REGENJASSEN extra lage prijzen. HERMAN NYPELS. NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Tijdens onze OPRUIMING in gummi en waterproof, Eerste Blad. Bericht! Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5417 DINSDAG 21 JUNI 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Zij, die zich vanaf heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI GRATIS. BUITENLAND. Curzon en Brland. •Blijkens berichten uit Parijs, heeft Ourzon in overweging gegeven den Engelschen, Franschen en Itaiiaansohen gezanten te Athene op te dragen, de Grieksbhe regeering de bemiddeling «der geallieerden voor te stel len. Als Griekenland de bemiddeling aan vaardt, zullen de geallieerden denzelfden «tap te Konstantinopel doen. Weigeren de Turken de door Griekenland aanvaarde be middeling, dan zullen de Grieken zooveel oorlogsmateriaal kunmen feoopen ais zij- wil len en van de financieel© beperkingen, die in Nov. 1920 te Londen te hunnen aanzien zijn overeengekomen worden vrijgesteld. Indien Angora de bemiddeling aanvaardt, zullen de Turken de voordeelen van de over eenkomst, door Bekir Sami hei te Londen ge sloten, behouden en de souvereiniteit over Smirna herkrijgen. Het bestuur over Smyrna zal dan' worden geïnternationaliseerd en de provincie zal autonomie krijgen. Ten aanzien van Thracië verlangen de En gelschen herzieningvan het verdrag van Sèvres, terwijl de Eranschen voorstehen de grens tusschen Grieksch en Tunksch gebied1 te trekken van Enos naar Miklia, gelijk ze oorspronkelijk zou loop en. Curzon 'bepleit de Instelling van een gedemilitariseerde strook, Briand van' een autonome strook. De Engelschen zijn, ingeval de Turken be middeling mochten weigeren, voor het toe passen van sancties, terwijl Briand voorstelt de verantwoordelijkheid van een weigering te laten aan den staat die weigert, in welk geval Turkije zich zou blootstellen aan onge wijzigde handhaving van het verdrag van Sèvres en een blokkade van de Zwarte Zee kust van Trebizonde tot Adalia. 4 4 4 Bij de bespreking der Opper-Silezische kwestie bleek het Fransch-Brdtsche mee- ningsverechil. Curzon bepleitte opnieuw de onmogelijkheid het mijngebied' te verdeeden, dus de noodzaak het in zijn geheel aan Duitschland toe te kennen, alsmede de wen- schehjfcheid1 aan generaal Lerond1 een bur gerlijk gouverneur toe te voegen. Ook drong hij opnieuw aan op intrekking van de bezet- ting van Dusseldorp, Duisburg en Rührort, alsmede van de douane-grens, waartégenover Briand de bekende argumenten ter handha- ving der sancties stelde. Daar ten slotte de Opperste Raad zelf de beslissing inzake Op- per-Silezië moet nemen, lijkt de nieuwe aan maning tot de geallieerde oommissie te Op- peln, waarin de aanwezigheid van den nieu wen Britschen gedelegeerde Stuart de een dracht bevordert, om eindelijk een rapport op te stellen en bij niet slagen de zending van deskundigen ter vervanging dier com missie, vrij wel doelloos. De nieuwe geallieer de conferentie wordt half Juli te Boulogne verwacht. DUITSCHLAND. Opnlsnw tumult ln den Rijksdag. Bij de voortzetting dier discussie over de interpellatie nopens dien moord op Gareis ontstond Zaterdagmiddag in den Rijksdag opnieuw tumult, toen afg. Schiwarzer van de Bedersch© Volkspartij de tribune betrad. In het eerste gedeelte zijner rede werd hij door de uiterste linkerzijde met interrupties FEUILLETON. door IS ABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). overstelpt, waarbij vooral Ledleboer zich weerde, die deswege door den president toi de orde werd geroepen. Ledeihoer werid door afg. Geyer (oonrnn.) krachtig gesteund, die daarop door den'pre sident eveneens tót de orde werd geroepen. Nadat Geyer uitvoerig had betoogd, dat Gareis niet reactionair was, deed hij in zijn rede een1 aanval op den rijkskanselier. Wirth, zoo zeilde hij, heeft eenzijdig ge sproken. Hij heeft niet het recht de partijen te belasteren, zoolang de moordzaak niet is opgehelderd. Niemand heeft het recht deze aan politieke beweegredenen toe te schrijven. De verdere rede van Sobwarzer werd tel kiens weer door interrupties der communis' ten onderboken, als: „Ge zijt niet zoo'n stuk ongeluk 1 Ge zijt een ellendige huichelaarI" enz., waardoor Schwarzer minutenlang niet in staat was verder te gaan. Eindelijk gelukte het hem zijn rede voort te zetten. Toen 'hij den oammuniisteni het verwijt maakte, dat zij: iin Beieren de arbeiders op- ruilden, verwekte dit nieuwe woede bij die partij. Men riep hem toe: „Je bent dronken!" Afg. Remmele, die gisteren een aanval op Miohemann deed, riep: „Je bent een ellen dige lasteraar!" Hij werd hiervoor tot de or de geroepen, dodh stoorde zich daaraan niet en bleef doorschreeuwen: „Je bent een laste raar 1" Hij werd ten tweeden male 'tot de orde geroepen en Lötoe dreigde zelfs hem uit de •zaal te zullen laten verwijderen, doch ook dit maakte geen indruk. Steeds maar riep Ram- imiele: „Je bent een lasteraar 1" HJj werd nu ten derde male tot de orde geroepen en de president gelastte hem het Huls te verlaten, hetgeen hij weigerde, ook toen Löb» zijn be vel herhaalde. Daar hij' bleef weigeren hief de president de zitting op en verdaagde deze voor onbe- paalden tijd, opdat het Seniorenconvent ge legenheid zou hebben over deze quaestie te beraadslagen. Berlijn, 20 Juni. De minister van. bin nenlandsche zaken heeft tot de Oberprfisi- denten een schrijven gericht, waarin hij zegt, dat met het oog op dé houding, welke de com munisten bij de jongste onlusten hebben aan genomen en hun propaganda in woord' en schrift voor de. gewelddadige omverwerping der 'Staatsinstellingen, aanhangers dezer richting niet geschikt kunnen worden geacht een aanzienlijk.openbaar ambt in staats- of gemeentebestuur als landraad, burgemeester enz. te bekleeden. Daarmede worden de communisten dus van alle openbare ambten uitgesloten. Hölz. De beklaagde Hölz op den vijfden dag van zijn proces, na zijn zenuwachtigheid van Vrij dag, was Zaterdag weer uitstekend op dreef. Voor het begin van de zitting onderhield hij zich lachend met zijn verdedigers en was zelfs in een zoo grappige bui, dat hij onmid dellijk na het binnentreden van de rechters het woord tot den voorzitter richtte en zeide: „Na de groote inspanning van de laatste da gen verzoek ik morgen verlof. Ik zou graag met mijn vrouw naar het Griinewald willen gaan." Nadat de voorzitter hem had vermaand, met dergelijke flauwe aardigheden! op te houden, wordt het getuigenverhoor voorgezet. Verschillende getuigen komen eveneens uit de preventieve hechtenis, daar zij bij de on lusten in Midden-Duitschland betrokken wa- renl Zij verklaren, dat zij gezien hebben, dat de landeigenaar Hess door bekl. werd gesla gen en geschopt. Hölz had het commando over de bendé. Wie geschoten 'had, konden de getuigen echter niet zeggen. Zeer uitvoerig is 'het ge tuigenis van den zoogenaamden schrijver Keiler, die eveneens uit de preventieve hech tenis is gebaald. Hij vertelde, dat hij zich van Berlijn naaT Midden-Duitschland bad bese ven om voor Nedierlandsch© bLaden over de 46) „Nee juffrouw. Het was even voor hij vast liep, toen hij voortploeterde tegen den storm langs die deftige villa-kolonie aan het Noor- derstrand. Hij wist niet goed waar hij was, toen iemand hem aanriep en hij stilhield en h}j een jonge dame opzij van den weg zag in zoo'n klein autootje dat vast was geraakt. De motor was bevroren en Robbie bood aan, om haar naar huis toe op sleeptouw te ne- meni, ofschoon het een heel karwei zou ge weest zijn. De jonge dame zei dat het niet noodig was, het kon haar niet schelen, om de auto daar den heelen nacht te laten staan, als hij haar wou brengen waarheen zij op weg was. Dat was niet ver. Zij ging naast Robbie op den' bok zitten en wees hem den weg, een paar mijlen verder zette hij haar bij een groot huis af. Hij zou het niet kennen als hjj het zag, omdat de sneeuw zoo bard tegen de lichten in dwarrelde dat hij maar ••ti paar voet voor zich uJt kon zien. De Jonge dame bood hem geld aan, maar hij be dankte ervoor! >,0, als zij nu maar voor den dag wilde komen!" Betty keek langzaam op. „Het kan bos best, het J« zelfs au neg te laat." „Wij hebben de hoop opgegeven," juf frouw Pope schudde haar hoofd. „Robbie zat in de gevangenis op zijn proces te wachten toen ik voor u naaide, maar de advocaten waren zoo zeker dat de jonge dame gevon den en zijn onschuld bewezen zou worden, dat ik niet tobde, behalve dan over de schan de, dat men hem verdacht." „Weet mevrouw Atterbury van uw moei lijkheden?" De vraag kwam als iets dat haar achteraf inviel, van Betty's lippen. „Nee. Omdat de naam van mijn broer an dera is, weet zij niet dat hij iets met mij te maken heeft. Waarom zou ik het haar verteld hebben? Het was niet waarschijnlijk dat zij zou helper^, zelfs al had zij' dat ge kund. Zij is veel te voorzichtig en past wel op, om niet in zulke zaken gemoeid te wor den." Er was een felle bitterheid in den droef- geestigen toon, en Betty zag haar benieuwd aan; maar de gedachten van het vrouwtje waren blijkbaar naar haar, eigen leed terug gekeerd en zjj zeide niets meer. Het meisje troostte haar zoo goed zij kon, eb nam aan de deur van het restaurant af scheid van haar, om haar weg naar huis te vervolgen. Zij was diep geschokt en radeloos. Het verhaal dat zij daareven gehoord had, bezwaarde haar en zij wilde niet denken aan den man wiens leven afhing van een woord dat al of niet gesproken werd. Haar eigen probleem was onbeteekenfcnd gewor den in vergelijking met dit vreeselijk drama, en als zij er zelf hij betrokken geweest was had zij niet vuriger kunnen hopen, dat de beklaagde zou vrijgesproken worden, ook al begreep zij het ijdel» van die hoop. Zou de geheimzinnige jongedaa» sprken, vroeg Betty riohzslf af, Ingezonden mededeellng. onlusten aldaar te schrijven. Getuige ver klaart, aan den tocht naar het landgoed van Hess te hebben deelgenomen. Hij was ais het ware in het gevolg van Hölz en heeft gezien dat Hess vermoord werd. Hij kan echter niet zeggen, of Hölz igescho- ten of het be(vel tot schieten "■©geven heeft, Bet blijkt, dat de getuige in opdracht van Hölz bij een bank in Wettin geld in beslag heeft genomen. Later is getuige, toen hij naar Berlijn wilde terugkeeren, gearresteerd. Gedurende het verhoor van den getuige lacht Hölz herhaaldelijk en tracht te kennen te geven dat hij' diezen getuige ongeloofwaar dig acht. Hij noemt Keiler een genieenen zwendelaar, die niet streed uit idealisme, zoo als de andere proletariërs, maar uit lust tot avonturen en winstbejag, aüs leider was op getreden en een strenge straf verdiend had. Om deze te onitloooem legde hij bezwarende verklaringen voor Hölz af. Het Hölz-prooes loopt op zjjn eind. Dins dag wordt geen zitting gehouden, Woensdag morgen worden de beide laatste getuigen ge hoord, die heden uit Maagdenburg zijn op geroepen, waarna des middags de vermoede lijk vrij uitvoerige pleidooien zullen worden gehouden, zoodat de uitspraak vermoedelijk Donderdag kan worden verwacht. Heden vroeg Hölz, toen een nieuwe ge tuige was gehoord: Hoe veel varkensootelet- ten en gebakken aardappelen eet die getuige wel per dag, om zoo'n spekgezicht te krij gen?" wat hem weder een vermaning van ..en voorzitter op den hals haalde. Van het slot der zitting nog een scène tus schen Hölz en den Staatsanwalt. Hölz vraagt, of de laatste zich niet herin nert, dat de vrouw van Hess verklaard heeft na den moord een man te hebben gesproken, die gezegd had: „Als Hess niet had gestoken, was er niets gebeurd." De Staatsanwalt antwoordde ontkennend, waarop Hölz zegt: „Dan zijt ge een onbe schaamde leugenaar, net als de anderen." De voorzitter dreigt Hölz met strenge maatregelen, als hij zoo doorgaat. Tenslotte verklaarde nog een deskundige, dat Hess met dum-dum-kogels was vermoord1. Op een begrafenis gearresteerd. Sedert ongeveer twee jaren werd de Feld- webel Rudolf Wessel door de Duitsche politie gezocht, als verdacht van dubbelen moord op zijn eigen vrouw en op den man van zijn vriendin. Op zekeren dag in 1919 kwam de vrouw niet terug van het baden ln den Oder. Haar man, die haar, naar hij zeide, dood had gevonden, verklaarde, dat zij verdronken was. Men vermoedde echter, dat Wesel zelf de hand ln bet spel had, welk vermoeden werd versterkt door een door de politie in gesteld onderzoek. Wesael werd gearresteerd en naar de gevangenis te Stettinlg overge bracht. Gedurende het transport wist hij ech ter te ontsnappen, ronder dat de politie zijn schuilplaats kon ontdekken. Op zekeren dag werd ook een zekere We- ber te Büdingen vermoord. Wessel onder hield relaties met dienis vrouw en de verden kirug viel dus op hem. Dezer dagen nu vernam de politie, dat de vader van Wessels was gestorven en dat de HOOFDSTUK XIV. Ontbloote degens. De speurder Joseph P. Mo Cormlck liep op zijn kantoor op en neer als een beer in zijn kooi en zijn gevolg van helpers, die het stormsein herkecjden, werkten zoo ijverig mogelijk aan de hun opgedragen taak zonder zich in zijn nabijheid te wagen, om over de bijzonderheden van het dagelijksche werk te spreken. Opeens trilde zijn schel kwaadaar dig en de verschrikte jongste bediende die met tegenzin aan het sein gehoor gaf, kreeg van zijn Chef een gezicht als een oorworm te zien. .Heeft Ross zich nog niet laten zien/?" blafte hij. „Nee, mijnheer. Hij heeft uw boodschap gekregen toen hij telefoneerde en hij zeide dat hij hier dadelijk zou komen. Er is nauwe lijks tijd geweest, meneer „Als ik van jou eeltige opmerkingen wensch, zal ik erom vragen." De Chef sloeg vinnig met zijn hand op de schrijftafel. Breng Ross als hij komt, onmiddellijk hier." De deur ging haastig dicht en de Ohef hervatte zijn ongedurig geijsbeer door de kamer; zijn zware voetstappen deden) de bronzen electrische lamp op zijn schrijftafel trillen. De klok tikte langzaam tot er einde lijk vijf minuten verstreken waren, toen tien, •n het stompje sigaar tusschen zijn sterke witte tanden tot moes gekauwd was, voor de deur weer kalm open ging en Herbert Ross binnenkwam. „U hebt mij laten roepen, mijnheer?" Zijn stem was ernstig en eerbiedig en zijn heldere oogen warden neel rustig, maar hij sloeg ze telkens op, om die van zijn patroon te ontmoeten, begrafenis zou plaats hebben te Arensfelde. De politie toog er op uit en ontdekte, dat de moordenaar onder den naam van Wesselo zich onder de aanwezigen bevond. Toen men hem wilde arresteerenv trachtte hij te ont vluchten, doch de politie schoot hem aan, waarna hij in verzekerde bewaring werd ge steld. Tevens bleek, dat hij als Feldwebel 680 mark per maand als wachtgeld ontving en dat hij werkzaam was op een detective bureau Werkloozen opstootjes. Berlijn. Heit vakvetreeniglngsgebouw aan den Engel-Ufeir wias heden het tooneel van werMooöenreEetjea Vijfduizend werkloozen, die voor hét gebouw waren samengeschoold, namen tegen het daar vergaderde bedrijfg- radencongrea een dreigende houding aan. De voorzitter eener vakvereeniging, Sab- bath, is doocr de werklieden erstig mishan deld. De inmiddels gealarmeerde veiligheids politie verscheen met een aideeling ter plaat se, die echter niet bij machte was, de orde onder de werkloozen te herstellen. Eerst toen er versterkingen waren aangerukt, gelukte het, de betoogers uiteen Ite jagen. Ernstig mijnongeluk. Munster, 20 Juni. Op de mijn Mont Cenis te Herne heeft hedentatiddag omstreeks 12 uur een hevige mijhgasontploffing plaats ge had. Op dat oogeniblik bevonden zich ca. 800 mijnwerkers in de schaoht, waarvan tot duo ver slechts 120 naar boven gebracht konden worden. De redding der overigen geschiedt ten gevolge van de groote moeilijkheden slechts zeer langzaam. Het aantal slachtoffers werd hedenmiddag S uur geschat op 22 dooden en een groot aantal gewonden. ENGELAND. De katoennijverheid. Het loongeechl'1 in de katoennijverheid dat dreigde ruim een half millioen arbeiders uit de textiel-nijVerheid toe te voegen aan hetgroote 'leger werkloozen, is geregeld. De vak vereenligingen hebben de aangeboden voorwaarden aangenomen. De werkloosheid. Officieel wordt meegedeeld, dat het aan tal (ingeschreven) werkloozen op 10 deze. 2,185,800 bedroeg,. Met verkorten arbeids tijd werkten 1,144,121. De kosten van het leven. Op 1 Juni bedroeg het officieele index- dj fer 119 pet. boven dat van Mei 1014 en op 1 Mei was 'helt 128. De mijnwerkerstaking. Het bestuur van den mijnwerkersbond heeft besloten aan alle vakvereeniglngenf, die betrokken zijn bij een loonoonflict, te vragen binnenkort een conferentie te houden, ten einde door 'n nationale actie met de mijnwer kers de wederzijdsohe eiscben ingewilligd te krijgen. Hadges verklaarde, dat dit de alge- meenje staking zou 'beteekeneni, Indien de andere vakvereenigingen er in toestemden, Lloyd George heeft in zijn antwoord aan het mijnwerkers-bestuur gezegd, dat het aan bod der regeering, nopen» financieelen steun, met na morgenavond 'gehandhaafd kan blij ven. (Reuter.) In Warwlokshlre, Nottinghamahlre en Derbyshire heeft een groot «antal mijnwer kers den arbeid hervat. In LeicesterahLre echter, waar verscheidene mijnen zijn open gesteld, zijn slechts weinige arbeiders weer aan het werk gegaan. In de loop der volgende dagen zullen nog meer mijnen worden open gesteld. (Reuter.) „Waar duivel heb je uitgehangen?" De toon waarop Mo Cormick sprak, was onheil spellend kalm. „Ik ben dadelijk met een taxi hierheen ge komen, zeide Ross. „Ik bedoel niet nu." De Chef wierp zijn sigarenstomp in de kwispedoor en ging be daard voor de schrijftafel zitten. ,Jk bedoel sedert Je laatate rapport dat, zooals ik je wil herinneren, op niets neerkwam." „Ik heb aan de zaak gewerkt, voorzoover ik dat kon met de gegevens, die mij inder tijd verschaft zijn. Ik dacht dat het afge sproken was, dat ik hier niet zou komen, voor ik iets stelligs had te berichten." „Wanneer zou dat het geval geweest zijn?" Mc Cormick leunde achterover in zijn stoel. „Kijk eens Ross, ik heb je laten komien, om dat er iets gaande is, dat ik niet begrijp, of liever ik wil het niet begrijpen, zooals de zaken nu schijnen te staan. Ik wil je de ge legenheid geven, om de zaak op te helderen, als je dat kunt. Ik heb van het oogen'blik af, dat je mijn kantoor binnenstapte om werk te vinden, persoonlijk belang in je gesteld; je hadt toen niets dan je energie als aanbe veling en een academische opleiding, die je tot nadeel was, om te zwijgen over het feit, dat je een geboren heer was. Ik heb je ge legenheid gegeven, om mij te latem zien wat je kon en je hebt het er goed afgebracht. Sedert dien tijd heb ik mij meer op jou ver laten dan lk mij bewust was, voor deze zaak aan de orde kwam. Ik zou op Jou eerlijkheid hulzen gebouwd hebben, zoo goed als lk, Goddank, op mijn eigen. Ik ben altijd open hartig tegenover Jou geweest, Ross. Je bent BU verplicht als man te sprekend" „Wat is er, mijnheer?" Herbert Ross richtte zich op en zijn vaste blik weifelde Londen, 20 Juni. De kolenmijnen zijn heden heropend, doch slechts weinig mijn werkers hebben den arbeid herval In vele gevallen zijin mijnwerkers, die naar hun werk gingen, aangehouden door posters, die hen bewogen, naar huis terug te xeeren. IERLAND. Er te wat beweging over een verwachting na» aanleiding van een rede van Lord Donough- more in het Eng. Hoogerhute. Deze een der voornaamste Zuid-Iersobe unionisten, die gelijk de Onderkoning te Belfast van de ver schrikkelijke miSdaden der black-and-tans sprak de „reprisals" een verachtelijke en degradeerende politiek noemde, eischte on middellijke verklaringen van het kabinet ten aanzien van de herzieningen der home rule wet, die Fitzalan in het vooruitzicht gesteld heeft. Donoughmore vroeg volledig© fisoala autonomie. Zijn rede had een onverwachte verdaging ten gevolge. Dinsdag zal het debat heropend worden, ln de verwachting dat de regeerimg dan iets te zeggen zal hébben. Maandag zal bet kabinet vergaderen. Het had gedurende het debat de aandacht getrokken, dat de land-kanselier zijn ouderen makker Oarsan gewenkt had en dat beiden zich een tijdlang voor besprekingen verwij derden. De Daily 'Express verklaart nu met groote stelligheid, dat de regeering zich bereid zal toonen fiscale autonomie toe te staan, als Ul ster en de rest 4e® tandts er om vragen. Ik wil in een brief behandelen, wat de bedoe lingen van zulk een regeeringsverkLaring, zoo deze werkelijk afgelegd wordt, kunneH zijn en welke kans van stagen deze bedoe lingen hebben. De conditie schijnt niet bijzonder hoopge vend en1 het allesbehalve bemoedigende ant woord van Lord Landondierry namens de re geering al evenmin. Het spreekt vanzelf, dat wij hier te doen hebben niet een poging otm hetzij voor den fataien termijn waarop het kroonkolonie-bestuur onvermijdelijk wordt een oplossing te vinden, hetzij de regeering tegenover het volk ten aanzien van de Instel ling van zulk een bestuur te rechtvaardigen. Het laatste lijkt mij helaas het waorsch^B- lijkste. Londen, 20 Juni. Uit Ierland' worden nog de volgend© feiten gemeld: Van drie legerofficieren, die, terwijl zij wandelden, waren gevangen genomen en weggevoerd, zijn heden de lijken gevonden. Een soldaat is Ingezonden mededeellng. URINEZUUR EN DE NIEREN. Overtollig urinezuur te d© weskeltyke oor zaak van rheumatiek, ischias ©n spit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzrwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, alcohol, overwerking sa nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de over spanning om het uit het bloed te filtreerea Voorzorgen en matigheid verminderen d« hoeveelheid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat niet- gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spie ren, zenuwen en gewrichten afzet en kris talliseert. Deze voorbehoedende maatregelen kunnen worden aangevuld door tijdige ver sterking van de nieren door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale nier geneesmid del verschaft succes, zelfs ln gevorderde ge vallen van nieraandoening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht, nier- en blaasontsteking, en urinezuur-verglftiging, Foster's Rugpijn Nieren Pilteqi werken niet op de ingewanden, doch loutet op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoedend en genezend, wordt dit niergeneesmiddel alom aanbevolen als gevolg van de uitmun tende resultaten, die men ermede behaalde. Te Helder verkrijgbaar 'bij A. ten Klooster, Keizerstr. 08, f 1.T5 per doos. geen ©ogenblik. ,3®»chulidigt u mij van slink- sche streken?" „Ik beschuldig je van niets." Op het ge zicht van den Chef waren roode vlekken zichtbaar gewordert. „Het kan zijn dat je goede redenen hebt voor hetgeen je doet, maar wat die ook zijn mogen, neem mij ln je vertrouwen!. Je hebt Ide ontdekt, toen die bij het hek van mevrouw Atterbury op de Nort Drive stond te schilderen. Je was zeker van je zelf en hebt je heel pienter getoond, toen je hem snapte. Ik heb je toen niet ge vraagd wat Je in de buurt deed eii als ik je dat nu vroeg, weet ik duivelsoh goed, dat je zeggen zou, dat je op weg was om die oude dame, mevrouw Dumois op te zoeken." Ross keek snel op. „Dat zou de waarheid zijn," merkte hij op. „Nu. wij zuilen dat een oogenblik laten rusten." De speurder maakte een gebaar met de hand, alsof hij iets tastbaars opzij schoof. „Daarop heb je je front heelemaaf veranderd en' je best gedaan, om de zaak van Ide te laten rusten; je beweerde dat die mevrouw Atterbury te hoog stond, in maatschappelijk en ander opzicht, dan dat zij in let» sohun- nigs betrokken zou zijn. Toen ik Je meedeel de, dat ik al genoeg houvast had, om mede te werken en van het meisje met het lidtee- ken op haar gezicht sprak, heb Je alles ge daan, om mij het spoor bijster te maken". Wondt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING; Heldersehe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2,—, Ned. 0. en W. Indlë p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f4.20. Zondagsblad resp. f 0.67', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25.11.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 et. Post-Girorekeninig No. 16066. ADVERTENTIEN; 20 et. p. regel (galjard). Ingez, meded. (kolombr, als redae, tekst) 60 et, Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v, 1—4 reg. 60 ct„ elke regel meer 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. v.d. bl.en met br. onder no. 10ct. p, adv. extra). Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Uitsluiting der communisten.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1