Nederiandsche Vereeniging voer Radiotelegrafie. r f e lijke voorzet, dooh Doeechot kon den bal niet goed krijgen, zoodat bet Ieder juist langs de paal snort. Als fluniit een hoekschoo onberi«rciljk neemt, begaat een der Alkmaarders Luids in het beruchte gebded. Ti essen zal het vonnis voltrek ken; met een strak schot, rakelings langs den doelman, geeft hij dien H.KC.-aanhang reden tot juichen (1—0). Luijt wil het ook eens probeoren, doch Sougé weet den hoogen bal 'half en half weg te stompen, chter tegen den toesipelenden Tiessen aan en via diens borst rolt het leder uit. Even moet dan gestopt worden voor een ongeval, een der G.A.-spelers overkomen, maar deze is spoedig weer ter been. Met een ver schot doet de ALkmaar- eohe doelman zeer onhandig en als hij dan nog door Tiessen benauwd wordt, weet hij niets be ter te doen dan hoekschop te trappen; deze wordt door Tiessen overgekopt. UIT DEN OMTREK. Texai, 80 Mei. Rwdsa aUh bier verzonden 1171 lamme ren, 64 kalveren, 8 varkens, 8 koelen, 2 schapen en 1 paard, Mej. J. N. Koopman van Oudeschild is be- tioomd els onderwijzeres te den Hoorn. De heer P. L. Dulnker. boschwachtersleerling, is toegelaten tot den oursus te Arnhem. Vergadering van den Raad der gemeente Texel, gehouden 28 Mei 1921. Aanwezig 12 leden, afwezig met kennisge ving de heer Boon. Voorzitter de heer Buysing Damstó, bur gemeester. Na opening worden de notulen gelezen en goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken: a. Besluit van Gedeput. Staten tot goed keuring van aamkoop gronden voor verbree ding Suikerwegje en Koogerweg; b. Dankbetuiging van den vuilnisophaler B. Houtwipper voor de toegestane salaris- verhooging; c. Schrijven van den1 heer C. Brouwer, be noemd hoofd der school voor De Cooksdorp, dat hij tegen 1 Juni ontslag uit vorige be trekking heeft verkregen, doch dat hij we gens ziekte niet weet, wanneer hij zijn nieu we betrekking kan aanvaarden. Een ên ander voor kennisgeving aange nomen. 2. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. Benoemd meit 8 stemmen de heer W. J. Dernison, aftredend; de heer S. J. ter Horst verkreeg 4 stemmen. 8. Benoeming leden Schoolcommissie: a. Uit ouders leerlingen o. 1. scholen: Ds. C. O. de Maar, 7 stemmen, de heer J. A. Jon ker, 5 st., alzoo gekozen' Ds. C. C. de Maar; b. Uit ouders leerlingen bijz. scholen: K. Vlaming 7, 'r. Kuip 8, S. J. ter Korst 1 en A. v. d. Brink 1 «t. Alzoo gekozen de heer o. Uit meerderjarige onderwijzers: O. Schaap 8, H. Groenewoid 8, J. Daalder Dz. 1 st. Alzoo gekozen de heer O. Schaap; d. Uit meerderjarige onderwijzers bijz. scholen: W. H. Willemsen 11, G. Lievaert 1 st. Alzoo gekozen de heer W. H. Willemsen; e. Uiit ingezetenen der .gemeente: Mevr. DijtKoster 6, Mevr! KoningBouma 4, J. Beumkes 2 st. Bij herstemming Mevr. Dijt 8, Mevr. Koning 4 st. .Alzoo gekozen Mevr. DijtKoster. 4. Verzoek eervol ontslag van den heer J. A. Frederiks, als onderwijzer aan de school voor M.U.L.O. te Den Burg. Dit verzoek werd gevraagd tegen 1 Juni, doch werd tegen 15 Juli verleend. 5. Benoeming onderwijzeres aan de o. 1. school te Den Hoorn. Voordracht: 1. Mej. J. A. van der Vlis, te Soheveningen2. Mej. H. N. Cornellssen, /te Anma Paulowna; 3. Mej. H. A. Landman, te Helder. No. 1 werd benoemd met 10 stemmen en 2 blanco. 6. Vaststelling verordening op de keuring van waren. Wordt volgens het concept vastgesteld. 7. Herziening jaarwedden van enkele gemeente-ambtenaren. B. en W. stellen voor om aan die beide amb tenaren1 ter secretarie en aan den gemeenlte- opzichter als bijslag een verhooging van 400 toe te kennen en aan den gemeentebode ƒ100 per jaar, ingaande 1 Juli a.s. De heer Beumkes stelt voor de verhoogin gen in te doen gaan 1 Jan. jl. De heer De Vries sluit zich hierbij aan, doch wenscht de verhoogingen te geven als vast salaris. De heer Keesom zou aan den bode willen geven 200. Er werd hierover nogal gesproken, dcc:;, niemand bleek tegen verhooging te zijn. Heit voorstel-De Vries (vast salaris) werd aangenomen met 7 stemmen. Tegen de hee- ren' Vlaming, Beumkes, Dekker, Dijt en Bakker. Het voorstei-Beumkes (aanvang verhoo ging 1 Jan.) werd aangenomen met 7 stem men. Tegen de heeren Koning, Bakker, Dijt, Dekker en Vlaming. Het voorstel-Keesom 200 voor den bode) werd aangenomen met 8 stemmen. Tegen de heereü Koning, Bakker, Dijt en 1 blanco. Het salaris voor den chef-machinist van het Electricitedtsbedrijf wordt gebracht op 2400 per jaar, vrij wonen en vrij licht en de bepaling, dat hij in dien zomer arbeid voor anderen mag verrichten. Pensioengrondslag ƒ2900. 8. Fïnanciëele regelingen, dienst 1920. Deze betreffen betalingen uit den post van onvoorziene uitgaven, af- en overschrijvin gen, en worden goedgekeurd. Aan de agenda worden nog toegevoegd: vaststelling rooilijn huis Jac. W. Bakker, Gravenstraat en kasleening van ƒ25000. Beide goedgekeurd. Volgde Tondvraag. De heer Epe spreekt zijn genoegen er over uit, dat de nieuwe brandspuit zoo uitstekend werkt. De heer Dekker vraagt of, met het oog op de werkeloosheid de Gemeente niet met het Polderbestuur tot overeenstemming kan ko men, om de waterwegen te verbeteren, waar op de heer Dijt zegt, dat hieraan gewerkt wordt. Voor 15 Juni moet er overeenstem ming zijn tusschen de Polderbesturen, daar Inders Gedeputeerde Staten de zaak ter hand zullen nemen. Waarschijnlijk zal er voor den winter niet veel meer aan gewerkt kunnen worden. Hierna sluiting. Vergadering van Hoofd-Ingelanden van den Anna Paulownapolder. op Zaterdag 28 Mei 1921, des voormlddags te half tien, in het Polderhuis. Voorzitter de heer O. Wijdenes Spaans Jr., Dijkgraaf, Secretaris de heer O. Keijzer, Allen aanwezig. De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer O. Keijzer, die voor het eerst als secretaris in eene openbare vergadering aan wezig is en op 2 April zijn functie heeft aan vaard, nadat deze 26 jaren aaneen met ijver en toewijding door den heer Kaan was ver vuld. Spreker heeft, in andere betrekking, steeds aangenaam met den heer Keijzer sa mengewerkt. Hij twijfelt dan ook niet, of ook In deze nieuwe verhouding zal hun gemeen schappelijke arbeid prettig en nuttig zijn en vrijmoedig durft hij dam ook het vertrouwen uitspreken, 'dat het Polderbestuur geen spijt zal hebben over deze benoeming. Applaus. De heer Keijzer dankt voor het in hom ge stelde vertrouwen en spreekt den wensch uit, dat de verhouding tusschen het Bestuur en zijn secretaris zich moge onderschelden door woderzijdsohe welwillendheid. Vervolgens worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen: De heer P. J. Walboer is herbenoemdi als Heemraad en wordt door voorzitter met zijn herbenoeming gefelici teerd. Applaus. Het afgegraven land, indertijd ten behoeve der dijkverzwaring aangekocht, is verkocht voor 2500. Zal met de provincie verrekend worden. De publieke aanbesteding van grint werd gemijnd op ƒ1.09 per M\ door F. Wit, die reeds eenige schepen gelost heeft. De verpachting van gras- en rietgewassen zal na afloop van deze vergadering in „Veer- burg" plaats hebben. Een schrijven van de gemeente Anna Pau lowna is ingekomen, bevattende de toezeg ging om 80 'gulden per jaar in de verplaat singskosten van den opzichter te zullen bij dragen. OndeT gewone omstandigheden wordt deze jaarlijkSche bijdrage echter niet meer gegeven. Van den afgetreden secretaris, den heer Kaan, is een dankbetuiging ingekomen voor de jaarlijksche toelage van ƒ500 en de ver zekering behelzend, dat het hem ook verder aan belangstelling in de Polderaangelegen heden niet zal ontbreken. Van Ged. Staten is goedkeuring op de geldleening ontvangen. Al deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Van het Hoogheemraadschap N. H. Noor derkwartier is een schrijven ingekomen over het onderhoud van dijken. Het Hoogheem raadschap zal het beheer van de zeeweringen Oostdijk, Amsteldijk en Balgdijk overnemen. De kosten komen ten laste van het Hoog heemraadschap, waarom dit het reoht heeft, om op de som. op de begroofcing hiervoor uit getrokken, volgens reglement. De bebouwde en ongebouwde eigendommen van den Polder zullen vallen onder de heffing van het Hoog heemraadschap. Besloten wordt, om in de eigen leenlng ad 149.000, zelf deel te nemen voor 6000. De heer D. Stammes: En als dit nu eens niet wordt goedgekeurd? Voorzitter: Da<n kan die ƒ6000 later nog altijd langs anderen weg verkregen worden Op het ingekomen verzoek van J. H. 't Hart om vergoeding van ƒ20 wegens schade aan grasgewas, door egalisatie in den Kneesweg, wordt afwijzend beschikt, wijl hem bij het paohten de voorwaarden bekend waren. Het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden, om in geval van electrificatie der Gemeente, in alle gebouwen van den Polder lichtpunten te doen aanleggen, wordt aangenomen. Van F. Wit is een verzoek ingekomen om verhooging van de aannemingssom voor grintvervoer, daar 1.09 per M\ niet loonend blijkt. Hij vraagt daarom 1.80 per M8., wat een normaal weekloon zou zijn. Voorzitter zegt: Wij vonden 1-30 wat te hoog, meenden dat het wel voor 1.10 kon, maar Muntjewerf wilde daar niet op ingaan. Bij publieke aanbesteding werd toen door F. Wit gemijnd op 1.09. En zouden we dan nu weer 1.30 geven? Dat zou toch zeker een slag in 't gezicht van Muntjewerf zijn, die het werk altijd uitstekend heeft gedaan en het ook voor 1.30 had willen doen. F. Wit wenschte eerst de overeenkomst niet te tee kenen, doch heeft dit later toch gedaan, om dat hem anders ook niet werd uitbetaald. Besloten wordt, om afwijzend op het verzoek te beschikken. De finantiëele sïechte resultaten van het wiervissohen hebben het Dagelijksch Bestuur aanleiding gegeven .tot het voorstel, om de wierverpachting aan „Visschersbelangen" te gunnen voor 200. Aangenomen. De heer A. van den Berg vond op de voor- loopige begroeting een som uitgetrokken ad 5462 voor paardenpaden. Hij stelt voor om het paardenpad van den weg tusschen Drie- bruggen en Westeinde te beharden, wijl die weg veel' bereden wordt. De opzichter, ter vergadering aanwezig, becijfert, dat dit werk, daar dit pad 2200 M. is, met oude halve stee- nen 3300 en met nieuwe kromme steenen 6274 zou kosten. Dit zou onvoorziene uit gaven met Zich brengen, waardoor men de polderlasten zou moeten verhoogen. Men wenscht deze echter op 29 per HA. te hand haven, waarom de heer Van den Berg zijn voorstel intrekt. De begrooting voor den dienst van 1921 wordt daarop in behandeling genomen en in inkomsten en uitgaven vastgesteld op 558031.57. Wat het kohier van den omslag over 1921 betreft, die 29 per HA., in het geheel op 130790 is vastgesteld, wordt bepaald, dr* *■- Polderlasten in 8 termijnen betaald kunnen worden, groot 10, 10 en 9 per HA. Bij de rondvraag inf ormeert de heer J. Bos, aan wien1 de sleutel van den nieuwen duiker is afgegeven. Hij hoopt, dat daarbij voldoen de rekening is gehouden met de belangen der weilandbezltters in die buurt. Voorzitter antwoordt, dat de sleutel nog afgegeven moet worden. Wie hem in bewa ring krijgen zal, is nog niet vast, maar in elk geval iemand, waarvan men de verzekering heeft, dat hij de belangen der eigenaars van weiland zoo goed mogelijk izal behartigen. De heer Bos: Mocht aie duiker daar zoo maar gelegd worden, zonder bijv. 't 'Hart te vragen? Die wist van niets. Ook is het slootje daar eigenlijk niet veel meer dan een grep pel, zoodat hij er zonder twijfel nog schade van zal ondervinden» Voorzitter: Of die duiker daar zoo maar gelegd mocht worden? Zeer zeker, wees er gerust op, dat we in dit opzicht volstrekt niet buiten onze bevoegdheid zijn gegaan. We hebben daarvoor van niemand permissie noo- dig. En wat eventueele schade betreft, die kan natuurlijk in billijkheid vergoed worden. De heer D. Stammes: Maar was die duiker nu zoo noodig? Er zijn er daar nu al drie. In een vergadering is er nooit over gesproken. Voorzitter: De vroegere duiker was heel lastig en nadeelig voor de bollen. Besloten werd toen eerst, om hem te verleggen, maar daarvoor bleek hij te oud. Zoodoende was een nieuwe noodig en wij vonden de tegen woordige plaats daarvoor het meest geschikt. En nu mag door de heeren gezegd worden, de eerste duiker was voldoende, wij hebben daarvan een anderen indruk gekregen. De heer Stammes: En als nu het welland daar weer eens bouwland worden mocht, /moet dan het water weer weg en dus maar weer een vierde duiker? Dat wordt op die manier een kostbare geschiedenis en een duikerbeweging «onder end. De heer Van den Berg: Er zijn daar op het oogenbllk maar t/woo goede duikers. En kom u zelf maar eens overtuigen hoeveel kwaad het water non de bollenvoldon doet. Voor bouwland hebben wo zooveel water lie ver niet, voor welland daarentegen wel en dat brengt de moeilijkheid. Voorzitter. Geen onkefle wijziging zal na tuurlijk In staat zijn om bepaald ledereen te bevredigen. Men dient elkaar tegemoet te komen en bij wat geven en nemen kan zeer zeker wel een goede oplossing gevonden worden. De heer J. Smit: De oude waterloop was voldoende, maar die sloot is geheel vervuild. Voorheen kregen de weilanden) aan den Grasweg water genoeg en die nieuwe duiker was niet noodig geweest. De menschen had den die dan ook heelemaal niet verzocht. Voorzitter vindt dat vreemd, daar die men schen altijd over gebrek aan watertoevoer geklaagd hebben. Ze spreken dan met twee monden. Me dunkt, ze moeten niet klagen, maar tevreden zijn. De heer J. Smit: Zij klagen niet, maar w ij komen tegen het leggen van dien nieuwen duiker op. Een groot aantal dammen door de bloemisten gelegd, keerden het water, daardoor bleven de weiden droog. Op het oogeriblik zijn die er uit. De heer Van den Berg: Maar nu komen ze er weer in! De heer Smit: De oude duiker kon onmo gelijk dienst doen. Bij het wegnemen bleek hij met wel veertig oude zakken en een heele vracht oude koedekken te zijn verstopt. Wa ren die er maar uitgehaald en wa® verder de oude waterloop uitgediept, dan waren de weilandgebruikers daarmee tevreden geweest. Er is nooit gevraagd, waar wil jelui die dui ker hebben. Dan toch hadden ze verzocht om herstel van den* ouden waterloop. Voorzitter: Ja, het zijn nu eenmaal lastige menschen, daar in dien hoek. Me dunkt toch, 't is om het water te doen. Nu hebben ze water en langs welken weg dat komt, kan hun toch verder niets schelen. Do hoer Smit: Ja, zij vindon dat Van don Berg steeds wordt bevoorrecht. Voor hem is nu eigenlijk die duiker daar gekomen. Zei" hebben ze een verzoek Ingediend om herste van den vroegeren toevoer, een adres, be hoorlijk op zegel, maar het is nooit behan deld. Ik meen toch, dat dit hier besproken had moeten worden. Voorzitter: Als men daar op gesteld is, is het mij goed! De heer J. Smit: De vraag is imaar, wie moet nu die duiker betalen? Toen Kokter en Jongejan indertijd watergebrek hadden, ten gevolge van het droogleggen door de bloe misten, hebben ze zélf een duiker mogen leg gen. Ik vind. dus, cbat in dit geval Van den Berg betalen moet, want was die oude sloot in orde, dan was er water genoeg. Om Van dén Berg is die duiker er toch eigenlijk! De heer Bos: Ik vrees ook. dat dit de goede oplossing niet is geweest. Ik ben bang, dat we er weer nieuwe kwesties door zullen krijgen1. De heer Smit vraagt verder, of Joh. 't Hart verplicht is, voor dat waterschut te zorgen. Hij vindt het vreemd, dat de sleutel daarvan dan bij Van den Berg is. Meermalen gaat het open en dicht; dat mag toch maar zóó niet! En ze slaan er spijkers in. Voorzitter: We moesten het hierbij maar laten 1 Een burentwist; en daarvan ondervin den, wjj hier nu de onaangename gevolgen. De zaak zal onderzocht worden! Hierna wordt de vergadering gesloten. Anna Paulowna. De publieke verpachting der graisgewassen van den Anna Paulownapolder, Zaterdag middag 28 Mei in „Voorburg" gehouden, heeft opgebracht: Perceel 1 J. Heiligenberg 60; perc. 2 Jan Kranenburg ƒ65; perc. 3 Joh. Voorthulzen ƒ110; perc. 4 H. Kranenburg ƒ135; perc. 5 D. Pranger 146; perc. 6 H. Kranenburg 95; perc. 7 J. Bakelaar ƒ55; perc.'8 P. van Duin 100; perc. 9 Jh. Wiggers 90; perc. 10 Jb. Meilink 80; perc. 11 H. Vestering 75; perc. 12 C. Egmond 80; perc. 13 id. 50; perc. 14 P. Vink 65; perc. 15 P. Schil- derman 90; perc. 16 H. A. v. IJzendcorn 55; perc. 17 id. 45; perc. 18 T. Rentenaar 60; perc. 19 J. B. v. d. Burg 65; perc. 20 O. Rezel 40; perc. 21 D. Lubbert J 45; perc. 22 W. Walboer 65; perc. 23 D. Lubbert ƒ30; perc. 24 Ant. Schilderman ƒ150; perc. 25 Jb. Lanser 70; perc. 26 R. Meeldijk 55; perc. 27 D. Lubbert 80; perc. 28 id. 80; >erc. 29 id. 20; perc. 80 id. 15; pero. 81 'd. 20; perc. 32 P. Truiman 15. Tezamen 2095. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBORENGommert z.v. W. Minnaard en van Jacoba Wisse; Tientje Jannetje d.v. J. Nieuweboer. ONDERTROUWD: Simon Heerschap en Cor- nelia LiefhebberGerardus Silvester Hendrikse en Anthonia Kniken. GETROUWDFranciscus Tlelens en Geertje Anna WoudstraAdriaan Walraven en Ariaantje van DykeNelis van der Pol en Maria Blom. OVERLEDEN: Anneke van Weelden wed. van Jan Klein, oud 70 jaar. Breezand. Zaterdagavond 28 Mei gaf de Muziekver- eeniging „Concordia", directeur de heer H. B. Schenkels, een Feest-Concert voor donateurs, leden en genoodigden, ter viering van haar drie-jarig bestaan, in de zaal van den heer Jb. Borst. De voorzitter, de heer A. Raap, opende en heette de aanwezigen welkom, daarby den wensch uitsprekend, dat het programma tot genoegen van het werkelyk belangstellende gedeelte van het publiek mocht afgewerkt worden, terwyl hy voorts aller medewerking verzocht, opdat deze avond een aangenaam verloop mocht hebben. De vereeniging had dit jaar een gevoelig verlies geleden door het afgaan van goede leden. Wel waren er enkele nieuwe leden voor in de plaats gekomen, doch niet genoeg, terwijl ze natuurlijk nog maar een korte oefeningsperiode achter den rug hadden. Bovendien hadden de oude krachten soms van instrument moeten verwisselen. Ten slotte dankte de voorzitter den direc teur en de leden voor hun ijver en ambitie en het publiek voor zyn aandacht, waarbij hij echter eenig voorbehoud moest maken met betrekking tot enkele jonge dames, die onder de uitvoering haar gezellige buurpraatjes maar niet hadden kunnen staken. Callantsoog. Aan den heer P. Vos alhier is gegund het bouwen van een muziektent op het Dorp. Waarschijnlijk zal de tent omstreeks half Juni a.s. gereed zijn. In een gehouden bestuursvergadering der V. V. V. alhier is, in verband met de pogin gen van de gemeentebesturen van Helder en Callantsoog om van paal 4 tot aan het Dorp Callantsoog een goeden harden verbindings weg te krijgen, besloten, om aan Provinciale Staten van Noord-Holland een adres te rich ten, waarin verzocht wordt hun steun en me dewerking te willen verüeeneni, opdat de aan legging van dien weg tot stand kan komen. Adhaesie aan dit adres zal gevraagd worden aan Algemeen Belang, V. V. V. Groote Kee- ten, Polderbestuur te Callantsoog, polderbe stuur 't Hoekje, polderbestuur Koegras Koe- grasser Belang, Helders Belang, Economi sche Oommissie te Heider, Winkeliersveree- rVg™gA te Helder, Nederiandsche Automobiei- wieïbond en aan den Nöd- Motorrij- Het bestuur der V. V. V. hoont, dat al deze vereeniglngen dermate overtuigd van het groote nut en gerief van dezen weg, dat ze niet zullen nalaten, hun medewerking te verieenen en dat ze vóór 15 Juni 1P21 b,m adhaesie-adres aan Provinciale Staten zulleï verzenden. 11 Wlerlngen. „Hollandsche Jongelieden en Indische Landbouw." ■Onder dezen titel heeft het Koloniaal Landbouwmuseum te Deventer een keurig uitgevoerd vlugschrift het licht doen zien, waarin de oud-voorzitter van den Volksraad van Nederiandsch-Indië, dr. J. C. Konings berger, de Indische cultures behandelt, en de vooruitzichten1 voor Hollandsohe jongelui in deze branches bespreekt. Verder bevat het geschrift inlichtingen over de verdachten voor uitzending en meer in 't bijzonder over de opleiding aan de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer, die in 1912 ge opend is. Het boekje, dat, zooals we zelden, keurig uitgevoerd is, en met talrijke illustraties ver zucht, is op aanvrage aan het Kol. Landbouw museum te Deventer voor belangstellenden e verkrijgen. GEMENGD NIEUWS. Tegen de drooglegging. Op 4 Juli, den nationalen feestdag, zal te Mew-York een groote volksdemonstratie wor den gehouden tegen de anti-drankwetgeving. Dit protest gaat onder het motto, dat moet worden opgekomen voor „de rechten en de persoonlijke vrijheid van den mensch". De demonstratie zal op niets steunen „dan op do rechtvaardigheid van onze zaak" zeg gen de lieden, die haar voorbereiden. Men verwacht dat in den betoogingsoptocht te New-York 260.000 Amerikaansche burgers zullen meeloop en. Ook in andere Amerikaan sche steden worden dergelijke optochten voorbereid. Jong er bQ. Jd. Donderdag is te Btrooklyn (New-York) een uiterst merkwaardige zaak voorgekomen in de kinder-rechtbarik, d. w. z. de rechtbank, waar delicten, die door kinderen zijn begaan, worden behandeld De beklaagde was een juf fertje van vijftien jaar, Florence Cobloigh, die terecht stond wegens bigamie. Het kind maakt den indruk van een meisje van 18 jaar. Het geval is uiterst curieus. Florence CJo- blelgh was onder overlegging van een gO' boorte-acte, waarin haar leeftijd als 18 j' was opgegeven, gehuwd met een knnsnui Jaar ker. Dat was Ln November 11 Florence bleef 8 dagon bij haar man, had er toen genoeg van en trok weer naar bula. Tot April Werf &U dnnr, maar toen trouwde zij met zokwon Otto Herringen. Nu duurden de wittebroodsweken langer; pas na 8 wokon versoheen het meisje weer ln de ouderlijke woning. Haar man (No. 2) kwam haar achterna en elachte op helderingen. De moeder bracht nu hot ge beurde aan hot licht en hot kwam uit dat bigamie was geploegd. Spoedig wekt nu ook do politie in het ge val gemoeid. Niet te vroeg trouwen. De heer Casper Redfield, een e. specialiteit, roept dien menschen toe: „troutf met op Jongen leeftijd." De reden van diefl raad is, dat de groote meerderheid van groote geesten, die de wereld gekend heeft, gebo ren is uit ouders van 40 jaar en ouder. Kin deren uit jeugdige ouders zijn in den regel wel sterker van lichaam, maar langzamer van geest. Een kind van Jonggehuwden heeft maar 1.63 kansen op de honderd om een man van geestelijke beteekenis te worden. Vaders van 40 tot 44 jaar geven de mensohheld slechts 8 ten honderd van het nieuwe go- slacht, maar hebben 20 ten honderd van do groote mannen uit de Amerikaansche histo rie verschaft -Benjamins Franklin's vader was 51 toon zijn beroemde zoon werd geboren, die van Edison 43, van Whistier 47, van Daniël Web ster 43, van George Washington 38, van Shakespeare 85 en van sir Walter Soott 42. Dan zden we fraai samenspel van de G.A. voor hoede; de rechtshinen waagt een kans, doch de bal suist voor langs het H.-deel, waar weliswaai de linksbinnen opvangt, maar naast kogelt. We beleven weer een hachelijk moment voor het G.A.-doel, als de doelman een gestopten bal tegen een der toestormende Racers aantrapt, dooh bui tenspel ontneemt de H.R.C.-supporters verdere illusies. Als de G.A.-linkahalf nog even voor op luchting gezorgd heeft eni we reeds denken dat met 1—0 voor de thuisclub gedraaid zal worden, ziet Prins juist nog een klein gaatje, en weet met een laag schot den zich te laat in positie stellenden doelman te verrassen. Direct daarna is het rusten en leiden de roodhamden met 20. In de 2e helft is het windnadeel voor de Racers; toch 'is de eerste aanval voor hen en Prins ziet zijn waarlijk mooi schot juist over de lat ver dwijnen. De linksbuiten van G.A. krijgt dan den bal en besluit zijn snellen ren met een schitte rend sohot op het heiligdom van den Raciag-doel- man; de bal komt in contact met den onderkant van de lat en verdwijnt achter Bakker in het net. Een pracht van een goal. Doeschot wordt even voor het strafschopgebied door Tiessen „genomen" en een vrije schop is hiervan het gevolg. De eptil van H. komt Bakker in doel te hulp. Doeschot geeft een laag hard schot; Bakker weet echter mooi te redden. Aan den andoren kant is de G.- doelman nu veel zekerder, en een hard schot van Helder weet hij op hoekschop te koeren. Go Ahead blijft echter sterker, maar Tiessen breekt keer op keer het samenspel van het G.A.-binnenftrio. Als Tiessen hands maakt, wordt de toegestane vrije schop door Doeschot naast geschoten. Daarna weet H.R.C. het spel eenigen tijd op de andere helft te houden, maar nu zij den wind mede hebben speelt de G.A.-verdediging vetel beter en krijgen de H.-voorwaartsen 'bijna geen vrij spel meer. Den. linksbuiten va^ G.A. zien we een mooien voorzet geven, maar de grillige, wind doet den bal achter waaien. Een tweeden keer kan Bakker den hoogen bal nog net over de lat wippen. Het te ver opdringen der Aikmaarsche verdedi ging de font van zoo menige club wordt hen ootlottig. Als n.1. het binnentrio der Racea-s den bal toegespeeld krijgt en er mee van door gaat en de rechtsback zoo vriendelijk is om te missen, is het Helder die zonder veel moeite no. 3 weet te scoren De stemming dor Alkmaarders schijnt door dit onverwacht© succes der tegenpartij wat geprik keld te worden; het mooie gaat er af. GA maakt er maar wat van; als Tiessen hands maakt, weet Doeschot met penalty de achterstand te verkleinen. De resteerende minuten is Go Aihead overwegend in den aanval, doch de H.-baoks red den veel door uittrappen Terwijl de bal dn de lucht zweeft, fluit Geurts het einde en boeken de roodhemden een alleszins verdiende zege en een medaille. Uitslagen van Zondag. Batavier II—H.R.C. III 4—1. Batavier III—H.R.C. IV en V 0-8. Sparta I—v. Speijk II 41. Sparta IISparta III 44. Woensdagavond speelt Batavier I een wedstrijd ■tegen Helder I en II. Helder komt met 8 Inval lers uit. De wedstrijden van Zondag. N.A.C. kampioen van Nederland. De wedstrijd AjaxBe Qiück is in een ver diende 32 overwinning voor de Amsterdam mers geëindigd en kost. Be Q. het kampioenschap, daar N.A.C. in Deventer met beslissende cijfers (8—0) wiet te winnen. De groote nederlaag danikt Go Ahead aan hun voorhoede, welke maar zelden zuiver schoot, want veel zwakker was de Deventer club niet. Hiermede is N.A.C. kampioen van Nederland geworden. De eindstand van de kampioensooimpetitie is nu N.A.C. 6 4 0 2 13—8 8 Be Quick 6 3 12 11—11 7 Ajax 0 8 0 8 149 6 Go Ahead 0 114 8—18 3 De finale voor den Holdert-beker vond op het Hercules-terrein te Utrecht plaats tusschen Scho ten eni R.F.-C. De 2e klasser wist met 21 te winnen van R.F.C. en is hiermede duo voor een jaar houder van den fraaien beker geworden. De te Arnhem gespeelde wedstrijd Oost-NederlandWest-Duitscbland eindigde in een 1—0 overwinning voor O.-N. 13 Maart 1.1. verloor de Ned. ploeg met 21. De stand dezer wedstrijden is au: Oost-Ned'erland 10 6 2 8 1712 12 Weet-Duitechland, 10 3 2 6 1217 8 Boriewed strijden Almrnrin Victrix. (Ie «M Demi-finale. Alcmaria VictrixHolland Ia 0; VS.V.--Z.V.V. 2-0. A.V. en V.6.V. komen dui in Je finale K. Vlaming; Het is Zaterdagavond echter gebleken, dat .Concordia" er krachtig naar streeft, het ge leden verlies zoo goed mogelijk te boven te komen. Wel deed de zwakke bezetting zich soms wel eens wat heel sterk gevoelen, zoodat b.v. .Oruolflx I'' daardoor iets leegs bokwnm, maar hoe verdienstelijk en beschaafd van klank warden b v, „Restda", „Araablle" en .Am Frühllngsmorgen" ton gehooregebracht, Wel moot er dan ook met groote toewijding geitude >rd zijn en aan den bekwamen dlrooteur en «bn wakker troepje komt zeer zeker een woora van hulde toe. Ter afwisseling werden eenige voordraobten ten beste gegeven, waarvan vooral .Moeder- woelde" en .Gladde ring" door den heer J. Wiggers gezongen, bijzonder in den smaak vielen en daverend applaue verwierven. J.l. Zondagnamiddag zou alhier een snel. heidswedstryd op rijwielen plaats hebben onder leiding van de heeren S. Kaan en Mart. de Haan, waarvoor aanvankelijk toe stemming van den Ed.Achtb. heer Burge meester was verkregen. Reeds hadden zich verschillende deelnemers aangemeld, doch kort voor den aanvang kwam de rijksveld wachter Admiraal ter plaatse waar de aftocht der deelnemers was bepaald. De veldwachter vroeg aan de ondernemers en leiders van den wedstrijd of zy voor den wedstrijd vergunning hadden, welke vergunning door Gedeputeerde Staten moet worden verleend. Het bleek toen den dienaar van den Heiligen Hermandad dat die vergunning niet verleend was en hy gaf hen in overweging den wedstryd niet te doen doorgaan, aangezien volgens de wet zulk een wedstrijd zonder vergunning niet mag plaats hebben. Wijselijk besloot men toen dezen wed stryd uit te stellen tot dat een desbetreffende vergunning zal worden aangevraagd en ver leend. J.l. Zondag werd alhier een voetbalmatch gehouden tusschen onze Club en „Zeemacht ÏI" van den Helder. Wegens het ruwe weer arriveerden de Helderschen laat op Wieringen, zoodat de strijd pas om 3»/. uur aanving.' De Helderschen hadden van hun zeetocht anders niet veel hinder gehad want ze spcej'"* den perfect, zoodat de Wieringere veel vai, hen konden leeren. De uitslag was 40 in 't voordeel van „Zeemacht H". De belang stelling van de zijde van 't publiek was ech ter gering. Het ruwe koude weer was be paald hiervan de oorzaak. De rijksveldwachter Korver, van Obdam, tydelyk alhier gedetacheerd voor de Zuider zeewerken is van zijn detachement ontheven en thans is in zyn plaats aangesteld de rijks veldwachter de Koekoek, van Hoogwoud. van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut; draadloos verzonden doorVossegat op 31 MEI 1921. (Ontvangen door de Opleidingsschool v°°r Radiotelegrafie, Zuidstraat 61,) Berloht van 12.30 uur n.m. Verwachting tot Woensdagavond: aanvankelijk matige later afnemende zuid westelijke tot westelijke wind, »w arhewol met kans op r' trei fni« T ut Tets zachter ovenlat'

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6