DAMES- COSTUUMS s. COLTOF, NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA DAMES- en HEEREN KAMERBEWONERS, bestelt Uw DINERS WESTSTRAAT 55. Eerste Blad. Bericht! Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5416 ZATERDAG 18 JUNI 1921 49e JAARGANG ZIJ, die zich vanaf heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI GRATIS. BUITENLAND. OPPER-SILEZIE. Een bericht uit Washington meldt: ENGELAND. Vroegere Duitsche schepen. FEUILLETON. De uitgaven voor den oorlog. Hitte te Londen. De Nleuw-Hebrlden. Het Engelsche vliegwezen. - FRANKRIJK. De militaire diensttijd ln Frankrijk. ITALIË. Een kamerlid gemolesteerd. Ingezonden mededeellng. naar maat. KANAALWEG naast „Casino". VEREENIGDIi STATEN. De Vereenlgde Staten en Japan. Ingezonden mededeellng. Op Zondag naar Schoorl - Alkmaar per boot Zie voor bijzonderheden achterstaande adverten tie „Esona". BINNENLAND. Kabinetscrisis? Woningbouw. („St.-Ot.") Bezoek van den Japansohen Kroonprins. Overwinteren op Spitsbergen. Ingezonden mededeellng. Ook gelegenheid aan huls te Dlneersn, d f 150 en f 1.75. Ingezonden mededeellng. DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begrepen? Beseft men het gevaar? Zou het niet ver standig zijn om een bewezen weerstacde- Wordt vervolgd- COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f4.20. Zondagsblad resp. f 0.57', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1/25.11,25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 et. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Giroreken'ng No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redae. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v, 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bil vooruitb, (adresBur. v. d. bl. en met br, onder no. 10 ct. p. adv, extra). Bew,-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh, met 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Z o m e r t y d). Maan Zon Hoogwater Juni op: ond.: op: ond.: v.m.m.m.: Zondag 19 a. 8.16 m. 4.15 4.39 9.23 8.40 9.5 Maand. 20 Dinsdag 21 Woensd.22 9.4 9,45 10.19 Dond.d. 23 10.47 Vrijdag 24 11.14 Zaterd. 25 ,11.38 5.2 4.39 9.24 9.20 9.45 5.56 4.38 9.25 10.— 10.25 6.52 4.38 9.25 10.35 11.— 7.53 4.39 9.25 11.1011.35 8 54 4.39 9.25 11.4012.— 3.57 4.39 9.25 12.1012.40 Volgens berichten uit Beuthen is de ont ruiming door de opstandelingen op bevel van de geallieerde commissie tot staan gebracht. Als reden geeft men op, dat de Duitsohers zich deloyaal gedragen, door te weigeren het gebied van de volksstemming te verlaten. Dinsdagavond hebben gewapende Duit- schers te Gleiwitz het gemeenteraadslid Usczyk aangevallen en gedood. Dit is de tweede politieke moord in deze week. Parijs, 16 Juni. Op het oogenblik, dat de onderhandelingen over Opper-Silezië op den goeden weg leken, werden zij tegengehouden ondanks de pogingen van den Engelschen commissaris, ondanks de gezeglij'kheid van de Poolsche opstandelingen en ondanks de inrichting van de onzijdige zone, door den tegenstand van Öe Duitschers, die zoodoende hun bijbedoelingen laten blijken. De reactionin&ire pers aan de overzijde van den Rijn heeft een hevigen veldtocht ont ketend. De „Lokal-Anzeiger" verklaart, dat Enge land zich bij Frankrijk heeft aangesloten. De „Kreuzzeitung" wil, dat de Duitsche regeering een laatste waarschuwing tot de geallieerden zal richten en dan zelf de noo dige maatregeden zal nemen tot bescherming van O. S. Tegelijkertijd wordt propaganda gemaakt tegen het ministerie Wirth. Berlijn, 16 Juni. De ontruiming van het stemgebied door de opstandelingen blijkt hoe langer hoe meer een boerenbedrog. In het gebied bij Rosenberg, dat de Engelschen ver laten hebben, zijn dadelijk weer Poolsohe benden opgedoken. Bij Ratibor houden' zij zich in de bosschen schuil en mishandelen en voeren zij de Duitsche bevolking weg. Volgens berichten uit Beuthen heerschen in den kreitz Pless chaotische toestanden. De verbolsjewiekste opstandelingen verlangen van industrieelen en kooplui groote sommen Zij hebben al 200.000 mark afgedreigd. Op verschillende mijnen wappert de roode vlag. Ook worden nieuwe moorden gemeld, o. a. op vier van de Duitsche weerbaarheid en een ingenieur. Br ia reden oim te gelooven dat verschei dene vroegere Duitsche schenen, door de her- «teJoommisgie aan Engeland toegewezen, weer aan die Du'iitechers verkocht en bamaind zijn roet een Duitsche bemanning, In vetr- door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 45) Tot aan het einde van de zitting bleef het meisje met gespannen belangstelling en roer loos zitten; zij luisterde naar de getuigever- klaringen, maar kreeg slechts een algemee- nen indruk van hun strekking. In haar bin nenste voerde zij strijd en stond zij tegenover bet belangrijkste probleem waarover zij ooit had- moeten bellissen. Totdusver was haar weg, hoeveel moeilijkheden er ook op waren, duidelijk voor haar afgebakend geweest en haar wil had haar onverzettelijk eiken hin derpaal doen overwinnen, maar nu was zij plotseling voor een onoverkomelijke hinder nis komen te staan en zij aarzelde, welke richting zij in moest slaan. Een geritsel van papieren en geschuavel van voeten op de perstribune en een gemeen schappelijke beweging onder de toeschou wers wekten haar uit haar gedachten en waarschuwden haar dat de terechtzitting ver daagd was. De rechter stond in heel de eer biedwekkende majesteit van zijn zwarte toga °P en, uit de rechtbank stappende, kwam hij in haar richting om langs haar heen te loo- Pen. Betty nam een zekere bekommering in zijn afgewende oogen en de grimmige, onver biddelijke uitdrukking van zijn magere, glad geschoren gericht waar en zij kreeg een op hand met den afkeer, tegen dergelijke trans acties door verschillende kringen uitgespro ken, heerscht teleurstelling en. verbazing. De transacties beloopen ongeveer 300,000. Sifr Philip Gibhs, de vroegere oorlogscor respondent, heeft in de National Liberal Glub te Londen een rede gehouden over het herstel van Europa. Hij legde nadruk op de groote uitputting van ons werelddeel als ge volg van den oorlog. Hij had, om Engeland als voorbeeld te nemen, vernomen, dat een klein gezelschap Amerikaansche bankiers na den oorlog in Engeland gekomen was, om een onderzoek naar den financieelem toe stand in te stellen en de Amerikanen waren daarbij tot de slotsom gekomen, dat Enge land in de Vier-en-halve jaar, die vooraf wa ren gegaan evenveel had uitgegeven als daarvoor in twee-en-een-halve eeuw. Als dit waar was, was het een verbazingwekkend feit en hij geloofde inderdaad dat het waar was. Gibbs kwam verder tot de slotsom, dat als men niet toeliet, dat Duitschland zich her stelde, ook het overige Europa zich niet zou kunnen heratellen. De temperatuur te Londen steeg Woensdag tot 135 graden Fahrenheit dn de' zon en meer dan 80 gr. in de schaduw; het was de warm ste dag, dien men sedeht 27 Juli 1916 beleefd had. Op verschillende plaatsen werden men schen op straat door de hitte bevangen. De bewoners van St. Kilda (Nieuw Hebri den) hebben besloten de zonderlinge gewoon te van hun eigen koning aan te wijzen, die zij een eeuw lang gevolgd hadden, af te schaffen. De oude koningin Margot is „ont troond" en als eenige koningin erkend de gemalin van George V. Sedert September was er geen communicatie met deze eilanden geweest en het bovenstaande nieuws werc medegebracht door het schip, dat de papie ren voor de a.s. Britsche volkstelling naar deze eilanden had gebracht. Er had pas kort geleden een hevige Influenza-epidemie ge woed. De bewoners der eilanden spreken niet de Engelsche, doch de -Keltische taal Het luchtministerie zal een aantal vlieg tuigen voor transportdoelednden bestellen met de nieuwste verbeteringen. Zij zullen verhuurd worden aan goedgekeurde firma's Voor de vermeerdering van hun vloten en het luchtministerie zal subsidie verleenen voor drie jaar op de basis van 25 pot. van de bruto winst van goedgekeurde firma's, die vliegtuigen laten vliegen tusschen Londen en Parijs, Brussel en Amsterdam. Als maandelijksche huur zal 21/» pot. van de kosten van het vliegtuig gevraagd worden. Na dertig betalingen zullen de vliegtuigen eigendom van de firma zijn. Volgens het halfjaarlijksche verslag van het luchtministerie zijn er nu 617 vliegers met een vergunning. In het rapport van de legercommissie uit de Framische Kamer wordt voorgesteld een algemeen© diensttijd van 18 maanden in te voeren. In een nabije toekomst zal deze mis schien nog bekort kunnen worden. Op den aotievem diensttijd zal een tijdperk van 20 jaar volgen, waarin men nog tot de reserve behoort. Gedurende dien tijd zal men nog 2 maanden moeten opkomen. Uit Rome/wordt gemeld: Voor het begin der Kamerzitting werd Dinsdag de commu nistische afgevaardigde Misiano, die wegens welling van medelijden met het zielige slacht offer van de omstandigheden, wiens vonnis reeds bekrachtigd scheen. De rechter kwam zoo dicht langs haar dat zijn toga tegen haar knie aan wapperde en verdween door de deur, die naar zijn parti culiere vertrekken 'leidde. Betty zocht naar haar handschoenen, beek in haar schoot en bleef toen als versteend Staren. Daar op haar knie, half verborgen door haar mof, lag een kleine, dikke envelop. Het witte vierkant staarde haar aan. De rechter zelf! Mevrouw Atterbury moest waarlijk machtig zijn, als het over de diensten van een dienaar van de gerechtigheid kon be schikken! Betty stopte de envelop in den ruimen zak van haar mantel weg en stond in een ver- dioovin'g op. De schok van verrassing had haar den adem benomen en zij deed ver geefs moeite om zdoh te vermannen, terwijl zij, de lastgevingen van haar meesteres ge hoorzamende, bleef toeven tot er nog maar enkele achterblijvers in de rechtzaal waren. Kleine 'groepjes menschen hadden zich in de gang buiten de zaal verzameld en zij baan de zich daar haar weg tusschen door, toen zij een krampachtigen ruk aan haar arm voelde, en plotseling in het gezicht van juffrouw Pope keek. De oogen van het naaistertje waren rood en lagen diep in haar kassen en zij scheen in den korten tijd na hun ontmoeting vele jaren ouder geworden te zijn. „Juffrouw Shawl" De naam kwam met een )evend gefluister van haar lippen. „U her- nnert u mii wel? Ik heb die japonnen voor u gemaakt bij mevrouw Atterbury „Ja." Betty nam haar hand en drukte baar even met warmte. „Ik herinner mij u desertie ter dood veroordeeld was, naar Duitschland vluchtte en daar als spartablst eveneens veroordeeld werd, doch niettemin werd herkoizen, onder bet geroep van „ga weg, deserteur! er uit, landverrader!" door fascistische afgevaardigden uit de zaal gewor pen. Daarop werd 'hij door de menigte bui ten aangegrepen en ernstig mishandeld, tot de politie hem verloste. Uit WaShington wordt gemeldt: Er zijn nechtstreeksche onderhandelingen geopend tusschen de Vereenlgde Staten en Japan voor de regeling van verschillende openstaande quaesties, waaronder die over het mandaat voor Yap, de immigratie van Japanners in de Ver. Staten, het recht van Jappanners om in de V. St. onroerend goed te bezitten en de teruggaaf van Sjantoeng aan Ghinia. De onderhandelingen worden gevoerd tus schen Hughes 'en Sjichara. Naar wordt meegedeeld, zal de regeling van de Yap-quaestie tusschen de twee meest-be- langhebbende naties, een behandeling van het vraagstuk door der Volkenbond onmoo- dlg maken. Donderdagochtend is ln het gebouw van het departement van biimenlandsche zaken een buJitengewone ministerraad gehouden. De tijdelijke voorzitter van den minister raad heeft tot den voorzitter van de Tweede Kamer een brief gericht, om in verband met het beraad van het kabinet naar aanleiding van het Kamervotum -inzak© de dienstrege ling, de verdere behandeling te schorsen van aangelegenheden, waarbij een of meer leden van het kabinet tegenwoordig moeten zijn. Bij min. beschikking is bepaald, dat door overeenkomstig de Woningwet toegelaten vereenigingen, vennootschappen of stichtin gen, over het stamkapitaal, voor zoover dit na 1 Juli 1921 is bijeengebracht en over de na dien dlaitum eventueel door leening van leden, aandeelhouders, bestuurders, commis sarissen of bewindvoerders verkregen fond sen, een rente kan worden vergoed, die niet meer mag bedragen dan zes ten honderd 's jaars. Deze rente zal tot een lager percen- natuuiiljk, juffrouw Pope. Ik heb u in de rechtzaal herkend en het spijlt mij zoo, dat iemand van uw familie in moeilijkheden is." „Het is mijn broer en hij is onschuldig." De fluistering ging over in een zacht gejam mer, en zij klampte zich -aan den arm van het meisje vast, om steun. „O juffrouw, u weet niet wat het beteekent om daar dag in, dag uit te zitten en aan te hooren hoe ze hem doodjagen, terwijl je aldoor weet dat een en kel woord hem zou kunnen reddenl Maar er is niemand, die het spreekt, en zij zullon hem naar den electrischen stoel sturen, hem, die nooit een vlieg kwaad heeft gedaan, hij was zoo teerhartigI" „Uw broer" mompelde Betty. „Maar de naam is toch „Mijn halve broer, had ik moeten zeggen. Hij is vijftien jaar jonger dan ik, -maar hij is alles wat ik in de wereld bezit en ik houd van hem evenveel als een moeder en zuster tegelijk. O, juffrouw, als u eens wist „Wij kunnen hier niet spreken." Betty viel het arme vrouwtje in haar uitbarsting van verdriet in de rede en trok h*»ar zenuwachtig rp zij. „Ik heb niet veel tijd, ik moest da delijk naar huis gaan, maar ik zou u 'graag willen troosten. U ziet er zwak en ziek uit. s hier -geen lunchroo min de buurt, waar wij wat koffie kunnen drinken?" „Er is een kleine inriohting even om den ïoek, waar ik gewoonlijk heen ga, maar Ik can niet eten. Ht ls net of mijn hart in mijn ceel zit." Haar gezicht was verwrongen van verdriet. „Ik zal gek worden, als ik niet met iemand kan praten, juffrouw. Ik heb een gevoel, of elk oogenbllk het eind kan komen; of ik het niet langer zal kunnen volhouden." Betty ging haar voor naar het bescheiden kleine restaurant en toen zij tegenover elkaar tage worden teruggebracht wanneer de mi nisters van Arbeid en van Financiën dit in verband met den stand van de rente, welke de nationale schuld volgens de noteering ter beurze afwerpt, wenschelijk achten. Bij het aangaan van leerlingen zal derhalve de bevoegdheid tot het verlagen der rente tot het door genoemde ministers bepaalde percentage moeten worden voorbehouden. Omtrent het bezoek van den Japanschen Kroonprins wordt alsnog gemeld: Te half twee is de kroonprins met groot gevolg wederom uitgereden voor een bezoek aan het Rijksmuseum. Door de eere-galerij en de eerezaal wandelen de hooge bezoekers onder leiding van directeur en onderdirec teur, den voorzitter van de commissie van toezich eiï een der leden van die oommissie naar de Nachtwacht, waar de gasten langen tijd verwijlden. Prins Hiro-Hito en prins Kan-In teekenden in het gouden boek hun namen in Japansche karakters en bezichtig den daarna de historische galerij en vele an dere kabinetten. In de Regentengaal waren als attentie aan de gasten twee Japansche schilderijen opgesteld, op zijde geschilderd en in fraaie met paarlmoer ingelegde lijsten gevat. Zij. stelden voor de factorij der Hol landers op Deshina en een gezicht op dat eiland zelf. Te kwart voor -deren bereikte men de feestelijk versierde koopmansbeurs. De plechtige ontvangst had plaats in de groote vergaderzaal van de Kamer van Koop handel. Een aantal officieel© personen was aldaaraanwezig; voor de drie prinsen waren voor het podium vergulde zetels neergezet. De waarn. burgemeester, de heer den Hertog, sprak in het Fransch eene rede uit, die ln het Japansch werd beantwoord en later door eentolk in de Fransche taal overgezet. Ook in deze rede wees de kroonprins op de oude betrekkingen, die zoo uitermate geschikt waren de vriendschap tusschen beide volken te bevestigen. Nadat verschillende personen waren voorgesteld en ververschingen rond gedeeld, vertrokken de gasten naar het Cen traalstation, uitgeleid door een eerewacht van het 7e reg. infanterie met vaandel en muziek. In den Haag had de ontvangst plaats met wat in officieele taal „klein gala" genoemd wordt. Ofschoon niet zoo vol als in Amster dam, hadden toch velen zich langs den weg geschaard om den stoet te zien voorbijtrek ken, die eerbiedig gegroet en toegejuicht werd. Velen hadden de vlag uitgestoken. Bij het paleis stond eert ware foule van kij kers achter en om het standbeeld. Een uur na aankomst reden de keizerlijke gaston naar het paleis van de Koningin-moeder waar zij den maaltijd gebruikten. Te kwart over tien begaven zij zich naar de ambtswo ning van den' minister van buitenlandsche zaken, jhr. van Karnebeek, die aldaar ter eere der gasten een solrée gaf. Hiervoor waren 600 invitaties verzonden. In de groote zaal waren zetels geplaatst, van waar zij het bal gadesloegen. Indertijd is er voor die nederzetting van heit mijnbedrijf, hetwelk van Rotterdam uit ïn den vorigen zomer te kaap Boheman op Spitsbergen is 'gevestigd, een overwintering^ afdeeling achtergebleven. Tot deze behoorde de 65-jarige dokter J. W. A. Dioorenbos uit den Haag, die thans is teruggekeerd en aan de N. R. Ct. van zijn ervaringen een en an der heeft medegedeeld. Dr. Doorenbos vertrok 11 Sept. 1920 en kwam den 29sten d,a.v., toen het nog overal open water was, -te Advent Bay aan, vanwaar hij na een tweedaagsch verblijf, naar keep Boheman ging. Hij vond daar de solide houten huizen, magazijnen enz. welke de Nederlandsoh© expeditie er gebouwd had, en de overwinterings-afdeeling, die bestond uit den heer van Ollefen, die als eerste ma chinist op de Mont Cenis deel had uitge maakt van de expeditie, met 12 man (van wie de Noorsohe jager Olsen in October met een Russisohen ingenieur en twee &nd«r*n ver-dronken is, tengevolge van het oanal&an van de boot waarmede zij naar buiten war ren cwaan). Bovendien was er het begin Tan mijnontginning, waaraan de arbeider» r«a de expeditie gewerkt hadden. Den 21sten October verdween' de zon, om plaats te maken voor een schemering, die half November was overgegaan in het don ker, dat drie maanden bleef heerschen. Ga- durende dlien tijd zag men des avonds uren achtereen het 'Noorderlicht, staande in het Zuiden. Na half Januari begon het weer lich ter te worden, totdat op 18 Februari de zon boven de bergen verscheen. Het klimaat kenmerkte zich door zware sneeuwstormen, die wel eens vier dagen ach tereen aanhielden. De temperatuur daalde tot 40 graden Celsius en meer onder het vriespunt. De heer Doorenibos was van oordeel, dat het Spitebergsche klimaat met zijn opwek- kende,prikkelende koude, zeer gezond ia. De lucht Is er natuurlijk zeer zuiver en men moet er alleen voorzichtig zijn. Men went er spoedig zoodanig aan de koude, dat die man nen bij een temperatuur van 10 graden on der nul de deuren open hielden, maar wia er zioh tegen de hevige koude niet afdoende beschermt, door de handen te 'bedekken, het gezicht met vaseline in te smeren, de roeten in eenige sokken en kousen en in rendfler- sohoenen te steken, ondervindt daarvan on middellijk de gevolgen. Maar overigen* heeft de overwinteringsexpeditie ten opzichte ran den gezondheidstoestand niet te kampen ge had met ziekten die aan den invloed' van het klimaat toe te schrijven zouden zijn geweest, en ook eendige andere ziekte van beteaken ts is er niet bij voorgekomen. De beste medicijn tegen alle ongewensch- te Invloeden is ook op Spitsbergen, aLdua dr. Doorenbos, de arbeid. De mijnwerkers ar beidden er lederen dag van 7 tot half tier, van 10 tot 1, van 2 tot 4 en van half vijfTot 6; soms was dit onmogelijk doordat de mijn ten gevolge van de meters hooge sneeuw niet tf zaten aan de smalle, met zeildoek bekleedde tafel en Betty hun bestelling gedaan had, boog zij zich medelijdend naar haar verdrie tige gast over. „Vertel mij alles, juffrouw Pope. Ik heb innig met u te doen, meer dan u weet, en ik zou alles willen doen, om u in uw moeilijk heden te helpen: Ik 'ben niet vergeten, dat u mij een goeden dienst hebt trachtten te sewijzen, al kon u zich niet nader verklaren, en ik ben u dankbaar." De flauwe oogen van juffrouw Pope glin sterden van belangstelling. „Bent u nog in dat huis? En bent u nog niet ontslagen en nog vrij om te komen en te gaan, zooals u goed1 vindlt? O, juffrouw Shaw, houd uw oogen open en bedenk u tweemaal, voor u iets doet, wat ze van u ver langen. Laat u niet tot iets overhalen, wat u niet -begrijpt. Ik praat te veel, dat weet ik, maar ik kan in deze dagen zelfs niet goed denken." Zij hield op en de vroegere uit drukking van bopelooze ellende maakte haar oogen weer dof. „Sedert ze Robbie's vrouw vermoord hebben en hem weggehaald heb ben, lijkt het of ik in een nachtmerrie leef." ,,Hoe is dat allemaal gebeurd?" vroeg Betty. „Robbie en zijn vrouw leefden geschei den. Zij is dood, en hoe minder ik van haar zeg, hoe beter het is, maar zij was een schande voor een fatsoenlijken man. Op een ochtend, zoowat drie maanden geleden, lebben ze haar dood in bed gevonden, met ingeslagen hersens. Robbie werd onder vraagd, maar hij wist er niets van, 'hij had ïaar ln bijna een jaar niet gezien. Hij werd toen vrijgelaten en de politie .ging een an deren man achterna, maar omdat ze dien niet konden vinden, pakten re Robbie weer. meth'Ode aan te nemen? Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, «la peloosheid, urinekwalen, zenuwoverspanning, ïoome dagen en slapelooze nachten, stijve en gezwollen gewrichten .en pijnlijke eplerea dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaarloozing doet ernetiLger verschijnselen ontstaan als rheumatiek, vor ming van steen, spit, ischias, graveel, nier en blaasontsteking, waterzucht en urine- zuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het 'bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels van de natuur: gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten, werden toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kan*. Lte nieren worden vaak tot de grens van uitput ting overspannen, en dan pas denkt men. na. Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloozing. Behoed de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij verster ken de nieren, lenigen de blaas, en hun wer king doet de verschijnselen, door verzwak king van deze organen veroorzaakt, ver dwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op. dat de ihandteekening van James Foeter op de doos voorkomt), zijn te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 08, 1.75 per doos. U hebt vanochtend de getuige gehoord, ju frouw. Hij is opvliegend, al ziet hij er goed hartig uit, en hij had reden genoeg, om naar te vermoorden, dat weet de hemel, maar hij heeft het niet gedaan, neen, ofschoon hij haar gedreigd had, zooals iemand doet wten ze het bloed' uit de teenen 'halen." Ze staakte haar snellen woordenstroom 6° veegde haar oogen met een zakdoek af, ter wijl Betty stil, met gespannen zenuwen, zat te luisteren. „Het was een vreeselijke sneeuwstorm, de ergste van het jaar, dien nacht toen zij ver moord werd", ging juffrouw Pope voort. „Robbie is chauffeur voor de familie K og, van Hempstead; mijnheer King betaalt de advokaten. Hij had Robbie gelast om dien avond de auto naar de stad te brengen o™ een paar menschen te halen, die uit het Wes ten moesten komen, maar Robbie kon niet zoo ver komen; hij raakte vast in een sneeuwbank op een eenzaam stuk van den weg en bleef daar den 'heelen nacht. Daar om kan hij geen alibi geven." „Heeft niemand hem gezien of met fcemi gesproken?" Betty's stem was zacht en ge spannen. „Een vrouw maar wij kunnen haar niet vinden. Zij wil niet te voorschijn komen en voor 'hem getuigen; waarschijnlijk 1« zij heelemaal vergeten, ofschoon wij geadver teerd hebben en alles gedaan hebben wat wij konden." „Weet hij wie zij is?" vroeg Beitty, de oogen op haar bord gericht

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1