LUX Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. BERICHT. 1 1 No. 5457 DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Zij, die zich vanaf heden voor minstens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 October GRATIS. Donderdag 22 September Vrijdag 23 7.27 uur. 7.25 BUITENLAND. DE VOLKENBOND. De zesde oommissie heeft tot toelating van Litauen tot den Volkenbond besloten met de stemmen van Polen1 en Roemenië tegen, ter wijl Zuid-tSlavië blanco stemde. In den loop der zitting heeft de Albaneesche gedelegeer- de twee telegrammen van zijn regeering voorgelezen, inhoudende dat de commandant der Servische troepen aan Albanië een res pijt laat van 24 uur voor het ontruimen van zes strategische grensplaatsen. Als ge volg van dit ultimatum wordt de opening van vijandelijkheden tegemoetgezien. De commissie zal de zaak Donderdag in beraad nemen. De ontwapeningsconferentie te Washington. Londen, 21 September. De Daily Ghronicle verneemt van haar oorrespondent te New- York, dat met bet oog op het feit, dat de voor de conferentie gekozen datum, aan eeni- ge Europeesche minister-presidenten bijzon der ongelegen komt het niet onmogelijk is, dat die conferentie in November een voor- loopig karakter zal dragen, en dat een die- pergaand'e bestudeering der verschillende on derwerpen pas In een tweede zitting zal plaatsvinden. De voorloopige zitting mocht nohtans plaats vinden, daar het Zuidzee» vraagstuk niet wachten kan. Indien In een voorloopige conferentie de vraagstukken van de Stille Zuidzee en dat van de vlootsterkte kon worden besproken, zouden latere bespre kingen over een beperking der wapeningen meer kans op succes hebben. De Yap-kwestle. Naar Reuter verneemt zal uit de overeen komst nopens het eiland Yap blijken, dat Tokio er in heeft toegestemd dat de Ver. Staten den vrijen toegang tot het eiland zal hebben voor doeleinden, die met den tele graafkabel verband houden. Met uitzonde ring daarvan zijn het bestuur en de organi satie op Yap geheel in handen gelaten van Japan, in overeenstemming met het verdrag van Versailles. Het gezag van Japan als man- daats-mogelijkheid blijft onaangetast. DUTTSCHLAND. De Badlsehe Anllinefabrlek vernietigd. De Badische Anilinefabriek te Oppau (in de Palts, bewesten Mannheim) is Woensdag door een zware ontploffing geheel vernietigd. Volgens de „Badische Landesztg." is de ontploffing ontstaan in den gasketel van het gebouw 48 der fabriek te Oppau. De twee ontploffingen, die Woensdagoch tend tegen half acht kort op elkaar volgden, waren zoo hevig, dat in de omliggende plaat sen en- zelfs in Mainz en Heidelberg groot" nxaterieele schade is aangericht. Naar Wolff verneemt bereidden de fabrie ken te Oppau in hoofdzaak stikstofverbin dingen, die zeer gevaarlijk zijn wegens hun ontplofbaarheid. Berlijn, 21 Sept. De ontploffing, die vanochtend te Oppau de fabriek van de Ba- densche Aniline en Sodafabrieken in de lucht heeft laten vliegen en gansch Oppau tot een puinhoop heeft gemaakt, is de grootste ramp van dien aard, welke DuitscMand ooit heeft gekend. Op het oogenblik is de oorzaak van de ramp nog niet bekend. Een misdaad is uitgesloten, ómdat de misdadigers zelf het slachtoffer van hun daad zouden zijn gewor den. Vermoedelijk is er onvoorzichtigheid in het spel geweest. De gevolgen van de ontploffing zijn vree selijk. Honderden dooden, volgens de laatste te Berlijn ontvangen berichten zijn er meer dan 800, en nog een veel grooter aantal zwaar gewonden zijn er het slachtoffer van ge worden. .De ontploffing heeft plaats gehad op het oogenlblik, dat twee ploegen elkaar aflosten. In de fabriek, waar de ontploffing plaats greep, vervaardigde men een bijzonder ge vaarlijk stikstofproduct. Niet alleen te Oppau, maar in den heelen omtrek, tot Mannheim, Heidelberg en Dann- stadt toe, is er groote schade aangericht. Volgens een mededeeling van de directie der anilinefabriek te Ludwigshafen greep de ontploffing plaats in een magazijn, waarin 4000 ton zwavelzure ammoniak was onderge bracht. Voordat dit materiaal werd. vervoerd en voor de fabricage gereed is, is het in de anilinefabriek en ook nog elders onderzocht. Men heeft niets verdachts bespeurd en elk gevaar voor ontploffing scheen uitgesloten te zijn. Een onderzoek naar de onmiddellijke oorzaken van de ontploffing is reeds inge leid. Op de plaats van de ramp hangt een dichte witte damp. Verscheidene fabrieken in den omtrek hebben eveneens door de ontploffing groote schade geleden. De gemeente Oppau is geheel verwoest. Alle huizen zijn vernield. Overal liggen gewonden op straat. Kinderen zitten verlaten op de puinhoopen der huizen of trachten nog het een en1 ander te redden. De straten zijn vol vrachtauto's met mannen van de reddingsbrigades. Tal van automobie len, die voor het vervoer der dooden en ge wonden zorgen, vullen eveneens de straten. Afdeelingen bezettingstroepen trekken naar de plaats van de ramp. In groepen trekken mannen met spaden op de schouders naar de plaats der ontploffing om daar aan het op- niimingswerk mee te helpen. Een der vier groote fabrieksschoorsteen en Is omgevallen; van den gashouder is slechts het geraamte blijven staan. Vergiftigde gassen, die over de plaats van de ramp hangen, maken de hulpverleening uiterst moeilijk. Op een afstand van enkele meters van de plaats van de ramp ligt het oude kerkhof van Oppau. De grafsteenen zijn uit den grond gerukt. Op het nieuwe kerkhof is het lijken huis verwoest. De lijken, die tot dusver zijn geborgen, zijn vreeselijk verminkt. Een aan tal dooden is reeds door familieleden her kend. De stad Ludwigshafen is in een groot hospitaal herschapen. Alle scholen zijn tot hospitalen ingericht. Alle beschikbare trans portmiddelen zijn naar de plaats van de ramp vertrokken om gewonden te vervoeren'. Uit alle steden uit den omtrek is geneeskundige hulp gezonden. De plaats van de ramp is af gezet. De ontploffing was zoo geweldig, dat steen blokken, welke meer dan een centenaar zwaar wogen, honderden meters ver weggeslingerd zijn en op straat of op de daken der huizen zijn neergeploft, waar zij geweldige schade aanrichtten. De ontploffing was zelfs te Frankfort en Karlsruhe goed te hooren. In deze steden dacht men aan een aardbeving. In verscheidene fabrieken te Mannheim zijn tengevolge van de ontploffing sohoorsteenen en muren ingestort en ook hierbij zijn dooden te betreuren geweest. De straten van Lud- ONOVERTROFFEN voor Cordurqy en andere Kindermanteltje9 wigshaf en zijn bezaaid met groote stukken steen, ijzer, enz. De slachtoffers werden soms honderden meters ver geslingerd. Hun lijken kwamen dikwijls afschuwelijk verminkt in de omliggende velden terecht. Weenende vrouwen en kinderen zoeken naar de lijken van hun familieleden. De heele veiligheids politie van Mannheim is ter plaatse, evenals de brandweer en het personeel van den ge neeskundigen dienst. Ook te Mannheim zijn alle ziekenhuizen en hospitalen propvol. Dik ke rookwolken hangen boven .Mannheim en Ludwigshafen. De materieele schade, voor zoover de gevolgen van de ramp te overzien zijn, wordt op 150 millioen mark geschat. Alle klokken te Ludwigshafen zijn vanoch tend om 7.33 stil blijven staan. Uit Keulen wordt nog gemeld dat van de 800 werklieden er geen het leven heeft af gebracht. In de plaatsen In den omtrek van Mannheim bracht men gisterochtend voort durend dooden en zwaargewonden aan, daar de ziekenhuizen te Mannheim geen plaat# meer bieden. Ludwigshafen en andere plaat sen ln den omtrek van de fabriek bieden een vreeselijk beeld van verwoesting. Kilometers ver in den omtrek zijn de huizen beschadigd of vernield. Te 'Frankfort aan de Main en te Heidelberg heeft men de ontploffingen zelfs nog gehoord'. De electrische geleidingen zijn overal gestoord. Het verkeer staat geheel stil. Bij de 800 dooden, die onder de puin hoopen van de fabriek zijn begraven, komen nog tal van dooden, die in de ingestorte hui zen zijn omgekomen. Het getal zwaar en licht gewonden loopt in de duizenden. Van andere zijde meldt men uit Mainz, dat de ontploffing te Mannheim een doode en een vijftigtal gewonden heeft geëischt. Naar de Frankfurter Zeltung uit Ludwigs hafen verneemt, was de luchtdruk tengevol ge van de ontploffing zoo hoog, dat er te Oppau en in een kring van 2 tot 3 uur gaans in den omtrek geen ruit is heel gebleven. Het dorp Oppau is nagenoeg geheel vernield. De verwoesting is afgrijselijk. Honderden dooden en gewonden liggen ln den omtrek verspreid. Duizenden menschen vluchten naar de stad. De suikerfabriek Frankenthal heeft 'groote schade geleden. 'De stad Frankfort is op aanstichting van den eersten burgemeester met behulp van het roode kruis dadelijk met het reddings werk begonnen. Een aantal ziekenauto's is met veertien igenee^heeren en de noodige verpleglngsmiddelen naar Ludwigshafen ver trokken. Verdere medische hulp zal volgen. Verhooging spoorwegtarieven De regeering heeft thans bepaald, dat de spoorwegtarieven voor passagiersvervoer met ingang van 1 December mal 80 ver hoogd zullan worden. Postwagen beroofd. Te Augaburg is een postwagen geplunderd. De roovers maakten zich meester van schat kistbiljetten tot een bedrag van 6,898,000 mark, tal van stukken en voor 25.000 mark schatkistwissels. De postiljon heeft van de berooving niets gemerkt Ontploffing. Dinsdagnacht is bjj het afladen van muni tie uit een spoorwagen te Kelsterbach aan de Main een ontploffing ontstaan, die zoo sterk was dat in Frankfort de huizen op bun grondvesten wankelden, en duizenden ven sterruiten sprongen. Men dacht eerst aan een aardbeving. FRANKRIJK. Frankrijk# verliezen. Generaal Troubert, inspecteur tan den ge neeskundigen dienst aan het Fransch mi nisterie van oorlog, berekent al# volgt het dooden-aantal der Franschen in den oorlog: gesneuveld 674,000; aan wonden bezweken 260,000; vermist 225.000; aan ziekten gestor ven 176,000; tezamen 1,325,000. Het vijande lijk vuur maakte 6 tot 7 maal meer slachtof fers dan de ziekte. Dat Is in groote oorlogen nog nooit voorgekomen. ENGELAND. De reis van den prins van Wales naar Indië. Londen, 21 September. De Prins van Wa les zal op 26 October uit Portsmouth ver trekken voor zijn reis naar Indië. Hij zal Gi braltar en Malta aandoen en het nieuwe Mal tezer parlement openen. In Indië zal hij! vier maanden vertoeven. Daarna zal hij Ceylon, de Gefedereerde Ma- leische Staten en Hongkong bezoeken. Van daar begeeft hjj> zich naar Japan, waar hij 53 April voet aan wal zet en van waar hij drie weken later vertrekt. De Engelsche werkloozen. Londen, 21 September. Een menigte van tweeduizend werkloozen heeft gisteravond een postkantoor in Camdea Town, in het Noorden van Londen, aangevallen. De politie sloeg er herhaaldelijk met de wapenstok op in. Een politieagent werd ernstig, verscheide ne lichtgewond. Het werkloozen-vraagstnk. Het parlementslid Thomas heeft te New Abbat gezegd, dat bij den komenden winter hoogst ernstig inzag en de regeering het werkloozenvraagstuk dadelijk flink aan dient te vatten. Giften alleen kan geen oplossing zijp. De regeering gaf zich zelf in den oorlog het recht van alle burgers arbeid te vragen en moet nu het recht hebben aan alle werk te geven. Dat een algemeen# werkstaking werk zou brengen, noemde hij «ven dwaas als het denkbeeld, dat een revolutie zulks zou kunnen doen. De oplossing moest ge zocht worden in het geven van nuttigen ar beid, maar het ergste was wel het bankroet dengenen, die vroeger Engeland# klanten waren. De oplossing was dus niet alleen na- tionaal, doch ook internationaal te zoeken. De Ioon-quaestie. De ijzerertswerkers in West Oumberland hebben met 1Ö1T tegen 1150 «temmen toe gestemd in een loonsverlaging, waardoor het dagloon voor mijnwerkers wordt 10 ah. 0 d., dat voor gewone arbeiden# ah. en hand werkslieden in het bedrijf 10 Sh; dit betee- kent een loon dat de helft Ut van dat in het vorige Jaar. De „LabouB Gaaefcte" teekent aan dat ln Augustus JJL de loonen van ongeveer 8.070.000 werklieden zijn verlaagd' en die van 90.000 verhoogd, hetgeen beteekent een wekelijksche loonvermindering van 600.000 p.st. in vol dagloon. Sedert den aanvang des jaars zijn de loonen van 6 mülioen werklie den verlaagd, wat beduidt een vermindering van 8.660.000 loon per week. IERLAND. De Daily Express schrijft met groote let ters: „Wij vernemen dat Lloyd Georgs zich niet Ingezonden mededeeling, WERK. ONTSPANNING, SLAAP. Work, ontspanning en slaap, van elk uren per dag, doen wonderen voor de ge zondheid. Duizenden geniéten echter veel te weinig slaap si besteden te weinig tijd awa ontspanning zij versteren het even wicht de* liefcaaneijjlce gesoodheüi doos over matig werk. Ovarwerklag overlaadt het bloed met af gewerkte stoffen en urinesuur. De nieren warden overspannen en veewwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hoe veelheid uit het bloed te filtreer#» Dienten gevolge doen sich verschijnselen voor als rugpiju» uriinekwalea, sheumntinche pijnen» waterzuchtige «wellingen dulatijgneld, hoofdpijn, een vermoeid gevoel ene. Foeter's Rugpijn Nieren Pllïea geven de oioodige hulp, als de oieana vejwwrki zijn. Gepaard gaande met een verstandige (oef- wijze vermijding van ©Tearwnakiiig, laat naar bed gaan, swaaj verteeg-base gpQzen en alcohol; en door te zorgen voos de ontspanning en slaap vsoroterhaa Pillen de nieren en regelen sfl de blaas. doen de pijnlijke waarschuwingen van nier zwakte verdwijnen en voorkomen de ontwik keling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nier- en blaas ontsteking enz. Onthoudt echter, dat al» gij wede* gezond zijt, gij moet trachten gezond te blijven zon der geneesmiddelen. Iedere echte doos Foster'a Rugpijn Nieren Pillen draagt de handteekenhag van James Poster. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 98, f 1.75 per doos. VOLHA ROINA'^ O O O munt uit door mooie blanke kleur en zuivere smaak. Een leder schenke hieraan zijn volle aandacht, omdat de kleur van het v p brood de prima kwaliteit der verwerkte bloem aangeeft. FEUILLETON. Naar het Engelsoh van RUGBY M. AYRES door W. J. A. BOLDANUS JR. 18) Jk dacht dat Miss Lambert misschien een kopje kwam drinken, air. Ik zag, dat zij u naliep." „Zoo?" zeide ik boos. „Maar zij komt niet; je kunt dus dat tweede kopje weer mee nemen." Ik voelde me meer op mijn gemak, toen het kopje weg was, ofschoon de gedachte, dat ik het meisje misschien had moeten vra gen mij niet prettig stemde. Ongetwijfeld was zij even moe en even ge beten1 op mij als ik op haar. Maar het was nu te laat; waarom ik mezelf een kopje in schonk en aan iets anders probeerde te denken. Don kwam binnen, toen ik klaar was. Hij duwde de half gesloten deur open en bleef een poosje tegen me staan grinneken. Hij zag er prachtig uit, dat moet ik zeg gen. Zijn rechterarm hing in een doek en zijn hoofd was verbonden. Een oogenblik dacht ik, dat het grappemakerij was, en ik was op het punt hem een standje te geven, toen1 liij uitriep: „Het is orde. U behoeft u niet op te winden. Ik 'ben onder een taxi terecht ge komen." Hij kwam wat dichter bij en keek naar het theeblad. „Iets te eten?" vroeg hij. Ik belde. Castle kwam onmiddellijk. Zij gaf een gil, bij het zien van Don's verband en hij gichelde weer. „Het jg ln orde," zeide hij. „Ik zou graag wat te bikken hebben. Ik ben onder een auto terecht gekomen." Toen er nog wat om „te bikken" gebracht was, verwaardigde hij zich het ongeluk uit te leggen. „Op den hoek van Brooke Street kwamen we in botsing met een andere taxi," zeide bij met zijn mond vol brood en jam. „Ik heb nog nooit zoo'n klap gehoord. Ik dacht, dat de wereld verging. Ik sloeg door het raam en wondde me daarbij, en ln de andere zat een meisje met een gebroken pols „Hij hield even op. Zij was aardig dapper," ging hij bewonderend voort. „Geen quaestie van flauw vallen of gillen!" „En toen' hebben jullie je zeker samen laten verbinden?" vroeg ik, toen hij1 zweeg. Don knikte. „Zij nam een andere taxi ik was wat ver doofd door dien slag op mijn hoöfd en toen zijn we naar een ziekenhuis gereden, waar ze me genaaid hebben, en eerst toen ik weg wilde gaan en haar een hand geven om haar te bedanken voor wat zij voor mij gedaan bad, zeide ze 'tegen me, dat ze me geen hand kon geven, omdat ze dacht, dat haar pols gebroken was." Hij keek mij aan, alsof hij1 applaus van me verwachtta „Kranig, wat?" vroeg hij. „Ik voelde me een echten lafaard, dat ik me het eerst had laten verbinden." „Och," zeide ik. Don nam nog wat 'brood en jam. „En waar is die heldin nu?" vroeg ik droogjes. „O, zjj is naar huis gegaan. Zij heeft me haar adres gegeven, omdat ik werkelijk den volgenden keer, dat ik in de stad kom, naar haar moet gaan vragen. Het is de schuld van mijn chauffeur de idioot maakte een veel te grooten draai." „En wat zijft jouw verwondingen?" vroeg ik. „Ja," zeide ik en ik wist niet of ik het pret tig of naar moest vinden. Er volgde een korte stilte. „Weet miss Lambert al, dat je gewond bent?" vroeg ik dan. „Neen, ik heb haar nog niet gezien. Ik voelde me een beetje flauw, daarom ben ik eerst hier gekomen." Hij zocht met zijn onge deerde hand in zijn zak en haalde er een gekreukeld stukje papier uit, dat hij glad vouwde, waarna hij las: „Oastlebar Road, Kensington weet u dien, sir?" „Neen." „Daar woont zij met een tante," legde Don uit. „Zij heet Girling Rosabelle Girling." Weer keek hij me aan. „Kent u dien naam, sir?" „Neen." Dom «tak het stukje papier weer in zijn zak. „Het was een zeldzame samenloop van omstandigheden," zeide hij. „Zij zou de vol gende week ook naar Frankrijk gaan, voor kantinewerk of zooieta maar tra kan zij natuurlijk ook niet" „Neen!" zeide ik droogjes. Don begon ine te hinderen. Hij toonde me veel te veel belangstelling in miss Rosabelle Girling, wie het dan ook zijn mocht. Ik besloot over een ander onderwerp te beginnen. „Nou, zoolang je niet ernstig gewond bent, zal het wel losloopen," zeide ik. „Je moet het zeker te Heston rapporteeren?" „Dat heb ik op den terugweg al gedaan. Ik heb onbepaald verlof gekregen." „Dan zal miss Lambert wel blij zijn." „Ja," zeide Don. Weer haalde hij wat uit zijn zak. Hij schoof mij een klein doosje toe. Ik maakte het open en keek naar den ring, die erin lag. „Parelen," zeide ik met eenjge afkeuring in mijn stem. „Ja die heeft ze gevraagd. En waar om geen parelen? Het zijn goede, zij hebben een aardige duit gekost!" „Ik bedoel de qualiteit of den prijs niet," zeide ik. „Maar het lastige is, dat je ze niet dikwijls kunt dragen met ruw weer bij voorbeeld niet en dan geloof ik, dat zij iets ongelukigs, tranen of iets van dien aard beteekenen." „Dat zei zij ook." „Wie miss Lambert?" „Dus Je hebt haar den ring laten zien?" Ik vroeg mij af, -ara Joy wel zou zeggen, als zij het hooide. Don nam den ring weer van mij af, deed hem aan zijn pink en keek m bewonderend naar. „Het is «sn heels mooie ring," reide hij. „En ik geloof niet aan voorteekenen en an dere dergelijken onzin." Hij legde hem weer ln het doosje en knipte dat dicht; dan gaf hij mij zijn pijp en vroeg ik die voor hem wilde stoppen- ,Dat zal verduiveld lastig worden! met die hand," zeide hij. „Hoe moet ik me scheren?" „Ga naaf den barbier," raadde ik hem aan. Ik stopte zijn pijp en gaf hem die terug. Don stak die aan met een lucifer, dien hij aan zijn schoen afstreek en ging dan in den stoel over mij gezellig sitten dampen. En kele minuten verliepen. „Ga je niet naar hiernaast?" vroeg lk dan. Don keek verbaasd. „Natuurlijk. Als u mij kwijt wil „Praat toch zoo'n onzin niet," zeide ik, toen hij half opstond. „Ik dacht alleen maar, dat miss Lambert Je misschien wachtte." „Hebt u haar dan gesproken?" „Ja. Zij en die vechtlustige terrier hebben vanmiddag een wandeling met me gemaakt." ,Heusch?" Don keek verrukt „En waar bent u geweest?" Ik vertelde het hem en ook van Rags en het schoothondje. Don was nog -meer in zijn schik dan daar even. „Een prachtige hond," zeide hij. „Het is een cadeautje van mij." „Dat vermoedde ik al zoo half en half," zeide ik. „Ja en goed opgevoed ook," ging Don voort „Ik ben alleen bang, dat Jov hem be derven zal. Hij moet ratten vangen. Zijn moeder, die we te Heston hebben, is ©en uit stekende rattenvanger." Wesdt vüsrolgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; iü. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reap. f 0.57", f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,f 1,25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et, p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 et, Kleine adv. (gevr,, te koop, te buur) v. 1—4 reg, 50 et., elke regel meer 10 et. bij vooruitb.(adres: Bur. v. d. bi. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-n®. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. Licht op voor auto's en fietsen DE LEVER'S ZEEP-MAATSCHAPPIJ, VLAARDINGEN^ Folmkftnte vu SwxHgH Zeen» Onder de 65 officieren van de Renown is prins Karei, de tweede zoon van den koning en de Koningin der Belgen, die op de Re nown pas tot adelborst la benoemd. „Een verstuikte hand en een snee op mijn hoofd," zeide Don, alsof het niets beteekende. Dan keek hij mij aan en lachte. „Nou moet ik mijn vertrek naar Frankrijk wat uitstel len." „Neen dat meisje uit de stad miss Gir ling. Ik had bij de botsing alles verloren en zij had alles voor mij opgezocht; toen heb lk haar den ring laten zien an zij zei, da paarlen tranen beteekenen.0

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1