i v Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 Juli Mevrouw Atterbury's Secretaresse UJ O No. 5425 ZATERDAG 9 JULI 1921 49e JAARGANG (Z om er tij d). Maan Zon Hoogwater Juli op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 10 11.28 11.37 4.51 9.17 12.35 -.— Maand. 11 a. 12.44 m. 12.3 4.52 9.16 1.15 1.35 Dinsdag 12 1.56 f 12.314.53 9.15 2.10 2.30 Woensd.13 3.7 1.—4.54 9.14 3.5 3.30 4.18 1.1 4.55 9.13 4.5 4.40 5.16 1.36 4.56 9.12 5.15 6.— 6.12 2.15 4.57 9.12 6.30 7.5 Dond.d. 14 Vrijdag 15 Zaterd. 16 BUITENLAND. De Opperste Baad. Naar Reuter verneemt, zal de opperste raad naar alle waarschijnlijkheid in de twee de helft van Juli te Boulogne bijeenkomen. OPPER-SILEZIE. De onlusten te Beuthen. 27aar de bladen uit Breslau vernemen, moet het voorgevallene te Beuthen worden be- aohouwd ala een door de Polen op touw ge zet relletje, waarmee zij de stopzetting der ontruiming wilden provoceeren. Het bewuste sohot, dat de oorzaak was van de betreurens waardige gebeurtenissen, werd gelost uit den Franschen casinotuin, waarop als op een af gesproken teeken, schoten van Poolsche op standelingen uit een zijstraat volgden. Een dezer schoten doodde den Franschen majoor Montalègre, die ais zeer loyaal tegenover de Duitschera bekend stond. Uit de sectie op het lijk is gebleken, dat de majoor niet door een pistoolschot, doch door een geweerkogel werd gedood. Daar de Duitschera niet in het bezit van geweren zijn, kan het schot slecht» van Poolsche zijde sdjn gelost. De entenite-oommissle heeft den eersten burgemeester van Beuthen dr. Stephan uit gewezen. (Een Poolsch-Fransoh bericht uit Sosnowice, het hoofdkwartier van Korfanty, tracht den moord op majoor Montalègre op rekening te sohrijven van een al-Duitsch geheim comité, dat zich al voor den opstand te Breslau had gevormd. Het had een lijst opgemaakt Van Poolsche notabelen in O. S. en Fransche ambtenaren en militairen, die uit den weg moesten; worden geruimd.. Op die lijst stond ook de naam van Montalègre. Om dit verhaal wat aannemelijker te maken voegt het be richt er bij, dat het comité een prijs had ge steld op 't hoofd van Korfanty.) Berlijn, 8 Juli. In Plaats van Leoomte De els, den Franschen stedelUken bevelhebber FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). 54) „,En nog Iets anders. Wij raakten aan het praten en hij vroeg, of lk u den handschoen en dezen brief wilde geven. Hij zeide dat het een zeer vertrouwelijke brief was en ik er met niemand over moest spreken. Tk ben dadelijk hierheen gekomen en heb rondge keken tot ik u daar bij den haard zag." „Dank je." Betty nam de envelop aan en stak haar in haar blouse. „Ik zal zorgen; dat je een goede fooi krijgt." „O, dat is al in orde, juffrouw. De mijnheer heeft dat al gedaan, maar ik zou het toch ge daan hebben. Demon kan de menschen goed beoordeelen. Ik ga nu gauw weg, juffrouw, want als ze mij hier zagen, zou mij dat mijn betrekking kunnen kosten." Hij verdween in de duisternis en Betty deed het raam dicht en zonk neer In een stoel voor de schrijftafel. De brief lag als een legende hand op haar hart en zij keek om naar een eenzame veilige plaats om hem te lezen, maar mevrouw Atterbury's stem klonk ln de hal en zij wist, dat de anderen elk oogenblik voor het diner beneden konden komen. Waarom had Ross deze wanhopige kans aangegrepen, om zich met haar ln ver binding te stellen? Wilde hij om vergiffenis ramken voor zijn beschuldiging of zou hij van Beuthen, 1» de Engelsdhe majoor Van- chope tot bevelhebber van Beuthen be noemd. Berlijn, 8 Juli. De Engelsohe vertegen woordiger in de Entente-oommissie heeft van de Franschen verlangd, dat Engelsche offi cieren in de districten Beuthen (ambt), Gleï- witz, Hindenburg en' Kattowitz worden be noemd' ot controleur en dat de Fransche troe pen er door Engelsohe zullen worden ver vangen, aangezien anders noch van een ge regeld bestuur, noch van ontwapening der bevolking sprake kan zijn. De Franschen hebben dezen eisoh inge willigd, mits Fransche officieren in Tarno- witz en Lublinitz als controleurs blijven, zulks om de Poolsche bevolking gerust te stellen. ENGELAND. Engeland en Turkije. In het Lagerhuis vroeg Thomas Sbaw of de Britsohe Middellandsche Zeevloot bevel had gekregen om naar Konstantinopel te gaan en of er gevaar bestond voor vijande lijkheden. Chamberlain antwoordde: „Ik heb in het begin van deze maand aan het Huis mede gedeeld, dat de opperbevelhebber van de Middellandsche Zee-vloot op het punt stond een bezo^: te brengen aan Konstantinopel met een vloot, die een gewonen oefentocht maakt. Ik heb, op grond van de gegevens, die te mijner beschikking zijn, geen reden om te verwachten, dat het tot vijandelijkheden zal komen." In antwoord op verdere vragen zeide Chamberlain: dat de Kemialisten geen nel- ging hadden getoond om neutraal gebied te schenden. „Indien echter de Britsche of de geallieerde strijdkrachten mochtenj worden aangevallen zullen zij zich verdedigen, zon der eerst het resultaat af te wachten van de beraadslagingen *in het Lagerhuis." (Toejui ching). Nieuwe havenwerken te Londen. Vrijdag heeft'de Koning ln gezelschap van de Koningin en andere leden van zijn familie te 'Londen de nieuwe haven geopend, die een uitbreiding is van de Royal Victoria and Albert-bavenwerken. De nieuwe haven is het grootste werk, dat het havenbestuur ooit heeft laten uitvoeren. Schepen tot 30,000 ton zullen er binnen 11 K.M. van het hart van de City ligplaats kunnen vinden. Vroeger moesten die in Tilbury, op een afstand van 42 K.M. van de city, gemeerd wordenl Bij de nieuwe haven behooren drijvende kranen, sleepbooten, een havenspoor, eleetrische ver voermiddelen enz. De kosten voor de uitvoe ring van het werk hebben ongeveer 41/» millloen bedragen. Slnn Feln-wandaden ln Engeland. Voor een hof van assizen ln Surrey is een timmerman uit Cork tot tién jaar dwangar beid veroordeeld, wegens het in brand ste ken) van vijf hooibergen en het schieten op een politieagent te Mitchan, in April 1.1. Het hof van Assizen te Ohester heeft vier Iersohe jongelieden schuldig bevon den aan het doorknippen van telegraaf-dra- den en het dragen van vuurwapenen, en heeft hen veroordeeld tot gevangenisstraffen die loopen van 18 maanden tot zes jaar. Na de mijnwerkersstaking. Frank Hodges, de secretaris der mljnwer- kersfederatle, schrijft ln de „Western Mail" een nabetrachting over de «taking ln de steenkoolindustrie. Deze nabetrachting is ia I hoofdzaak een felle aanval -/p Noah Abiet, een extremistisch lid van het Federatiebe- stuur, dien de mijnwerkers er van heeft te ruggehouden, op het juiste moment den vrede te teekenen. Hij zegt daarin o.m.: „Ablet heeft de populariteit, die hij geniet, niet verkregen als het resultaat van wat hij voor zijn volk 'heeft gedaan doch aan de wijze waarop hij de eerlijkheid zijner collega's in verdenking heeft gesteld. Ablett is de ver tegenwoordiger van een type, dat, ofschoon niet zoo talrijk, een aanzienlijken invloed heeft op de geesten der arbeiders, die nooit den anderen kant hooren. Ik zeg met be paalde kennis zan de feiten, dat het type- Ablet verantwoordelijk was voor het doen voortduren van de werkstaking en voor veel ellende, die onze menschen hebben geleden en nog zullen lijden. De mannen; wien thans Ingezonden mededeellng. een laatste waarschuwing zenden voor er een ramp gebeurde? Zij bracht do hand aan haar blouse in een wanhopige opwelling, om desnoods een ont dekking te trotseeren en een blik in deni brief te werpen, toen de deur openging en Welch zich op den drempel vertoonde, om mede te deelen, dat er opgedienld werd. Hoe het haar gelukte het uur door te wor stelen, dat volgde, kon zij zich nauwelijks herinneren. Van de uitdrukking van half ont stelde verbazing waarmee de anderen haar veranderde uiterlijk opnamen en de pijnlijke poging om hun verrassing te onderdrukken, behield zij maar een vage herinnering. Zij kon voelen hoe hun blikken telkens weer naar haar toegingen' in de pauzen van het onsamenhangende gesprek, maar zij hield baar gezicht aldoor afgewend, vreezende dat men in haar oogen zou lezen, wat zij uit het verkoolde stuk Krantenpapier te weten was gekomen. Tot haar verlichting liet mevrouw Atter- bury haar dadelijk na tafel heengaan; onder aan de trap nam zij haar een oogenlblik ter zijde en fluisterde haar prijzend toe: „Lieve, de verbetering is wonderbaarlijk, zooals ik je wel gezegd had. Gebruik die was voortaan geregeld en je zult dan heusch geen reden hebben, om over jezelf verlegen te zijn, niemand zou gelooven, dat er een vlek was onder het rouge, dat je zoo handig hebt aan gebracht, maar pas op dat je het niet over drijft. Je kleur was vanavond een tikje te hoog," Betty wierp schielijk een blik in den spiegel, toen zij in haar eigen kamer was. Haar oogen glinsterden en haar wangen f loeiden koortsachtig onder de kunstmatige leur. Met bevende handen haalde zij ae envelop uit haar blouse en brak hét zegel van verre een dolk in het lichaam wordt ge- stoelen, zijn dezelfde mannen, die de arbei ders lang voor 81 Maart uitnoodigden om tijdelijk den „winstpost" te laten varen en te onderhandelen over eent billijke loonrege-, ling, omdat zij van oordeel waren, dat de strijd voor een „winstpat" en al wat daaraan vastzat totmislukking was gedoemd bij de bestaande politieke en economische omstan digheden. IERLAND. Smuts zeide in een rede te Londen Woens dagavond: De oplossing van het Iersche pro bleem kan gevonden worden. Het belang en de reputatie van het rijk eischen dit. Het zelfde probleem bestond in Zuid-Afrlka waar hot opgelost is. De partijen dienen 'bezield te zijn van eeb geest van welwillendheid en verdraagzaamheid, aan beide zijden dienen concessies gedaan te worden. De Valera heeft Woensdag aan de United Press geseind: Wij hebben het vertrouwen, dat het voorstel van Lloyd George een poli tiek zal inwijden, die gegrond is op recht en rede. Indien de thans igaande zijnde on derhandelingen uitloopen) op de vestiging van een duurzamen vrede tusschen de volken' van de twee eilanden, zal het aanzien van Engeland hersteld worden en zal het jonge Ierland door zijn moed en zijn vastberaden heid het ideaal gered hebben, waarvoor mil- lloenen' menschenlevens tijdexis dien groeten oorlog opgeofferd zijn. Een wapenstilstand. Londen, 8 Juli. Officieel wordt mede gedeeld, dat er, overeenkomstig het door Lloyd George gediaine voorstel en het gun stige antwoord van De Valera, regelingen zijn getroffen, opdat de vijandelijkheden in Ierland Maandag 11 Jul te twaalf uur 's mid dags izulen woTden gestaakt. Nog een kasteel verbrand. De „Even. Stand." meldt dat de Slnn Fei- ners nog een oud kasteel hebben verbrand, n.1. Springfield Castle te Drumeolloher in het graafschap Limerick, eigendom van Lord Muskerry. Het gebouw Lr met zijn kostbaren inhoud totaal verwoest door hot vuur. Het was een der prachtigste gebouwen in dat deel van Ierland. Lord Muskerry is een der voor Ierland zittende leden van het Hooger- huis. DUTTSCHLAND. De processen te Lelpzlg. Donderdag is voor het Rijksgerechtshof het proces begonnen tegen den len luite nant Adolf Laule uit Charlottenburg, die thans aan het ministerie van rijksweerbaar heid is geplaatst. De samenstelling van het Hof is dezelfde als in het proces Stenger- Orusius. Er zijn acht Duitsche en twee vreemde getuigen ,De 'klacht tegen laule luidt, dat hij 28 Augustus 1014 bij het dorp Hessen den Franschen kapitein Migat we derrechtelijk en met voorbedachten rade heeft vermoord. De 'advocaat-generaal en de president moes ten na de verhooren vaststellen, dat de ge tuigen uit den Elzas hun vroeger onder eede afgelegde verklaringen niet in overeenstem ming konden brengen met wat zij thans on der eede verklaren. Daar de advocaat-gene raal dientengevolge geen eisoh stelde, is Laule vrijgesproken. De motiveering van het vonnis zegt, dat de klacht, dat beklaagde zelf den Franschen kapitein zou hebhen gedood, weerlegd' is. Vaststaat dat beklaagde ook geen bevel tot schieten gaf. De houding van beklaagde verontschuldigt het feit, dat de kapitein als gewapend tegenstander tegenover hem open. „Kom naar mij toe" -— begon de brief zonder eenlgen aanhef „als u uw veilig heid op prijs stelt. Ik zal bij het hek wachten tot middernacht Draal niet, want het gevaar waarover lk u -heb gesproken, bereikt zijn toppunt en de crisis kan elk uur intreden.Dan zal ik niet meer bij machte zijn, om u te hel pen of te waarschuwen." Het korte briefje was niet onderteekend, en de loopende karakteristieke hand was haar onbekend, maar geen oogenblik kwam de ge dachte bij haar op, om het bevel ln den wind te slaan. Zij moest naar hem toe gaan, of schoon zij tusschen de spitsroeden van scher pe oogen en ooren beneden been moest, en zjj gevaar zou loopen als men haar zou ontdekken. Zij trok een donkeren mantel over haar avondjapon aan en was besloten om; als men haar den pas mocht afsnijden, hoofdpijn voor te wenjden, waarom zij graag een luchtje wilde scheppen voor zij naar bed ging. Als zij eenmaal buiten zou zijn vreesde zij- niets meer, want zij wist dat zelfs de ge duchte Welch een gezonde vrees voor Demon had. Het eenige gevaar zou zijn, dat de hond in het donker tegen haar zelf zou opspringen, maar dat risioo moest zij op zich nemen. Betty deed de deur zacht open en luisterde naar het gemompel van stemmen beneden. Het soheen uit de muziekkamer te komen, en zij wachtte tot zij ieders stem afzonderlijk onderkend had en zich ervan vergewist had, dat alle drie gasten van mevrouw Atterbury bij haar waren, voor zij zioh in de gang waagde. De 'groote trap kwam niet in aanmerking en zij koos de achtertrap. Die trap liep naar het gedeelte van het huis, waar de dienst boden waren, maar zij wist dat de keuken meid allang niet meer in de keuken was en stond. De Elzasser getuigen hebben alleen maar uit het feit, dat de beklaagde twee sol daten naderbij geroepen heeft en dat er kort daarop schoten vielen de gevolgtrekking ge maakt,dat er een bevel tot schieten zou zijn gegeven. De getuigenissen van de Elzasser artsen hebben van geen enkelen kant steun ontvangen, zoadat op 'beklaagde geenerlei verantwoordelijkheid drukt. Voorts is ook de aanklacht, welke op de Fransche lijst staat, weerlegd. De Fransche voorstelling zegt, dat de kapitein van de vebbandplaats gehaald en neergeschoten is. Vastgesteld is, dat een weghalen van de verbandplaats niet heeft plaats gehad. Onder deze omstandig heden is de Fransche aanklacht het bewijs schuldig gebleven. De Berlfjnsche gemeente-werklieden. Uit Berlijn wordt van gisteren gemeld: Uit het resultaat der stemming over een staking, ten bate van de arbeiders der stede lijke domeinen, blijkt dat bij de elektrische centrales ruim 2/8 van de arbeiders voor de staking zijn. Bij de gasfabrieken willen zelfs 90 pCt. den arbeid neerleggen. Bij de water leiding en bij de gemeentelijke machinefa brieken is ook de meerderheid voor de sta king. Daarentegen stemden bij het tramper soneel 6554 voor en 5833 tegen, zoodat er slechts een geringe meerderheid het oon- fliat wil. Bovendien hebben 60.000 van het 80.000 man sterke gemeentepersoneel niet aan de stemming deelgenomen. Men rekent met de mogelijkheid, dat het trampersoneel Ingeval van staking een neutrale houding zal aannemen. Zou het tot een staking komen, dan zou de technische noodhulp bij de gas-, water en elektriciteitswerken in dienst komen. Des betreffende besprekingen hebben reeds plaats gehad. Opruiming van mijnen. Berlijn, 8 Juli. De werkzaamheden tot opruiming der mijnen ln de Noordzee zijn afgeloopen.. De gansche Noordzee is vrij van mijnen. Thans zullen de mijnen in het noordelijk gedeelte der Oostzee worden opgeruimd, het geen de marine waarschijnlijk nog tot laat ln het najaar zal bezighouden. Voorts zullen midden Juli twee halve flot- tilles naar de Noordelijke IJszee worden ge zonden om het Duitsche mijnenveld op te ruimen. FRANKRIJK. Frankrijk en de vrijspraak te Lelpzlg. Parits, 8 Juli. De ochtendbladen toonen zich verbitterd wagens Stenger's vrijspraak. De Fransche regeering heeft de Fransche vertegenwoordigers bij het rijksgerecht te Lenzig teruggeroepen en heeft de Britsche en de Belgische regeering aangeraden het zelfde te doen. Lloyd George zou in het voorlaar van 1920 hebben doorgezet, dat do Duitsche ooriofsmisdiariigrer? in Duifcschland zelf zouden terecht staan, tcrwHl Mlilerand daarboven berechting bij verstek zou ver kozen hebben. De geallieerden behielden zioh daarbf het recht voor overkomstig het verdrag van Versailles, zelf de oorlogsmis dadigers voor het terecht te da-pen. Verschil lende bladen meenen dat het oogenblik daar toe aangebroken is. De omstandigheden, waarin majoor Mon talègre te Beuthen den dood vond, zet hun wrok aan. ZUID-SLA VIE. Opstandig Kroatië. De Weensche correspondent van de ,JST. Rott. Crt." schrijft o.m. aan zijn blad: In de eerste dagen van April schreef ik U reed», dat het Kroatische volk opstandig is, het gekletter van tafelzilver bewees haar dat Welch in de eetkamer bezig was. Zij had alleen nog met Caroline rekening te houden en die liet op dezen tijd zelden iets van zich merken. Betty ging naar het boveneinde van de trap en luisteme weer ingespannen. Geen geluid drong van beneden tot haar door en hei ganglicht was flauw. Voorzichtig, met een hart dat haar in de keel klopte, ging Betty naar een smiallen overloop, halverwege de trap toe, toen de keukendeur plotseling open ging, een breede stroom licht naar buiten kwam en Caroline met een; kan met water, waar de stoom afsloeg, te voorschijn kwam, Betty, die zich in een val gevangen voelde, keek verwilderd om zich heen en zag een kleine deur, links van den overloop. Zij rukte haar open en snelde het sombere hol van de kast in, waarbij haar voorhoofd tegen den rand van een plank stootte. Toenl zij die vast greep kwamen haar vingers in aanraking met glazen potten op rijen; blijkbaar was ze in de provisiekast terechtgekomen. Achter zich hoorde zij langzame, zware stappen de trap op komen en zij haalde nau welijks adem, toen die op den overloop op een armlengte afstand van haar stil Melden. Bad het meisje haar gezien? Maar op het zelfde oogenblik dat die angst haar bekroop, hoorde zij de treden weer kraken en den zwa nen stap naar boven en in de bovengang ver der gaan tot het stil werd. Zij wachtte nu niet langer, glipte d'e kast uit en vloog letterlijk naar beneden naar Üe keuken. Welch had zijn ronde nog niet ge daan en de zware achterdeur, die nog niet op slot was, vloog wagenwijd open, toen zij haar aanraakte. Met een snik van dankbaar heid bevond rij zich buiten in de duisternis, en dat alleen de aanwezigheid van Servische troepen uitbarstingen veriMndert. Het Kroatische volk, welk» afgevaardigden zich in het Bongaarsche parlement zoo dik wijls 'beklaagden, dat hun vaderland onder drukt werd, omdat het miet vrij over zijn financiën 'kon beschikken, en dat zich daarom in 1918 met groote vreugde over de verkre gen vrijheid, met het Servische broedervolk vereenigde, is diep ongelukkig, om niet te zeggen wanhopig, over die behandeling, die het sindsdien ondervindt. Vroeger een vrij volk, wordt het thans als een overwon nen natie, als een ingeüuijfde provincie, be handeld. Oo(k in d'e nieuwe grondwet is van- gelijk heid der -volken geen sprake, en vandaar dat alle Kroatische afgevaardigden, zoowel uit Kroatië als uit Slawonië, Dalmatië, Bosnië en Herzegowina, aan de 'beraadslagingen der constituante nielt meer hebben deelgenomen, toen het hun duidelijk werd, dat de Servische regeering haar ontwerp met geweld tot wet zou verheffen. Van de 419 leden der consti tuante hebben alleen 199 Servische en 24 Mohamedaansche afgevaardigden, in het ge heel mitsdien 223 leden, vóór het regeering- ontwerp gestemd, terwijl 154 Kroaten niet aanwezig waren en 85 Siowienen tegen «tem den. De Kroatische afgevaardigden hebben nu een reeds tweemaal door de politie in be slag genomen proclamatie aan hunne kie zers gericht. Daarin heet het o. a.: Gezien de poging der regeering, deze grondwet met geweld1 in het leven te roepen, verklaren wij, als vertegenwoordiger» van heel het Kroatische volk, en wei: de afgevaardigden der Kroatische repulbli- keinsche boerenpartij, vertegenwoordigende de meerderheid der bevolking in Kroatië en het Banaat, de afgevaardigden der Kroatische Zajed- niitza uit Kroatjë, Slawonië en Dalmatië, Bos nië en Herzegowina, en de afgevaardigden der Kroatische recht- sche partij: dat wij het romppalrlement te Belgrado niet erkennen als een constituant», die het recht heeft voor Kroatië en het Kroatische volk eene grondwet uit te vaardigen. Mocht dit rompparleiment het ontwerp van wet, zonder toestemming der Kroatische af gevaardigden tot wet verheffen, zoo verkla ren wij, dat deze grondwet -onwettig is, en voor Kroatië en 't Kroatische volk niet bin dend zal zijn. Kroatisch volk! Uwe afgevaardigden leg gen deze verklaring, na rijp beraad, voor u en de heele beschaafde wereld af, overtuigd dat zij ook uw vaste wil en onveranderd be sluit Is. Het stuik is door 154 Kroatische leden van de constituante geteekend. Ingezonden mededeellng. NIERAANDOENINGEN BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel ala volwassenen on derhevig aan nieraandoendngen en men heeft zelfs opgemerkt, dat prooentsgewijzs meet blaassteenen voorkwamen bij kind «oen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nlerzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritia, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve Op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn ln de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nlerzwakte bij kivr deren het verlies va-a de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke on aangename kwalen veroorzaakt Als uw kind teer en kwijnend Is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van meraandoeaing en onder zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken sruo- ceevol In tal van dergelijke gevallen. Het verdient dan tevens aanbeveling om opwin ding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foeter'» Rugpijn Nieren Pillen (let op den julsten naam) zijn te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 98. 4 f 1.75 per doos. waar zij den geur van de pijnboomen rook, Zij hoorde alleen het gefluister van den wind ln de altijd groene boomen en het verre gefluit van de boomen op de rivier. Zij was vrij! Er brandde een laag licht op de verdieping boven de garage en met dit al-s leiding, liep zij snel den hoek van het huls om, aan den kant tegenovergesteld aan dien waar de mu ziekkamer was. Zij liep gebukt onder de raamkozijnen langs en vloog van het eene groepje boomen naar het andere. ZIJ vond het pad, maar de. duisternis bracht haar ln de war en' me'er dan eens dwaalde zij af en liep zij tegen een ver uitstekenden tak aan of viel zij op haar knieën in een warreling van kreupelhout. De afstand tot aan het hek scheen einde loos en Betty begon te vreezen dat zij ver dwaald was, toen een dof gegrom in haar ooren klonk en een! behoedzame mannenstem, die tot zwijgen bracht, een zachten uitroep over haar lippen bracht. „Ik wist dat u het moest zijn!" Ofschoon zij in bitterheid en toorn geschei den waren, scheen zij dat vergeten te zijn, want haar hand strekte zich uit en| vond in het nachtelijk duister de zijne. Elen minuut, die lang scheen te duren, ston den zij zwijgend bij elkaar, daarna streek er een poot langs haar knie en glinsterden De- mon's oogen haar tegemoet. Met een inge houden lach, die half een snik was, liet Betty zijn hand los en' boog zich over, om den groo- ten, ruigen kop te streelen. Wordt vervolgd. COURANT Aan onze lezers bulten de gemeente doen wij het verzoek de abonnements gelden over het derde kwartaal ten bedrage van 12.— over te maken per postwissel of over te laten schrijven op No. 16066, kantoor Helder per post-glrobiljet. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts f0.05 wordt overge schreven; formulieren zijn aan alle post kantoren een halven cent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kos ten f0.10. Na* genoemden datum wordt beschikt met f 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wij U beleefd de kwitantie bt] eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). N

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1