DB NIEUWE KRUISERS. TWEEDE KAMER. Tabaksvergiftiging. De Sultan. Te verbeteren records. De vrouwen van thans. WIJ geven hierbij een schets teekening van de nieuwe kruisers, (schaal 1 600) waar van de tweede, de „Java" Zaterdag 6 Aug. te Vlissingen te water werd gelaten. Het schip heeft een lengte van 158 M., bij een grootste breedte op buitenkant pantser vtan 16 M. en een holte van. 11.10 M. In ge heel uitgerusten toestand bedraagt de diep gang 5J30 M. en de waterverplaatsing 7050 ton. De bewapening zal bestaan uit 10 kanon nen van 15 c.M. snelvuur, lang 50 kaliber, en 4 kanonnen van 7.5 c.M., tevens anti-lucht- vaartgeschut, lang 55 kaliber. Het schip heeft een bescherming, bestaan de uit een pantserdek over nagenoeg de ge- heele lengte van den romp, in het midden gedeelte horizontaal, dik 2.5 c.M., en in de zijden schuin afloopend, dik 6 c.M., voorts een pantsergordel, dik 7.5 c.M. over een lengte van 120 M. De commandotoren krijgt oen pantsering van 125 c.M. dikte. Het machine-complex bestaat uit acht dub bele, uitsluitend met olie gestookte waterpijp- ketéls en drie turbines, van een gezamenlijk vermogen van ongeveer 65.000 as-paarde- krachten, welke aan het schip een snelheid Van 30 mijl moeten geven. Gedurende een proeftocht van 6 uur moet deze snelheid volgehouden worden. De voor raad brandstofolie is voldoende voor een wer kingsfeer van 4800 mijlen bij 12 mijls snel heid, en van 36000 mijlen bij 15 mijls snel heid. Het schip wordt voorzien van 6 zoeklich ten met een spiegelmiddeilijn van 1200 m.M. De bemanning zal bestaan uit een comman dant en 29-officieren, 50 machinisten en on derofficieren en 40 korporaals en minde, ren (matrozen, stokers en mariniers), dm totaal 480 man. «~o Op 1 Januari 1919 bestonden in ons land 216 vakbonden' met 6468 afdeelingen en 479.350 leden. Op 1 Januari 1920 was dit resp. 248, 8418 en 650.114. Het totaal der inkomsten over 1920, met uitzondering van de 'Organisaties van hotel- en teunstpersoneel, die geen gegevens zoenden, bedroeg f 8.153.151. Over 1919 was dit (met uitzondering van de organisaties van hotel personeel. opizichtexs-teekenaars en sigaren makers) 7 4.339.453. De uitgaven van de organisaties bedroegen, zonder de uitkeeringen, in totaal 4.184.792 over 1920. Over 1919 was dit f 2.231.122. Terwijl het totaal der uitkeeringen over 1020 ƒ8.216.113 (zonder werkloosheidsonder steuning) bedroeg, komt voor rekening van de uitkeeringen bij staking en uitsluiting een bedrag van f 2.274.161 of ruim 70 pet. (De organisaties van bouwvakarbeiders en transportarbeiders met resp. 734.288 en f 910.048 namen het grootste deel van het totaal der uitkeering voor staking en uitslui ting voor haar rekening. Over 1919 was het totaal der uitkeeringen 1.255.936; die voor staking en uitsluiting bedroegen 733.307 of bijna 69 pot.- van het totaal. Voor uitkeering bij ziekte werd in 1920 uitgegeven 442.405 en in 1919 f 334.140. Aan idtkeering bij sterfgevallen in de beide jaren resp. 54.193 en 48.169. De totale inkomsten werden gedurende 1920 door de uitgaven overtroffen met ƒ2.756.000. Het gezamenlijk vermogen der ■wterkloosheidskassen, dat op 1 Januari 1920 941.000 bedroeg, wijzigde zich hierdoor per 1 Januari 1921 tot een nadeelig saldo van 1.815.000. Per 1 Januari 1921 hadden de werkloos- heidskassen van 15 bonden een vermogen, namelijk: bouwvakarbeiders 162.000, 3 bon den van 50.000 tot f 100.000, 8 van 26.000 tot 60.000, 4 van 10.000 tot f 25.000 en 4 van minder dan 10.000. Op denzelfden datum hadden 7 werMoos- heidskassen een nadeelig saldo, en wel: dia mantbewerkers 1.842.000, sigarenmakers 487.000, 2 van 15.000 tot f 60.000 en 3 van minder dan 6000. De Kamer houdt zich Donderdag allereerst bezig met de 'beraadslaging over eenige aan gevraagde interpellaties. Het betreft de in- ferpeliaties-Marchant aangaande de laatste re constructie van het Kabinet, De Jonge betref fende de staking aan de Domaniale mijn te Kerkrad©, Schaper inzake woningbouw, Teen stra inzake de kosten 'der begrooting van de Zuiderzee, Van Ravesteyn inzake de gevan genhouding van Groenendaai. Nadat deze zijn vastgesteld, wordt een «mendement-tSnoeck Henkemans op art. 87 der Kieswetwijziging om 20 namen op één lijst te plaatsen In plaats van 10, verworpen. Daarna wordt beraadslaagd- over een amen- dement-Albarda cm aan kiezers, die op den dag der stemming verhinderd zijn en dit aan nemelijk maken, op minstens twee dagen als nog de gelegenheid tot stemmen te geven. De heer Rutgers ontwikkelt eenige bezwaren hiertegen. De heer Drion, ofschoon het denk beeld, dat er aan ten grondslag ligt, gelukkig achtend, meent, dat de praktijk moeilijkheden zal oplevereen. De heer Beumer bestrijdt 's heeren Rutgers' .bezwaren. Ook do Regee ring heeft bezwaren. De behandeling wordt, op verzoek van interpellant, geschorst. Een amendement van denzelfden om de lessenaars af te sluiten, teneinde de geheime stemming beter te waarborgen, wordt verworpen, hoofd zakelijk om de (hooge kosten, die het mede brengt. De heer Kolthek bespreekt den stemplicht en doet ©en beroep op de afschaffing daar van. In dit art. (71) wordt tevens beslist, dat de Koningin vrij is van stemplicht. Het ar tikel wordt aangenomen. Een amendement om kiezers, die analphabeet zijn te doen bij staan, wordt aangenomen. (Later blijkt, dat de stemmen staakten, zoodat overgestemd moet worden). Voorts allerlei technische debatten (over voorkeurstemmen, etc.). Vrijdag voortzetting. Vergadering van Vrijdag. Bij herstemming over het amendement-Al- barda, betreffende bijstand aan amalphabe- ten wordt dit verworpen. Een amendement van denzelfde tot invoering van een lijstkies- deeler wordt aangenomen, eveneens een sub amendement van dezen heer op -het amende- ment-Drion strekkende om in plaats van 1/5 van den kiesdeeler de helft te eischen om een candidaat gekozen te verklaren. Van de rest allemaal technische veranderingen valt niets te vermelden. Ook niet van de wijziging der Provinciale wet, die daarna aan de orde Is. Een iamendement-Van de Laar om in de Gemeentewet den -eisch te stellen, dat in plaats van 75 van den kiesdeeler slechts 50 inoodig is om een candidaat voor den gemeenteraad verkozen te verklaren, wordt na eenige discussie verworpen. Eveneens een van den heer Albarda om te bepalen, dat in gemeenten van meer dam 20.000 zielen de tus- sdhentijds opengevallen plaats als de lijst is uitgeput, tot de volgende algemeen© verkie zing onvervuld blijft. Spr. .acht het een be zwaar dat thans soms politieke verschuivin gen plaatsvinden, hetgeen de Kamer blijk baar, waar het hier gemeenteraden betreft, niet dealt. De heer Wijnkoop vroeg verlof voor eene interpellatie over eventueelen steun aan de Sovjet-republiek en de diplomatieke verhou dingen tusschen Nederland en dit land, over welk verzoek Dinsdag a.& zal worden beslist. Op een te Dresden gehouden geneeskun dig congres werd door Prof. Kulbs uit Keu len de aandacht gevestigd op de opvallende schade welke aan de gezondheid wordt toe gebracht door het in groote hoeveelheden rooken van sigaretten. Verschillende van zulke overmatige sigarettenrookers vertoon den als op den voorgrond tredend ziekte- symptoom ernstige storingen in de spijsver tering en opvallende vermagering, zooals deze anders slechts pleegt voor te komen bij stofwisselingsziekten in vergevorderd sta dium. Hetzelfde ziekteverschijnsel in even- groote mate had Dr. Lieber-Meister te Düren waargenomen. Ook hij wees op het voorko men van storingen in de spijsverteringsor ganen en bevestigde de waarnemingen van Prof. Kulbs, die er bovenldien op wees, dat de bij niootinevergiftiging anders steeds op tredende aandoeningen van het hart en der bloedvaten, bij vele sigarettenrookers volko men afwezig waren. Vandaar dat hij de ver giftiging niet wilde toeschrijven aan het ta baksvergif, de nicotine, doch aanneemt dat hier bijzondere stoffen, die bij de bereiding der sigarettentabak worden aangewend, de oorzaak dezer ziekteverschijnselen waren. Of men, zooals Iiebermeister meent, mis schien moet denken aan opiaten die aan de sigaretten worden toegevoegd, is niet zeker. Verdere onderzoekingen) zijn noodig om uit te maken, waaraan de vergiftige uitwerking te wijten is. In alle gevallen bevat deze waar neming een vermaning om zich voor het rooken van overdreven hoeveelheden siga retten zorgvuldig te hoeden. Want de ge varen van misbruik van het tabaksgenot zijn m'aar al te goed hekend en het is niet noodig deze met nieuwe aan te vullen. In zijne in 1917 gegeven „Waarschuwing tegen overmatig rooken" door den toenimali- gen chef van den Geneeskundigen dienst aan de Kon. Militaire Academie te Breda gericht tot de cadetten dier inrichting naar aanlei ding van een! paar gevallen van niootine-ver- giftiging onder hen voorgekomen, laat deze medicus zich als volgt uit: „Bij 't rooken wordt do voor de verbranding van de tabak noodige lucht door de sigaar opgezogen; die verbranding heeft plaats onmiddellijk achter de asch, waar de tabak zichtbaar gloeit; de koolstof en de waterstof der plantendeelen verbinden zich met de zuurstof van de lucht tot koolzuur en waterdamp. Aohter het vuur van de sigaar, dus waar geen zuurstof is, wordt de tabak sterk verhit en heeft er droge destallatie plaats, en hij! dit proces ontleedt de organische stof der plantenVezels zich in teer en aromatische stoffen. Behalve stik stof, koolzuur en waterdamp wordt kool- monoxyd (kolendamp), teerproducten en ni cotine door de sigaar naar binnen gezogen. Worden deze stoffen, zoodra zij in den mond zijin gekomen, met de rook weder uitgebla zen, dan wordt er in dat korte oogenblik, vooral van het alcaloid, dat een der sterkste plantenvergiften is, in het bloedrijke slijm vlies van den mond ni'et veel opgenomen; maar het zal wel geen betoog behoeven hoe veel meer er in het bloed wordt opgenomen, indien die rook bovendien nog geïnhaleerd wordt en tot in de fijnere luchtwegen wordt gevoerd en daar nog even verblijft. Onder zoekingen hebben aangetoond dat van de ni cotine in sigaren en sigaretten 82 in den rook overgaat; verwijdert men uit dien rook nicotine, pyridine en teer door water met verdund zwavelzuur, dan treden geen ver giftigingsverschijnselen op: de nicotine is het alleen, die de vergiftiging bewerkt. Per sigaajr wordt 8.5 tot 6-8 milligram niootine in het spoelwater van den mond teruggevon den; deze hoeveelheid zou dus ook wel ge- resorbeerd kunnen worden; per gram sigaar wordt 1.7 tot 1.5 milligram opgenomen (een gewone sigaar weegl pl.m. 4 gram) De ana loge getallen; voor sigaretten zijn 1.4 tot 1.7 milligram en 0.8—1.5 milligram. Een vol wassen rooker verdraagt 6 tot 10 milligram niootine in water, inwendig, in een half uur zeer goed; 15 milligram veroorzaken speek selvloed, koud zweeten en braken, Niet-roo- kers braken reeds na 5 m.G." Von Jaksch meent, dat de meeste men schen een soort van ongevoeligheid voor tabaksvergiftiging hebben gekregen en dan dus, zooals dit ook bij andere vergiften voor komt, de gewoonte ten slotte leiden kan tot het verdragen van abnormaal hooge doses vergif. Zoo komt het dan ook, dat de meeste rookers ondanks een buitengewoon groot ta baksgenot, hun leven lang nooit eenig toe ken van chronische niootmevergiftiging ver toonen. Welke zijn nu dé schadelijke gevolgen? Allereerst het zwart worden der tanden, en voorts meer door de rechtstreeksche wer king der bijtende tabaksrook dan door de nicotine zelf een chronisch katarrh van het keelslijmvlies en" de luchtpijp. Dit alleen is echter niet levensgevaarlijk, doch des te ernstiger is de invloed op hart en bloedvaten De hartslag wordt onregelmatig en vlug; dit is gewoonlijk het eerarte ziekte-symptoomi. Dkwijls gaan hiermede gepaard aanvallen van hartkloppingen en een drukkend gevoel in de hartstreek welke kunnen toenemen tot den toestand der zoo gevreesde angina pec- toris. Bij de bloedvaten vertoonen zich ver nauwing der arteriën, welke tot verhooging van den bloeddruk leiden. Soins wordt tijde lijk een heel stel bloedvaten gesloten, waar door allerlei funotiestoringen kunnen ont staan. Zoo heeft de bekende kliniekdokter Erb te Heidelberg het intermitteerende hik ken beschreven als gevolg van de tabaks- vergiftiging. De invloed op de bloedvaten schijnt zich reeds na eenige maanden van overmatig robken te vertoonen, terwijl de hartverschijnselen zich eerst later voordoen. Voorts wordt het zenuwstelsel ernstig aan gedaan, waardoor storingen in het gezichts vermogen ontstaan, welke zich zelfs tot al- gem'eene blindheid kunnen ontwikkelen. De spijsverteringsorganen worden eveneens aangedaan. Er ontstaat overmatige speeksel afscheiding, gebrek aan eetlust, gemis aan maagzuur, diarrhee, afwisselend met ernsti ge obstipatie. Uit dit alles blijkt dat ook bij het tabaksgenot verstandige beperking nood zakelijk is. Met den hierboven aangehaalden militairen medicus zouden wij aan elk, die, gelijk hij het uitdrukt, niet onverschillig is voer zijne gezondheid en die te veel karakter heeft om zich slaaf te maken vtan een ge woonte, de navolgende „rook-regels" willen inprenten: lo. inhaleer nooit; 2o. rookt niet vóór het middagetep; 8o- rookt één of twee dagen in de week in het geheel niet; 4o. rookt lichte sigaren of ©en beperkt aantal sigaretten. (Haagsch© Post) Het volgende aardige stukje nemen we over uit een Katholiek missieblad: „De sultan van Kiri is een goede oude lobbes, 'n beste vriend van de paters, maar van Christen worden moet je hem niet pra ten, dat zou 'm z'n vrouwen kosten. Onder 't rooken van, z'n lange pijp vraagt-ie graag naar allerlei dingen van Europa, komt den volgenden dag weer terug niet dezelfde vra gen, omdat z'n oude kop niets meer bewa ren kan, gaat dan naar z'n volkje, vertelt alles verkeerd over en vermaakt hen tot laat in den avond met de wonderbare dingen der blanken. Zoo'n gesprek tusschen Mupe en den sul tan is om de kromme idees wel 't opschrij ven waard: Bwana, ik wil tabak van Europa. In Europa zullen ze kwaad worden, als ze hooren, dat m'n tabak zoo gauw op is. O Bwana, ge neemt 'n blad, schrijft daar teekens op van tabak en dan sturen ze weerl Als hij flink aan 't rooken is: Bwana, nu wil ik dingen weten van Europa 1 Vraag maar op, sultan, 't bost niets- Hoeveel vrouwen heeft de groote sul tan van Europa? Maar één, beste man! Dom toch, zjjn dan veel vrouweijl geen rijkdom? Werken die niet voor je, maken die je eten niet klaar? Ja, maar de sultan van Europa heeft veel koks en boys. En heeft 'hij dan al z'n franken in kof fers zitten? Hoeveel koffers met franken heeft ie wel? Zeker honderd sultan. Hm1, dom, dom, die franken in de kof fers te laten. Betaalt ie daar de blanken mee, die hier komen werken? Natuurlijk! En dan sturen1 ze hem van hier rijst er voor terug en die verkoopt ie dan aan de blanken; die nog in Europa zijn, hé mijn Bwana? Juist zoo, sultan. En is zijn huis van aarde of van ge bakken Steen? Alle huizen in Europa zijn van stom. Dat van uw vader ook? En werkt uw vader ook? Zeker, sultan, den geheelen dag. Hij bebouwt het veld en heeft veel schapen en geiten en ossen; en koeien. En is uw vader al oud? rn Jaar of zestig. Hé, nog 'n jongen; ik ben er wel hon derd en m'n vader was er wel tweehonderd Even nadenkend: Dat glas waar u de pijp mee aansteekt in de zon Ct brandglas), is dat van den dui vel. Wel nee, man. Dat ia door de blanken zelf gemaakt. Zijn er ook blanken^ die geen koffers met franken bebben? Zeker, d'r zijn heel arme menschen, net als hier, die overal gaan vragen om 'n stukje brood. En loopen die ook zonder kleeren? Nee, die hebben broek en jas en1 schoe nen aan en 'n hoed op, net als andere blan kent Kan toch niet, Bwana, 'n man met zoo veel kleeren aan is niet arml En als uw vader op reis gaat, neemt ie dan al z'n kof fers, mee, zooals u? Natuurlijk, om onderweg te kunnen eten en slapen. En krijgen de kinderen aanstonds bij hun geboorte al kleeren aan? Ja, sultan, want in Europa is hef koud. Wij zouden daar sterven van kou, hé, Bwana? Wat zouden ze lachen in Europa, als ze een zwarte zagen, niet waar, Bwana? Ze zouden eerst kijken.zoo.zoo. en dan lachen en dan zouden ze „aap" zeg gen. Toch niet, sultan, In Europa zijn al meer zwarten geweest, enl de blanken hou den veel van de zwarten. Wat zullen ze in Europa zeggen1, mijn Bwana, als ze dat portret zien dat u van mij geteekend hebt? (foto). Dan zullen ze zeggen: da's nog *n echte, zoo zijn er niet veel! Grinnikend van genoegen' vroeg ie verder: Wie heeft u hierheen gestuurd, Bwana, de groote sultan van Europa of de vader van uw geboorte. Mis, sultan, de sultan van Europa niet en de vader van m'n geboorte ook niet, want die was bedroefd toen ik heenging; maar de groote vader van mijnen geest heeft me hierheen gestuurd. En die heeft alle koffers voor u klaar gemaakt, hé Bwana, met kleeren en andere dingen en' heel veel franken! Maar waarom heeft hij u geen vrouwen meegegeven? Zoo vroeg de sultan verder, telkens met open mond het antwoord afwachtend, twij felend met de tong klappend en z'n hoofd schuddend: aardig volk toch, die Manken. Er zijn voor de liefhebbers nog tal van records te verbeteren, die bij de Olympische spelen niet in het geding komen. MiSkende records vergeten records waarvan ve len het bestaan zelfs niet vermoeden en toch ongetwijfeld de moeite waard. Voor de liefhebbers van lauweren vermJeldt de Zw. Ct. eenige van die records. Daar is dan in de eerste plaats het reoord voor het openen van oesters, dat staat op naam van den Amerikaan Lowney, die tien jaar geleden er in slaagde 104 oesters te openen in vier minuten, dus 26 per minuut. Dam is er een reoord in 't eten van oesters. Dat staat op naam van dr. William Burpittj een Engelschman, die in het jaar 1913 niet minder dan 800 oesters in één minuut slikte. Een fraaie snelheid. Het plan, om ook een uur reoord te vestigen is opgegeven. De Brusselaar Loys Bollaert ia houder van een reoord op het gebied van het rooken. Deze bedaarde athleet heeft in 1912 kans gezien één sigaar twee uur lang aan te houden, zonder ook maar het geringste stofte asch té morsen. Het reoord snelrooken houdt de Berliiner Ludwig Wolfgang, die in hetzelfde jaar 19 sigaren rookte in twee uur, zonder drinken of spuwen. „Het kleine dorp Gourdon in Grasse, Frank rijk, kan er zich op beroemen, den wereld recordhouder voor notenkraken te herber gen: den heer Dayront, die 2844 noten kraak te in een uur. Mr. Clooks, een Engelschman, koksmaat te Londen staat geboekt als record- aard ap pel jasser met 14 kilo aardappelen in 7 minu ten. Een Parisienne^nme. Dublé, heeft het re cord in het maken van sandwiches zi| slaagde er in het jaar 1918 in 2007 sandwi ches te maken in tijd van lfl uur, een gemid delde van 106 per uur. Dan is er een record In 't koopen. Miss Carett, een Engelsche, is er in geslaagd ia den tijd' van 1 uur 24 minuten een voorwerp te koopen en te betalen in eiken mode-winkel van de bedde grootste winkel-straten van Lon den. Deze sport lijkt wat kostbaar. 'n Meer 'economische sport, die Zich aanbe veelt voor menschen met vaoantie, is die van 't schrijven van laconieke brieven of brief kaarten. Deze heeft beroemde beoefenaars gehad. In de 18e eeuw betwistten Piron, een der geestigste van zijn tijd en Voltaire el kaar den lauwer, wie de beknoptsten brief zou schrijven. Voltaire schreef aan Piron: Eo rus (ik vertrek maar buiten). Piron ant woordde: I (Ga). Het record werd' echter verbeterd. Toen Les misérables verschenen was, zond Victor Hugo, ongeduldig, in zijn ballingschap naar berichten omtrent het succes van het werk, aan zijn uitgever een brief van dezen in houd: Waarop de uitgever onmiddellijk In den zelfden stijl antwoordde: Doch ook dit record werd nog geslagen. Gedurende den oorlog ontving een Engelsch officier, weinig briefsohrijverig van karak ter, na een buitengewoon lang stilzwijgen van de zijnen in enveloppe een fraai blad papier, waarop een reusachtig vraagteeken, dat moest beteekenen: wat is er voor nieuws?" Hij zond onmiddellijk aan zijn fa milie een niet minder fraai blad papier, ge heel blank wat zooveel wilde zeggen als „niets". Wie dit reoord verbetert, verdient een fraaien krans. Dirk Witte geeft in de Telegraaf bet volgende vers: Wanneer je V vreedzaam koopaann bent, Die vlijtig werkt voor eiken cent, Die heel z'n hart en heel z'n zin Gezet heeft op een Lief gezin, Dan heb je bij de vrouw van thans Een schijntje van een kans. Maar geef je van het werk de brui, En draag je een Oranje-trui, En ben je keeper, back of spil, Dan mag je doed wat of je wil. Dan ben je een kerel, dan ben je een held. Dan is elke vrouw plotseling op je gesteld, Ze vraagt om een haarlok, ze koot je portret Je beenen. Je beenen, En ze droomt van je beenen in haar maagdelijk bed. En ben je ernstig en geleerd, Een man, die nachten lang studeert, Die door z'n werken etap voor stap, Een steun wordt voor de wetenschap, Dan Leb je bij de vrouw van thans i^en schijntje van een kanis. Maar speel je op de tennisbaan. Met louter witte kleeren aan, En als je één keer per seizoen - Een „set" wint van. den kampioen Dhn ben Je «sa kerel, dan ben ie een held, Dan is elke vrouw plotseling op je gesteld, Ze vraagt om een haarlok, ze koopt je portret En ze droomt van je volley* Je volleys, Je volleys, En ze droomt van je volleys ln haar maagdelijk bed. Wanneer Je denkt en droomt, en dicht. En zoekt naar waarheid en naar licht, Al» je voor idealen leeft, Eu worstelend naar de schoonheid stroaft. Dan heb je bij die vrouw van thans Een schijntje van een kans. Msat heb Je een Indian, een Harlsv, sen Aoe, En hou jo ln vreedzame straten een race, ALs je uitlaat kalt en brult en stinkt, En J' eens per week een' mensctl verminkt Dan ben Je de lieveling, de God van de vrouw. Ze kruipt op je duo, en zweort je haar trouw, Dan wondt je portret op haar tafel gezet, Je claxon, Je claxon, En ze droomt van je claxon ln haar maagdelijk bed. Wat ik gezegd1 heb in dit lied'. Helaas het is zoo. Waar of nietT Wij mannen, stellen ons te weer, Aan trouwen denken wij niet meer! Bij ons heeft zulk een vrouw van thans Geen schijntje van een kans. Maar als dan een meisje weer lonkt en. weer lacht. En schuchter doet zien dat z' een woordje verwacht Als we' in haar groote oogen zien, En twijfelen: ja, misset den.misschien.... Dan zijn we weer ezels, dan zün we weer MAN, Dan zijn we verloren, en zitten d'r an Ons heele principe is louter gepoch, We zün weer verkouen, En trouwen Die vrouwen, We zijn weer verkouen en we trouwen zo tóch! DIRK WITTE.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 6