wel twee clubs, bestaande uit arbeiders. Al van de oprichting der H. R. C. af heeft U een kwestie gehad met den secretaris van do H. R. C., den neer Keppel, en van aio persoonlijke kwestie hebt INGEZONDEN, De sociaal-democraten in hun ware gedaante. GEMENGD NIEUWS, SPORT. 6ji een vereenigingszaak gemaakt, waardoor de - R. 0. vanaf haar bestaan genegeerd wondt. Maar nu is gebleken, dat het niet enkel een kwestie was Goee—Keppel, maar dat gij een anti pathie hebt tegen het gelheele bestuur, tegen de H. R. C. in "t algemeen! Mijnheer de Redacteur, wij willen hiermede be sluiten. om niet al te veel ruimte in beslag te nemen. Wij meenden goed gedaan te hebben dit erven ter algomoene kennis te brengen. Dankend voor de plaatsruimte, teokenen wii hoogachtend, O. AiSOL en J. JANSEN. Tijdstippen van verzending der brievenmalen Tijdstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. Datum der ter post bezorging. Verzendings weg. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail j via Marseille j Mijnheer de Red acteur, Heijblok is thans de aangewezene, om het standpunt van zijn partijgenooten te verde digen. Slechter keuze ware niet denkbaar. Ik had mogen verwachten, dgt Zondervan, die het balletje opwierp, de man, was geweest, om datgene wat hij verlangde, en hetgeen ik hem daaromtrent liet weten, had weerlegd. De zaak is natuurlijk weer overgeslagen in persoonlijkheden, waartoe mijnerzijds geen enkele aanleiding is gegeven. Elke aandach tige lezer, behalve de Heldersche sociaal der mooratischo Raadsfractie, zal nu toch ^le schouders moeten ophalen, .voor het onbe nullige antwoord des heeron Heijblok. En, zooals het nu eenmaal met het lezen van een inzonden stuk gaat, in elke repliek In du pliek, zit ongetwijfeld iets bekoorlijks voor den gretigen lezer, waarover hij zich dan op zulk een moment zit te verkneuteren en do eigenlijke zaak waar het om gaat, over het hoofd ziet. Ik wil trachten zulks te voor komen, daar het mij niet te doen is den lezer te doen smullen in eten scheldpartij., Wanneer men dit zoo gaarne wenscht, raad ik U aan, aboneert U op „Het Licht", week blad der Heldersche sociaal-democratische arbeiderspartij en ge kunt genieten. (Maar toch wensch ik ten sterkste te pro testeeren tegen een Partij, die zich de al lures eigen maakt, alsof zij het is, die ge roepen is geworden de belangen der ge meenschap te dienen. De praotijk leert 'ons anders en gezien de werkwijze waardoor die Partij zich kenmerkt, doet mij hier verkla ren spijt te hebben, destijds Hd te zijn ge weest, van b. g. Partij. Ter zake: Heijblok vertelt ons thans, dat ook hij heeft moeten overnachten en dus die kosten gemaald heeft enz. enz., aangenomen dus, maar de reis van Helder naar Amsterdam dan Heij blok, heeft U die éénmaal of twéémaal ge declareerd? Maar ik neem gaarne «aai dat U dit alleen op rekening dor Gomoente bracht en voor Uw andore bezigheden aftrok, maar ook dan brengt dit tooh geen veran dering lai de döor mij gesignaleerde decla- ratle's De Zwart-Heijblok: en daar gaat het om! Of do bedragen gemaakt naar Deven ter te hqog zijn? daarover volt te praten; Ik doe het in gewone omstandigheden voor do helft, maar wanneer nu een prolotariör op tosten dor gemeonsuhan uitgaat, ziet U, dan verandert het proleet zijn en is men gentle man, nietwaar mijnheer Heijblok? Wlo was onze chef, toen wij reisden naar. Deventer? Hadt gij of ondergeteekende nantegeven, hoe die rois zou worden gemaakt? KomaanI al les nu eens consequent en versdhullt U niet achter allerlei omwegen, toont mannen van de werkelijkheid te zijn. Maar dat is de be doeling uwer critiek niet. 't Is iets anders, ik zal het U zeggen. Wanneer door mij vra gen worden gericht,' zijn de sociaal demo craten er als de kippen bij, om te informee- ren, naar den stand van zaken, in de boop erpolitieke munt uit te slaan, want het geldt hier weer den brutalen opposant, even als onlangs iemand beweerde. Maar hoeren soci's, wanneer gij U werkelijk denkt te moe ten interesseeren voor verschillende zaken door mij aangehaald, interesseert U dan ook eens naar de nog altijd voorkomende groote uitgaven, die gemaakt worden, 't Is wel ge vaarlijk, en gemakkelijk het stilzwijgen daarover te bewaren en van twee walletjes te eten. Maar denkt nu niet, dat U er ooit in slagen zult, mj(j het stilzwijgen op te kun nen leggen. Ik heb genoeg in portefeuille, mjjne heeren. Ook nog voorkomende corrup tie-gevallen, waarvan aan U verzocht is, ze aan te wijzen en hetgeen U tot nog toe ver- zuimdet. Rest mij, te mogen vragen aan de H.H. Zondervan en Borkert, (die zich beiden zoo verontwaardigden, over die dure reis Deventer) Of deze beide heeren nu als op recht sociaal-democraat, geen grooten. blunder maakten, door deze zaak in den Raad aan te halen en of zij dan die zelfde reis van hun beide partijgenooten," niet te hoog vinden. Achtend, J. J. Schoeffelenberger. Om de One Ton Cup. De speciale medewerker van het „HM" seint uit Oowes d.d. 16 dezer: Een mooie bries begunstigde vandaag den wedstrijd. De Oranje II startte goed, liep dadelijk uit en was de tweede boei nog vóór. Toen brak het kluiver-val en dat kostte de Oranje II den wedstrijd. Cordella won, Oranje II was -tweede, Pitica derde en, Guy Val vierde. Thans heeft de Oordella dus tweemaal, de Pitica eenmaal gewonnen. Driemaal winnen doet de One Ton Oup weer in Engel sche handen blijven! De kans wordt nu wèl klein! (HM) Wij zullen den heer Heijblok nog gelegen heid geven hierop van repliek te dienen, en daarmede de „gcdachtenwisseling" over de ze zaak fluiten! Red.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6