H. de Bruyn, adjunct-commies bij het departement van marine. Het orgaan van den Alg. Ned. Politiebond „De Nederlandsche Politie", bevat den be schrijvingsbrief voor de 40ste algemeenc vergadering van dien Bond, te houden 21 en zoo noodig 22 April te Utrecht. In behande ling komt o. m. het rapport van de commissie, ingesteld om te onderzoeken of het wensche- lijk is, dat de geheele politie in Nederland één rijkspolitie wordt. De zeer gunstige resultaten, welke bij de marine, met de beoefening van den handen arbeid, meer in het bijzonder de houtbewer king, gedurende de mobilisatiejaren en daar na op schepen, in kazerne's, hospitalen, enz. verkregen zijn, heeft het marinebestuur in overleg met den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, doen besluiten, om evenals voor Nederland te Willemsoord bestaat, met Mei a.s. te Soerabaja een centraal-magazijn voor den huisvlijt te vestigen. Van .dit centraal punt uit, wordt dan de huisvlijtbeoefening in gehqel Indië bij de zeemacht geleid. De or ganisatie is door den hoofdleider der huis vlijt bij de marine, den heer H. Tuin, ont worpen. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 4 Maart, in Neder land uitgesproken 50 faillissementen tegen 34 faillissementen in dezelfde week van bet vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 4 Maart 1921 315 faillissementen tegenover 237 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. In een hotel op het Spui, in Den Haag, is aangehouden en vervolgens naar Rotterdam gebracht de 16-jarige M. J. van T., die als jongste bediende bij de firma A. van der V. Co., iin granen, op de Nieuwehaven te Rot terdam in betrekking, zich ten nadeele van die firma aan verduistering van een aange- teekenden brief met ruim 2000 heeft schul dig gemaakt. Den 22sten Februari werd hem op zijn kan toor opgedragen twee aangeteekende brie ven, een met 2500 en een met ruim 2000, naar het postkantoor te brengen, ter verzen ding. De brief met 2500 verzond hij, doch die met 2000 hield hij achter, nadat hij hem geopend en er een zilverbon van een gulden uitgehaald had. om 's avonds naar een bios coop te gaan. Hij rekende er op om den uit den brief genomen gulden er weder in te doen, zoodra hij zijn zakgeld ontving. We- j gens onvoorziene omstandigheden ontving I nij die week geen zakgeld, en toen is hij er 1 met al het geld vandoor gegaan. Eerst naar Den Haag en vervolgens naar Amsterdam, vanwaar hij na een vierdaagsch verblijf naar Den Haag terugkeerde. Van daar zond hij toen aam zijn firma op de Nieuwehaven alhier per postwissel een bedrag van 1450 van het verduisterde geld terug. Zoodra de politie hiervan kennis kreeg, werd in Den Haag opnieuw naar zijn verblijf gezocht, hetgeen zijn arrestatie tengevolge had. In zijn bezit had hij nog 200, alsmede een doublé armbandhorloge, hem voor goud verkocht, benevens een regenjas en een pre- mielot, eveneens van het verduisterde geld gekocht. Maandagmorgen om half zeven had op de Maas een treurig ongeval plaats. Van hef zandaakje Sophia" stootte de mast tegen een peiler van de Willemsbrug, tengevolge waarvan hert scheepje omsloeg en onmiddel lijk begon te zinken. Aan boord bevonden zich de 28-jarige schipper Gerrirt van Leeu wen, -uit Gouderak, diens vrouw en een kindje van 10 maanden. Toen Van Leeuwen en zijn vrouw zagen, dat het vaartuigje naar de diepte ging, sprang de vrauw in een roeiboot, terwijl de schipper, de roef in ging, om zijn kind te halen. In enkele sekonden was hjj terug om ook van boord rte gaan. Hert achterste deert van het scheepje was echter al onder water en Van Leeuwen kon met het kind ndiet meer langs het gangboord in die 'roeiboot komen. De man werd met het 'kind naar de diepte getrokken door de zui ging, die ontstond toen de „Sophia" geheel verdween. De vrouw sprop'g toen ook te water, doch kon zich vastklampen aan eenige stukken hout, die waren losgeraakt. Nabij1 de Draaisteeig, waarheen zij door den stroom werd' gevoerd1, werd zij gered dloor personeel van een sleepboot. Per bran card werd' zij naar toet ziekenhuis aan den Ooolsinged 'gebracht. De rivierpolitie had om 9 uur toet lijkje van het kind gevonden. Bij bet afzenden van toet bericht werden nog pogingen gedaan, om ook toet lijk van den schipper te vinden. Z.V.V. III—H.R.C 10-3 Q.S.C. II—H.R.C. II (terr. afgekj Heldor III—Texel I 0—1. H.R.C.-ovendeht. Een op Prins na voltallig H.R.C. voor wie C'owting meespeelde beeft in Zaandam van de hekkesluiters met 30 gewonnen, waarmede do Racers tevens hun le competitie-seizoen be ëindigd hebben. De match vond op oen door en door slecht terrein plaats, waardoor de Heldar- sche spelers niet hun gewone spel konden geven: dit gevoegd bij het gemis van hun goal-getter beperkte hun overmacht in het veld tot slechts 3 goals, wat evenwel voldoende was voor de overwinning, want Z.V.V., die overigens niet slecht speelde, wist geen enkele goal te produceeren. Bijzonderheden over den wedstrijd hebben ons niét bereikt. Bestuur en leden kunnen over de verrichtingen van het le elftal .ruimschoots tevreden zijn. Wel is het kampioenschap niet behaald teveel in eens van het goede is nooit goed maar dat neemt niet weg dat hun goede plaats op de rang lijst gewaarborgd is. Van de 12 wedstrijden wer den er 7 gewonnen, 2 gelijk gespeeld en 3 verlo ren, dus 16 punton, score 22—18 en voorloopig nog de 3e plaats bezet. Als de K.F.C.-reserves or in slagen hun resteerende 8 wedstrijden te win nen (alle thuis) dan hebben zü ook een gelijk aantal winstpunten, maar beter gemiddelde, daar de Koogers nu reeds een score 2212 hebben. Uit de eerste 6 wedstrijden wist de Held. club 6 winstpunten te behalen, wat maar een middel matig resultaat was. Hoewel het spel in het veld tamelijk goed was. had de voorhoede nog niet goed de vorm to pakken. Maar allengs werd de ploeg een beter geheel en werd de voorhoede de kunst van doelpunten maken, meer en meor mees ter, met het resultaat dat de 2e ronde oen schit terend verloop had.-De le wedstrijd (uit), tegen Meervogels werd met 10 gewonnen, teTwijl Bak ker geen enkele maal behoefde te visschen; 10 winstpunten waren het resultaat. Wees de le ronde als score 10—12 aan, de 2e omgang had 12—1 tot resultaat! H.R.C. is op eigen grond op geslagen gebleven: 2 winstpunten gingen verlo ren door gelijk te spelen. Vermelding verdient de mooie overwinning op Meervogels, waardoor deze club het kampioenschap verspeelde; ook dient de thuiswedstrijd tegen K.F.C. II gememoreerd, waar vooral de aanval goed spel te zien gaf. ZooaLs we zien, vertoonde het spel der H.R.C. een steeds rijzende richting: de kwaliteit werd steeds beter. En het bestuur kan dan ook met tevredenheid op het verloop van dit le seizoen terugzien. Zooals reeds gezegd, het kampioen schap is niet behaald, naar niemand zal willen betwisten dat Assendelft het niet verdiend heeft. Ten slotte kan maar één vereeniging de begeerde plaats bereiken. In de 2e kl. A. is Z.F.C. kam pioen geworden, maar de capaciteiten van E.D.O. en Schoten zijn. niets minder. De Zaandammers waren nu eenmaal gelukkiger. Tot slot plaatsen we hier het verloop dier wed strijden van de H.R.O.: De Competitiewedstrijden. Uitslagen van Zondag 6 Maart. Westelijke Afdeeling. Eerste klasse. Amsterdam: V.V.A.Spartaan 68. Overgangsklasse. Hilveraum: 't GooiFeijenoord 2—0. Schiedaim: H.D.V.S.W.F.C. 21, iJmuiden: Stormvogels; R.C.H. 0—1. AmsterdamD.E.C.—A.D.O. 8-2. Tweede klasse A. Amsterdam: HortusAlc. Victrlx 8—0. Derde klasse A. Amsterdam: D.W.S—Bloemendaal 1—1. Derde klasse B. Wormerveer: Q.S.C.—Zaanlandia 8—2. Enkhul zen: West FcLsiaSwift 21. Jubileumwedstrijden „Quick". Den Haag: H.B.S.—H.F.C. 3—0; Quick—H.V.V 0-1. Finale. H.B.S.—H.V.V. 2-0. 3 Thuis: Tegen: Uit: 22 Assendelft 2—5 20 Meervogels 01 3-0 K.F.C. II 2-3 2—1 Helder 2 2—0 1-0 Z.V.V. III 3-0 11 Alcmaria Victrix II 2—0 MaandiagmiildÖag te 5 uur hebben eenige jongens uirt baldadigheid vaten, gevuld met teer en olie, welke opgestapeld lagen aan de Herbetoade te Rotterdam, in de onmiddellijke nabijheid van pand 12 aldaar, in torand ge stoken. Er ontstond een enorme vliam, die zich wel dra meedeelde aan de voorzijde van toet pand. Op de eerste verdieping hiervan bevond zich de ectobgemoote van den spoorwegarbeider R. J. van Vel'thuysen met drie kinderen, die slechts met groote moeite uit toet brandende perceel gered toonden worden. De vrijwillige brandweer, onder leiding van den hoofd man J. Batoker, had veert moeite toet aanwak kerende vuur te stuiten. Eerst na een half uur was men den brand' geheel meester. De politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft Zaterdagnacht een inval gedaan in toet nachthuis van Kramer, O. Z. Achterburgwal 46. De portier van het nacht huls, de politie ziende naderen, smeet de deur dicht en waarschuwde, door toet z.g. „driebellensysteem", dat er onraad was. Daar de deur gesloten bleef, hakte een der politie agenten het paneel uit de deur, kroop door de deur naar binnen en opende die. Met de revolver ln de hand kwamen daarna de po litieagenten in het huis en vonden ln een groot vertrek een dertigtal bezoekers, vrou wen en mannen uit „donker Amsterdam". Op de mannen, die gefouilleerd werden, zijn vier revolvers en een dolk gevonden. De wa pens werden in beslag genomen evenals de voorraad sterke drank. Het geheele gezel schap is daarop naar het bureau Warmoes*- straat geleid, waar den bezoekers een ver hoor werd afgenomen. De houdster van het nachthuis is gever baliseerd. Zondagavond tegen halzeven heeft een ern stig auto-ongeluk plaats gevonden op den LeLdschenstraatweig nabij het Boschhek bij den Haag, een in volle vaart rijdende auto is omgeslagen. De beide daarin zittende crauffours, G. C. G., uit den Mallemolen in Den Haag, en J. C. A. D., van hert Bezuiden- hout aldaar, werden uit den wagen geslingerd De 20-jarige D. was onmiddellijk dood; de 23-jarige G. werd in beiwusteloozen toe stand naar bet gemeenteziekenhuis gebracht. Vanmiddag was het bewustzijn bij toean nog niet teruggekeerd. De auto werd zwaar beschadigd. De beide watermolens van de Buiksloter- meer, welke zooveel bijdragen voor de stof feering van het lage Waterlandsche land schap, zullen binnen afzienbaren tijd ver dwijnen. De molens zijn sedert eenigen tijd door een electrisch gemaal vervangen en kunnen derhalve gevoegelijk vervallen. Een der molens zal spoedig gesloopt worden, ter wijl in de andere de 82-jarige molenaar zijn laatste levensjaren zal mogen slijten, waarna ook deze molen onder sloopershanden zal komen. Echter zullen nu reeds de wieken van dezen molen afgehaald worden, nu hij alleen nog maar als woonhuis zal dienst doen. Na&T wil vernemen heeft H.R.C. ingeschreven voor de wedstrijden om den zilveren Alcmaria- beker. Bekerwedstrijden Alcmaria Victrix. Zooals we reeds medegedeeld hebben vinden de wedstrijden o<m den Zilveren Alcmaria-beker in April plaats. Voor de le afd. kamen alleen uit vereenigingen uit de Overgangsklasse en de 2ie klaseers. Voor de 2e afd. clubs uit do le k). N. H. V. B. en reserve-elftallen van de lo en 2e klassers. Bekerwedstrijden Z.V.V. Deze wedstrijden worden gehouden op 27 Maart, (le Paaschdag) en 3 April. De Districtswedstrijden. Het Noordelijke elftal wint voor de tweede maal. 'Voor de districtswedstrijdeft, ditmaal te Heer len gehouden, bestond zeer groote belangstelling. De eindstrijd werd door ongeveer 10.000 toe schouwers bijgewoond. De wedstrijden werden gespeeld op de terreinen van de O.N.S.; er werd 1 uur gespeeld, behalve de finale die in de regle mentaire tijd gespeeldwerd. West-Oost 10. Het W.-elftai kwam zonder Mr. Kessler (midwoof)en Denis (r.-back) uit, die vervangen werden door v. Dam (D.F.C.) en v. d. Kluft (BI. Wit). De match vond plaats op het oefenterrein van O.N.S* dat in zeer slechten toe stand verkeerde en vol oneffenheden was; veel moois werd dan ook niet te zien gegeven. In de 2e helft wist van Dam het eenigste doelpunt te. maken. Het is daarna een gelijk opgaanden strijd; een schot van den Quickenaar Maas den Hartogh kon Mac Neill maar met moeite stoppen. Van het W.-elftal vielen het meest op Mac Neill en v. Dam; beiden lieten uitstekend werk zien. v. der Kluft maakte menige fout. De Natris was goed op dreef en weer zeer «nel en handig; Gppf- fert kon niet loskomen en had nogal eens last van de terreinsgesteldheid. In het O.-elftal was Roetert de Go Ahead-back, de beste. Hulsman, de spil, had last van een ge blesseerde spier en daarom lang niet in conditie. De Theole-speler Le Fèvxe (midvoor) heeft een gunstig debuut gemaakt. NoordZuid 10 (na verl.) Deze ontmoeting vond op -het hoofdterrein plaats. Bet spel was in het begin zenuwachtig, het Z.-elftal was steeds aanvallend, maar wist door goed verdedigen niet te scoren. Even voor het einde kreeg Felix (mid voor) een opgelegde kans, maar wist deze niet te benutten. Na ae pauze speelde het Noorden veel betèr en had het besto van het spel, doch hun voorhoede alle Be Quicq-spelers wist evenmin hot-net te vinden. Als het eindo daar Is, is nog «een beslissing verkregen en wordt 2 X 71/» minuut verlengd. In de le verlenging trapt v. Roessel, als hij ln het nauw gedreven is, in eigen doel. Tevergeefs traohtte het Z, op to halen. Het slot kwam met een moeilijk bevochten overwinning voor het Noorden. Over het algemeen stond de match op laag peil, waar het veld veel sohuld aan heeft. Van Roesel (N.A.C.), welke de linksmidden-plaats be zette. was den geheelen wedstrijd prachtig op dreef. Van Tilburg kan tot een van de boste doel- verdedigers van ons land ferekend worden. Felix was in de tweede helft uitstekend. Zijn partner. Verlegh, deed ook goede dingen en do debutant Tor Beek (Bredania) deed zich kennen als een onvermoeid werker. In het N.-elftal voldeden v. Ling, Legger en Roodemond het meest en viel H. Tetzner bijzonder op. Verliesronde. Oost—Zuid 0—8. Voor dat begon nen werd, was het publiek getuige van een eigen aardig moment, daar de bal van uit een vliegtuig naar beneden geworpen werd. Het O. speelde een Biechten wedstrijd en het Zuiden had het spel dan ook voortdurend in handen. Verlegh maakte de le goal; het 2e punt ontstond na een soloren van Felix. Een uitval van het O. besluit Langen- •kamp (linksbinnen) met een hard schot, dat naast gaat. Het publiek was nogal hinderlijk en drong henhaaldeiijk het veld op. Na de rust weet Ste vens eenimaal een doelpunt te voorkomen, na goed opbrengen van het O. Ook v. Tilburg redt eenmaal mooi. Het Z. neemt dan weer het spel in handen en het is nogmaals Felix, die de score weet te verhoogen. In het Oostelijk team trad alleen Roetert op den voorgrond. De Z.-spelers hadden allen hun dag, met Felix en v. Roessel als uitblinkers. Eindstrijd. West—Noord 0—3. De wedstrijd is slecht to volgen, daar hot publiek zeer hinderlijk was. Met de rust leidde het N. met 1—0 door een schot van Rodemond, een voorsprong die verdiend was. In de 2e helft maakt Rambonnet een schot van Gupffert onschadelijk en miste Boerdam een opgelegde kans. Vrij onverwacht weet v. Linge (spil) dan met een ver schot de score te verhoo gen. Even later redt Mac Neill verdienstelijk- daarna aanvallen van weerszijde. Tegen het einde is het Haas, die den stand op 0—3 brengt en als van Dam dan nog een poging gedaan 'heeft om do ?6rw redden, fluit deneer Eymers het eindo en is het Noordelijk elftal ten tweede male als over winnaar uit het strijdperk getreden. v d Kluft was nu beter dan in den eersten wedstrijd.' Het Nederlandsch Elftal N J0lÊmS ide z?! Dinsdag of Woensdag de nmJ?4!'eon"nl®sie te Amsterdam bijeenkomen om het nationale elftal samen te stellen. België—Frankrijk 8—1. ^«nwedstrijd. Zondag to Brussel ge- oar' eónrwil* in 6611 besliBte ze8° voor de Bel gen, 20.000 toeschouwers waren aanwezig. STOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland, Ambon, ultr., vertr. 4 Maart v. Suez. Bengkaliis, uitr., vertr. 8 Maart v. Suez. Celebes, uitr., pass. 5 Maart Malta. Jahan de Witt, thuisr., arr. 8 Maart te Colombo. Kambangan, uitr., pass. 4 Maart Perim. Kangean, uitr., pass. 4 Maart Perim. Prins der Nederlanden, uitr., vertr. 4 Maart v. Suez. Prinses Juliana, uitr., arr. 6 Maart te Southampton Riouw, thuisr., vertr. 4 Maart v. Port Said. Roepat, uitr., pass. 5 Maart Pantellaria. Vondel, uitT., arr. 3 Maart te Colombo. Radja, arr. 5 Maart v. Java te A'd'am. Rotterdamsche Lloyd. Goentoer, arr. 4 Maart v. R'dam te Batavia, tnsulande, pass. 4 Maart Perim. Jacatra, arr. 3 Maart v. Batavia te Soerabaja. Medan, uitr., pass. 6 Maart Pantellaria. Salatiga, vertr. 5.Maart v. Sydnpy n. Melbourne Sindoro, thuisr., pass. 3 Maart Perim. Taanbora, uitr., pass. 6 Maart Gibraltar. Kawi, vertr. 2 Maart v. Batavia n. R'dam. Wilis, arr. 5 Maart v. Batavia te R'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. L.echterland, uitr., arr. 5 Maart te Pernambuso. Gelria, thuisr., vertr. 4 Maart v. Montevideo. G'oiland, thuisr., arr. 4 Maart te Santos. Hilversum, uitr., vertr. 3 Maart v. Rio Janeiro. Limburgia. uitr., vertr. 2 Maart v. Las Palmas. Amstelland, urttr., 'arr. 6 Maart te Montevideo. Maasland, v. New-York n. A'dam, pass. 7 Maarts Dungenees. Skiland, thuisr., arr. 3 Maart te Londen. Kon. West-Indische Maildienst. Deucalion, uitr., pass. 3 Maart Terceira. Oranje Nassau, uitr., vertr. 5 Maart v. Dover. Stuyvesant, arr. 6 Maart v. Weet-Indië te A'dam. Ariadne, vertr. 1 Maart v. Curacao n. Corupano. Hebe, arr. 4 Maart v. A'dam te Parimaribo. Van Rensselaer, vertr. 5 Maart v. Colon n. Puerto Colombia. Bourne, arr. 4 Maart v. Guayaquil te Callao. Holland—Amerika Lijn. Rijndam, v. R'dam n. New-York, pass. 5 Maart' Lizard. Zijldijk, v. R'dam, 1. v. Antwerpen, n. Cuba etc.. pass. 5 Maart Vlissingen. Moerdijk, v. R'dam n. San Francisco, vertr. 4 Maart v. Londen. Warszawa, arr. 5 Maart v. Danzig te R'dam. Holland—Australië Lijn. Bandoeng, vertr. 2 Maart v. Fremantle n. Adelaide Kediri, thuisr., arr. 3 Maart te Port N&tal. - Waltham Abbey, uitr., pass. 7 Maart Oueesant. Holl. O.-Azië Lijn. Aldebaran, uitr., vertr. 3 Maart v. Shanghad. Borneo, thuisrpass. 4 Maart Gibraltar. Aldeanarin, uitr., vertr. 5 Maart v. Hongkong. Alcor, uitr., arr. 5 Maart to Lissabon Boeroe, uitr., vertr. 2 Maart v. Suez. HollandBritseh-Indië Lijn. Ridderkerk, thuisr., pass. 5 Maart Gibraltar. Banka, arr. 6 Maart v. R'dam te Hamburg. HollandAfrika Lijn. Clio, uitr,, pass. 6 Maart Gibraltar. Delft, ultr., pass. 2 Maart Perim. Holland—Zuid-Afrika Lijn- Randfontein, uitr., arr. 4 Maart te Algonibaal. Bllewoutsdi.ik, arr. 2 Maart v. Lorenzo Marqués te Beira. Bloemfontein, vertr. 5 Maart van R'dein n. Haan burg. HollandWeet-Afrika Lijn. Drechtstroom, uitr., 6 Maart v. Lissabon. Hercules, thuisr., vertr. 6 Maart v. Las Palmaa. Mercurius, uitr., vertr. 2 'Maart v. Port Harcourt n. Duala. MontBlanc, uitr., arr. 1 Maart te Port Gentil. Pollux, thuisr., arr. 2 Maart te Accna. Texelstroom. uitr., vertr. 5 Maart v. Dakar n. Monrovia. Triton, uitr., vertr. 4 Maart v. Monrovia n. Gr. Bassa. Zaanetroorn. thuisr., vertr. 7 Maart v. Accra. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Sirrah, arr. 6 Maart v. Hamburg te R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ixcon, r. Japan n. A'dam, vertr. 2 Maart v. Port Swettenham. Teiresias, 1 Maart v.Hongkong n. A'dam. Yamgtsze, v. Batavia n. A'dam, pass. 3 Maart Perim. Dardanus, vertr. 5 Maart v. A'dam n. Java. Sarpedon, v. A'dam n. Batavia, pees 8 Maart Gibraltar. Java—New-York Lijn. Eurylachu», arr. 8 Maart v. Java te New-York. Rondo, v. Batavia a. New-York. arr. 4 Maart t* Suez. Java—Australië Lijn. Bondowoso, vertr. 4 Maart v. Sydner (N.Z.W n. Batavia. JavaBobgalen Lijn. Banda, vertr. 4 Maart v. C,»lcutta n. Batavia. eylon, vertr. 2 Maart v. Saniarang n. Caloutta. JavaChina--Japan Lijn. Tjdkini, vertr. 4 Maart v. Shanghai n. Ohinw&ngtar Ijitaroem, vertr. 2 Maart v. Batavia n. Hongkong- Java Pacific Lijn. Merauke, v. Batavia n. San Francisco, arr. 2 Maart te Manilla Haven te Nieuwediep. 7 Maart 1921. De Zeehond is. vertrokken, naar de Noordzee. Burgerlijke Stand der gemeente Helder, van 5—7 Maart 1921. Lu; ONDERTROUWD: P. L. Roggeveen en M. C. oppers. BEVALLEN: C. Beusek-or-Holleman, z.; A. C. Klopper-Brussé, z.; T. Sdhreurs-Jonker, dj; {~i- Alexander-Helder, d.r P. E. Steenkamp-van Es, d OVERLEDEN: J. Bals-Walchenbach, 55' j.; w. Zwart, 26 j. Broek op L&ngendijk, 7 Maart. Grove uien 6.10-7; peen 2.80—3.10: roode kool 10.10—16.10; kleinere 8.60—9.7Ó; kool f 8.3011.60; Deensche witte 6.80—8.50 per 1Ó0 K.G. Purmerend, 8 Maart 1921. 4 stapels fabriekskaas per 50 K.G. 80; ODu K.G. boter p. K.G. f 3.20—3.30; 658 runderen- 185 vette p. K.G. 1.70—2.10; 460 melke en gelde 350—750; 16 stieren; 28 paarden 150- 4:,°' 18 vette kalvexen p. K..G 2.70—3; 158 nuchter® id. 25-75; 343 vette varkens p. K.G. T 1.36; 108 magere id. 50—75; 151 niggen 26—W. 795 schapen 4575; kipeieren p. 100 stuk* 8—9; eendeieren p. 100 stuks 11; 20 bokken.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2