eigenaardig bericht. Er wordt b.L gemeld, dat dr. George Harding, een man van Tfl Jaar, met zijn typiste andere beriohten zeggen: met zijn verpleegster uit Marton in Ohlo is vertrokken naar Monroe, den staat Mlohlgan, waar zij zich hebben laten trou wen. Het bruidje is 82 Jaar en heet Allee Severns; de 70-jarige bruidegom is de vader van den president der Ver. Staten. Toen het nieuws aan den President werd meegedeeld zei-de deze „dat hij zeer verbaasd' was". De correspondent vdji de „Times" te New York meldt, dat volgens de berichten. he.t smokkelen van sterken drank van Canada naar dè Vereenlgde Staten op zoo groote schaal hervat is, dat het alles wat tot nog toe in dit opzicht is vertoond, in de schaduw stelt. Dit zou het gevolg zijn van een beslis sing van het magistratenhof te Windsor, in Ontario, behelzend dat de wetten dezer pro vincie, die zelve „droog" is, de verscheping vain sterken drank door de provincie voor den uitvoer niet verbieden. Ben paar uren nadat deze beslissing gevallen was, kwamen te Windsor 700 lorries, geladen met whisky en hier, te Windsor en Sandwich aan om ze in de Vereenigde Staten binnen te smokke' Ion via de Detroitrivier en het Miohigan- meer. Verder meldt de correspondent dat de omvang van den handel in sterken drank werd geopenbaard: in een Vrijdag gehouden kabinetszitting, toen het vraagstuk van de doorvoering van het drankverbod in zijn geheelen omvang aan de orde was. Mede gedeeld werd, dat de omzet van aüe smok kelaarsbenden in het geheel© land in de aigeloopen twaalf maanden niet minder dan een waard© van 1.200.000.000 gulden hadi 'be dragen en dit in weerwil van het feit, dat amillioenen gallons waren in beslag genomen. Autobandieten. Woensdag hebben de autobandieten In het hart van Memphis in Tennessee, in den vroe gen ochtend, vóór de fabriek van de Bord Motor Oompany een vermetele poging ge daan tot berooving van denj kassier van de Oompany, Mo Henry, die onder escorte van twee speciale politie-agenten, per auto van de bank terugkwam met een bedrag ter waar de van 24.000. Toen hij de kantoren nader de, kwam een andere auto, waarin vier man nen met opgeheven revolvers, naast hun rij den. Mc Henry weigerde echter den last stil te houdeni op te volgen en het geld uit te leveren. Hij sprong uit de «uto op het pla veisel, waarop de bandieten hun wapens af schoten. Mc Henry struikelde op dit oogen- blik en viel en ontkwam zonder letsel, doch zijn twee metgezellen werden op slag ge dood. De politie zette de bandieten achterna, waarbij de politieluitenant Lucarini, die de achtervolging leidde, werd doodgeschoten; cn drie andere achtervolgers zwaar werden ge wond. Nasporingen bleven totnogtoe vruch teloos. Naar de Zuidpool. Het schip van Shackleton, de „Quesrè", ls thans van Southampton onderweg naar Londen, waar het zal worden voorzien van zijn uitrusting voor de rei» naar het Zuid poolgebied. LUCHTVAART. Een Duitsche Zeppelin-basis. De oorrespondent van de „Times" te Huelva meldt, dat een Duitsche commissie de Spaansche kust onderzoekt van Huèlva tot de monding van de Guadalquivir, met het doel er een groote Zeppelin-basis te ves tigen voor een verbinding met Zuid-Ameri- ka. De bedoeling zon zijn via het Zuiden van Spanje een dienst met luchtschepen te ope nen van Berlijn naar verschillende Zuid- Amerikaansche havens. Een vliegtuig neergestort Vrijdag is, tijdens een hevigen storm ge paard met onweer, een vliegtuig van de Rumplerwerke te Augsburg, dat van Leip zijg over München naar Augsburg zou vlie gen, om 4 uur 's middags in de buurt van Freising neergestort en verpltteerd. De be stuurder en twee inzittenden zijn veronge lukt. Een merkwaardig vliegavontuur. Raymond G. Fisher, een vliegenier in dienst van het boschbedrijf der Vereenigde Staten, had verleden week Zaterdag een zeer merkwaardig avontuur. Zijn motor bleef stil staan toen hij zich op 'n hoogte bevond van 6000 Meter. Hij daalde in vel plané, doch tot zijn grooten schrik bemerkte hij, dat hij was neergestreken op het Kratermeer In den staat Oregon, waarvan de wanden ruim drie honderd meter steil omhoog gaan. Gelukkig kwam hij niet in het water terecht, doch op het eenige eilandje in het meer. Hier was hij evenwel gevangen, en er bleef hem dus niets anders over dan draadloos om hulp te seinen. Een van zijn collega's kwam hem spoedig met een vliegtuig te hulp, doch dit vliegtuig kon niet dalen op het eilandje. Er kwamen nog meer vliegtuigen, die evenmin hulp konden brengen; totdat een der vliege niers een goeden inval kreeg. Hij liet het onderdeel, dat Fisher noodig had om zijn motor te repareeren, aan een parachute zak ken. Spoedig was de motor hersteld, en kort daarna kon Fisher zijn gevangenis verlaten. er zijn spijt over uitsprekend, dat het bezoek niet grooter was, ofschoon hem dit niet al te zeer verbaasde. Hierna las de seoretarts, de heer J. Heiligenberg, de notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Voorzitter braoht vervolgens den strijd in ïerlnnering, dien men pas gevoerd had om e komen'tot een melkprijs van 18 oent per iter, franco geleverd aan stad of inrichting, daarbij warme hulde brengend aan den heer C. Dissel, voorzitter der afd. Helder, die o.a. den lezers der Heldersche Courant per inge zonden stuk duidelijk had aangetoond, dat de strijd niet .ging tegen het Heldersche pu bliek, maar tegen de melkcentrale. De secretaris bracht hierop verslag uit van de gecombineerde vergadering 6 Augustus te Helder in „De Pool" gehouden, waarvan het resultaat is geweest dat de leveranciers met ingang van Maandag 16 Augustus, 18 oent per liter voor hun melk zull-en ontvan gen. En daar de Heldersche melkhandel 5 cent winst per liter noodig acht, zal de bur gerij dus 23 cent hebben te betalen. (Inmid dels reeds per advertentie in het Zaterdag nummer van dit blad 'bekend gemaakt). Een aanvrage van den heer D. Waiboer te Ewijcksluis (geen Md), om zijn melk met den aanvoerwagen van Breezand te mogen meegeven, werd na zeer lange discussie met overgroot© meerderheid' verworpen. Bij de uitvoerige bespreking, die aan dit besluit voorafging, kwam opnieuw de zwakke zijde der Vereeniging aan den dag. Immers, terwijl bij elke andere organisatie een ver meerdering van bet ledenaantal op verster king van haar kracht neerkomt, waardoor zij er dus uit welbegrepen eigenbelang er naar streven zal, het aantal leden zooveel mogelijk te vergrooten, heeft daarentegen deze vereeniging, noodgedwongen, indertijd het besluit moeten nemen, om geen nieuwe leden meer toe te laten. Ieder jaar toch komt er een tijdperk, waarin de koeien der leden gezamenlijk méér melk geven dan de Melkcentrale te Helder op dat oogenblik ge bruiken kan. Deze overmelk nu wordt dan door de Heldersche Centrale eenvoudig niet geaccepteerd- en de vereeniging moet maar zien, hoe zij er nu op een andere manier af komt. Op verkazen van dat te veel zijn ze niet ingericht en zoo wordt nu een onzer kaasfabrieken de afneemster daarvan, het geen echter gewoonlijk met verUes gepaard gaat. En ziehier nu één der voornaamste aan leidingen tot dien aanhoudenden strijd tus- schen de melkveehouders en de Heldersche Centrale. Maar men begrijpt nu wel, hoe meer leden hoe meer overmelk te eeniger tijd, ter wijl de kaasfabriek er maar een bepaald quantum van kan afnemen. De eenigeop lossing zou dan ook zijn, dat de 'Melkcentrale te Helder steeds alle melk aanvaardde en het eventueel te veel verkazen ging, óf dat de boeren zelf tot het stichten eener Centrale overgingen en de overmelk tot kaas enz. ver werkten. Van dit 'laatste is reeds vroeger al eens zeer ernstig sprake geweest en ook nu weer gingen er stemmen op, die dit de eenige uitkomst noemden. Wij gelooven dan ook vast dat de Heldersche Centrale, wanneer zij volhouden blijft bij die weinige inschik kelijkheid jegens haar leveranciers waardoor zij zich immers heeft gekenmerkt, zelf de boeren nog wel eens daartoe brengen zal. Voor de Heldersche burgerij zou het er mogelijk niet te slechter door worden. Nadat de feestelijke herdenking op 11 No vember van het tienjarig bestaan der afdoe- Hing nog eens .was besproken, sloot de voor zitter de vergadering. Annn-Paulowna. Van Donderdag tot Zondeg was hier het bekende circus Roberti. Voor Mefhebbers van paardendressuur viel er dus iets te ge nieten. _W3j wonen hier echter zeer verspreid en wie het pubMek bereiken wil, die heeft nu eenmaal in de hier gelezen plaatselijke bladen te a-dverteeren. De directie had dit echter verzuimd en zou was de opkomst aanvankelijk dan ook zeer gering. Zaterdag- en Zondagavond echter was het circus flink bezet en hetgeen gepresteerd- werd mocht heusch gezien worden! Het was uitstekend werk op het gebied van sport en dressuur! Burgerlijke stand van Anna Paulowna. GEBORENMaarten, z. v. W. H. den Haan en van A. Buitelaar; Johanna Maria, d. v. P. W. de Greef en van J. M. I. Baatiaanse; Martina, d. v. A, van Duin en van E. Omee; Pleter, z. v. A. van Duin en van E. Ornee. UIT DEN OMTREK. Breezand. Zaterdagavond, 13 Augustus, hield de molkleveranciersvereeniging een vergade ring in het lokaal van den heer W. Keijzer, waarvan de betrekkelijk lange duur omge keerd evenredig was aan de belangrijkheid. Anders gezegd: Er zijn wel veel woorden ge sproken maar er werd al zeer weinig verhan deld. Bovendien, het is niet -ten onrechte, dat Augustus den naam van oogstmaand draagt, want we zijn thans midden in den oogst en het was dan ook geenszins te verwonderen dat de opkomst slechts druppelsgewijze plaats had en lang zoo groot niet was als we dat van deze vereeniging gewend zijn. De voorzitter, de heer A. Buy, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom De kinderspeelplaat» van den Helder. M. de Redacteur, Het was midden Juni, dat ik met mijn wee kleuters, na volbrachte dagtaak door 't Julianapark wandelde, toen plotseling mijn driejarig dochtertje vroeg: „moeder mag ik in dat gras spelen en van die mooie bloe metjes plukken"? Mijn antwoord luidde natuurlijk ontken nend, doe hde kleine, niet voldaan, vroeg: waarom dan niet, moeder, de vogeltjes spe len toch ook in dat gras? Uit die vraag bemerkte ik, dat hier tor plaatse voor onze kinderen wat ontbrak n.1. een aardig grasveldje, waar ze naar harte lust kunnen ravotten. Hoe verheugd was ik dan ook, toen ik ver nam, dat 't bloemlooz© parkje bij den water toren voor 't publiek was opengesteld. Hier valt niets te bederven en kunnen de Helder sche kleinen naar hartelust spelen. Het was dan ook aardig te zien, wat een schik de kin deren er hadden, dat ze hier zoo heerlijk konden stoeien. Zij zongen er hun Uedjes, en deden hun spelletjes, kortom het was daar 't eldorado voor kinderen. Verbeeldt u dan ook mijn verwondering, toen een politie- agent mij zeer beleefd, doch dringend op merkzaam maakte, dat op het gras niet mocht geloop en worden. Hevige teleurstel ling bij alle kleintjes! Die agent deed na tuurlijk zijn plicht; wij stonden van 't gras veldje op, doch de kleinen voelden zich als Adam in 'Ballingschap, voor hen was 't als het ware sluiting van den hof Eden, Ik vraag mij' af, wat is hier op de gras veldjes te bederven waar geen bloemen groeien. Nergens in onze stad kunnen de kinderen zoo Msf en vrij spelen als juist hier, 't Doel van dit schrijven is dan ook, dat een der raadsleden zich voor deze zaak in teresseert, en 't verbod, niet op 't gras al daar te loopen, zal worden ingetrokken. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, 8. Grunwald—Witmond. W1 erin gen. De Oeversche kermis, welke J.1. Zondag gehouden werd, had een zeer kalm verloop. In het lokaal van den heer M. Tijsen werd een bioscoopvoorstelling gegeven en bij den heer Koster trad op de alom vermaarde heer Leon van Kinsbergen, origineel illusionist, eni de geniale viool-virtuoos Isacie. Beide voorstellingen hadden ©en matig bezoek, al hoewel het opgevoerde was te roemen en in goeden smaak viel. Na afloop der voorstel ing bal na, terwijl in de nieuwe concertzaal van den heer Jurri Lont den geheelen avond balmuziek werd gegeven. De inrichting van den heer Lont werd met een druk bezoek vereerd. J.1. Vrijdag keerde de ex-kroonprins ln gezelschap van burgemeester Kolff van zijn vjjfdaagache reis naar Doorn op ons eiland terug. Voor de goede orde bij de Zuiderzeewer ken is alhier gedetacheerd de rijksveldwach ter N. Emmer van Alkmaar, terwijl de rijks veldwachter Wamelink van zijn detachement is ontheven en naar De Worrner is terugge keerd. Heerlijke regenbuien verkwikten in de laatste dagen ons eiland en deden vele re genbakken van water, waaraan zulk een be hoefte was, voorzien. De weiden, welke grootendeels door de zon verdord waren, krijgen hunne groene kleur terug en het gras begint weer te groeien. De (graanoogst, waarmee het voorspoedig is gegaan, is grootendeels droog ingehaald en valt over het algemeen niet af. Onze plaatsgenoot, de WelEerw. Heer P. Poppen Jac.zn., R.-O. geestelijke, is benoemd tot kapelaan bij d© R.-O. Kerk te Groote broek (N.-H.). Geachte Redactie. De heer Schoeffelenberger, afgevaardigde van de z.g. Oppositieclub, ls door zijne exploitanten zoo in de oppositie gedreven, dat hij tot razernij is overgegaan. Dat bewijst z'n laatste artikeltje. Het was niet thijne bedoeling op dat ge schrijf in te gaan, ware het niet, dat Schoef- felenberger was overgegaan aan mijn adres dingen te zeggen, die onwaar zijn. Op een min of meer onbeschofte wijze tracht hij mij verdacht te maken, waarom? Omdat ik hem in den! Raad verweten heb, dat hij alweer een blunder sloeg, door weer niet eerst vooraf een zaak te onderzoeken alvorens men gaat beschuldigen. Hij zelf ging de onkosten van z'n reis naar voren brengen, namelijk naar Deventer, wat natuurlijk m'ank ging tegenover dat van de onderwijzers. Nu tracht hij zich weer te dek- ken door te zeggen: wij hebben er anderhal- ven dag over gedaan en Heijblok 1 dag. Neen; geachte opposant, eerlijk zijn! Heijblok moest evenals U te Amsterdam logeeren om morgens om 8 uur af te kun nen reizen naar Deventer en dit had met den dienst niets te maken, dat was af, ik was an ders om 6 uur thuis geweest. Ook de dag naar Deventer was een ver zuimdag, wat ook in dat bedrag zit, of dacht Schoeffelenberger dat Heijblok dat zelf zou betalen? Als Sdhoeffelenbergear nu zoo'n ophef maakt en anderen, n.1. de hoofden van scho len op een koopje wil laten reizen, laat hij dan voorgaan, hij is kapitaalkrachtig, maar ook hij past daarvoor. Met dank, HEIJBLOK. SPORT. WATERSPORT. Om de One Tom Cup. Men seint uit Ryde dd. 15 Aug. aan het „Hdbld.": Er woei een lichte bries. Na de start voe ren de Cordella (Engeland! en de Oranje II (Holland) heftig'strijd om de leiding, waarvan de Pitioa (Spanje) profiteert door naar voren te gaan. De Spanjaarden behielden hun voor sprong en wonnen Het Hollandsche Jacht was tweede, het Engelsohe derde. De Guy Val (Frankrijk) gaf den strijd op. Over den Oceaan. (De Commodore van de Cruch Yacbt Club, de heer J. O. Houghton heeft met den kotter Ito Neafh groot 21 ton, een tocht gemaakt over den Atlantischen Oceaan. Hij startte te Halifax (Nieuw Schotland) en kwam na een moeilijk© reis van 25 dagen te Burnham in Essex (Engeland) binnenloopen. De kotter had vier man equipage (drie matrozen en een kok). Om de America-Cup. Sir Thomas Lipton laat op het oogenblik een nieuw jacht bouwen, de Shamrock V, waarmede hij een hernieuwen aanval zal doen op de America-Cup, die zooals men weet, op het moment in het bezit van de Ver. Staten is. Die nieuwe uitdagingswedstrijd zal plaats vinden in 1923. Voetbal. MARINEBERICHTEN. LEGERBERICHTEN. Kawi, uitr., arr. 14 Aug. te Southampton. Bondowoao, uitr,, arr. 18 Aug. te Sabank Burgerlijk© Stand der gemeente Helder, van 18—16 Aug. 1021. MARKTBERICHTEN. Het smokkelen van sterken drank. -o INGEZONDEN. Al weer een blonder. Uitslagen V. V. Batavier. Helder IIIBatavier I 12 H. R. C. III—Batavier II 0—1 Sparta IBatavier III 1—0 A.8. Woensdag speelt het 4e elftal van Batavier tegen Helder IV. 7 uur. Terrein Bolweg. Avia I—Bouwvakarbeiders-Xl. Hedenavond om 7 uur heeft bovengenoemde wedstrijd plaats op het terrein An-kerpark. De Bouwvakarbeiders komen als volgt uit: Klaauw, doel: Overeem en Buis, achte-r; Bak, Maas en J. v. d. Wal midden; Heeres, Diedenho- ven, J. v. Willigen, D. v. Willigen en Reijers voor. Internationale Atletiekwedstrijden van Blauw Wit. De Zondagmiddag in het Stadion te Amsterdam gehouden atletiekwedstrijden, welke georgani seerd waren door Blauw Wit, zijn uitstekend ge slaagd. Er zijn goede prestaties geleverd; zelfs is er een record verbeterd. Oscar van Rappard verbeterd» n.1. het Ned. record 110 meter horden loop en bracht dit van 16'/i eee. op 16 seconden. Het nummer, dat ar da maaata spanning in bracht, en da grootste belangstelling trok.waa de 10 K..M. koppelwedstrijd. Van der wel(V. en L) en Van Holten (Blauw Wit) waren de winnaar» en maakten een tijd van 80.56 min. De Oosten rijkers Heidegger en Edgar Friea waren no, 2. Het succes van de buitenlandsche deelnemers bleef beneden de verwachtingen. Slechts in het nummer 800 M. wisten zij de overwinnAnjr te be halen. Meestal waren tweede prijzen hun aeel. De winnaare waren: 100 M. hardloopen, intern.; H. A. Broos (U.V. V.), 11 sec. Er weiden 6 series geloopen. 200 M. hardloopen, intern.Harry van Rappard (V. en L.), 23.7 sec. Er weiden 4 series geloopen. 400 M. hardloopen, intern.: D. W. van der Weel (BI. Wit), 64.6 sec. 800 M. hardloopen, met voorgift, initern.G. Amberg«n, Karl^ruhe, ran meet, 2 min. 8.1 sec. 1500 M. hardloopen, kampioenschap r. Nederland: G. J, van der Wel (V. en L.), 4 min. 19.6 sec. Speerwerpen, kampioenachap van Ne derland: G. W. Schild (lil. Wit), 47.02 M Dis cuswerpen: H. G. Bakker (BI, Wit)24.77 M. PoUstokhoojBspringen: ia. va» Duya (Haarlem), 8.20 M. Hoogspringen met aanloop, kampwen- schap van Nederland: W. R. V. d. Kuyp (BI. Wit), 1.75 M. 110 M. horden-loop: Oscar van Rappard (V. en L.), 16 sec., nieuw record. 10 K.M. kop pel wedstriid, intern. Winnaai-» v. d. Wel (Y. en L.) en v. Hotten (BI. Wit), 30.56 min. Estafette 4 X 100 M. Winnaar: V. en L., Den Haag, 44.6 sec. No. 2 was Blauw W8t 100 M. hardloopen. voor nieuwelingen: H. Paauw (A.G.V,), 12 sec Er werd in 11 series geloopen. Een flink aantal toeschouwers was aanwezig- De Schermwedstrijden te Noord wijk. Op de Zondag te Noondwijk gehouden wedstrij den op sabel van den Ned. Amateur Schermbond, om het kampioenschap van Nederland en den Van Limburg Stirum-beker, werd den eere-titel be haald door den heer Van der Wiel, die tevens den fraalen beker won. Eenige bekende schermers, o. w. da kapitein» De Jong en Doorman, waren niet van de partij. HelderZeemaeht 94. De thuisclub trof het niet erg, daar het Zee macht-elftal ditmaal met «en sterke ploeg voor den dag kwam. W« zagen in de voorhoede op de nfid- voor- en linksbiimenplaats 2 speler», die uitmun tend spel te zien gaven; vooral eerstgenoemde maakte telken» mooie openingen en had een zuiver schot. Behalve dezen, speelde ook ulaudius een fraaie haekpartijin de 2e helft wai hij Zomeer en Biersteker telkens te vlug af. Van Leeuwen (heb ben we wel een» beter gezien; meer op dreef was de spil. Zooals het team nu was, is het een sterke tegen stander en als het de Elftal-commissie mag geluk ken in de a.s. competitie voor den N. H. V. B. in deze samenstelling uit te komen, zal het beslist geen slecht figuur slaan. Helder heeft dan ook niet kunnen winnen; er werd verdiend verloren. De voorhoede moet moodir versterking hebben; wat nu door deze linie wen. gepresteerd, doet ons de komende bondswedstrij den met zorg tegemoet zien. De verdediging kan er mee door. Dito speelde weer zijn bekend kalm, en weloverlegd partijtje, jammer dat zijn raadge vingen meestal in den wind geslagen werden, doch oo(k de andearen lieten zich van hun goede zijde zien. Wat we aan te merken hebben, is, dat de spelers zich nog wed eens mogen oefenen in het ingooien. Dat ging telkens verkeerd. Toen we op het terrein kwamen, was de stand reeds 2—0 voor de Zeemacht. Na dien was het een vrijwel gelijk opgaande strijd, doch de Z.-voor hoede was in het strafschopgebied gevaarlijker dan die van H. Gelukkig waren de backs in vorm en wisten meermalen mooi te redden. Biersteker slaagde er tenslotte in een tegenpunt te maken, De rust braoht een 12 «tand. De 2e helft was, behoudens de eerste oogenblik ken, grootendeels voor de marine-spelers en de Z. V. Y.-er Breeuwer zag tweemaal kans om Buis kool te verschalken. Als Zomer dan Claudius weet te ontwijken, w-eet hij van dichtbij den Z.-doel ver dediger, die vergat uit te l-oopen, te passeeren. Hoewel Z. de resteerende minuten het spel vol komen ln -handen had, kon de score niet verhoigd worden, daar de Heldersohe doelman in deze oogen- blikken telkens als redder te voorschijn kwam. Als de heer Gentris, die onberispelijk leidde, einde aankondigde, heeft Zeemacht met 42 ge wonnen. Helder, welke het zonder Groot, Wit en N. N. mo-est doen, kwam met de volgende spelers uit: Buiskool; Gode en v. Overeem; Bak, Dito en Broekhuizen; Kesteren, Biersteker, Klaassen, Zo mer en Grootte. Later werd de voorhoede-opstel ling gewijzigd. De match genoot veel publiek. H. R. C.Amsterd. Combinatie. Deze wedstrijd vond geen doorgang, daar da combinatie niet gekomen was. Om half 3 kwam het bestuur in het bezit van een telegram, waarin de Comb. mededeelde, dat zij dien trein gemist hadden. Heel velen waren daardoor teleurgesteld. De groep torpedobooten ZösuZS zijn 13 Aug. te Alesund aangekomen. Op den 0de» Augustus is per particulier stoom schip „Patria" uit Oost-India in Nederland terug gekeerd de torpedist-majoor A. Nijveld. Reservekader voor de Genie, Hst examen van hort, dis wemsoben te worden toegelaten tot de verbintenis als vrijwilliger voor het reservekader bij de genie, zal dit jaar plaats hebben te Utrecht, op 10 Öotober a.»., e» zoo noo dig op één of meer volgend» dagen. In verband daarmede moet de aanmelding voor het examen plaats hebben vóór 26 September a.s. bij den com mandant van hst rsglment genietroepen, waarbil door hen, die meonen aanspraak te kunnen maken op geheele of gedeeltelijke vrijstelling van het examen, moeten worden overgelegd do desbetref fende bewijsstukken. Bij de aanmelding moeten worden overgelegd een extract uit het register der geboorten of een ander authentiek stuk, waar. uit de leeftijd van den adspirant blijkt, en het getuigschrift van lichamelijke geoefendheid. Aan het examen kan worden deolgonomen door hen, die niet jonger dan 17 en niet ouder dan 24 jaar zijn; jongelieden, die op den dag of op één der dagen, waarop het examen wordt gehouden, den leeftijd van 17 jaar nog niet hebben bereikt, doch in het jaar 1904 geboren zijn, kunnen ook aan het examen deelnemen. De aanneming als vrijwilliger voor hot reservekader bij de genie geschiedt slechts tot 22 Maart van het jaar, waarin het 19e levensjaar is of zal worden volbracht, tenfcii blijkt, dat de adspirant-vrijwilliger niet bij do militie ie en niet meer daarbij kan worden ingelijfd en den leoftiid van 24 jaar niet heeft overschreden. Voor wat betreft de ei9chen van kennis en bedreven heid voor de examens vastgesteld, de gedeeltelijke of geheele vrijstelling van het examen, het onder gaan van een militair geneeskundig onderzoek en verdere inlichtingen, kan men zich wenden tot den oommandant van het regiment genietroepen, Detaclieorlng. De sergeant J. N. Monteau, van het 21e rog. inf., wordt op 18 Aug. a.s. geplaatst hij het vaste detachement in do Legerplaats bij Harskamp. STOOMVAARTBBRICHTBN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Boeten, thuisr., pass. 11 Aug. Perim. Kangean, thuisr., verin 11 Aug. v. Marsellle. Karimata, thuisr., pass. 12 Aug. Malta. Banda arr. 14 Aug. v. R'dam te A'dam. Koningin der Nederlanden, uitr., vertr. 11 Aug. v. Singapore. Bimtang, v. Bangkok n. A'dam, vertr. 13 Aug. v. Port Said. Johan de Witt, uitr., pass. 13 Aug. Gibraltar. Nias, uitr., pass. 14 Aug. Dungeness. Sumatra, uitr., arr. 13 Aug. te La Pallice. Vondel, thuisr., pass. 12 Aug. Perim. Riouw arr. 14 Aug. v. A'dam te Hamburg. Jan Pietersz. Coen, thuisr., wordt 16 Aug. 6 u. nam. te IJmniden en 17 Aug. 8 u. voorin, te A'dam verwacht. Rotterdamsohe Lloyd. Dj omber, uitr., pass. 12 Au«. Gibraltar. 'TWr Kodlrl air. 18 Aug. te Soorabaya. ll&lang, thuisr., pass. 18 Aug. Kaap Garvoedro. Medan, v. Sydney n. Dublin, arr. 11 Aug. te Las Palmas. Soerakarta vortr. 12 Aug. Fremantle n. Duin kerken. Wills, uitr.. vertr. 13 Aug. Colombo. Goentoer, thuisr., vertr. 16 Aug. v. Marsolllo. Sindoro, uitr., vertr. 14 Aug. v. Port Said. Kawi vertr. 13 Aug. v. R'dam n. Batavia. Kon. West-Indische Maildienst Oranje Nassau, uitr.. pas». 11 Aug. Floroe. Rerenice. thuisr., pass. 13 Aug. Oueseant Crynssen vertr. 11 Aug. v. Curacao n. Puerto Co- urnbia. Helder arr. 11 Aug. v. A'dam te Colon. Jan van Nassau, thuisr., pass. 12 Aug. de Azoren. Medea arr. 12 Aug. r. Pont au Prince te Kingston Jam. Holland—Amerika Lijn. Beukelsdiik arr, 13 Aug. v. R'dam te Bal timore. Kinderdijk, v. San Francisco n. R'dam, arr. 13 Auv. te San Pedro. Mjoerdijk arr. 12 Aug. v. R'daan ts San Franslsoo. Nieuw-Amsterda» vertr. 18 Au*, r. Naw-Yerk u. R'dam. Noordam arr. 18 Aug. r. R'dam te Now-York. Soestdijk, v. Norfolk a. R'dam, pass. 16 Aug. D geness. Waaldijk, r. New-Orloan» a. R'dam, vsrir. 18 Aug. v. Newport News. Warszawa arr. 15 Aug. v, Danzlg te R'dam. Eemdijk, v. d. Pacific kust n. R'diaan, vertr. 12 Aug. v. Coon. Maartensdijk arr. 14 Aug. v. R'dam te Santiago. Sloterdiik, v. Australiö u R'dam, arr. 12 Aug. ta Port Natal. Kon. Hollandsche Lloyd. Dreehterland, thuisr., vertr. 11 Aug. v. La» Pamas. Amstelland, thuisr., pass. 14 Aug. Fernando No« ronha. Delfland, thuisr., vertr. 14 Aug. v. Bahia. Hollandia, v. A'dam n. New-Orleans, vertr. 14 Aug. v. Vera Cruz. Kennemerland, v. A'dam n. Nenr-York, pass. 14 Aug. Lizard. Limburgda, thuisr., vertr. 15 Aug. v. Lissabon. Zeelandia, uitr., vertr. 14 Aug. v. Vigo. StoeKvaart&iaatsehappi} Ossmub. Sarpodon, v. A'dam a. Batavia, pas». 11 Aug. Perim. Rellarophon, r. Japan b. R'dam, pas». 10 Aug. Sagres. Alcinous arr, 15 Aug. v, Java ts A'dam. Eurylochu», v. Batavia a. A'dam, arr. 13 Aug. te 6uez. Eurymedeon, v. Batavia n. A'dam, vertr. 14 Aug. v. Port Said. x "caon, v. Japan n. A'dam, arr. 10 Aug. te Co lombo. Patroclus vertr. 11 Aug. v. Batavia n. A'dam. Tantalus, v. A'dami n. Java, vertr. 13 Aug. v. Leith. Teiresi&s, v. Japan n. A'dam, vertr. 11 Aug. v. Shanghai. B©Iln€ OwOMU 03bl Bloemfontein, uitr., arr. 12 Aug. te Port NataL Netlóy Abbey, uitr., pass. 14 Aug. Sagres. Holland—-WsfltAJMk» lijn. Zaanstroom, uitr., vertr. 10 Aug. v. Bathurat. Texelstroom arr. 14 Aug. v. W.-Afrika te A'dam. HollandZutd-AMfca Lgo. Bloemfontein, uitr, vertr. 10 Aug. v. Algoabaal n. East-Londen. Heiland—Brttaeh-lndiS Lijn. Ridderkerk, uitr., pass. 12 Aug. Gibraltar. Bolton Aboey, uitr., arr. 14 Aug. te Rangoon. Stadsdijk arr. 14 Aug. v. Rangoon te R'dam. St. Augustln» Abbey arr. 14 Aug. v, Antwerpen te R'dam. Tamora arr. 14 Aug. v, R'dam t» Kurmchee. Heli O.-AaMJ Lijn, Alcor arr. 13 Aug. v. Oost-Azid te R'dam. Boerroe, uitr., pas». 12 Aug. Dungeness, Alchiba, thuisr., pass. 14 Aug. Sagres. Alderamon, uitr., pas». 14 Aug, Aden. Brielle, thuisr., pass. 19 Aug. Perim, Holland—Australië Lijn, Morton Abbey arr. 14 Aug. v. R'dam te Adeiaide. Rotterdam—Kaid-Amerika Lijn. Mea-ak, thuisr., pass. 11 Aug. Fernando Noronha. Zuiderdijk, uitr., pass. 6 Aug. 6t. Vincent, Albireo, uitr., arr. 13 Aug. t» Rio Janeiro, Mirach arr. 14 Aug. v. R'dam te Hamburg. Procyon, uitr., pass. 14 Aug. Vliesingon, gg, werpen. JavaBengalen Lijm. Birma arr. 18 Aug. v. Java ts Galcuttn. JavaChina—Japan Lijn. Tjibodas vertr. 12 Aug. v. Batavia n. Heng Kong. J ava—N svr-T ark Lfjn. Banka, v. Java n. New-York, arr. 13 Aug. te Suez. Jason, v. New-York n. Macassar, vertr. 12 Aug. v. Singapore. Salabangka, v. New-York n. Java. vertr. 13 Aug. v. Suez. Samarinda, v. Java n. Nerw-York, vertr. 13 Aug. v. Gibraltar. Java Parilis Lijn. Bali, v. San Francisoo n. Java, arr. 11 Aug. t» Balek Pappan. Gorontalo, v. San FramcUco n. Java, arr. 14 Aug. te Kobe. Simaloer, v. Java n. San Francisoo, vertr. 11 Aug. v. Probolingo. BEVALLEN: M. Biersteker— Zsml, o.; Ml A. P. Kloppor~Bo&lsiim's, A. O. Wal—Hoop, d..: M. b, de Hootfta—Bauer, Z' A, Bo#Beora, A. Mulder, 94 jaar. VISSCJBLSïUJBüRIÜHTRN. 13 Augustus. Aangebracht door 64 kordors: 2740 middelton- gen st.uk jf 0.50 h 0.60; 1130 kleine tongen p. stuk '0.20; 29 tarbotten p. stuk 5 k 8; 130 rog- p. stuk ƒ1.50; 26 kisten zotechol p. kist ƒ15 h 20; 216 kisten kleine schol p. kist 3 A. 7; 146 kisten schar p. kist 4 b. 7; 34 kisten pieterman nen p. kist ƒ547. 15 en 16 Aug. niets hlimen. BROEK OP LANGENDIJK. 15 Augustus. Schotsche muizen 7.8011, duken ƒ6.80, schoolmeesters ƒ6.20—9, eigenheimers 8.50, bravo's ƒ8.50, drielingen ƒ4.40—7.80, kleine id. 2.903.20, grove uien' 12.6015.30, drielingen 10.8012.20, nep 14.2016.60, roode kool 9.70-11.70, alles per 100 K.G.; boswortelen 7—9.50, per lOo bo8; bloemkool 14—28.70. id. 2e art. ƒ9.70—13.10. gele kool 12.80—12410. witte kool 0.3011.20, alle» per 100 stuk».

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3