NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse groot plaatselijk belang No. 5413 ZATERDAG 11 JUNI 1921 49e JAARGANG Vei^chijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 80 Postgirorekening No. 16066. buitenland. OPPER-SILEZIE. Kandrrin door de Polen heroverd. De op- marsch der Engelschen. Het opper bevel over de opstandelingen. Berichten uit Oppeln bevestigen, dat Kandrzin, dat pas voor enkele dagen door de Duitsche ,,Selbststihutz" onder zware of fers genomen was, weer in handen der Po len geraakt is. Ook Ujest en Slawentzig zijn door de Polen tijdelijk heroverd. De gevech ten om deze heide plaatsen waren zeer ver bitterd en veroorzaakten aan beide partijen zware verliezen. Heden bevinden zich beide plaatsen weer in Duitsohe handen. Over den verderen miltairen opmarsch der Engelschen wordt meegedeeld, dat hun voorhoede vermoedelijk nog heden Schieze- kau bereiken zal. De bezetting van deze plaats zou de Engelschen in de onmiddel lijke nabijheid van het Industriegebied brenl- gên. Aan de operaties nemen ook twee batal jons Italianen deel. De bezetting van Tarnowitz door de En gelsche troepen wordt verwacht. Het bericht, dat graaf Mielozynski, zich noemende Doliwa, het opperbevel over de Poolsche insurgenten heeft neergelegd, wordt bevestigd. Naar van Poolsche zijde verluidt, moet generaal Haller het opperbevel op zich ge nomen hebben. De militaire actie der Engelschen. Het grootste deel van de Engelschen, die Woensdag te G-leiwitz zijn binnengerukt, heeft zich naar Koimshu^e begeven, dat spoedig bevrijd zal worden. Een andere af- deelinig Engelsche bezettingstroepen van Lublinitz is naar ffarnowitz opgerukt. In het operatiegebied van de door de Engelschen bezette stad Rosenberg werd de omgeving van Koseiwitz tot aan Schönwalde door de Polen ontruimd. Cte verschillende plaatsen •kwam het gisteren tusschen Duitsche Selbst- schutz en Poten tot ernstige en herhaalde gevechten, waarbij de Duitschers een groot aantal dooden en wond en hadden. Een Poolsche pantaertreln bleef ln het Duitsche vuur «teken en werd vernield. ENGELAND. De verkiezing ln St George's. Met de nederlaag in St. George's (West minster) meegerekend, heeft de regeering nu sedert December 1918 .15 zetels verspeeld, namelijk: West Leyton, Huil (Centtal), Cen tral Aberdeen, Bothwell, Widnes, Tbancti Span V&lley, Wrskin, Dartford, Louth, Zuid- Norfolk, Dover, Dudley, Klrkcaldy en St. George's. Op een vïaag naar do oorzaken van zijn overwinning, heeft Ersklne gezegd: „Ik hob het gewonnen, omdat het heele land bezui niging verlangt. Dat is de boodschap van het district St. George's, niet alleen) aan het La- FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 42) Zij dacht ook terug aan die andere ont moeting op denzelfden tijd, toen Wolvert, zonder zich van haar tegenwoordigheid be wust te zijn, haar schuilplaats voorbij was gekomen, alsof hij met den booze om het hardst liep, met laffe vrees op eiken trek van zijn donkere gezicht. Waarom had hij haar sedert hun wederzijdsche ontmoeting in de bibliotheek gemeden? Wilde hij opzette lijk vermijden dat het tusschen hen tot een opheldering kwam, of stelde hij die uit op grond van het een of andere sinestere plan, dat hij gesmeed had? Zij had het groepje boomen bereikt, waar het pad zich doorheen slingerde en toen haar gedachten! aldus met Wolvert bezig wa ren, kwam deze man zelf te voorschijn uit het boschje van altijdgroene struiken dat haar de vorige maal tot schuilplaats gediend had en plaatste zich in haar weg. Het was uit zijn glimlach en zijn zekere manier van doen duidelijk, dat hij haar opgewacht had, en Betty's eerste gevoel van onbehagelijk heid maakte plaats voor een verlichting dat het lang verbeide oogenblik gekomen was en de zaak tusschen hen beiden tot een be slissing i zou komen. ,Je bent lang op Je fourageeMocht ge gehuis, maar ook aan het land. De uitslag is een klaroengeschal ter waarschuwing van de regeering, om met hare militaire avon turen en hare sociale maatregelen op te hou den tot de financieele stabiliteit van het land hersteld is." Erskine's leuze bij de verkiezing was: „Be zuiniging zonder uitzondering". Hij is een van de eerste leden van de Liga tegen de Verkwisting geweest en had den sterken steun van dat lichaam. Hij eischte in zijn verkiezingsrede meedoogenïooze besnoeiing van de uitgaven van plaatselijke lichamen en die verwijdering van alle verkwisters uit openbare diensten. Bij zijn verkiezingsstrijd had hij ook veel hulp van zijn zoon Keith, een jongen van nog geen veertien jaar, van de Westminster School. De jonge politicus hield verkiezings toespraken in de open lucht (eenvan de deugden van het Engelsche onderwijs is, dat het niet alleen kennis, maar ook karakter aankweekt) en nam het zelfs op tegen den tegeöcandidaat van zijn vader, met wien hij in een open-lucht-vergadering in debat trad. Dinsdag had hij tegen zijn vader gezgd: „Als jij gekozen wordt, zal ik een nieuwen topper (hoogen hoed) voor je koopen; als je niet gekozen wordt, moet jij een nieuwen criket- bal voor mij koopen." Het Lagerhuis blijkt den uitslag van de verkiezing, die er 's avonds even voor elven bekend werd, met een schouderophalen ont vangen te hbben. De Daily Mail noemt den uitslag „de zwaarste nederlaag, die de ooalatie geleden heeft. St. George's is altijd een regeerings- bolwerk van het oninneembaarste type ge weest." Het conflict in de mijnindustrie. De conferentie tusschen mijnwerkers en mijneigenaars is Dinsdag hervat. Beide par tijen zijn buitengewoon hoopvol gestemd. De voorwaarden moeten van dien aard zijn, dat een gunstige ontvangst door de ite houden vergadering der mijnwerkersgedelegeerden schier zeker is. De verwoesting van telegraaflijnen om Londen enz. De aanslagen door Sinn-Feiners op tele graaf- en telefoonlijnen zijn op vete plaatsen gedaan, tot in Brighton en Cardiff. Er zijn militaire partouilles gevormd voor de bewa king van de lijnen. Vernield werden te Bex- ley en Sideup 22 lijnen, Sexenoaks 70 lijnen, Coulsdon 9 lijnen, Hounslow 42 lijnen, Hayes 65 lijnen, Barnet 19 lijnen, Southall 39 lijnen, Northwood de hoofdlijn naar Ierland. Ban- stead twee telefoonpalen. Ook te Liverpooi en Birkenhead werden) wandaden gepleegd De Sinn-Feiners gebruikten waarschijnlijk auto's en motorfietsen, Electrische beweegkracht op oorlogsschepen? De „Daily Mail" verneemt, dat de Admi raliteit het vraagstuk overweegt van de toe pasing van electrische beweegkracht bij wijze van proef op één der vier nieuwe slagsche pen, die elk negen nüllioen pond sterling kosten en waarvoor de ontwerpen thans wor den gemaakt. FRANKRIJK. De redevoering van Winston Churchill, waarin hij toenadering tusschen Engeland, Duitschland en Frankrijk bepleitte en liet Fransche standpunt tegenover belde landen bleek te begrijpen, maakt indruk te Parijs. Voor een verbond met Engeland voelt men toch bij nader inzien niet.veel. Degenen, die zich in Engeland daarvoor spannen, gelden voor een kleine minderheid. Het voornaam ste struikelblok zijn de Vereenlgde Staten. In geval van een botsing tusschen Enge land en Amerika zou Frankrijk ln geen ge val de vriendschap der Vereenlgde Staten willen opgeven. Ook bevreemdt het, dat in dit verband niet van Italië wordt gerept. Men ziet hier de noodzakelijkheid in zich weest, kleine muls, en Je bent ver van je schuilplaats afgedwaald." Hij legde zijn hand op haar arm met een aanmatiging van fa miliariteit. „Niet zoo haastig, lieve. De dame, die je zoo nauwgezet dient, heeft je niet noo- dig en het oogenblik ls gekomen, dat wij ons met elkaar verstaan." „Ik heb niets tot u te 'zeggen, mijnheer Wolvert". Zij beantwoordde zijn schamperen glimlach met een kalme uitdaging. „Ik ge loof dat wij elkaar vrijwel begrijpen." „Misschien, maar dat ls nog niet tot ons onderling voordeel geweest. Wij zijn aan verschillende plannen bezig geweest en dat loopt op een ramp uit. Ik heb je al eens gewaarschuwd dat een vriend in den nood niet te versmaden is, maar als vijand zou je het niet raadzaam vinden, om met mij den degen te kruisen. Ik onderschat je kranig heid en vindingrijkheid ntet; uit pure be wondering voor je vermetelheid heb ik tot- dusver mijn hand niet tegen je uitgestoken. Je zet om den oorlog naar mijn kamp te ver plaatsen, door met je naïve vertelseltje naar mevrouw Atterbury te gaan, was brutaal. Goede hemel, je hebt zelfs het bewijs tegen jou, de electrische lantaarn, beter weggere deneerd dan ik het later deed. Ik wil dat wel bekennen; maar denk je, dat je door zichtige uitvlucht je niet aan de kaak had kunnen stelten, ais ik het gewild had?" „Waarom hebt u dat dan niet gedaan?" vroeg Betty koeltjes. „Ik ben heelemaal niet bang voor u of voor hetgeen u zoudt kunnen doen. Kom nu mee naar mevrouw Atterbury als je lust hebt; lk zal met jou voor haar gaan staan en zij zal tusschen ons kiezen." Zijn greep om haar arm werd vaster. „Denk je dat ik stom genoeg ben om mij door jou te laten overbluffen?" vroeg hij. in dit land niet door Duitschland te laten overvleugelen. De Duitsche invloed laat zich weer overal in .Italië geiden. Een Fransch blad bepleit aan Italië een deel van liet ijzer erts af te staan, waarvan Frankrijk over vloed heeft. De Fransche vhxrtbouw. De Kamer heeft een begin gemaakt met de beraadslaging over het vlootprogram. Het betreft den bouw van drie kruisers, 18 tor pedojagers eni 12 duikbooten. Een quaestie, waaromtrent ©enige wrij ving wordt verwacht, is die, welke betrek king heeft op de ondernemingen, waaraan de bouw zal worden opgedragen. Zoowel de rijkswerven als de particuliere ondernemin gen zullen1 opdrachten krijgen* doch naar het oordeel van vele Kamerleden zijn de opdrachten) aan de eerste categorie veel tal rijker dan die aan de tweede. Reeds sedert eenigen tijd wordt er over geklaagd dat de rijkswerven veel te talrijk zijn. Zij werken in het geheel niet, of wel onder slechte eco nomische omstandigheden. De regeering dacht er reeds over het aantal staatsindu- striën geleidelijk te verminderen. Nu vraagt men zich af of de marinecredie- ten bestemd zijn om de derven en hun per soneel in stand te houden, of dat de rijks werven slechts moeten) worden belast met werkzaamheden, die bezwaarlijk aan de par ticuliere industrie kunnen worden opgedra gen. Op het ogenblik zijn er negen werven met een personeel van 32.000 man. Doch on langs moesten de arbeidsuren worden ver minderd bij gebrek aan werk. Daarbij komt nog dat de prijzert der rijks werven veel hooger zijn dan die der particu liereondernemingen. Vandaar dat zich in de Kamer een strooming doet gelden den bouw der nieuwe schepen aan particuliere werven toe te vertrouwen. Een spoorwegongeluk. Donderdagnacht zijn twee goederentreinen gederailleerd tusschen Chois de Roi en Vil- leneuve ie Roy tengevolge van een| daad van sabotage. Er is een beambte gedood, er zijn vele gewonden. Duitschland en Polen. Uit Warschau worden teekenen van ont nuchtering gemeld. Bladen, die zich anders aan scheldpartijen te buiten! gingen wen- schen plotseling een rechtstreeksche gedach- tenwisseling met Duitschland over toenade ring. Zelfs de Kurjer Poranny laat zijn juist uit het hoofdkwartier van Korfanty terug gekeerde bijzondere correspondent schrijven, dat een Fransch-Duitsch-Poolsche ekonomi- sche politiek de eenige uitweg uit den hui- digen toestand is. De duikbootcommandanten. Het rijksgerecht te Leipzig heeft besloten in plaats van de duikbootoommnndantenj die bij 't in den grond boren van hospitaalsche pen slechts hun instructies hebben opgevolgd en mitsdien niet strafbaar zijn verklaard, ad miraal von Holtzendorff, die bij 't afkondigen van de onbeperkte duikbootoorlog chef van den Duitschen marinestaf was, In staat van beschuldiging te stelten. Nieuwe belastingen. De rijkskanselier sprak ln zijn redevoering in den Relchswirtschaftrat over nieuwe be lastingen; o.a. op suiker en lucifers. Een ont werp op brandewijn zal binnen enkele dagen den Rijksdag bereiken. Belasting op dranken ls ook in voorberel ding, alsmede op den omzet. Aan dit laatste ls een gnopt probleem verbonden, omdat hier' Ingezonden mededeellng. Op Zondag naar Sohoorl - Alkmaar par boot. „Als ik mork, dat Je werkelijk in mijn weg staat, zal ik Je verpletterenI Maar inmiddels, lieve, moet je mij eenigszins amuseeren. Ik stel belang ln je, zooals ik nooit gedacht had, in een vrouw belang te zullen stellen. Je oogen, Je glimlaoh staan ln mijn hersens ge brand net zooals dat merfcteeken op jou wang, dat een hand lijkt, die zich naar het onbereikbare uitstrekt. Jij zoudt het bloed van een man aan het koken kunnen brengen, zijn ziel verschroeien en hem tot razernij drijven, maar je zoudt hem nooit vervelen, kleine, stilte, ondoorgrondelijke, muis, 'n man die jou naast zich heeft, zou, als hij met het leven speelt, alles kunnen winnen." „U spreekt in raadsels mijnheer Wolvert Betty maakte haar arm los en deed een stap achteruit tegenover het woeste vuur in zijn hartstochtelijke oogen. „De dunk die u van mij hebt is vleiend, maar als u mij staande houdt, om dien nog langer uit te spreken, moet ik u verlof vragen, om mij mijn weg naar huis te laten vervolgen." „Je moogt verder gaan als je één vraag beantwoord' hebt: Wat voer Je in het schild? Ik wist van het oogenblik af dat ik je zag, dat je boven de betrekking stond, die je ver koos te bekleeden, maar pas toen ik je in de bibliotheek aantrof, vermoedde ik de waar heid. Wat weet je? Werk je op eigen houtje of ben je in iemands dienst?" „Als ik een 'beweejgreden had om in me vrouw Atterbury's dienst te treden, is het dan waarschijnlijk, dat ik die in vertrouwen zou mededeelen, onverschillig of u haar bond genoot of verrader bent?" Betty haalde de schouders op. „Uw houding laat mij vol maakt koud; waarom zou ik op uw vragen antwoorden?" „Omdat je zoudt kunnen merken, dat ik Ingezonden mededeellng. Het bedrag noodig voor de totstandkoming van een Bad-Hötel te Huisduinen is ondanks de 5 °lo rentegarantie der gemeente Helder nog niet vol- teekend. Het nemen van één aandeel groot honderd gulden zal voor velen geen overwegend bezwaar opleveren, terwijl daardoor toch wordt bereikt de volstorting van het be- noodigde kapitaal, waarmede inderdaad een wordt gediend. Lees en herleéS de aan U toegezonden circulaire, en zendt nog heden Uw Inschrijving aan een der onder- toekenaars. N.V. ZEEBAD HUISDUINEN. mee de quaestie samenhangt, in hoever de heffing op den uitvoer met den binneniland- schen omzet in verbinding kan worden ge bracht. DENEMARKEN. Ontwapeningsvoorstel der socialisten. In de zitting van den Deenschen Rijksdag van Woensdag diende de soc. dem. partij een voorstel in, tot afschaffing van de geheele Deensche legermacht. De .grensbewaking van het land moest aan het ministerie van justitie en de andere vroeger aan het leger opgedragen dienst aan het ministerie van landbouw opgedragen wordeüt RUSLAND. Sedert de handel ln levensmiddelen feite lijk vrij geworden is in Sowjet-Rusland, is het aantal menschen, dat zich met alle moge lijke waren op reis begeeft, om er ruil- of an deren handel mee te drijven, zoo ontzaglijk ■groot geworden, dat het een gevaar gevaar voor het verkeer igeworden is. De bolsjewiek Dolinof, lid van de hoofd inspectie der spoorwegen, geeft in de Mos- kousche Iswestia zijn indrukken weer na een inspectiereis. Hij verklaart, dat de overstroo- ming der spoorwegen met al dat soort han delaars een wanstaltigen omvang aangeno men heeft en dat de administratie machte loos staat. Hij beschrijft ais volgt den aan blik van een trein tegenwoordig in Rusland. „Over de spoorlijn kruipt een groote grau we rups, dat is een trein, geheel behangen met de grauwe massa der sluikhandelaars. Men ziet geen wagons, geen locomotieven, geen treeplanken, geen buffers, zelfs niet de tusschehruimten tusschen de wagons.De lieden klemmen zich vast aan eiken haak, aan eiken spijker, aan elk uitstekend gedeel te. Gelukkig degenen, diie er in geslaagd zijn ee nplaats op een buffer te veroveren. Het vertrek van eiken trein gaat dan ook ge paard' met gebrul, geween, revolverschoten en met tal van ongelukken. In het algemeen tumult verliest de een zijn gansche have, een vrouw verliest 'haar kleine kind en een der de raakt onder de wielen. Het gevolg is dan ook, dat in de «poorwegatelters van Klef el ke maand 800 doodkisten gemaakt worden voor de op de treinen verongelukte sluik handelaars". PALESTINA. Het Arabisch congres te Haïfa. Namens het Palestina-opbouwfonds wordt gemeld: De organisator van het Arabisch oongres te Haïfa, dat zich uitsprak tegen de Engel- sohe politiek van een; Joodsch Tehuis in P* lestina, Sjeik Soeleiman Effendi Alfarnky, en zijn broeder werden voor den gouverneur van Jaffa geroepen in verband met den aanval op de Joodsohe kolonie Redhoboth. nuttig ben." Hij kwam weer dicht bij haar „Wat wensch je binnen deze muren, zoo dat Je het gevaar wilt tarten? Misschien kan ik je eraan helpen? Wat ls je doel? Misschien kan lk je helpen om het te bereiken. Onver schillig of ik een verrader .ben of niet, ik bij tot je dienst." „Maar waarom?" Zij kreeg even een ge voel van angst en keek om zich heen, maar de hooge struiken omringden hen van alle kanten en zij schenen zoo geïsoleerd als in een wildernis. „Stel dat ik een ander doel had dan de taak te verrichten, waarvoor ik ben aangenomen hoewel ik voor het oogenblik niet erken dat er iets aan is van uw wilde gissing, waarom zoudt u dan, die de vriend en gast van mevrouw Atter bury bent, met iemand samenspannen, waar van u zegt dat u haar als een bedriegster en ontrouwe ondergeschikte beschouwt?" „Omdat je mij dol hebt gemaakt!" Hij greep haar vast en haalde haar naar zich toe in een woeste' omhelzing, „omdat iik jou wil hebben, zooals ik nooit een andere vrouw heb gewild." „Laat mij gaan!" Betty hijgde, terwijl zij met al haar krachten worstelde, xnaar haar hart zonk in haar schoenen, want er kon haar geen hulp uit het huis bereiken en haar pogingen om zich te bevrijden, waren vergeefsch tegenover den wilden greep van den man- Hij lachte triomfantelijk en trok haar dich ter naar zich toe. „Kleine muis heb ik Je genoemd. Kleine wilde kat! Maar Ik zal je temmen of je met mijn eigen handen breken. Wat ik wil, meen ik, en jij bent van mij, begrijp je dat; jij bent van mij." Opeens bereikte een ander geluid Betty's Zij werden een korten tijd gevangen gehou den, maar toen vrijgelaten) op borgtocht van 2000 Egyptische ponden. Deze borgtocht zal worden opgeheven bij de geringste ordever storing tegen de Joden. Zij ontvingen het bevel te Jaffa te blijijven. BELGIE. Zeventien jaar onschuldig gevangen. Dezer dagen heeft zich bij het gerecht te Antwerpen een persoon gemeld, die ver klaarde schuldig te zijn aan moord, zeven tien jaar geleden gepleegd. In een wijk te Mechelen werd bij een ge vecht een der vechters gedood. Een onschul dige werd in hechtenis oenomen en zit nu reeds sedert 1904 in de gevangenis te Leu ven opgesloten. Door wroeging gedreven en op aandringen van zijn biechtvader heeft de ware schuldige zich bekend gemaakt. Het parket van Antwerpen onderzoekt de zaak. De 'onschuldig veroordeelde zal eerlang op vrije voeten worden gesteld. Ingezonden mededeellng. MATIGHEID, opgewektheid en frissche lucht, geregelde gewoonten, de noodige rust en slaap, lichaamsbeweging en een zorgzame leefwij ze is wat de n.atuur vraagt om uw lichaam in goede conditie, uw nieren gezond, en uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijn in den rug, hoofdpijn, urinekwalen en water zuchtige zwellingen ©en gevolg zijn van uw leefwijze? T© zwaar eten, het voortdurend gebruik van alcohol, te veel rooken, het zich te wei nig beschermen tegen het klimaat, onmatig heid en het te weinig zoeken van gezonde ontspanning en rust, zulten ongetwijfeld de nieren mettertijd verzwakken. En dan komt de last. Rugpijn, hoofdpijn, urinestoornissen, wa terzuchtige zwellingen, niergruls en duize ligheid zijn verschijnselen van te veel urine zuur in het bloed en er bestaat gevaar voor nier- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bij door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze werken niet op de ingewanden dooh zijn een betrouwbaar en veilig nierge neesmiddel onder alle omstandigheden. De eohte Foster's Rugpijn Nierenpillen, voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket, zijn te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 98, k f 1.75 per doos. oor. Het aanhoudende gejank van den hond, dat zij vaag tusschen de woorden van Wol vert door had geboord, was plotseling ver anderd ln een diep, grommend geblaf dat voor haar opgewonden verbeelding steeds nader scheen te komen. Een snelle gedachte als een gebed vloog door haar hoofd en met een uiterste poging wrong zij haar hoofd weg van de benauwende plooien van Wol- vert's jas, waar hij haar, op de plaats van zijn borst, tegenaan had gedrukt. Het geblaf werd herhaald en tegelijk hoor de zij het getrippel van voeten op den voch- tigen grond. Betty haalde diep adem en riep met alle kracht, die de angst haar Ingaf: „Demoni Hier! Kom hier!" Met een vloek liet Wolvert zijn armen van haar los en sprong achteruit, toen een groot, donker gevaarte door het kreupelhout te voorschijn schoot en naar zijn keel sprong. Het geweld van de 'botsing deed Betty omver tuimelen en toen zij opgestaan was, keerde zij zich om en zag Wolvert op den grond uitgestrekt liggen. De ruige hond stond bo ven op hen, met zijn haren op den rug over eind en zijn gele slagtanden bloot, te grom men. „Demon I" Hij keerde zfln rulgen kop gehoorzaam naar haar toe en keek haar ln de oogen, maar een groote poot bleef op Wolvert's borat staan. Pas op hem, Wemon! Als hij zich verroert, pak Je hem bij de keel!" En onduidelijk ge mompel kwam van de lippen van den man, die daar lag, en de grauw, dien de de hond ge uit had veranderde in een dreigend gegrom. „Laat hem niet wegloopen! Pas op hearu Demon, tot je baas komtr Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. seepost f 2.60; id. p. ma.il en overige landen f4.20. Zondagsblad resp. f 0.57', f 0.75. f0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25.11.25, f 3.60 Losse nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN 20 ot. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ot. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Z o m e r t ij d). Maan Zon Hoogwater Juni op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 12 12.26 m. 1.— 4.41 9.18 1.30 1.50 Maand. 13 1.42 1.6 4.419.19 Dinsdag 14 2.55 1.32 4.40 9.20 Woensd.15 4.7 1.58 4.40 9.20 4.45 Dond.d. 16 5.16 2.26 4.40 9.21 Vrijdag 17 6.21 2 58 4.39 9.22 Zaterd. 18 - 7.22 8.34 4.39 9.22 2.25 2.50 3.30 4.5 5.15 6.30 7.30 8.15 6.— 7.5 8.— Zit voor bijzonderheden aohtaritaande adverten tie „Eaona".

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1