NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA ROOKEN Mededeeling. Heldersche Courant, Zondagsblad, Modeblad, Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5381 DINSDAG 29 MAART 1921 49e JAARGANG FEUILLETON. is bij het gebruik van Roode Ster 60 ct. per half pond Gele i, 50 Groene 40 Zwarte 35 Overal verkrijgbaar BUITENLAND. De betaling van 13 milliard. Nieuwe sancties? COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indiö p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.9Ö, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 et. p. regel (galjard)Ingez, meded. (kolombr. als redac. tekat) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoeel. In afwijking van onze mededeelin- gen In het no. van 3 Maart, zijn de prijzen van ons blad, het Geïllustreerd Zondagsblad en het Nieuwe Modeblad per 3 mnd. (bij vooruitbetaling) thans als volgt: f fr. p. p. binnenland f Ned. O. en W.-Indië p. zeepost f ld. per mali en overige landen f f fr. p. p. binnenland f Ned. O. en W.-Indlë p. zeepost f ld. per mail en overige landen f 1.50 2.00 2.60 4.20 0.57» 0.75 0.85 1.26 f fr. p. p. binnenland f Ned. O. en W. Indië p. zeepost f id. per mail en overige landen f 0.95 1.25 1.25 1.60 PLAATSELIJK NIEUWS. GEMEENTERAAD. Verschenen is een vervolgagen-da voor de Raadsvergadering op hedenavond, waarop voorkomen de volgende punten van behande ling: Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van den Helderschen Bestuurders- bond, betreffende het verschaffen van pro ductief werk aan werkloozen. Voorstel tot vaststelling van nieuwe tarie ven Gemeente-Reiniging. Voorstel tot intrekking der Raadsbesluiten van 28 Mei 1918 en tot betaling van het ont- werp-badhuis. Alsmede een tweede vervolgagenda: Adres van de onder-af deeling Helder van den Nederlandschen Bond van Gemeente- Ambtenaren, houdende verzoek om van het besluit van Gedeputeerde Staten tot niet- goedkeuring der le Suppletoiie Begrooting, dienst 1920, in -beroep te gaan bij de Kroon. Schrijven van het Raadslid, Mevrouw G. van der HulstHeeroma, inzake de op 17 Maart jJL gehouden comité-vergadering. Subsidie blzondere bewaarscholen. Op grond van art. 9 der Verordening, re gelende de voorwaarden, waarop aan bestu ren van bijzondere bewaarscholen te Helder subsidie uit de gemeentekas kan worden ver leend, wordt door de Af-deeling Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, de Vereeniging voor Voorbereidend L. O. „Ja- ohin" en het R.-K. Kerkbestuur van de H.H. Petrus en Paulus, voor 1921 subsidie ge vraagd. B. en W. stellen voor over 1921 een subsi die te verleenen als volgt: Het Bestuur der afd. Helder der Mij. tot Nut van 't Algemeen. Bewaarschool aan de Laan: 2489.99; aan de Vischmarkt 2545.67. Het Bestuur der Vereenigin-g voor Voor bereid-end L. O. „Jaehin": 3546.95. Het R.-K. Kerkbestuur van de H.H. Petrus en Paulus: 2958. In totaal aan subsidies 11540.61. Benoeming gedelegeerd Commissaris N. V. „Zeebad Hulsduinen". B. en W. verzoeken den Raad ingevolge de door 1SABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 10) Dien heelen langen namiddag werkte Betty aan haar vervelende taak, want het was schemerdonker toen Weloh haar kwam mededeelen, dat de naaister er was. De stilte in het huis was door niets verstoord gewor den, maar toen zij uit de bibliotheek kwam, nam het meisje verwijderde en verwarde kreten buiten het groote hek waar. Zij klon ken haar in de ooren als -het geroep van een naderende menigte, en haar hart klopte snel toen zij haastig de trap op-ging. „Wat kan er aan de hand zijn?" vroeg zij toen mevrouw Atterbury haar aan de deur tegemoetkwam. „Dat geroep op straat? Hebt u het gehoord? Zou er een ongeluk ge beurd zijn?" „Het zijn alleen maar de krantenjongens, die met een extra-editie rondloopen," ant woordde de ander. En zij voegde er glimla chend aan toe: „Geen wonder dat Je ge schrokken bent! Ik denk dat zoo iets in de stad, waar Jij thuishoort, onbekend is. Ze zijn een onaangename overlast, ma-ar het publiek is nu eenmaal verzot op goedkoope sensatie „Er is een moord gepleegd!" riep het naai stertje plotseling uit den hoek, waar zij had staan wachten. „Ze hebben een heer gevon- voorwaarden, waarop aan aandeelhouders der op te richten N. V. „Zeebad Huisduinen" een rente wordt gegarandeerd van 5 een lid uit hun midden aan te wijzen a-ls Com missaris der op te richten N. V., met zooda nige bevoegdheden en onder zoodanige be naming als B. en W. zullen goedvinden. Voorschot Woningbouwvereniging „Verbetering zij ons streven". B. en W. stellen aan den Raad voor een voorschot en jaarlijksche bijdragen aan deze Vereenigin-g te verstrekken, v-oor den bouw en de -exploitatie van 165 woningen en 2 win kelhuizen nabij den Ruijghweg en de Stak- man Bossestra-at. De verwezenlijking van dit bouwplan is van groot belang voor de volkshuisvesting en daardoor zal ©enigermate worden tege moet gekomen aan het gebrek van goede ar beiderswoningen in deze gemeente. Het bouwplan is in zijn geheel eenvoudig en sober opgezet met gesloten bebouwing, waarbij slechts aan de hoogstnoodi-ge eischen voor bewoning is voldaan, terwijl de kosten ramingen vrij laag zijn gehouden, zoodat door voltooiing van het plan op goedkoope wijze in het tekort aan eenvoudige woningen zal worden voorzien. Voorts heeft de Vereeniging zelf overleg gepleegd met den Inspecteur der Volksge zondheid en heeft ze de exploitatierekening in verband met de uitkom-sten van de gehou den besprekingen gewijzigd. De Inspecteur is van oordeel, dat de kostenraming van het bouwplan in verband met de tegenwoordige prijzen verlaagd kan worden overeenkomstig den door hem opgemaakten en hierbij over- gelegden staat. Aangezien omtrent de prijzen van mate rialen en omtrent d-e arbeidsloonen echter niets met zekerheid is te voorspellen, acht genoemde autoriteit toch handhaving van de kostenraming d.d. 15 November 1920 ge- wenscht. Immers, de werkelijke bouwkosten kunnen pas blijken nadat de aanbesteding is gehou den, terwijl het Rijk het definitieve voorschot en de jaarly-ksche bijdragen vaststelt na de gunning der aanbesteding. Rekening zal voorts moeten worden ge houden met het feit, dat de Vereeniging den grond in erfpacht zal ontvangen en inplaats van de annuïteit van het grondvoorschot, jaarlijks den erfpachtscanon verschuldigd zal zijn. In verband met de gemiddelde kos ten van aanleg van straten en riolen in het Westelijk uitbreidingsplan, zal de canon even h-oog, zoo niet hooger zijn dan het bedrag van -de berekende jaarlijksche annuïteit van hert grondvoorschot. Vermindering zal de exploitatierekening tengevolge der uitgifte in erfpacht van den grond derhalve niet ondergaan. Uit dezen hoofde kan de gewijzigde exploi tatierekening -gebaseerd op de kostenramin gen d.d. 15 November jj. in stand blijven. Tenslotte zij gew-ezen op de voorwaarde van het concept-besluit, die aan het College de 'bevoegdheid geeft de voorwaarden en be stekken van aanbesteding al -dan niet goed te keuren. Behoudens goedkeuring door den Raad zal d-e aanbesteding op twee wijzen plaats heb ben: a. -gewone, vrije aanbesteding; b. aanbesteding onder verplichting voor den aannemer om de ibenoodigde deurkozij nen en dergelijke, zoogenaamd fabriekswerk, in deze gemeente te doen vervaardigen. De laatstgenoemde methode van aanbeste ding zal naar de meening van liet College, helpen de werkloosheid te bestrijden. Echter zullen in dit geval de hoogere kosten aan d-eze wijze van uitvoering verbonden door de gemeente behoor-en te worden gedragen. De Vereenigin-g is hiermede in kennis ge steld en kan zich er in beginsel mede ver eenigen. Naar aanleiding van ©en en and-er stellen B. en W. voor het gevraagde bouwvoorschot ad 1.034.000— te verleenen, alsmede een jaarlijksche bijdrage van ten hoogste 25 in het tekort op de exploitatie der te stichten Ingezonden mededeeling. Niemeyer's Ster-Tabak den, die met een messteek vermoord was Mevrouw Atterbury's lippen persten zich op elkaar en zij hief een bevelende hand op. „Alstublieft, juffrouw Pope!" Haar stem was zoo koud -als metaal. „Ik houd niet van zulke afschuwelijke dingen en het lust mij niet er -over te spreken." „Het, spijt mij werkelijk zeer," stamelde juffrouw Pope angstig, met een donkeren blos op haar bleeke gezicht. „Ik had niet nagedacht, toen ik sprak, maar ik zag het in groote opschriften in iemands krant in de tram, en de woorden rolden mij uit den mond. Ik wilde -heelemaal niets zeggen, dat iemand ter wereld overstuur zou maken „Dat hebt u niet," Mevrouw Atterbury stuitte den vluggen, zenuwachtigen woorden- vloed en haar eigen stem daalde weer tot haar gewone, kalme timbre. „Ik ben er geen voorstander van om neiging tot ziekelijke eigenschappen aan te moedigen, vooral met bij jonge menschen. Wij werten allemaal, he laas, dat er misdaad bestaat, maar wy, die er niet mee in aanraking komen, dienen ons zeiven de stuitende -bijzonderheden te be-. sparen. Laten wij nu eens zien, hoe de japon zit Bevend was het bang gemaakte vrouwtje doende aan de slanke figuur van het meisje. Betty stond daar als een automaat, gehoor zaam omkeerende bij een aanraking van d-e hand van de naaister, maar alles om haar heen vergetende. Juffrouw Pope's onwille keurige woorden hadden -zich in baar hersens gebrand en een ooigent) ik werd aies zwart voor haar oogen. Daarna had zij door den zwarten sluier voor haar oogen heen even vluchtig mevrouw Atterbury's gezicht te zien gekregen en toen was elke twijfel, dat zij van het drama van dien nacht af wist, woning-en en een desbetreffend besluit te nemen. Badhuis plannen. In de raadsvergadering van 23 Mei 1918 werd in verband met de voorgestelde plannen van de Commissie voor de Economische Ont wikkeling der Gemeente onder meer besloten de Commissie te macbigen om, in overleg met het College, de stichting van een een voudig badhotel voor te bereiden ten Zuiden van het gemeentelijk waterleidingterrein nabij de zoogenaamde Donkere Duinen. Op grond van dit besluit is door de Com missie voornoemd, in overleg met het Ge meentebestuur, aan den architect Paul J. de Jongh, te Amsterdam, opdracht verstrekt een plan voor een badhuis te ontwerpen, waaraan deze heeft voldaan. Tengevolge van de wijziging der plannen met betrekking tot de ontwikkeling van Huis duinen als badplaats zullen de Raadsbesluiten van 23 Mei 1918 dienaangaande gevoegelijk kunnen vervallen. Voor het architecten-hono rarium, ten bedrage van f 929.—, zal de Commissie voor de Economische Ontwikke ling evenwel nog betaling moeten ontvangen. Naar aanleiding van een en ander stellen B. en W. den Raad voor hen machtiging te verleenen tot het doen dezer betaling aan de Commissie voor de Economische Ontwikkeling en voorts tot het intrekken van de besluiten bovenbedoeld. De financieel© regeling dezer aangelegen heid op de begrooting zal te zyner tijd ter goedkeuring worden voorgelegd. Algemeene bestekbepaltngen. In de vergadering van den Raad van 8 Fe bruari 1.1. werd aangehouden een voorstel van B. en W. nopens algemeene besteksbepa lingen. B. en W. hebben omtrent deze aangelegen heid nogmaals het advies ingewonnen van de Commissie van Bijstand voor de Publieke Werken, die na de betrokken werkgevers-en volkomen weggenomen. Versteld over die bevestiging v-an haar eigen (heimelijke vrees, lette Betty niet op de naaister, tot Welch kwam om zijn meesteres aan de telefoon te roepen. Toen zij alleen waren, keek juffrouw Pope op met een vreemde strakheid in haar doffe oogen. ,31ijft u?" De woorden werden nauwelijks gevormd door d-e bevende lippen van de vrouw. „Ik denk van wel," mompelde Betty bij wijze van antwoord. „Als ik mevrouw Atter bury aansta." „O, dart zal gauw genoeg het geval zijn." Juffrouw Pope keek angstig achter zich, als of de schaduw van haar meesteres op den drempel was blijven staan. „Voor u het weet, zult u ook gevangen zijn, en u zult nooit meer vrij kunnen komen. Waarom bent u gisteren niet weggegaan, toen ik u gewaar schuwd had?" „Wat bedoeld u? Mevrouw Atterbury is vriendelijk en ik verdien mijn brood Waar om zou ik hier vandaan gaan?" „Omdat u nog jong bent en nog een heel leven voor u hebt! Ik kan het niet zeggen. Ik loop nu een kwade kans, maar o, geloof mij, juffrouw, en ga heen: u zult beter af zijn zonder dak -bo-ven uw hoofd, op straat, dan hier!" „U imoet mij meer vertellen!" drong Betty aan. „Wat is er hier niet in den hiaak? Wat kan mij voor kwaad overkomen? Ik kan geen goede positie opgeven, zonder zelfs te weten waarom 1" De handen van de naaister maakten een verlegen wanhopig gebaar, en zij legde-een vinger waarschuwend op haar lippen. Toen ze opnieuw sprak, was haar toon anders ge- werknemersorganisaties te hebben gehooid, in overweging geeft eenige wijzigingen in het voorstel aan te brengen, waarvan de voor naamste zyn 2. Verlaging van de loon percentages voor jeugdige werklieden in 't algemeen, het vrij laten van het loon voor deze werklieden, voor zoover zij den 16-jarigen leeftijd nog niet hebben bereikt en opvoering van de leeftijds grens voor een volslagen werkman tot 21 jaar. 5. Beëindiging van de werkweek als regel te 12.30 des Zaterdagmiddags. Een andere maatstaf voor de belooning van overwerk, t. w. voor overwerk verricht tus- sehen 's morgens 6 uur en des avonds 10 uur 50 pet., voor al het andere overwerk, alzoo nacht werk en Zondagsarbeid, 100 pet. boven het uurloon. 6. Verhooging van den maximumduur der uitkeering van ziekengeld tot 86 achter eenvolgende dagen. Een nieuwe bepaling in te voegen, waarbij den werklieden een uitkeefing wordt gegeven van 70 pet. van het loon gedurende ten hoogste 15 dagen in 3 achtereenvolgende maanden bij zoogenaamd „onwerkbaar" weer. 9. In de keet ter beschutting van weer en wind zal eventueel ook verwarming aan wezig zyn. Het inlasschen van ee.n nieuwe paragraaf, waarbij wordt voorgeschreven den werklieden eens in de 2 maanden 1 vacantiedag met 4 uren extra loon te geven. B. en W. stellen voor de bovenstaande ge wijzigde bepalingen in de besteksvoorwaarden op te nemen. W erkverschafflng. Een adres van de afdeeling Koegras van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Land Tuibbouw- en Zuivelbedrijf te Julianadorp, strekkende om van gemeentewege productief werk te laten verrichten, werd in de raadsvergadering van 8 Februari 1921 naar het College om prae-advies verwezen. Omtrent de verschaffing van productief werk kunnen thans nog geen definitieve toe zeggingen aan adressanten worden gedaan. B. en W. verwijzen echter te dezen naar hetgeen door hen op het gebied van de be strijding der werkloosheid is gedaan, zooals uiteengezet In de daartoe betrekkelijke voor dracht (bijlage No, 56 van 1921). Wanneer de Gemeente overgaat tot de uitvoering van werken, waarbij ongeschoolde arbeiders of landarbeiders kunnen worden gebruikt, zou eveuwel met het verzoek van de afdeeling bovengenoemd, rekening zyn te houden. B. en W. stellen derhalve voor dienovereen komstig aan adressanten te berichten. Grondverhuring. Krachtens Raadsbesluit van 28 October 1902 worden twee perceelen grond, elk ter grootte van 24 M2. en gelegen voor de woningen Dykstraat 1 en la, aan de eigenaars dier woningen verhuurd tegen eeif prys van f 2.5U per jaar. J Mede in verband met de depreciatie van het geld mag een jaarlijksche vergoeding van f 0.25 per M2., alzoo van f 6.— voor ieder perceel, in de tegenwoordige tijdsomstandig heden niet te hoog worden geacht. De eigenaars hebben zich bereid verklaard dezen prys te betalen. B. en W. stellen den Raad voor met ingang van 1 Januari 1921 de boven bedoelde perceelen grond voor laatstgenoemden prys te verhuren, respectievelijk aan de Wed J. SpruitGovers en aan K. Hoogerduin. De Ger. Zangvereniging „Halleluja", directeur d-e (beer Joh. F. Asma, hoopt mor genavond met medewerking van den heer Dr. G. W. Bakker (orgel), mej. R. Gorter (piano) en het Kinderkoor „De Harpe Da- vids" een openbare uitvoering te geven in de Ger. Kerk, Spoorstraat, ten voordeel© van het Orgelfonds der Ger. Kerk. worden: „Mevrouw Atterbury zal mij wel zeggen, hoe de japon opgemaakt moet wor den." Haar oor was scherper geweest dan dat van het meisje, want spoedig hoorde zij het ritselen van een rok een eind weg in de hal en daarna verscheen d-e vrouw des hui zes in de deuropening. Zij wierp een snel len blik van de een naar de and-ex, maar Betty zag haar kalm aan, en het gezicht van de naaister was afgewend. Toen bet passen afgeloopen en jufvrouw Pope heengezonden was, wendde mevrouw Atterbury zich tot het meisje. „Vanavond komen een pa-ar kennissen -bij mij eten en ik wil niet, dart je je in dat sombere zwart vertoont Ik heb Carolina een paar van mijn blouses in je kamer laten neerleggen, die je geloof ik wel aan kunt.' Koon alsjeblieft bijtijds in de ontvangkamer." Betty gehoorzaamde maar merkte dat een paar gasten waren er al. Mevrouw Oimlmino zat katachtig gedoken in ©en hoek van de groote rustbank, met een cigareit tusschen haar vingers en een rood plekje, dat op beide verwelkte wangen gloeide. Zij sprak schielijk met schouderophalen en levendge, zenuwachtige gebaren'met een langen defti- -gen heer met grijs haar, die werd voorge steld als dr. Bayaxd. Wolvert stond alleen, met een arm op den schoorsteenmantel geleund. Hij staarde in 't vuur en zijn gezicht leek in de flikkerende vlammen oud geworden en ingevallen. De booge jukbeenderen glansden als van een doodskop en om de bleeke oogea been waren kringen. Mevrouw Atterbury sprak met twee an dere manneü bij de deur en onder het ver tellen nam Betty hen ter sluiks op. De eer- Vereeniging voor Huisvrouwen. Belangstellenden verwijzen wij naar de advertentie betreffende den cursus voor zui gelingen-verzorging, die op 80 Maart een aanvang zal nemen. Bjj herhaling is ironisch beweerd, dat alleen Duitschland blyk gaf het verdrag van Ver- sailles nog te kennen en dat het voor de Geallieerden al lang een doode letter was geworden. Inderdaad heeft Dnits«hland zich, vooral den laatsten tyd, dikwyls op het ver drag beroepen, zoo ook tegen don eisch der Oommissie van Herstel tot betaling van 12 milliard Mark voor 1 Mei a.s. en tot storting van den eersten termy'n van 1 milliard op 23 Maart. Volgens het verdrag van Versailles echter, moeten de 20 miliiard in elk geval op 1 Mei a.s. 't zy in goud, 't zy in goederen, vol daan zyn. Daarvan kan geen cent in rente dragende schatkistbiljetten worden omgezet. Naar de letter van het verdrag zou Duitschland voor 1 Mei a.s. dus geen 20, doch 40 milliard -minus de kosten der bezetting en bevoorrading hebben te voldoen, de helft in goud en goederen, de andere in schatkist biljetten. Te Berlyn zal men van deze uit legging wel opkyken, maar er, althans for meel, weinig tegen kannen inbrengen. Formeel was de Commissie van Herstel ook in haar recht, toen zy op zoo korten termyn betaling van 1 milliard eischte. Immers art. 235 machtigt haar, de termynen en wyze van voldoening Vast te stellen Wel mag men vragen of het in overeenstemming is met de schriftelyke belofte van Clemenceau aan de Duitsche vredesdelegatie, dat de Commissie steeds de billykheid in acht zou nemen. „N. R. Ct." Berlijn, 26 Maart. Volgens de Manches ter Guardian bereidt Briand een geweMadi- ge inning van die geëisobte 12 milliard goud- mark v-oor. Hij wil de bezetting van Opper- Silezië verlengen en een afzonderlijke tol grens in O. 8. instellen. Bovendien wil hij later -het geheel© Roergebied bezetten. De afwyzend-e houding van de rijksregee- Ingezonden mededeeling. URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur is de werkelijke oor zaak van rheuma-tiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zyn van nierzwakte. Zware, moeilyk verteerbare spijzen, aloohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van eer dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de over spanning om hert uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelyken de taak der nieren en voorkomen, dat niet- gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spie ren, zenuwen en gewrichten afzet en kris talliseert. Deze voorbehoedende maatregelen kunnen worden aangevuld door tijdige ver sterking van de nieren door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmid- del verschaft succes, zelfs in gevorderde ge vallen van nieraandoenin-g en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, nier-gruis, nierwa-terzuoht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging, Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op -de ingewanden, -doch louter op de nieren en -blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en genezend, wordt dit niergeneesmi-dde! alom aanbevolen als -gevolg van de uitmun tende resultaten, die men ermede behaalde. Te Hélder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 93, 1.75 per doos. ste, Leonard Ide, was nog een piepjong man met een wegloopend-e kin en leege, glazige oogen. Zijn smoking was op het fatterige af, maar de zwierige lijnen konden de smalle schouders en de holle borst, •H> er onder zaten, niet verbergen. De hand, die hij aan het meisje toestak, was koud en klam, en zyn hooge, dunne stem kraste onaangenaam in haar oor. De ander vormde in zyn voorkomen met hem byna een koddige tegenstelling. Kort en gezet, met een rond buikje, en dik, ijzer- grijs haar, stond hij met -zijn plompe beenen wijd uiteen en zijn oogen glinsterden vrien delijk achter de groote brilleglazen, terwijl hij een buiging maakte. Zijn stem was diep en gutturaal en hij had een duidelijk buiten- landsch accent. Zyn roode .gezicht -gloeide in het schijnsel van het vuur. Betty versrtond zijn naam niet, maar de anderen noemden hem „professor^. De bleeke jonge man trachtte een gesprek met haar aan te knoopen met een uitdruk king van verveling en neerbuigendheid, waarin zij onder andere omstandigheden schik zou gehad hebben, maar terwijl zij van het eene gezich naar het andere keek, pynig- de een en dezelfde vraag voortdurend haar hersens. Wisten zij ervan? De oude heer met het voorkomen van een aristooraat, de joviale professor, de lamlendige Jonge man zouden zij den last van het medeplichtige medeweten samen met de rest dragen? (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1