VRAAGT Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. No. 5449 ZATERDAG '3 SEPTEMBER 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag EED ACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 BUITENLAND. Opper-Silezlë voor den Volkenbond. Uit Parijs werd Donderdag gemeld: Te Genève hebben leden v#n den Raad van den Volkenbond' al talrijke particuliere ge sprekken over Opper-Silezië gehouden. Al- leer stemming la optimistisch. Men verwacht de uitspraak tegen begin October. Onderzoek ter plaatse en verhoor van Poolsche en Duit- sche gedelegeerden zou uitgesloten zijn. Hij mans echter heeft het laatste voorgesteld en eenige bladen meenen, dat hij het pleit zal winnen. Slechts de Chineesche en de Bra- ziliaansche vertegenwoordiger kunnen in aanmerking komen als definitief rapporteur. Onder deze omstandigheden kan de raad in plaats van aan een rapporteur aan een com missie de bestudeering van het vraagstuk opdragen. De commissie voor de bewapening komt voor ernstige beslissingen te staan. Jouhaux zal beperking van den aanmaak van oorlogs tuig voorstellen. Bourgeois verlangt stipt toe zicht pp de inlichtingen, waartoe de landen, die bij den Volkenbond zijn aangesloten, aam gaande bewapening verplicht zijn. De raad van den Volkenbond heeft in zijn Donderdagmiddag te vier uur gehouden tweede zitting het program vastgesteld der procedure voor de regeling der O.-S.-quaes- tie. Hij deed het dienaangaande genomen besluit dadelijk aan de pers imededeelen, in het volgende communiqué: Ten einde den raad in staat te stellen zich in volledige onafhankelijkheid een rniee- ning te vormen! over de hem voorgelegde quaestie, hebben de leden het eenparig ge- wenscht geoordeeld het voorafgaand onder zoek er van toe te vertrouwen aan de verte genwoordigers van België, Brazilië, China en Spanje, die nog niet aan de reeds plaats gehad hebbende bestudeering en 'bespreking hebben deelgenomen. De vertegenwoordigers dezer mogendhe den zullen tot taak hebben de verschillende elementen van het probleem te bestudeeren zoowel aan de band der door den Oppersten Raad overgelegde documenten, als met be hulp van alle andere bronnen van Inlich tingen. Zij zullen het reöht hebben het advies in te winnen, dat hun nuttig voorkomt en zich de noodlge technische raadslieden te assu- meeren. Het is gewenscht, dat de techni sche raadaslieden, die aangewezen zullen worden, geen deel hebben! genomen aan de vroegere bestudeering en bespreking der quaestie en dat zij zooveel mogelijk gekozen worden uit personen, de reeds 'hebben mee gewerkt aan werkzaamheden voor de tech nische organisaties van den Volkenbond. Ten einde plaatselijke aanwijzingen' te verkrijgen, die van nut kunnen zijn, zullen inwoners (Duitschers en Polen) van de ge bieden van Opper-Silezië kunnen worden gehoord. De vertegenwoordigers kunnen voor hun doel over de dienstenl van het secretaraat beschikken. Zij zullen hun werkzaameden vrijelijk ver richten, zonder dat er eenige procedure wordt vastgesteld. Zij zullen verantwoor ding doen aan den raad, die de zarfk zal blijven volgen en lede oogenlblik zal kunnen bijeenkomen om de resultaten van de bestu deering der quaestie te onderzoeken. DUITSOHLAND. Na den moord op Erzberger. De redactie van de Karlsruher Badische Presse ontving een door Cunctator ondertee- kende kaart uit Gossensasz, dat op Ita- liaansch gebied, aan den overkant van den Brenner, is gelegen. In deze kaart wordt medegedeeld, dat de moordenaars van Erz berger de Tiroler grens achter zich hebben. Terzelfder tijd ontving de hoofdcommissaris van politie te Berlijn een brief uit Stettin, waarin de moordenaars hem mededeelden, dat zij erin geslaagd waren, per schip naar het Oosten te ontkomen. Men vermoedt alge meen, dat al deze mededeelingen slechts het doel hebben, de politie te misleiden. In een interview met een vertegenwoordi gervan de Wurtemib ergsche Zentrums Kor- respondenz heeft de rijkskanselier, dr. Wirth zijn meening uitgesproken over de gevolgen, die de moord op Erzberger met zich zou kunnen brengen. Hij wees op het onheil dat het chauvinisme in de laatste weken zoowel in het buitenland als in het binnenland heeft veroorzaakt. Terwijl het rijk tegenover het 'buitenland een beroep doet op het democra tisch recht op zelfbeschikking, zijn er op dit oogenblik krachten aan het werk, om de rijks politiek te compromitteeren. Men zou kun nen gelooven, dat sommige kringen er be hagen in scheppen de buitenlandsche politiek van Duitschland in een nieuwe atmosfeer aan haat en argwaan te storten. Als een donderslag aan helderen hemel komt in deze atmosfeer het bericht van den moord op Erzberger. Het heele volk is er door in beweging gekomen. Zeker, er zijn kringen die hun vreugde over het gebeurde niet verbergen, en de daad zelfs verheerlij, ken, maar het zaad, dat zij strooien zal slechte vruchten opleveren. Dit geldt niet voor de beroering bij het democratische ar beidersvolk. Niet alleen de republiek is in gevaar maar de staat en zijn orde kunnen door de propaganda van rechts, die een te genbeweging van links uitlokt, ernstig wor den bedreigd. De moord op een burgerlijk politicus, wiens levensdoel de democratische volksstaat was, heeft het links-georienteer- de proletariaat vereenigd. Misschien verheu gen er zich sommige waanzinnige elementen der rechterzijde over, in de hoop, de gema tigde burgerlijke elementen voor de rechter zijde te kunnen winnen. Zij vergissen zioh echter. Op het katholieke congres te Frank fort heb ik gezien, hoe een christelijk-den- kend volk van arbeiders tegenover den moord staat. Nooit heb ik in een vergade ring zulk een verontwaardiging tot uiting zien komen als daar, toen de moord op Erz berger ter sprake kwam. De rechterzijde kan nu zien, hoe elke poging om de republiek aan te tasten door de heele Duitsohe arbei derswereld, met Inbegrip van de christelijke arbeiders, zal worden beantwoord. Beieren en het rijk. De oorrespondent van de Rheln. Westf. Ztg. meld uit Mtlnchen: De. Beiersohe kabi netsraad heeft Woensdag vergaderd. Of schoon geen officieel bericht over de beslui ten is verschenen, meen ik te weten dat Beieren een scherp protest tot de rijksregee- ring zal richten dat oök over de uniform kwestie zal loopen. Het heeft de Beiersche regeering bevreemd dat de rijksminister van binnenlandsche za ken haar eenvoudig telegrafisch de schor sing van twee Beiersche bladen heeft mede gedeeld en haar opdroeg voor de uitvoering van dit hevel te zorgen. Verder verwacht de oorrespondent dat de Beiersche regeering zal protesteea-en tegen de rijksverordening tot bescherming der re publiek. Deze verordening heeft te Mun- ohen een ongunstigen indruk gemaakt, om dat men er een inmenging in de uitvoeren de macht van Beieren in ziet. Men vreest dat de rijksregeering op aandrang der socialis tische partijen over hst hoofd der Beiersche regeering hun den uitzonderingstoestand in Beieren zal opheffen. Mocht zij dit doen, dan ware een conflict tusschen Munchen en Berlijn onvermijdelijk. De massa-moordenaar Grossmann. Uit Berlijn wordt aan de „Tel." gemeld: Berlijn, 1 Sept. Het geval van den vrou wenmoordenaar Grossmann neemt een karak- ter aan, dat in de annalen der crimineele ge schiedenis op zichzelf staat. Het is op het oogenblik het voornaamste onderwerp der gesprekken van het Berïijnsche publiek. Het gerecht heeft een bewijsmateriaal ver zameld, waartoe alle faculteiten der gerechte lijke wetenschap, de geneeskunde zoowel als de scheikunde, en voorts een groot aantal getuigen van beiderlei geslacht hebben bijge dragen. Het bewijsmateriaal is zóó overstel pend, dat Grossmann er door overdonderd is. Men verwacht dat hij zijn hardnekkig ont kennen zal laten varen en een uitvoerige be kentenis zal afleggen. Grossmann wordt ervan beschuldigd: lo. met ongeveer zestig vrouwen en meisjes sa distische en ontuchtige handelingen te heb ben gepleegd; 2o. een groot aantal vrouwen vermoord te hebbeji en de lijken deels in stukken gesneden, deels verbrand te hebben. Het aantal dezer vermoorde vrouwen be draagt naar schatting minstens 12 èc 15, waar mede echter niet gezegd is, dat het aantal niet grooter is, daar deze massamoordenaar zijn bedrijf waarschijnlijk reeds jaren uit oefent. De derde beschuldiging is feitelijk te gru welijk om neer te sohrjven', en wij zullen on zen lezers dan ook deldgrijselijke bijzonder heden, welke door de Duitsohe bladen worden weergegeven, besparen, en volstaan met de imededeeling, dat Grossmann er ook van wordt beschuldigd het vleesch zijner slacht offers voor een deel ook voor mensohelijk gebruik te hebben toebereid en als kalfs- vleesoh te hebben verkocht. Alle punten van het bewijsmateriaal steu nen op nauwkeurige onderzoekingen. Den gerechtelijiken arts, professor Strauob., werd verzocht, de in de keuken- en 'kamerkachels gevonden asoh te onderzoeken. Volgens de methode-Strauoh werd de asch gezift, en het daarna ingestelde onderzoek leverde even verrassende als bezwarende resultaten op. In de asch werd een groQt aantal kleine over blijfselen van beenderen gevonden, die op grond van nauwkeurige anatomatische ver gelijking van menschelijken oorsprong ble ken te zijn. Het izijn deels overblijfselen van vingerkootjes, deels van borstkassen, schou derbladen enz. Bovendien vond professor St ranch ln de asch een groot aantal stukjes metaal, de overblijfselen van vrouwenklee- dlngstukken. Even bezwarend zijn het rapport en de conclusies van den chemischen deskundige, dr. Barnes. Onder de ln beslag genomen voorwerpen bevond zich een koffiezak, waar- In zich koffie-erzats bevond, vermengd met 2.7 gram cyankall. Ook werd een stuk cyan- kali van 17 gram gevonden. Onder het ln be slag genomen keukengerei bevonden zich Ingezonden mededeellng. twee groote messen met platte heften, z.g. slagersmessen; hierop zijn sporen van men- sohenbloed geconstateerd. Ook aan een in be slag genomen; houten potlepel, alsmede aan twee groote lepels en een stamper kleefde bloed. Op een stoelkussen vond men vrouwenhaar. Een linnen zak was geheel met menschen- hloed gedrenkt. Dit is de zak, waarvan de ge tuigen onder eede verklaarden, dat Gross mann hem vaak gebruikte om er voorwerpen in weg te dragen, die hij dan op verschillende plaatsen in het water wiierp. Buitengewoon belastend is ook het resul taat van het scheikundig onderzoek der bij Grossmann gevonden en in beslag genomen keukenaanreohtbanlk. Uit het nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat de bank een groot aantal diepe kerven vertoont, waaruit gecon cludeerd: kan worden, dat hierop dikwijls vleesch met groote kracht is klein gehakt. In de kerven zijn kleine deeltjes vet en 'bind weefsel gevonden, die, naar uit het onderzoek blijkt, afkomstig zijn van menschelijke lioha- men. Ook de talrijke bloedvlekken in de scheuren der bank zijn herkend als men- schenbloed. (Donderdag werd- de moordenaar geconfron teerd met eenige vrouwelijke getuigen, met welke hij sadistische handelingen heeft ge pleegd, doch die door een of andere oorzaak niet zijn vermoord. Hij volhardde bij zijn hardnekkig ontkennen. ENGELAND. Loonsverlaging. Er zal in den loop van deze miaand in tal van industrieën een nieuwe loonregeling in gevoerd worden, die in overeenstemming is met de gewijzigde kosten van het levens onderhoud en wel krachtens vroeger tus schen werkgevers gesloten overeenkomsten. Officieel wordt medegedeeld dat bij de her ziening 2,750,000 arbeiders in 55 industrlën betrokken zijn. Dure herstellingen. De 'groote Tower-brug te Londen, de eeni ge over de Theems, die geopend kan worden, om de zeeschepen tot binnen de stad te doen komen, zal de volgende zes maanden onder handen genomen worden door een honderd tal schilders. Het werk zal nacht en dag, in de week en Zondags, zonder ophouden wor den voortgezet. Er wordt berekend dat meer dan 60 ton loodwit alleen noodig zullen zijn. Met de noodige herstellingen, die gedurende den oorlog achterwege bleven, zal het heele karweitje ongeveer 20.000 pond sterling kos ten. IERLAND. De onlusten te Belfast De lieden die voor de rustverstoring te Belfast verantwoordelijk zijn, bepalen zich blijkbaar tot een groep van de gemeenschap, onder wie godsdienstige verschillen al vroe ger dikwijls tot botsingen geleid hebben. De tusschenkomst van de troepen die te Belfast waren en verder ontboden waren, heeft, naar verluidt, de orde hersteld. Elders ln Ierland is het bestand goed ln acht geno men. De „lial8on"-officieren van weerskan ten hebben zonder moeite kleine geschillen kunnen regelen. Met acht het mogelijk, dat de onlusten te Belfast de oorzaak zijn geweest, dat Sinn- Fein zoo lang met zijn antwoord getalmd heeft. Men verwacht het in elk geval van daag te Londen. De broodfabrieken te Bruree in Limerick hebben geweigerd den eisoh van het vakver- hond van transportarbeiders tot wederin- dienststelling van twee man die ontslagen waren, in te willigen. De vakvereenigLng nam daarop bezit van de molens en bakke rijen en heesch de roode vlag. Zij plakt een biljet aan met de woorden „fabrieken der sowjet-arbeidars. Wij maken brood, geen winst" BRITSCH-INDIE. De opstand. Een afdeeling Engelsche troepen, die ln auto's naar Malapuram ging, werd aange vallen door meer dan 4000 Moplah's, die zich in een dal hadden verscholen!. Twee soldaten en een inspecteur van politie zijn gedood en versoheiden soldaten gewond. De verlie zen der Moplahs zijn niet vastgesteld, mlaar er zijn verscheiden gedood. Er zijn honderd geweren van de Moplah's bemachtigd. ZUID-SLA VEE. Opstand. Volgens de Poster Lloyd heeft een opstan dige beweging in Zuld-Slavië zich van Sera- jewo zich over geheel Bosnië en Herzecowi- na uitgebreid. TURKIJE. De oorlog ln Klein-Azië. De slag aan de Sakaria, waarin de Tur ken van Kemial de overwinning reeds had den opgeëisoht, schijnt ten slotte een ande ren keer te hebben genbmen, dan zich eerst liet aanzien, dat hij- nemen zou. De Grielc- sche berichten luiden, dat de tegenstand van Kemal's leger aan de overzijde van de rivier gebroken is en de Turken op Angora terug trekken. Deze gang van zaken is misschien Ingezonden mededeellng MATIGHEID, opgewektheid en frissohe lucht, geregelde gewoonten, de noodige rust en slaap lichaamsbeweging en een zorgzame leefwij ze is wat de natuur vraagt om uw lichaam Ln goede oonditie, uw nieren gezond, en uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijn in den rug, hoofdpijn, urinekwalen en water zuchtige zwellingen een gevolg zijn ran uw leefwijze? Te zwaar eten, het voortdurend gebruik van alcohol, te veel rooken, het zioh te wei nig beschermen tegen heft klimaat, onmatig fdpijn, urinestoornissen, wo ningen, de last. Rugpijn, hoofdr terzuchtlge zwellingen, niergruia en duize ligheid zjjn verschijnselen van te veel urine zuur in het bloed en er bestaat gevaar voor nier- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren bij. door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze werken niet op de ingewanden dooh zijn een betrouwbaar en veilig nderge- neesmlddel onder alle omstandigheden. De echte Foster's Rugpijn Nierennillen, voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket, zijn te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 9», 1.76 per doos. ^#OtH U A EP ril |M Is dsn volgenden dag nog even smakelijk en voedzaam; de mooie blanke kleur van het kruim waarborgt den afnemer bovendien, dat prima bluem FEUILLETON. Naar het Engelsch van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. 10) Dan lachte ik en werd wat kalmer. „Loop me niet zoo vreeselijk achterna, dan ben je een goede ziel," zeide ik. „Ik mankeer niets. Ik voel me vanavond veel beter." Zij nam mij eens goed op. „Ja, u ziet er beter uit, Mr. David, dat is zoo," stemde zij met tegenzin toe. „Dat bomt, omdat u vandaag niet uit geweest bent." „Ja," was mijn schuldbewust antwoord, „dat bomt, omdat ib vandaag niet uit ge weest ben." Zjj ging heel voldaan weg en liet mij al leen aan mijn gedachten over. Ib hooide het bek van het huis naast ons opengaan en Don's gefluit; dan hoorde ib zijn stap op het tuinpad en het opengaan van Lambert's voordeur. Het meisje zelf zou hem natuurlijk bin nenlaten, dacht ik boos. Ongetwijfeld zou den zij elkaar een zoen geven; ongetwijfeld trachtte mijn gedachten van hen af te zetten. Het ging in ieder geval mij1 niet aan. Ik nam een boek en trachtte te lezen, mlaar het was een idiote liefdeshistorie en ik gooide het weer neer. Ik keek op de klok r- bijna elf uurl Alle hoop als die er geweest was dat Don komen zou, vervlogen! Ik loosde een zucht en stond op; per slot van rekening kon ik net zoo goed naar bed gaan; ik had mijn hand al op den knop, om het licht uit te draaien, toen er zacht op de voordeur geklopt werd. Ik luisterde en weer hoorde ik het; ik ging naar de gang, deed den grendel van de deur en Don stond voor mij. Het licht achter mij viel op zijn gezicht een sullig uitziend gezicht en hij sloop met gebogen hoofd langs mij, toen ik wat ter zijde ging staan om hem binnen te 1'atea Hij liep de studeerkamer in en ik liet de voordeur open staan en volgde hem. Met den besten wil van de wereld kon ik niets bedenken om een gesprek te beginnen en ik vermoed, dat zulks ook met hem het geval was, want zeker twintig seconden spraken wij geen van beiden een woord. „Voor den duivel!" riep ik dan uil Ónze blikken ontmoetten elkander. „Ik kom u vergiffenis vragen/, sir," barstte hij los. „Ik heb mij gedragen als een jong veulen." Hij ging eerst op zijn eene, dan op zijn andere been staan en keek de kamer rond, vóór hij zijn blik weer op mij vestigde. „Is het weer in orde?" vroeg hij ang stig, precies de manier, waarop hij het jaren geleden vroeg, wanneer hij als schooljongen in mijn kamer kwam, om een! uitbrander te krijgen. Ik stak hem de hand toe. Wat had zij hem verteld, vroeg ik me af. Er was absoluut geen wrok in zijn manier van doen te bespeuren, alleen een opluch ting bij de 'gedachte, dat alles nu weer in orde was. „Ik zou graag morgen met Joy hier ko men thee drinken!," zeide hij dan, keek hem wezenloos aan. „Kan het?" vroeg hij, terwijl hij een kleur kreeg. Hij 1 Hij beschouwde het als vaststaande dat ik geoaptuleerd had, dat kon ik zien; het kwam niet ln hem op, dat ik nog niet besloten! had het meisje naast ons als zij offioieele flanoée aan te nemen. Ik trachtte het op een ac- coordje te gooien. „Ik ben bang, dat zij niet zal komen," zeide ik. „Ja, ik geloof zeker, dat zij weige ren zal." „Dat zal zij niet. Het plannetje is van haar uitgegaan Hij hield op en keek mij schuldbewust aan. „Bet ie ©en kranige meid, wat u en de oude Jardine ook van haar mogen denken," ging hij voort. Zij heeft mij vanavond hierheen gestuurd na tuurlijk ik wou graag komen en ik ver moed, dat zij het gezien heeft; maar in ieder geval heeft zij gezegd, dat het mijn p'.'cht was zij beweerde Heeft zij' je verteld, dat zij twee dagen geleden hij mij geweest is?" viel ik met doo- delijke kalmte in de rede. Ik meende de bedoeling van dezen nieu wen strategisohen zet te zien. Don met het vooruitzicht van mij te erven was oen for tuintje; maar Don zonder financieel© voor uitzichten, niets! Daarom moest ik gunstig gestemd worden. Don keek mij verbaasd aan. „Joy hier geweest! Dat kan niet. Waar om Hij hield op en fronste zijn wenk brauwen. „Zij is hier geweest," zeide ik. „Zij zat in den stoel, waarin jij nu zit; zij wou weten of mijn verzet tegen jullie engagement defi nitief was Don keek boos, hij sohoen het nieuws niet erg prettig te vinden. „Zij heeft er mij geen woord van gezegd." Hij liep zenluwachtlg de kamer op en neer. „Ik mag door den grond zakken, als ik vrouwen begrijp," zeide hli eindelijk. „Ik heb nooit beweerd, dat ik ze begrijp," antwoordde ik. Er volgde een korte stilte. „In ieder 'geval kom ik met haar theedrin ken," zeide Don wat opgewekter. „Als zij wil komen,' antwoordde ik. Ik twijfelde nog steeds. „Dat wil zij zeker," zeide Don vol vertrouwen En inderdaad zij kwam. Zij had haar ap pelgroen japonnetje en de kleine witte sdhoentjes met de gespen aan en de zon scheen precies zooals zij geschenen had, toen zij op den arm van miijn leuningstoel zat Wij dronken thee in de eetkamer en Castte had voor een prachtige collectie cakes ge zorgd, waarop zij heel trotsch was. „We hebben niet lederen dag zoo'n thee fuif, Mr. David," zeide zij tegen me, toen ik vóór het meisje naast ons kwam een inspectietocht naar de eetkamer maakte. Ik wil heel graag bekennen, dat ik me erg zenuwachtig voelde, en ik wist, dat Don het ook was. Geen van beiden hadden we geluncht en wel tienmaal bad hij tegen me gezegd: „Ik hoop, dat u haar op haar gemak zult zetten. Zij is heusch heel aardig, als u haar op de goede manier aanpakt het is een kraan van een meid." „Ik zal mijn best doen," verzekerde ik hem. „Maar de gezellige kant van het leven is nooit mijn fort geweest." „O, dat komt best in orde," lachte hij, ter wijl hij met zjjn hand over zijn haar streek, waarop hij zooveel olie gesmeerd had, dat het eruit zag, alsof het nooit meer rechtop zou staan. Hij nam mij eens goed op en zeide dan verlegen: „Zoudt u niet een andere jas aantrekken?" Nu was lk dat al lang van plan geweest, maari ik wilde dat niet bekennen, waarom ik met goed geveinsde onnoozelheid ant woordde. „Een andere jas aantrekken? Is deze dan niet goed?" Don kreeg een kleur. „De blauwe is mooier," zeide hij. Ik ging naar boven en keek in den spiegel van mijn linnenkast. Ik ben niet ijdel; ik heb geen enkele reden om ijdel te zijn; maar ik moet bekennen, dat ik me met wat meer belangstelling in oogen- schouw nam, nu een vrouw al was het dan ook maar het meisje naast ons de meening uitgesproken had, dat ik voor een vrouw een heel aardige man zou kunnen, zijn. Een groot, vrij mager spiegelbeeld met plechtige oogen keek naar mij terug en ik voelde iets als afgunst bij het denken aan Don's robuuste kracht Geen wonder dat het meisje naast ons van hem hield. Maar ik trok een andere jas aan en ging dan naar beneden, om me door Don te laten inspecteeren. Hij kwam juist met eenj licht- rose roos in zijn hand uit den tuin. „Je wilt toch niet, dat ik die in mijn knoopsgat steek?" vroeg ik. „Zij was afgebroken," zeide hij vlug, ter wijl hij een vuurrood© kleur kreeg. „Ik vond het jammer de roos te laten sterven en daar om. heb ik ze geplukt" Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p, p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. Indië p. zeepost f 2.60; id.p.mail en overige landen f4.20. Zondagsblad reep. f 0.576, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25,f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 et., fr. p. p. 6 ct. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redae. tekst) 60 et. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg..50 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitb. (adres: Bur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-nio. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). (Zomert\jd). Maan Zon Hoogwater Sept. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 4m. 9.15 a. 8.35 6.16 7.4010.2010.50 Maand. 5 10.32 9.4 6.17 7.38 11.— 11.35 Dinsdag 6 11.40 9.37 6.19 7.36,11.5012.25 Woensd. 7 12.54 10.15 6.20 7.34 12.40 1.— 10.56 6.22 7.32 1.5 1.60 11.44 6.24 7.30 1.50 2.15 12.36 6.26 7.28 2.4Q 3.20 Dond.d. 8 Vrijdag 9 Zaterd. 10 1.56 2.52 3.40 Dros' Advocaat «MixfcJIlWUf 5» DfiwUU verwerkt wordt. Vol-Melkbrood 28 oent, Witbrood 24 oent, Brulnbrood 20 oent. k VWQ,I

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1