Mantelcostuum naar maat J.J.H.K00PMAN Vemiging tot htnjÉg ion tuberculose f 75.» Mantels f 50.— Groote keuze blauwe en zwarte stollen. «SPEti*»» ff DAMES-KLEEDERMAKER WESTSTRAAT 17 Ingetanden mededeellng, Het Consultatiebureau Is geopend: alken Dinsdagavond van 7-8 uur In hat fiamaanta'Zlakanhuli, Kerkgraoht Banaaihaar: Dr. M. J. W. RIENK8. Onderzoek koataloos. Bluitend door de belastinjTpliohtigen worden onderhouden; enz. Als toelichting hierop diene het •volgende' O.g. meent, dat, a. de indeeling eene 'zijds in ruime mate tegemoetkoanendi is voor oudere met schoolgaande kinderen, te^wij I anderzijds het euvel wordt weggenomen, dat aftrek wordt toegestaan voor kinderen, die wekelijks a leen aardig bedhag thuisbrengen. ib. alle reden aanwezig is om de bepaling in de bestaande verordening te handhaven. w. g. W. H. TIELROOY. Ten aanzien van dat voorstel merken Bur gemeester en Wethouders op. dat de leeftttds- grens van 16 Jaar, in de bestaande Verorde ning voorkomende, door de Raadscommissie blijkens het door haar uitgebrachte verslag ook voor niet schoolgaand en werd aangehoi den, uatoverweging, dat kinderen beneden dien leeftijd in den regel nog niets, althans zeer weinig verdienen. Verlaging van dien leeftijdgrens, voor niet schoolgaande kinde ren, waartoe de voorgestelde wijziging zou leiden, wordt niet aanbevelenswaardig ge acht, ook omdat de toepassing daarvan tot vrij omvangrijke administratieve beslomme ringen aanleiding zou geven. Burgemeester en Wethouder stellen dan ook voor sub a der voorgestelde wijziging niet aan te nemen. Voor kinderen boven den 16-jarigen doch beneden den Zljarigen leeftijd, welke door Biels-of lichaamsgebreken niet in staat zijn de inkomsten van het gezin te stijven, wordt evenwel ook door Burgemeester en Wet houders gewenscht geacht aftrek te verlee- nen. Bij het door de meerderheid aangebo den wjjzigingsonitwerp is daarin voorzien. Ten behoeve van laatstgenoemde kinderen boven den 21-jarigen leeftijd is geen voor ziening noodlg te achten, aangezien bij de te- van het zuiver Inkomen van den be ls de Minister bereid maatregelen te tifef- waardoor aan dezen, tot ergernis en gei le nadeel van het publiek strekkenden _d tussohen posterijen en bedoelde orga nen van den opedbaren dienst, een einde wordt gemaakt? Bezoek bQ den ex-Kroonprins. Karl Rosmer, do tekende romanschrijver, In den oorlog verslaggever van hot front on speciaal van den keizer hij hooft eon inte ressant boek geaohreve: don oorlog, „Der Köni t boek geschreven over Wilhelm II in lg" geheeten heeft oen bezoek gebracht aan Wieringen en ver paling lasting gp re met de door hem verschuldig- do verstrekking van levensonderhoud reeds ten volle wordt rekening gehouden (vgl. art. lö jo. art 8 der Wefi op de Inkomstenbelasting 1914). Burgemeeete ren Wethouders meenen dan ook aanneming van sub b van hot voorstel, kinderen boven den 21jarigen leeftijd, te moe ten ontraden. Overigens verwijzen B. en W. naar de ter viesie gelegde stukken. Onder opmerking, dat volgens gemaakte berekeningen, bij toepassing der heffings- scbaal in art. 6 der aangeboden ontwerp- verordenng tot heffing van een plaatselijke belasting naar het inkomen te zamen, met de opbrengst van 100 opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting een voldoende opbrengst voor heit belastingjaar 1921/22 zal worden verkregen, stelt do meerderheid van het Oollege van B. en W. den Raad dan ook voor te besluiten tot vaststelling der; desbetreffende verordening: BINNENLAND. telt daarvan o. a. hejj volgende in de „Woche". De kroonprins spreekt: „Neen, als ik geen werk had, zou het niet uit te houden zijn. En in den eersten winter, toen alles in mli nog in opstand was, kon ik het bijna niet uithouden. En naast de groote zorgen, de kleine: wat wij hier aan meubelen hebben, is in den ioop van den tijd samen geraapt gedeeltelijk van Amsterdamsche heeren, die onzen nood zagen, geleend. De sofa daar en die gemakkelijke stoelen. In den beginne was er niets. Geen kachel en geen licht. Alleen een blakende petroleum lamp, die zoo'n roet gaf, dat wij er na een half uur als negers uitzagen. En de menschen op het eiland vol wantrouwen en vooroordeel. Vier en een half jaar lang was hun verteld: de Duitsche kroonprins heeft opgehitst tot den „frischfröhlichen" oorlog, hij Is de bloed zuiger van Verdun, hij heeft altijd een harem van Fransohe meisjes in zijn auto, hij leeft slecht met zijn arme vrouw, hij eet kleine kinderen opl Het was om wanhopig te wor den." De kroonprins vertelt dan, dat hij steeds bezig Is zijn herinneringen te boekstaven. Hij heeft nog hoop voor de toekomst. )fDuit3Ghland zal er weer boven op komen. Het is natuurlijk, dat na de weergalooze in- van den oorlog de terugslag geko men ia En dat die niet zoo vlug overwonnen wordt. Maar de groote, oude plichtsbetrach ting en flinkheid leeft nog in de Duitschers. Eén ding is noodzakelijk: dat het onvrucht bare partijgetwist een eind neemt, opdat ge meenschappelijk gewexkt kan worden voor het vaderland. „Ik hoop, dat dan ook voor (mij de tijd komt, dat ik als particulier in mijn huis en op mijn grond mijn krachten ten dienste kan stellen van het vaderland". De loodsdlenst in het Vila Van den heer De Kanter aan den minister van marine ad interim noodlg had en Z.Ed. vorderde dan o> maanden gev. met oen proeftijd van 8 Het meisje, zenuwachtig snikkend, tra op den president toe en deed hem, met voor ons onhoorbare stom, een verzoek, waarop de president, na zijn Oollege te hebben ge raadpleegd, mededeelde, dat de behandeling der zaak zou worden geschorst en de zaa zou worden tcruggowozen naar den rechter commissaris tot horvatting der instructie. Meineed In een burgerlijke zaak. Dos namiddags stond terecht de 64-jarige opzichter huurwoningon P. J. B., van wien ten laste was gelegd, dat hij op 4 Maart j.L als getuige voor den rechter-commissiaris in een civiele procedure K. contra N. valschelijk en in strijd met de waarheid onder eede had verklaard dat hij den) 24-jarigen sigarenma ker Herman K. een winkelhuis aan de Zuid straat, eigendom van den heer N. winkelier, niet had verhuurd. Meneer K., die het huis zou hebben ge huurd en dit reeds had betrokken, was later met hutje en mutje op straat gezet, had tegen den eigenaar een plainte ingediend en als gevolg van een en ander stond heden de heer B., beklaagd van meineed, terecht. Hij werd als raadsman en verdediger bij gestaan door mr. v. Gich uit Amsterdam. Er waren drie getuigen a charge on wel K. en zij vrouw eni zekere juffrouw B. als getui gen gedagvaard en voorts 6 getuigen a do- charge, waaronder de echtgenoote en dochter van beklaagde door de verdediging. De be handeling van deze zaak duurde meer dan 41/» uur. Om half zeven kregen wij er genoeg van enl tippelden weg, het aan mr. van Gich die al meer dan 2 uur aan het woord was geweest, overlatend om zijn oonclusies ver der uit te werken. De getuige Horman K. verklaarde dan, na dat de president hom op het gewicht van den eed nadrukkelijk had gewezen, dat hij in Nov. inwonende was bij de fam. Karsten in de Oranjestraat. Hij las in het No. van 16 Nov. van de Heldersche Crt. een advertentie, waarin een winkelhuis aan do Zuidstraat te huur werd aangeboden. K. kende dat perceel, dat vroeger een visdhhuis was geweest. Hij moest zich vervoegen1 bij beklaagde en deze deelde hem mede, dat hijhet huis reeds had verhuurd aan een kleermaker, Amels- beek, doch het was afgesprongen Het huis deed 7 huur, maar deze prijs werd later gereduceerd tot 5.50. Volgens verklaring van K. kreeg bek! van K. een kistje van 25 sigaren cadeu. Ook zou K. 25 moeten be talen bij wijze van borgstelling. Verschil lende besprekingen werden gevoerd in de woonkamer van den ouden Karsten, die daar ziek in de bedstede lag. Een zekere juffrouw Bosman, die ook om eeni woning verlegen was, zou bij K. komen inwonen en dan 2.75 in_de huishuur bijdragen. van mooie kwaliteit laken, alle moderne kleuren, met zijde gevoerd -A.BJ3. INGEZONDEN. MARINEBERICHTEN. De grondbelasting. Staatscommissie Massificatie der gemeenten. Duitschers en Nederlanders op de Eems. Men schrijft uit Groningen, onder dagtoe- kening van 7 Juni aan „Hot Vaderland": Er is op li oógonblik oen Nederlandsch marine-vaartuig bezig op de Eems opmetin gen te doen. Zooals mem weet hebben de Duitschers gedurende den oorlog de Eems als het ware geannexeerd de grens tot vlak onder Delfzijl verlegd. (Hierover heeft on langs nog de heer Dojes in de Eerste Kamer geïnterpelleerd). Thans wordt dit Nederland- eohe vaartuig voortdurend aangehouden door Duitsche marine-vaartuigen die hun het op meten willen verbieden. Onze luitenant ter zee antwoordt echter ijskoud dat hij alleen met zijn lastgevers in Den Haag te maken heeft Nu heeft eergisteren een Duitsche torpedojager ons schip een protest overge reikt De officier heeft dit opgezonden naar Den Haag en meet nu rustig door. Naar „Het Vad." bij het inwinnen van in lichtingen bleek, Is dit bericht juist, alleen een beetje Jankordaterig opgesteld. De Eemsquaestie is al heel oud en dateert van lang vóór den oorlog. Het gaat om iets dergelijks als de Wielingen, maar de Duit- Bche zaak staat er veel kalmer voor. Er be staat alle hoop, dat binnenkort een bevre digende oplossing zal worden gekregen1, want de onderhandelingen zijn op den goe den weg. Wij 'handhaven ons standpunt en Duitsch- land heeft het zijne, maar, zooals .gezegd, we onderhandelen. In ieder geval bestaat er ln deze geen enkele reden voor eenige on gerustheid. Aan port onderworpen) dienstbrief. (Vragen van Kamerleden.) Vragen van den heer V a n V e e n aan den minister van Waterstaat: Is het den Minister bekend, dat op de post kantoren geen aandacht meer wordt geschon ken aan de op door organen van den) open baren dienst verzonden brieven voorkomen de woorden: „aan port onderworpen dienst brief', zoodat van den ontvanger van zooda- nigen brief benevens het gewone port ook I nog het strafport gevorderd wordt? I Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van 2 Juni. Uitspraken: O. v. V„ Texel, diefstal, 4 maanden gev., voow., met 8 proefjaren. A. J. W., Helder, ontduiking pl. belasting 91 boete subs. 01 dagen) hechtenis. Nieuws zaken: Een vreemdsoortige diefstaL In September van het vorig jaar vond de 17-jarige Marie de B. in het Casino eon doublé schakelarmband, die door haar be hoorlijk aan het politiebureau als gevonden voorwerp werd opgegeven en daarna moe naar huis genomen. De eigenares kwam echter niet opdflg0n en 1° Januari 1921 was Marie nog in het bezit van dien armband, die evenwel opeons spoorloos bleek verdwe nen. Het bleek echter weldra dat do 19-jarige zus Francina, 'n jonge dame, die zich nu niet bepaald onderscheidt door oen voorbêoldigen levenswandel, het sieraad had Ingepikt en dit had verkocht aan zekere juffrouw B., 'n Heldersche wasohvrouw voor 1.50. Er was over dien armband tussohen de zusters nog al wat heibel ontstaan zoodat het den stief vader van de jonge dames, den korporaal stoker V., ten slotte begon te vervelen on gaf de politie met de vermissing kennis Het ingestelde onderzoek bracht echter het min der aangename resultaat, dat Francina als de schuldige werd aangewezen en thans ter zake diefstal terecht moest staan. De jonge - dame, thans te Amsterdam dienstbaar, verscheen zeer keurig en kleurig getoileteerd in een lila blouse, grijze mantel on groen hoedje met 'n miss Haroen al Ra- sghid flodderlintje. Volgens haar bewering en ook die van haar stiefvader paste Fran cina den laatsten tijd uitstekend op. Zij ging trouw ter oateohisatie, Zondags tweemaal ter kerk en ize was verloofd met een heel netten jongen, 'n timmerman, die al thuis was ge weest bij haar ouders om toestemming. De reclasseering had echter omtrent de jonge dame geen onverdeeld gunstig rapport uit gebracht. Zij had aan den ambtenaar ver klaard, dat ze nog liever in de gevangenis zat, dan onder toezidh te worden gesteld. Maar ten slotte had men toch voorgesteld om het meisje met een geldboete te straffen. Zus Marie, die er ook zeer charmant uit zag, werd echter ondanks haar bekoorlijk toilet, door den onaesthetischen president dl- rct de zaal uitgewezen, omdat zij haar oude re zuster tamelijk snibbig toevoegde: Nu, zeg het dan toch, daarmee bedoelende, dat zij moest bekennen, dat ze zich den armband had toegeëigend. De president was echter van meening, dat bjj hem de leiding berustte en niet bij 'n Heldersch knotje van 17 zomers. De Officier van Justitie beweeijde dat hij niet mee kon gaan met het rapport der re classeering, strekkend tot veroordeeling tot eenl geldboete. Het O. M. was van meening, dat een meisje als beklaagde, juist streng toezioht in een stad als Amsterdam dubbel De beklaagde ontkent het kistje sigaren te hebben beschouwd als een douceurtje. Hij heeft gevraagd wat het kostte te voren had hjjj bij K. sigaren besteld, 'n kistje van 100. maar dit kon K. nog niet leveren. Hij heeft hem toeni het kistje van 25 medegegeven, Een huurovereenkomst is niet gesloten. kreeg de sleutel mee om het huis te mogen zien en toen is hij er meteen maar inge trokken. Later is er een andere huurcandidaat ver schenen in den! persoon van den korporaal L. Deze heeft het ook gehuurd en als belooning een bankje van 40 bij beklaagde achtergelaten. Deze heeft hem echter den volgenden dag hetzelfde flapje weer teruggeveen. De heer N., eigenaar van de woning, zegt dat hij heel wat finantieele schade heeft ge leden. Hij is de dupe geworden! en vermeent dat hij nog meer zal moeten bloeden. Hij wenscht zijn opinie over deze zaak niet ken baar te maken. Mej. A. B., 'n aardig kantoorbedien- detje van beklaagde verklaart, dat zij op last van bekl. aan K. den sleutel van het perceel heeft afgegeven. Getuige L. 'heeft aan beklaagde ge vraagd of hij het huis kon huren en deze antwoordde: U kunt het niet huren, want or zit al iemand anders in. Later heeft hij het huis toch gehuurd en 40 aan bekl. gegeven, die heeft hij echter weer terugge- had. Daar zij geen bruikbare sleutel hadden zijn ze over de schutting gegaan, dat wil zeggen L. en 'n vriend en zijn ze zoo het huis binnengedrongen. Er stond toen nog een rommelig zootje huisraad in. Door do vrouw en dochter van bekl. wordt verklaard, dat K. denl sleutel heeft terug gebracht met de woorden: Hier is de sleutel van het huls, ik zie van het huis af! Het O.M. acht het bewijs van het telaste gelegde bewezen. Bekl. heeft opzettelijk en in strijd met de waarheid verklaard dat het huls niet verhuurd was. Hij heeft het huis voor 6.50 K. aangeboden en omtrent K. gezegd: K. ls huurder als hij niet zoo stom ls den sleutel terug te brengen, maar dat zal hij niet, want hij is veel te blij met het hok. Hot aannemen van de sigaren noemt het O. M. ook bezwarend. Uit de kwestie van de sleutel, de sigaren en het aandringen van bekl. op 25 borgstelling, uit dit alles blijkt duidelijk dat de huurovereenkomst is tot stand gekomen, en dat bekl. wel degelijk wist dat hij het huis had verhuurd. Ook het door bekl. aanvankelijk aangenomen cadeau van 40, hem1 door L. gegeven, pleit tegen hem. Hij wist zeer goed dat het huis niet meer vrij was. Voorts neemt het O. M. niet aan, dat K. den sleutel heeft terugge bracht. Hij was blij onderdak te zijn enl had geen andere Woning. Ten slotte vordert het O. M. 5 maanden gev. Pleiter, mr. v. Gich, Is dankbaar dat de rechtbank deze zaak zoo miniteus.aangepakt beeft. Het is een uiterst moeilijke zaak om te beoordeelen. Volgens meening is de ver volging van bekl. niet wetting in dubbel op zicht, zooals pleiter nader heeft aan to'too- nen. Uitvoerig bespreekt pleiter de proce dure die gevoerd is tussohen K. en N.. Het gaat hier over de kwestie dat dé huurover eenkomst tot stand is gekomen niet dat er iemand in het huis zit. Daarop laat spr. het getuigenverhoor de revue passeeren en komt dan tot de over tuiging dat voorzeker het overtuigend bewijs niet is geleverd. De vraag is spreken de ge tuigen of spreekt de beklaagde de waarheid. Na ook hier nog uitvoerig te hebben uitge legd. komt spr. tot de conclusie dat het be wijs niet ls geleverd on dat beklaagde dus zal moeten worden vrijgesproken. Na re-en dupliek wordt de uitspraak be paald op a.s. Dinsdag. Geachte Redactie. Verzoeke beleefd plaatsing van het vol gende. Concours „Helders Mannenkoor". Zondag a.s. zal de eerste concoursdag zijn van „Helders Mannenkoor". Het zoolang ver beidde moment is dan aangebroken, waarop door zoovelen, zoowel binnen als buiten deze gemeente, is gewacht. Het is eon groote en gewaagde onderneming voor Mannenkoor geweest om de plannen, om hier een Zang concours te houden, te verwezenlijken en het koor verdient ten volle, dat het concours in allo opzichten slagen mag. Een oproep aan het Heldersche publiek om steun te verlee- nen, door-de wedstrijden in „Oasino" bij te wonen, is hier zeker niet misplaatst. Ais inleiding voor het concours wordt Za terdagavond door „Helders Mannenkoor" een Concert in het Plantsoen aangeboden, met belangelooze medewerking van het „Ste delijk Muziekkorps", voorafgegaan door een omgang door de gemeente, 's avonds 6.30 u. vanaf „Oasino", Kruisweg, Weststraat, Spoor straat naar de muziektent, waar door Man nenkoor worden gezongen de navolgende nummers: Fred. J. Roeske. 2. Omhoog G. A. Heinze. 8. Ave Gesar Fred. J. Roeske. 4. Het lied van den Arbeid J. P. J. Wierts. Daarna zal het „Stedelijk Muziekkorps" eenige nummers ten gehoore brengen. Zondag, bij aankomst van den trein ten 11.42 u., zal het „Stedelijk Muziekkorps" op gesteld staan op het perron, om bij aankomst den zangers met een paar marschen te ver welkomen. De besturen der vereenigingen worden door het Feestcomité en de commis sarissen van begeleiding verwelkomd in de 3e klasse wachtkamer en na die ontvangst wordt een rondgang door de gemeente ge houden, voorafgegaan door het „Stedelijk Muziekkorps", waaraan door alle zangers wordt deelgenomen. Route als volgt: Sta tionsplein, Prins Hendriklaan, Kanaalweg, Weststraat, Keizerstraat, Stationsplein, al waar de stoet ontbonden wordt. Tot zoover het plan voor Zaterdag en Zon dag. Het vervolg kunt gij vinden in den feestgids, welke wij U aanraden beslist aan te schaffen. Tenslotte moet ons nog iets van het hart. Hier in decze gemeente heerscht een slechte gewoonte bij het houden van optochten, n.1. die, dat het publiek meeloopt en de aan het hoofd van den stoet marcheerende muziek- vereeniging geheel omstuwd. In andere plaat sen laat men een optocht passeeren of gaat achter den optocht loopen, maar de muziek loopt vrij. Daarom wordt het publiek vrien delijk verzocht niet mee te loopen vóór en naast de muziek. Laat onze gasten dien dag een goeden in druk van onze plaats 'krijgen. Met de beste wenschen tot het welslagen van het concours en nogmaals het publiek opwekkende tot steun door het bezoeken van do wedstrijden in „Casino", waarvan zooveel kracht uitgaat op kunstgebied, dat iedere zang- of muziekliefhebber steun daaraan niet zal onthouden. Met dank voor de plaatsing, SPORT. VoetbaL Programma voor 12 Juni. N. V. B. Vlug wordt afgetrapt en spoedig U VXB. in LEGERBERICHTEN. Haven te Nieuwedlep. 1. Is de minister bereid mede te deelen,»j hoeveel schepen in de weken sedert 1 Jan. 1920, elke week afzonderlijk, door hot Vlle geloodst zijn? 2. Is de minister bereid mede te deolen, hoeveel in 1920 aan loodsgelden voor den loodsdienst In het Vlie werd ontvangen 3. Is de minister bereid mede te deelen, welk personeel en welk materieel aan den loodsdienst in het Vlie verbonden is? 4. Is de minister bereid mede te deelen, hoeveel in 1920 de kosten van dezen loods dienst bedroegen, totaal en gedetailleerd over jaarwedden en loonen en exploitatiekosten der booten, gebouwen, enz.? 5. Is de minister bereid te onderzoeken, of belangrijke bezuinigingen in dezen loodsdienst kunnen worden ingevoerd door inkrimping van personeel en materieel, beperking van het gebruik van de booten, buiten de loods- vaartnigen, tot de bepaald noodzakelijke inspectiereizen, enz. en het resultaat daarvan aan de Kamer mede te deelen? de meerderheid en weet dit vlug uft te dmikvT" door een voorzot van, de linksbuiten, dto F. naast goadhopt. Na rust is V.F.B. etuode aan- vallend. V.F.B. krijgt nog oen strafeohop te ikj- men, die naast wordt getrapt. Uit een voorzet van F. maakt Klld bet langverwachte doelpunt, wedstrijd gaf oen verdiende overwinning voor Zaterdagavond 6 uur: Sparta 11--...--. Zondag 10 uur: Sparta I—Batavier III. Terrein Tuindorp. Zondag, half elfSparta IISaturnua. Hr. Ms. „Triton". Hr. Ms. miinenleger Triton ie van Hellevoet- -duis naar Vlissingen teruggekeerd. De buitengewoon Adelborst MaT.-Res. H. J, Landsman wordt 8 Juli 1921 gep.aatet aan boord Hr. Ms. Atjeh voor het medamaken eener oefening van drie achtereenvolgende maanden, terwijl do buitengewoon Adelborst Mar.-Res. Q. J. Bruin mot 10 Juni wordt ontheven van zijne plaatsing wegens het eindigen van don voorgeschreven oefen ingstijd. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht: BU de Tweede Kamer] is ingekomen een missieve van den Minister van Financiën houdende verzoek om het wetsontwerp tot regeling der grondbelasting weder op de agenda te plaatsen tor verdere behandeling •n strekkende tevens ton geleide van een nota van wijziging op dat ontwerp. De Regeering heeft een Commissie inge steld met opdracht te 'onderzoeken of, en zoo Ja, welke wyzigingen in de bestaande regeling van de Massificatie der gemeenten noodlg zyn te achten. JL Het Geuzenvendel op den thuismarsch Tweede klasse B. Den Haag: V.W.C.'Hil versum. Deze belangrijke wedstrijd moest verle den week gespeeld worden, maar vond toen geen doorgang. H.R.C. I—Hilversnmscho Boys L ■Zondag ontvangt de H.R.C. de Hilvorsumsche Boys. Do Boys zijn bier geen bekenden. Zij spelen in do lo kl. U. P. V. B. en nemen de derde plaats in. Dus zi in omen dezelfde plaats in als de H.R.C. in den N.-fi. V. B. We zijn dan ook zeer benieuwd naar do verrichtingen! van de Hilversumscihe Boys Luyt kan, wegens opgeloopen blessuur in den wedstrijd K.V.V. niet van de partij zijn. De elftallen komen als volgt uit: HJt.C.: Bakker Augusteijn Ter Burg Brlzóo Tiossen Hoenderdos Smit Diedenihoven Kelder Prins Clowtlng o Medlof Kiefte Tegelaar Boogaert v. Diesen Wickelmans K. Meilof Smit Meiinisma B. v. Veldte Strijlandt Aanvang half drie. Terrein Tuindorp. Internationale wedstrijd Kopenhagen: Denemarken—Nedorland. Volgonis do off. modednelingen van 8 Juni van don N. V. B. zijn de volgende spelers uitgenoo- digd do reis naar Denemarken mede te maken en hebben zich verbonden aan dezen wedstrijd doel 'te nemen: H. v. Diennen, v. Gendrt, Hoog stede, G. Hulsman, v. d. Kluft, Li et zen, Mertens, Itodermond, Schot, Sissingh, van Tilburg, Waayer en Walder. Ajax in Zwitserland. Ajax speelde te Bern een schitterenden wedstrijd welke door de Hollanders met 42 werd gewon nen. Rust ging in met 2—0 voor Ajax. V.FJB.—D.W.V. 2—1. Om half noren komen beide elftallen in het veld. De D.W.O, captain wint de toss en speelt met (kir wind in den rug, Öp 18 Juni 1921: Sorg.-kok L. O. Geerling van Wachtschip Willemsoord naar Gelderland. Met ontslag uit den Zeedienst: Op 1 Juli 1921: Booteman B. G. Stikvooit: aerg.-monteur C. H. Esveld; serg.-hofm. W. P. o. Groefkee; serg.-maj. der Mariniers J. A. de Witte; mariniers le kl. A. Dekker. J. Konkels en G. J. Balije. Op 16 Juli 1921: Schdpper A. Gerritsen en V. A. van der Kruk; serg.-hofm. K. Klater en P. L. A. van Prooijen; mariniers le kl. A. H. Henraen. Op 1 Juli 1921: korp.-torpedom. J. Meta. Vergoedingen Reisbesluit. Met toepassing van art. 11, laatste lid van het Reisbeel. 1916, zijn de vergoedingen voor gebruik van eigen rijwiel, motorrijwiel en automobiel bij dienstreizen met ingang van 15 Mei 1921 gesteld, mderscheidenlijk op 3, 7 en 25 cents per afgo- legden Kilometer. Intrekking Huwelijksverbod. Volgens de in 1916 uitgevaardigde bepalingen i-etreffende het porsoneel bij de Luchtvoartafdee- ling, mocht het boroepspersoneel, beneden den rang van officier niet huwen, gedurende den tijd, .at het bij de luchtvoartafdeeling in opleiding ->f daarbij als vliegenier geplaatst was. Deze be maling is thans ingetrokken. Overplaatsing. De serg. P. Smit. van het 21e reg. inf. te Helder, -vondt on 14 Juni ek. overgeplaatst bij het instr.- ;>at. te Kampen. 8TOOMVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. lava, uitr., vertr. 9 Jund v. GraveeemL Bumatra, thuisr., arr. 9 Jund te Suez. öatoe, v. Wallaroo n. Marseille. vertr. 9 Juni v. Port Said. xrotius, thuisr., vertr. 3 Juni v. Singapore. Koningin der Nederlanden, thuisr., vertr. 7 Juni v. Port Said. Kambangan, uitr., vertr. 7 Juni v. Suez. Oranje, arr. 8 Juni v. AYLam te Batavia. Roepat, vertr. 2 Juni v. Batavia n. A'dam. Salawatt, vertr. 9 Jund v. A'dam n. Java. Kon. West-Indischo Maildienst. Comimewyne, v. A'dam n. Paramaribo, arr. 9 Juni te Madera. Nickerie, thuisr., pass. 9 Juni Finlsterre. Bachus v. Haïti n. Havre, pass. 9 Juni Ouessaut. Prins der Nederlanden, vertr. 4 Juni v. Puerto Barrios n. Kingston, J. kriadne, vertr. 8 Juni v. Curacao n. Haïti. Kon. Hollandsche Lloyd. Frisia, v. A'dam n. New-Orleans, pass. 9 Juni Bermuda. Gelria, uitr., vertr. 9 Juni v. Boulogne. Brabantia, uitr., arr. 8 Juni te Montevideo. Rijnland, thuisr., arr. 8 Juni te Santos. Zeelandia, vertr. 9 Juni v. A'dam n. New-Orleans. Delfland, arr. 9 Juni v. Rosario te R'dam. Kenmemerland, arr. 9 Juni v. New-York te A'dam. Maasland, arr. 9 Juni v. Santos te A'dam. Holland—Amerika Lijn. Rotterdam, v. R'dam n. New-York, vertr. 9 Juni v. Plymouith. Maartensdijk, vertr. 9 Juni v. New-Orleans a R'dam. Soeetdijk. arr. 7 Jund v. Baltimore te Norfolk. Eemdijk, vertr. 8 Juni v. Oolon n, San José d« Guatamala. Noorderdijk, arr. 6 Juni v. Seettle te Union Bay. Holland—AnstraliS Lijn. Waltham Abbey, thuisr., vertr. 8 Juni v. Adelaida. Holland—Britsch-Indië Lijn. Aldebaran, uitr., arr. 9 Juni te Port Said, Bolton Abbey, arr. 8 Juni v. RMam te Hamhui*. Gorredijk. arr. 10 Juli v. Calcutta te R'dam. Kirkstal Abbey, vertr. 8 Juni v. Calcutta n. R'dam Holl. O.-Azi'd Lijn. Alderamln, thuisr., arr. 9 Juni te Havre. Radja, uitr., vertr. 7 Juni Suez. Holland Oost-Afrika lijn, Netley Abbey, thuisr., pass 8 Juni Perizn. Heemskerk, uitr., pass. 8 Juni Malta. Holland—West-Afrlka Lijn. Oberon, thuisr., arr. 8 Juni te Bordeaux. Salurnus, uitr., arr. 7 Juni te Las Pnlrnns. Amstelstroom, arr. 9 Juni v. A'dam te Hamhui*- Drechtetroom, thuisr., arr. 1 Juni te Congo. Oberon, thuisr., vertr. 27 Mei v. Dakar. Zaanstroom, thuisr., verrt. 4 Juni v. Accra n. Sekondee. Texelstroom, uitr., arr. 7 Juni te Las Palma*. Rotterdamscho Lloyd. ooerakarta, uitr., arr. 5 Juni te Sabang. Tabanan, arr, 10 Juni v Batavia te R'dam- Djaanbi, uitr., pass. 8 Jund Lissabon. Insulinde, uitr., pass. 8 Juni Ouessant. Menado, v. Brisbano n. R'dam, pass. 8 Juni Porto- Walcheren arr. 9 Juni v. Australië, 1. v. Brake te R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Bellatrix, thuisr., pass. 10 Juni Vlissingen n. Ant werpen. Merak, arr. 10 Juni v. B.-Ayros te R'dam. Java—China—Japan Lijn. Tjlkini, vertr. 3 Juni v. Chiniwangtoa n. Shanghai- Tjiliboet, arr. 2 Juni v. Japan te Batavia. Java—New-York Lijn. Madioen, v. New-York n. Java, pass. 9 Ju® Sngres, (verib.) Neleus, arr. 9 Juni v. Java te New-York. Oelebes, v. Java n. New-Yoitk, vertr. 8 Juni Marseille. Java—Bengalen Lijn. Oeylon, vertr. 8 Juni v. Cheribon n. Calcutta. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Patroclus, v. A'dam n. Java, arr. 8 Juni to F01* Said. Hyeon, vertr. 2 Juni v. Singapore n. R'dam. Peleue. v. Batavia n. A'dam. arr. 9 Juni te Oi- ibraltar. Pyrriius, v. Japan n. R'dam, pass. 7 Juni Sagr®% Llpenor, v. Japan n. Londen en R'dam. paea- B Tnnlnnnwr 10 Juni 1921.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6