Advertentiën. loos ter inzage op de dagen en uren idoor de ooimmissies voornoemd te (bepalen. Afschriften en uittreksels worden ver strekt tegen voldoening vam 40 cents voor iedere 300 lettergrepen of gedeelte daarvan, terwijl schriftelijke mededeeling dat een han delszaak al dan niet staat ingeschreven, wordt verstrekt tegen betaling van 60 cents. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich tot de commissies voornoemd. Het ongeluk met den Parijschen trein. Een bericht uit Bergen (België) d.d. 9 Juli meldt, dat men bij de plek, waar het spoor wegongeluk met den sneltrein Amsterdam Parijs is gebeurd, gereedschappen in de struiken heeft verborgen gevonden. Het par ket beschikt over de bewezen dat deze ge reedschappen hebben gediend om de ramp te veroorzaken. Het spoorweg-ongeluk met den trein AmsterdamParijs. In verband met de spoorwegramp te Hen- nyères heeft het parket bevolen huiszoeking te doen bij de bekende bolsjewisten uit de streek. Gisteravond is een zevende slachtof fer, eveneens een Fransche postbeambte, in het gasthuis te Brussel overleden. Voor de bemanning der omgeslagen reddings boot van Schiermonnikoog. Men meldt aan de „Maasbode", dat aan ieder der roeiers van die reddingboot van Schiermonnikoog werd uitbetaald een be drag van 250. De weduwe Duibblinga en de grootmoeder van den kleinen Tjeerd Visser ontvingen een bedrag van tweeduizend gulden, bovendien is voor hen 'n belangrijk bedrag vastgezet waarvan zij de rente kunnen trekken. Boschbranden bij Putten (N.-Br.) Uit Bergen op Zoom werd Zaterdag ge meld1: Sedert Zaterdagochtend woedt een groote boschbrand onder de gemeente Put ten ter hoogte van Groote Meir. Reeds zijn vier 'boerderijen ontruimd. Ruimi 30 H.A. staan in brand. Men heeft niet kunnen ver hinderen, dat de brand zich over den Rijks weg Bergen op Zoom-Antwerpenl uitbreidde in de richting van Santvliet. Opgaand hout blijft voorloopig gespaard. Militairen verlee- nen hulp 'bij het blusschingswerk. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingen van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Oo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de af- geloopen week, eindigende 8 Juli in Neder land uitgesproken 42 faillissementen tegenj 19 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 8 Juli 1921 1025 faillissementen tegenover 685 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Posterijen. Het luichtpostpakkettenverkeer van Duitsch- tand naar Nederland zal 14 dezer een aanvang nemen. In verband met de invoering van luchtpost- pakketten zal een luchtpostzegel ter waarde van 3.worden in gebruik gesteld. Binnenkort zullen frankeerzegels van 5, 127a en 20 oent in gebruik worden gesteld, welke overeenkomstig het bepaalde op het postcon'gres te Madrid reep. in de groene, roode en blauwe 'kleur zijn vervaardigd. Deze zegels zullen worden aangemaakt in het z.g waardecijfertype. Te rekenen van 1 Juli j.1. is de abonne mentsprijs voor de supplementen op de num- merlijst der rekeninghouders bij den post- chèque- en -girodienst vastgesteld op 1, voor 10 achtereenvolgens verschijnende num mers. Deze supplementen zullen op ongezette tijden verschijnen, telkens als er ongeveer 500 nieuwe rekeningen bijgekomen zijn. MARINEBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moest een ingezon den stuk van den heer B. tot een volgend nummer blijven liggen. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. 6.30 'sav. 11.30 's m. MARKTBERICHTEN. LEGERBERICHTEN. SPORT. Voetbal. UIT DEN OMTREK. Callantsoog. Vrijdag 8 Juli had in ©en der lokalen der expenbare school alhier de eerste vergadering plaats van ouders van schoolgaande 'kinde ren. Van de 97 ouders waren 11 aanwezig, van wie 3 moeders. Nadat burgemeester Koster het betreffende wetsartikel en koninklijk "besluit had voorge leden en nader toegelicht, werd het aantal leden der Oud er-oommissie op 3 bepaald. Door één der aanwezigen werd in overweging gegeven één ouder uit het Dorp, één uit de Groote Keeten en één dit het overige deel der school/wijk te kielzen, hetgeen ook ge sdhiedde. Gekoizen- werden de heeren: Jib. Bakker Hz., Dorp; Jlb. van Scheijen, Groote Keeten, en G. Dekker Az, omigeving. Alle namen hun -benoeming aan. Het onderwijzend personeel woonde de vergadering bij. In de eerste Ouder-Gommissievergadering is de heer Jib. van Scheijen tot voorzitter ge kozen. Tot onderwijzeres aan de O. L. School I No. 1 alhier is ibenoemd Mej. Rijkelboer te Sint Maairten. Het bestuur der Vereeniging ter bevorde ring der Paardenmarkt alhier heeft iweder de I Koninklijke goedkeuring ontvangen voor de te houdien Loterij. Het aantal loten zal be dragen 8000 stuks. Aangevraagd waren er I 12000. Texel, 11 Juli Vrijdagmiddag heeft achter Den Hoorn een duinbrand gewoed, welke echter 'na be trekkelijk korten tijd1 is getolusdht. De moedercursus van „Het "Witte Kruis" te Oudeschild is geëindigd. 38 Vrouwen en meisjes namen er aan deel. Na afloop dér les sen (bedankte de secretaris van „Het Witte Kruis", de heer L. J. Kikkert, zuster Schrieke namens de cursisten voor hert genoten onder wijs. Door de langdurige droogte ziet het er im de weilanden treurig uit, alles is verdord en verdroogd'. Men voert de koeien reeds met lijnkoeken, maar toch krijlgt men belangrijk mlinder melk. Als t niet spoedig verandert, zal men de melk moeten rantsoeneeren. Anna Panlowna. De plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs werd Zaterdag ten Ge meentehuize geïnstalleerd en koos zich in haar eerste zitting tot voorzitter den heer O. Keijzer en tot secretaris den heer O. Kooiman. zinnige vervoerde een man aangereden. De auto, die uit de Warmoesstraat kwam, wilde uitwijken voor een tram, toen er plotseling 'n voetganger onderschoot. Onmiddellijk stopte de auto en verleende het personeel hulp, doch kon den zwaargewonde niet in den auto transporteeren Spoedig was een andere auto van den geneeskundigen dienst ter plaatse, doch inmiddels bleek de man overleden. (Tel.) Met pijlen beschoten. De expeditie in het sneeuwgebergte is ge durende het transport hij de EdivaÜen in de Maimberamo-rivier met pijlen beschoten door Papoea'a Van de Dajaksche roeiers is er één gedood. Een inlandsoh militair is verdron ken. Oplichting van 500.000 kronen. Een inspecteur en 3 rechercheurs hebben I te Amsterdam op 't stoomschip „Koningin der Nederlanden" aangehouden een 31-jari- gen vreemdeling en diens vrouw en kind, wier aanhouding door de politie te Weenen was verzocht, terzake van oplichting van 500.000 kronen. Vliegen zonder motor. 'Do wielrenner Poulain is er Zaterdagmor gen in het Bois de Boulogne in geslaagd da voorwaarden van den Prix Peugeot (10.000 frames) te vervullen door de eerste vlucht (vol humain) zonder motor. De voorwaarden waren: een vlucht van 10 meter in de lengt® in beide richtingen» van een aangeduide lijn vertrekkend. Poulain, die in een Nieuport-toestel zot, bestaande uit een rijwiel, van twee draag- biaiden voorzien, heeft vier spronigen ge maakt, elk van elf meter. Alvorens denl grond te verlaten bedroeg zijn snelheid veertig KjM. per uur. Peugeot, die aanwezig was, zal thans een nieuwen prijs van 20.000 francs uitloven, welks voorwaarden later zullen worden vast gesteld. (H.bld.) Sir Ernest Shackleton's nieuwe expeditie. In eeni der Engelsdhe Waden lezen wij het volgende van Sir E. Sbaekleton: „Vele jaren hen ik een bewonderaar van de Padvinderdbeweging geweest, welke mij bijzonder aantrekt daar elke jongen er een grondislag in vindt voor practisch onder- zoök „Ik heb besloten, vriendelijk geholpen door Sir Robert Baden Powell en Lord Hampton, bij de equipage van de aa. expeditie een padvinder te voegen als vertegenwooidlgar van de geheele Padvinderij. „Wat ik moet hebben is een handige; ster ke jongen, die niet bang is voor hard werk en bereid is om alles te doen» wat er te do®n valt, en nóg meer. „Voortrekkers, Padvinders en Waterpad vinders tusschen den leeftijd van 17 en 18 karnen in aanmerking en sollicitaties kun nen schriftelijk gezonden worden aan den secretaris van de Boy Scouts Imperial Head- quanters Buckingham Palace Road Londen, S. W. vóór 5 Aug." De Padvinders-Vereeniging zal dan zes namen opgeven, waaruit Shackleton de keus zal doen. De gekozen padvinder zal betaald worden naar izeemiamsgehruik. Voor zijn uit rusting zal worden gezorgd. Geboren Dochter van J. KOLSTER en J. KOLSTER—Kortsk. Helder, 9 Juli, 1921. GEMENGD NIEUWS. Vergiftig ijs. Zaterdag en Zondag verkocht de ijsventer V. -te Meppel zijn wafels langs de straat. Reeds Zaterdag deden zich vergiftigingsver schijnselen voor bij de kinderen, die ijs bij hem hadden gekocht op h,et Sportterrein. Zondag waren alle drie apothekers geopend; groepen van 40 50 mensohen stonden voor de deur om .geholpen te worden. Alle dok ters waren in de weer. Er zijn reeds 6 kinderen overleden. De consternatie in de stad is groot. Van buiten' komen vele geneesheeren assistentie verlee nen. Het aantal patiënten bedraagt 400. De symptomen van deze vergiftiging zijn hevige koorts, spoedig gevolgd door bewus teloosheid. Auto-aanrtJding. Zaterdagavond is op het Damrak te Am sterdam door een zieken-auto, die een krank- Heden overleed plotseling onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Overgroot vader, Weduwnaar v.MaartjeKlik, in den ouderdom van ruim 88 jaar. Helder, 9 Juli 1921. Weststraat 28. De familie STEENMAN. Heden overleed plotseling tot mijn diepe droefheid, mijn geliefde Echtgenoot Zijn diepbedroefde Echtgenoote, C. FAUS—Terra. 'tZand, 9 Juli 1921. Eenige en algemeene kennisgeving. Na een langdurig en smartelijk lijden overleed heden onze geliefde Man en Vader JAN DIJKSHOORN, in den ouderdom van 67 jaar. Helder, 11 Juli 1921. Loodsgracht 27. Wed. DIJKSHOORN Biersteker. ALIE DIJKSHOORN. Verzoeke geen bloemen. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben te Huisduinen Woensdag 13 Juli a.s., 's na middags 1 uur. Ondergeteekende betuigt zijn welgemeanden dank voor de vele bly'ken van belangstelling, on dervonden bij zijn 45-jarig hu welijksfeest. Onderzeeboot K IV. De onderzeeboot K IV zal heden van uit VIie- singen haar proeftocht op de Noordzee aanvangen. Kap. ter zee A. F. Gooezen, chef van den marine staf, die naar Nederlandech-Indiö was gezonden om met de Indische regeering en den volksraad tot een overeenstemming te komen omtrent de in Nederland verworpen vlootwet, is voornemenls, nu de Vlootwet dezer dagen door den Volksraad is aangenomen, 13 dezer, vermoedelijk per J. Pie- tersz. Coen, naar Nederland terug te keeren. De off.-mach. M. Kraal is in de directie der ma rine te Willemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedoboot Z 8. Luit. ter zee 2e kl. A. E. Ernete, die 29 dezer ter beschikking wordt gesteld» ia bestemd voor den dieniet in Öost-Indië. De off. van adm. 2e kl. J. A. Deelder wordt uit Oost-Indië terugverwacht. De ondervolgende officieren en onderofficieren zijn bestemd om met Hr. Ms. K VI naar Oost- Inidië te vertrekken: Luit®, ter zeer J. J. van der Have, J. C. Oornelie en H. J. Snermondt; off.mach. 2e kl. J. Pronker eni J. A. Steerenberg; torpedist-majoor W. C, Thijssen; serg.-torpedo-m. J. A. Laarman en J. H, Sphenke; monteur-maj. A. Zwart: machinedr.-maj W. J. Zijgerj serg.-anachinadr. W. de Graaf. De luit. ter zee 2e kl. A. E. Ernste van Hr. Ms. Zeeland, wordt 21 Juli ter beschikking gesteld onder intrekking van ziin bevolen ter beschik kingstelling op 29 Juli i921, terwijl met inganf van 20 Juli voor den duur van 1 reis aan boon Hr. Ms. Zeeland, wordt gedetacheerd de luit. ter zee 2e kl. J. H. Solkesz van Hr. Ma. Cornelis Drebbel. Naar Ned. Oost-IndIS. Naar Nad. West-lndië. Per zeepost Per mail 26 Juli Eiken Dinsdag Marken, thuisr., pass. 8 Juli Kaap del Arm! Sindoro, thuisr., pas#. 8 Juli Sagree. Toba, v. Australië n. Duinkerken, paas. 9 'Juli Ouessant. Tyro, 6 Juli v. Hamburg te Belfast. Arakan, arr. 5 Juli v. Panaroekan te Hongkong. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Albireo, arr. 10 Juli v. Hamburg te R'dani. Maasdijk, arr. 10 Juli v. R'dam te Hamburg. Zijldijk, uitr., pass. 10 Juli Teneriffe. Zaandijk, uitr., arr. 6 Juli te Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Deimodocus, arr. 10 Juli v. Japan, 1. v. Londen te R'dam. Tedresias, v. R'dam n. Japen, vertr. 5 Juli v. Sin gapore. JavaBengalen Lijn. Ceylon, arr. 6 Juli v. Calcutta te Rangoom. Java Pacific Lijn. Tjisondari, v. Java n. San Francisco, vertr. 8 Juli v. Hongkong. Saleier, arr. 7 Juli te San Francisco. JavaChinaJapan Lijn. Tjiliwong, vertr. 5 Juli v. Batavia n. Hongkong. Tjisalak, v. Kobe n. Batavia, arr. 6 Juli te Shanghai. Java—New-York Lijn. Eemdijk, v. Java n. New-York, vertr. 10 Juli v. Port Said. Samarinda, v. Batavia n. New-York, vertr. 8 Juli v. Sabang. (honden en doelpuntte nog 3 maal. Einde alzoo 6—0 voor v. Speijk. Er is door beide partijen fair gespeeld; was keeper Mallet aanwezig goweosrt, dan was 'het resultaat voor Sparta mogelijk iets -beter geweest. Scheidsrechter Govera leidde verdienstelijk. Jaarvergadering N. V. B. In het clubgebouw van „Sparta" te Rotterdam hield Zondag de N. V. B. zijn jaarlijksche alg. verg., onder voorzitterschap van den heer J. Kips. Eenige voorname punten, welke werden vast gesteld zijn: Aan art. 88 van 'het regl. wordt een nieuwe al. (7) toegevoegd, welke luidt als volgt: „Een toe getreden vereeniging of het lagere elftal eener toegetreden vereeniging, welke het seizoen ein digt als laatst geplaatste op de ranglijst van een derde klasse competitie-af doeling, kam geenl recht doen gelden op indeeling in die derde klasse com petitie in het volgende seizoen", dus gaat over naar een plaatselijke of Prov. Bond. Ook werd aangenomen, dat de kampioenen' van der res. 2e klasse overgaan naar de ree. Ie klasse. Met 50 tegen 20 stemmen werd aangenomen om jaarlijks door het bestuur een! bedrag beschik! te stellen voor liefdadige doeleinden. Een voorstel oan de protestcommissie af te schaffen werd niet aangenomen. Burgerlijke Stand der gemeente Helder. van 9 tot 11 Juli 1921. BEVALLEN: M. J. J. Meuleman-Wijnbeifgen, d.; A. C. Gauw-Houtzager, z.; J. Kolster-Korver, d.; M. C. E. Rosenmöller-Cordemeijer, d.; S. K. Gregory-rlei.berg, d. OVERLEDEN: D, Steenimam, 89 laar; N. G-ras- ser-Held, 36 jaar. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste buslioh- ting aan het Postkantoor. Per zeepost via Amscerdam of Rotterdam2) Per Holl. mail vla Genua of Marseilla 2) Per Eng. mail via Marseille j 22 Juli. 15 en 29 Juli. 16 en 80 Juli 24 Juli 143)en214)Juli 6.80 'aav. 6.80 'sav. 6.80 'sav. 6.80 'sm. 11.80 'im. Geen correspondentie voor Sumatra's West kust en Benkoelen. 2) Geen correspondentie voor Atjeh en on- derhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palem- bang, Riouw, Banka, Billiton en dé wester- afdeeling van Borneo. 3) Alleen correspondentie voor Atjeh en onderhoorigheden, Sumatra's Oostkust, Palem- bang, Riouw, Banka, Billiton en de wester- afdeeling van Borneo. De correspondentie voor het overige gedeelte van Ned. Oost-Indië wordt alleen op verlangen van den afzender met deze gelegenheid verzonden. 4) Alleen correspondentie voor Sumatra's Westkust en Benkoelen. De correspondentie voor het overige gedeelte van Ned. Oost-Indië wordt alleen op verzoek van den afzender met deze gelegenheid verzonden. Plaatsing op de ranglijst Naar aanleiding vam een verzoek van het Hoofd bestuur der onderoff.vereeniging „Ons Belang" om de onderofficieren, die bij het laatst gehouden examen voor den ramg van serg.-maj.-aim. zijn geslaagdl, en voor wie het niet noodig werd ge acht het mondeling examen voort te zetten, op de beworderingslijst te plaatsen, te rekenen vanaf een vroegeren datum dan 29 April 1921, besliste de Irusp. der Inf., dat dit verzoek niet kon worden ingewilligd en mitsdien werd afgewezen. Omdat het hier een uitzonderingsgeval betreft, heeft het hoofdbestuur, voornoemd, nogmaals verzocht de namen der betrokkenen op de ranglijst te plaat sen, uiterlijk vanaf den billijk geaohten datum, waarop de rapporten vam den korpseommandant konden zijn opgemaakt, indien 'het voortgezette mondelinge examen niet tot vertraging had ge leid. Opgemerkt wordt, dat de inwilliging vam dit verzoek alleen financieel® gevolgen! voor de be trokkenen heeft, terwijl het geen invloed uit oefent op de volgorde dêr bevorderingen, zoodat nieuwe onbillijkheden als gevolg van ae voor gestelde wijziging niet kunnen plaats hebben. Nieuwe eischen voor administrateur. Tengevolge van een nieuwe bepaling in het be- vordieringisvoorschrift, zullen tal van onderoff., die thans eenie opleiding voor ®erg.-maj. volgen, en zij, die eerlang tot zoodanige opleiding zullen worden toegelaten en niet aan de nieuwe bepa-. lingen hebben voldaan (dus geen twee jaar dienst als fourier hebben verricht), verstoken blijven van het genot van de hoogere jaarwedde, wanneer zij aan het examen voor dien rang hebben vol daan. Onder de huidige omstandigheden zal het practisch onmogelijk blijken alle daarvoor in, aan merking komende sergeanten in de gelegenheid te stellen 2 jaar dienst te doen als fo-urier. Het hoofdbestuur vam „Qms Belang" heeft daarom den Min. van Oorlog verzocht dit punt in de over gangsbepalingen' aldus te wijzigen: De eisch van 2 jaar dienst als fourier te hebben verriciit, wordt niet gesteld aam hen, die op 16 April 1921 in den rang vam sergeant dienden. Onder de wapenen. De vaaadbig H. Engel, van het 21a reg. inf., is voor de vervulling van verplichten werkelijken dienst onder de wapenen gekomen bij het 4e reg. inf. te Leiden. STOOMYAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Ambon, thuisr., vertr. 9 Juli v. Leixoee. Joham de Witt, thuisr., pass. 10 Juli Kaap del Armi Karimoen, uitr., vertr. 8 Juli v. Suez. Koningin der Nederlanden, uitr., arr. 10 Juli te SouthamptoxL Nias, thuisr., arr. 10 Juli te Hamburg. Prinses Juliana, uitr., arr. 9 Juli te Port Said. Rembramdt, uitr., arr. 10 Juli te Genua. Salamati, uitr., pass. 7 Juli Perim. Saparoa, thuisr., pass. 9 Juli Mesina. Riouw, thuisr., vertr. 7 Juli Perim. Prins der Nederlanden, uitr., vertr. 6 Juli v. Co lombo. Kon. Hollandsche Lloyd. Gaasterlamd, uitr., vertr. 9 Juli v. Pemambuco. Gooiland, thuisr., arr. 9 Juli te Bahia. Rijnland, thuisr., pass. 10 Juli Ouessant. Delfland, uitr., pass. 8 Juli Fernamdo Noronha. Gelria, thuisr., vertr. 8 Juli v. Montevideo. Zaanland, vertr. 6 Juli v. New-York n. A'dam. Kon. West-Indische Maildienst. Orostes, vertr. 7 Juli v. Tacópilla n. Valparaiao. Commerrijne, vertr. 6 Juli v. Curacao n. Para maribo. Jan vam Nassau, uitr., arr. 9 Juli te Port of Spain. Stuijvesant, vertr. 8 Juli v. Cüraoao n. Plo Cahlllo, Van Renselaer, uitr., pass, 10 Juli Ouessant. Ulysses, vertr. 7 Juli v. Oocrral n. Callao. Prins Frederik Hendrik, arr. 7 Juli v. A'daan te St. Thomas. Kon. Paketvaartmaatschappij. Roggeveen, arr. 8 Juli v. Australië te Singapore. Holland—Amerika Lijn. Kinderdijk, vertr. 6 Juli v. San Pedro n. R'dam. Moerdijk, v. R'dam n. San Francisco, pass. 10 Juli Vlissingon n. Antwerpen. Noorderdijk, v. d. Pacifickuat n. R'dam, vertr. 10 Juli v. Newport-News. Nieuw Amsterdam, vertr. 9 Juli v. New-York n. R'dam. Noordam, arr. 10 Juli v. R'dam te New-York. Warszawa, arr. 11 Juli v. DamZig te R'dam. Gorredijk, v. R'dam n. Boston, pass. 7 Juli Dun- geness. HollandAustralië Lijn. Morton Abbey, uitr., paes. 11 Juli Malta. Sloterdijk, vertr. 9 Juli v. Sydney n. R'dam Wkltham Abbey, thuisr., arr. 9 Juli te Suez. HollandBritsch-Indië Lijn. Bolton Abboy, uitr., vertr. 9 Juli v. Suez. Stadsdijk, thuisr., vertr. 7 Juli v. Cuddalora. Tambora, vertr. 0 Juli v. Hamburg n. Britsch- Indië. St. Augustine Abbey, thuisr., vertr. 10 Juli v. Marseille. Bolton Abbey, uitr„ arr. 8 Juli te Port Said. Ridderkerk, arr. 9 Juli v. Bombay te R'dam, Holland Oost-Afrika lijn. Delft, uitr., pass. 9 Juli Perim (verb.). Heemskerk, vertr. 8 Juli v. Dar-es-Salaam n. Beira Netley Abbey, thuisr., arr. 8 Juli te Londen. Holl. O.-Azië Lijn. Alchdba, thuisr., arr. 10 Juli te Singapore. Boeroe, thuisr., arr. 11 Juli te Antwerpen. Radja, uitr., vertr. 5 Juli v. Hongkong. HollandZnld-Afrika Lijn. Jagersfontein, arr. 11 Juli v. Zuid-Afrika te R'dam Delft, uitr., pass. 9 JuLi Perim. Bloemfontein, uitr., pass. 6 Juli Finisterre. Jagersfontein, thuisr., pass. 7 Juli Findsterra Rotterdamsche Lloyd. Garoet, v. Austrlië n. Hamburg, arr. 7 Juli te Las Palmas. Bamdoeng, arr. 10 Juli v. Hamburg te Antwerpen. Bondowoso. uitr., pass. 10 Juli Dover. Djambi, uitr., arr. 6 Juli te Sabamg. Djebres, ,uitr„ vertr. 9 Juli v. Suez. Djocia, arr. 8 Juli v. R'dam te Batavia. Patria, thuisr., vertr. 9 Juli v. Padang. Tabanan, uitr., pass. 10 Juli Gibraltar. Turbina. v. Manilla a. R'dam, vertr. 9 Juli v. Marseille, Bomdokoso, vertr, 9 Juli v. R'dam a, Java, yisscherijberiohten. 9 Juli 1921. Aangevoerd door 59 korders: 54S0 middeltongen p. stuk 0.35—0-55 2720 kleine tongen p. stuk 0.15—0.20; 69 tarbotten p. stuk 4—7; 20 rog gen p stuk 1; 60 kisten zetschol p. kist 12— 16; 194 kisten kleine schol p. kist 3—8; 110 kisten schar p. kist 46; 20 kisten pieterman nen p. kist 78. 11 Juli 1921. Aangevoerd door 5 korders: 100 middeltongen p. stuk 0.45; 50 kleine tongen p. stuk 0.15; 2 kisten kleine schol p. kist 7 4; 2 kisten schar p. kist 3. 12 Juli 1921. V.m. 8 uur niets binnen. HLR.O. n—T.O.S. n 4—8. H.R.C. I—T.O.S. I Zondag werden onder tropische hitte, boven genoemde wedstrijden gespeeld. Beide eindigden met een overwinning voor de Racers. Het weer in aanmerking genomen, is er aardig spel te zien gegeven en was het soms, althans in den tweeden wedstrijd, zeer goed. De reserves van H.R.C. heb ben zich ook van hun beste zijde laten zien. Zij hebben alleen' pittig werk geleverd, al 'had 43 de verhouding beter weergegeven. De idem van T.O.S. lieten zich ook niet onbetuigd, maar wat zij in het veld goed deden, verprutsten zij weer voor het doel. H.R.C. I 'heeft voor rust haar beste spel laten zien. De voorhoede speelde ook hier uitstekend, j De voorzetten van de vleugelspelers waren zeer goed en het binnentrio was danig op schot. Zij wisten dan ook met rust een 20 voorsprong te I behalen. Maar na rust was het mis. Het laatste kwartier herstelden de Racers zich weer en wis ten zij nog twee doelpunten te maken. Het is ook nu weer gebleken, dat de A. V. B. over goede vereenigingen beschikt. Het spel van T.O.S. was van heele goede kwaliteit. Het buitenspel zetten van de back, wat zij vooral na rust deden, deed mienigen) aanval van H.R.C. teniet. Wij denken hierbij nog aan de Helder-back Kroon, die deze taktiek ook zoo goed verstond. De indruk van T.O.S. is voor ons een goede geweest, en wij hoo- pen ze dan ook weer spoedig eens terug te zien, maar dan onder een betere temperatuur. Over de wedstrijden het volgende: De eerste wedstrijd, H.R.C. IIT.O.S. II, gaf een gelijbopgaand spel te zien. De roodhemdion wisten eerst de leiding te nemen, doch spoedig daarop wisten de Auist. de gelükmaker in het net te deponeeren. H.R.C. II wiet voor rust nog 2 doelpunten te maken, zoodat gedraaid werd met 31 voor H. Na rust maakt T. na een kwartier I spelen een tweede doelpunt, doch een kwartier voor het einde maakt H. no. 4. In den stand1 (42) komt geen verandering meer. Hierna «tellen de eerste elftallen zich op. H.R.C. I heeft eerst de zon ln dien rug. Bij H. is Prins absent, welke vervangen wordt door Clow- timg. T.O.S. komt eerst een bezoek brengen aan Bak ker. Er wordt dan al spoedig op het H.-doel een corner genomen, maar deze wordt achter gezet. Smit en Luit geven' prachtvoorzetten. Zij weten de verdediging te passeeren en bezorgen, de Ra cers de leiding (1—0). De druk op het T.O.S.-doel neemt steeds toe. Een voorzet van Smit schiet Diedenhoven hoog op doel, maar do keeper is op z(jn post. Clowtlng zendt ook een schuiver in, maar de Amst. keeper is ongenaakbaar. T.O.S. weet zich nu wat los te werken. Bakker moot dan ook eenige malen handelend optreden, wat hem eohter toevertrouwd is. Dan gaat Helder er met den bal vandoor, maar hii wordt „genomen". Diedenhoven weet evenwel het leer te Demaohti- ;en en geeft de T.-keeper geen schijn van kans ,2—0), T.O.S. komt nu nog eens flink opzetten. o reohts- en linksbuiten zetten eenige malen goed voor en Bakker meet handelend optreden. ALs T.O.S. nog een corner genomen heeft, welke echter achter gut, kondigt scheidsrechter Kort rusten aan. Na rust 1» de eerste aanval voor H„ maar al spoedig neemt T.O.S. het spel in handen. Bakker krijgt net druk, doch is niet gemakkelijk te pas seeren. De linksbinnen van T.O.S. weet echter een voorzet van links te benutten en de stand dua op 21 te brengen. De roodhemdën verslappen dan danig, zoadat TjO.S. het spel geheel in handen heeft, en spoe- dcr maakt T.OB. dan ook de welverdiende gelijk maker (2B). Dit schijnt H. wakker te schudden. (Tiessen verlaat het véld1 zoodat het laatste kwar tier met 10 man verder gespeeld wordt.) De T.O.S. keeper wordt weer aan het werk gezet en moet tenslotte zwichten; voor een schot van Clow- tirug, zoodat wederom de leiding heeft (32). Augusteijn krijgt ook eenkans, maar schiet jammerlijk naast. De Racers krijgen nog een cor ner te nemen. Augusteijn plaatst mooi voor doel en Clowting schiet in, inaar de keeper geeft niet thuis. Als de bal weer het veld ingezonden wordt, vangt Clowting hem op, weet de verdediging te passeeren en geeft geen schijn van kans (42). Als weer uitgetrapt is, ia hst tijd eu hebben beide elftallen met dezelfde cijfers gewonnen. HR.C.—Avla. Donderdagavond zal bovengetteouido wedstrijd op het terrein Ankerpark plaats hebben. Leden en donateurs hebben op vertoon van di ploma toegang. Aanvang 7V> uur. Sparta IQ— Trekvogels 10—1. Zaterdagmiddag speelde Sparta III met de Trek vogels een vriendschappelijke partij. Hoewel beide elftallen onvolledig waren, is er aardig gespeeld. De kleine Spartanen niet Woutje aan het noofd waren echter ver in de meerderheid, wat wel blijkt uit de cijfers. Sparta I—Van Speijk I 0—6. Marinewerf. Sparta mist keeper Mallet en 1. buiten' Bethlehem, waavoor 2 invallers. Ook v. Speijk heeft 3 inval lers, De eerst 10 minuten gaat het spel vrijwel gelijk op, waarna v. Speijk los kwam en het le doelpunt maakte. Hoewel het spel meermalen ver plaatst wordt blijft v. Speiik sterker en doelpunt nog 2 maal. Kust ging in met 80 voor v. Speük. Sparta had pech en had voor rust wel 1 tegenpuntje ver. diend. Na rust had v, Speiik al spoedig het «pel te H. K. O. Tot ons groot genoegen is de Heldersohe Korf bal-Club opgenomen in den Zaanschen Korfbalbond Nu is het te wenschen, dat het aan belangstel' ing zoowel van de leden, donateurs, sportvereenSgin- gen en vooral van het publiek niet zal ontbreken en/ allen hun medewerking verleenen (zou mis .schien ook 'het gemeentebestuur ons willen helpen aan een terrein, er liggen zooveel terreinen v. d. remeente aan den Zwarteweg enz.) om het korf- >alspel ook in den Helder te doen slagen, gelijk in de gehëele Zaanstreek, waar alles in vollen bloei is betreffende de sport. Verschillende donateurs hebben hun medewer king reeds laten blijken, door gelden te gevent Ook de heer C. Cüter, die een verguld zil veren kruis beschikbaar heeft gesteld, om te ver spelen tusschen H.K.C. en een vereen, die nog aangezocht zal worden. Het verguld zilveren kruis Is te zien in de eta lage bij den heer de Graaf, sigerenwinke, Zuid- straat (firma Mantel). Zij, die lid of donateur wenschen te wprden van de vereen. H. K. C. dienen zich schriftelijk bij dien secretaris te melden, -Achtergracht Z.Z. 24. Fietstocht H.D.S. Maandag maakte de fietsclub H.DJ3., uit leerlin gen der Handelsdagschool bestaande, een tocht naar Bergen en) omstreken, onder leiding van den heer Suërs, leeraar aan deze school. Om half acht werd vertrokken en na nog geen drie uur met een stevigen wind' tegeni, bereikte men Schoorl. Nadatalleen gefotografeerd waren, werden de tasschen en mandje® geopend en de hongerige magen weer gevuld. Een uurtje bleef men daar nog spelen op 't groote duin en daarna ging men naar Bergen, langs den prachtig be lommerden weg. Hier werd even uitgerust, waarna de tocht naar Bergen aan Zee werd voortgezet, waar de meeste jongen» gingen zwemmen. Na een uurtje uitgerust te hebben aan het strand, werd de terugtocht naar Schoorl aanvaard. Hier weid de broodzak nog eens geopend en daarna weer naar den Helder vertrokken. Onder het zingen van een vroolijk liedje werd om pl.m. 10 uur den Helder bereikt. De club kan mat genoegen terug zien op dezen dag. Hulde aan don leider, die dezen tocht tot een onvergetelijke wist te maken. MARIA J0HANNA. de Heer D0UWE STEENMAN, CAR0LUS PETRUS FAUS, in den ouderdom van ruim 75 jaar. DANKBETUIGING. Helder, 12 Juli 1921. J. M DE MUNCK.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3