VRAAGT NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA „DEN BURG". Eerste Blad. Mevrouw Atterbury'; Secretaresse No. 5407 ZATERDAG 28 MEI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BO£R Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 BUITENLAND. OPPER-SILEZIë. De regeling van het O. S. vraagstuk. OPPER-SILEZIE. FEUILLETON. door (Nadruk verboden). DUITSCHLAND. Het vredesverdrag tusschen Duitschland en China. Ingezonden mededeellng. HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT Gezellige gelegenheid voor Heldersche families des Zondags te dineeren van 5 tot 7 uur, f 1.50 per persoon. Het Café op de bovenzaal geeft een riant uitzicht. Uitstekende keuken en wijnkelder. De ontwapening van Duitschland. De Duitsche wapenvoorraad. De communistische débficle. FRANKRIJK. Uit de Fransche Kamer. Een brntaal stukje. IERLAND. Het douane-gebouw te Dublin vernield. Ingezonden mededeellng. HOOFDSTUK XI. De vierde kerkbank. De verkiezingen voor Ulster. Ingezonden mededeellng. NIERAANDOENINGEN ,BIÏ KINDEREN. baar oogen niet onheilspellend gegloeid had den. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Hcldenche Courant M.60; fr, p, p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indlë p. zeepoet f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20, Zondaaeblad reep. f 0.57", f 0.75, f 0.85,f1.25. Modeblad reep. f 0.96,11.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Post-Girorekenirag No. 16066. 20 ct, ADVERTENTIEN i p. resrel(saljard). Insroa. medod. (kolombr, a!» redae. tolwt) 00 ct, Kleine adv. (*ovr„ to koop, te huur) v. 1—4 rog. 60 ct., elke roffel meer 10 ct. bil voorultb.(adres: Bur. v.d. bl. en met br. onder no. 10ct. p. adv. extra). Bew-mo. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% paplerduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Z o m e r t y d). Maan Zon Hoogwater Mei op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 29 m. 1.10 a. 12.9 4,46 9.7 1.50 2.5 Maand. 80 1.S2 Dinsdag 31 1.55 Jnni Woensd. 1 m. 2.18 a. Dond.d. 2 2.42 Vrijdag 3 3.10 Zaterd. 4 3.42 1.13 4.46 9.8 2.35 3.— 2.20 4.45 9.10 3.35 4.10 3.28 4.45 9.10 4.37 4.44 9.11 5 49 4.43 9.12 7.2 4.43 9.12 4.45 5.20 6.— 6.25 7.— 7.20 7.50 8.5 Uit Parijs wordt gemeld: De levendige gedacbtenwisseling tusschen Parijs, Londen en Rome over de regeling van de Ö.S.-quaestie duurt voort. Terwijl Llovd George dadelijk na den opstand een ver deeling eischte door den oppersten raad, aanvaardde Briand in beginsel een vergade ring van dien raad na het Kamerdebat, ter wijl hij er op aandrong, dat eerst gegevens werden verzameld voor een technisch onder zoek van het probleem zoodat een beslissing zou kunnen worden genomen uit politiek en economisch opzich. De Fransche politieke kringen zouden gaarne de vorming van een intergeallieerd comité van juristen en eco nomische deskundigen hebben gezien voor de regeling van de economische zijde, ter wijl dan de politieke zijde aan den Raad zou worden overgelaten. Te dier zake meent Havas te weten, dat Fransche deskundigen de practische bijzon derheden bestudeeren, welke onmisbaar zijn om tot een volledige en redelijke oplossing te komen. Aan den anderen kant schijnen de Fransche en Engelsche regeeringen zich te interesseeren voor een transactioneel voor stel van graaf Sforza en het is niet onmo gelijk dat zij zich er bij aansluiten het welk hierin bestaat, dat dé drie kabinetten overleg zouden plegen, waarvan het resul taat zou worden onderworpen aan de ratifi catie door den Oppersten Raad, terwijl de bijzonderheden overgelaten zouden worden aan de beslissing der ambassadeursconfe- rentie. Het Engelsche standpunt. Uit Londen wordt gemeld: Hoezeer de Engelsche regeering wenscht, het herstel van de orde in het betwiste ge bied van O.-S. te verhaasten, en een regeling van het geheele geschil te verzekeren, op grondslag van de meest strikte billijkheid, blijkt duidelijk uit haar beslissing om onmid dellijk uit Engeland troepen te zenden, ter aanvulling van de vier bataljons van het be zettingsleger aan den Rijn, die naar O.hS. zijn gezonden. Het is mogelijk, dat de troepen zullen worden versterkt met gepantserde treinen, tanks en vliegtuigen. In officieele kringen te Londen vindt men, dat zoo wel de Duitsche als de Poolsche re geeringen1 thans een correcte houding aan nemen, en men drukt daar zijn voldoening over uit. Men wijst erop, dat lord d'Abernon, de Engelsche gezant te Berlijn, die sedert 12 Mei herhaaldelijk, en met behoorlijk succes de Duitsche regeering de noodzakelijkheid op het hart heeft gedrukt van het afraden en verhinderen van daden, door haar onderda nen, die een ontkennen van het gezag van de geallieerde commissie in O.-S. zouden ISABEL OSTRANDER. 66) „Dan waarschuw ik ui" madame Cimmino werd aschgrauw. „U wandelt op gevaarlijk terrein, gevaarlijker dan u weet. Bewaar uw flauwe schoolmeisjesgrappen voor anderen, maar laat Jack Wolvert aan mij over of ik zal maken dat u zoudt wenschen dat de aarde opengegaan was en u verzwolgen had, voor u mijn pad ikruistte." Betty glimlachte. „Uw bedreigingen laten mij koud, madame Cimmino. Ik zal alleen een berisping van mevrouw Atterbury aanvaarden, en ik ver zoek u om naar haar toe te gaan. Ik kan werkelijk naar zulke ongegronde beschuldi gingen niet langer luisteren." Zij keerde zich om en liet de ander spra keloos van woede staan. Haar eigen hart was van een doffen wrok vervuld, niet tegen de zenuwachtige feeks en haar onzinnige beschuldiging, maar tegen het ellendige noodlot, dat buiten haar toedoen o? schuld de eene moeilijkheid na de andere op den weg naar haar doel plaatste. Zij ondeivcl alte de schranderheid van Wolvert of het gevaar dat zij zou loopen, door zijn argwaan gaande te maken, niet, en ook zag zij in, dat de ja- loersche vijandigheid van madame Cimmino elk oogenblik een orisis zou kunnen verhaas- vormen, niet heeft geaarzeld, zich aan te sluiten bij zijn Fransche en Italiaansche col lega's bij het houden van nadere dergelijke vert oogen. De regeering te Berlijn heeft geantwoord met de meest formeele verzekeringen, en heeft op zich genomen, een hooggeplaatst persoon te zenden om toezicht te houden op de strenge maatregelen, die thans worden genomen om te verhinderen, dat er Duitsche ongeregelde strijdkrachten O.-S. binnenko men. De toestand. De gevechten tusschen Duitschers en Po len duren voort. Verschillende steden zijn nog steeds door de Polen ingesloten, terwijl volgens Duitsche bladen de Franschen geen pogingen deden om de Poolsche actie tegen te gaan. Naar uit Londen gemeld wordt, zullen geen 4 doch 6 Engelsche troepenafdeelingen naar Opper-Silezië vertrekken, nJ. 4 uit het be zette gebied en 2 uit Engeland. Dit zal de toestand wellicht wat verbeteren. Naar uit Breslau wordt gemeld, is het ge vaar zeer groot, dat de groote steden in het industriegebied in Oper-Silezië in Poolsche handen vallen. Het gerucht, dat Kattowitz was overgegeven, wordt voorloopig nog niet bevestigd. De Franschen hebben echter in den kreits Kattowitz hun buitenste posten teruggetrokken en bij de stad geconcentreerd. Myslowitz is door de Franschen ontruimd en door de insurgenten bezet. Bij de vele op zich zelf staande gevechten wasook gisteren de Duitsche burgerwacht voortdurend bezig Poolsche aanvallen af te slaan. Bij Ratibor lieten de Polen dertig mijnen spinigen en deden een vergeefschen aanval. Een Poolsche pantsertrein viel de stellingen van de burgerwacht bij Neuberg aan, doch werd 'teruggeslagen. Ook gisteren kwam het weer tot gevechten bij Landsberg. Bij het afslaan van een Poolschen aanval drong een uit inwoners van Landsberg be staande patrouille in de stad binnen, doch moest weer terugtrekken. Zij had echter kunnen conistateeren, dat een groot aantal winkels geplunderd was. Ook in andere plaat sen waar de „Selbstschutz" 'kwam, bleek dat systematisch geroofd en verwoest werd. Ook uit den kreits Rosenberg komen berichten van plundering van Duitsch bezit. Volgens te München ontvangen berichten hebben de in Silezië als vrijwilligers dienen de Beiersche „Oberlfinder" besloten naar Beieren terug te keeren, daar zij in Silezië onder de tegenwoordige omstandigheden ge mist kunnen worden. De „Deutsche Allgemeane Zeitung" wijst op de enorme schade, die door de Poolsche opstandelingen in Opper-Silezië is aangericht en die reeds op ettelijke millioenen mark wordt geschat. Deze schade neemt dagelijks met 25 30 millioem toe. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" zegt, dat zonder eenigen twijfel de entente voor deze gezamenlijke schade verantwoordelijk is aan Duitschland, want de geallieerde com missie heeft de verantwoordelijkheid voor het bestier van Opper-jSilezië op zich geno men. Daar generaal Lerend geen vinger ge roerd heeft om den opstand te verhoeden, is de entente verplicht de schade te betalen. In het afzonderlijke vredesverdrag, tus schen Duitschland en China gesloten, ver klaart Duitschland, naar Reuter uit Peking seint, zich bereid de verplichtingen na te komen op het land rustend ingevolge het deel van het verdrag van Versailles, dat op China betrekking heeft en de uitgaven terug te betalen1 voor de interneerlng van Duit schers in China. Duitschland zal een oorlogsschadeloosstel ling betalen, een deel ln den vorm van een bedrag Ineens overeenkomende met de halve ten. Zij moest inderdaad voorzichtig zijn. Nadat zij baar boodschap aan Welch had gedaan, liep zij de achtertrap op, om een tweede ontmoeting met de vrouw, die haar vijandin was geworden, te vermijden, en zij liep de gaanderij in de vallende avondsche mering op, toen een witte vlek tegen het plint haar aandacht trok. Het was een gevouwen stuk papier, dat In het midden verfrommeld was en nog voor zij het uit elkaar gevouwen had, zeide haar een voorgevoel, wat de inhoud ervan was. De brief in code-taal 1 De veelbeteekenende woorden sprongen er weer tusschen de niets zeggende dingen uit te voorschijn en in een snelle opwelling stak zij den brief in haar blouse. Laat in den nacht, toen alles stil was, sloop Betty haar kamer uit en de trap af als een ongedurige schim. Zij leek een hei melijke beweegreden te hebben en was op haar hoede, opdat men haar niet zou ont dekken. De straal uit de electrische lantaarn speelde voor haar uit, danste in een klein lichtcirkeltje op den muur en doorboorde de duisternis met een, gaffel van licht. De stilte van het holle van den nacht was drukkend en voor het eerst scheen er in de leegte zon der geluid een bedreiging te broeden. De zenuwen van het meisje waren gespan nen en de lantaren trilde ongedurig in haar hand. Zij kreeg een vage, maar vreeselijke hallucinatie, dat er n de schaduwen iets ake ligs op haar loerde, dat haar straks zou be springen. Vergeefs riep zij haren vastbera den wil te hulp en verweet zichzelf haar zwakheid. Een plotselinge, niet te berede neeren vrees snoerde haar keel tos en haar knieën knikten. opbrengst van de geliquideerde Duitsche eigendommen in China, een ander deel in 4.000.000 Mexicaansche dollars, zijnde de helft der waarde van da gesequestreerde en niet geliquideerde Duitsche eigendommen in China en de rest in spoorwegaandeelen van Tientsin, Poekow en Hakoeang. Het totale bedrag der schadeloosstelling wordt niet ge noemd. In een bespreking van het Opper-Silezische vraagstuk betoogt de „Temps", dat de jongste gebeurtenissen aantoonen hoe Duitschland nog steeds over de twee essentieele elemen ten voor een groot leger beschikt: n.1. een organisatie voor werving en mobilisatie, welke over het geheele rijk werkt en overal recruten vindt; en ten tweede een1 groote hoeveelheid materiaal! Onder een Duitsche regeering, die oprecht besloten schijnt te ontwapenen, doen de ge beurtenissen in O.-S. plotseling zien, dat er een wervingsstelsel bestaat, dat er speciale treinen zijn om afdeelingen te vervoeren, benevens wapendepóts en oefenkampen, militaire vrachtauto's, kanonnen en vlieg tuigen. Dat alles is een schandaal, verklaart de „Temps". Het is een gevaar. Hoe gaat men daaraan een einde maken? Das Echo deelt mede, dat van Duitsch- land's wapenvoorraad thans in totaal vernie tigd zijn 49,320 stuks «v2chut, 26,850 affui ten, 22,037 mijnwerpers, 87,000 machinege weren, 183,494 machinegeweerloopen, 4,767,732 handwapens, geweren en karabij nen, 227,830 infanteriegeweren, 28,000,000 stuks geladen en 300,000 ton ongeladen artil lerie munitie, 53,000,000 scherpe patronen, 14,700 ton patroonhulzen, 345,000,000 stuks amunitie voor handwapens en 18,000 ton kruit. Verder materiaal ligt gereed om te werden vernageld. Duitschland beschikt op het oogenblik niet meer dan Over 1000 kanonnen. De Duitsche wapenindustrie heeft opgehou den te bestaan, haar machines zijn vernie tigd of uitgeleverd. De militaire ontwapening van Duitschland is hiermede zoo goed als volledig doorgevoerd. De oorlogsmisdadigers. De onderofficier Heynen ls door het ge rechtshof te Leipzig veroordeeld tot 10 maan den gevangenisstraf. Daarna werd een aanvang gemaakt met het geding tegen kapitein Mtiller, wegens mishandeling van gevangenen in het kamp van Flavy in 1918. Dit proces neemt een inte ressanter en dramatischer verloop dan het vorige. Beklaagde, een forsch man met ech ten Nerokop, ontkent alles. Hij heeft niet, te paard zittend, gevangenen onder den voet gereden en met de zweep geslagen, niet op hunne 'lijken gedanst, enz. Kortom, mag men hem gelooven, dan was ln het kamp van Flavy alles correot. Deze houding vam beklaagde geeft aanleiding tot een dramatische woor denwisseling tusschen hem en den president. Beklaagde's pogingen alles als onschuldig voor te stellen maken een slechten indruk. De tribunes zijn dicht gevuld. Volhardend dwong zij zichzelf verder te gaan, maar de afstand van het ondereind van de trap naar de deur van de bibliotheek leek eindeloos en toen zij dien had afgelegd, hield Betty stil. Een onverklaarbare weerzin beving haar toen zij de hand op den knop liet rusten. Ten slotte zette zij de tanden op elkaar en met een ongeduldigen duw deed zij de deur open. Haar licht waarde rond in de kamer, die haar zoo goed bekend was, zij zag de schrijftafel met de gewone stapeltjes papie ren, de tafel ln 'het midden, de boeken kasten Plotseling hield zij doodelijk beangst den adem in. Een boekenkast was op een verbor gen scharnierinrichthig van den muur weg gedraaid, de kluis in de opening erachter was open en een handvol stukken lag over den grond verspreid. Langzaam dwaalde haar licht langs den muur, dichter naar den haard: toe. Het geel koper en ijzer flitste uit de duisternis op en zij zag de omtrekken van een grooten stoel. Er lag iels slap over den arm van den stoel heen, en het dansende licht stond stil. Het was een zwarte mouw van een buis, onbeweeglijk, maar blijkbaar met leven van binnen en daaruit stak een bleeke welge vormde en magere hand te voorschijn, waar van de spits toeloopende vingers losjes uit gespreid waren. Er kwam ln Betty*s ooren een geluid als van vele wateren en haar hart scheen stil te staan, maar werktuigelijk richtte zij het licht hooger. Jack Wolvert'a gezicht gluurde haar in dulvelschen triomf aan en zijn spot tende oogen staarden recht in de hare. In het plaatsje Sangerhausen, waar de communisten vaak den baas en den beest hebben gespeeld, zijn verkiezingen gehouden voor den gemeenteraad. De communisten hadden er tot nu toe een groote meerderheid, 18 van de 30 zetels. Thans zijn gekozen 17 candidaten van de burgerlijke partijen, 5 so ciaal-democraten en 8 candidaten van de vak verenigingen. De communisten kregen geen zetels! Het eerste deel van de motie van vertrou wen, dat zegt, dat het ultimatum van Londen het onvermijdelijk minimum van waarborgen bevat, is aangenomen met 403 tegen 103 stem men. Het tweede deel, vertrouwen uitsprekende in de regeering nopens het afdwingen van de ontwapening, de heele betaling en de on middellijke toepassing der sancties in geval Duitschland in gebreke blijft met 890 tegen 162 stemmen en de motie in haar geheel met 419 tegen 171 stemmen. 'Zelfs het gebouw van de politieprefectuur is niet veilig voor de Parijsohe dieven. Dins dagnacht is voor 120.000 frs. platina gestolen, uit het laboratorium. De inbrekers moeten volkomen op de hoogte zijn geweest van de inrichting van het gebouw. Een groote troep Sinn-Feiners heeft gis termiddag het gebouw van de douane te Du blin in brand gestoken. Het prachtige ge bouw is zoo goed als geheel vernield. De aanslag ging als volgt in zijn werk: Een gewapende macht van Sinn-Feiners bestormde het gebouw, wierp papieren en boeken op den grond, en besprenkelde ze met benzine en stak er den brand in. Een an dere afdeeling vermeesterde het station van de brandweer en hield drie kwartier lang de brandweer in bedwang, tot er strijdkrachten van de Kroon kwamen en haar naar den brand begeleidden. Toen stond het gebouw reeds in lichte laaie. Middelerwijl opende hulppolitie het vuur op de aanvallers en lie ten het ook kogels regenen in het douane gebouw. De beambten onder wie vele meisjes waren verlieten het geibouw met opgeheven handen en wuivende met witte zakdoeken. De Sinn-Feiners deden tal van pogingen om teontsmappen, maar werden gedood, gewond of gevangen genomen. Volgens officieele opgaaf werden vier inan van de hulppolitie gewond; de Siirn Feiners verloren zeven döoden en elf gewonden, hon derdelf werden gevangen genomen. Het of ficieele verslag zegt, dat de hulppolitie ten laatste het gebouw bestormde. Eenige Sinn- Feiners gaven zich toen over en men ondekte dat zij met benzine gedrenkt waren. Men ge looft dat eenigen hunner levend verbrand zijn. Gisterenavond stond het douane-gebouw nog in volle vlam.Het was het hoofdkwartier van verscheidene regcerings-departementen en een belangrijk gebouw met het oog op invoering van zelfbstuur. Blijkbaar hadden de extremisten daarom besloten, het te ver nielen. Het douanegebouw was 140 jaar oud. De bouwkosten hadden destijds 600.000 bedra gen. Met zijn dorische kolommen, zijn groene koepel en reusachtige standbeelden was het het eerste gebouw, dat de bewondering op wekte van de bezoekers van Ierland's hoofd stad. Het was niet zoozeer een douanegebouw als wel een verzameling van regeeringsbu- reaux. Vrijwel alle takken van de "belastingen en registratie, het gewestelijk bestuur, post en telegraaf- en zegeldienst waren er ln ge huisvest. Het is vrijwel zeker, dat het heele gebouw verloren ls gegaan. Een lang oogenblik stond Betty vastgena geld met de electrische lantaarn in haar hand, terwijl haar oogen strak stonden door I de onbeschaamde, uitdagende blikken, die zich zoo van nabij op haar richtten. Daarna wendde zij ze met een geweldige inspanning af, juist op het oogenblik toen zijn cynische stem, die nu niet meer teemde, maar door dringend klonk van boosaardige blijdschap, als een messtoot doo.r de stilte sneed. „Zoo, kleine muis! Waag jij je 's nachts uit je schuilplaats, als iedereen slaapt, om aan verboden lekkernijen te knabbelen, zeg?" Hij sprong met de vlugheid van een kat uit den stoel en greep haar pols als in een schroef. Zij was van pijn gedwongen de lan taren te laten vallen, die kletterend op den haard viel. Zijn warme adem, beladen met wijngeuren, strookte haren nek en zij voelde de bedreiging in zijn zacht gefluisterde woor den meer dan dat zij haar begreep. „Ik dacht wel dat er een verrader in het kamp wasl Wie heeft je uitgezonden, om ons te bespieden, meisje? Door wlen wordt jij betaald? Vlug, of ik zal „Ik weet niet, wat u bedoelt!" riep Betty klagend. „Laat mij gaan, u doet mij zeer, mijnheer Wolvert! Ik ik kon niet slapen, ik kwam een boek halen, dat ik nog niet uit had en u hebt mij aan hot schrikken ge bracht!" „Dat houdt geen steek, dat Is al te door zichtig!" gromde hij barach. „Jonge meisjes sluipen 's nachts niet met electrische lan tarens rond mot onschuldige oogmerken. Wat steekt er aohter?" Dros' Advocaat De correspondent van de „Manchester Guardian" te Belfast, de verkiezingen voor het parlement van Noord-Ierland beschrij vende, zegt, dat „het moeilijk zou zijn, zelfs in de nogal corrupte geschiedenis der Ier- sche politiek een verkiezing aan te wijzen, die met zooveel meedoogenloosheid, zooveel corruptie en op zoo unfaire wijze is uitge vochten als die voor het parlement van Noord- Ierland". Hij voegt hieraan toe, dat hiervoor des te minder reden was, integendeel alle reden voor fair play, daar de uitslag nooit twijfelachtig werd geacht. Inpiaats daarvan „hebben de Unionisten de verkiezing veran derd in een behoorlijke gelijkenis van wat het plebisciet in Silezië moet zijn geweest." De correspondent beschrijft eerst, hoe de Unionisten door overvloedig vlagvertoon en andere Orangistische decoratie de stemming „op peil" hadden gebracht en gaat dan als volgt voort: „Geen katholiek kon den vShantill- of Neu- tonweg op komen zonder vrees voor ruwe behandeling. Vanmiddag zag ik een arme kerel, die zich langs Baüymacarret spoedde, achternagezeten en geslagen. Terwijl hij liep, sprongen lieden naar voren, die hem schop ten en sloegen. Hij had hun niets gedaan. ,3allymacarret was het tooneel van de pogroms van den vorigen zomer, toen katho lieken broodeloos werden gemaakt en uit hun huizen verdreven. Zij- waren gebrand merkte mannen toen zij vandaag terugkwa men om te stemmen. Een rijtuigje, dat niet van een partij-insigne voorzien was, bracht v enkele nationalistische kiezers naar de stem bus. Het werd in elkaar getrapt, en de kie zers, die het had aangebracht, werden mis handeld, geslagen en geschopt. „Kiezers, die bij het verlaten van het stem lokaal zich niet ln de unionistische commis- Kinderen zijn zoowel als volwassenen on derhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijae meet blaassteenen voorkwamen bij kinidmttn dwn bij volwassenen. Sommige kinderen erven nlewwakte orer. Bij anderen is het een gevolg vam Tran^Pii^ scharlakenkoorts, diphteritis, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nierzwakte bij kin deren het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke on aangename kwalen veroorzaakt. Als uw künd teer en kwijnend te, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoeBing en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken suc cesvol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwin ding door stoelen en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pülen 0«t op den juisten naam) zijn te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 98. ft f 1.75 per doos. „Ik begrijp u niet!" Betty viel tegen hem aan en deinsde daarop terug. „Ik ik voel mij flauw Zijn greep werd losser en het meisje rukte zich, van de gelegenheid partij trekkend, uit zijn greep los en verdween in het zwarte bol van de hal. Zij kon den plof van den zwaren stoel achter zich hooren, toen hij bij de ver volging struikelde en hem omwierp en een reeks van vloeken klonk haar op de trap achterna. Als door een wonder wist zij alle hindernissen te mijden en baar brein werkte nog vlugger dan haar snelle voeten. Er bleef haar nog een wanhopige zet over om een zekere ontdekking in een overwinning te deen verkeeren. Als hij mislukte, kon het ge vaarlijke van haren tegenwoordigen toestand er niet door vermeerderen, en als zij succes had, zou de vrouw, die over haar zou oor- deelen, nog meer vertrouwen in haar stellen. Zij ging stil tastend naar haar eigen deur, vond den knop van het electrische licht en draaide hem om, zoodat het volle licht in haar kamer scheen. Een rosé bodoir-kaars stond op haar toilettafel; zij nam die op en slingerde haar op de gloeiende kolen in den haard, totdat zij gedeeltelijk opgebrand was. Daarna zette zij het vuurscherm voor de op flikkerende vlammen, liep recht naar de deur van de slaapkamer van mevrouw At terbury en klopte brutaal. Een gemompel antwoordde haar, het licht werd opgedraaid en mevrouw Atterbury stond op den drempel. Irt haar witte nacht gewaad met het lange donkere haar in twee zware vlechten op de schouders en met haar wasachtige effen gezicht zou zij een heilige- beeld uit een oude kerk geleken hébben, als

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1