NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5430 DONDERDAG 21 JUÜ 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poet-Girorekening No. 16066. BUITENLAND. De conferentie te Washington. De Times verneemt uit New-Yoyk: De New-Yorksehe bladen plaatsen een telegram van de Associated Press uit Tokio, meldende dat de opvatting in Japan is, dat het land tegenover een crisis van de eerste grootte staat als gevolg van de kwestie, welke poli tiek men moet volgen ten aanzien van de W ashingtonsche conferentie over het Verre Oosten. Aan den anderen kant vreest men, dat de conferentie overheersoht zal worden door de Angelsaksers, van wie men verwacht dat zij samen zullen gaan tot hun eigen voordeel; en aan den anderen kant is er een, machtige liberale groep, die eischt dat Japan onver vaard ter conferentie zal gaan, hare opvat tingen vastberaden zal laten blijken en zich niet tegen rechtvaardige eischen zal aan kanten. De Nisji Nisji betoogt, dat belangrijker dan de vrees voor isoleering van Japan de noodzakelijkheid is om de „nationale kwaal van het vreezon' en verdenken van anderen" te vernietigen. Verder heet het in telegrammen uit Washington aan de New-Yorksche bladen, dat men het te Washington zeker acht, dat Japan ernstig zal beproeven, om den om vang van de beraadslagingen tot ontwape ning te beperken. Men verneemt, dat «die houding van de regeering te Tokio zal zijn, dat de kwestie van Sjantoeng b.v. reeds door het tractaat van Versailles geregeld ia De kwestie van Jap acht Japan ook door het tractaat opgelost, terwijl Amerika op het standpunt blijft staan, dat de Volkenbond niet het recht heeft om een! mandaat te ver- leenen zonder instemming van al de voor naamste gealieerden en geassocieerden. Met betrekking tot de open deux in China verwacht Washington stellig dat Japan grootere rechten zal vragen dan Amerika op grond van de „bijzondere belangen", ge noemd in de overeenkomst, tuasohen Lan- sing eü Isjil in 1917 gesloten, De Westminster Gazette verneemt uit New York, dat blijkens een bericht „uit gezag hebbende bron" president Harding er niet tegen is, dat op de ontwapeningsconferentie te Washington ook de positie van de Filippij nen in behandeling zal komen. De onafhan kelijkheid van de Filippijnen zou er ten deele van worden afhankelijk gesteld, of de mo gendheden bereid zullen wezen, de territo riale onschendbaarheid te waarborgen. Het onderhoud van de forten op de Filippijnen is een bron van groote uitgaven voor de Ver. Staten en de Amerikanen zien met groo te bezorgdheid de noodzakelijkheid tegemoet om, nadat eenmaal de Filippijnen onafhan kelijk zijn verklaard, nog een beschermen den ring van verdedigingswerken rondom den archipel te moeten in stand houden. Japan en Harding'» voorstel Londen, 20 Juli. De .Tapansche gezant te Londen heeft inzake Harding's voorstel verklaard, dat er geen sprake was van verzet van Japanscbe zijde. Japan had alleen ge vraagd, wat met de Zuidzee-kwestle bedoeld was. De vraag rijst namelijk of wij opnieuw kwesties moeten gaan toespreken, die reeds door het verdrag van Versailles beslist zijn. DE OPPERSTE RAAD. Tusschen Engeland en Frankrijk bestond verschil van meening over het bijeenroepen van den Oppersten Raad. De (Londensche) „Evening Standard", die verklaart, dat geen geloof moet worden ge hecht aan de berichten, dat de besprekingen tusschen Groot-Brittannlë en Frankrijk ge spannen zijn, beschrijft als volgt de situatie, welke in groote mate het resultaat is van te genstrijdige doeleinden, die aanleiding heb ben gegeven tot niets meer dan een gematig de geprikkeldheid. Sedert begin Mei heecft de Britsche regee ring er naar gestreefd den Oppersten Raad te doen bijeenroepen om twee quaesties te bespreken: de vaststelling van de grenzen van Op-per-Silezië volgens het resultaat van het plebisciet, en de sancties in bet Rijnland. Frankrijk heeft het steeds ongelegen geacht c<m een datum goed te keuren, alhoewel de Britsche chargé d'affaires in Parijs en het Fransdhe gezantschap te Londen de zaak actief ter hand hebben genomen. Er zijn geen formeel© nota's gewisseld, doch er zijn her haalde inlichtingen ingewonnen, en de hou ding en wenschen der Britsche regeering zijn op de Quad d'Orsay bekend. Terwijl de quaestie van Op-per-Silezlë de eerste plaats in zulk een bijeenkomst zou innemen, bestaat er geen twijfel, dat Frank rijk verwacht, dat er een ander vraagstuk te berde zal worden gebracht. Briand is er zich wel van bewust, dat Duitschland zijn verplichtingen in zake schadevergoeding op bevredigende wijze nakomt. Het zou dus waarschijnlijk zijn, dat de Britsche vertegen woordigers de opheffing der RHnsancties zouden vragen. Bovendien is Frankrijk op het oogenlblik niet verlangend de quaestie van het nabije Ooisten te bespreken, welke eveneens zou kunnen worden overwogen. Er is echter niets ernstigs geschied, dat de uitnemende verstandhouding, welke er over het algemeen bestaat, zou kunnen ver storen. Echter wordt uit Parijs gemeld, dat thans gedacht wordt over een bespreking tusschen Lioyd George, Briand en de Italiaansche pre mier. Een beslissing is evenwel niet niet ge nomen. Het geschil over het bijeenroepen van de Oppersten Raad. Parijs, 20 Juli. Het Britsche antwoord op een Frarische nota met betrekking tot Op- pernSilezië is heden aan Briand overhandigd. De Britsche regeering dringt aan op het bij eenkomen van den Oppersten Raad vóór einde Juli te Boulogne, zonder een vooraf gaand onderzoek van de quaestie der verdee ling door een commissie van deskundigen. Het schijnt, dat mm aan Fransdhe zijde van oordeel blijft, dat het wenscheiflk zou zijn versterkingen naar Opper-Silezië te zenden, alvorens een toesluit te nemen, ten einde het ten uitvoer leggen er van bij voorbaat te ver zekeren. DUITSCHLAND. Credleten uit Amerika en Engeland. Naar het „B. T." verneemt, verluidt met groote stelligheid, dat zoowel een Engelsch als een Amerikaansch crediet aan Duitsch land kan worden verwacht. De onderhande lingen met Londen schijnen tot een bevredi gend resultaat te hebben geleid en het is te verwachten, dat nog heden in den loop van den dag nadere mededeeMngen Inzake de hoogte van het crediet, de voorwaarden enz. bekend worden. Verder is er sprake van een Amerikaansch crediet voor katoen aan Duitschland, welks omvang eveneens nog niet vaststaat, doch er schijnt reeds een definitieve overeenkomst te zijn getroffen, vooral daar Amerika er groot belang bij heeft, dat Duitschland ln vredestijd een zeer aanzienlijk afnemer van katoen, een gedeelte der in Amerika opgesta pelde katoenvoorraiden koopt. Deze inlichtingen van het „B. T." kloppen met mededeelingen van de „N. Y. Herald", die voor eenigen tijd meldde, dat Bremer katoenhandelaars in Amerika een crediet van een millioen gouden marken zouden krijgen. De processen van Lelpzlg. De rechtsgeleerde raadslieden van de Kroon zoo schrijft de Evening Standard zijn nog niet gereed met hun overzicht Ingezonden mededeeling. Goedkoop REIZEN per boot van de vonnissen, die het rijksgerecht te Leiipziig reeds gestreken heeft, maar, hoewel de schuld van de duikboctpiraten bewezen is, beschouwt de regeering de processen als een klucht, en overweegt zij de vraag, om het voorbeeld van Frankrijk te volgen en hare delegatie terug te -trekken. Men zoiu er, volgens het blad, aanstoot aan nemen, dat de beschuldigden in het geval van de Llandovery Castie ^chuldig bevonden zijn aan'manslag en niet aan moord, en en kel voor vier jaar van hun vrijheid beroofd worden. En zelfs nu blijft de voornaamste misdadiger, kapitein Patzy, (die zich te Damt- zig schuil houdt) schotvrij, daar hij niet te rechtgestaan heeft. De processen van Lelpzlg. Londen, 20 Juli. Ongeveer zeventig La gerhuisleden, onder wie Bottomley, Towns hend, Lowther en Thomas, hebben een motie onderteekend, welke binnenkort ln het La gerhuis ingediend zal worden en waarin zi; hun diepe -onvoldaanheid over de Leipzigsche processen uitspreken en de regeering ver zoeken stóppen te doen voor de uitvoering van de bepalingen van het verdrag van Ver sailles. Geneesheerenstaking. De volontair-artsen aan de Berlijnsche uni- j versiteitsklinieken, die sedert eenigen tijd een aotie voeren om voor hun diensten te worden gesalarieerd, hebben heden met al gemeen© stemmen besloten het w-enk onmdd- dellijk neer te -leggen:. Hun aantal bedraagt 200. De hoofdgeneesheeren hebben v-er- fclaard, het werk der stakers niet te zullen doen, niet met onderkruipers te willen sa menwerken en slechts de noodzakelijkste werkzaamheden- te zullen verrichten. Zij1 doen alleen dienst in de oper 'realen eni bij de zwaar zieken. Vervalschlng van salversan. Berlijn, 20 Juli. Morgen begint voor de rechtbank te Hamburg een reuzenpr-ooes -me 84 beklaagden en circa 120 getuigen wegens de fabrioage -op groote schaal van vervalsch salversan. Het gebruik van dit middel was oorzaak van talrijke sterfgevallen, vooral in het buitenland. OPPER-SILEZIE. Berlijn, 20 Juli. Bij de ontwapening van twee regimenten Poolsche opstandelingen in H-ohensalza vonden bloedige onlusten plaats. Het grootste deel van de Polen weigerde de wapens uit te leveren. Zij beweerden,' dalt de Poolsche staat hun de soldij moest uitbetalen in Duitsche munt. Nadat de poging, door een P-oolschen -majoor gedaan, om de orde te her stellen, mislukt was, werd een salvo gelost, waarbij twee Poolsche opstandelingen werden gedood en vijftien anderen gekwetst. Daarop lieten de muiters zich ontwapenen. ENGELAND. Engeland en Amerika. Londen, 29 Juli. De „Daily Mali" b« weert, dat lioyd- George besloten ls, dezen herfst naar Amerika te gaan. De Ftoiladeiphla Public Ledge-r heeft een telegram van House die thans te Londen ls, verklarende, dat de Britsche Dominions hun invloed op de Britsche politiek laten gelden, ln het bijzonder, ten- aanzien van de buiten FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). o 69) Retty had tegen den poot van den vleugel ge-stooten toen zij in haar stijve beenen een -krampachtig gevoel kreeg, -en een klein zil ver rlngtje, dat zij droeg, was verraderlijk langs de gepolijste oppervlakte van het hout geschuurd. Een oog-enblik, waarin zij trilde van spanning, hield zij haren adem in, maar de 'lantaren vloog langs de tegenovergestel- den -kant van de kamer naar de deur toe en flitste weer in dezelfde richting terug,- en Mik-e vloekte opnieuw. >Jk heb er nu genoeg van, dat kan ik je zeggen! Ik voel m? niet fiks en heb zoo'n idee, dat ik beter deed met 'm te smeren. Laat dat vermaledijde contract schieten als je het niet kunt vinden. Wij hebben nu toch wel genoeg." „Helpt niemendal!" Wolvert sprak tus schen zijn op elkaar gekemde tanden door op een toon, dien het meisje zich huiverend herinnerde. „Je gaat er niet vandoor, voor je dat bij je hebt!" „O, zoo?" snauwde Mike die woedend op sprong. „Ik zal jou, fijne meneer, weieons laten zien, dat je niet met een vrouwspersoon te doen hebt en dat ik maling heb aan al jouw bluf! Be laat mij niet door jou oamman- deeren!" «Houd ©p met je lef!" viel Wolvert hem koeltjes in de rede. „Je kunt zonder mij niets beginnen, zeg. Wat je daar hebt, is niets meer dan scheurpapier vóór jou als ik het niet voor jou verhandel. Wees nou geen laf- b'öüc.'* „Niemand heeft mij dat nog ooit genoemd, maar ik ben een boon, als er geen onraód is. Scheid nu uit, Jack, en laten) wij den buit in veiligheid brengen „Hier is het!" Wolvert vloog af op een enkel stuk -gevouwen papier en zwaaide er opgetogen mee. „Hier, Mike, bewaar dat goed. Het is een goudmijn! Kom nou mee en laten wij de decors in orde brengen." Voor Betty's verbaasde oogen speelde zich nu een wonderlijk tooneel af. Wolvert en zijn kameraad namen de zware leeren stoelen, die overal in de kamer stonden, op en keer den ze heel stil onderste bovent zoodal zij ten slotte schots en scheef door elkaar lagen. Daarna schonken zij hun aandacht aan het rookstel en strooiden de kleinere dingen die erop lagen, overal heen, tot het haardkleed bezaaid was met cigaretten em lucifers. Het rookstel zelf legden zij met zijn kant tegen den muur, zoodat het leek alsof het er niet geweld tegen aan gesmeten was. „Nee, maak den rommel niet te erg. Laten wij er alleen maar de tafel onderste boven tegen aan zetten." Wolvert was doende om den overigen inhoud van de kluis vlak er. voor in het rond te strooien. „Jemmer dat wij die breekbare waar niet aan gruzelemen ten! kunnen gooien; dat zou het spel compleet maken." Hij wees naar een onschatbare Royal Wor- cestervaas, die op een! taboeret van taekhout bij het portret stond en Mik-e grijnsde. „Dat is gemakkelijk genoeg! Kijk maar h-oe ik die aan scherven krijg!" „Om het huls klaar wakker te maken?" zelde Wolvert schamper, maar de ander sloeg er geen acht op. Hij had een klein zijden bidkleedje geno men, wikkelde dat om de vaas heem en legde haar toen op den -grond neer. Daarna nam hij een zware rol laken in den vorm van een worst uit zijn valies, en sloeg er met ai de kracht van zijn gespierden arm op. Er volgde een dof geluid en een zacht geknetter, en toen het kleedje open fgeslagen werd, kwam er een hoop scherpe, rijk gekleurde soherven voor den dag. Daarmee was, zooals Wolvert had gezegd, het spel volmaakt en de laatste hand gelegd aan een tooneel van wanorde als na een verwoed handgemeen. „Nu komt het ruwere werk". Wolvert stond van zijn knieën op en met een vlug gen kracht-igen ruk scheurde hij zijn kamer japon van boven tot onderen en trok een moyw los. Daarna keerde hij koelbloedig zijn rug naar Mike toe en kruiste zijn polsen ach ter zich. „Bind ze sekuur en stevig vast, Mike. Wij moeten dit gedeelte van de kome die zoo natuurlijk mogelijk maken". Mike gehoorzaamde vaardig en trok het touw aan, tot Betty kon zied dat de dunne polsen krom trokken. „Nou mijn enkels," Wolvert knarste op zijn tanden en in het licht van de lantaarn zag zij het zweet op zijn voorhoofd parelen. Hij knielde weer en ging plat op zijn rug liggen, met zijn gezicht naar de kluis toe en zijn uitgestrekte voeten bijna in de ope ning. Nadat Mik® ook zijn enkels stevig aan landsche zaken. House constateert het samen gaan van de Dominions-premiers in dezen en acht den tijd niet ver, waarin een D-omin-ioner Engelsch eerste-tminiSter zou kunnen wor den. House wijst op de nuttige rol, welke de Dominioners kunnen vervullen, door Amerika en Engeland nader tot elkaar te brengen. House is van meening, dat de premiers van de Dominions de Zuldzee-comf-erentie moeten bijwonen; Loonsverlaging. Londen, 20 Juli. De transportarbeiders hebben zich neergelegd bij een loonsverla -ging van 2 shilling per dag, welke dadelijk ingaat, en een verdere verlaging met 1 shil ling in Januari. De prins van Wales naar Japan? Londen, 20 Juli. Er is alle reden te ge- looven, -dat de prins van Wales in Maart en April van het volgend jaar naar Japan za gaan. Gaat de Prins van Wales eerlang trouwen? In de zomervergadering van de Nationale Vergadering der Engelsohe Staatskerk te Westminster heeft, naar de „Daily Mail' meldt, de bisschop van Rlpon gezegd, dat het zeer aannemelijk ls, dat de prins van Wales binnenkort zal gaan tr-ouwen. Dit zou wijziging noodzakelijk maken ln het offlcleele Gebedenboek, omdat dan de prinses van Wales daarin moet worden ge noemd en er was last gegeven geen boeken meer te v-erkoo-pen voor de wijziging zou heb ben plaats ge-had. Elke geringe wijziging kostte duizenden ponden en' de kosten voor een gewijzigd Gebedenboek zouden zéér hoog zijn. Hij meende, dat de financieel© commissie moest trachten inlichtingen te krijgen. Een nieuwe hittegolf. De Engelsch© avondbladen van gisteren zeg gen, dat er een nieuwe warmtegolf op komst is. Het vooruitzicht blijft een periode van mooi, droog en zeer warm weer, gevolg van een antl-cyïlonischen -gordel. Draadlooze telegrafie. Marconi heeft onlangs op zijn jacht „Elet tra" aan de Engelsohe kust proeven gen-omen met een nieuwe uitvinding op het gebied- der draadlooze telegrafie, een „filter" om de luchtstoringen waarvan men vooral bi, het opvangen in dezen tijd van het jaar vee hinder kan hebben te eliimineeren. Maroonl heeft aan een verslaggever van de „Daily Mail" verklaard, dat de „filter" het mogelijk zal maken den heelen dag door «nel-seinen tusschen- Amerika en Engeland te wisselen. Eeni van de Engelsohe -stations voor den dienst over verre afstanden izal bij wijze van proef met een „filter" worden voorzien. Bl; ae proefnemingen ving de „El et tra'" ronde voor ronde het nieuws -op Van den bokswed strijd tusschen Dempsey en- Carpentler. Se nator Marconi zet zijn proeven voort. Men verwacht, dat zijn uitvinding het spoedig mogelijk 'zal maken zelfs de verst verwijderde zelfbesturende gewesten- met Engeland ln draadlooze gemeenschap te brengen. De wereldscheepvaart Londen, 20 Juli. Lloyd's boek bevat de vol gende op-gaven: Bij het begin van den oor log was er op de -wereld 49 millioen ton soheepsrulmte. Daarvan gingen door vijan delijke actie on schipbreuk in den oorlog 16 millioen ton verloren. Thans zijn er niet minder dan 88,200" sche pen op zee me-t bijkans 62 millioen ton. Terwijl er -dtus waarschijnlijk nl-et de helft van de ladingen te vervoeren is van 1914, is er ongeveer 18 millioen ton mee-r scheeps- ruimte dan toen. Engeland en Amerika bezitten thans on geveer 60 pot. van de wereldscheep-sruimte Frankrijk, Japan Italië en Nederland zijn, in de genoemde volgorde, de daarop volgen de grootste zeemogendheden. Het V-ereenlgde Koninkrijk had einde Juni elkaar gebonden had, ging hjj naar zijn asoh toe, haalde een spons en een flesohje te voorschijn en kwam er grijnzend mee naar zijn slachtoffer toe. „Kalm wat!" waarsohuwde Wolvert. „Blaas mijn lampje niet uit, Mike. Gebruik niet meer dan noodig is om den reuk aan mijn haur en hemd te laten hangen." „Be heb er het land aan om zonder mijn gereedschappen op te krassen." Mike wierp een droefge-estigen blik naar het valies op den grond. „Het ls 'het mooiste stelletje in strumenten, dat ik ooit gehad heb." „Je zult die niet meer noodig hebben, als wij dit ln de wacht gesleept hebben," ant woordde zijn kameraad. „Het ziet er dan naar uit of je gestoord 'bent. Vergeet ook niet om de chloroform achter te laten. Sohiet nou op, ik ben klaar." „Denk er aan, Porter Street 247. Ik zal wachten tot middernacht, en als jij er dan nog niet bent, zal ik naar het oude adres in Baltimore verkassen» Nou, daar ga je, droom pleizierig!" Hij haalde de -kurk van het fleschje en een weeë, zoete geur maakte de lucht benauwd. Mik-e haalde een smerigen zakdoek voor den dag, goot er een; paar druppels op en hield ïem tegen het hoofd en de keel van den uit- gestrekten man. „Niet te veel!" De gesmoorde woor den eindigden in een gemompel. Mike zette nu het flesohje op den grond naast de be- wustelooze gedaante, keek nog eens voor het laatst in de kamer rond en glipte als een aal door de deur. Het licht van zijn lantaarn ver dween met hem in de duisternis. Nadat Betty gewacht had tot het geluid van een venster, dat zacht geopend werd, er 'haar van overtuigd had dat de indringer weg ruim 19 millioen ton bruto, d. i. 400,000 ton meer dan in 1914. Voorts bezitten de Brit sche dominions nog 2 millioen. De Vereenig- d'e Staten bezitten ruim 12 millioen -ton, d. i. 10 millioen meer dan in 1914. Frankrijk beeft 3 millioen 46 duizend ton, een vermeerdering met 1 millioen 128 dui zend bij 1914 vergeleken. Nederland heeft 2,207,000 ton, d. i. 786.000 ton meer dan in 1914, Noorwegen 2,185,000 ton (862,000 ton meer dan in 1914), Zweden 1,087,000 ton (-f- 46,000) en Spanje 1,094,000 ton 200,000). De Daily Telegraph vindt den toestand op zee met dat al niet (wanhopig: le. omdat er naar -verhouding veel oude schepen waren die met de nieuwe niet kunnen conourreeren, 2e. zoodra de handel weer opleeft zal er vol op emplooi zijn voor alle schepen, nadat de oude opgeruimd zijn. RUSLAND. Berlijn, 20 Juli. Te Moskou zijn, zooals uit Reval wordt gemeld, honger -onlust-en uit gebroken, waarvan men vreest, dat ze zich nog zullen uitbreiden. Te Minsk is een groote Jodenpogrom gehouden. In Astrakan brak, tengevolge van een cholera-epidemie, een op roer uit. Eerst werden alle doktoren omge bracht. daarna -de volkscommissarissen en ten slotte alle in-telleotueeden. Militairen moesten de orde herstellen. De hongersnood. Het M-oisk-ousch-e blad Eoonomitsj Shiszn bevat, naar het Deen-sche blad Politiken uit Reval verneemt, verschrikkelijke bijzonder heden over den hongersnood, die ln Rus land den omvang van een geweldige k-ata- strophe aanneemt Tengevolge van de aanhoudende droogte ls in versoheiden gedeelten van het -land geheel getsahe-urd. De -bronnen en rivieren zijn uitgedroogd. In de 15 gouvernementen, die reeds geheel aan den hongersnood over geleverd' zijn is de veestapel omgekomen. In ontzaggelijke massa's vlucht de bevolking dier streken. Het aantal dergenen, die in de richting van Ki-rgisië -en Toerkestan aan den •honger trachten te ontsnappen, bedraagt een ■twintigtal millioen. Ook vluchten velen naar de Oekraïne, naar Koeban of ln de richting van Moskou -en St. Petersburg. Het is een ware volksverhuizing, -die ongeorganiseerd en ln paniekstemming plaats heeft, onder de engste hygiënische omstandigheden. Die schrikwekfcenld'e volksverhuizing brengt dan ook een -zeer groot gevaar voor de ver breiding van die cholera imee. De regeering staat volkomen hulpeloos tegenover dezen hongersnood. Een aantal niet communisten heeft op aansporing van Gorki aan die regee ring aangeboden -een commissie te vormen tot -ondersteuning van de noodlijdende gebie den en tot -bestrijding van de epidemie. De regeering heeft dit voorstel aangenomen en aan de commissie het recht toegekend haar werkzaamheid vrijiw-el onafhankelijk van do regeering van Moskou uit te oefenen. De eovjetkat. De toekende sovjet-econoom Larln be spreekt in de „Praiwda" de nadeelige gevol gen van de door de inspectie van -arbeiders en hoeren -uitgeoefende preventieve controle die uitsluitend -een vorm is en -slechts goed is -om het gevoel van verantwoordelijkheid te doen verminderen. Slechts hierdoor kan men verklaren dat op de begrooting voor het boschb-eheer v-an het gouvernement Kostroma Ingezonden mededeeling. Tegen leverkwalen, was, kroop zij uit haar schuilplaats te voor schijn, terwijl haar polsslag jachtte. ZIJ had een wanhopig besluit genomen en begreep, dat zij dat onmiddellijk moest uitvoeren, voor de damp van het verdoovende middel bij den werkelijk verdoofden- man had uitge werkt. De half-bewustelooze man bewoog zloh en mompelde, toen haar vingers het fleschje omklemden, maar zij durfde niet aarzelen. Met bevende handen goot zij een fllnken scheut van het vocht over den smoeizellgen zakdoek, die bij haar hand lag, en kroop naar Wolvert toe. Daar liet zij hem plotseling over zijn naar -boven gericht gezicht vallen en hield de zoomen strak naar beneden. Zijn ledematen- verwrongen zioh en; -zijn 'hoofd maakte een zwakke beweging, maar zij hield den doek strak, tot de -beweging van de spie ren ophield en het lichaam slap en machte loos als van een dood© uitgestrekt lag. Daar na vloog zij met een snik van uitgelatenheid naar de kluis toe en greep de blauwe envelop, waarover Mike gesproken had en scheurde die open. Betty wierp een vluggen blik op het in eikaar gevouwen blad postpapier, gekreukt en geel van -ouderdom, dat er in zat, en drukte het daarna krampachtig tegen haar borst. Haar gezicht was veranderd, toen zij naar -haar kaars toekroop en er mee naar den haard toeging. Wordt vervölgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Nod. 0. en W. Indiö p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25,f1,60 Losse nummers der Courant 4 ct„ fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 et. Kleine adv, (gevr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. De Filippijnen. Reductie biljetten gedurende de vacantle. Zie adverten tie E.S Q.N.A. y,Wat moet er met de piano?" De oogen van Mike dwaalden peinzend naar den hoek in de schaduw en Betty 'kreeg een floers voor haar oogen „Zullen wij die ook een beetje versjouwen?" HH Onlusten. falzucht, hartwater, verstopping en alle voe- lngBBtoornlssen gebruike men de zeer saeht werkende Fosterts Maagplllen, welke geen krampen veroorzaken en geen verstoppende reactie hebben. Prijs f0 65 per flacon, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1