NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA DIJKSTRAAT 34. Telefoon 244. Filialen: Koningstraat 47 en Zuidstraat 17. Eerste Blad. Mededeeling. Heldersche Courant, Zondagsblad, Modeblad, Mevrouw Atterbury's Secretaresse Heerlijke gevulde Koeken ct. p. stuk Voor de Feestdagen: 8 De bekende Kikkerkopjes 9 ct. 10 No. 5380 ZATERDAG 26 MAART 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDAOTEUR-UITG-EVERC. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Postgirorekening No. 16066. 1.26 1.60 (Wintertijd.) BUITENLAND. De weigering van Duitschland tot de betaling van twaalf milliard. Berlijn, 29 Maart. De Duitsche commissie voor de schadevergoeding te Parijs heeft de Commissie van Herstel een nota overhan digd, waarin ten aanzien van den eisch be treffende.de betaling van 12 milliard gouden mark vóór 1 Mei, en van één milliard gouden mark vóór 23 Maart wordt verklaard: De Duitsche regeering kan de berekening, waarop deze eisch is gebaseerd, en volgens wélke Duitsdhland overeenkomstig het vre desverdrag ten hoogste acht milliard gou den marken zou hebben (betaald, njet als juist erkennen. Zij moet er protest tegen aanteekenen dat haar desbetreffende uiteen zetting in haar nota .van 16 Maart als een rein formeel bezwaar wordt gekenschetst. Over het totaal der Duitsche leveringen is de Duitsche regeering nog niet door de Oommissie van Herstel gehoord. Krachtens par. 9 en 10, aanhangsel 2 van deel XII van het vredesverdrag, gelooft de Duitsche regeering des te meer aanspraak op gehoor te mogen maken, daar onlangs de Oommis sie van Herstel een gedeelte der tot dusver verrichte Duitsche leveringen wil buiten sluiten van de berekening der eerst) 20 nul- liaid. Onder dez« omstandigheden protes teert de Duitsche rsgeering er tegen, dat er een betaling van 12 mjllioen gouden marken van haar wordt geëischt, alvorens op grond van verdere onderzoekingen is vastgesteld öf en in hoeverre ,de Duitsche regeering nog FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 9) Op het haardkleed, dat op zoo wonderbaar lijke wijze schoongemaakt was, had het lijk van den vermoorden man gelegen. Boe het weggegocheld was of hoe de indringer bin nen had kunnen komen, en hoe de hevige worsteling, die uit de ontredderde kamer gebleken was, had kunnen plaats vinden zonder dat het lawaai ervan de mensohen in huis gewekt had, waren raadsels, die Betty niet trachtte op te lossen. Alle zinnen van het meisje waren op hun hoecje tegen het gevaar dat haarzelf be- dreigde, en zij begreep, dat haar eigen leven er nu van af hing, of zij zou kunnen vein zen. Degenen, die haar bespiedden, waren de bespieden geworden, en zij nam waar, dat het opgezette gezicht van Welch grijs was in het felle licht van den ochtend en dat zijn ongedurige, ratachtlge oogen op steelsche wijze over zijn schouder heenke ken, toen hij voor langs den haard heen liep. Mevrouw Atterbury liet haar eten zoo goed als onaangeroerd, en de hand waar mee zij het kopje optilde, beefde zichtbaar, maar haar ontembare geest was blijkbaar geschoold in de uiterste zelfbeheersching, want dadelijk nadat de klucht van het ont bijt afgeloopen was, nam zij Betty mee naar verplichtingen krachtens art. 235 te vervul len heeft. Do Duitsche regeering verklaart, dat zij reeds in haar nota van 23 Juni 1920 op de onmogelijkheid om noemenswaardige beta lingen te verrichten hééft gewezen, en be toogd heeft dat'de weinige nog in den vorm van buitenlandsche waarden beschikbare gel den voor den. aankoop van levensmiddelen, grondstoffen uit het buitenland moeten dienen. Daar de Commissie van Herstel gedurende acht maanden niet op deze uiteenzetting is teruggekomen, was de Duitsche regeering gerechtigd de meening te koesteren dat haar opvating door de Oommissie werd gedeeld. Desondanks heeft de Commissie in haar laat ste nota een volkomen tegenovergesteld standpunt ingenomen. Het opbrengen der thans geëjschte bedragen Is voor de Duitsche regeering, geheel afgezien van het feit dat de verzorging van het door den oorlog tot het uiterste uitgeputte land een nauwelijks oplosbaar vraagstuk is, reeds wegens den korten termijn onmogelijk, waarbinnen het trouwens buitengesloten zou zijn de noodige toebereidselen voor het aangaan van een leening te treffen. Volgens de bepalingen van het Vredesverdrag dient de Oommissie van Herstel rekening te houden met de eco nomische capaciteit van Duitschland. De Duitsche regering stelt ten slotte voor, onverwijld mondelinge onderhande lingen te openen tusschen de commissie van herstel en de commissie voor de shadever- goedingen over de waarde van het totnogtoe gepraesteerde en verklaart zich bereid, in onderhandeling te treden 'betreffende de uitgifte van éen 'buitenlandsche leening, die echter niet uitsluitend 'met het oog op 'de nakoming van artkel 235, doch slechts In verband met het vraagstuk van het herstel aan de orde moet worden gesteld. Het antwoord van de Commissie van Herstel op de Duitsche weigering. Het antwoord van de Commissie van Her stel op de Duitsche nota is Donderdag over handigd/Het doet opmerken: le. dat het vol gens de bepalingen van het verdrag van Ver- sailles aan de Commissie van Herstel alleen staat om de waarde der door Duitschland verriohte beweringen vast te stellen; 2e. dat de Commissie van Herstel door hetzelfde ver drag gemachtigd wordt te beoordeelen welke van de tot dusver verrichte leveringen op de twintig milliard kunnen worden afgeschre ven; 8e. dat noch art. 9, noch 10 van bijlage twee van deel VIII van het verdrag, welke betrekking hebben op een eventueel verhoor van de Duitsche regeering ten aanzien der betalingscapaciteit van Duitschland, de Com missie van Herstel de verplichting opleggen de Duitsche regeering te hooren over de voorwaarden, waarop deze of gene levering op de twintig milliard kunnen worden afge schreven. Ten einde het economisch herstel van Duitschland niet te belemmeren, heeft de Oommissie van Herstel zoo lang mogelijk gewacht, overtuigd dat de Duitsche regeering ten gevolge van de gewisselde mededeelin gen de noodige maatregelen zou hebben ge troffen, om de bij art. 235 opgelegde ver plichtingen getrouw te vervullen. Eerst na te hebben vastgesteld, dat dit niet het voor nemen der Duitsche regeering was, heeft de Oommissie van Herstel gébruik gemaakt van de formeele bepalingen van het verdrag, door van Duitschland vóór 1 Mei 1921 de storting van twaalf milliard gouden marken te eischen, terwijl de resteerende een milliard gouden marken vóór 23 Maart moest worden betaald. Door op dit bedrag een milliard gouden marken vóór 23 Maart te eischen baseert de Commissie zich op de verkregen zekerheid, dat Duitschland voldoende activa bezit om een dergelijk bedrag te betalen. De Commissie van Herstel stelt tezelfder tijd vast, dat de Duitsche regeering den wet tigen, overeenkomstig het verdrag gestelden eisch afwijst. Zij brengt ten opzichte van de bepalingen in art. 236 en die in par. 12 van de bijlage twee onjuiste opvattingen naar Ingezonden mededeeling. de bibliotheek en dicteerde haar meer dan twee uur aan één stuk. De brieven aan kennissen uit de uitgaande kringen hadden voor het meisje niets be langwekkends, en leken in de spanning van het oogenblik vreemd alledaagsch. De brie ven over financieele aangelegenheden waren meerendeels onbegrijpelijk, maar zij deed baar best om er baar aandacht op te bepa^ len en het akelige schrikbeeld uit haar hoofd te zetten, dat haar nog kwelde. Er werd geen toespeling gemaakt op de. brie ven, die met kruisjes gemerkt waren, en ook dicteerde mevrouw Atterbury geen en kel antwoord op de raadselachtige mededee ling over de vijfduizend schapen, die den vorigen dag was ontvangen. Er kwam een stevige stalen kluis voor den dag, die in den dikken steenen muur verborgen was, en Betty lette scherp op, ter wijl zij trachtte al de bewegingen van het letter-slot te volgen, dat de andere vrouw snel hanteerde. De deur vloog ten slotte met een geklikklak open en nu werden een aan tal vakjes in rijen zichtbaar, Ju elk waarvan lange envelbppen lagen, als voor akten ge bruikt worden. De oogen van het meisje waren aandach tig en strak gericht op de bewegingen van haar .meesteres, en onwillekeurig vloog over haar gezicht weer een van die sluwe, nauwe lijks merkbare uitdrukkingen van Machi avellistische sluwheid en triomf, die de on gekunstelde bekoorlijkheid van haar gezicht ontsierden. Als mievrouw Atterbury op dat ©Ogenblik haar gezicht omgekeerd had, zou zij een waarschuwing gelezen hebben in die stille, strakke figuur, maar zij was verdiept in baar werk. Toen zij ten slotte een pakje voor den Telefoon 215. Telefoon 219. ROOMSPRITSEN 12 ets per stuk. CHOCOLADEWAFELTJES 25 ot. per ons. HOOGE TOMPOUCES 10 VI II NOTENKOEKJES 30 II II IV MOCCAPUNTEN 12 II II BITTERKOEKJES 30 II 1* II TOMPOUCES 8 II II WEESPERMOPPEN 30 II II II DIVERSE GEBAKJES 8 fl II M0CCAN00TJES 35 II II II VRUCHTENGEBAKJES 10 II II MACARONS 35 II II II BEKERTJES (Chocolade) - 15 II II M0CCAK0EKJES 32 II II II PADDESTOELEN II II JULIAANTJES 35 II II II (bekroond Ie prijs ft otterdam 1920). (met Amandeipers gevuld). in voren. Men kan niet be"s 'eren, zooals de Duit sche regeering doet, dat, in 'geval den len Mei 1921 een deficiet wordt vastgesteld, het eenige gevolg biervan moet zijn de inwisse ling van bons gelijk is voorzien in par. 12 bijlage 2 van deel VIII van het verdrag, tegen dragende schatkistbilje ten, overeenkomstig aan die van par. 12 var dezelfde bijlage. De twintig milliard gouden marken, bepaald bij art. 235, zijn alleen ie erkennipg van de schuld, welke uitsluitei d op de algemeene rekening der schadeve) joeding te verreke nen zijn. In elk geval, zoo .besl it de nota, moet het totale bedrag van twh ig milliard gouden mark vóór 1 Mei 1921 worden voldaan. Dit is een gebiedende noodzakelijkheid, en het niet-nakomen van dit artikel zou, evenals elk ander in gebreke blijven van Duitschland, sancties met zich kunnen brengen. Uit deze feiten spruit voort, dat de Duit sche regeering, door met een weigering te antwoorden op den algemeenen eisch der Commissie, om de bepalingen van art. 235 te vervullen, en in bet bijzonder door te weige ren de storting van een milliard gouden mar ken vóór 23 Maart te verrichten, in gebreke is gebléven haar verplichtingen na te komen. Dientengevolge besloot de Commissie van Herstel overeenkomstig par. 17 van bijlage 2 van deel VIII van het verdrag van Ver- sailles hiervan onverwijld aan de belangheb bende mogendheden kennis te geven. DUITSCHLAND. De toestand In Mldden-Dnltschland. Uit Hamburg. Het orgaan der communisten, de „Ham burger Volks Zeitung", bevatte Dinsdag avond een oproep aan het proletariaat, waar in dit tot groote demonstraties werd uitge- noodigd. Tengevolge van de provooeerenide wijze, waarop de oproep was gesteld, waarin tevens die ontwapening van' de „Sicherheits- polizei" werd geëischt, werd de courant in beslag genomen, 's Avonds laat verscheen (nog een vlugschrift van denzelfden uitda- igenden inhoud. Hedenmorgen verzamelde zich een menigte werkloozen en trok naar jte scheepswerven, om de arbeiders tot het neer leggen van het werk over te halen. Vanmid dag bezetten de oammunistisohe arbeiders van de scheepswerf van Bohm en Voss het dag. gehaald 'had en, na de kluis zorgvuldig gesloten te hebben, naar de schrijftafel te rugkwam, was het meisje, met afgewend ge zicht, bezig de dingen, die er op lagen, te schikken. „Hier zijn kladjes van een paar brieven, die ik graag wilde, dat Je voor mij copieerde. Let goed op, dat je ze nauwkeurig over schrijft; ik denk, dat Je ze gemakkelijk zult kunnen lezen. Als Je er klaar mee bent, mioet Je de enveloppen met een kruis merken en ze met de andere klaar leggen, zoodat Weloh ze op de post kan doen." Het nieuwe werk hield Betty tot aan den lunch bezig, en toen Welch, zooals den vori gen dag, met zijn presenteerblad verscheen, at zy met smaak, dankbaar, dat haar de na righeid bespaard bleef, om weer een uur in die geheimzinnige kamer onder de Argus- oogen van mevrouw Atterbury en haar be diende te moeten doorbrengen. De eerste kwam terug, toen zij haar een voudige maal geëindigd had. „Ben je klaar met de brieven? Goed! Ik kan zien, dat ik veel aan je hulp zal hebben. Je voorgangster,Inez Harly, was een nauw gezet meisje, maar hopeloos dom 1" Me vrouw Atterbury liet haar oogen rollen, ter wijl zij op veeibeteekenende manier de schouder ophaalde. „Lieve, heb Je vroeger wel eens aanbiblitheekwerk gedaan toen, Jb waar was het ook weer? In Greenville, In Iowa, woonde?" „Aan bibliotheek-werk?" Betty herhaalde de woorden met een gllmttach. „Onze ge meente was niet zoo^ belangrijk, dat zij de aandacht van mijnheer Carnegle trok, maar wij hadden zelf een uitgebreide biblotheek, en ik heb daar altijd voor gezorgd voor mijn mijn moeder." gebouw van de directie en heachen de roode Sovjetvlag. De arbeidersraad werd afgezet en een Commissie van Afctie voor het beheer van de wierf gekoaen. Op de andere groote werven in Hamburg was de toestand hedenmorgen en tegen den middag rustig. Eerst latex in den middag ver lieten de arbeiders van alle Hambiirgsche Werven de werkplaats, om zich naar een ge meenschappelijke vergadering te begeven. De werf van Bohm Vota werd na het voor gevallene gesloten. In den loop van den namiddag is het tot ernstige botsingen gekomen, waarbij 10 doo- den en 28 gewonden vielen. Uit Berlijn werd Donderdagmiddag ge meld: De communistische 'beweging in Midden' Duitschland heeft zich weer verder uitge' breid. De „Putschisten" werken met de meest terroristische middelen om de arbeiders in alle industrieplaatsen in de algemeene sta king te drijven Het ergste ziet het er in dit opzicht in Eisleben uit, waar de communisten volko men heer en meester zijn. Hier is in de stra ten gevochten. Een aantal dooden is op straat blijven liggen, en de stad is aan de plunde ringen van bet gepeupel overgeleverd. De arbeiders uit de omliggende dorpen hebben zich gewapend en rukken naar Eisleben op Een D-trein van Kassei naar Halle geraakte bij Eisleben in het geweervuur. De commu nisten schoten op den trein, gelukkig even wel zonder iemand ernstig te kwetsen. De arbeiders van de „Leunawerke" bij Merséburg, 22.000 man, benevens 8000 bouw arbeiders, die daar werken, hebben Donder dag het werk neergelegd. In den toop, va." den middag gelukte* het den communisten de veiligheidspolitie uit de straten te ver dreven. Bij het vuurgevecht had de veilig heidspolitie verscheidene dooden en gewon den. De verliezen aan de zijde van de aan vallers zijn niet 'bekend. De oproerige ele menten hadden de overhand, wat zich uitte in plunderingen, die in den laten namiddag begonnen. De stakers beletten met geweervuur een personentrein uit Halle, die tegen 8 uur te Eisleben aankwam, verder te rijden. De bei de aanslagen op de spoorbaan bij Ammon- dorf en Dieékau in den vorigen nacht heb- Als mevrouw Atterbury de vreemde wei feling in de laatste woorden had opgemerkt, liet zij er niets van blijken. „Dus ben je op de hoogte van het rang schikken, indeelen en catalogiseeren .van boeken? Wil je dan eens voor mijn boeken zorgen? Er zijn er, 'geloof ik, meer dan vier honderd in deze kamer alleen en veel an dere door zoo goed als het heele huis ver spreid. De volgorde Is hopeloos in de war en lk kan er nooit het een of andere deel vinden, dat ik hebben wil." „Ik geloof dat lk het zal kunnen." Betty*s oogen waren weer peinzend naar het raam gedwaald en haar hart zohk haar in de schoenen. „Ik vrees, dat het mij eenige da gen zal kosten, maar ais u niets dringen der^ voor mij te doen hebt „Niet op het oogenblik". Mevrouw Atter bury ging naar de dein: toe, „je zoudt mij een pleizier doen, als je vanmiddag wilde begin nen. Neem er den tijd voor dien je noodig hebt, en als de boeken op orde zijn verzoek ik je ze voor mij te catalogiseeren. Er zijn eenige zeldzame boeken onder, die je. belang zullen inboezemen, als je van studie houdt. Ik zal Je een boodschap sturen als Juffrouw Pope komt." De boeken waren ln een wanhopiger, toe stand van wanorde en Betty was niet ln de stemming voor het werk. Zij trilde nog van afgrijzen van de ontdekking van dien nacht, en de onverstoorbaarheid van de andere vouw had haar gedachten een nieuwe en verrassende richting gegeven. Alg mevrouw Atterbury zelve eens onkundig was van liet drama, dat onder haar dak was voorgeval len? Zou het het werk van Welch geweest kunnen zijn? Het meisje bad het bewijs van zijn schuldige medeweten dien echtend cn- ben de spoorwegdirectie te Halle aanleiding gegeven, ter bescherming van de spoorweg beambten en de reizigers een versterkten treinwacht in te voeren. Een groot aantal patrouilles zullen dag en nacht de spoorbaan afloopen. Verder worde» bij de verschillende baanvakken dubbele posten opgesteld. Pa trouilles en posten hebben order gekregen, op ieder te schieten, die zich gedurende den nacht zonder daartoe bevoegd te z^n, op de spoorbaan bevindt. Uit Halle wordt gemeld, dat de langge- zochte rooverhoofdman Höltz, die de ernstige onlusten in Voigtland op zijn geweten heeft, met twee 'kameraden in QuedBnburg is ge arresteerd. Reeds gisteren was bekend ge worden, dat Höltz zich in het Midden-Duit- sche industriegebied ophield; officieel is dit bericht echter tot nu toe niet bevestigd. De CommHulrtlgehe onlnstan fes Midde*- Duitschland. Donderdagavond werd uit Berlijn aan de „N. Rott. Ort." gemeld: De communisten geven zich heel wat moeite om de beweging ook naar Berlijn over te laten «laan. Don derdagmiddag omstreeks 12 uur drong een aantal werkloozen de onderneming van de firma Ludwig Loewe te Berlijn binnen en poogde de aanwezige arbeiders over te halen onmiddellijk tot staking over te gaan. Toen zij daarin niet slaagden, verdwenen zij weer. Terwijl de onafhankelijken en meerder heidssocialisten de eene waarschuwing na de andere tot het proletariaat richten om zich toch .niet door communistische raddraaiers te laten meesleepen, roept de „Rote Fahne" de Duitsche arbeiders op om met „alle krach ten en alle wapens" de strijdende broeders te steunen. Het blad schrijft: „Voor overwe gen is er geen tijd meer. Indien bet Duitsche proletariaat niet definitief in ellende wil wor den gedompeld, moet het den strijd tegen de tegenrevolutie opnemen. Niets kan en mag de arbeiders -van dien strijd terughouden." De rijksregeering heeft uitgebreide maar regelen getroffen om elke poging tot het ver wekken van onlusten in de hoofdstad onmid dellijk te onderdrukken. Het staat thans zoo goed als vast, dat de aanslag op de Siegessfiule te Berlijn het sig naal tot den nieuwen algemeenen opstond moest geven. Een aantal communisten, die Ingezonden mededeeling. DRIE feELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begrepen? Beseft men het gevaar? Zou het niet ver standig zijn om een bewezen weerstands- methode aan te nemen? Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, «la- péloosheid, urinekwalen, zenuwoverspanning, loome dagen en slapelooz© nachten, stijve en gezwollen gewrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gewaar volgt spoedig, want verwaarloozdng doet ernstiger verschijnselen ontstaan al# rheumatiek. vor ming van steen, spit, ischias, graveel, nier en blaasontsteking, waterzucht sn urine zuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van 'het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan, Indien dè regels van de nabuur: gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten,, werden toegepast. Maar rondiuit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitput ting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloozing. Behoed de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij verster ken de nieren, lenigen de blaas, en hun wer king doet de verschijnselen, door verzwak king van deze organen veroorzaakt, ver dwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er ep. dat de ihandteekening van James Poster op de doos voorkomt), zijn te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 08, 1.76 per doos. miskenbaar gelezen op zijn burgerlijke, brute gezioht, maar de ondoorgrondelijke gelaatstrekken van mevrouw Atterbury tart ten elke navorsching. De voortdurende spanning begon zioh bij het meisje te laten gelden en snakte letter lijk naar de koude opwekkende buitenlucht, maar 'het was duidelijk, dat haar meesteres niet van plan was, haar dien dag vrijaf te geven. Zou het rangschikken van de boeken misschien alleen het middel geweest zijn, om haar bezig en dicht bij de hand te hou den? Mevrouw Atterbury had haar niets dan vriendelijkheid bewezen, maar zij was over tuigd van haar domineerend karakter en wist dat achter al haar minzaamheid de on- meedoogende dwinglandij van een onbuig- zamen wil schooL Zij begon de ijzeren hand in den fluweelen handschoen te voelen, en zij huiverde bij de gedachte alleen, dat zij misschien op een goeden dag zich om haar heen zou sluiten. Het was merkwaardg dat geen gedachte aanontsnapping bij haar opkwam. Zij had het nieuwe gevaar beschouwd ais iets, dat zij onder de oogen moest zien en trotseeren. Do voor de hand liggende keus die zij had om de autoriteiten ln kennis te stellen mét de wandaad waarvan zfl, nadat ttj ge pleegd was, onwillekeurig kennis had ge kregen, kwam geen oogenblik bij haar pp. In-plaats daarvan dwong zij. met e«n stel selmatigheid die onverklaarbaar leek, har© gedachten ln een andere richting dan in die van het vreeselijke drama, en trachtte zij iare aandacht tot de boeken te bepalen. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Helderahe Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Imdië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.67", f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Ljosse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 et. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 60 ct., elke regel meer 10 ot. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. In afwijking van onze mededeelln- gen In het no. van 3 Maart, zijn de prijzen van ons blad, het Geïllustreerd Zondagsblad en het Nieuwe Modeblad per 3 mnd. (bij vooruitbetaling) thans als volgt f 1.50 fr. p. p. binnenland f 2.00 Ned. O. en W.-Indiê p. zeepost f 2.60 ld. per mail en overige landen f 4.20 f fr. p. p. binnenland f Ned. O. en W.-Indië p. zeepost f ld. per mail en overige landen f f fr. p. p. binnenland f Ned. O. en W. Indië p- zeepost f ld. per mail en overige landen f 0.67« 0.75 0.85 1.25 0.85 1.25 Op- en ondergang van Zon en Maanr en tijd van hoogwater (Texel). Maan Zon Hoogwater Maart op Zondag 27 a. 10.58 m Maand. 28 11.58 Dinsdag 29 Woensd.30m. 0.50 Dond.d. 81 1.85 April Vrijdag 1 2.14 Zaterd. 2 2.46 ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 7.27 5.48 6.25 10.35 10.50 8.5 5.44 6.2811.1511.30 8.49 5.41 6.31 11 55 9.88 5.39 6.83 0.15 0.85 10.81 5.87 6.84 0.55 1.20 11.28 5.35 6.35 0.28 5.33 6.36 1.56 3.10 2.25 8.46 MAISON VAN ALPHEN

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1