Buikgordel-Corsets NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA I. GRUNWALiT- HELDER ■MM Training „The Perfect". „DEN BURG", r Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse Training-Corset „The Perfect", No. 5404 ZATERDAG 21 MEI 1921 49e «JAARGANG KANAALWEG 71-74, KEIZERSTRAAT 116 ez Alleen-verkoop van de HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT Het Café op de bovenzaal biedt den bezoeker een gezellig zitje en riant uitzicht. Goede consumptie. - Billijke prijzen. All een des Zondags goedkoope D f 1.50 per persoon, van 5-7 uur. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Holdersohe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indlö p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad rasp. f 0.Ö76, f 0.75, f 0.85,11.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losee nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE ROER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN; 20 ct. p. regel (galjard)ïngez. moded. (kolombr. als redae. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v, 1—4 rog. 50 et., elke regel meer 10 ct. bil vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder iro. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-mo. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomertyd). Maan Zon Hoogwater op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 9.30 m. 5.35 4.55 8.58 9.40 10.— Mei Zondag 22 a Maand. 23 Dinsdag 24 Woensd.25 Dond.d. 26 Vrydag 27 Zaterd. 28 10.22 11.7 11.45 12.17 11.45 1.— 6.20 4.54 9.— 10.15 1U 4u 7.104.52 9.2 10.50 11.15 8.4 9.3 10 4 11.6 4.50 9.3 4.49 9.4 4.48 9.5 4.47 9.6 11.25 11.50 12.- 12.30 12.40 1.— 1.10 1.20 BUITENLAND. De Opperste Raad. De Engelsche zaakgelastigde te Parijs wendde zich Woensdag tot 'het departement van buitenlandsche zaken, om de Fransche regeering te vragen zich te laten vertegen woordigen op een bijeenkomst van den Op persten Raad, waartoe eveneens een verte genwoordiger voor Amerika w,as uitgenoo- digd. Briand toonde Zich in beginsel gunstig gestemd' voor de bijeenkomst, maar behield zich de definitieve aanneming voor tot het einde van het debat over de buitenlandsche politiek, dat heiden in de Kamer begint. De Engelsche gezant te Rome heeft aan graaf Sforza de udtnoodiging tot de nieuiwe ententeoonferentie, waar de Opper-Silezische kwestie zal wordien 'besproken, overhandigd. Sforza verklaard© onmiddellijk, dat hij het denkbeeld van een dergelijke conferentie goedkeurde. Het scheen hem zelfs de eenige weg te zijn om tot een oplossing te komen. Volgens een Reuterlbericht is men in goed- lngelichte kringen van meening, dat er alle kans is, dat de Opperste Raad in het einde van deze week bijeen zal komen. Parijs of Boulogne worden genoemd, als waarschijnlijke plaatsen van samenkomst. Van Fransche izijde is er totdusver geen aanwijzing dat de Fransdhen niet bereid zou den zijn met de geallieerden in conferentie samen te komen ©n die indruk dien d© Fran- Bohen gegeven hebben, is dat zij daartoe be reid zijn, zoodra Briand in de Fransche Ka mer zijn beloofde verklaring afgelegd zal hebben. Men voert aan, dat de 'goede uit komsten, welke de conferentie zou kunnen hebben, teniet zouden gedaan worden door een onbepaalde verdaging, welke sommige kringen wenschen. Uitstel van 'het nemen van definitieve stappen kan den .toestand en- kel.verergeren. Het is nauwelijks waarschijn lijk, dat de conferentie reeds tot een defini tief besluit betreffende de toewijding van betwist gebied zal komen. Zij zal zich veeleer bepalen tot een beraadslaging over algemee- ne gezichtspunten. Engeland en Frankrijk. 'Na de verklaring van Lloyd George is in de Fransche pers een storm losgebroken. Met de nadere uitlegging, die de Engelsche minister gaf, heeft deze het in de oogen der Franschen nog veel erger gemaakt. De ge- heele Fransche pers wijst de verwijten van den Britschen premier terug. Slechts de heftigheid, waarmee de bladen dat doen, loopt uiteen. De geprikkeldheid is algemeen. Som mige bladen meenen, dat de fout bij hen ligt, die Lloyd George au serleux nemen; andere trachten zijn humeurigheid te verklaren. Daarbij leggen ze den nadruk op zijn karak ter. Als politicus zonder beginselen staat hij hier algemeen te boek. De „Éclair" bespeelt de anti-semistische snaar. De protestantsohe Lloyd George deelt de antipathie der Joden tegen de Roomsche Polen. Hij ontleent zijn kracht aan een col lectiviteit, waarvan hij woordvoerder is, in dit geval aan de groote Joodsche financiers, gelijk Isaacs, Samuel en Sassoon. Volgens de bladen beweert Lloyd George ten onrechte, dat hij de openbare meening in de Vereenigde Staten en Italië achter zich heeft en zjj wijzen er op, dat zelfs Engelsche bladen zich tegen hem keeren. Dit laatste slaat op de opmerkingen van de „Daily Mail". Overigens toch trekken alle Engelsche bladen de partij van Lloyd Geor ge en steunen zij hem in zijne opvattingen. Zoo schrijft de „Daily Telegraph": Italië en Amerika, evenals Engeland en Frankrijk, moeten wat de Parijsche pers ook moge zeggen zich aan het tractaat houden. Zijn bepalingen moeten rechtvaardig toegepast worden, zelfs als die op een gegeven oogen- hlik. De „Manchester Guardian" zegt: Geen Fransohman, die de vriendschap van Enge land' evenzeer op prijs stelt als wij die van Frankrijk, zal de duidelijkheid misverstaan, waarmee Lloyd George gisteren opnieuw het Engelsche standpunt tegenover de inbreuk van de Polen op het vredestractaat uiteen heeft gezet. De kwestie waar het om gaat is, gelijk zij door den eerste-minister uiteen is gezet, volkomen eenvoudig. Het *s> °f men al of niet zal gedoogen, dat Poolsche strijd krachten dat dokument als een vodje papier nul en van geen waarde zullen verklaren en met geweld zullen nemen bij het zeer groote gebied, waarmee het tractaat de Polen heeft begiftigd. De beschaving edsoht ook volstrekt, dat Opper-Silezië als eerste voorbeeld zal op- geteekend worden van de geslaagde hand having van het publieke recht in het nieuwe Europa. Het debat In de Fransche Kamer. De Fransche Kamer is gisteren met de bespreking van de buitenlandsche politiek begonnen. Tardieu heeft verzet aangeteekehd tegen de wijzigingen, die stuk voor stuik in het vredesverdrag zijn aangebracht en de te groote toegefelijkheid, welke volgens hem betoond is jegens Engeland. Hij klaagt over de vermindering van de Duitsche schuld aan Frankrijk, welke het Fransche ministerie in Ootober 1920 op 214 miljard frank papier of 136 miljard mark goud stelde, wat thans op 132 miljard1 mark goud voor alle geallieerden is teruggebracht, waarvan 58 millioen voor Frankrijk. Tardieu betreurt eveneens het uitstel van de storting van 20 miljard goud. Hij besloot met te zeggen, dat Engeland evengoed als Frankrijk aan het verdrag van Versailles gebonden is en dat Frankrijk zijn eischen kan laten gelden met behoud van de over eenstemming met de geallieerden. De Doltsche oorlogsmisdadigers. Zes-en-dertig Engelsche getuigen, die ver klaringen zullen afleggen bij de twee eerste processen te Leipzig tegen de Duitsche oor logsmisdadigers, zjjn Vrijdag vertrokken. Het proces tegen Heines, die beschuldigd wordt van wreedheid jegens Britsche krijgs gevangenen, zal Maandag beginnen en ge volgd worden door het proces tegen Müller op een dergelijke beschuldiging. Zeven rechters zullen in het rijksgerecht zitting nemen. OPPER-SILEZIë. De toestand in Opper-Silezië blijft onver anderd'. In de districten Pless .en Rybnik zijn de spoorwegen door de opstandelingen 'bezet. Op de stations wappert de Poolsche vlag. De spoorwegbeambten moeten op hun dienstpet den Poolischen adelaar dragen. Onder de Duitsche .ambtenaren in het mijn- district Rybnik heerscht groote opwinding. Zij worden gedwongen, zich ieder uur te mel den hij den plaatselijken commandant. Ot> het Station Lorlau is gisterenavond een trein met 600 Duitschers aangehouden. Zij werden er uit gehaald en na ar hot internee- ringskamp gebracht. In de Grenzzeitung publiceerde Korfanty FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 83) „Niets van te miaken." Ross sloeg met in spanning zijn oogen op, om zijn chef aan te zien. „Ik heb madame Dumois trachten uit te hoonen, om gegevens uit haar te krijgen, waarmee ik zou kunnen werken, maar u weet. zelf hoe zij tegenover u gedaan heeft. Zij is zoo benauwd voor ruchtbaarheid, dat zij riets wil loslaten, maar ik heb de hoop nog niet opgegeven. Ik had een aanwijzing ge vonden die wat scheen te beloven, maar ik was op het verkeerde spoor. Het was niet het meisje dat ik hebben moest." „Nu, houdt de oude dame warm." Mo Oor- mick nam het sigarenstompje weer in zijn mond, dat hij had neergelegd, toen de ander binnenkwam. „Als Iemand het kan, kun jij Iets uit haar krijgen. Laat mij weten, als er Iets nieuws ls." „Heel goed, mijnheer." Ross nam nota van den wenk en ging heen, maar lang nadat de deur dicht gegaan was achter hem, bleef Mc Oormick nog peinzend voor zich uit zit ten te staren met een verbaasde, half onge- loovig vragende uitdrukking in zijn oogen. HOOFDSTUK X. Van aangezicht tot aangezicht Betty viel dien avond met onverminderde geestdrift op het nieuwe vertaalwerk aan, maar haar geest dwaalde af en toen het mid dernacht was geworden, bleken slechts eenige regels de uitkomst van haar werk te zijn. Zij hield op om ze over te lezen, voor zij ze wegsloot en de vreemde zinsbouw klonk won derlijk van haar lippen in de stilte van de kamer. „Niaar de Stele van Abu 'ben ik gekomen In vrede om dit voor eeuwig in het graf neer te leggen, dat ik gemaakt heb aan den hori zon westelijk van de norne van A'bydos Haar stem haperde en begon te beven en zij luisterde, met al haar zenuwen gespan nen. Beneden had zij een doffen trillenden slag gehoord, die gepaard ging met de ge smoorde, maar ruwe stem van een man, met een verheffing erin van drift of gebiedend eischen. Zij legde haastig haar werk weg, doofde het licht, ging op den tast naar de deur toe en deed haar open. Het stemgeluid was ge daald tot een onduidelijk gemompel, en daar door heen klonk een hooger, helderder toon, waarin zij zonder moeite het geluld van me vrouw Atterbury's stem herkendie. Het meisje aarzelde en sloop toen naar het boveneind van de trap. Het huis lag in don ker, op een smallen bundel licht na, die uit de open deur van de miuziekkampr kwam. Zich aan de leuning vastklemmende en al door in de schaduw blijvende, ging Betty de trap af en gluurde, zich schuil houdende achter het hout van de trap, in de kamer. Jaok Wolvert zat half achter de tafel ge Ingezonden mededeellng. Oï mmm CD m wgmm 09 /J v„ w CU C/S CD" 0 c/9 0 0 09 H jij O i/Jfflj, 1 .1 5G Mn cn O O m 3 CS m z Bekende Specialiteiten op medisch hebben hunne goedkeuring te kennen gegeven over het en bevelen dit ten zeerste aan. een protesttelegram aan Lloyd George, waar in hij opnieuw dreigt de industrieele onder nemingen en de mijnen te vernietigen. Geen maöht ter wereld zou de bevolking daarvan kunnen terughouden. Korfanty heeft een verordening uitgevaar digd, waarbij, het verboden wordt, geld uit het gebied van den opstand uit te voeren. Personen, die het grensgebied overschrijden, mogen slechts 1000 mark met zich nemen. In dien men meer geld meeneemt, zonder dit aan te geven, wordt het verbeurd verklaard. Bovendien kunnen straffen tot 100.000 mark boete en tot 1 jaar gevangenisstraf of beide straffen te zamen worden gegeven. ENGELAND. De mfjnwerkersstaklng. Woensdag zijn eenige van de vooraan staande mijneigenaars, die na het ineenstor ten van de jongste onderhandelingen, Lon den haddein verlaten, aldaar teruggekeerd. Lloyd George, die te Londen 'blijft tot het eind van de week om de onderhandelingen te leiden, had een onderhoud met een van de voornaamste leiders der mijnwerkers en air Rob ert Hom e ontving sir Adam Nim- mo en sir Evan Williams als vertegenwoor digers der eigenaars, waarna hij' zich naar Downingstreet 10 begaf en met den eersten minister de laatste plannen tot bijlegging van het geschil besprak. Frank Hodges heeft Woensdag Londen verlaten, naar verluidt om andere leiders van de mijnwerkers te raadplegen. De moeilijkheden^ die een gevolg waren van den ©isch van den nationalen pot raken op den achter gr ond; de huidige besprekin gen loopen over de loonschalen in verband met den toekomstigen economischen toestand van de industrie. De onderhandelingen, welke thans plaats vinden, dragen uit den aard der zaak een hoogst kiesch karakter en er worden steeds verbeteringen in de plannen gebracht om aan de bezwaren van de eene of andere par tij tegemoet te komen. De bezwaren van de mijnwerkers uit Zuid-Wales vormen voor het oogeniblik, volgens de Daily Mail, nog het grootste struikelblok. Hoewel noch de namen van de lieden met bogen, allebei zijn vuisten vol met verfrom melde papieren, en zijn donkere gezicht gluurde, half uitdagend, half kruiper'- naar zijn gastvrouw, die in haar volle lengte met majesteuze minachting voor hem 'stond. „Je bent gek!" riep hij uit. „Waar dient dat wachten toe? Kom er open mee voor den dag en wees brutaal. Dat is mijn meening." „Mannetje, je zult merken dat het beslist gevaarlijk is, om jouw plan uit te voeren zonder mijn goedkeuring." Mevrouw Atter bury's kalme toon overheerschte zijn gesput ter en geklaag. „Denk eraan dat ik baas ben en niet de minste rebellie tegen mijn gezag zal dulden. Ik zou je eraan kunnen herin neren, dat de laatste maal toen jij de zaken in handen hebt genomen, de boel verkeerd is geloopen." „Ach!" Het geluid dat van zijn lippen kwam, hield het midden tusschen een snauw en een grom, en Betty zag zijn heele lichaam beven, terwijl hij een beweging achteruit maakte. Mevrouw Atterbury deed een stap naar hem toe en haar gezicht als een kamee werd plotseling hard. „Het gaat bij ons allen in deze zaak om leven en dood. Als er een succes heeft, heb ben wij allemaal succes, als er een fiasco lijdt, lijdt hij alleen fiasoo. Dat is mijn regel geweest, maar eens ben ik er voor jou van afgeweken. Voortaan doe jij met de rest mee. Je bent nuttig, dat erken ik, maar niemand is onmisbaar voor mij. Je weet wat de Ko meet overkomen is; denk aan haar lot, als je in de verleiding mocht komen, om^op je eigen houtje te werk te gaan vriendje." Betty bleef niet waohten om nog mieer te hooren, maar keerde om en vluchtte met bon zend hart de trap op. De effen,onaandoen lijke toon van mevrouw Atterbury was niet wie de regeering onderhandelt, noch bijzon derheden over de nieuw ontworpen regeling worden meegedeeld, weet de Daily Maü toch te melden, dat deze waarschijnlijk de instel ling van een nationalen loonraad in zich zal sluiten, benevens een hergroepeering van de mjjnvelden in uitgestrekter streken om te komen tot .betere loonsverhoudingen over eenkomstig de districtsinkomsten. Hoe men zich behelpt tijdens een hof meestersstaking. De Engelsche Aartsbisschop rev. dr. R. J. Campbell deelt in de „Evening News" een en ander mede over de bediening aan boord van de Aquiitania tijdens haar huidige reis naar Amerka. Zooals men weet staken de stewards te Li- verpool, omdat hun loonen met 2 10 sh. per maand werden verlaagd, zoodat de pas sagiers zich zelf moesten redden. De nieuwe stewards, aldus seint dr. Campbell draad loos aan het blad, hebben de technische moelijkheden van hun taak met bewonderens waardige snelheid onder de knie gekregen en hun enthousiasme is buitengewoon -root. Harri's, de direoteur-i<?eneraal van Ritz en Garlton hotels en Sweeney, de manager van het Commodore-hotel te New York getuigen beiden dat de dienst uitstekend is. Gisteren b.v. ging het even vlot als in de beste hotels. Toch geschiedt alles onder -root© vroolijk- heid en de noodiige grappen. De nieuwe „be dienden" spreken elkaar aan met Mister. De mogelijkheid' is n.1. lang niet uitgesloten, dat zij vermomde hertogen te woord staan. Zoo is er b.v. een die de soepterrine vasthoudt als een bisschopsstaf. Hij is dus misschien wel een aartsbisschop. Een langbeenige steward wordt de Lord Ohancellor genoemd. De an deren zorgen er voor, niet tegen hem aan te loopen, want dan zou het Groot Zegel kun nen breken, dat hij, zooals men weet, op zijn hart draagt. Ook zijn er studenten onder de nieuwe be dienden. Hooge ambtenaren van de maatschappij, die zich vrijwillig hebben aangeboden, heb ben evenals de anderen de orders op te vol gen van de oudere stewards, die aan het werk zijn gebleven. Een van hen doet dienst bij de tussohen- dekspassagiers. Hij kreeg last om zich wat te haasten' en „op te sdiieten". Toen hij vroeg wat men dan van hem verlangde, hoor de hij, dat het vaatwerk in de keuken schoon gemaakt moest worden, en dat wel binnen een minimum tijd. Vandaag moest hij „de rozen verzorgen". Dat beteekende, dat hij de spoelwaterbakken moest ledigen. IERLAND, De Engelsche 'bladen verwachten dat de regeering eerstdaags belangrijke stappen zal doen om te trachten in Ierland den vrede tot stand te brengen. Lord Hugh Oecil heeft verklaard, dat men, naar zijn meening, aan Ierland een zoo groot mogelijke onafhankelijkheid kon toekennen, mits het Britsche rijk in oorlogstijd veilig was en Noord- en Zuid-Ierland zich ver- eenigden. ITALIË. De verkiezingen. Volgens de laatste berekening hebben de liberalen bij de verkiezingen gewonnen 29 zetels, de kath. volkspartij 9 zetels, de socia listen verliezen 16 mandaten, de republikei nen één, de communisten drie. De Kamer zal samengesteld zijn uit 382 constitutifneelen, 121 socialisten, 8 republi keinen, 14 communisten, 6 Slaven, 4 Duit schers. Opzienbarende aanhoudingen. Het „Giornale d'Italia" kondigt de ophan den zijnde aanhouding aan van een generaal, twee kolonels en elf commandanten of kapi teins, beschuldigd van misbruiken en onre gelmatigheden op hun post bij de vorige Italiaansche missie te Weenen. luider of nadrukkelijker geweest en toch had er In haar afgemeten woorden iets geklon ken dat veel onheilspellender was dan een uiting van toomelooze drift zou geweest zijn. Het meisje zonk bevend op haar divan en voor het eerst kreeg zij een vlrle van wat haar lot zou kunnen zijn als de meedoogen- looze vrouw daar beneden ook maar vermoe den zou krijgen van hetgeen zij wist. Zij had uit de code-brief vernomen welke vergelding „de Komeet" had getroffen, en weer zag zij het strakke gezicht van Breckinridge voor zich, zooals het daar had gelegen, met de niet meer ziende oogen in een stomme waarschu wing op haar gericht. Zij bedekte haar ge zicht met haar handen, terwijl zij het vree- selijke tafreel uit haar verbeelding trachtte te verbannen. Zij speelde, evenals de Komeet, een spel op eigen hand, maar de inzet was het waagstuk waard! Bij die gedachte ver dween haar zwakte van een oogenblik en haar oogen vlamden weer van vastberaden heid. Zij zou winnen, zij moest. Zij kleedde zich in het donker uit en bleef nog een tijdlang ingespannen luisteren, maar van beneden bereikte haar geen geluid meer, en de inspanning bracht een reactie van ver moeienis. Zij sliep eindelijk in en werd pas wakker toen het licht van den vollen dag reeds door het raam zonder gordijnen op haar gezicht viel. In de joviale, kameraadschappelijk© ma nier waarop mevrouw Atterbury zich tegen Wolvert gedroeg, was niets meer te bespeu ren van de ntwist van den vorigen avond, maar Betty verbeeldde zich dat madame Oim- mino hen beiden met kwalijk verholen be zorgdheid gadesloeg en het meisje was blij toen zij naar de afzondering ln de bibliotheek ontsnappen kon. Ingezonden mededeellng. VEREENIGDE STATEN. Loonsverlaging. De „Times" verneemt uit New-York, dat de aankondiging betreffende de loonsver laging van het spoorwegpersoneel, gevoegd bij de jongste loons- en prijsverlagingen in de staalindustrie door de geheel© zaken- en financieel© wereld is toegejuicht als een noodzakelijke voorbode voor de herleving van den handel en voor de voltooiing van het herstel na den oorlog. Vele der grootste Amerikaansche zakenmenschen zijn voorts van meening, dat een vermindering der gee rt erentarieven, welke slechts mogelijk i3 na een verlaging van de hooge loonen van het spoorwepersoneel, van nog meer belang is voor de herleving van 's Lands handel LUCHTVAART. Een bericht uit Hamburg meldt, dat Woens dag een toestel van de Kon. LuchtvaartnMij. even na het vertrek voor den tocht naar Rot terdam, verplicht was een noodlanding te doen, waarbij het toestel voor een groot deel vernield is. Het onderstuk van de cabine werd afgesoheurd, enkele passagiers werden licht verwond. De cabine zelf was een ruïne geworden. Naar men verzekert, was reeds Zaterdag Ingezonden mededeellng. WERK, ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspanning en slaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de ge zondheid. Duizenden genieten eohtea» veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan ontspanning zij verstoren, het evei> wicht der lichamelijke gezondheid door over matig werk. Overwerking overlaadt het bloed met af gewerkte stoffen en urinezuur. De niêeeea worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige boe veelheid uit het bloed te filtreeren JDLentsiv- gevolge doen zich verschijnselen voor «te rugpijn, urimekwalen, rheumatisehe pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizaligliöid, hoofdpijn, een vermoeid gevoel, «hjs. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geve# de noodige hulp, als de nieren verzwakt zfija. Gepaard gaande met een verstandige leef. wijze vermijding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen ea alcohol; en door te zorgen voor de noodiae ontspanning en süaap versterken Fostor* Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zy doen de pijnlijke waarschuwingen van nier zwakte verdwijnen en voorkomen de ontwik keling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nies- en blaas ontsteking enz. Onthoudt echter, dat als gij weder gezond zijt, gij moet trachten gezond te bUfve* «ia- der geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster's Rugpijn Klere* Pillen draagt de handteekening van James Foster. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 93, f 1.75 per doos. De brieven van den oohtend lagen op haar te wachten, en zij maakte den eersten brief ln lusbelooze verstrooidheid open, nog altijd denkende aan de verbitterde woorden die zij gehoord had. Zij had echter nauwelijks een blik op het velletje postpapier geworpen, of zij had alles uit haar hoofd gezet. Waarde Marcia. Professor Blythe kou gevat, longontste king in Chicago, consult dokters gehouden over ziekte op Maandag. Te oud voor herstel. Hamilton spreekt aldus vonnis uit. Verdrie tig, maar nog hoop. Mc Oormick krijgt en verzamelt orders, dl© 'bewijzen markt sterk. Nieuwe machines geen moeilijkheden hij werk. Geteekende wissels in brieven verzon den. Marie in 'beslag genomen door werk. Hoor van John West dat William Oote pro ces gewonnen. Sanatorium wordt geopend voor teringlijders, heel goed klimaat, maar niets aan te verhelpen als burgemeester wei gert. Wil schriftelijk antwoorden, naar ik vertrouw spoedig. Over niemand anders nieuws. Maar als ik blijf zai het kalm toe gaan, daar de zaken hier erg stil zijn. Voor einde maand zal ik de aandeelen echter wel kunnen opruimen. Met vriendelijke groeten, Uw SHUiLEY. Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1