Het „Pitrucia" Dweil-Apparaat ROOKEN SPAREN De „Rex" en „Superex" Handstofzuigers, C. KIESEWETTER, Ingezonden mededeeling. NIEUW. NIEUW. The General Import Co., Frankrijk en de Vereenigde Staten. De „Matin" verneemt uit Washington, dat de Senaat zelfs niet over den Volkenbond zal spreken en het verdrag 'van Versailles niet zal bekrachtigen. ITALIë. HONGARIJE. De reis van koning Karl. ZUID-SLA VIE. Een minister In hinderlaag. BINNENLAND. Jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort t. De spoorwegverbinding over de afsluitdijk. De Grondwetsherziening. Gepensioneerden en wachtgelders. Uit het mijnbedrijf. De soc.-dem. wethouders van Amsterdam. Arsenicumverbindingen op behangselpapier. Geen communisme In het leger. Ingezonden mededeeling. is bij het gebruik van Roode Star 60 ct. per half pond Gele 50 Groene Zwarte Overal verkrijgbaar AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. ROND DEN DAM. V. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. GEMENGD NIEUWS. Hadt-je-me-maar ontluisd! candldaat korf ïïK™?6 ^nSaaS- oanaidaat kon zelfa hier niet in aanmerking Te goed vertrouwen. Militaire pensioenwetten. Inbraak in het Raadhuis. Vóór-historische vondst. Te zware belasting. Voetbal. N. V. B. N. H. V. B. wringt en dweilt zonder dat de handen in aanraking komen met het water en men be hoeft niet meer te bukken. Het dweilen wordt zoodoende een aangename bezigheid, waar tegen niemand meer bezwaar kan hebben. Dit apparaat ia een ware uitkomst, vooral voor groote huizen en inrichtingen. De prijs bedraagt slechts f 6.75. voor het stofvrij maken van Karpetten, Stoelen, Gordijnen, Linoleum en Bedden. Voorkomt het herhaaldelijk stofafnemen na het vegen en bespaart zoodoende veel tijd. Voldoet aan de hoogste eischen en is onm.isbaar in elke huis houding. Prijs f 40. Utrecht. Alléén-verkoop voor Helder en Omstreken: 169 KANAALWEG 174 TEL. 249. machtsbeginsel. Het vredesverdrag verleent Frankrijk geen rechten, die de vredesvoor waarden te buiten gaan; met name mist Frankrijk onder vigueur van het volkbn- bondsverdrag het recht tot represailles, 't Is bovendien onjuist, dat Duitschland zoh heb ben geweigerd over betalingsmogelijkheden te onderhandelen. Niet wegens de „belache lijke aanbiedingen" van Duitschland, maar wegens het onvermogen van de Fransche delegatie om van de te Parijs door den Op persten Raad genomen besluiten af te wijken en verder wegens de beperktheid van Duitschland's draagkracht is de conferentie van Londen mislukt. Frankrijk streeft er naar binnen den kortst mogelijken tijd uit zijn financieele moeilijk heden te komen en Duitschland is ten allen tijde bereid op eiken grondslag, die rekening houdt met zijn draagkracht zuiver zakelijk te onderhandelen, maar met dwang en bedrei gingen is dit doel niet te bereiken. De „Peuple" over Briand. De illusies van "Briand, zet de „Peuple" boven haar verslag van de door Briand in den Senaat gehouden redevoering over het herstel van het verwoeste gebied, die als een weerlegging was bedoeld van de Duitsche beschuldiging, dat de Franschen het herstel verwaarloozen om de openbare meening door den aanblik der verwoesting op te hitsen. In de „Peuple" komt Chaiivin, secretaris van den Franschen Bond van bouwvakar beiders, door Loucheur -ip de Kamer in het geding gebracht, terug op diens „fantasiën" nopens.eventueel gebruik van Duitsche werk krachten tot herbouw van het verwoeste ge bied. De vertegenwoordigers van het Alge meen Verbond van den Arbeid, verzetten zich inderdaad aanvankelijk daartegen, omdat er toen ernstige werkloosheid in Frankrijk heersohte en de Fransche regeering de Duit sche tegen de Fransche arbeiders wilde uit spelen. Later hadden ze te Versailles een onderhoud met Duitsche arbeiders. De Fran sche leiders stelden toen voorwaarden. De Duitschers moesten behandeld worden als vrije mannen en een beetje beter gehuisvest en gevoed dan de Fransche. Het betoog van de „Peuple" eindigt met de oude beschuldi ging, dat degenen, die uit den oorlog winst sloegen, het herstel tegenwerken om langer van de ellende voordeel te hebben. Over dit laatste verontrust men zich hier, te Parijs, een beetje. In de motie-Knox komt immers niets voor over de plicht van Duitsch land tot vergoeding. Op het oogenjblik zoeken de Amerikaan sche senatoren een formule, die Duitschland daaromtrent niet in twijfel 'zal laten. De officieels zending van Viviani is nu afgeloopen. In de nog overblijvende 14 dagen van VI- viani's vertoef in de Unie gaat hij lezingen houden. Men weet te Parijs nu niet, wat men me' den Volkenbond moet aanvangen. De Vol kenbondsovereenkomst is nauw verweven met het Vredesverdrag en men voelt zich in Frankrijk gedupeerd, daar indertijd die Vol kenbond ten pleiziere van de Ver. Statci was aanvaard. Zoo wordt het tenminste t< Parijs gevoeld. Volgens de „Matin" hebben de 15000 ar beiders van de Fiat-fabrieken te Turyn ge daan gekregen wegens de eischen der arbei ders-commissies. Uit Rome wordt gemeld, dat de Kamer ontbonden wordt en de nieuwe verkiezingen op 15 Mei zijn bepaald. De senaat en de nieuwe Kamer zullen 8-Juni bijeenkomen. In ons vorig nummer hebben wij reeds ge meld, dat de trein die Koning Karl van Stein- amanger terug bracht naar Zwitserland, vooi Bruck (Oostenrijk) was opgehouden door ar beiders. Nader wordt hierover gemeld: Nadat de trein Dinsdagavond negen uur zonder incidenten het station Graz was ge passeerd, verzamelden zich te Bruck duizen den spoorwegarbeiders, die het geheele sta tion in bezit namen. Zij eischten, dat de ex-keizer tegenover een arbeidersdelegatie de verklaring zou afleg gen, dat hij nooit weer een poging zou doen om naar Oostenrijk te komen. Weigerde hij dit, dan zou hij volgens hun bedreiging wor den opgehangen. Met het oog op dit dreigement stopte dr trein te Frohnleiten. Er werden onderhande lingen aangeknoopt, om den keizer een vei lige doorreis te verzekeren, welke den gan sdien nacht duurden. Daarbij werd bepaald, dat 250 arbeiders aanwezig zouden zijn bij het paseaeren van het station door den ex- Bouverain. Zij zouden zich van elke betoo ging onthouden. De trein passeerde daarop Bruck te drie uur in den morgen. Een bericht uit Weenen meldt nog, dat het incident veel ernstiger is geweest, dan aan vankelijk gemeld. De opgewonden menigte wilde den trein bestormen. De gendarmes en de soldaten waren te zwak om dit te beletten. De situatie werd te bedenkelijker, omdat er van locomotief gewisseld moest worden. De machinist redde de situatie door onverwacht te vertrekken. Volgens Weensche bladen heeft men Dij Frohnleiten nog getracht den trein te doen ontsporen. De machinist van den sneltrein uit Triest ontdekte dit bijtijds. De „Manch. Guardin." verhaalt op gezag van het Amerikaansche Roode Kruis, dat onlangs de Zuid-Slavische minister van fi nanciën beroofd is, toen hij met een bedrag van eenige millienen dinars naar Montene gro op weg was. De minister, Radovits], reisde per auto, door eenige soldaten ver gezeld. Op een bergweg moest de auto stil houden, wijl de weg versperd was. Toen de soldaten de hindernis uit den weg wilden ruimen, werden ze uit een hindernis be schoten en gedood. Ook de auto werd be schoten, waarbij Radovitsj gewond werd. Toen naderde een bende bandieten, die zon der zich om den gewonde te bekommeren, de koffer met het geld, die de minister bij zich had, wegsleepten. Een geitenhoeder bracht het bericht van den oven-al naar Pod- goritza en de van daar uitgezondenen von den de auto en de bijna doodgebloeden mi nister. De gewonde wordt nu in een Ame- rikaansch Roode-Kruis-fcospitaal te Cettinje verpleegd, maar zijn toestand is zorgelijk. - Te Maarsbergen is gisteren, vrij plotse ling overleden de oud-Minister van Finan- ciiën, jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort. In het Holland-nummer van de „Hambur ger Nachrichten" van Maart bespreekt de Burgemeester van Groningen de belangrijke betrekkingen tusschen onze noordelijke pro vincies en het Hamburg-Bremen gebied. In dit verband wordt de beteekenis geschetst van de nieuwe snelvsrbinding, die over den grooten Zuiderzee-afsluitdijk gedacht is, waardoor een groot deel van het handels verkeer onzer Noordzee-havens en het cen trum van Nederland via Wieringen-Piaam en door de provincies Friesland, en Gronin gen naar N. W. Duitschland zal worden ge leid. Er wordt tevens op gewezen, dat de overlandlijn door het Zuiderzeegebied juist in de kortste route ligt van een der hoofd verkeerswegen door N. W. Europa, n.1. van den handelsweg: Kanaalhavens (Dover-Ca- lais)-Brussel, Antwerpen, Nederland, Afsluit dijk, N. W. Duitschland; alsmede van de ver binding Engeland-Holl. havens (IJmuiden), afsluitdijk, Duitsch Noord-Oostzeegebied. („Flevo"). In de vergadering van de Tweede Kamer heeft de voorzitter medegedeeld dat Dins dag 3 Mei zal worden aangevangen met het onderzoek in de afdeelingen van de wetsont werpen, bereffende de Grondwetsherziening en imet dat, nopens de goedkeuring van het Protokol van het Hof van Internationale Justitie. Het lid der Tweede Kamer de heer Th. M. Ketelaar heeft een voorstel van wet inge diend, strekkende tot bepaling van een ver goeding aan gepensioneerde en op wacht geld gestelde rijksambtenaren, onderwijzers en minder geëmployeerden tot een gelijk bedrag als hun jaarlijksche storting aan het weduwen- weezenfonds voor burgerlijke ambtenaren. Naar inlichtingen door het departement van Financiën verstrekt, zullen de jaarlijk sche kosten 165.000 170.000 bedragen. De heer Ketelaar is niet van oordeel, dat dit bedrag'te hoog zou zijn, om de regeering te weerhouden, een overigens billijken maat regel toe te passen. Voorgesteld wordt deze vergoeding, even als voor de in dienst zijnde ambtenaren is geschied, te doen ingaan op 1 Januari 1020. De mijnwerkersbonden hebben Woens 'ag avond de in de commissie getroffen regHnr aanvaard. De loonkwestie kan dus voorloopif als o- gelost worden beschouwd. De wethouders Wibaut en De Miranda hebben Vrijdag, om het genomen besluit in zake de 8-Juni-stakinrs in gemeentedienst, schriftelijk hun ontslag ingediend. (Vragen van Kamerleden.) Vragen van den heer Schaper aan den Minister van Arbeid: lo. Is de aandacht van den Minister ge vestigd op de berichten omtrent arsenicum- verbindingen, die op behangselpapieren schij nen voor te komen? 2o. Welke maatregelen denkt de Minister, indien de bekend gemaakte waarnemingen door den dienst der Volksgezondheid worden bevestigd, te treffen om aan dit euvel zooveel mogelijk een eind te maken? Naar de „Avp." verneemt, heeft het hoofd bestuur van de Onderofficiersvereeniging „Ons Belang" twee onderofficieren geroyeerd als lid van die vereeniging wegens het pro paganda voeren voor het communisme. Een hunner heeft in dit royement berust, de ander heeft er protest tegen aangeteekend. Niemeyer's Ster-Tabak IS 40 ii H 35 ,i ij ii ii ii ii ii den „machtige" begint te dragen, werd 't ten slotto dan tooh ook te machtig en schorste, tot veler ergernis, op een gegeven moment de beraadslagingen. Hij verklaarde, dat er „met zulk een gezelschap niet te vergaderen viel Om van de wonden der praktijk te genezen, zal hij nu spoedig naar Parijs afreizen, ten einde daar een theoretische(l) voordracht te houden over een sociaal-economisch onder werp. De theorie Is nu eenmaal gewillig en de praktijkzwakl Met dat al zitten er dan twee onzer vroede vaderen in „la belle France". Burgemeester Teilegen toeft er nog steeds en deed een aan vrage om zijn verlof te verlengen. En de derde man zal dan, binnen een tijdsverloop van slechts luttele maanden, als burgemees ter dienen te fungeeren. Deze eer valt aan wethouder Den Hertog ten deel, die meteen tot taak krijgt H. M. de Koningin bij haar aanstaand bezoek te ontvangen. Een decora tieve en representatieve taak, die aangena mer is dan het leiden der Raadsvergaderin gen! Het Burgemeestersambt van een stad als Amsterdam vereenigt ongetwijfeld, zooals het ou is, te veel en te uiteenloopende func ties in één persoon; burgemeester Teilegen heeft daar reeds op gewezen en sprak dan ook de wenscheüjkheid uit het leiden der Raads vergaderingen los te maken van het Burge meesterschap. Men kan een hard en goed werker zijn en nog geen goed voorzitter van een „gezelschap waar niet mee te vergaderen valt"! Twee Burgemeesters dus? Doe 't dan maar ineens goed, zouden wij zeggen, en neem er...drie! Eén voor het loopende, interne werk, het gewichtigste één voor het leiden der Raadsvergaderingen het zwaarste en één voor de representa tie het aangenaamste, maar daarom nog niet het gemakkelijkste! Niet ieder kan met zwier en gratie een wereldstad vertegen woordigen en nog minder met élégance een rok of gekleede jas en hooge hoed dragen! Mannelijke hebbelijkheden. Het openbare leven. Het Bur gemeesterschap. Eén van de opvallende verschillen tusschen den Haag en Amsterdam is wel, dat men in de hofstad in de tram en op straat een onge hoord aantal décolatie's tegenkomt, met den bij behoorenden aankleve van den officier of ambtenaar in ruste terwijl hier, aan het Y, tusschen de drukdoende, zakenlieden een dergelijk verschijnsel tot de zeldzaamheden behoort. Toch gaat er de laatste weken geen dag voorbij of men ziet op jaslapel en in het knoopsgat t' allen kant, onder de stralende lentehemel, eenzelfde bloem of kleurig knoopje prijken. En de oppervlakkige be schouwer vervalt in den waan, dat ook in onze goede stad een milde lintjesregen zou zijn neergedaald. Maar 't duurt niet lang of hij is ingeliciht, dat 't hier niet anders is dan de zichtbaar-geworden ijdelheid en gemak zucht des mans! -i-'Want deze, door schoone feeën, op straat en plein aangeboden sierse- len beteekenden voor dén drager nu eenmaal helaas, meestal niet, dat zijn hart van liefda digheid vol is en dat deze schoone gevoels- bloei zich ook uiterlijk kenbaar maakte, maar doen den man kennen zooals hij is: oogen- blikkelijk bezwijkbaar voor een blik uit een paar vrouwenoogen en.... doodsbang voor „soesah"! Maar aan alles komt een eind; zelfs aan deze mannelijke hebbelijkheden! De organisators van de verschillende in zamelingen voor „kinderen naar bulten", „Nederlanders in den vreemde", „Weensche studenten", en wat niet al, die tot nu toe met deze, psychologisch zoo goed geziene straat- verkoopen succes op succes boekten, mogen daarmede wel rekening houden! Laat 't, voor een tijd althans, eens uit zijn! Want anders moet men, noodzakelijkerwijs, nog de geboor te gaan beleven van een „Vereeniging ter be scherming der belangen van openbare-lief- dadigheid-schuldigen" en komen we nog meer in de vergaderingen, moties en ingezon den stukken te zitten, dan we al doen, nu de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur staan! Niet, dat we iets hebben tegen eenige fleur in het openbare leven, een fleur, die in dezen tijd van nivelleering en vooral hier in ons stijve landje, geheel dreigt zoek te raken, zoo juichen we dan ook toe, dat meer en meer de onvermijdelijke verkiezlngsbiljetton, die thans alom beginnen te verschijnen, ont worpen en uitgevoerd worden door kunste naars. Het is een stap op den goeden weg, die, hopen wij, tenslotte er toe zal lelden, dat' ook straatbetoogingen e. d. hun aesthetische adviseur hebben. Voor een dergelijke specia liteit zou er inderdaad werk in overvloed zijn! Gedurende de laatste dagen had hij zich dan al dadelijk kunnen wijden aan het arran- geeren van de huldebetuigingen aan den biljart-kampioen Bos, met lauweren en den wereldkampioenstitel uit Parijs in de vader stad terug, en aan den, na zijn Amerikaan sche campagne, aan het kunstlievend Amster dam teruggeschonken Willem Mengelberg. Beiden hadden bij aankomst aan het Centraal Station huldebetuigingen in ontvangst te ne men, die, hoe goed ook bedoeld, niets aan Hol- landsche onbeholpenheid te wenschen over lieten. De eerste, die aan Bos, verliep, althans voor wat 't „straatgedeelte" betreft, in een mieserige optocht van langzaam achter elkan der voortsukkelende auto's en andere vehi kels, waar de feestgangers met verveelde ge zichten zich in lieten meezeulen, terwijl de laatste strandde op het Amerikaansche tempo van leven, dat Mengelberg van zijn reis had meegenomen. Vóórdat krans en welkomst rede respectievelijk uit hand en mond waren losgekomen, zat onze eerste dirigent al weer in het Concertgebouw en leidde een repetitie. Niet echter dan nadat hij, ook «enigszins in de Amerikaansche lijn, enkele reporters had verteld welke schitterende aanbiedingen, in clusief huizen, auto's, enz., enz. hij in Ame rika had afgeslagen! De oude, stervende gemeenteraad heeft in tusschen gezorgd, dat het openbare leven toch niet geheel en al van fleurige beweging verstoken bleef. Met een debat over de be straffing der z.g. Juni-stakers, heeft hij kans gezien een emotioneelen en levendigen dood' strijd te strijden. De heer Wibaut, onze waar nemende burgemeester, die, op voorbeeld van „de Telegraaf", algemeen den bijnaam van Zitting van 5 April. Een drama „au grand spectacle" te Koegras. De werkman N. H. had vroeger in vriend schappelijke verhouding verkeerd met de familie S. M. Maar blijkbaar waren later de bordjes wat verhangen, althans kwam op 24 Januari in een opgewonden toestand, waarin de geconsumeerde alkohol niet vreemd was, in den namiddag H. aanzeilen en vroeg voor de ruiten of hij binnen mocht komen. Vrouw M. was alleen thuis met haar schoondochter en toonde niet veel lust om den geageteerden bezoeker binnen te laten, maar hij wachtte die toestemming niet af en verscheen in de kamer, woedend omdat juffrouw M. zijn vuile goed niet mee wilde wasschen en allerlei be dreigingen uitbulderend. Hij wilde haar op hangen en vermoorden, dus toonde H., dat hjj heel wat minder vriendelijks met juffrouw M. voor had. Deze was niet op haar gemak, dat laat zich denken. Zulke voorgestelde vooruitzichten zijn niet aangenaam. Zij zond haar schoondochter naar den rijksveldwach ter om assistentie. Deze verscheen dan ook vóór H. zijn moord- en ophangingsplannen een tastbaren vorm had gegeven en verwij derde hem uit de woning. Maar later, toen de kalmte in Koegras was weergekeerd, en de diender vertrokken was, verscheen de vast houdende H. alweer voor juffr. M.'s woning. Hjj plaatste een ladder tegen de dakgoot, maakte daaraan 2 paar meter touw vast en verklaarde, dat hij juffr. M. daaraan zou op hangen. De uitvoering van dit nobele voor nemen bleek echter niet zoo heel gemakkelijk en juffr. M. toonde zich niet geneigd, om zioh als 'n oude soepkip aan de dakgoot te laten ophangen. Maar zij kon niet beletten, dat H. haar in de keel greep en haar bij de ontstane worsteling op 'n geweldige manier in haar linkerduim knauwde. Gelukkig echter ver scheen zekeren heer Marees op het tooneel van,den strijd. Deze wist juffr. M. te ontzet ten en gezamentlijk hield men den woesteling in bedwang tot opnieuw rijksveldwachter Gijswijt verscheen'om hem onschadelijk te maken. Juffr. M. was echter zoo duchtig in den duim gebeten, dat zij zich onder behandeling moest stellen van Dr. Oudendal. Maar ook deze medische behandeling kon niet voorko men, dat juffrouw M. als souvenir aan de ophangingsscène een stijven duim zal hou den. N. H. was heden gedagvaard ter zake huls vredebreuk en vernieling, doch hij was niet aanwezig. Dr. Oudendal had het gebit van den bekl. geïnspecteerd en dit in zulk een goeden toe stand bevonden, dat het zeer goed mogelijk was geweest voor hem om juffr. M.'s duim zóó te mishandelen als door den arts was ge constateerd. Het O. M. noemde het een zeer ernstige mishandeling en veroordeelde in het alge meen het woeste optreden van beklaagde, om tenslotte tegen hem 5 .maanden gev. te vor deren. Oewogen en te licht bevonden. De arbeider Jb. J. te Wieringerwaard, die voorw. was veroordeeld, doch zich in zijn proeftijd had schuldig gemaakt aan diefstal van een paar schoenen en daarom was ver oordeeld, moest met gesloten deuren terecht staan, teneinde de rechtbank té hooren be handelen of de voorw. straf zal worden ten uitvoer gelegd, wat onder ons gezegd en ge zwegen, wel niet twijfelachtig zal zijn. Om half zes Donderdagmorgen vond een surveilleerende politieagent in een portiek aan het Rembrandtplein een ineengedoken grauwe, vrij onooglijke massa. De agent, be grijpende, dat een zwerver in dit na-nachte lijk uur op de hardsteenen stoep een rust plaats had gezocht, schudde de massa wek ker, en uit den grauwen bundel ontwarde zich een bejaarde bedelaar. De bedelaar bleek „Hadt-je-me-maar" te wezen. „Ga naar je huis of naar je logement om te slapen", maande de agent. lügement om te 4et ,heer De Gelder antwoordde, dat hij zóó iets er niet op na houdt Dat hu Dat hij leeft van giften en gaven.. W aarop de politieman den ouden heer me,en*T Tr het 'Politiebureau aan Sn Sta* komen om op de brits zijn leden uit te strek ken. Hij bleek, hij nadere beschouwing, in verregaanden staat van onreinheid te ver- keeren en voorts lijdende 'te zijn aan huid" uitslag. Zoodat een rijtuig werd gerequireerd waarin de heer De Gelder in heel zijn onsma kelijkheid werd geladen en naar het Quaran tainestation gereden om te worden ontluisd. Het moet, naar ons de oommissaris van het bureau Singel vertelde, een historisch mo ment zijn geweest, toen de vervuilde grijs aard, die alles als een grap opvatte, met bree- den hoedzwaai afscheid nam van de politie- mannen om zich naar het ontluizingsinsti- tuut te laten overbrengen. Frissche morgen! Een familie uit Sliedrecht vertoefde Woensdag te Rotterdam met de bedoeling zioh voor de reis naar Amerika in te schepen op het tot vertrek gereedliggende schip der HollandAmerikalijn. Aan een 14-jarige zoon was de zorg opgedragen voor een k0f. fertje, waarin de bezittingen der familie be- vonden, een borgstellingsbewijs ten bedrage van 11000 en zes stukjes staatsleening pa_ raguay. Het jongemensch ging op de Blaak een sigarenwinkel binnen en zette in lande lijk vertrouwen op de eérlijkheid der voor bijgangers terwijl hij zijn inkoopen deed. zijn koffertje op de straat neer. Tot zijn ver-' wondering was, toen hij dampende den win. kei uitkwam, het kostbare valies verdwenen. De nasporingen der politie, tot wie de toe komstige burgers van het nieuwe werelddeel zich in hun wanhoop wendden, hebben nog niet tot de wederopsporing hunner bezittin gen geleid. De Minister van Oorlog ad interim van Marine heeft Donderdag op een audiëntie aan de delegatie van het hoofdbestuur van den Kon. Bond van gepens. officieren enz. Bendor meegedeeld, dat hij de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer van de nieuwe pensioenwet ten voor land- en zeemacht geteekend had en dat deze een- dezer dagen bij de Tweede Ka mer zou worden ingediend. Woensdagnacht is ingebroken in het ge meentehuis te Zeist. Op alle kamers zijn kas ten en hureaux opengebroken. Enkele hou- derden guldens zijn gestolen. Uit Velsen wordt bericht, dat daar bij het omploegen van een stuk land, ten noorden van de buitenplaats Velserbeek, een stuk been van een voorhistorisch dier zou zijn op gedolven, waarvan de lengte 170 oM. bedraagt en de omtrek van het dunste gedeelte 115 cM. Het been is in twee stukken gebroken. De zware belastingen zijn, naar het schijnt, il even noodlottig geweest voor het gebruik van Havana-sigaren als voor champagne. H. J. H. Irish, de voorzitter van wijnkoopers- vereeniging, heeft, antwoordende op een op merking van den kanselier der schatkist over •ie grove winsten, die de wijnkoopers op champagne maakten, verklaard, dat zij bereid waren hun hoeken te laten zién. Onlang» was men overeengekomen, dat 20 sh. op een dozijn flesschen een redelijke winst was. Daarin zijn begrepen de kosten van het ver voer, het opslaan en het behandelen van den wijn; De handel in champagne was, wat de wijnkooperij betrof, door de belasting gedood. Voor den oorlog was het heel gewoon, als een wijnkooper 1000 dozijn flesschen bestelde. Nu bestelt geen wijnkooper in Engeland meer champagne voor hij eerst een klant heeft. Dat is, zoo besluit Irish, slecht voor de schatkist en slecht voor Frankrijk. Program» voor Zondag: 10 April. De Competitiewedstrijden. u Eerste klasse. Rotterdam: Spartar—V.O.O.; Amsterdam: A.F.G. -U.V.V. Overgangs klasse. Den Haag: (Juick—H.F.C. Derde klasse R. Koog aan do Zaan: K.F U.-Swift. Resorve 2e klasse A. Amsterdam: V.V.A. II—Z.F.C. II. (Betreft uit sluitend het o vernomen van oen strafoohop dool |I y'.V'A. 11, ingevolge toekenning van het doof Z.F.C. U ingediend® protest). Kampioenschap van Nederland. Amsterdam: Ajax—N.A.C.; Deventer: Go A!i<*i —He Wuick. Bokorcompctitie. 2o ronde. Den Haag: R.V.C.—E.D.O.; Rottor" dam: K.i'.C.—O.D.E.: Amsterdam: Germaan- D.B.C.; Neerlandia—fasttioten; Zaandam: Z.F.C-— Haarn; Hoorn: Hollondda—N.O.S: Enkhuizen: w est i risiaSteeds Voorwaarts: Wormerveaf' W.ö.C.Zeeburg; Den Haag: V.U.C.—C.V.V. Rauch-beker. lo ronde. B. Zaandam: ZaanlandiaAlcniarl» V ictrix. Gouden Kruis. I *5 r(®de: Purmersteiin li—Go Aheod li. J? rondo; W.KC. 1V-U.3.C. 11; 3e ronde: Go Ah^ zz u.o. V. 11. HelderOud-H.B.S. Zoindtag speelt Helder een vriendschapp# miatch togen een elftal, waarvan de meeste sj?e vmoegier voor do voormalige 3e klasser H.B.S. kwamen. Het binnewtrlo van de oombinatlaJL er op papier niet kwaad uit en hebben zich ,v'c?0r hun club meer dan eens oude: L u.7l. vluu zueer aan eens onaersc"»» nS'.en was bekend oim zijn terwijl de midvoor handig met 'het leer£2 goocneien, maar, jammer genoeg, dit te ver om succes te hebben. ♦«du Ye^n, rz'iot in hoeverre deze spelers na hit ^l8pel 'nofi: booeferid hebben; we net met, maar is het tegendeel waar, dan n^gZmak?nd* H®lder"v^«di*huf W 4 Hot oud-H.HiS. elftal ziet er aldus uit: Ts Roller Buiskool r Benthem. Deursen v. d. Vlies Luyckx buiskool Horning Manheim Kramer v. a- Seriewedstrijden Alc. Victrix. H.R.C. I—C.8.V. I. De soriewedstrijden van Alc. Victrix. leden week uitgesteld waren, Zullen te«el1 aanvang nemen. H.R.C. I moet uitkomen^ C.Ö.V. 1 Castricuim. Daan-do roodhomdert '!j zelfde elftal uitkomen als tegen de An"1 irdf zal C.ö. V. wel met oen nederlaag naar ilzuz den gezonden. Vertrek 12.80, terug 6 uur. H.R.C. 8O.K.K. t Maandagavond half zeven speelt H.R.G' J U,K,K., 1 op bét terrein IVinaorp.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 2