VRAAGT NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Bericht! Mevrouw Atterbury's Secretaresse I No. 5419 ZATERDAG 25 JUNI 1921 49e JAARGANG ZIJ, die zich vanaf heden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 JULI GRATIS. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDAOTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Post-Girorekenin# No. 16066. (Zomertijd). Maan Zon Hoogwater Jnnl op: ond.: op: ond.: y.m.:n.m Zondag 26 m. 12.—a. 11.1 4.40 9.2412.50 1. Maand. 27 Dinsdag 28 Woensd.29 Dond.d. 80 Juli Vrijdag 1 Zaterd. 2 12.22 12.45 1— 1.11 1.89 2.14 12.4 4.419.24 1.10 4.42 9.24 2.17 4.48 9.24 3.27 4.44 9.24 4 88 4.44 9.24 5.48 4.44 9.24 4.50 5.55 5.25 6.30 BUITENLAND. De geallieerden en het naburige Oosten. In de notee die Engeland, Frankrijk en Italië tot Griekenland gericht hebben om te verklaren, dat de geallieerden bereid aljn de regeling van den Grieksch-Turkschen oorlog ln handen te nemen, worden geen uitge werkte voorstellen gedaan. Vanwege de afwezigheid van den Koning en eenlge ministers wordt deze eerste dagen nog geen antwoord verwacht. Er is nog geen nota tot Turkije gericht, daar het noodzake lijk geacht werd eerst zekerheid te verkrij gen omtrent de houding van Griekenland. In overeenstemming met Frankrijk is de Engelsche generaal Hafrington tot bevel hebber van de geallieerde troepen) te Kon stantinopel aangesteld teneinde eenheid van leiding en toezicht te verkrijgen. FRANKRIJK. Droogte. Ook ln Frankrijk is de voorzomer tot dus ver uiterst droog 'geweest, de droogte be dreigt op vele plaatsen den oogst. De „Matin" heeft een onderzoek ingesteld, waar o. m. uit blijkt, dat het te Bordeaux op 29 Mei voor het laatst 'geregend heeft, te Besangon op 18 Mei. Het te veld staande gewas heeft overal door het uitblijven van regen geleden en zoo verwacht men bijvoorbeeld ook van de uit gestrekte graanvelden van Beauoe een ma- geren oogst. Onschuldig gefusilleerd. -Een pijnlijke interpellatie wacht de Frain- sche Kamer. An-dré Berthon, socialistische afgevaardigde, zal haar houden. Zij betreft de te-rechtstelling zonder vonnis van twee officieren van het 847e regiment -infanterie, de -tweede-luitenants Herduin en Milan, die in 1916 in het bosch van Fleury bij Verdun zijn gefusilleerd op bevel van den kolonel van de 108e brigade infanterie en van dien generaal van de 52e divisie. Hun compagnie was overvleugeld, bijna ingesloten bij een aanval, die door een hevig -bombairdeiment was voorafgegaan. De itweede-1 uitenants -Her- duin en MUan hadden de handvol overleven de manschappen' terug d-oen trekken cxm zooals zij enkele oogenblikken vóór hun te rechtstelling aan hun kameraden hadden ge zegd te vermij-den, dat zij krijgsgevangen gemaakt werden zooals de twee compagnieën, die hun flankeerden. Herduin en Miilan wer den door hun onmiddellijke chefs voor dap pere officieren -gehouden. In hun laatste FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 48) Er was een ongewone nevel voor de oogen van Herbert Ross toen hij voor het eerst in den langen tijd, dat zij met elkaar in betrek king stonden, van zijn Chef heenging zonder den hartelijken handdruk, die van zooveel vertrouwen getuigde. Hij zag dert meewari- gen blik niet van dert jongsrten bediende met het roode hoofd en ook niet de veelbetee- kenende blikken, die hem door zijn collega's nageworpen werden, toen hij half onbewust het kantoor verliet en daarna opeens buiten op het drukke plein stond, zonder bepaald plan in zijn hoofd, waar hij heen zou gaan. De stem van den Chef, die schor was ge weest van inspanning om zijn aandoening te verbergen, klonk nog in zijn ooren en een verbazing vermengde zich met den walg voor zichzelf. Waarom was hij zoo verstrikt in de netten van verraad en dubbelhartigheid, hij die zijn beroepseer altijd zoo angstvallig hoog gehouden had? Wat waa dat meisje voor hem, dat vreemde, zachte, ontembare schepseltje met het deerlijk ontsierde gezicht en de in iemands ziel doordringende oogen, dat er hem meer aan gelegen waa om haar te beschermen dan aan de heele overige we reld? Indien Ho Oormick'e vermoedens aangaan oogenblikken bewaarden zij een houding van kalme heldhaftigheid en zei-den dat hun ge weten hun niets verweet. Herduin gaf zelf aan het peleton bevel op hem te schieten, nadat hij eerst met vaste stem verklaard had als moedig man en als Franschman te ster ven. Talrijke, door Herduiin'a weduwe bijeen gebrachte getuigenissen, bevestigen, dat het noodlottige -bevel, toen het eenmaal aan den kapitein van het regiment gegeven was, be vestigd werd na weigering om de uitlegging der belanghebbenden te hooren. ENGELAND. De mtynwerkeraateklng. Voormannen onder de Engelsche mijnwer kers, als H-odges en Herbert Smith, hebben op het congres van de arbeiderspartij rede voeringen gehouden, waaruit wel ontgooche ling en verbittering tegen de regeering, maar geen -revolutie-geest sprak. Daarmee is de grens van het conflict aangegeven en in het gezicht gekomen. Als economisch conflict eal de staking der kolendelvers ook geen be denkelijke uitbreiding krijgen, indien men af mag gaan op het Reuter-bericht, dat de grootste vakvereenigin-gen al aan de mijn werkers hebben laten weten, dat zij op geen soUdariteitsstakingen mogen rekenen. Hod- ges heeft in het licht 'gesteld, dat de vakbe weging vele voor eigen belangen strijdende groepen omvatte. De andere vakvereenigin- gen hebben, zooals wij -reeds vroeger uiteen gezet hebben, -geen belang om op te komen voor het pool-iaeaal van de mijnwerkers, dat zij zedven niet nastreven. Dit was ook de eigenlijke oorzaak van de mislukte poging om de twee andere leden van het Drievoudig Verbond voor de mijnwerkers te laten opko men. Wanneer andere groepen, bijv. de ander half millioen 'bankwerkers, vechten tegen loonsverlaging, zullen zij daarmee ophouden, zoodra het aanbod van de werkgevers in hun oog aannemelijk is geworden. Hun staking zou daarom geen verband houden met de staking der mijnwerkers. Indien men, na de rede van Hodges nog had kunnen twijfelen, dat het onvermijdelijke einde naderde, zal de laatste twijfel hieraan weggenomen zijn door het besluit van de groote vakvereenlgingen. De leiders van de mijnwerkers schijnen er gerust op te zijn, dat zij de beweging nog in hun hand hebben, en als dat zoo is, 'kunnen zij niet lang imeer met hun sein wachten. Met den angel van verbittering in het hart zullen de meeste kolendelvers dan weer in de mijnen afdalen. Aan de manier, waarop zij hun stem biljet gebruiken, zal de reg-eering echter mer ken, -dait het conflict met een wapenstilstand en niet met een duurzamén vrede eindigt. Uit de Engelsche textlel-industrie. De katoenspinners te Manchester hebben met algemeene stemmen besloten, de loon regeling te aanvaarden, zooais die la vast gesteld op de gemeenschappelijke bijeen komst met de patroons, die onlangs heeft plaats gehad. De „Dentsehland". Wij hebben onlangs op gezag van Havas gemeld, dat de .jDeutscbland", de vroegere Duitsche duikboot-kruiser, door kanonvuur tot zinken was -gebracht. Uit „Lloyd's List" blijkt, dat deze mededeeling onjuist is. De „Deutschland" ligt te Birkenhead (tegenover Liverpool) in het dok van de firma Clover, Glayton Oo. Singapore als vlootbasls. Vroeger verluidde reeds, dat de bijeen- romsrt van officieren van de Britsche Au stralische vloten te Singapore iets meer om het lijf had, dan de gewone wisseling van complimenten en bespreking van stratégi- sche belangen. Thans verneemt de Londen- sch oorrespondent van het „N. v. d. D." met stelligheid' dat de Britsche regeering Singa pore wil uitbreiden tot haar voornaamste vlootbasis in den Indischeix Oceaan, van waar de vloot ln den Stillen Oceaan, die in Ingezonden mededeeling. de mevrouw Atterbury en hare vrienden „uist warern en het meisje gebruikt werd als werktuig om hun oogmerken te bevorderen, moest zij onverwijld gewaarschuwd worden! )e Chef had gezegd dat de politie hem voor zou zijn als hij te veel tijd verloor. Betty Shaw zou op dezen eigen dag in gevaar kun nen verkeeren! Zonder een duidelijke voorstelling van wat hij van plan was om te doen, riep Ross een voorbij komende taxi aan en liet den) chauf feur naar de North Drive rijden. Hij moest ïaar tot eiken prijs spreken, en hij dacht er ;uist aan om zich brutaal aan het huis aan te melden en1 een onderhoud met haar te vragen, toen hij, nog geen blok van de plaats van zijn bestemming af, Betty zelf zag, ter wijl zij stilletjes een envelop uit haar mof nam en in een brievenbus liet vallen. Ross sprong uit de taxi, zond den chauf- ëur heen en liep haastig naar Betty toe. Hij verbeeldde zich, dat zij er bleek eni af getobd uit zag ln het heldere zonlicht van den ochtend, maar toen zij hem zag, kwam er een licht in haar oogen. Het doofde echter dadelijk weer uit en zij maakte een korte buiging, zonder acht te slaan op de hand, die hij haar toestak. „Juffrouw Shaw, ik zal niet beweren dat ik onze ontmoeting niet gezocht heb, want ik was op weg om te probeeren of ik u te spreken kon krijgen". Zij trok haar wenkbrauweni op. „Ik dacht dat b]j onze laatste samenkomst alles gezegd was, wat er te zeggen viel, mijn heer Ross." „Ik heb u gezegd, dat ik uw vriend wilde zijn, of u dat wilde of niet, en sis vriend bsn ik hier." Hij sprak hsslsrnstlg. „Wilt Britach-Indlsche wateren en de Australischs ▼toten gezamenlijk kunnen opereezen. EGYPTE. De Engelsche „Mornihg Post" verneemt uit Kaïro van officieuze zijde, dat de anti- Engelsche redevoeringen van de extremisten in offioieele kringen ongerustheid wekken. Er worden maatregelen genomen, om uitbar stingen te keeren. Onder de extremisten is, voi-gens een be richt uit Kaïro een scheuring ontstaan. Ka- jatt, een van 'de bekende volgelingen van Zagloel-pasja, heeft zich van hem afgeschei den. Zagioel heeft verklaard (lat het Egyptische ministerie van Ady niet vaard is, dat men het bestrijdt. Hij werpt daarom dien hand schoen aan Engeland toe. DUITSCJHLaND. Een communistisch dreigement. De door de communistishe partijen uitge schreven protestvergader 1/^ -tegen) de veroor deeling van Mars HOli had een Icalim verloop. En der sprekers verklaarde, dat het tijd stip spoedig zou komen* waarop men er op los zou slaan. Men zou het niet goed vooraf aankondigen, om door dr machinegeweren van politlepresident Richter te worden ont vangen, maar men zou zoo onverwacht hande len, dat Richter en zijn groene pollitle de wapens zelfa niet zouden kunnen gebruiken. De mijnramp te Horna Het aantal slachtoffers der mijnramp is tot 89 gestegen. De begrifenis der dooden -heeft Vrijdag plaats. Het onderzoek naar de oorzaak van de ramp heeft tot dusver geo resultaten opge leverd. JT i i Onlusten te Bromberg. De „Vossische Ztg." heeft een bericht uit Danzig, dat op 21 en 22 Juni de Poolache bevolking te Bromberg (in den z.g. oorrldor) de Duitsche en Joodsche bevolking heeft aan gevallen en mishandeld, Duitsche en Jood sche restaurants werdert geplunderd. Een groote menigte van ongeveer 2000 menschen trok naar de woning van den Dultsohgezln- den burgemeester om tegen de levensmld- deieninood en de aanstelling van Dultschers als ambtenaren te protesteeren. De burge meester, die op 't stadhuis was, werd uit zijn zijn kamer gehaald enl mishandeld. VOle militairen- die door de overheid op geroepen waren, kozen de zijde der oproer lingen. Twaalf personen -werden gedood, waaronder ook eenlge soldaten. SPANJE. De toestand te Barcelana. De oorrespondent van „De Temps" te Ma drid meldt, dat de aanslagen, dezer dagen) te Barcekxna gepleegd, opnieuw den ernst van den toestand in Katalonië en de betreurens waardige resultaten bevestigen van de döor de plaatselijke autoriteiten met instemming van de regeering gevolgde methode om het tenrosisme dén kop ln te drukken. Sedert Dato's dood, toen generaal Martinez Anido te Madrid gekomen is en zijn onwan kelbaar besluit kenbaar heeft gemaakt om het terrorisme gestrenger dan ooit te vervol gen, is er, volgens den! Tempsoorrespondent geen enkele verbetering ingetreden. Onlangs u niet een eindje met mij opwandelen? Wat ik heb te zeggen is van het hoogste belang voor u, en door te spreken verraad ik feite lijk het ln mij gestelde vertrouwert, maar ik ben overtuigd dat u in een scheeve positie verkeert; dat u buiten uw eigen schuld in ge vaar verkeertl" Betty hield stil, zag hem vast aan, maar maakte geen opmerking. „U kent mijn naam, maar ik kan over mij zelf niets anders vertellen; ik kan u geen waarborgen voor mijn goede trouw aanbie den, Ik verzoek u alleen om te gelooven, dat ik met gezag spreek. U kunt het beschouwen als een ongeoorloofde Inmenging in uw za ken, maar ik moet u waarschuwen. Juffrouw Shaw, geef u de betrekking, die u hebt, op! Geef haar op, onder welk voorwendsel ook, of loop weg als het moet, maar ga dadelijk heen, voor het te laat is!" „Mijnheer Ross, dat is een allerzonderlingst verzoek; wilt u zoo goed zijn dat nader toe te lichten? Mijn positie wordt heel goed be taald; waarom zou Ik haar laten varen?" „In het belang van uw eigen veiligheid, u kent de mertschen niet voor wie u werkt Ze gebruiken u als werktuig, en erger Jk geloof, dat u niet erg wel bij het hoofd bent," riep Betty uit. „Mijn meesteres is een alleraardigste en sympathieke vrouw, het sa laris hoog en het werk heel prettig. Maar ik weet Set, waarom ik tegen u mijnheer Ross, mijn betrekking zou verdedigen. Het beetje dat ik van u weet, stemt mij niet gun stig voor u, uw wilde beweringen) zijn be lachelijk!" „Ik kan het niet nader verklaren. O, u wilt niet begrijpen dat mijn handen gebonden zijn en ik u alleen kan waarschuwen dat u gevaar loopt? Toe, vertrouw u mij en geloof heef de burgerlijke gouverneur bekend (ge maakt, dat er een bende gevaarlijke indivi duen, de Staf van de moordenaars, die door het terroristische syndicaat betaald worden, gevangen genlomen was en hij sprak als zijn overtuiging uit, dat de aanslagen nu enoedig zouden ophouden. Het schijnt wel alsof het syndicaat om te bewijzen hoé voorbarig zulk een optimisme was aan zijn handlan gers bevel gegeven heeft hoe langer hoe ec- tiver te worden. De politie is onmachtig en de terroristen behandelen de overheid als hun gelijken en verdubbelen hun treurige daden. Het Parlement maakt zich ongerust over een toestand, waar geen uitweg uit lijkt te zijn. Het is, volgens de Temps-oorrespon- dent, nog niet te zeggen of de regeering, na terugkeer van koning Alfona, besluiten z& tot een andere politiek te Barcetona. TURKIJE. Uit Turkfla. De bekende Handelsblad-oorespondent, de heer G. NJjpels, schrijft tegenwoordig inte ressante brieven uit de Levant. In het num mer van Donderdagavond doet hij het ver haal van een Duitboot-ervaring op de Levan tijnsChe kust. Rbodos achter den rug, varen) we Oost waarts de Levantzee in naar Adelaida. Het is nu uit met al die eilanden. De kust van Klein-Azië is hier niet meer daardoor be schut. Ze lijkt alleen wel schoongespoeld. Al het land, dat voor de bergen lag, is weg gevreten. En die zwarte bergen van Lyclë en den Taurus, waar meestal geen boom op staat en die thans met sneeuw bedekt zijn, lijken wel direct uit het water op te stijgen. Maar dichter onder de kust, bij Kasteloryzo en de Kaap Jèdl Boeron (eigenlijk Kaap Zeven Kapen), zie je dat het toch geen rechte kustlijn ls, maar een vol baaien en kreken en klippen en kleine eilandjes. Een ideaal-kust voor onderzeeërs. En ze hebben hier dan ook huisgehouden, de Duitsche U-booten, die, slecht gebouwc als de meeste waren, heelemaal tot ln dezen verren uithoek van de Middellandsohe-Zee durfden komen, tot verwondering en bewon dering van den 'ridderlijken tegenstander, den Franschen admiraal en opperbevelheb ber Dartlge du Fournet, die in zij mémo- ries vertelt hoe hij een van hun wrakken be zichtigde en dan eerlijk getuigt, dat beman ningen, die met zulk materiaal zulke tochten aandorsten, toch wel dappere en goede zee lui geweest moeten zijn. Dartlge du Fournet, de als te zacht aan den dijk gezebtenf gentleman-admiraal, de duikbootoorloghet lijkt al weer zoo verl Maar Ik reis met een Franschman, die on der dezen Dartlge du Fournet hier aan deze kusten gediend en gestreden heeft, die, als oud kenner van dit Turkije en Klein-Azië en Syrië waarvan hij de talen vloeiend sprak, belast werd met eeni der gewichtigste dien sten: de jacht op de Dutsche onderzeeërs. Hij ljjkt aangenaam verrast een! vreemde ling te vinden, die het boek van Dartlge kent En hij vertelt me nog een staaltje van de ridderlijkheid van dezen Franschen ad miraal, dat hij zelf meemaakte. De „Emden" was eens gesignaleerd en de Fransohe bo dem, die instructie kreeg om haar te jagen, kreeg o.a. de order om bij ontmoeting slechts de 10.5 c.M. kanonnen te gebruiken en niet die van 16 c.M., daar de Duitscher slechts over 10.6 beschikte. Mijn Fransche kennis noemde dit zelf overdreven, guerre en den telles, waarvoor hij dezen oorlog te ernstig vond, en verzekerde me dat, als men den Duitscher tegengekomen was, men zich aan deze voor veel te ridderlijk gehouden order niet gestoord zou hebben. Maar het was wel waardig de tradities van de strijders in dezen hoek van de wereld, van die Saraoenen en Turken, bij wie onze voorvaderen, de kruis ridders, hun eerste lessen in ridderlijkheid □regen. Interessant was het den Franschman te ïooreni vertellen van dien langen, hardnek' kigen strijd gevoerd hier op de kusten met dat ik u zal beschermen." In zijn gretigheid legde hij zijn hand op haar arm, maar zij schudde die koeltjes van zich af. „U kunt niet in ernst sprekenl Ik ben se cretaris en juffrouw van gezelschap bij ie mand wier reputatie onaantastbaar is. Stel lig kunt u mij zeggen' in welk opzicht men mij als jvertküig gebruikt?" „De brieven die u schrijft, de boodschap pen die u voor haar doet? Zijn die brieven altijd begrijpelijk voor u? Kent u het wer- celij'ke doel van de boodschappen waar men u op uit stuurt en wat steekt er achter?" „Mijnheer Ross, uw vragen zouden onbe schaamd zijn als ze ernstig opgevat konden worden. Mevrouw Atterbury's corresponden tie is de gewone post van een vrouw met groote financleele belangen en tal van vrien- [eni." Betty sprak haastig. Haar kalme, hoog hartige houding maakte plaats voor kwalijk onderdrukte nieuwsgierigheid. „Elke brief gaat door mijn handen en ik kan zeggen dat tiaar particuliere aangelegenheden een open >oek voor mij zijn. Haar bijdragen voor lief dadige doeleinden zijn talloos en haar vrien den komen met al hun moeilijkheden) bij haar, zeker van hulp en troost. De bood schappen, die ik voor haar doe, zijn van de soort, die iedereen die niet van winkelen houdt, aan een ander zou opdragen. Werke lijk, u bent zeer verkeerd ingelicht; ik zit in geen val, dat kan Ik u verzekeren". Herbert Ross keek naar haar gezicht, dat bloosde, terwijl zijn oogen zich tot spleten vernauwden. Haar verandering van houding was te tastbaar om spontaan te zijn, en zij was pas gekomen, toen hij verraden had, toen hij van haar doen en laten op de hoogte was. Zij kon zeker een werktuig zijn, maar dan een gewillig werktuig, dat naar oogen sloot de U-booten. Hij wees me kreken en schuil hoeken, waar zich al de drama's afgespeeld hebben, we zagen door deni kijker en soms met het bloote oog nog wrakken liggen, van die door de zee tot grillige, wezenlooze din gen geslagen gevaarten, waaromheen hij je heel een oorlogsperiode hielp reoonstru- eeren. Een van die verhalen zou me later zoo herinnerd worden, dat het me bijbleef. De lezer zal zien waarom. Het was het verhaal van een duikboot, die hier gesignaleerd was door een van hun menschen aan land, waarmee het Fransohe caimmando in doorloopend contact stond. (Het was niet voor niets dat de Turken en Duitsohers tenslotte gedwongen waren de ~o- heele Grieksclhe kustbevolking tuut het bin nenland te vervoeren om een eind te ma ken aan deze spionnage en dit verraad want de Grieken waren Turksche onderda nen en slechts van een ander geloof, dan de Turken. En het is bij deze gedwongen volks verhuizing naar het onherbergzame, onge zonde binnenland, uitgevoerd door ruwe en door al dat verraad verbitterde soldaten, dat door die Grieken zoo ontzettend zwaar ge leden is, dat 'zoovele onsdhuldigen imet en om de schuldigen ten gronde moesten gaan). Mijn Franschman had alles precies gewe ten: waar die duikboot kwam benzine ha len en wat zij dééd. En zoo wist imen ook dat zij- binnenkort in een zekere streek een Turkschen prins moest komen afhalen om dien, met geschenken voor den sjeik der Se- noessis, naar Tripolis te brengen. Eeni val werd opgesteld: een Engelsche onderzeeër zou, overdag ondergedoken, de wacht hou den. Maar deze kreeg een ernstige zieke boord en moest bovenkomen om dien aan een torpedoboot mee te geven. Zoo werd de Duitscher zeker gewaarschuwd. HIJ. kwam ten minste niet in de aangeduide kreek waar men hem wachtte. Hij scheen een toevlucht in een andere baai gezocht te hebben. En daar het erg ruw weer was, liep hij daarbij op een rota Men vond tenminste een groote petroleumvlek en het Duitsche marinebe- richt vermeldde later een duikboot, als daar, door zee-omgeval, verloren gegaan. Dus, zoo- al niet direct door hun val vernield, toch in Ingezonden mededeeling. MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dienen meer rust te nemen. Als volwassenen deden wat zty omderwtJzen vroeg naar bed gaan souden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het ls niet verstandig om na de inspanning overdag s avonds laat nog te streken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het fütreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. De pijn ln den rug, ln de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kaïn leiden tot uieront steking, blaaskwalen, aierwateiwuoht nier- gruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Ver minder de inspanning der nieren. Verrold iaat naar bed gaan en onverstandige ge woonten. Geniet meer frissohe lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gesond-ge- vende slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zul ke uitstekende resultaten, doordait het uitslui tend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijds «genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier. en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel De handteekenng van James Foeter komt voor op elke echte doos. Te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Kelxerstr. 98 f 1.76 per doos. voor wat zij niet wilde zien. Ofschoon zijn ïeele inborst tegen haar in opstand kwam, was een vruchtbaar zaadje van twijfel gelegd. „Het kèn niet!" Hij scheen hardop te den ken. „U bent onervaren, te goed van vertrou wen, blind 1 U gelooft wat die vrouw u zegt, en verkeert geheel onder «haar invloed, maar u moet uw oogen open zetten voor de waar- leid. Stellig moet toch wel eens de gedachte bij u opgekomen zijn, dat niet alles in den haak was. Hebt u nooit wantrouwen gekoes terd?" Zij sloeg haar oogen naar hem op niet een verbijsterde uitdrukking. „Wantrouwen in wat? Als u dit gesprek wilt voortzetten, mijnheer Ross, moet u niet n raadsels spreken. Wat zou er niet in den haak zijn?" Zijn speurdersinstinct overheerschte hem nu en hij begreep dat hij, in plaats van dat hij haar uithoorde, zelf listig uit zijn tent '?elokt werd. Deed zij moeite om er achter ;e komen, hoeveel hij werkelijk wist, om zich oeter tegen hem te kunnen wapenen? Het zaadje had echter nog geen vasten wortel geschoten, en in een plotselinge verandering van gevoelens vervloekte hij zijn argwaan van een oogeiYblik inwendig. Haar oogen waren even helder en vast als de zonl Stellig konden zij geer) oompiot, geen uitvluchten verheimelijken. Maar als Mc Oormick de waarheid had gezegd, moest zelfs het on schuldigste en meest argelooze gemoed in dat geheimzinnige huis toch wel eens stof tot twijfelmoedige vragen gevonden worden. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Helderoehe Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Ladië p. seepoet f 2.60; id. p. mail en orerife landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.67', f 0.76, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25.11.25, f 1.60 Loeee nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN: 20 et. p. rerel(saljard). Ingez. meded. (Volombr. als redac. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v, 14 reg. 60 et., elke regel meer 10 et. bij vooruitb.(adres: Bur. y. d. bl. en met br. onderno. 10 ct. p. ady. extra). Beyr.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. yerh. met 10% papierduurtetoeel. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). 1.20 2.— 2.50 8.45 Dros' Advocaat

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1