isje van NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Vermei kpstbare Ignderklcedinc^! £zr\ voudid en $terkj endanwasschen met Eerste Blad. No. 5448 DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 50 Poat-Girorekenlog No. 16066. BUITENLAND. Vredesonderhandelingen. Yap. In de „Morningpost" wordt uiteengezet op welke wijze het geschil inzake het vroe ger aan Duitschiand toebehoorende eiland Yap tusschen de Vereenigde Staten en Ja pan is opgelost. Zooals men weet, had de Vredesconferentie aan Japan het mandaat over het eiland toegekend, Japan ontleende daaraan het recht van de uitsluitende con trole over den daarin liggenden belangrijken internationalen telegraafkabel. Amerika maakte daartegen bezwaar op grond van de bewering, dat Wilson in de verleening van het mandaat zou hebben toegestemd onder voorwaarde dat Yap zou worden geïnter nationaliseerd voor telegraafdoeleinden, zoo. dat Japan geen voordeel boven de anderen zou hebben. Japan ontkende, dat deze voor waarde aan het mandaat was verbonden. Hierna werden vele besprekingen gehouden, en vele nota's gewisseld, zoowel tusschen Amerika en Japan, als tusschen Amerika en de Geallieerden, zonder dat partijen tot over eenstemming geraakten. Japan bleef bezwaar maken tegen inter nationalisatie van het eilanu, maar gaf ten slotte te kennen dat het bereid was aan de Vereenigde Staten alle faciliteiten ten aan zien van het telegraafverkeer en alle privile giën op het eiland te verleenen; het de con trole te geven zonder tusschenkomst van Ja pan over het op Yap uitkomende eindpunt van den kabel GuamYap, die een schakel vormt in den Amerikaansohen kabel San FranoisooShanghay, en het de vrijheid te verleenen, alle gebouwen, die voor het be heer van de telegraaf noodig zouden zijn, op te richten en in stand te houden, Japan was verder bereid, soortgelijke concessies te ver leenen aan alle andere landen, die Yap voor telegraafdoeleinden mochten wensohen te be nutten. Het zou zelf echter het eiland behee- ren volgens de Japansche wetten. Naar de „Morningpost" nu uit Washing ton verneemt, heeft Amerika de door Japan voorgestelde oplossing ten slotte aanvaard. Er zullen nog wel enkele formaliteiten plaats moeten hebben, doch sleohts van on dergeschikte beteekenis, zoodat binnenkort een officieele verklaring van de oplossing tegemoet kan worden gezien. Onder deze omstandigheden is het zeer goed mogelijk, dat, zooals hedenmorgen werd gemeld, het Japansche gezantschap te Parijs nog geen bevestiging heeft ontvangen van de bereikte overeenstemming. Vrede tusschen de Vereenigde Staten en HongarQe. Het vredesverdrag tussohen1 de Vereenigde Staten en Hongarije is Maandag geteekend. OPPER-SILEZIE. De Volkenbondsraad en Opper-Sllezië. De algemeen© opinie te Genève is, dat de Raad van den Volkenbond in staat zal zijn, in de eerste week van October zijn advies te kunnen uitbrengen over de kwestie van O.-S. Een zonderling geval. Een secretaris van de Engelsohe oommis sie te Oppeln is in den trein Berlijn—Bres- lau overvallen. Op zijn aangifte zijn twee Polen als de daders op het station alhier ge arresteerd, van wie een, met name Wladis- laus Tomasslwitsj, zich ontpopte als Poolsch •luitenant en lid van de Poolsche veeverorde- ringscommissie. Hij droeg bij zijn arrestatie de Engelsohe officiersuniform. Bij zijn ver hoor, dat plaats vond in bijzijn van twee le den van de Engelsohe commissie te Breslau, FEUILLETON. Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. Drie dagen van Don's verlof waren nu om en ik kon het niet langer uithouden: ik had evenveel schuld als hij, misschien zelfs nog meer; ik zou mijn trotsoben nek huigen en naast ons mijn exuses maken aan heiden als het noodig wasl Ik wachtte op een goede gelegenheid en sloop weg, toen Castle niet luisterde; ik vond de gedachte aan wat ik op het punt stond te doen .afschuwelijk, maar leelijke medicijnen zijn dikwijls heel goed voor iemand; dus klemde ik mijn tanden op el kaar en ging ik door den tuin naar toet touis ernaast. Twee slapelooze nactoten toadden mijn langzaam terugkeerende kracht een heelen knak gegeven en ik voelde mij erg duizelig, toert ik mijn band naar de ibel ophief, die door het huis hoorde klinken en vervolgens wiachtte. Ik vermoed, dat ik een moreele lafaard ben, want toen ik daar stond, hoopte ik vu rig, dat er niemand thuis zou zijn; als ik het met mijn gevoel van waardigheid overeen had kunnen brengen, zou ik mij omgekeerd hebben en gevlucht zijn; maar juist toen! ik ■ulks overwoog, koorde ik het jankem ra» verklaarde hij, op een vraag naar de her komst van die uniform, dat hij deze uit Pa rijs had. DUITSCHLAND. De moord op Erzberger. De politie zet haar onderzoek naar den moord op Erzberger met groóten ijver voort. Ieder spoor, waarvan men aanneemt, dai het ook slechts een zwakke mogelijkheid zal bieden tot opheldering van den moord wordt gevolgd. Zoo is het ook te verklaren, dat op verschillende plaatsen jonge lieden zijn aan gehouden ervan verdacht de moordenaars te zijn. Dinsdagmorgen werden in Berlijn twee vroegere cadetten gearresteerd, van wie de een .in een Berlijnsche bioscoop tot een 'vriendin zou gezegd hebben, dat zijn vriend een der schuldigen was. De vriendin deed hiervan mededeeling aan de politie waarop beiden gearresteerd werden. Gebleken is, dat beiden omstreeks den tijd van den moord uit Berlijn afwezig zijn geweest. De beide personen hebben een alibi aan gevoerd dat thans nagegaan wordt. Hun uiterlijk komt in het algemeen met het signalement der daders overeen. Ook te Heidelberg zijn Dinsdagmorgen twee personen gearresteerd. Een der gear resteerden deed onmiddellijk na zijn arres tatie een poging tot zelfmoord, die tijdig be let werd. Ook hun signalement komt vrijwel met het signalement overeen. Bij beiden werd meer dan 100.000 mark gevondeni. Naar uit Oppenau gemeld wordt, volgt ook de politie daar een spoor, dat succes be looft. Een hotelier uit Oppenau heeft aan de politie meegedeeld, dat voor eenige dagen twee jonge lieden bij hem in het hotel ver toefden, waarop het signalement van toe passing is. De heide jonge mannen maakten iederen dag uitstapjes eni hadden het hotel Vrijdagmorgen, den dag na den moord, verlaten. Toen na hun vertrek de moord en het signalement bekend werden, viel de ver denking dadelijk op hen. De begrafenis van Erzberger. Berlijn, 81 Augustus. In het kleine, mooie stadje Bi.berach is Matthias Erzberger van daag begraven. Twaalf jaar geleden, hadden de katholieken uit dit stadje hem voor de eer ste maal haar den rijksdag .gestuurd. Het requiem zou om 10 uur worden gehou den, maar de bijzondere trein van rijkskan selier Wirth kwam met 10 minuten vertra ging te Biberach aan, zoodat de plechtigheid eerst later kon beginnen. Aan het station werd de rijkskanselier ontvangen door het lid van den rijksdag Bauser. De rijkskanse lier ©n de andere autoriteiten, die met hem uit Berlijn waren overgekomen, begaven zich vervolgens naar de kerk. De rijksdag was door voorzitter Loebe en door den be stuurder van den rijksdag gebeimrat Jung- heim vertegenwoordigd, de centrumsgroep zelf had vier afgevaardigden gestuurd. Ook de onafhankelijk socialisten waren vertegen woordigd. De regeering van Baden was vertegen woordigd door Bolz, minister van justitie, Graf, minister van 'binnen! andsche zaken, en Liesohing, minister van financiën. Om 1 uur werd de .stoet gevormd, die het lijk naar het buiten de stad gelegen roomsoh- katholieke kerkhof zou vergezellen. Nadat de godsdienstige plechtigheden hier waren verricht, nam rijkskanselier Wirth het woord om .te wijizen op de verdienste van Erzberger voor het rijk en voor de Duit- sche eenheid. Hij roemde de ongekende ar beidskracht van Erzberger en hoopte, dat het nageslacht hem beter zou waardeeren dan een deel der tegenwoordige generatie dat d'oet. Na den rijkskanselier hebben nog verschillende sprekers het woord gevoerd. Er werden ook een paar koren gezongen en vervolgens legden de verschillende delega ties de kransen op'het graf neer. den terrier en stappen in den gang en dan deed Joy zelf open. Zulk een mogelijkheid was mij nooit In de gedachte gekomen en hij verjoeg de wei nige zelfbeheersctoing, die ik nog bezait, toee- lemiaal. Ik kon geen woord bedenken om te zeg gen. Ik stond gewoon sprakeloos. Ik zag de hooghartige manier, waarop zij haar hoofd in den nek wierp, zag den kou den blik, die in haar oogen kwam en toen, wel, toen gebeurde er iets, waarover Ik ine mijn heele verdere leven geschaamd heb, want de schemerige tuin en bet gezictot van het meisje in de donkere gang dansten voor miijn oogen en ik toeb geen duidelijke her inneringen aan wat er verder gebeurde. HOOFDSTUK IV. „Het was de zon! Het is apo vreeselijk warm geweest vandaag! Ais u een oogenblik stil wilt zitten. O, lieve hemel, als vader maar wat whisky overgelaten had!" De laatste woorden deden me ondanks mij zelf lachen. Ik vond het zoo vreeselijk grap pig, dat iemand, die Mr. Augustus Lambert kende zooals zijn dochter hem toch kennen moest, verwacht, dat hij een drupje overla ten zou van iets, dat sterker was dan water. Ik trachtte me te vermannen; het kostte tmje echter heel wat inspanning. Ik zat in een grooten stoel in den gang en Joy stond naast mij met een flechtje vlie genden geest in haar hand en een bezorgden blik in haar oogent Zij gaf een zucht van verlichting, toen ik opstond. „Ik dacht, dat u ging sterven," zeide zij. „Misschien hoopt» n dat wel, eeida ik droogjes. m *3 -o a m kw F 'De Lever *sZeepnnjVlaöfdin^en.i De toon van de pers. De organen van links en rechts worden steeds scherper in hun uitdrukkingen. Naar aanleiding van het gebeurde te Pots dam eischt de „Freiheit" in een hoofdartikel onder het opschrift: „De aanval der arbei dende klassen" de onmiddellijke opheffing der verordening op het schieten van minis ter Heine. Volgens toet blad zou het gisteren niet tot zulke betreurenswaardige voorval len zijn .gekomen, wanneer er een verbod om te schieten had bestaan. Verder zegt toet artikel, dat toet geduld der arbeiders ten einde is, dat de provocaties niet meer geaccepteerd worden en dat de gansotoe arbeidersklasse aaneengesloten te gen de reactie den strijd zal aanbinden. De „Rote Fatone" publiceert een manifest van toet bestuur der eomm. partij; dat de heele eerste pagina inneemt. Daarin worden de Duitsche arbeiders naar aanleiding van den moord op Erzberger en toet gebeurde te Potsdam uitgenoodigd zich aaneen te slui ten om toet dreigende regime van knevelarij gezamenlijk te bestrijden. In toet manifest worden vier eischen ge steld, voor welker vervulling de arbeiders moeten strijden, n.1.: lo. Volkomen ontwapening der reactionai re organen (Orgesch, Stahlhelm, Eimwobner- wetoren, enz.) 2o. De verwijdering van alle openlijke en verkapte monarchisten uit de rijksweer, de regeeringsliohamen en de justitie. 3o. Verkiezing der suprieuren van Rijks- weer en veiligheidspolitie door de manschap pen zelf. Verkiezing der rechters door de arbeidende bevolking. 4o. Opheffing van den uitzonderingstoe stand in Beieren, Oost-Pruisen en Saksen. De conservatieve „D. Tagesztg." dreigt on der het opschrift: „Op weg naar de heer schappij van het gepeupel" met een staking in de levering der landbouwproducten. Mijne hoeren van de soc.-democratie, al dus het blad, bedenkt eens wat er gebeurt, wanneer de kringen, tegen welke gij den parlementairen kruistocht predikt, op hun beurt 'hun aanhangers te wapen roepen. Ge kunt niet naar het platteland. Wilt ge, dat de boer in het belang van zijn eigen be staan ten slotte moet zeggen: Gij Berlijn en Halle, Maagdenburg en Ërfurt, ge kunt toe zien. Wilt ge dat, mijne heeren? Weet ge wat dat beteekent? „Dat hoopte ik niet," zeide zij met een niet heel vaste stem. „Al haat ik u, daarom ben ik nog niet zoo onmienschelijk om u dood te wenschen." „Dank u", zeide ik vrij grimmig en stond op Het moet de hitte geweest zijn," zeide ik hortend, „en toet gevolg van toet vervloekte ziek zijn. Het spijt mij, dat lk u ongerust gemaakt heb. En nu zal ik maar gaan." Zij mompelde iets ongearticuleerds. „Waarom ben/t gekomen, als u weer zoo gauw weggaat?" vroeg zij verbitterd. Nu zij zekerheid had, dat er geen ©ogenblikkelijk gevaar meer dreigde, begon zij weer op haar oude, kortaffe, manier te praten. Ik voelde, dat ik een kleur kreeg, toch scheen het niet mogelijk een nadere verkla ring te geven. „U moet toch voor iets gekomen zijn," zeide zij. Ik kon heel goed zien, dat zij wist, waar voor ik gekomen was; daarom leek het mij het beste alles op te biechten. „Ik kwam om Don te spreken," zeide ik. „Om hem te zeggen geen dwaas te zijn en mijn exuses te maken als het noodig is. „O," zeide zij, „bent u tegen hem, ook al zoo onhebbelijk geweest?" Onze blikken ontmoetten elkaar. „U bedoelt natuurlijk, dat ik u beleedigd héb" zeide ik met inspanning van al imijn krachten. „Ik bied u miijtn exuus aain ik verzeker u, dat het mij erg spijt. Ik tooop, dat u het mij vergeven zult." Het was de moeilijkste verontschuldiging, die ik ooit in mijn leven gemaakt toeb. Want ik koesterde antipathie tegen het meisje. Zij haalde de schouders op. „O, wat dat betreft," zeide zij onverschil lig, „dat kan mij zooveel niet schelen, maar ais ik u was; zou ik lat hst vervolg eerst uf> Rechtsche bladen verboden. Dinsdagmorgen vond, naar het Hbl. ver neemt, bij den rijkskanselier een bespreking plaats, waaraan de Pruisische minister van financiën Dominicus deelnam en waarbij men zich bezighield' met de algemeene lijnen, die op grond der gisteren gepubliceerde ver ordening van den rijkspresident gevolgd zullen worden. De rijksminister van binnen- landsche zaken zal hedenavond een beschik king uitvaardigen, waarbij op grond dezer verordening acht rechtsstaande bladen, waarvan de strekking onder de bepalingen der verordening valt verboden worden; het verbod geld voor veertien dageni en treedt morgen in werking. Het is gericht tegen de volgende bladen: De „Deutsche Zeitung", het „Deutsche Tageblatt", het „Deutsche Abendblatt,, het „Spandauer Tageblatt", de „Völkischer Beobachter" (Miinchen), de „Miesbacher Anzelger", de „Stlddeutsche Zeitung" en het „Deutsche Woctoenblatt". Rechts en links. Zondag beproefden te Insterburg (Oost- Pruisen), soc. arbeiders een stoet van deelne mers aan een Tannenberg-herdenking te verbreken, welk plan de Schutzpollzei wist te verhinderen. Bij latere botsingen tusschen de politie en de soc. demonstranten vielen aan weerskanten gekwetsten. De syndicalis ten. kondigden daarop de algemeene af. Te Halle is het gisteren tot incidenten ge komen. In een feestlokaal, waar een Krieger- verein een feest vierde, kwam het tot woeste vechtpartijen met de binnendringende ar beiders; aan beide izijden vielen talrijke, ten deele zwaar, gekwetsten. De zwart-wit-roode vaandels in de zaal werden afgerukt. Maandagavond zou in een door de Duitsch- nationalen op touw gezette vergadering in Dessau de Duitsch-nationale leider, graaf Westarp, over den politieken toestand spre ken. De Dessausohe arbeiders maakten ech ter de vergadering onmogelijk. Reeds twee uur voor het begin was de groote zaal geheel met arbeiders gevuld. De sociaal-democraten maakten van deze gelegenheid gebruik om hunnerzijds in dezelfde zaal een groote mas sa-demonstratie tegen den moord op Erz berger te houden. kijken wie u voor u hebt, voor u geld aan- biedt" Zij zeide het heel kalm, «naar er klonk iets afschuwelijk scherps in haar stern. „Ja," zeide ik, „dat zal lk doen." Weer scheen zij mijn gedachten te lezen, want zij zeide plotseling: „Don is uit, miaar Ik verwacht hem gauw thuis." Ik vond de manier, waarop zij sprak, af schuwelijk. Het klonk alsof zij reeds ge trouwd waren en alsof lk de eerste de beste bezoeker was, die een praatje van een mi nuut of vijf kwam maken. Ik was jaloersch, hoor ik u zeggen. Ja, ik geloof, dat ik het was. „Ik wil de boodschap wel overbrengen, als u dat wilt," zeide zij. Ik antwoordde dadelijk niet. Ik zou heel graag toet touis uitgegaan zijn enl haar ge zegd hebben, dat er geen boodschap was en dat, als ik er een had, ik 'best in staat zou zijn die zelf tegen Don te zeggen, maar m'ju ingeving had mij gebracht waar ik nu was, en k had geen lust om een tweede, niet imeer goed te maken stommiteit uit te halen. U zoudt hem kunnen zeggen, dat ik, als hij wil komen praten, in mijn studeerkamer ben. Wij zuoden alles nog eens kunnen overwegen en „Neen," zeide zij, toen ik aarzelde en op hield. „Neen, dat ban ik niet," Ik keek haar boos aan. „Wat bedoelt u?" vroeg ik. „Als u met voorbedachten rade geprobeerd hebt den jongen tegen mij op te zetten Ik zweeg verder. Het diende nergens voor mijn ge duld nog eens te verliezen. Zij nam mij enkele ©ogenblikken goed op en zeide dan miet een grappjgen klank in haar stèm: „Weet u wel, dat ik vind, dat u voor een De betoogingen voor de republiek. Geen Incidenten. Berlijn, 31 Aug. De heden gehouden betoo gingen in den Lustgarden vódrr de repu bliek en tegen de monarchie zijn zonder eenig incident verloopen. Het aantal betoogers overtrof dat van alle vroegere demonstraties en bedroeg naar schatting ten minste 150.000 personen. De opmarsch der arbeiders en beambten ging van de verschillende bedrijven uit. Op alle straten, die naar den Lustgarten leidden, vormden zich stoeten van indrukwekkende 'grootte. De opmarsch naar de gemeenschap pelijke betooging was al om halfvier 'begon nen. Van alle zijden der stad kwamen op tochten met vaandels en opschriften aange- marcheexd. Men zag ook opvallend veel zwart-rood-gouden vlaggen. De „Vonwërts" en de „Freiheit" hadden reeds aangekondigd, dat ofschoon de partij- vlag de roode blijft, onder de zwart-rood- gouden vlag voor de veiligheid der repu bliek zou worden gedemonstreerd. Er hadden geen ongeregeldheden plaats, evenmin was dit het geval in tal van andere plaatsen waar betoogingen voor dia repu bliek werden gehouden. De oorlogsstiraldlgen. Kapitein Starkey, de eenigste overleven de van het stoomschip Torrington, dat 8 April 1919 tot zinken! werd gebracht door de U-boot 55, in de buurt van de Scllly-eilan- den, waarhij 84 menschen omkwamen, heeft Dinsdag zijn getuigenis afgelegd yoor toet politie-hof. Dit stond in verband met het oorlogsmis drijf van moord, waarvan Wilhelm Werner, de kapitein van den U-boot, die niet door de Duitsche overheid is gearresteerd, wordt besohuidigd: De vertegenwoordiger van de Engelsche regeering zeide, dat het schip van Gibraltar naar Barry Roads voer, en een kanon aan boord had, zuiver voor defensieve doelein den. De uitkijk zag reddingsbooten en( daar om werd de koers van het schip een weinig veranderd, opdat men hulp zou kunnen brengen aan mogelijk overlevenden. Plotse ling merkte de kapitein een torpedoboot op. De torpedo trof het schip, dat gehavend werd, maar niet zonk. Spoedig daarna kwam de onderzeeër naar boven, eni opende onmid dellijk het vuur op de Torrington, maar zon der succes; er werd niemand gedood, en het schip werd maar weinig meer gehavend. Daarna gaf Starkey de bemanning last in de reddingsbooten te gaan. Starkey, en de bemanning van een dier reddingsbooten, kregen last om op het dek van den onderzeeër te komen. Starkey ging naar beneden en' werd ondervraagd. Men be schuldigde hem van een zeeroover te zijn. De commandant van de U-boot merkte op, dat de bemanning voor zich zelf moest zor gen. Toen zij terugkwamen werd opgemerkt dat zij de provisies bij zich hadden, die uit de tweede reddingsboot waren genomen. De onderzeeër dook twintig minuten lang onder. De Engelsche matrozen op het dek werden' er afgespoeld en verdronken. Er was toen geen ander sdhip in zicht. De onder- zeëer kruiste ongeveer een dag lang in de huurt. Er werd vermoed, dat men de man nen in de re<Mingbooten op de een of andere manier uit dan weg had geruimd. De zee was volkomen kalm, en de reddingsbooten waren goed in orde. Terwijl Starkey gevangen was op de U- boot werden er nog twee schepen getorpe- Ingezonden mededeeling. Maagpijn, vrouw een heel aardige man zou zijn?" In miin heele leven ben ik nooit zoo uit het veld geslagen; de verbazende imperti nentie van dit alles maakte mij sprakeloos. Ik voelde het bloed naar mijn gezicht stroo men. Vergeefs trachtte lk een scherp ant woord te bedenken, dat haar toonen zou wat ik precies van haar dacht, maar iets in de uitdrukking van haar oogen joeg iedere ge dachte uit mijn hoofd, en plotseling keerde ik mij om en liep de toenemende duisternis in, niet wetend of ik op mijn hoofd of mijn voeten liep. „Weet u wel, dat ik vind, dat u voor een vrouw een heel aardige man zou zijn?" De woorden vervolgden mij in het huis en in de stilte van de studeerkamer. Ik ge loof niet, dat een andere vrouw in de wereld het gewaagd zou hebben zoo iets tegen me te zeggen. Hoe kon iemand met zoo'n meisje omgaan? Op welk een manier was het mo gelijk het haar precies te laten voelen wat een man van haar en van haar onbeschaamd heid dacht. Ik draaide het licht op en liet de gordijnen neer. Het was meer dan hopeloos te ver wachten, dat Don komen zou. Zij zou in geen geval mijn boodschap overbrengen, en als zij hem verteld had (wat ongetwijfeld het geval was), hoe ik haar had 'beleedigd, zou hij het nooit vergeven of vergeten. Castle klopte aan, om te zeggen, dat toet tijd voor me was om naar bed te gaan en voor het eerst in mijn leven snauwde ik toaar af. „Om 's hemelswil, laat mij toch met rust. Ik ga niet naar bed. Iedereen zou denken; dat ik een groot klein kind was Wondt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W, Indië p. zeepoet f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondageblad reep. f 0.57', 10.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f l,25,f 1,25, f 1.60 Loese nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIENs 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. raeded. (koiombr. als redac. teket) 60 et, Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v, 14 reg. 50 ct., elke regel meer 10 ot. bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. 8) krampen, brekingen, slechte spijsvertering, ver stopping enz. moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpillon, het ideale, zacht werkende laxeermiddel. Prijs f 0.65 per flaeon, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1