ROOKEN Ingezonden mededeellng. bij het gebruik van Roode Ster 60 ct. per half pond Gele 50 11 Groene 40 Zwarte 35 Overal verkrijgbaar De aanhouding van Hoelz. OPPER-SILEZIE. ENGELAND. Uit Engelsch-Indlë. Japan, de Vereenigde Staten en Engeland. Vreemde opvatingen. ITALIË. Het Grieksche offensief in Klein-Azlë. JAPAN. BINNENLAND. De suikerprijs. De Rijksmiddelen. De bollenvelden. Loonsverlaging in de mijnindustrie. Slapte. Loonsverlaging. Faillissementen ln Nederland. GEMENGD NIEUWS. Nootlottige grondverschuiving. Moord? Geknipt Een brutale diefstal te Londen. Rattenplaag. Teruggevonden. SPORT. Voetbal. N. H. V. B. Is Niemeyer's Ster-Tabak SS SS SS SS SS SS SS SS SS SS SS Maandag in de woning van den schilder Heinrich Wolff te Neuköln werden gearres teerd, hebben bekentenissen afgelegd. <De „Lokal Anzeiger" beweert, dat uit de bekentenissen van de gearresteerde commu nisten duidelijk is gebleken, dat de aanslag op de Siegessaule in verband staat met de onlusten te Halle, Eisleben, Hamburg, enz. en met verschillende dynamietaanslagen in het rijk. Op Goeden Vrijdag zou men tal van openbare gebouwen in de luoht hebben willen laten vliegen. Ook de redactiebureaux van de burgerlijke bladen zouden bet op dien dag hebben moeten ontgelden. Eisleben is sinds Woensdagmiddag het middenpunt van een uitgestrekte omwente lingsbeweging geworden. Duizenden en dui zenden arbeiders uit de omstreken, die voor het grootste gedeelte gewapend zijn, hebben Eisleben omsingeld en reeds het grootste ge deelte van de stad bezet. Woensdagmiddag en Woensdagavond is er hevig gevochten. Omstreeks 7 uur ''s avonds volgden plunde ringen. Men had het voornamelijk op klee- ren- en schoenwinkels gemunt. Ook werden de wapenmagazijnen geheel leeg geplunderd. In verschillende gedeelten der stad werden huizen in brand gestoken. Laat in den avond werden een paar handgranaten in het poli tiebureau geworpen. Vier agenten werden hierdoor licht gewond. De spoorrails tusschen Halle en Sanger- hausen zijn op verschillende punten open gebroken. Omstreeks 12 uur was de toestand Don derdag nog ernstiger geworden. De gevech ten duurden voort; de branden breidden zich uit. De leiders der meerderheidssocialisten hebben uit Eisleben moeten vluchten. De spoorbrug bij Amsdorf op de lijn Halle Sangerhausen is opgeblazen. Buitenlandsche. elementen spelen een groote ról bij den op stand. Op de Leunawerken is de toestand nog zeer ernstig. Te Bitterfeld en Lauchha- mer is thans de staking uitgeroepen. Een telegram uit Maagdenburg aan het „Berliner Tageblatt" zegt, dat de algemeene opvatting in de streek is, dat dit alles nog maar het begin van een groote actie is. Het geheele spoorwegverkeer met Eisleben is verbroken. Ook te Mansfeld breidt de staking zich uit. Gewapende communisten -bewaken de ingangen der mijnen en beletten op deze wijze de werkwilligen aan den arbeid te gaan. De kalimijnen van Wansleben moesten ook tengevolge van sabotage worden gesloten. De oommunisten hadden de kabels van den ka belspoorweg, die naar de werken leidt, door gesneden. In het district Mansfeld beschikken de arbeiders over groote hoeveelheden wapens. De oude mijnen, met hun verlaten schachten boden een gunstige gelegenheid om ze te verstoppen. Tusschen Schraplau en Eisleben is een 200 man sterke polltietroep door ge wapende arbeiders aangevallen en hevig be schoten. Er ontstond een krachtig vuurge vecht, waaraan steeds meer gewapende ben den uit Schraplau, Stedten, Wansleben en andere plaatsen deelnamen. De munitiewa gen van den polltietroep vloog in brand. De veiligheidspolitie had tal van gewonden, een motorrijder is neergeschoten. De troep trok zich terug op Eisleben. De meerderheidssocialisten schatten de wa pens der communisten bij Eisleben op ten minste 40 machinegeweren en 8000 10.000 geweren. Naar aanleiding van een dynamietaanslag op de arr. rechtbank te Leipzig, hebben ver scheidene aanhoudingen plaats gehad. De politie is de daders op het spoor. Omtrent de aanhouding van den bekenden burg, wordt nog gemeld: Bij den eigenaar van een landgoed te Thondrof in het district Mans feld verschenen Woensdag drie mannen, die hem met de revolver in de hand, dwongen hun zijn automobiel af te staan. De politie, die onmiddellijk op de hoogte werd gesteld, alarmeerde telefonisch de politie der omlig gende gemeenten, 's Middags kwam de ge signaleerde automobiel inderdaad te Quedlin- burg aan. Toen de automobiel de spoorbaan bij het begin van het dorp wilde passeeren, werden de boomien neergelaten, zoodat de wagen moest stilhouden. De politiebeambten die zich verborgen hadden, omsingelden de automobiel, waarop de drie bandieten zich onmiddellijk lieten arresteeren. Uit het on derzoek bleetk, dat men met Hoelz te doen had. Deze bekende ook de langgezoohte hoofdman te zijn. In het bezit van een drietal i« een aantal geladen revolvers, drie hand granaten en 4.000 mark gevonden. Dit geld bleek afkomstig van inbraken in de spaar banken van Mansfeld en Helbra. De politie heeft bevolen Hoelz streng te bewaken. De Poolsehe terreur. De Berlijnsche berichtgever van het „Hbl." meldde Woensdagavond uit Kattowitz: De toestand in Opper-Silezië is sedert de stemming met het uur ernstiger geworden. Daar ik niet zonder persoonlijke waarne ming eenig bericht wilde zenden en die om trent de terreur mij overdreven voorkwamen, heb ik heden eenige uren in de overwegend Poolsehe grensstad Myslowitz doorgebracht, welke het middelpunt der terreur is. Ik heb persoonlijk kunnen constateeren, dat inder daad de Poolsehe bevolking besloten is, met de Duitsche minderheden definitief af te rekenen. Ik kwam mtet een legitimatie 4er geallieer de oommissie, welke bovendien voorzien was van een stempel van aanbeveling van den plebiscietcommissaris te Kattowitz, naar Myslowitz en alleen daardoor was ik tegen de woede der bevolking beschermd. Ik kreeg den raad om op straat geen woord Duitsch te spreken. Bevriende Polen gaven het pa rool uit, dat men mij niet lastig moest vallen en binnen het uur was ik te Myslowitz van aanzien reeds zoo bekend, dat men elkaar vertelde, dat ik Poolschgezind was. Toch scheen men voor de buitenlandsche pers bevreesd te zijn, want een groote Pool sehe optocht met muziek en vlaggen, die op hedenmiddag was vastgesteld en dien ik graag had willen zien, werd tot morgen uit gesteld. Wat men echter niet kon uitstellen was de opgewonden stemming der bevolking. Volkomen anarchie heersoht in de streek ten Oosten van Kattowitz. Korfanty heeft het parool uitgevaardigd, dat de grens reeds thans naar het Westen moet worden ver plaatst en zijn gehoorzame troepen, meest jongens tusschen 16 en 20 jaar, van knuppels en wapens voorzien, voor een deel uit Polen overgekomen, vervullen deze opdracht na tuurlijk met het grootste genoegen. Het zijn allen echte misdadigerstypen, die voor een menschenleven niet het geringste respect hebben en vooral de duisternis voor een eindelooze reeks moorden, mishandelin gen en plunderingen gebruiken. Het is volkomen waar, dat de Duitsche be volking, waaronder tal van gewonden, de oostelijke districten in allerijl verlaat. De Poolsehe bevolking verzekerde mij, dat de Duitsche elementen deze streken binnen drie dagen moeten verlaten. De gruwelen en ge welddaden doen reeds thans de haren ten berge rijzen en het ergste is weer, dat zij slechts in die districten voorkomen, welke een Fransche bezetting hebben. De Poolsehe leiders te Myslowitz hadden Reden de brutaliteit mij ronduit te verklaren: „Wij volgen het parool der Franschen. Wan neer de Fransche troepen zeggen „kalm zijn", dan zijn wij kalm. Als zij zeggen: „overmor gen kunt ge er op los slaan", dan gaan we er op los. Met de Engelschen hebben we niet graag te doen, daar ze ons te neutraal zijn". De Duitschers zijn verontwaardigd over de Poolsch-Fransche samenwerking en zul len niet lang meer in toom kunnen worden gehouden. Ook voor de mijnen dreigt gevaar, daar de vlucht van een gedeelte der arbeiders en be ambten het onder water loopen mogelijk maakt. Kattowitz is vol vluchtelingen, de gast huizen zijn gevuld. Een mijnwerkersstaking? De conferentie van mijnwerkers-afgevaar digden kwam Donderdag bijeen tot het be spreken van den toestand in het steenkolen- bedrijf na 31 Maart, den datum dat de finan- cieele contröle der regeering eindigt. De conferentie besloot het voorstel der mijn eigenaars tot regeling van het loon districts- gewijze, te verwerpen en te blijven vasthou den aan den eisch tot instelling van een na- tionalen winstpot, gevormd uit bijdragen van de rijke mijnen ten gunste van de arme. Leden van het dagelijksche bestuur der mijn werkersfederatie verklaarden, dat de uit spraak der mijnwerkers een nationale staking tengevolge zou hebben .met ingang van 1 April, tenzij de regeering tusschenbeide kwam. De „Morning Post" verneemt uit Oalcutta, dat de onlusten weder 'begonnen zijn in de streek van Raberelli. De politie is door een groote menigte, die met lansen gewapend was, aangevallen. Er zijn 4 dooden en 9 ge wonden. Aan den Engelschen eersten minister is de vraag gesteld om Japan en de Vereenigde Staten uit te noodigen, deel te nemen aan de Rijksconferentie, die in Juni te Londen zal worden gehouden, om de maritieme bewape ning te bespreken. Ook werd er geopperd, besprekingen te houden tusschen Amerika en Engeland. Lloyd George antwoordde, dat het voorbarig zou zijn, iets te zeggen over deze belangrijke aangelegenheid. Daarna ging het Huis tot 4 April op reces. Sprekende over de concurrentie, die de Nederlandsche reeders den Engelschen aan doen bij de vrachtvaart op de Kaap, heeft een van de Britsche reeders tot een man van de „Evening Standard" verklaard: „De Hol landers hebben al het voordeel in den oorlog gehad. Zij hebben geen belasting wij moe ten ongeveer 16 sh. betalen van elk pond, dat wij verdienen. Onze regeering bindt onze handen op alle mogelijke manieren. En wij moeten vechten tegen die (Hollandsche) lij nen, die door hun regeering gesteund wor den". Zooveel zinnen, zooveel onjuistheden bij kans. Wat echter te denken van de bewering, dat de Hollanders „geen belasting" hebben. Voor Nederland in den Vreemde tusschen beide komt, mogen wij wel even herinneren aan wat minister De Vries pas verklaard heeft: „In 1913 werd uit de directe belastin- 67.6 millioen gulden (10.90 per hoofd) ge haald, voor 1921 daarentegen wordt 284 mil lioen geraamd 40.50 per hoofd). Voor de indirecte belastingen zijn de cijfers resp. 99 millioen 16 per hoofd) en 249 millioen 35 per hoofd). De Engelsohe reeder rekende blijkbaar bij zijn eigen 'belasting de E. D. P. (oorlogswinst belasting) van 60 pet. Maar die is nu afge schaft, en ook Nederland heeft haar tot het halve bedrag gekend. De inbeelding, dat Holland geen belasting te dragon heeft ten gevolge van den oorlogstoestand, is in het buitenland bijna onuitroeibaar. Een anarchistische aanslag. Naar de „Times" uit Milaan verneemt, zijn bij een bomontploffing aldaar ongeveer 20 personen gedood en velen ernstig gewond. De politie is van oordeel, dat de aanslag hot werk is van anarchisten als protest tegen de gevangenneming van hun bekenden leider Malatesta. De Grieksche bladen verzekeren, dat de opmarsch der Grieken aan het Smyrna-front is begonnen. De opperbevelhebber heeft aan de fronttroepen een geestdriftige proclama tie gericht, waarin de soldaten worden uit- genoodigd, „de oveihlijfselen der barbaar- sehe troepen te vernietigen en de vrijheid en de rechtvaardigheid der bewoners, zonder onderscheid van ras of religie, te Verdedi gen." Naar verluidt hebben de Turken troepen samengetrokken op den weg naar Eski- Sjehir, maar men gelooft, dat het slechts zwakke afdeelingen zijn. Uit Konstantinopel wordt gemeld: De Tur ken schijnen voornemens te zijn de voorbe reidselen van het Grieksche offensief in Klein-Azië tegen te werken, door een aan val hunnerzijds in de streek van Broessa. Hoe ver de Japanners er nog van af zijn, hun ideaal te bereiken van door de publieke opinie ibij sommige machtige blanke volken voor gelijkwaardig, voor „vol" te worden aangezien, moge weer eens blijken uit een rede, die dezer dagen te Leeds werd gehou den door fcir John Findlay, een K(ings) (Xounsel). Deze zeide, dat het eenige ideaal waaromtrent het volk van Australië en dat van Nieuw Zeeland het volkomen met elkaar eens waren, was dat die landen „blank" en Éritsch moeten blijven. „De toestand is thans ernstig geworden. Japan wordt snel een der overbevolkste lan den ter wereld, en een van zijn staatslieden had onlangs verklaard, dat Japan zijn uit sluiting uit Australië en Nieuw-iZeeland voelt als een smaad en een beleediging. Het is nu de vraag of Japan al dan niet zal trach ten de deuren te forceeren, die Australië en Nieuw Zeeland hadden gesloten. Het was niet een vraagstuk alleen voor Australië en Nieuw Zeeland, maar het moest ook worden onder de oogen gezien door Canada, Zuid- Afrika en Amerika. De stemming in Austra lië en Nieuw Zeeland was zóó fel, dat het een gevecht op leven en dood zou worden, liever dan dat men zich daar zou laten over- stroomen". Spr.-geloofde, dat de ware waar borg voor den vrede in de toekomst is gele gen in een nauwere aansluiting van Groot- Brittannië aan het Amerikaansche volk. Dit zijn ongetwijfeld ernstige uitlatingen, waar zij komen van iemand van de positie van sir John Findlag, die Nieuw-Zeelandsch minister van justitie is en leider van den Nieuw-Zeelandschen Wetgevenden Raad. Het Ned. Weekblad voor den handel in Kruidenierswaren verneemt dat de aanstaan de opheffing van het uitvoerverbod van sui ker verband houdt met het contract, dat in zake de binnenlandsche suikervoorziening tusschen producenten en regeering is geslo ten en waarbij ojn. was bepaald dat van den oogst 2.000.000 ton moest worden gere serveerd voor binnenlandsche behoefte. Ge bleken is echter dat. hiervoor kan worden volstaan met 1400.000 ton en de resteerende 600.000 zullen nu weldra mogen worden uit gevoerd. Ten einde nu de suikerverwerkende in dustrieën de vrije hand te geven' hebben de suikerproduoenten voor die partij de gebrui kelijke N. U. M. heffing van 1 pet. afgekocht door een storting in eens. Dientengevolge komt met 1 April a.s. de N. U. M. heffing van 1 pet. van suikerhoudende artikelen te vervallen. Ingaande Maandag kómt er bo vendien eenige verandering in den suiker prijs, naast de suiker van de Wester, waar van de prijs gehandhaafd blijft op 74, ial een prima suike (superior Hollandia) in den handel komen van 72, terwijl de prijs van afwijkende suiker wordt verlaagd en ge bracht op 71. In ons vorig nummer gaven wij reeds een overzicht van de opbrengst der Rijksmidde len over Februari 1920. Aan het overzicht der „N. Rott. Crt." ont- leenen wij nog het volgende: Ofschoon de verschenen opgaaf van de ontvangsten uit de rijksmiddelen over Fe bruari, in vergelijking met dezelfde maand van het vorige jaar, nog een vermeerdering van ruim 5 ton te zien geeft, kan toch niet sgezegd worden, dat de gepubliceerde uit komsten veel stof tot tevredenheid geven. Zooals wij in de vorige overzichten reeds hebben opgemerkt, is er alle reden om te vreezen, dat er, in verband met de wijzigin gen, die er in het afgeloopen jaar op oecono- misch gebied hebben plaats gegrepen, aan de stijgende ontvangsten der schatkist voor eerst een einde is gekomen. En deze vrees wordt door het bovengenoemde accres geens zins uit den weg geruimd. De ontvangsten in Februari 1920, waarmee nu de vergelijking gemaakt wordt, waren de laagste van het heele jaar, zoodat de stijging van enkele tonnen, die er nü valt waar te nemen, niet veel gewicht in de schaal legt. Niettemin waren die lage inkomsten van de 2e maand van 1920 slechts 4.3 millioen min der dan die van de voorafgaande December maand en 51/» millioen onder die van No vember 1919. Thans bedraagt 'het nadeelige verschil tegenover December j.1. bijkans 13 millioen en in vergelijking met November ruim 10 millioen. Bovendien blijkt het, wanneer men den staat in zijn verschillende onderdeelen nagaat, dat het nog betrekkelijk gunstige eindresultaat vrijrwel alleen te dan ken is geweest aan de hoogere ontvangsten uit de middelen, die nog geheel gebaseerd zijn op de tijden van voorspoed, welke achter ons liggen. Met name zijn het de bronnen van inkomsten, die vroeger als direote belas tingen op den staat verantwoord werden, welke tegenover verleden jaar nog een goed figuur maken, en van deze is het de inkom stenbelasting, welke met het inderdaad zeer groote accres van 2.157.000 de kroon spant. Verder was er dan voor de dividend- en tan tièmebelasting een vooruitgang van 644.100 en voor het personeel een stijging van 828.300, terwijl de vermogenebelasting een vermeerdering van 89.600 heeft aan te wy- zen. Maar voor al deze heffingen kan, bij de een wat vroeger, bij de ander wat later, een terugslag als een gevolg van de gewijzigde tijdsomstandigheden niet uitblijven. En dan zal er tegenover de dalende tendenz, die er thans reeds onmiskenbaar bij de meeste overige middelen, welke meer rechtstreeks verband houden met de oeconomische toe standen, valt waar te nemen, vermoedelijk geen tegenwicht meer aanwezig zyn en de reactie op de jaren van steeds stijgende baten zich in haar vallen omvang doen gelden. Waren totdusver de boven alle verwachting stijgende inkomsten der schatkist nog by lange niet toereikend om de op schrikbaren de wijze toenemende, staatsuitgaven te dek ken, zoo schijnt er, waar t. a. .van deze laatste niet het minste uitzicht op vermindering .be staat, voor de 'belastingbetalers, die, wegens verzwaring van .bestaande heffingen of in voering van nieuwe, ten slotte het kind van de rekening zullen moeten worden, wel eeni ge reden om de toekomst somber in te zien. Als een gelukkige omstandigheid mag in- tusschen gelden, dat de regeering er niet toe over zal gaan om door een verfhooging van invoerrechten naar versterking van de mid delen der schatkist te zoeken. Deze bron van inkomsten heeft weliswaar in de afgeloopen maand, evenals in de beide voorafgaande maanden, iets minder ruim gevloeid, dan een jaar geleden (al valt er tegenover Januari j.1. nog een stijging van ruim V« millioen te boeken), maar vergeleken met dezelfde maand van 1914, is de huidige opbrengst, uitsluitend als een gevolg van het hoogste prijspeil bij de goederen, voor welke het recht naar de waarde wordt geheven, met 2.9 millioen, nog bijkans tweemaal zoo hoog als destijds. Voor do loodsgelden heeft de afgeloopen maand, zij het ook dat de ontvangsten wat kleiner waren dan in Januari, in vergelijking met verleden jaar nog een accres van 58.500 (45 pet.) gebracht, al blijft de opbrengst, wegens het nog steeds bij de tijden van voor den oorlog sterk ten achterstaande scheep vaartverkeer, aanmerkelijk beneden die van Februari 1914 186.000, tegen 266.000 des tijds). Men schrijft uit Hillegom aan het H.bL: De narcissen komen steeds talrijker in bloei; de eerste 'hyacinten beginnen te iko- men en kleuren de velden reeds in afwisse lende tinten. Belangstellenden in onze bloe menvelden zullen met Pasohen dan ook reeds heel wat kunnen genieten. Naar het „Hbl." meldt, hebben de mijn- directies aan de werkliedenorganisaties de volgende voorstellen doen toekomen: De gemiddelde loonien en garantieloonen voor de ondergronds werkzame arbeiders worden bepaald op 80 pet. van de in het te genwoordig kollektief kontrakt genoemde bedragen. Het gemiddelde houwersloon wordt der halve 6. De minimumuurloonen der bovengrond- sche werklieden worden eveneens bepaald op 80 pet. van de tegenwoordige bedragen. De voörgenomen loonsverlaging met 20 pet. zal geleidelijk plaats hébben in dier voege, dat de in de overeenkomst vast te leg gen bedragen in de maand Juni bereikt zul len zijn. De bestaande duurtetoeslag zal worden vervangen door een kindertoeslag ten be drage van 5 per maand en per kind, te be ginnen met bet derde kind. Als overgangsmaatregel zal deze toeslag over April van het eerste kind af en over Mei van het tweede kind af worden uitge keerd. Volgens „Het Volk", ingelicht door den Alg. Ned. Mijnwerkersbond, zou de loonsver laging dichter bij de 50 liggen. In dit be richt wordt n.1. gezegd, dat de verlaging pl. m. 16 per week zal bedragen, waardoor het garantieloon voor ondergrondschen ar beid (voor ongeschoolde arbeiders) zou komen op 18.72 per week. Volgens de „Telegraaf" zou de verlaging neerkomen op 30 Het blad meldt er bij, dat de organisaties waarschijnlijk zullen weigeren het nieuwe contract te teekenen. De Twentsche kalksteenfabriek te Olden- zaal, eigenaar de heer H. W. Jaartsveld te Lichtenvoorde, is stop gezet en het personeel "ontslagen. De arbeiders „posten" bij de fa briek, wijl enkelen hunner zich hebben aan geboden te werken onder verlaging van het uurloon met vijf oent. De Tilburgsche 'band- en veterfabriek heeft de loonen met 13—16 pOt. verlaagd, meldt de „N. Rott. Crt." De besturen der arbeidersorganisaties namen daarmee geen genoegen en hebben besloten tot staking. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge loopen week, eindigende 24 Maart, in Neder land uitgesproken 35 faillissementen, tegen 16'in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 24 Maart 1921 422 faillissementen tegenover 302 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Woensdagmiddag is op een open terrein aan het Oostplein te Rotterdam, waar weriï heden bezig zijn met het uigraven van fun deerden, door onbekende oorzaak een ee- deelte van den grond verschoven. Twee werklieden werden bedolven. Een hunner de 48-jarige P. Blanken, kreeg sleohts gering letsel, doch de tweede, de 71-jarige N den £fn werd met een' koevoet i? de han3 door het neerstortende zand achterover ge- 3"' Pe. koevoet drong hem door den m het gehemelte, tengevolge waarvan hij op slag werd gedood. Het parket uit Amsterdam heeft Donder dagmiddag te Hilversum ten huize van me juffrouw D. een onderzoek ingesteld, D^ man, met wien zij in dat huis leefde, is onder verdachte omstandigheden overleden. De juffrouw is naar Amsterdam overgebraoht en het lijk in beslag genomen ter gerechte! ljjke schouwing. De bandieten, die enkele dagen geleden te Berlijn een postkantoor geplunderd hebben, zijn aangehouden. Het bleek, dat een ambte- naar, die op het kantoor werkzaam was, op het oogenblik dat de bende aldaar binnen drong, met de 'bandieten in verbinding stond. Deze ontrouwe beambte heeft intusschen reeds in de gevangenis zelfmoord gepleegd. Hij had 22 dienstjaren achter den rug. In de buurt van Regentspark te Londen hebben drie met revolvers gewapende lieden een vrachtauto aangehouden met ambtenaren van het ministerie van pensioenen, die 2700 pond wegbrachten. Zij dwongen de ambte naren van de auto te komen en reden inet auto en geld er vandoor. Verleden jaar werd Parijs geteisterd door een rattenplaag. Het aantal ratten werd toen wel op 8 millioen geschat. Van overheids wege werd een stelselmatige jacht op de rat ten georganiseerd. Deze jacht wordt gere geld voortgezet, en naar de„Liberté" meldt, is dezer dagen het aantal van 335.684 doode ratten bereikt. Gemiddeld worden er per dag 1300 ratten gedood. Het geheele jaar door zal de rattenverdelging worden voortgezet. In 1914 verdween een kind van twee jaar uit een plaatsje aan den voet van de Mithar Tap of Benachie, den hoogsten berg in Aber- deenshire. Politie en vrijwilligers doorzoch ten den omtrek mot een straal van 50 K.M, zonder iets te kunnen ontdekken. Dezer da gen vond men de verkoolde overblijfsels van een kindergeraamte in het kreupelhwft aan de berghelling, waar eenigen tijd gei den een boschbrand had gewoed. Het kind was te jong om de twee mylen tegen de helling op, waar men de overblijfselen vond, te voet af te leggen. Men veronderstelt daar om, dat het, terwijl het op het erf van een boerderij speelde, zonder dat iemand het zag, door een adelaar is weggevoerd. Voor zoover het Westen betreft, vinden er le Paaschdag, 27 Maart, geen competitiewedstrijden voor den N. V. B. plaats. Den volgenden dag wordt één wedstrijd gespeeld in de 3e klasse E, terwijl dan tevens de internationale ontmoeting in het stadion gehouden wordt. Wedstrijden op Zondag 27 Maart Competitiewedstrijd. Afdecling Helder. Tuindorp: H.R.C. IV—Texel I, aanvang 12 uur, scheidsrechter Scbrier. Kampioene-competitie. Eerste klasse. Assendelft ID.W.V. I, scheidsrechter H. Brussel. Rachbeker-wedstrijden. le ronde. D. W.F.C. II-Z.F.C. II. 2e ronde. PurmersteijnZ.V.V. Gouden Kruis-wedstrijden. le ronde. a. Helder II—Helder III, aanvang 2.30 uur, scheidsrechter Duinker; b. H.R.C. I—Bata vier I, aanvang 2.45 uur, scheidsrechter D, Kort; k. Bergen: B.S.V. I—K.F.C. II; o. Zaanó&n: Z.V.V. III—Q.S.C. II; r. Krommenie: K.V.V.I- Alcmaria Victrix II, enz. Vriendschappelijke wedstrijd H.R.C. VSpsrtai- Behalve de ontmoeting voor het Gouden Knüi den len Paaschdag, speelt het 5de elftal van H.R.C. den volgenden dag een wedstrijd togen Sparta I op terrein Tuindorp, aanvang J0 uur. H.R.C. I komt tegen Batavier met invallers vut voor Prins en Terburg, terwijl de tegenpartij het zonder de hulp van de kanthalfs en middenvoor moot stellen Aangaande den wedstrijd Helder II—Helder III hebben ons geen mededeelingen bereikt. Was het hier vroeger altijd de gewoonte op dergelijke feestdagen een sterke club of com binatie van buiten te laten komen, de paar laatete jaren zijn we daarvan verstoken. De beide feestdagen worden in don lande weer heel wat vriendsehappelijko wedstrijden goapeeld terwijl verschillende clubs naar het bulten ano toeren, voornamelijk naar Duitschlamd et) 13cjgi«- Ook zijn enkele buitenlandsche clube do gast v#o hun Hollandsche collega's. Zoo speelt Ajsx Zonosg tegen den sterken Dultschen le klassor Alton*- van w.elke club de internationaal Jager midden voor is; de Amsterdammers spelen natunntl» zonder hun 4 internationals, die den vo.g'inden dag dienst moeten doen. Hedenmiddag worflv te Amsterdam de stedenwedstriid Amsterdam-" Essen gespeeld. In het. A.-elftal 'spelen 4 speler» van Ajax en 4 van Blauw Wit, de andere 3 ziJn van Spartaan, V.V.A. en A.F.C. Bekerwedstrijden N. V. B. Ingeschreven hebben o.m.: Z.F.C., Za&nlardifc Rapiditas, E.D.O., Watergraafsmeer, O.D.E., i'°J' tuis, Ajax II, St. Voorwaarts, Hollandia, Weet" Frisia, enz. Competitioprogntmma. 2e kl. A. 8 April: Purmersteijn—Z.V.V.; April Purmersteijn—Ê.D.O. 3e kl. A. 3 Au1- N.O.S.—H.S.V.-, 10 April: D W.S.-N.O.S. 3e kL II lOAprilQ.S.C.-Neerlandia; K.F.C.-Swlft. J1 April: Swiit—O.D.E.Zaanland;*K F.C. Nederland—Zwitserland. Het Nederlandsche elftal. In den loop van de week hebben ook (Go Ahead) en Steeman (Sparta) voor hun plaatsen in het Nationale elftal moeten bedans» om reden zij nog niet geheel van hunne kwei» ren hersteld zün en het alzoo niet aandurven Maandag te spelen. Hun plaatsen zijn ingenomen door de wen-spelers Hoogstede (N.A.C.) en de (Ajax) zoodat het elftal aldus in deze opew» zal uitkomen: van Tilburg Baaij Steven»^ Campioni Hoogstede de Krav de Natris B. en D. Kessler Delsen De Zwitsers komen hier met hun ploeg; de mid-voor geldt als de beste hun land. De Zwitserselya pers voorspelt fjj mig een overwinning van hun landgenco^ zeggen: „De Hollanders zijn wel vlu^g'V J\^a <i« zoo doortastend als onze spelers. oranje-mannen de taak deze beworiWf aa onwaar te maken,

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2