NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Mevrouw Atterbury's Secretaresse No. 5433 DONDERDAG 28 JULI 1921 49» JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDAOTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. BUITENLAND. Het verdrag van Trlanon. Dinsdag tverden de ratificaties van het verdrag van Trianon tusachen de geallieer den en Hongarije te Parijs uitgewisseld. Het verdrag trad daarbij in werking. Een van de gevolgen zal zijn het overgaan van West-Hongarije van Hongarije aan Oos tenrijk en van het steenkool-gebied van Pees van Zuid-Slavië aan Hongarije. De overgang van West-Hongarije zal Me eenige weken in beslag nemern De uitéréte datum, door den gezantenraad vastgesteld is 27 Augustus. Het aantal geallieerde officie ren, die er toezicht hij moet houden, is uit gebreid. De Daily News zegt, dat er eenige ongerustheid heerscht met het oog op de hou ding der Hongaarsche monarchisten. De Zwitschersche regeering heeft verzekerd, dat de ex-koning van Hongarije Karei scherp bewaakt zal worden. De conferentie te Washington. Naar de „Times" meldt, is het thans vri; zeker, dat er geen voorbereidende conferentie zal worden gehouden, noch te Londen, noch te Washington. Dit sluit evenwel de moge lijlkheid niet uit van niet-formeele beraad slagingen, om den weg voor de conferentie te Washington te effenen. Het blad acht Londen de meest geschikte plaats voor der gelijke besprekingen. Deze zouden het werk der conferentie zeer vergemakkelijken en er zouden vele moeilijkheden worden vermeden, o. a. de doornige quaestie van de personen der gedelegeerden. De deelneming der domi nion-premiers aan deze v-oorloopige discussie zou de „Times" vanzelfsprekend' en ook w-en- schelijk achten. Japan en de Washlngtonsche conferentie. De houding, welke Japan zal aannemen ten opzichte der Stille Zuidzee-Conferentie te Washington is aanleiding tot veel tegenstrij dige berichten. Terwijl de „Times" uit Tokio verneemt, dat de Amerifcaansohe nota van antwoord aldaar is ontvangen, doch dat de Japansche regee- mg niet voldaan is en nieuwe inlichtingen zal vragen, seint de „Associated Press" dat het Japansche kabinet heeft besloten deel te nemen aan de conferentie over ZuidJzee-pro- blemen. Daarentegen verneemt Reuter uit gezag hebbende Japansche bron dat Japan Dinsdag nog zonder antwoord was van Amerika op zijn verzoek, langer dan een week geleden gedaan. Harding's voorstel in zake de_ ont- wapemings-quaestie heeft Japan officieel aanvaard. Wat echter de Zuidzee betreft, is men sedert het eerste Amerifcaamsche ver zoek niet verder gekomen. Er mag aangenomen worden, zoo zegt Reuter, dat er tot nu toe geen vast omlijnd plan in de hoofden der betrokken [staatslie den bestaat. Hierover juist wacht Japan in lichtingen. Voorts merkt Japan op, dat de Zuidzee-quaestie niet tot China, Australië en Nieuw-Zeeland beperkt is. Er zijn belangrij ke aangelegenheden in Mexico en Neder land s o h-I n d i waar de Jpansche belan gen mee gemoeid zijn. Er heersoht een al gemeen gevoelen in Japan dat, daar noch Nederland, noch Mexico uitgenoodigd zijn, de ui-tn-oodiging tot Japan beteekent dat het geroepen wordt voor een soort internationale balie, welke uitsluitend Ghineesche aangele genheden op het oog heeft, maar Japan kan niet naar Amerika gaan om alleen over Chi na en Yap te praten. Japan wacht dus nog op inlichtingen over het te bespreken pro gram. De .grootste duidelijkheid is noodzake lijk, anders zou de conferentie, welke een volledig sucoes zou kunnen blijken, meer kwaad dan goed doen. FEUILLETON. door ISABEL OSTRANDER. (Nadruk verboden). Niemand hiaid er vandaag over gesproken, om uit te gaan, maar tegen dien avoinld werd Welch er met eten telegram naar het naasit- bijzynide kantoor op uiilt gezonden. Hij ging <Met duldelijken weerzin., rniet een steelseden bik in zijn oogen met de zware lelden, die nog verwezen stonden van belt slaapmiddel. Betty Kag hem van achter de gordijnen .van de bibliotheek miet bittere jaloerschheid weg gaan. Zou haar oogenblik nooit komen? „Je bent erg stl, kleine Muis". Wolvert was in het halfdonker van die kamer stillet jes achter haar aan komen sluipen. „Ben je ter neergeslagen van de opwinding van van nacht?" „Integendeel, antwoordde zij koeltjes. „liet spijt mij natuurlijk om helt verlies, dat me vrouw A-tteohury geleden heeft ,maar ik ben stil, omdat ilk veei nagedacht heb. Er zijn veel dingen in de zaak, die mij raadselachtig lijken." „Werkelijk? Wat dan bijvoorbeeld?" Hij wierp zich in een stoel neer en zag haar glimlachend, aan. „Hoe het kwam, dat ik, toen u aan het wor stelen was, de vaas niet Stuik heb hooren val len, en waarom de inbreker, ofschoon, uw handen vastgebonden werden nadat u met OPPER-SILEZIE. De geallieerden en Opper-Silezië. Uit Berlijn werd Dinsdag gemeld: Er is eindelijk een bevredigende regeling tusschen de Engelscbfc en Fransche regee- rongen bereikt door de bijeenkomst van den Oppersten Raad betreffende het vraagstuk van Opper-Silezië. Men is voorgoed overeengekomen, dat de bijeenkomst op 4 Augustus gehouden zal worden. Ten einde Briand te gerieven, heeft de En gelsche regeering er bereidwillig in toege stemd dat zij te Parijs gehouden zal worden. De hangende moeiijk heden met betrekking tot de voorgestelde uitzending van een Fran sche divisie, voorafgaande aan de vergade ring van den Oppersten Raad, zooals de Fran sche regeering dat wenscht, heeft men hun beloop gelaten. Aan den anderen kant heeft de Engelsche regeering toegestemd in een voorafgaand onderzoek te Parijs van het ma teriaal dat verzameld is door de oommissie van deskundigen. Dit onderzoek was door Briand verlangt. De Engelsche. regeering had nooit bepaalde bedenkingen egen dit on derzoek gemaakt, maar alleen het nut ervan in twijfel getrokken. De Britsche deskundi gen vertrekken vanavond naar' Parijs. Men heeft zich erover verstaan dat het werk van deze commissie in geen geval de vergadering van den Oppersten Raad zal vertragen. Te Londen is men uiterst voldaan over den joogsten loop der gebeurtenissen. Volgens berichten uit Berlijn nemen de oproepen om hulp uit Opper-Silezië toe in aantal. De berichten over de steeds krachti ger actie van de Polen speciaal in het nij- verheidsgebied luiden zeer ernstig. De sneltrein van Breslau naar Ratibor is door de opstandelingen beschoten. Pas na de „zui vering" van het station Dzergowitz kon d« reis worden voortgezet. In Gleiwiz vonden botsingen plaats tus- schen Fransche en Italiaansche roepen, waar bij één Pool werd gedood en1 verscheiden Franschen gekwetst. Volgens berichten in de bladen is in de mijtnen te Ryhnik ©en algemeene staking uit gebroken. De voorbereiding van den vierden Pool- schen opstand is in vollen gang. Groote wa pentransporten uit het district Rybnik naar de 'grensdorpen in het district Ratibor wor den bewerkstelligd, naar thans 'bevestigd wordt. Bovendien maken de Franschen drie ge- panserde treinen gereed. De telefonische verbinding tusschen Raitbor en Driergowitz is door Poolsche onstandelingen verbroken. Uit het arondisement Gleiwitz zijn tijdingen binnengekomen over onlusten van grooten omvang. Algemeene staking ln de mijnen te Rybnik. De bladen uit O.-S. melden, dat in de mij nen te Rybnik de .algemeene staking is uit gebroken, tengevolge van een botsing tus schen Duitsdhe spoorwegarbeiders en Pool sche insungenlten, die den D-trein Berlijn— Ratibor beschoten. Groote transporten van wapens worden uit de kreis Rybnik en de grensdorpen uit de kreis Ratibor gemeld. Botsingen tusschen Italianen en Franschen Volgens de „Lokal Anz." is het te Gleiwitz tot een ernstige botsing gekomen tusschen Fransche en Italiaansche troepen. De Italia nen zouden met wapengeweld tegen de Fran schen en Polen opgetrokken zijn. Een Pool werd .gedood; verscheidene Franschen door geweerkolfslagen zwaar gewond. Dantzlg en de Fransche troepen voor Opper-Silezië. De Engelsche generaal Haking, de opper- oomlmisaris van Dantzlg heeft zich teg-n- over den Franschen consul-generaal en den Poolschen resident-generaal aldaar uitg-e- Ingezonden mededeellng. Goedkoop REIZEN per boot Chloroform weggemaakt wa6, u ook geen prop in den mond gestopt heeft. Dat was zeker verzuim van hem, 'maar het heeft mij toch als Iets vreemds getroffen." De spottende glimlach was verdwenen en hij staarde haar aan tusschen de spleten van zijn toegeknepen oogen, alsof hij in haar Mm mens te wilde lezen. Toen- hij antwoordde, sprak hij op ©en wre- veligen, ge-jaagden toon, die zeer verschilde van zijn gewone zekerheid. „Misschien bent u wakker geworden van den slag vam de vaas, en de dief moet aam het schrikken gebracht en er meteen van door gegaan zijn. Hij heeft zijm gereedschap ach tergelaten, ziet u, en (heeft waarschijnlijk miet langer durven ibliijven, om zich met mij bezig te houden. Maar ilk wist niet, dat wij zulk een .bekwame speurster in ons midden hadden!" Hij had den laatsten zin er op veelbeteeke- nendien toon hij gevoegd en Betty beant woordde zijn blik met een spottend lichtje in haar oogen. „Ik geloof, dat de inbreker zijn werk met u .heel degelijk volbracht heeft, mijnheer Wolvert.!" j v Zij liet het alam hem over om over d'e dub belzinnigheid van 'haar antwoord na te den toen en kwam juist de gang in, toen Welch door de zijdeur binnenkwam, met zijn ratach- tige oogen uit het hoofd puilend. Op zijn op gezette gezicht was de grootste schrik te lezen en hij stormde hals over kop de trap op, alls een dier dat dol geworden was. Betty sllingerd© tusschen hoop- en vrees. Had hij Herbert, terwijl deze op wacht stond, ontmoet, of was het huis al omsingeld door de dienaren van de wet? Er werd geen -opmerking gemaakt over zijn sproken tegen het doorlaten van Fransche troepen voor OpperSilezië en gezegd, dat hi, geen verantwoordelijkheid voor de veilig heid dier troepen op zich kon nemen. Eerstdaags verwacht men te Dantzig het heele eerste eskader Engelsche slagschepen. Kruitfabriek ln de lucht gevolgen. Gleiwitz, 26 Juli. De kruitfabriek te Krie- wa-ld in de kreis Ryhnik is vanmorgen in de lucht gevlogen). 14 .arbeiders zijn gedood, vij: liggen er nog onder de puinhoopen; meer dan 20 zijn ernstig gewond. De schade loopt in de millioen, maar een duidelijk overzicht is nog niet mogelijk. Men kan ook nog niets zeggen over de oorzaak van het ongeluk. In de fabriek werkten 650 arbeiders. De Paus en Opper-Silezië. De Paus heeft met een weigering geant woord op het verzoek der Poolsche geestelijk heid in Opper-Silezië, speciale stappen te ne men ter bescherming van de Opper-Silezische Poolsche geestelijkheid, en de kardinaal Ber- tram terug te roepen. De Opperste Baad. Reuter verneemt officieel dat de Opper ste Raad op 4 Augustus te Parijs zal bij een- komen. Lord Gurzon en Balfour zullen Groot-Brittahnië vertegenwoordigen. Het is onwaarschijnlijk dat Lloyd George de zit ting zal bijwonen. Londen, 27 Juli. Naar de Times meldt, za de Britsche gezant te Londen, Harvey, in-of- fioieel deelnemen aai! de 'beraadslagingen van den Oppersten Ra*, dl ENGELAND. De droogte. Aan Londen enj de zuidelijke districten wordt de wanhopig begeerde regen nog steeds onthouden, zucht de Westminster Gazette. Er heet nu weer een depressie op komst te zijn, die gisteren bij de Iersche kust wals aan gekomen. Heidebranden om Londen heen blijven aan de orde van den dag. Ook het gras is zoo dor, dat het dadelijk vuur vat. Zondagochtend is er weer een hevige brand geweest in Bestal Wood, waarbij vier morgen» gras en kreu pelhout teloor gingen. In het etmaal dat Zaterdag eindigde, waren 24 gevallen van zonnesteek door den ambu lance-dienst van den Londensohen graaf- schapsraad behandeld. In do geheel© week waren het er 598, een getal dat nog nooit 'be reikt was. Te Wokingbami, in Berkshire, zijn twee groote meren voor het eerst in hun geschie denis opgedroogd. Allerlei visch, baars, kar per en andere zoetwatervisch, onder welke exemplaren met een respectabelen ouderdom en omvang, zijn gestorven. Wagen® vol wor den als roest gebruikt. Een1 zwerm reigers werd naar de plaats getrokken en heeft er naar hartelust visch verslonden. Een groote hosoh- enl heidebrand in Aber- deenslr re is, nadat reeds 60,000 acres (1 acre 38000 vierkante meters) verwoest waren, nog altijd niet gebluscht, hoewel het Zater dagavond in die streek geregend heeft. Een aantal kleine pachters heeft inderhaast hun gedoenten moeten ontruimen. overhaasten terugkeer, ctuaar Betty voelde een verdubbelde spanning ln de lucht. Tot haar verlichting scheen echter de verdenking van haar ©enigszins afgeleid te zijn, ofschoon het huis zoo duidelijk 'bewaakt werd door de mannen van het gezelschap, dat er van een snelle ontsnapping geen sprake- kon zijn. Betty behoefde, toen het later werd, geen vermoeienis voor te wenden. Haar zenuw- uitputting was iop haar afgematte gezicht te lezen, en mevrouw Atterbury legde ten laat ste haar hand op den arm van- het meisje. „Je bent vermoeid, lielve. Ga naar bed als je zin hebt, maar je zult voorloopig althans, met dichte ramen moeten slapen. Welch heeft alle ramen op die eerste verdieping met de wekkerinrichting hier beneden verbonden, en als er in dien nacht een raam opgeschoven mocht warden, zal het heele huis weer wakker gemaakt worden." Betty begreep de bedekte waarschuwing, maar was blij, dat zij zich nu kon afzonderen, omdat dit voor haar van izoo overwegend' be lang was. Na goeden nacht gemompeld te hebben, lep zij de trap op en verdween om de gaanderij. Nauwelijks had het zachte geluid', waarmee zij haar deur gesloten had, die stilte verbro ken, of Welch kwam uit de eetkamer binnen, ging naar 'den kring die «om den haard zat, (toe en nam -ongenood een plaats onder de overigen in. „Hoe apoeten wij hier vandaan komen?" vroeg hij bansch. „Dat wou ik wel eens we ten, nu heit heele huis omsingeld is „Ach onizki", viel Wolvert hem in de -rede. „Je maalt; je zit in je stinkerd en verbeeld je, dat er een klabak achter eiken boom staat! Waarom zou men ons miet irust gelaten heb ben, als de politie de zaak in handen had?" In Festniog en Oaroarvonshire liggen tal- rkije seengroeven stil tengevolge van de droogte. Vele buitenlandsche bestellingen kunnen niet uitgevoerd worden, voor het gaat regenen. De brand op de „Mauretanla". Londen, 26 Juli. De brand, die gisteren aan boord van het Oimard-stoomschip „Maure- tania" in het d-ok van Southampton uitbrak, ia volgens de berichten van hedenmorgen ge bluscht. Drie dekken midscheeps zijn ver brand. Bij het uitbreken van den brand was slechts een deel van de officieren en verdere beman ning aan boord. Zij hielpen de Ibratodweer b: het bestrijden van het vuur. De schitterende inrichting van het schip leed veel vuur- en waterschade, maar vitale deelen werden niet getroffen. ■De „Mauretanla" is het snelst© passagiers schip ter wereld-. Tijdens den oorlog vervoer de het troepen naar het Oosten. Een tijdlang werd het als hospitaalsdhip gebruikt. Later na de interventie van Amerika, vervoerde het in zeven reizen 83.000 Amerikaansche solda ten -over den Ooeaan. Londen, 26 Juli. Na twaalf uur onafgebro toen blusschingswer-k is men eindelijk den brand in den Cunardline „Mauretania" mees ter géwordén. Er zullen 6 h 10 maanden noo dig zijn, om het schip weder in orde te bren gen. Het prachtige houtwerk in de salon is geheel verkoold-. De eetzalen, rookzalen en vel© hutten leden waterschade. Volgens een niet-officieele raming bedraagt d« schade vijftigduizend1 pond sterling. Aardbeving. T« Callander, Comrl en St. FiUana ia Peitshire (Schotland) heeft een aardbeving plaats gevonden. De huizen trilden; het aar dewerk viel uit de kasten en van de planken en de menschen op straat hadden de sensatie, dat de bodem onder hunne voeten wankelde, De streek is van oudsher voor aardbevingen bekend geweest, al was er b.v. te Oallander ln langen tijd niets vam de werking van den bodem te bespeuren geweest. Ditmaal ging de beving gepaard met on- deraardsch gerommel. Ontploffing. Bij een ontploffing in een bij Portamouth zijn vier m< vier gewond. FRANKRIJK. -aatfftbriet gedood «n Het is er, op het congres van het A. V. A, warm toegegaan, 's Ochtends ging het nog wel. Men bepaalde zich toen tot het aanne men met een gemakkelijke meerderheid van enkele nog gemakkelijker moties. Maar 's middags kwam de aap uit de mouw. Du moulin, adjunct-secretaris van helt A.V.A. an Monmousseau, een afgevaardigde, kregen het aan stok -over een onbelangrijke kwestie de wijze, waarop er zou worden gestemd. Toen weerklonken er plotseling revolverschoten, die waarschijnlijk kwamen uit den hoek, waar de anarchisten zaten, en gericht waren op het podium, waar -het -bestuur zat. Beide partijen kregen versterking van haar aanhangers en tegen half vier was het gevecht in vollen gang Men- vocht niet alleen met vuurwapens, maar ook met stoelen en gummistokken. Verscheiden journalisten werden gewond. Er waren geen d-okters aanwezig, ai- had men de opstootjes wel kunnen voorzien, zo-odat de gewonden hier en daar -door kennissen moes ten worden verbonden of -bij apothekers in de buurt. Volgens de laatste berichten is er het eerst geschoten door een zekeren Leooin, die wel oekend is in anarchistische kringen. Marinefeesten te Havre. Bij gelegenheid van de maritieme feesten te Havre heeft Milleramd Maandag bij prach tig weer, de op de reede van Havre verza Welch mompelde nijdig iets hinnensm-onds, maar dr. Bayard boog zich in- zijn stoel voor over. „Dat is een logische -gevolgtrekking", merkte hij op zijn kalmen toon van ontwik keld man op. „Ik erken echter, dat het voor uitzicht, ln verband met de ramp, die ons ge troffen heeft, verontrustend is. H-eh je de papieren goe-d nagekeken, Maircia? Weet je zeker, dat zoo goed als alles wat waarde had, gestolen is?" „Alles". Mevrouw Atterbury breidde de handen in een welsprekend gebaar uit. „Wij zijn schoon uitgekleed 1 Het werk van vijf .aar, waarvoor wij ons moeite en plannlen en risico getroost hebben, is in een uur ver dwenen!" „Behalve hetgeen wij elk voor -ons inmid dels verdiend hebben", merkte Wolvert spoe dig op. „Jij zult ten minste nog geien gebrek lijden, Maircia!" Mevrouw Atterbury wierp hem een veniij- nigen blik toe, terwijl madame Oimmino met een huivering i^eide: „Tenzij het einde daar is en wij verloren zijn! Wat mij betreft zal ik mijzelf liever ver doen, eer de deuren van zao'ao afschuwelijke Amerikaansche gevangenis weer achter mij dicht gaan." Wees niet zoo ziekelijk bang, Sperainza." Mevrouw Atterbury haalde ongeduldig de schouders op. „Ik denk daar zelfs niet aam. Ik stel maar ibelamg in één (kwestie. Wie on der ons is de verrader?" Wolvert trok zijn wenkbrauwen op. „Ons?" vroeg hij. „Je spreekt met -pijnlijke duidelijkheid, Marcia! Je zondert toch zeker onzen eigen' kring uit?" „Als je het mij -vraagt, is het het werk vam iemand hier in huis geweest," verklaarde melde vloot geschouwd. Zij bestond uit een Fransch eskader, uit Amerikaansche en En gelsche schepen. Volgens Havas moet de vlootschouw een prachtig schouwspel opge leverd hebben, eindigend met een spiegel gevecht van duikbooten, die in schijin aanval len deden. Aan boord van de Bretagne heeft Millerand vervolgens een schltterande recep tie gehouden. Daarna zat hij aan aan een banket, aangeboden door de kamer van koop handel te Havre. Aan tafel heeft Millerand in zijn toast -toen over Frankrijk» vredelie vende gezindheid -gesproken. Recht en recht vaardigheid, zeide hij, zijn de eenige mees ters, die Frankrijk erkent. Slechts om hen te doen eerbiedigen wil Frankrijk stark blij ven. Trelnroot Fransche bladen melden de volgend© bij zonderheden over een treinroof, die ons te rugvoert naar den „romantischen1" tijd van diligences en. struikroovers en de brutale 'treinberoovingen in het verre westen in her innering brengt. Daaruit blijkt vooreerst, dat de trein, waarin de misdaad gepleegd is, de nachtsneltrem van Parijs naar Marseille was. De vermoorde officier was de tweed-e-luite- nant- Carabelli, een jongmensch van 24 jaar, die met vacantie van de polytechnische school op weg was naar zijn ouders, die te Marseille wonen. De roevers, het zijn er waaTSohjjnlijk drie geweest, hebben in het laatste eerste klas-rij tuig van den sneltrein hun slag geslagen. Het was niet vol, slechts vijftien reizigers waren er in dat rijtuig, verdeeld over zeven coupés. Waar de bandieten in -de trein zijn gekomen, weet men niet; misschien te Parijs; -te Dijon, -de eenige plaats, waar de trein nog gestopt heeft, vóór de aanslag gepleegd 1$, zijn geen biljetten voor deze trein afgegeven. Maar het is niet -onmogelijk, dat de bandieten zonder biljet in den -trein gedrongen zijn. Even over half twee in den nacht 'zijn zij- aan het werk gegaan. Toegetakeld met maskers en gekleur de zakdoeken over het hoofd zijn de met revol vers en dolken gewapende bandieten, de d-on- toergemaakte coupés binnengedrongen, waar de reizigers op hun banken lagen te slapen. Een bandiet hield de wacht in de gang, terwijl de [beide overige, elk in een andere coupé, de uit hun slaap ruw gewekte reizigers, onder bedreiging met een pistool, van 'geld ten kost baarheden beroofden. De doodelijk verschrikte menschen konden niet anders den dan de roovers hun gelast ten. Luitenant Carabelli, een .zeer sterke jon geman, was m-et een vriend-, een vlieger offi cier, samen in een coupé. Zij sliepen elk op hun bank. Toen hij op dezelfde manier door een der bandieten uit zijn slaap werd opge- (schrikt en begreep wat er gebeurde, wierp hij zich, vertrouwende -op zijn kracht, op den roover, maar -d-eze verwondde eerst den jonge man met een do-Ik gevaarlijk aan zijn p-o-ls en schoot toen bout portent twee kogels in de borst. De jongeman heeft nog slechts kor ten tijd- geleefd en -overleed toen de trein te Chagky, het eerstvolgende station, aankwam. De koeïbl-oedighei'd van de (moordenaars is inderdaad groot geweest. Nadat de een© ban diet -den moord- op den jongen lu-itonanl ge pleegd had, heeft hij het zieltogende lichaam van zijn slachtoffer nog omgekeerd wri uit een der jaszakken de portefeuille te kunnen stelen, die 400 frank 'bevatte. Toen de ellende lingen hun werk gedaan hadden, trokken zij aan den noodrem. Onmiddellijk verminderde -Ie trein zijn vaart; toen hij, naar hun zin, langzaam genoeg ging, sprongen zij van de Ingezonden mededeellng. Welch hotwe-g. „Ik heb ©en slaapdrankje in gekregen, ©n Gairolinie ook. Dat (kan niemand ontkennen!" Id-e knüiktte zenuwachtig. „Ik hoop, dat de betrouwbaarheid va-n geen van ons iin -twijfel getrcldkon wordt." Zijn pieperige, hooge stem 'beefde. „Persoonlijk ben ik „Persoonlijk, ga jij vrij -uit!" viel Wolvert lem met een schamperen uitval in dte rede. ,Jij zoudit nog niet eens lef genoeg hebben, om een iblinden jongen hond te chlorofor- m-eeren," Iemand heeft -ons verraden," herhaalde mevrouw Atterbury. „En alleen iemand, die nauwkeurig -op de hoogte was van -onze plan nen ©n van, d© zaken, die wij onder handen hadden, kan zulk een (keus gedaan hebben uit d© papieren, die in d© kluis lagen. Met een niette beteekenend© uitzondering is alles wat vermist wordt verhandelbaar." W-alvert wierp haar een scherpen blik toe. „Eén uitzondering", herhaalde hij. „Wat was dat?" „Onmogelijk!" Wolvert schrok zichtbaar. „Hij heeft dat nliet meegenomen!" „Wat doet het er toe?" zei-de dr. Bayard schouderophalend'. „Het had -geen waarde. „Maar ik weet, -dat -hij het niet meegeno men heeft," hield Wolvert v-ol, terwijl hij in zijn verbazing vergat om voorzichtig te zijn. Het moet er zijn! Het moet dte een of ander© vergissing „Waarom -ben jij' daar zoo zeker van?" -beet mevrouw Atterbury hem toe. „Ho© ikuin jij weten wat er gestolen is?" Wondt vesvolgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Imdië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57M 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct, ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redae. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adres: Bur, v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bew.-no. 4ct. Alle prijzen tijd. verih. met 10% papderduurtetoesl. 62) Red uctle- biljetten gedurende de vacantle. Zie adverten tie E.S O.N.A. Naar de bladen melden, besloot de Poolsche regeering aan den Paus de terugroeping te vragen van den Pauselijke nuntius. De schade op 50.000 pond geschat. Altijd In huls. De ontsmettende, verzachtends en heelende eigenschappen van Foster's zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlek ken, eczema, psoriasis en de verschillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra baat Houdt Fowier's Zalf altijd in huisprys f 1.76 per doos, alom verkrijg tiaar. ,)Het enlvelop met de stukken over West- cote," antwoordde mevrouw A/tterbury. „Dat s met de rest verdienen."

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1